Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) aesir válasza amol (#5250) üzenetére


aesir
veterán

Ha nem tűnt volna fel, az autózással kapcsolatban felmerülő problémák elég komplex téma. Elkerülhetetlen, hogy hogy helyszínrajzokon és esetleírásokon kívül más is felmerüljön, és ez így is van jól. Nem kell minden szir-szar témának külön topikot nyitni ami aztán szépen elsüllyed a végtelenben.

Van saját életem...

(#5252) amol válasza aesir (#5251) üzenetére


amol
addikt

Feltűnt és nem is kell ezeknek új topik, mert tökéletesen beleillenek a "Milyen autót vegyek" címűbe, ahol legalább olyan is láthatja, aki autóvásárlás előtt gyűjti be az infokat. Itt sem csak helyszínrajzok és esetleírások vannak, persze hogy belefér egy csomó dolog de tedd meg, hogy visszanézed az utóbbi pár nap termését és láthatod mire gondolok.

Persze lehet, hogy a belélegzett mérgező anyagoktól sorvad el egyesek agya és vezetnek úgy ahogy, ez esetben minden jó helyen van.

(#5253) theniel válasza amol (#5252) üzenetére


theniel
aktív tag

Azért vezet mindenki úgy mint egy állat, mert a műanyag kipárolgástól ideges lesz. És aztán kiderül, hogy már nem is nissannal megy, hanem renault-al és ezért.
Ha meg már úgyis rákot kap a ragasztótól akkor inkább visszakapcsol és minden mindegy alapon vezet.

(#5254) theniel válasza theniel (#5253) üzenetére


theniel
aktív tag

De, hogy teljesen a témába vágjak.
Szerintem néha direkt csinálják egyesek a meleg helyzeteket.
Ma pl egy taxi volt előttem és egy ideig ment is. Egy kamionnak is megfelelő szélességú helyen - két kocsisor között - aztán hirtelen lefékezett. Majdnem belecsúsztam, alig bírtam megálni. Ha nem taxi lett volna, azt mondom: hát elbénázta. De szerintem ezt direkt csinálta, hogy majd legyen egy kis betétlapozás úgyis én leszek a hibás, mert hátulról jöttem.

(#5255) Khelben válasza theniel (#5254) üzenetére


Khelben
nagyúr

és ezt csak így, ok nélkül?

(#5256) #24889344


#24889344
törölt tag

Egy parasztul parkoló.

Nem nagyon látszhat, hogy az még a panel előtti járda folytatása ahol a fickó parkol.Pedig az.A parkoló meg teljesen üres volt, leálhatott volna oda! Kapott egy cetlit az ablaktörlő alá, hogy így nem szokás parkolni.

(#5257) theniel válasza Khelben (#5255) üzenetére


theniel
aktív tag

Igen teljesen ok nélkül.
És amikor kikerültem utána, amikor tudtam, akkor behúzta a nyakát és sunnyogott.
Szóval szerintem arra ment ki a játék, hogy egy kicsit biztosítózik.

(#5258) theniel válasza Dumb (#5245) üzenetére


theniel
aktív tag

Almerát Angliában gyártották. Alkatrészeket oda kell vinni.
Végülis az sem mindegy hol gyártják, de az meg, hogy miből szerintem még fontosabb.

(#5259) Integra


Integra
titán

tegnap a sat1-en az akte műsorban volt egy rész, mikor a gyorshajtásról beszéltek, de ez még önmagábn semmit se jelent, úgy jött a téma képbe, hogy egyre többen fel is veszik magukat videora..
és persze melyik videot játszották rongyosra?
kérem tegyék meg tétjeiket..
igen, a pécsi motorosvideot. úgy tűnik, hogy ez a felvétel még nemzetközi szinten is dobogós lett.. elég kemény elrettentő példaként kiemelve ezt a videót használták a németek is. plusz most láttam a srác fotóit is aki meghalt és a felesége is megszólalt, meg hogy a baleset okozó kis suhancnak 2 ujját kellett max amputálni..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5260) Bubu79


Bubu79
addikt

Ma reggel megjártam Székesfehérvárat oda-vissza - mit ne mondjak jó nagy fene-köd volt...

Az út izgalmas volt, találkoztam pár importált ferdeszeművel - gondolom ők vezették azokat az autókat, amik kamikaze módon mindenfajta fényességesség nélkül közlekedtek, valamint azokat is, akik megpróbáltak leelőzni úgy, hogy nagyjából az orrom hegyéig láttam el a tejfölben, ami körülvette a jószágot.

Jelentem életet is mentettem - az egyik idiótáét, aki a kb. három szaggatott felezőcsíknyi látótávolság ellenére nekiállt leelőzni és majdnem szétmázolódott a szemből közelítő országúti vasaló elején. Bár baromira nem volt kedvem a csúszós úton száguldozni, mégis beletapostam a gázba, hogy a barmának legyen lehetősége visszasorolni mögém :U

Mindezt úgy, hogy a lehetőségekhez képest még talán gyorsan is mentem - 70-80 körüli tempóval ahol lehetett.

Közben ismét szembesültem azzal, hogy kishazánkban szép számmal akadnak Istenben vakul hívő emberek is, mert csakis Benne bízhatnak mindazok, akik ködben, - kitudja hány fokban nekiállnak országúton kerékpározni láthatósági mellény és világítás nélkül...

Ha nem egy ismerőst kellett volna kórházba vinni kontrollra ( lábát műtötték, buszozás felejtős ), biztos nem indulok el...

Köszönöm, leülök magamtól is :U

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5261) plömplöm


plömplöm
őstag

A közlekedési dugókról

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#5262) _seth_ válasza Bubu79 (#5260) üzenetére


_seth_
veterán

Tegnap este egy maruti "száguldozott" este helyzetjelzővel... este... nem tudom mi volt a szándéka főúton vakon vezetni de biztos okkal tette és nem is hibáztatom... csak hát olyan kicsi, hogy szegényt észrevenni is nehéz főleg ha nem is világít :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5263) Bubu79 válasza _seth_ (#5262) üzenetére


Bubu79
addikt

És akkor még csodálkozik, ha véletlenül rálép az ember :( :DDD

Komolyan nem értem a nem világítás problémáját...
Én maradtam le valamiről és kell fizetni villanyszámlát már az autó után is? ( Ez esetben lopom az áramot, mert nincsen külön villanyóra a gépben. )

Nappal még nagyjából elmegy, hogy elfelejtette felkapcsolni - villant az ember neki és megteszi, a normálisabbja meg is köszöni.
No de éjszaka nem venni észre, hogy eszméletlenül sötét van :F

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5264) _seth_ válasza Bubu79 (#5263) üzenetére


_seth_
veterán

Őszinte leszek, 1x velem is előfordult már, hogy nem kapcsoltam fel de ez városban volt 30-as övezetben és van rendes közvilágítás csak azt nem érttem, miért villog mindenki... majd befordultam egy kis utcába és "megvilágosodtam" :D De azért nem volt gyenge... már én szidtam a többi autóst, hogy mi a francnak villognak rám :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5265) plömplöm válasza Bubu79 (#5263) üzenetére


plömplöm
őstag

az átlag kijön, mert nagyjából ugyanannyi barom meg felkattogtatja az összes ködlámpáját. a múltkor egy ilyen mögött vonatoztam a hatoson, majd kiesett a szemem a temérdek pirosságtól szemmagasságban, az is egy jó kérdés hogy a hátsó ködlámpát miafaszért nem tervezik lentre de mindegy, rávillogtam először a ködlámpámmal, semmi, rávillogtam mindenemmel, ráfékezett, rákapcsoltam mindenemet, besatuzott, csak azt nem vette figyelembe hogy nagyjából fele akkora távolságon tudok megállni mint ő azzal a dobozzal, kinyitotta az ajtót és kihajolt ordibálni, pont akkorra fogyott el szemből egy kurva hosszú sor és me tudtam előzni, megelőzte még kettő emberke, megyünk szépen és látom hogy ezerrel közeledik és előzgeti ezt a két mögöttem jövőt, beállt mögém úgy 10centire és szerintem lövése sem volt róla hogy én miért csináltam amit. meg is fogadtam hogy nem leszek én népnevelde, elfogadom hogy mindenkinek jogában áll hüjegyereknek lennie, ez van. aztán én elfordultam újvárosnál a hídra, remélem azóta felpofozta valaki nálam erősebb.

jaéspersze az asszonytól is megkaptam a magamét, hogy miért csináltam. aztán néhány km-re már az 51-esen meg jött szembe egy másik lámpamániás, mondtam asszonynak hogy akkor erre se villogjak rá, mert bekézifékezi magát nekem keresztbe? választ persze nem kaptam, de ez is így van rendjén :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#5266) Bubu79 válasza plömplöm (#5265) üzenetére


Bubu79
addikt

Ma legalább indokolt volt a ködlámpa használat - bár a ködzáró fénytől én is rosszul vagyok, ha belevilágít a fejembe.

Sokan esős időben is felkapcsolják, amikor igazából nem indokolt, mert messzire ellátni.
Elhiszem, hogy nedves úton, amikor a feketére nedvesedett aszfalt elnyeli a tompított fényét, ad némi extra fényt a ködlámpa - pontosan a kocsi elé világítva ( bár ez is olyan dolog, hogy a szomszéd Józsibácsi által a lökősre felfúrt, Tesco gazdaságos ködlámpa nem mindig a kocsi elé világít, hanem vakít, mint a barom ), de azért gondolkozzunk már egy kicsit amikor nekiállunk mindent felkapcsolgatni, hogy a szembejövő is haza szeretne érni...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5267) Rover623 válasza Bubu79 (#5263) üzenetére


Rover623
félisten

Komolyan nem értem a nem világítás problémáját...
Én maradtam le valamiről és kell fizetni villanyszámlát már az autó után is? ( Ez esetben lopom az áramot, mert nincsen külön villanyóra a gépben. )

Igen...lemaradtál...a világítás = megnövekedett fogyasztás...a magyar pedig ritka szarrágó tud lenni...:C

primus inter pares

(#5268) theniel


theniel
aktív tag

Ez is off
De ki kell írnom magamból:
krva sz@r nissan almera,krva sz@r nissan almera,krva sz@r nissan almera,krva sz@r nissan almera,krva sz@r nissan almera,krva sz@r nissan almera

Háromnegyed órán át cseréltem a jobb első izzót. A krva francia lámpatestükben.
Az egy dolog. hogy nem lehet hozzáférni a hűtőtartály miatt, de még a foglalatot is úgy alakították ki a bzik, hogy ne tudja az ember visszarakni rá a rögzítőt és üsse meg a guta.

(#5269) Bubu79 válasza Rover623 (#5267) üzenetére


Bubu79
addikt

Basszus - aki ennyire szarrágó, az ne üljön autóba...

Az asszony meg a kocsi mögött teker a gyerekkel, merthogy a túlsúly ismételt fogyasztásnövekedést jelent... :U

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5270) Zozzant válasza theniel (#5268) üzenetére


Zozzant
addikt

nem gyere be neked az az autó:) vegyél egy másikat és meglásd abban milyen lesz az izzócsere:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5271) plömplöm válasza Bubu79 (#5266) üzenetére


plömplöm
őstag

miért volt indokolt, fel ne bosszants már te is... ha folyamatos az autósor mert vonatoznak benne a jómunkásemberek egymás mögött 10 méterre 40-nel, akkor miafaszért kell elölhátul ködvilágolni?!? ehh... :(
namindegy, má megen népnevelek. meg persze az is egy jó kérdés, hogy oké, felkattintja az első ködlámpásait, de akkor ménem kapcsolja le a tompítottjait? akkora köd nincs? vagy mi? hüje majmok...

theniel: te nem vagy sikeres ember... az enyémnél aztán nincs franciább lámpatest, sztán mégis 10 perc be- és kimosakodással együtt egy főfénycsere akármelyik oldalon

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#5272) Bubu79 válasza plömplöm (#5271) üzenetére


Bubu79
addikt

"miért volt indokolt, fel ne bosszants már te is..." az előttem haladó gép vezette a kocsisort... A ködzáró fényét viszont kenje a hajára :P

"fellkattintja az első ködlámpásait, de akkor ménem kapcsolja le a tompítottjait? akkora köd nincs? vagy mi? hüje majmok..." - mert akkor soha az életben nem fogja fényudvar övezni az autóját miközben halad ;)

Bevallom, viszonylag kevéssel is beérem, már annak is örültem, hogy egyetlenegy reflektorozó barommal sem találkoztam :U

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5273) Dumb válasza theniel (#5268) üzenetére


Dumb
senior tag

:) Nekem a 190-esben 40 sec elől, 25 sec hátul egy csere :R :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5274) sasa311 válasza theniel (#5268) üzenetére


sasa311
veterán

dízel pözsó 206 - meg tudlak érteni és remélem csuklik a tervező napjában 100x 10 percet!
Ja, és kb 2 havonta ég ki az a fostalicska....

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5275) Zozzant válasza sasa311 (#5274) üzenetére


Zozzant
addikt

1 éve cseréltem égőt almiban, azóta ég, de akkor sem azért mert kiégett, hanem mert nem tudtam mikor volt cserélve:) és az van a búrára írva KOITO... ez nem tudom mennyire franciás...:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5276) Khelben válasza theniel (#5268) üzenetére


Khelben
nagyúr

mondeoban egyszerűen megoldották, ki kell szerelni a komplett lámpát és utána már mindenhez hozzáférsz :D

(#5277) dragonfx válasza Bubu79 (#5260) üzenetére


dragonfx
veterán

hát a köd az veszélyes tud lenni....
Ha közlekedsz iylne időkben akkor van 1 jó alternatíva>>kristályködlámpa 20e-ből meguszod kintről szállítássla mindennel cakkpakk..és fekete auton nagyon sokat dob, enyémen nem, azért nem is áldozok rá....meg azé neked az M3-as tükör is erősne javalott hiszen, tiéád alapból fekete még fényeztetned sme kell csak felrakod a 95%ban feketében kapható cuccost, és hello..max. picit kötözgetsz elektronikát, de ahogy mesélgetted ez neked nem probléma. ;) ...szerintme good luck...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5278) dragonfx válasza theniel (#5268) üzenetére


dragonfx
veterán

az igen....nekem bármelyik izzó cseréje 5 perc max....
és nekem még tul nagy hely is van a lámpa mögött és a kerékjárat között....jobb oldlaon igen..pont elférne egy "csiga".... ;] :D

u.i.:én idén raktam be az uj AE-t..mindneki azt mondta xarok a benen elvő néemtégők pár hónapot bírnak nekem már több mint fél éve jó.... :B .....az elötte levő boschba 4 év alatt 1x sem cseréltme semmilyne izótt, se indexet, se semmit....hátúl se...remélem ezekkel az bujakkal is így lesz...

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5279) Integra


Integra
titán

nálunk ha leesik fél centi hó, halál van...
pocsoja túloldalán meg...
:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5280) lorcsi válasza Integra (#5279) üzenetére


lorcsi
veterán

hirtelen azt hittem valami nagy teljesítmányű hókotró...nagyon dúrva :D
melyik ország lehet ?

(#5281) dragonfx válasza Integra (#5279) üzenetére


dragonfx
veterán

de brutál :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5282) theniel válasza Khelben (#5276) üzenetére


theniel
aktív tag

a 2000-ig gyártott-ban azért megoldható anélkül. Az Osztyapenkónál lévő OMV kútnál 5 perc alatt kicserélte egy kutas a faternak. Csak néztem, mint a moziban.

(#5283) theniel válasza Zozzant (#5270) üzenetére


theniel
aktív tag

még 96 körül volt egy fiat tipo-m. Na, annak le kellett szedni a belső lemezét, meg valami merevítőt is, és csak úgy lehetett cserélni. De azóta már eltelt másfél évtized.
Most már lehiggadtam. Tulajdonképpen a legnagyobb szívás az volt, hogy 20 perc izzadás után bennt volt az izzó. Csak nem égett. Még legutóbb csak egy égett ki, de mind a kettőt kicseréltem és az egyiket félretettem, hogy jó lesz majd. Hát most jól megszivattam magam, mert már nem volt jó. Úgyhogy mégegyszer kellett izzadni a szűk helyen a minuszokban.

(#5284) theniel válasza Zozzant (#5275) üzenetére


theniel
aktív tag

Lehet, hogy a búra nem franciás, de eléggé hasonlít a megane-éra. A gumisnál mondtak is nekem, hogy jöhetetek a megane-al.
Egyébként nem a búrával van a bajom, hanem azzal a megoldással, ahogy a foglalatot rögzíti az a fém drótkeret, amit a végén jutalomként beakaszthatsz.
És nem idegesítő az a megoldás, ahogy a foglalat vájatkáiba beleakad a fémrögzítő és nem férni hozzá és csak feszegeti az ember amíg egyszercsak valahogy átszenvedi a foglalaton?. Engem az őrületbe kerget ez a megoldás. Még az sem idegesítene ennyire, ha le kéne szerelni a lökhárítót a cseréhez.

(#5285) theniel válasza theniel (#5284) üzenetére


theniel
aktív tag

Nekem nem csak az állatul vezető autósokkal van a gondom. Ezeket a xenon lámpákat szerintem be kellene tiltani. Országúton legalábbis mindenféleképpen. Legutóbb majdnem lementem az útról annyira elvakított az a szúrós fény. Hogy engedhetnek ilyet közuti forgalomba? Aki meg benne ül egy ilyenbe, az meg mindent lát ugye a másik meg fának megy miatta. Szemétség.

(#5286) Khelben válasza theniel (#5285) üzenetére


Khelben
nagyúr

a gyári xenon nem vakít, van neki szintszabályozója meg mosója is.
a sufni xenon vakít, de az amúgy is tiltva van, más kérdés, hogy senki nem tartatja be. ahogy a többi szabályt se.

(#5287) Dumb


Dumb
senior tag

:DDD [link] [link]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5288) Bubu79 válasza theniel (#5285) üzenetére


Bubu79
addikt

Ennek van saját topikja - bár úgy tűnik talán kifulladt - és egyesek szerint a végkövetkeztetés az, hogy mindenki aki vakításra panaszkoddik, az irigy állat, mert csak arra kíváncsi, hogy a másik milyen autóban ül... :U

#5277 dragonfx: hidd el, megvan a listám, hogy mik kerülnek fel majd a drágaságomra, csupán idő kérdése az egész, egyelőre a belbecsen dolgozgatok, a külcsíny kicsit még várat magára ;) A lámpákat cserélni fogom, ahogyan azt már beszéltük is ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5289) amol válasza Bubu79 (#5269) üzenetére


amol
addikt

Az asszony meg a kocsi mögött teker a gyerekkel, merthogy a túlsúly ismételt fogyasztásnövekedést jelent...
Vagy hajtsanak generátort az energia visszanyerése céljából :)

Csak én látom úgy hogy hétről hétre kevesebben indexelnek? Egy kihalt úton még csak-csak, na de sűrű városi forgalomban? Zannyukat.

(#5290) biker


biker
nagyúr

kezd elegem lenni az összes büdös barom bunkóból, akik a táblákat csak addig ismerik fel, míg kresz vizsga van.

a DEPO-ban székelünk, ennek két bejárata van.
egyik CSAK TEHERAUTÓ, másik CSAK SZGK részére.

a csak szgk bejárat egy körforgalomból nyílik. annak bejáratánál, és a menekülö útján is (jobbra kisíves) kint van a tábla, behajtani tilos.
30m a porta, már innen is látható az oda kitett további tgk behajtani tilos, max 7m behajtani tilos, vontatmánnyal behajtani tilos táblák tömkelege.

szerintetek miért hajt be napi 5-10 paraszt utánfutós suzukival, vagy akár 24tonnás nyergessel ide???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5291) dragonfx válasza amol (#5289) üzenetére


dragonfx
veterán

gonosz on>>nme kell tekernie neki sokáig mert lecseréli e92re ami leállítja amocit meg a fékhő energiát visszatermeli... :P

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5292) Peet210 válasza amol (#5289) üzenetére


Peet210
őstag

Csak én látom úgy hogy hétről hétre kevesebben indexelnek?

Nem.
Biztos ezen is spórolnak. ;]

Today's record, is tomorrow's motivation

(#5293) Khelben válasza Bubu79 (#5288) üzenetére


Khelben
nagyúr

nekem is xenon van és mégis panaszkodom a sufnixenonok vakítására, úgyhogy biztos nem irigységből :D

(#5294) Bubu79 válasza Khelben (#5293) üzenetére


Bubu79
addikt

Olvasd át a linkelt topikot - megérted miről beszéltem ;)

amol: az indexelés már nem téma nálam - elfogadtam, hogy a sofőrök 70%-nak hiányzik a bal keze, azért nem hallgatja az indexrelé klattyogását... A gond az, hogy sokszor a rendőrautóban csücsülők sem veszik a fáradtságot rá - így mit várjon az ember egyszerű mezei halandóktól? :U

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5295) theniel válasza Khelben (#5286) üzenetére


theniel
aktív tag

Akkor az új luxuskocsikban nem gyári van, mert bizony az jött velem szembe audi A8, és utána már nem is láttam semmit, csak csillagokat. Gondolom elméletben nem vakít, meg addig amíg az engedélyt olvassa valaki, amit az okosok mellékeltek hozzá. De a gyakorlatban szembe jön egy ilyen veled éjjel és utána a szerencsére vagy bízva, mert bizony semmit sem fogsz látni egy 10-15 mp-ig.

(#5296) theniel válasza Bubu79 (#5294) üzenetére


theniel
aktív tag

De olyan is van, hogy gyárilag fehér index. És elég sok autón.
Ott az nagyon jó, mert már ki sem kell tenned úgysem látszik.
Árkus szemekkel kell figyelni az ilyen kocsikat, hogy most kitette, vagy nem? Micsoda baromság? Hogy kaphat egy ilyen kocsi engedélyt a közlekedésre?
Főleg nappal lehetetlen megállapítani.

(#5297) lsc válasza theniel (#5296) üzenetére


lsc
nagyúr

Az ne zavarjon , hogy fehér búrához sárga izzó , vagy árnyékoló jár , ráadásul indexnél előírás a sárga szín .

Az élet kegyetlen .

(#5298) theniel válasza lsc (#5297) üzenetére


theniel
aktív tag

Akkor sem lehet látni.
Az se zavarjon?

Előírás....
Elég sok amcsi kocsit is látok mostanában.
Nemhogy sárga fénye nincs, de még külön indexe sincs.
A lámpája kezd el villogni pl a hátsó pirosan, ahogy normál állapotban is ég.

[ Szerkesztve ]

(#5299) lsc válasza theniel (#5298) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben egy villogó sárga lámpát nem látsz , akkor javaslom a szemészetet , igaz színtévesztéssel tudtommal ők sem tudnak mit kezdeni .
Az ami kocsiknál megspórolják az európaisítást , ennyi .Műszakira elviszik kölcsön szabványos lámpákkal , aztán visszateszik az eredetit .

Az élet kegyetlen .

(#5300) Integra válasza theniel (#5296) üzenetére


Integra
titán

és mi van ha fehér az index? ami ugye két dolgot jelenthet. vagy átlátszó fehér búra és mögötte fehér lap sárga égővel, vagy pedig fehér/tejfehér búra, mögötte szintén sárga égővel, vagy pedig átlátszó búra sárga lappal átlátszó izzóval, vagy pedig sárga búra átlátszó izzóval?
mindegyik szabályos.

az amerikai egyedül az ami nem szabályos, azokat átkellene szereltetni kötelezően, de sokan nem teszik. de ez meg más téma mint amit te feszegetsz.

esetleg nincsen véletlen a mérgező szagos után egy elfekvő táblázatod is a legveszélyesebb autókról index besorolás szerint?!

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.