Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34151) -v- válasza biker (#34149) üzenetére


-v-
addikt

Mar megint fizika alapok???

Amik úgy tűnik kolléga neked se mennek ;)

2db kozel azonos tomegu test egymassal szembe 100-100kmh sebesseg eseten, mivel a nullapontjuk kozepen lesz, pont annyi, mintha mindegyik kulon kulon 100-al falnak menne

Ha 100-100 -al megy a két autó, az olyan mintha 200-zal mennél a falnak ;)

[ Szerkesztve ]

(#34152) Dluinet


Dluinet
nagyúr

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34153) -v- válasza -v- (#34151) üzenetére


-v-
addikt

Ejj nem jó én beszélek butaságot. :DDD :W

[ Szerkesztve ]

(#34154) biga válasza -v- (#34151) üzenetére


biga
senior tag

Nem-nem, valóban ő látja jól (legalább is miután végiggondoltam nekem is ez a logikus). Ha 2 teljesen egyforma autóteljesen azonos sebességgel ütközik egy elméleti tökéletes frontális ütközéssel, akkor a 2 jármű lényegében az érintkezési pontjukon kezd el gyűrődni, méghozzá - mivel egyforma autót feltételezünk - egyformán. És bár az erő összeadódna, de a gyűrődés is kettőződik, tehát a kettő kb kioltja egymást. Tehát elvben kb megegyezik azzal, mintha az egyik stabil falnak megy.

Persze a valóságban ilyen nincs, mert pl a Fiat 500 és a Kamaz találkozásánál (ami mondjuk 100-al megy mert erős lejtő és hátszél van, na meg ez egy mesebeli Kamaz :P ), akkor a kis 500-asra kb olyan erő hat, mintha vagy 180-al falnak menne, a kamazra meg vagy 20-al.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34155) -v- válasza biga (#34154) üzenetére


-v-
addikt

Mozgási energia általános iskolai fizika ... :D Csak csuklóból beböfögtem a hülyeséget mielőtt gondolkoztam volna ...

[ Szerkesztve ]

(#34156) biga válasza -v- (#34155) üzenetére


biga
senior tag

Ismerős :DD

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34157) Zolás válasza biga (#34154) üzenetére


Zolás
addikt

[link]Mesebeli egy fenét, mindenkit lehagynak egy kamazzal, ne viccelj :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#34158) Dany007 válasza biker (#34149) üzenetére


Dany007
veterán

Sőt, még "annyi sem", mert mindkét autón van gyűrődési zóna. A falnak pedig nincsen.
Tehát több energia nyelődik el, mintha csak simán a falnak megy.

(#34159) Lauda válasza Beri (#34144) üzenetére


Lauda
félisten

Mi lenne abban szabalytalan, ha egy gyalogos atmegy a zebran?

(#34160) Beri válasza Möhe (#34145) üzenetére


Beri
addikt

Nem is olyan rég történt velem olyan, hogy megy át a buflák gyalogos előttem a zebrán (fiatal faszi, semmilyen látható mozgásszervi problémája nem volt) és megáll a négysávoson a zebra közepén és néz. Látta, hogy lassítok, aztán azt is látta, ahogy megállok, de csak áll. Na, ekkor gyanítom, le tudta olvasni a számról, ahogy azon merengek, az anyja mért nem vágta a falhoz, amikor még nem fájt volna senkinek és megáll az autóm ELŐTT magyarázni, hogy ő azért nem megy, mert nem hiszi el, hogy megállnak neki. Tehát én kapjam be, mert ő nem bízik senkiben (mondom még egyszer, előttem állt a délutáni csúcsban, mögöttem négymilliárd autó és álljon mindenki, mert neki ő megmagyarázza, mért punci). Természetesen én voltam a bunkó is, aki ekkor kikerülte padlóval és otthagyta a fehér füstben.

Lauda
Az szabálytalan, ha csapdát állítanak a leendő bűnözőnek (a faszi csak azért slattyogott át a zebrán tizenhétezerszer aznap egymás után mocskosul idegesítően, hogy hátha valaki megunja és kikerüli, vagy nem várja meg, amíg eléér) és várják a halat. Legalábbis a magyar rendőrség szerint.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#34161) biga


biga
senior tag

[link]

Gondolom a japánoknak még nem jutott eszébe az sms írás hatékony hóeltakarítás helyett... :Y

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34162) qdak válasza Beri (#34160) üzenetére


qdak
addikt

multkor otthonrol akarok kitolni, no bringaval, szembehidnal, lassitok menjen, semmi, jon 1 auto, mondom utanna majdcsak megy, semmi, mozdulok, bemozdul, megalok, autok, elmennek, kijebgurulok, felpattan a bicora. komolyan legszivesebben rahajtottam volna a szarjat.

amugy ilyen nem figyelos, zebras helyzetnel ra szoktam poccenteni a dudara, nem hianyzik, h kijojjon, mikor nem is nez engem.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#34163) -v- válasza qdak (#34162) üzenetére


-v-
addikt

lassitok menjen

Nem ezt kell :N Már kilométerekről villogni akárkinek, akit el/ki akarsz engedni, akkor jó eséllyel lassítanod se kell szinte (meg a mögötted jövőnek se), ill. neki is egyértelmű ... ha meg nem látja, meg nem veszi észre amíg odaérek, akkor rohadjon is meg, satuféket azért nem fogok nyomni meg 0-ra megállni, mert az aztán tök balesetveszélyes, meg meg is akasztja a forgalmat.

(#34164) -v- válasza -v- (#34163) üzenetére


-v-
addikt

Ja tolattál látom :)

(#34165) philoxenia válasza biga (#34161) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk ellenben nem sokan mennének végig gyalog a 37km-en.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34166) mezis


mezis
nagyúr

Városban 2 x 2 sávos főút, zebra, lámpás kereszteződés, de a lámpák sötétek, még a sárga sem villog. Mindkét oldalt a járdán egy-egy gyalogos biciklivel. Nem egyértelmű, hogy tekerve szeretnének átmenni a zebrán vagy szabályosan, tolva. Jó messziről lassítok, akár el is indulhatnának mert bőven van helyem megállni. Nem indulnak, mert jobbról mellettem egy jókora kamiont nem érdeklik az ilyen apróságok. Erre én is inkább belehúztam, félve attól, hogy ha megállok, becsalogatom a gyalogosokat a következő autó alá.

Az előtte, utána lévő, egészen közeli lámpák rendben működtek (zöldhullámos a vezérlésük). Valami olyasmi ugrott be nekem, hogy a gyalogosok bizonyára megvárják a többi lámpa pirosát. Én legalábbis így tennék.

Lehet, hogy ez egy kicsit túl bonyolult, pláne egy "nagyon gyalogosnak", de az "úttesten való átgyaloglás közelben lévő zebra" esetéhez hasonlóan talán ilyen esetre is alkalmazni lehetne (kellene ?), mert egy zöldhullámos, többsávos úton csak úgy két közeli lámpa között a harmadiknál egy intenzívebb lassításnak több koccanás lehet az eredménye.

mezis

(#34167) Lauda válasza mezis (#34166) üzenetére


Lauda
félisten

Vagy esetleg a kaminosnak 100x akkora a rutinja mint neked.

(#34168) MaciG válasza mezis (#34166) üzenetére


MaciG
addikt

Gondolj bele abba, hogy az a környezetkímélőbb ha biciklis vár pár plusz másodpercet, vagy az ha egy kamion lelassít vagy megáll, és újra felgyorsít.

BANZAII

(#34169) tbs válasza MaciG (#34168) üzenetére


tbs
addikt

Nemkéne olyan buzinagy szarokkal furikázni..!

(#34170) MaciG válasza tbs (#34169) üzenetére


MaciG
addikt

Én sem értem mért nem kerékpárral hordják az árút, de majd jön valaki okos aki tutira tudja a választ :D :D
Buszok helyett meg lehetnének tandem bringák. :))

BANZAII

(#34171) tbs válasza MaciG (#34170) üzenetére


tbs
addikt

:K ;]

(#34172) philoxenia válasza tbs (#34169) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát igen, buszok helyett is ilyen kellene...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34173) AMD Power


AMD Power
titán

Ennyire köcsög BMW-st még tuti nem láttál :Y :W :((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#34174) Möhe válasza AMD Power (#34173) üzenetére


Möhe
addikt

Lábánál fogva rákötni a vonóhorogra,és úgy randalírozni egy kört a városban.
A többi ott várakozónak is marhára sietős volt a segítségnyújtás. :W

BMW,Audi,Merci-s videókkal tele van a net ilyen és ehhez hasonló videóval. Opel,Skoda,Renault és a többi "kommersz" márkás sofőrről is van ilyen elvakult ítélet? Vagy csak ezen márkák tulajairól ahol az idex,tükör,józan ész nem szériatartozék,csak a vastag fux,100körüli IQ,és a kopasz fej?

(#34175) AMD Power válasza Möhe (#34174) üzenetére


AMD Power
titán

Nincs és nem is lesz ilyen előítélet. Ezek nem is emberek lassan ott tartok. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#34176) Beri válasza AMD Power (#34173) üzenetére


Beri
addikt

Egyik hülye ráakadt a párjára.

Möhe: Nézd meg, hány orosz ugrál ki ladákból leboxolni a problémáját a youtube-on :DDD

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#34177) biga válasza AMD Power (#34173) üzenetére


biga
senior tag

Sima emberölési kisérlet, de a legenyhébb minimum is a súlyos közúti veszélyeztetés+cserbenhagyás. Van ott jópár tanú (bár a 9y%-ára is rávernék egy kis cserbenhagyást) na meg a kamera, remélhetőleg aznap este már tágították is a BMW-s gyermek hátsó bejáratát a rács mögött.
A motoros volt az egyetlen emberi lény a videon, pedig nem ő volt, aki először látta a sztorit. A többi jelenlévő valami más állatfajta....

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34178) AMD Power válasza biga (#34177) üzenetére


AMD Power
titán

Borzasztó! Ilyet ember nem csinál. Értem én ,hogy BMW-s. És ők azt hiszik ,hogy "mások". Igen 90% nagyobb suttyók mint bárki más. De akkor is. :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#34179) mephi666 válasza AMD Power (#34173) üzenetére


mephi666
nagyúr

én is remélem, hogy elkaszálják rendesen :(

oldalt dobta fel ezt a cikket ...újra kötelező lett a rutinvizsga? 2éve csináltam a jogsit és akkor nem volt, hanem a forgalmiba voltak beleépítve a rutinfeladatok

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34180) AMD Power válasza mephi666 (#34179) üzenetére


AMD Power
titán

Jó kérdés. Nem tudom. 2008 mikor én raktam le volt még. Azóta... itt kérdezd meg.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#34181) philoxenia válasza mephi666 (#34179) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Régebbi az ügy, ha jól értem....Akkorról való, mikor még kellett.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34182) MaciG válasza Möhe (#34174) üzenetére


MaciG
addikt

Azért ez nem az a tipikus "rajzós bmw". A koma is hülye volt a ki kiszállt, mert ő is az a fajta (videó alapján) aki megmondja a másnak a tutit, csak most emberére akadt...

BANZAII

(#34183) mephi666 válasza philoxenia (#34181) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, mondjuk itthon a hivatalok sebességéből kiindulva érthető... barátnőm 3éve csinálta a jogsit, akkor még volt rutinvizsga, de nekem 1évvel később már nem :K

hogy ne csak off legyek: én mostanában a gyalogosok/biciklisek miatt vagyok ki... múlt héten is jöttem be a városba és kb 2km-es szakaszon 4 szabálytalan bringással találkoztam... legjobb volt, amikor a papa úgy biciklizett átt keresztbe az úttesten, hogy 3-4 záróvonalat kellett átlépnie ...zebra persze kb 100 méterre és onnan kezdve minden zebrán bemutatták mások, hogy kell szabálytalanul átkelni... ja meg a legjobb, amikor a szemközti sávban cammogott a sor és 2 kocsi közül kiugrott a gyalogos és átfutott előttem (mindezt kb annyi idő alatt, míg a fékre tettem a lábam, de lenyomni már nem volt lehetőségem ...zebra itt sem volt közelben) ...az ilyen inkább venne egy forgótáras pisztolyt és játszana orosz rulettet... tipikusan az az eset, hogy ha közelebb járnék, elcsapnám és beleállnék a fékbe, a mögöttem érkező valószínűleg tolna még egyet rajtunk, mert ugyanúgy nem számít az én fékezésemre, mint én arra, hogy majd egy gyalogos csak úgy kiugrik a holttérből

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34184) biga válasza MaciG (#34182) üzenetére


biga
senior tag

Biztos az áldozat sem szent, de én személy szerint nem tudok elképzelni olyan mondatot, amiért valakinek ez jár. Emberi lény nem reagál(hatna) így semmilyen beszólásra. A BMW volánja mögött ülő gerinctelen, egysejtű létforma remélhetőleg a sitten találkozik a hozzá hasonlókkal....

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34185) talpas


talpas
aktív tag

Délelőtt 08 óra, párhuzamos út, beállok belsőbe. Csak ketten a táliással, aki előttem, lába között a vonallal 5-700m-er hosszan halad, majd kihúzódik jobbra, jelez és lekanyarodik. A tükörbe ez idő alatt balra1xsem nézett, direkte azt stiröltem, még nejem is megjegyezte, övé a két sáv. Nem adtam semmi jelét, nem toltam és nem nyomtam dudut, hogy nem otthon vagy ember. Innen kívánok én is szép napot Te Idióta, másokra, és magadra is veszélyes közlekedő. 16-án "kispóló", belső sáv, balra jelez, mindenki a balra lehajtó miatt menekül a jobb oldali sávba csak ne kelljen miatta beragadni. 2km-ig riogatott a nyitott szájú a 30 fokos melegben, sokszögsapkás idős, szemüveges emberke. Neki nem üzenek semmit, úgy szomorú az egész ahogy van.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#34186) bitpork válasza biga (#34184) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pedig de. A kocsiból ki nem szállunk, pláne nem pampogni csak akkor ha a kocsi megállt vagy összetört annyira h közlekedés képtelen. És amondó vagyok hogy örüljön az öreg h ennyivel megúszta, mert kiszállhatott volna egy szamuráj karddal is és simán ketté vághatta volna.
Megint ott vagyunk csak a végén, hogy a vezetés veszélyes üzem! Nem tudhatjuk mikor milyen idegállapotú a másik, uh kussolunk és húzzuk a belünket, vagy ha már emberkedni akarunk legyünk annyira kemények hogy a következmények is lepattannak rólunk ( a golyókkal együtt :)) )

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34187) biga válasza bitpork (#34186) üzenetére


biga
senior tag

Ugye csak viccnek szántad ezt. Szerinted - függetlenül attól, hogy mit mondott - ez arányos volt? Örüljön, hogy ennyivel megúszta? :Y És ha esetleg nem csak beszól, hanem mondjuk meg is löki, akkor vesszen a családja is? Nem gondolhattad komolyan, amit írtál... :U

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34188) bitpork válasza biga (#34187) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azt írtam hogy örüljön hogy ennyivel megúszta, mert kifoghatott volna egy még hülyébbet is aki nem csak megpróbálja, hanem meg is öli. Meg azt hogy ezért nem kezdünk kiszállni és pampogni.
Jó lenne a nem lennél ennyire magyar hogy csak a rosszat feltételezed az írásomat olvasva :N

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34189) biga válasza bitpork (#34188) üzenetére


biga
senior tag

Én biza úgy értelmeztem, amit írtál. Pont azért, mert nekem a te általad felvázolt élethelyzet elég szélsőségesnek tűnik. Nem lehet, hogy épp te látod túl pesszimistán a helyzetet egy kirívó példa alapján? ;]

Közel 4 éve nem élek Mo.-on, ez nem tudom sok vagy kevés, de már rég nem mondták - pláne otthonról - rám, hogy jó lenne, ha nem lennék ennyire magyar, :D

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34190) bitpork válasza biga (#34189) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Há én nemrégen láttam egy 3 sávos úton megállni két ótót, és a sofőröket a forgalom közepén összeverekedni Szegeden. Uh simán el tudok képzelni olyan parasztot aki elővesz egy kést és bök mielőtt kérdez.

Hová költöztél ha szabad kérdezni?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34191) biga válasza bitpork (#34190) üzenetére


biga
senior tag

Jelenleg É. Franciaországban lakom.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34192) bitpork válasza biga (#34191) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Remélem nem eszel csigát :DDD Viccet félretéve. Soha eszedbe ne jusson szülőfölded határát átlépni visszafelé, mert itt nem csak gyilkos vezetőkkel találkozol, de még gyilkosabb mást vezetőkkel is ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34193) Sotho


Sotho
őstag

Vótmá?

Veszek mostmár egy bringát...

[ Szerkesztve ]

(#34194) MaciG válasza Sotho (#34193) üzenetére


MaciG
addikt

Erről jut eszembe, hogy forgalomtól elzárt magánterületen, lehet tök részegen autót vezetni?

BANZAII

(#34195) bitpork válasza MaciG (#34194) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha nincs rendőr a közelben simán.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34196) biga válasza MaciG (#34194) üzenetére


biga
senior tag

Miért ne lehetne? Ott jogsi nélkül is vezethetsz.. Vagy műszaki nélkül. Azt a KRESZ nem szabályozza, mit csinálsz a zárt területeden.

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34197) Calogero


Calogero
addikt

KRESZ változás, de csak bicikliseknek: [link]

(#34198) philoxenia válasza MaciG (#34194) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

...még áramot is....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34199) AMD Power válasza MaciG (#34194) üzenetére


AMD Power
titán

Lehet persze.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#34200) AMD Power


AMD Power
titán

Ősztől már vizsgát kell tenniük Mexikóvárosban az autóvezetőknek

Eddig automatikusan kaptak jogosítványt Mexikóváros polgárai, mostantól vizsgázniuk is kell majd elméleti és gyakorlati tudásból és lesz szemvizsgálat is.

Ez valami vicc??? :F :Y

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.