Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35401) philoxenia válasza Avicularia (#35400) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából vak emberek próbálnak a legtöbb helyen kötéltáncolni szavazáskor. A választási ígéret ugye azért van, hogy megszegjük. Ha nem mész el az sem megoldás, ha szavazol könnyen csalódhatsz. Persze van aki azt kapta amit szeretett volna, de sokan csak a döntésüket magyarázzák keserű szájízzel valójában, ha onnan jön a pofon, ahonnan a simogatást várták. A szavazópolgárok érdekérvényesítő képessége egyre romlik. Minél szabályozottabb az élet, annál többször lépnek az egyszerű ember tyúkszemére. A kamera például miért is rossz? Ha rosszra akarom használni, használhatom titokban. Azt a fajta használatot pont nem tudja a tiltás megakadályozni... Ott van például a benzinkúton/teszkóban/stb. megvehető telefon. regisztrálnod kell, mert így-úgy csak akkor lesz érvényes a sim, de addigra egy bűnöző régen lebeszélte rajta amit akart, mert addig is lehet használni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35403) Avicularia válasza philoxenia (#35401) üzenetére


Avicularia
veterán

Egyetértek amit írtál.
Csak hogy visszakanyarodjunk a topik témájához, itt Svédországban is tiltott a fedélzeti kamera. Engedély kell megörökíteni az embereket, autókat, amit nem egykönnyen adnak meg. Olyan szigorúan adják az engedélyt, hogy egy busztársaság sem kapta meg a hatóságtól, aki azért kérte, hogy felvegye az új sofőrök útját, akik tanultak vezetni.
Feltöltőkártyás SIM-eket meg itt kilóra osztogatják egyenleg nélkül. Sok helyen ki van csak rakva és elvehetsz ingyen belőle. Semmilyen bejelentés nem kell, használhatod nyugodtan.

(#35404) Lauda válasza Yayoh (#35402) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem MaciG lesz. :DDD

(#35405) philoxenia válasza Avicularia (#35403) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az archiválás és a közzététel tilalma jogos, de egy 24 óránként törlődő felvétel kinek árt? :F Ha nincs baj, ki a fene nézeget ilyen videókat? De ha valami történik, mindjárt világosabb sok baleset/stb. egy videofelvételből.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35406) Avicularia válasza philoxenia (#35405) üzenetére


Avicularia
veterán

Itt egy cikk pld. [link]
Azt írja, hogy a kameramegfigyelési törvény szerint illegális engedély nélkül felvételt készíteni, ha a személy felismerhető rajta. Pld. bankok kaphatnak felmentést a törvény alól.

(#35407) philoxenia válasza Avicularia (#35406) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Utcán szerintem fölösleges a tiltás. Legyen tiltva az, hogy rejtett felvételt csinálsz valakiről a saját területén, de például magán/céges területen elég kellene legyen a figyelmeztetés, hogy felvétel készülhet. Azt nem tudom, mit tehetnének akkor,, ha fake kamerákat raknék ki a kocsimba?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35408) Avicularia válasza philoxenia (#35407) üzenetére


Avicularia
veterán

Szerintem a kamera kirakása nem lehet probléma. Felvételt készíteni nem lehet. Bár nem tudom, mondjuk egy olyan szituban, mikor megállít a rendőr mit mondana rá.

(#35409) philoxenia válasza Avicularia (#35408) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pláne külföldiként. Gondolom relatíve kevés svéd rendőr beszél magyarul.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35410) Lauda válasza philoxenia (#35407) üzenetére


Lauda
félisten

Osztrak/nemet teruleten kar ilyen szempontbol esszeruseget keresni. A 28 unios orszagbol talan ok ketten akik tiltjak a google utcaszintu nezetet. Szamomra ebbol egyertelmu ki a helikopter. Persze nem gondolkodunk egyforman.

(#35411) philoxenia válasza Lauda (#35410) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem is szerettem, ha németbe ment a fiam, nem tudtam megnézni, hogy meg lehet-e állni a cég előtt, ha kell....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35412) Avicularia válasza philoxenia (#35409) üzenetére


Avicularia
veterán

Ami még érdekesség, az általam ismert kultúrországok közül egyedüliként Svédországban szabad vezetés közben kézben tartott telefonon beszélni. Kb. két éve azért szigorítottak rajta, már csak beszélni lehet, smsezni, facebookozni már itt is tilos :D
Mondjuk nem értem ezzel kapcsolatban az engedékenységet, mert itt gyakorlatilag minden tilos. Ha kurv@zik az ember, akkor is a kuncsaftot viszi el a rendőrség :D

(#35413) mezis válasza Avicularia (#35403) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehetne ezt még fokozni. Pl. csak bekötött szemmel szabad kimenni az utcára. Mert még meglátsz valakit, megjegyzed az arcát, ruházatát,...
A bűnözőknek, nem egyenes úton járóknak ez nagyon frankó....

A demokrácia alatt meg azt hiszem mindenki azt ért, amit akar. (Általában azt hisszük, hogy az valami igazságos, jó dolog ? :U :F )
"A demokrácia a társadalom jelentős számú választójoggal rendelkező tagjainak hatalmából eredő politikai rendszer[1], egy közös területen, ahol hatalmi fékekkel és ellensúlyokkal biztosítják a társadalom jól szabályozott működését, mint például a közhatalom gyakorlóinak kizárólagos hatalomra törésének a megakadályozását, a társadalmi igazságosságot és a jóléti társadalom megvalósulását.[2][3]
Olyan politikai rendszer, melyben a szuverén „nép”, tehát a társadalom összes teljes jogú tagja – nem egyén, kis csoport vagy a hatalom bizonyos csoportja - igazgatja a közügyeket beleértve a kormányzást is.[4][5]
A demokrácia olyan politikai rendszer, amely a népnek a közügyekben való részvételére épül"

[ Szerkesztve ]

mezis

(#35414) amargo válasza Yayoh (#35402) üzenetére


amargo
addikt

Na multkor a pesti rakparton haladok es igy jott elem is egy busz a parkolobol.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#35415) TaaT válasza Yayoh (#35402) üzenetére


TaaT
veterán

És a kommentelők nem kis százaléka szerint az autós is hibázott. Pff...

Give them hell Ukraine!

(#35416) philoxenia válasza Avicularia (#35406) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35417) mephi666 válasza TaaT (#35415) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, olvasnád mi megy fb-n ezalatt a post alatt :DDD "a busz itt csak így bír bekanyarodni" a kedvencem... nem ismerem a helyet, de páran nagyon elkezdték... van aki kifejtette, hogy gyakran utazik itt utasként és 2féleképp tud ide a busz bekanyarodni: nagy sebességgel, másik sáv felét elfoglalva, mint a videón... vagy kisebb sebességgel a saját sávjában maradva (az autó sebességéről meg annyit, hogy szerintem elég simán meg tudott állni...)

szüleim falujában esett meg velünk pár hónapja, hogy ebből az irányból érkezve a kereszteződésben megálltunk, kanyarodtunk volna balra... busz érkezett jobbról, aki szintén balra kanyarodott... neki volt elsőbbsége, megindult, nekem meg alig volt időm tükröt nézni és rükvercbe vágni a gépet, nehogy elvigye a kocsi elejét... mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy 10éve még ezek a járatok főleg a falu főútján haladtak át oda-vissza, nem kellett bemenniük a 1.5sáv széles utcákba keringőzni, de akkor is vannak sofőrök közt nagyon nagy parasztok... (egy olyan útvonal volt, ami ezt a baloldalt látható megállót érintette, de az a busz másik irányból érkezett bal-jobb-jobb kanyarokkal, tisztábban)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35418) Lauda válasza TaaT (#35415) üzenetére


Lauda
félisten

Az egy dolog, hogy a busz maskeppen nem tud befordulni, de ettol meg nem lesz elsobbsege es joga lezuzni a masikat. Ha az autos nem fekez ossze is csattannak.

(#35419) MaciG válasza mephi666 (#35417) üzenetére


MaciG
addikt

Próbáld ki azt, hogy ha NEM neked van elsőbbséged akkor nem a kereszteződésben állsz meg ahogy írtad, hanem előtte, hogy a másik jármű akinek elsőbbsége van, el tudjon fordulni. :)

(#35404) Lauda: Nem hiszem , nekem nem mernek ilyen új buszt adni :D

Egyébként azt nem értem, hogy városon belül olyan helyeken ahol engedélyezik a nagy járműveknek a közlekedést, ott miért úgy vált pl. a balra kanyarodó lámpa pirosra, hogy közben már szembe is adja zöldet. Néha még autóval is nehéz átjutni úgy a sárgán, hogy szemből nem villogjanak :D

BANZAII

(#35420) razzorr


razzorr
őstag

Annyira agresszív bunkók a buszsofőrök nagyon nagy része...rendszeresen féktávon belül nyomják ki a gépet elém,holott mögöttem 10percig senki sem jön. Tudom,hogy a busznak elsőbbséget kell adnom,de nem minden áron. Ahány Forintot kapnék amennyiszer lemondtam már az elsőbbségemről csak hogy ne legyen baj,már milliomos lennék.
Komolyan nem értem miért kell ilyen tahónak lenni,kb.mindennapos dolog ez a buszosokkal.

(#35421) Lauda válasza razzorr (#35420) üzenetére


Lauda
félisten

a busznak elsőbbséget kell adnom

Nem kell. Segitened kell az elindulasat, de elsobbsege nincs a tobbi jarmuvel szemben.

(#35422) MaciG válasza razzorr (#35420) üzenetére


MaciG
addikt

Ahány forintot kapnék amennyiszer nem lassítottak az autósok mikor ki akartam állni a megállóból ,már a Waikiki beach számolnám a milliárdokat ;]

BANZAII

(#35423) Sotho válasza MaciG (#35422) üzenetére


Sotho
őstag

Ahhoz az elmúlt 15 évben 0,2 mp-ként kellene kiállnod a buszmegállókból folyamatosan, ha így rángatod a kormányt ne csodálkozz hogy nem engednek ki:D

(#35424) razzorr válasza MaciG (#35422) üzenetére


razzorr
őstag

Remélem egyszer találkozunk azon a Beachen és egy koktél mellett megbeszéljük ezt az elsőbbség adásos dolgot :D
Amúgy én roppant előzékeny tudok lenni az úton,de amit nem bírok,az a nyomulás,tolakodás, bunkóskodás és akkor biztos nem engedek ki senkit, ráállok inkább az előttem lévőre 1centire,de akkor sem engedem ki/be,ha meg mutogat,felajánlom neki,hogy autón kívül megbeszélhetjük. Jó mondjuk ez 95%-ban nem buszosokkal fordul elő.

[ Szerkesztve ]

(#35425) Sotho válasza razzorr (#35424) üzenetére


Sotho
őstag

Az előtted lévő meg azt gondolja: mekkora bunkó hogy így rámáll!:D
Én is előzékeny vagyok ha nem halad megelőzöm :D

(#35426) razzorr válasza Sotho (#35425) üzenetére


razzorr
őstag

Gondolom ahhoz az autóhoz is adtak gyárilag tükröt,amibe nem tilos belenézni,hogy vajon a hátsó macskajancsinak mi baja lehet hogy így rám állt. Ja,hogy oldalról jönnek a tolakodós idióták,akik nem tudják kivárni a sorukat és még nekik áll feljebb,hogy valaki nem engedi be őket abban a másodpercben?! Élni és élni hagyni. De nem arról szól a fáma,hogy jön gyúróspityu a 10millás bömbivel meg a pofátlan,magát Ferrarinak képzelő piros suzzzukis, mögöttük a 100éves fabiás kalapos papókával karöltve és diktálják a szabályokat,hogy hozzájuk alkalmazkodjon egy egész kocsisor.

(#35427) deicide


deicide
veterán

Pénteken milyen mázlim volt, hogy nem 2 autóval előrébb haladtam, mint ahogy. BAH után laktanyánál zebra, külső sáv megáll, belsőben BMW-s megáll, mögötte kis Corsa nem áll meg. Nálam üvöltött a zene, nem is hallottam a csattot, pedig a Corsa mögött második voltam, csak látom, hogy a Corsa felnézett balra a járdára. :)
Nem lettem volna vidám, ha összetöri valaki az opc-t 1 hónaposan, de szerencsére a mögöttem jövő meg tudott állni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#35428) proof88 válasza deicide (#35427) üzenetére


proof88
addikt

Elhiszem, viszont a kocsi nem egy monitor, hogy lehetőleg 1 karc se legyen rajta. Ha kimész a forgalomba, akkor valszeg törni fog, én így állnék hozzá. Sajna nem olcsó, de ... pipa akkor lennék ha eleve forgalomba se mehetett volna a hibás fél (ivott, drogozott, stb). Illetve valszeg itt is pipa lettem volna, gondolom lerítt a helyzetből hogy mi van, a Corsa-s meg lehet leszarta a zebrát is.

[ Szerkesztve ]

(#35429) raczger válasza deicide (#35427) üzenetére


raczger
őstag

Sokaknak nem szokásuk, talán Bp-n leginkább, tartani a követési távolságot. Engem kifejezetten idegesít, ha megyek mondjuk 90-100-al és mögöttem 5-10 méterre jön valaki, vészhelyzetben tuti belém rongyolna. Persze nem azért mert lassú vagyok és szeretne előzni, hanem csak úgy ott jön közvetlen mögöttem.

Pár hete történt egy haverommal, ment előtte egy suzuki (női sofőrrel) és kb a semmi közepén csak úgy nyomott egy vészfékezést. Haver pont megállt időben, mennek tovább, rá 500 méterrel a suzukis újra satufék, ezt már nem tudta elkerülni és belement hátulról. A nő nem tudta megmagyarázni miért satufékezett 2x is, szerintem összekeverte a pedált...

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#35430) deicide válasza proof88 (#35428) üzenetére


deicide
veterán

Nyilván, ha már 1-2 éves, akkor én is könnyebben venném, de most még kevésbé használati tárgyként nézek rá, mint inkább szerelemként és fájna, ha bármi baja lenne, főleg nem saját hibámból. :B
Biztosan leszarta zebrát, az sem tűnt fel neki gondolom, hogy a mellette levő sáv már megállt... :U

raczger: Fejér megyében is gyakran van ilyen, amíg a 7-es főúton jártam, szinte minden nap volt vagy egy dobozos, vagy valami boyracer, akinek kevés volt a 90-100 és jött a seggemben, nagyon irritál engem is...
Mondjuk a nőt lehet elkalapáltam volna, annak ellenére, hogy a hátulról jövő a hibás.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#35431) Bati0501 válasza deicide (#35427) üzenetére


Bati0501
őstag

Milyen opc? :D

(#35432) deicide válasza Bati0501 (#35431) üzenetére


deicide
veterán

Hát Ő. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#35433) proof88 válasza deicide (#35430) üzenetére


proof88
addikt

az ilyen embereket nem bírom elfogadni, akik juszt is tovább mennek a zebrán, pedig már állnak a mellette lévő sávban is.

Szép kocsi. :) Régebben párszor ültem egy Zafira OPC-ben, ~200 LE körül volt. Fura az ilyen sportos családi autó. :DDD

(#35434) deicide válasza proof88 (#35433) üzenetére


deicide
veterán

Picit kacsintgattam az Insignia OPC felé is, V6 325LE, de nem akartam olyan óriási, családi autót. Bár az Astra sem kicsi, csak annak látszik, kis híján 4.5 méter és csak 3 ajtó jutott rá. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#35435) Bati0501 válasza deicide (#35432) üzenetére


Bati0501
őstag

Szép szekér,gratula! :R

És milyen drága,az Insigniáról már nem is beszélve...: /

(#35436) deicide válasza Bati0501 (#35435) üzenetére


deicide
veterán

Thx! Volt flottakedvezményem, mert a cég, ahol dolgozom, tőlük veszi a a cégautókat, 14%, mondjuk így sem volt még olcsó, tekintve a 8.4-es alapárat, amiben nincs Hifi, Xenon, 20" kerék, metálfény, spoiler...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#35437) Nkboy válasza deicide (#35436) üzenetére


Nkboy
senior tag

Bejáratás, már lezajlott? Kopásnyomok a gázpedál alatt? Sebesség adatokat ne írj ám ide! :DDD

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#35438) Bati0501 válasza deicide (#35436) üzenetére


Bati0501
őstag

Az úgy már tényleg jobban hangzik,de h gyárilag ne legyen egy ilyen autón spoiler,a metál fény olyan is-is(de azért ez is furcsa)... :(
Hifit sztem én is tetetnék bele,nagy valószínűséggel xenon-t is,de a 20-as papucsok nem nagyon nagyok?Majd később gumit venni rájuk. :O :R

(#35439) deicide válasza Nkboy (#35437) üzenetére


deicide
veterán

Megvolt, 1000km után már egyszer-kétszer elforgattam 5000 fölé is 3-4-ben, de azért óvatosan, most már lassan 2000km-nél azért kapja 1-2-ben is a padlót. 4-esben megnéztem a végét, de nem írom be, mert lehuligánoznak. ;]

Bati0501: egy-két dolog nekem is fura, hogy nem alap, de megbékéltem vele. A hifi jó ötlet volt, mert ugyan olcsóbban lehetett volna utólag rakatni bele, de akkor a mélyláda vitte volna az amúgy sem nagy csomagtartó felét, így meg el van rejtve a kaszniba ügyesen. A 20" azért lett, mert a 19"-es felni nagyon ratyin nézett ki, amit adnak hozzá. A gumit már beszoptam, mert nyárival szállították decemberben, így 340K volt a Vredestein 245/35/R20. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#35440) raczger válasza deicide (#35439) üzenetére


raczger
őstag

0-100 adattal még tartozol ;]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#35441) Bati0501 válasza deicide (#35439) üzenetére


Bati0501
őstag

4-esben?Sztem 200 felett. :D

Akkor én is a gyári hifit választottam volna. :K (sztem annyira "csúnya",amikor betesznek egy csomagtartóba egy bazi nagy fekete dobozt,ami elfoglalja a csomagtartó harmadát és még csak nem is szépek)
Pont ezen gondolkoztam,h vajon télen milyen gumival adják.
Utolsó kérdés,nem faggatlak tovább,ígérem :D : nem ráz nagyon a kerék miatt?

(#35442) deicide válasza raczger (#35440) üzenetére


deicide
veterán

Ahhoz száraz idő kellene legalább, de téli gumival amúgy is kicsit többre saccolom, mint a gyári 5.9, de ha elhagyom a 2500km-t, rápróbálok. Addig tapasztalgatom, hogy a legjobb elindulni, padlógázra, kuplungról leszállva relative alacsony fordulaton még kettesben is kipörög. Talán olyan 3000 környékén érdemes ráengedni a kuplungot óvatosan és nyomni, hogy ne forogjon el? Ebben nincs nagy tapasztalatom. Hiába, nem vezetek sokszor úgy, mint egy állat. :DDD

Bati0501: Egy tizessel felette tilt, igen. :K A futómű normál módban egyáltalán nem ráz, meglepően kényelmes, ellenben ha az OPC gombot megnyomod, rémálommá válnak a BP-i utak, a veseköved kirázza. Még a "Sport" opció egy értelmes alternatíva közútra, de az OPC mód csak pályára való, vagy nem ebbe az országba. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#35443) Bati0501 válasza deicide (#35442) üzenetére


Bati0501
őstag

Értem,köszike.
Sok élvezetes km-t vele - kellő odafigyeléssel. :)

(#35444) raczger válasza deicide (#35442) üzenetére


raczger
őstag

Jó kérdés, igazából szerintem ez is autó és motorfüggő, hogy hol az a tartomány ahol még nem pörög ki nagyon a kerék, de még le sem akar fulladni. Youtube alapján 3500-el próbálkoznék majd a helyedben: [link]
Persze ennél gyorsabban kell majd váltanod, ott el is ment az az idő, ami a gyárihoz viszonyítva a különbség :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#35445) deicide válasza raczger (#35444) üzenetére


deicide
veterán

Ez hasznos videó, köszi, akkor 3500-4000 között próbálkozom ráengedni a nyomatékot, jónak tűnt. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#35446) Yayoh válasza deicide (#35442) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Grat , szép autó , gondolom nagy élmény lehet vezetni :)

(#35447) Möhe


Möhe
addikt

Gyors help kellene srácok.

Adott egy kisteher ( fiat scudo) amivel csak M7-M0 útvonalon megyek.
Viszont hétfőn nem D2 hanem sima D1 pályamatricát vettem rutinból, mivel azt gondoltam hogy az autópálya matrica ésaz egyéb fizetős utak nem ugyan az.
És ( tudom nem kezdünk mondatot így, de lesz....m )persze most meg kapkodok.
Most akkor ezzel kitörölhetem, vagy ha csak pályán megyek akkor oké vagy bakhatom a dolgot? Egyéb fizetősre nem megyek.

(#35448) Lauda válasza Möhe (#35447) üzenetére


Lauda
félisten

Teljesen mindegy, a lenyeg, hogy fizetos az ut vagy nem. Ha nem arra a kategoriara vetted meg, az olyan, mint ha nem is lenne.

(#35449) Möhe válasza Lauda (#35448) üzenetére


Möhe
addikt

Bakker.
Köszönöm. :R

(#35450) Lauda válasza Möhe (#35449) üzenetére


Lauda
félisten

Probald meg, hatha:

Téves rendszám, érvényesség időtartam, vagy a díjkategória esetén:

Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt ügyfélszolgálatán bizonyos feltételek teljesülése esetén van lehetőség korrekcióra. További információért kérjük hívja a a 06 (40) 40-50-60 telefonszámon elérhető Call Centert.

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.