Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34651) MaciG válasza CarajoEsp (#34640) üzenetére


MaciG
addikt

Nő és busz után sose futunk. :P

BANZAII

(#34652) bitpork válasza MaciG (#34651) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pont ezt akartam írni. De nem viccesen, mert a gyalogos tudata beszűkül ha "jAjJlEkÉsEmAbUsZtDeNiNcS15pErCeMvÁrNiAkÖvEtKeZőRe" fordul elő. Ugye milyen szar ha minden második betű nagy? ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34653) #10726912 válasza bitpork (#34652) üzenetére


#10726912
törölt tag

A szemed gyűjjön ki, belesalydult a csipásom, mire megóvastam :W :DDD

(#34654) Möhe válasza bitpork (#34652) üzenetére


Möhe
addikt

Esne ki a zenter a klavidon. :DDD ;]

Nem tudom mi volt ma az utakon de az agyam eldobtam.
Reggel azzal kezdi turista kiscsalád hogy M7 felhajtón megállnak a szalagkorlátnál ,de a "macisajt" tábla után kapásból. ( épphogy balról vége a szalagkorlátnak) igen nem hagytam sok követési távolságot de basszus, itt pont nem megállni szokás hanem padlózni.

A másik ugyan így M7, Sz.fehérvár magasságában ráérős málészájú apuka 120-al belső sávban kamiont előz. De 2 kamion között volt másik 5nek is hely. Villoghatott az ember de nem esett le neki hogy jobbratartást kellene alkalmazni. 4ik voltam a sorban de még így is megtudtam előzni 2 kocsit jobbról minden hirtelen/kockázatos/eszetlen tevékenységet mellőzve az említett 2 kamion közötti távban. Visszasoroltam a málészáju mögé, ahol bőven volt hely előttem- utánam. Ezek után már lehúzódott előlem és elmentem a sortól, de avval a lendülettel vissza is ment a külsöbe. Rendesen feltartotta a többieket, és villogtak is neki. Nem hatotta meg. :W
Az ilyen népnevelőket vonatra raknám, hogy ott szálljon magába, élvezze a tájat.

(#34655) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Vélemények, tapasztalatok?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34656) Lauda


Lauda
félisten

(#34657) AMD Power válasza fi:zi'k (#34655) üzenetére


AMD Power
titán

Szánalmas egy trágya ez az egész ami itt van. És akkor csodálkozunk ,hogy itt tart ez az ország... milyen emberek élnek benne kérem szépen. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#34658) #10726912 válasza fi:zi'k (#34655) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nem csak hazánkban ennyire gyökerek az emberek. Csak itt élünk, és itt találkozunk ezzel a példával igazából.
A Mondeós előtt le a kalappal, példásan viselkedett. Sőt. Rendőrt is hívtam volna a helyében ezen előzmények után. A vectrás látta, hogy a Mondeósnak van elsőbbsége és ott van, arra épített, hogy majd kihátrál, direkt csinálta, magyarul lesz.rta a kreszt. Simán felvettem volna telefonnal a viselkedését és megtettem volna mindent, hogy kellemetlensége legyen belőle. (törvényes kereteken belül).

(#34659) fi:zi'k válasza #10726912 (#34658) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Előtte azért kérd ki az engedélyét a felvételhez. :P
Nekem szerencsére még nem sok hasonló atrocitásom volt. Akkor azonban az értelmes megoldás helyett egyből anyázással kezdett a másik. :(((

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34660) philoxenia válasza fi:zi'k (#34659) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34661) bitpork válasza philoxenia (#34660) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tehát mégis csak van ráció abban amit mondtam: nem felvenni a kesztyűt ráhagyni a parasztra. Ha meg nem nyugszik, akkor önvédelem van.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34662) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Index nélkül kanyarodott és utána életveszélyesen bántalmazott .

Kár hogy nem részletezik , hogy milyen kocsival kanyarodott a bíróság elé . Gondolom nem véletlenül ment oda .

[ Szerkesztve ]

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#34663) fi:zi'k válasza jozefgucci1 (#34662) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kettővel alattad/feletted van ugyanez. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34664) jozefgucci1 válasza fi:zi'k (#34663) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Bocs mivel nem volt leírás nem láttam , így átsiklottam felette .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#34665) biga


biga
senior tag

[link]

A baj csak annyi a cikkel, hogy az nem telekocsi, hanem sima bérfuvarozás. Fogalomzavar egy újságírónál, vagy persze lehet, hogy a NV-nál, ő csak így vette át.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34666) Calogero


Calogero
addikt

(#34667) fi:zi'k válasza Calogero (#34666) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34668) MaciG válasza biga (#34665) üzenetére


MaciG
addikt

És a telekocsi egyébként nem adócsalás ha a hirdető pénzért visz el mást/másokat és arról nem ad számlát/nyugtát?

BANZAII

(#34669) deicide válasza Calogero (#34666) üzenetére


deicide
veterán

Hát, lehet, hogy én a kamerázás helyett 1 perc után lementem volna megkérdezni, hogy mi a fenét akartok és mégis ki a f*szom adott nektek jogosítványt... :(((

MaciG: érdekes kérdés, pl ha nem adja nekem a pénzt, hanem megállunk egy kúton és mindenki tankol az autóba, akkor adócsalás?

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#34670) biga válasza MaciG (#34668) üzenetére


biga
senior tag

Gondolom ez - főleg a NAV szemszögéből nézve - nézőpont kérdése. De szerintem a határvonal a telekocsi (megyek valahová, de üres a kocsim szívesen elviszek mást is oda kis hozzájárulásért) és a személyszállítás, bérautózás között egyértelmű. Az elsőt értelmes adóhatóság nem tekintheti adócsalásnak, mert nem üzletszerű a dolog (még ha rendszeres is).
Errefelé nagyon jó módja a közlekedésnek, kiépített találkozóhelyekkel, neten rákeresel (pl a korábban említett BlaBlaCar), ott van ki, hova megy és hány embert fogad és mennyiért. Meg még sok egyéb paraméter.

A cikkben sztem nem erről van szó, csak nem ismerik a kifejezést / fogalomzavar áll fenn.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34671) biker válasza MaciG (#34668) üzenetére


biker
nagyúr

de az. oscar, zivi, telekocsi, stb
szolgáltatást nyújt számla nélkül.
és ez nem vatera, hogy 800e-ig adómentes, ez szolgáltatás, adóköteles

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34672) biga válasza biker (#34671) üzenetére


biga
senior tag

Amiket említesz, azt nem ismerem, én csak a telekocsi fogalmát és az általam ismert (teljesen legális) formáját írtam le. Ha én a neten a szoc. hálón, de akár újságban azt hírdetem, hogy péntek reggel 9-kor megyek Bécsbe, befér mellém még 2 ember, ha beszállsz az üzemanyagba elviszlek, az nem szolgáltatás! Nem ebből élek meg, nem űzöm üzletszerűen, még ha ezt minden pénteken megteszem, akkor sem. Márcsak azért sem, mert jövedelem ebből nem származik (a telekocsiknál a beugró tipikusan jelképes összeg, tényleg csak a részköltségek - üa., pályadíj) fedezésére szolgál.
Ha ezt erre specializált oldalon hírdeted, az is csak olyan, mintha fb-on hírdetnéd, csak sallang nélkül.

Szerk.: mondjuk mindez magánautóra él, céges autó sztem bonyolultabb kérdés :)

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34673) biker válasza biga (#34672) üzenetére


biker
nagyúr

Hát ez nem így van
Nézd: holnap épp a házatokban járok, és van csavarhuzo a zsebemben. Ha adsz egy ezrest ebédre, felrakom a lámpád
Vagy újrahúzom a laptopod egy pizzáért

Ez mind sajnos tv szerint szolgáltatás nyújtás

Pl tudtad, hogy ha belehugyozol a kocsi tankjába, jövedéki adót csalsz?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34674) fi:zi'k válasza biker (#34673) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Merthogy?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34675) TaaT válasza biker (#34673) üzenetére


TaaT
veterán

"Pl tudtad, hogy ha belehugyozol a kocsi tankjába, jövedéki adót csalsz?"

Bezzeg a hibrid autóknak nincs jövedéki adó az áramon, vagy ne adjak tippet a törvényhozóknak? :)

Give them hell Ukraine!

(#34676) biker válasza fi:zi'k (#34674) üzenetére


biker
nagyúr

azért, mert a törvény úgy szól, hogy gépjármű csak olyan üzemanyaggal üzemelhet, amely után a jövedéki adót megfizették, és ez alapján büntetik azt, aki étolajjal hajtja a traktort, mert ha te betöltöd a 20 liter étolajat, és nem fizeted meg önbevallással a jövedéki adót utána, máris büntethet a nav.
Szóval ha belepippantasz, és azt elbontod és azzal hajtod, akkor is :(

És itt jön a hibrid kérdés, amíg villannyal töltöd, ok, de ha már üzemanyagcellés és az üzemanyag víz, akkor lesz kérdés, megszüntetik a törvényt, vagy a víz is jövedéki termék lesz :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34677) fi:zi'k válasza biker (#34676) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És mi van ha belesz@rok? ;]

Mo-on? A víz? Jövedéki termék? Biztos lehetsz benne. :DDD

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34678) biga válasza biker (#34673) üzenetére


biga
senior tag

Te jövedelmet szerzel szerintem (nincs költséged, de hasznot húzol). Az üzemanyagba beszállás nem teremt neked jövedelmet (semmilyen mérhető hasznod nincs abból, ha elviszel valakit, de arra meg nem vagy kötelezett, hogy esetleg hátrányod származhasson - amennyi előnyöd van a több utasból (mondjuk nem unatkozol) épp annyi hátrányod is van (mondjuk 1 dl-el többet eszik a kocsi :P ). Mint mondtam, ezek jelképes összegek jellemzően. Illetve magánemberekről van szó.

Nem vagyok jogász, laikusan kb a fenti az életszerű. Persze tudom, hogy biztosan van olyan jogász, pláne revizor, aki úgy értelmezi a szabályokat, ahogy azt ő szeretné, és ha hatóság áll mögötte, akkor az ő értelmezése lesz a "szent". De ez nem változtat azon, hogy a törvényeknek igazodniuk kell(ene) valamennyire az életszerűséghez. Tudom én, hogy kishazánkban ez a viszony néha egészen szürreális, "szerencsére" ezt kivülállóként szemlélem. Szerintem a tv itt sem más e téren, mint otthon, de itt ez így van értelmezve és működik is. És én még olyat itt nem hallottam (de otthonról sem), hogy telekocsis (nem feketéző személyszállítót!) vezetőt valaha is adócsalásért megbüntettek volna.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34679) biker válasza biga (#34678) üzenetére


biker
nagyúr

az a baj, a nav se nem logikus, se nem megértő
a tv meg nem foglalkozik a kiadásaiddal, azt állítja, szolgáltatás/munkavégzés csak valamilyen vállalkozó/gazdálkodó szervezeten keresztül lehetséges megfelelő keretek közt. (nagyon leegyszerűsítve)
pl ha AAM vagy KATA-s vagy, és ugye havo 6m bevételig áfamentes vagy akkor senkit nem érdekel, ha mondjuk 5,5m ft a kiadásod mellé. a bevételed lehet 6m ft. ha szolgáltatsz, 100% a hasznod (durván egyszerűsítve, mert nincs költség számlád), ha kereskedsz, nem éri meg, mert nem állíthatsz szembe költséget

ez sem logikus, de ez van.

lásd az alábbi példa, tévében is volt: bement a revizor a boltba, hogy a nadrágját fel kell varrni. felvarrta acsaj, és visszaadta, nem kell fizetni. de adna pénzt, de ne adjon, semmi munka nem volt, de hadd adjon már valamennyit. asszony megunta, jól van adjon 500Ft-ot és kész
adott, majd miután nem kapott nyugtát megbüntette 50.000-re

szerinted? szerintem balta a fejébe... de ez van.
ha te csak 1Ft-ot is elfogadsz, szolgáltatást végeztél pénzért. senkit nem érdekel, hogy ezt te benzinre költöd, vagy fagyira mert a cég benyáját lopod, senkit.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34680) biker válasza biga (#34678) üzenetére


biker
nagyúr

"És én még olyat itt nem hallottam (de otthonról sem), hogy telekocsis (nem feketéző személyszállítót!) vezetőt valaha is adócsalásért megbüntettek volna."

én meg olyat, hogy egy fogorvost vagy nőgyógyászt megvágtak volna, holott óránként 60.000-et keres maszekban, és nyugtát 100-ból 110 nem ad

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34681) philoxenia válasza biker (#34679) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk én a csaj helyében rögtön feljelentettem volna, azt állítván szexuális ajánlatot tett és rendőrt hívok rá.... :D
Nem beszélve arról, hogy azt akarta vesztegessem meg, célozgatott rá, hogy másképp is el lehet ezt intézni stb.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34682) fi:zi'k válasza biker (#34679) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Telekocsinál nagyon egyszerű. Nem fogadsz el pénzt, hanem ők fizetik a tankolást. Így a te irányodba nem történt pénzmozgás.
A varrónős esetnél, ha én lettem volna ott, akkor biztos nem csak nyugtaadás elmulasztása miatt kellett volna felelnem. ;] És mennyi ilyen tetű van: kis ember, nagy hatalom. :(((

(#34681) philoxenia
Nekem volt adóellenőr vásárlóm, bár akkor civilben volt, így jól elbeszélgettünk. Épp az ilyenek miatt kell párban járniuk. Utána már kb akármit mondhatsz, a 2 vs 1 nem túl nyerő pozíció.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34683) NorBuilder


NorBuilder
csendes tag

A déli határtól kb 25 km után, Szerbia.

Elhagyom Bajmokot Zombor felé, és ott van egy vasúti átjáró a város után. Épp azelőtt mehetett el vonat, de még mindig pirosat jelzett az átjáróban a fénysorompó. Erre ahogy közeledek, látom ahogy a sok hülye bújkál át az autóval a lecsukott félsorompók között a átjárónál. Még ha csak egy lett volna. De nem! Sorba egymás után.
Mondjuk a szerbek vezetési stílusa, eléggé érdekes, és ezt gondolom senkinek nem kell bemutatni, aki ismeri őket. Mennek erdőn-bokron át. Rád előznek a kanyarban, majd leszorítanak, ha jön szembe valami, satöbbi. Ezek igazi állatok.

(#34684) biker válasza biga (#34678) üzenetére


biker
nagyúr

Máshol is gond...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34685) biga válasza biker (#34679) üzenetére


biga
senior tag

Én elhiszem, hogy ez a magyar valóságban így megy az adóhatóságnál, de attól az még a törvény kifacsarása. Mint mondtam, a törvény - legalább is egy minimálisan is jól működni akaró társadalomban (jogállamban :B ) nem mehet szembe a mindennapi életszerűséggel. Az általad említett példánál szerintem - ha igaz - simán belefért volna egy feljelentés a revizor terhére. Mint ahogy szerintem az is megérne egy próbapert, ha egy valóban telekocsist megbüntet egy túlbuzgó revizor. Ja, hogy a NAV-val senki nem mer kekeckedni? Az ÁVH-val sem mert senki, azt is csináltak, amit akartak!

A másik hsz.-re: én már azért hallottam anno nem egy orvosról (otthon), akit büntettek illegális jövedelemszerzés miatt :) Itt még nem hallottam ilyet, de itt még olyat sem láttam, hogy ne kaptam volna szlát egy orvostól (kiszúrnám, hisz itt előfinanszírozással megy az orvosi szakrendelés, aztán a biztosítódtól - a számla alapján - pár nap múlva visszakapod a 90%-át). Mondjuk itt én az elmúlt 4 évben talán ha 2 alkalommal nem kaptam legalább blokkot, és ebben a piacon való vásárlás is benne van.

romániai cikkre: szerintem ott is az illegális személyszállítás, nem a teleautó (stopolás) a gond. Csak lehet átveszik a magyar módit: kriminalizáljunk mindenkit, és akkor a néhány valódi bűnöst kevesebb munkával lehet elkapni, a többi meg... hát így járt :)

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34686) Möhe


Möhe
addikt

[link]

a barom aszitte ő a sumáher :W

tipikus c-típusú család 6 tagja ( többen mint amit elbír az audi) szép sorban csekkolja a végeredményt, elég békésen :D

[ Szerkesztve ]

(#34687) Dluinet válasza Möhe (#34686) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hatan spórolták össze az audit?

melyik típus ez amelyik 6 személyes?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34688) TaaT válasza Möhe (#34686) üzenetére


TaaT
veterán

Egy jó tanács, ha linkelsz egy youtube videót, nézd meg nincs-e link végén a kettős kereszt után t=xx, mert ha van akkor nem előröl fog indulni a videó. ;)

Give them hell Ukraine!

(#34689) Möhe válasza TaaT (#34688) üzenetére


Möhe
addikt

basszus, pedig még figyeltem is hogy ez ne legyen benne , köszi ;)

(#34690) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Szevasztok !

Leírom hátha valaki tud tanácsot adni mi a teendő .

A környékünkön ahol pár társasház van csak úgy egy tíz napja otthagyott valaki egy Mitsubishi pajero gépezetet elég lepukkant állapotban nyitott első ajtóval ( a kis fül nyitva van belül ) . A kocsi tele van vadász cuccokkal mint fegyvertáska ruhák stb . Már többen néztük és tegnap kisebb kupaktanács gyűlt körülötte , de senki nem tud róla . Többek szerint lopott lehet és pihentetik ,de senki nem akar betelefonálni a jardra .Szerintetek mi a teendő ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#34691) philoxenia válasza jozefgucci1 (#34690) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Néptelen bejelentés.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34692) Ivan15 válasza jozefgucci1 (#34690) üzenetére


Ivan15
senior tag

betelefonalni a jardra

[ Szerkesztve ]

(#34693) philoxenia válasza Ivan15 (#34692) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

E-mailben jelenteni... vagy [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34694) biga válasza jozefgucci1 (#34690) üzenetére


biga
senior tag

De miért nem akar senki betelefonálni?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34695) TaaT


TaaT
veterán

Miért bambul mindenki úgy mint egy állat? [link]

Give them hell Ukraine!

(#34696) Calogero


Calogero
addikt

Az egész egy tilosba parkolással kezdődött.: [link]

(#34697) Bati0501 válasza Calogero (#34696) üzenetére


Bati0501
őstag

"Megkímélt,nem dohányzó,garázsban tartott női tulajtól eladó egy gyári állapotú G Astra..."

(#34698) bitpork válasza biker (#34679) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Évi 6 millió, nem? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34699) Lauda válasza Möhe (#34686) üzenetére


Lauda
félisten

Ennek tuti pofozas lett a folytatasa. :D

(#34700) philoxenia válasza Bati0501 (#34697) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jobbkormányos.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.