Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35351) raczger válasza philoxenia (#35350) üzenetére


raczger
őstag

Ha van belőle műanyag, csak nagyon fogná a szelet :DDD

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#35352) philoxenia válasza raczger (#35351) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyen mellény se lenne rossz... De ha nincs, akkor ilyen...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35353) mezis válasza raczger (#35349) üzenetére


mezis
nagyúr

Sajnos az ilyen marhát még a KRESZ is "biztatja". Hisz elfértek 3-an azon az úton. (Vannak államok, ahol legalább előírják a minimális oldaltávolságot. Az sem sok, 1 m körüli.

Én még amennyire a forgalom engedi, régi módon, akkor előzök kerékpárost, ha üres a szemközti sáv.
Ha meg többsávos az út és belső sávban haladok és van autó mellettem, akkor vagy lassítok, vagy gyorsítok, hogy ne 3-an legyünk egyszerre a 2 sávban.

Engem még úgy tanítottak, hogy a biciklist, motoros nem előzni, KIKERÜLNI kell !

mezis

(#35354) philoxenia válasza philoxenia (#35352) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyet kellene szerezni.

Vagy ilyet. Mondjuk az utóbbi legális és rendelhető:[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35355) AMD Power


AMD Power
titán

Az "értelmes" ruszkik....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35356) Avicularia válasza AMD Power (#35355) üzenetére


Avicularia
veterán

sok eszük van, a járőrkocsi mellett leállni verekedni :)

(#35357) proof88 válasza Avicularia (#35356) üzenetére


proof88
addikt

lehet az nem tetszett a rendőröknek, hogy már a kocsin folytatták a bunyót :D

(#35358) raczger válasza mezis (#35353) üzenetére


raczger
őstag

Úgy tudom itthon is 1 méteres oldaltávolságot kell tartani. De hogy tiszta legyen, nem engem előzött az autós, velem szemben jött és úgy előzött egy 3-as kocsisort, azaz velem szemben volt, ami nem is kicsit szabálytalan. Szokták mondani sokan, hogy a bringás vezessen autót, akkor látja milyen rossz kilátni az autóból, máshogy fog közlekedni, azt hiszem ez fordított esetben még inkább igaz, a sokat szabálytalankodó autós is üljön bringára és látni fogja mennyire semmibe vette eddig a bringásokat. (Bár nem feltétlen, mert aki egyik járművel felelőtlenül vezet, egy másikkal is pont úgy fog menni.)

(#35352) philoxenia: a rendőrös adná :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#35359) razzorr válasza raczger (#35358) üzenetére


razzorr
őstag

Sajnos az ilyen férgek ellen nem lehet mit tenni. Max megjegyzed a rendszámát és legközelebb ha meglátod valahol,segítesz neki,hogy hamarabb menjen a fényezőhöz. Vagy éppen kellemetlen lesz a napja egy négyes defekttől ;)
Jogsit is akkor adnék egyébként,ha x órát lebicikliznek forgalomban a tanulók. Máshogy nem érzik át a bringás helyzetét. Azzal nem lehet védekezni,hogy autóból nem lát ki rendesen. Oké,akkor menjen busszal, de hogy nem látja a biciklist, nonszensz. Figyelni kell az úton,nem pedig bambulni,sminkelni,telefonálni,enni...

(#35364) amargo válasza razzorr (#35331) üzenetére


amargo
addikt

Bevezetve nincs, de évek óta használják már az autópályán kb mindenki.

Ui, idén már 2x is láttam hajnalban világítás nélkül közlekedő bringást éjjel. Az egyik vitte a pálmát, mert a 3 sávos úton a középső és a szélső között ment..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#35365) MaciG válasza mezis (#35353) üzenetére


MaciG
addikt

Az a baj, hogy nem csak a kresz "biztatja", hanem a forgalomszervezők(?) is, mikor pl. egy kb. 600méter hosszúságú forgalmas úton (amit több busz vonal is használ amik relatíve sűrűn járnak) egy sávot ad, és azt lezárja záróvonallal, úgy, hogy nem tiltja a kerékpározást és bicikliút sincs. És akkor itt próbáld megelőzni a kerékpárost szabályosan nagy járművel, vagy ha nem előzöd és egy idősebb féle fazon lassan teker akkor pedig megbénítod a környék forgalmát. :U

BANZAII

(#35366) TaaT


TaaT
veterán

Miért nem vezet mindenki úgy mint ő?

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#35367) deicide válasza TaaT (#35366) üzenetére


deicide
veterán

Úbaszki, milyen reflex, engem tuti telibevágott volna a gumi... :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#35368) MaciG válasza deicide (#35367) üzenetére


MaciG
addikt

Már csak az a kérdés, hogy megnézte jön-e szemből valami, vagy csak szerencséje volt. :D

BANZAII

(#35369) Nkboy válasza MaciG (#35368) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ha teszem azt, történik egy ilyen baleset, és van szembejövő, akivel ütközne az akadályt kikerülő autós, akkor ki a hibás?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#35370) Sotho válasza MaciG (#35368) üzenetére


Sotho
őstag

Át se ment a szembesávba. Az ESP segített ;]

[ Szerkesztve ]

(#35371) Dluinet válasza deicide (#35367) üzenetére


Dluinet
nagyúr

egy animgif-en minden gyorsabbnak látszik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#35372) TaaT válasza Dluinet (#35371) üzenetére


TaaT
veterán

Igazából nem, az viszont igaz hogy az első gif amit linkeltem kicsit gyorsabb volt mint a valóság.

Ez viszont már közelebb áll a valósághoz. [link]

Give them hell Ukraine!

(#35373) TaaT


TaaT
veterán

Ide is bedobom. BMW M4 fail

Give them hell Ukraine!

(#35374) Lauda válasza TaaT (#35373) üzenetére


Lauda
félisten

Direkt igy akarta. :DD

(#35375) Bati0501 válasza TaaT (#35373) üzenetére


Bati0501
őstag

De mitől csúszik meg így,amikor már egyenesben volt?
Hidegek voltak a gumik pl?

(#35376) Lauda válasza Bati0501 (#35375) üzenetére


Lauda
félisten

Hirtelen nagy nyomatek, kikapcsolt korlatozo eszkozok, nulla vezetesi tudas.

(#35377) kalmanchris válasza deicide (#35367) üzenetére


kalmanchris
tag

Az autó hátulját lehet hogy elkapta...

(#35373) TaaT: A felütköző bakok biztos kaptak rendesen :)

[ Szerkesztve ]

(#35378) Yayoh válasza TaaT (#35373) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Látszik hogy nem is nagyon próbál ellen kormányozni , pedig simán megfoghatta volna , már amikor csúszik kifele még akkor is a gázon a lába.. Hiába a sok pénz , a vezetési tudást nem lehet megvenni.

(#35379) Möhe válasza Bati0501 (#35375) üzenetére


Möhe
addikt

lotto5-ös után megmondom :DDD

user error volt

Most pár órája jöttem vissza a céghez,és előttem 2-vel egy nagy ponyvásról cipősdoboz méretű jégdarabok hullottak le. Random módjára városi elkerülőn,néha beesett a szembe sávba is autók közé.
Az ilyen f@szok miért nem nézik meg a ponyva tetejét? :W :(((

(#35380) dragonfx válasza TaaT (#35373) üzenetére


dragonfx
veterán

nem vészes. :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#35381) Jadro válasza Möhe (#35379) üzenetére


Jadro
veterán

Erre sajna számítani kell. Ahol sok kamion jár, a körforgalmak széle tele van jégdarabokkal.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#35382) mezis válasza Möhe (#35379) üzenetére


mezis
nagyúr

Azért nem foglalkozik vele, mert még nem büntették meg miatta. Törvény védi: hiába a fedélzeti kamerád felvétele, nem használható fel bizonyítéknak. :W Ez egy ilyen ország.
(Egy országról, egy korról elég jó képet lehet kapni a törvényeik alapján...)

mezis

(#35383) Lauda válasza Möhe (#35379) üzenetére


Lauda
félisten

Mert nem tudja hogy megnezni. Nincs akkora letraja, hogy felelrje, ha meg tele van rakva/le van plombazva a pot, belulrol se tudja megtorni.

(#35384) Avicularia válasza mezis (#35382) üzenetére


Avicularia
veterán

Ausztriában keményen büntetnek az autós kameráért. Akkor ott is bajok vannak a demokráciával?

(#35385) mezis válasza Avicularia (#35384) üzenetére


mezis
nagyúr

Hogy jön ide a demokrácia ? :F Törvények már több száz éve vannak szerte a világban.

A pilóta felelős a rakományért. Azért is, hogy az ne veszélyeztessen másokat.
Nincs létrája ? Akkor mostmár szabadon repülhetnek életveszélyes jégdarabok, pótkerék,..., és akit elkap, annak nem volt szerencséje ?
Nem kifogásokat kell keresni, hanem létrát ! Hidd el, előkerülne az elég hamar amint megfelelő az ellenőrzés.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#35386) Lauda válasza mezis (#35385) üzenetére


Lauda
félisten

Nem. Ezekre a megoldas az lenne, hogy alakitanak ki olyan helyeket, ahol a potkocsik tetejet le lehet takaritani. Nagyobb cegeknal mar van altalaban. Meg van ausztriaban is. Beallsz melle a potkocsival, felmesz ra es onnan le tudod piszkalni. Ezt a sofor maskeppen nem tudja rendesen letakaritani.

[ Szerkesztve ]

(#35387) Avicularia válasza mezis (#35385) üzenetére


Avicularia
veterán

Bocs,félreértettelek.
Azt hittem, hogy arra gondolsz, hogy rosszak a törvények mert nem lehet kamerát használni az autóban.

(#35388) mephi666 válasza Lauda (#35386) üzenetére


mephi666
nagyúr

most hogy bevezették ezt az idióta ekáer-t, ráérősen le is tudná takarítani a sofőr minden felrakónál a gépet akár 2szer is :DDD egyébként ha 100ezres büntetéseket helyeznének kilátásba, tuti meglenne oldva, hogy takarítva legyen a ponyva teteje (ott lenne a létra az alaptartozékok közt... el is férne az áru mellett a póton)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35389) mephi666


mephi666
nagyúr

miért nem vezet mindenki ilyen "állatul"? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35390) Zolás válasza mephi666 (#35388) üzenetére


Zolás
addikt

Mire oda jut a fuvar hogy felvegye a kamion már rég megvan az ekáer. Mindettől függetlenül az ő felelőssége leszedni a tetejéről a jeget meg a vizet.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#35391) Lauda válasza mephi666 (#35388) üzenetére


Lauda
félisten

Milyen ekr-re gondolsz? Egyebkent meg kozel 4 meter magas es 2.5 meter szeles a pot, megneznem hogy takaritja le. Meg ha van is letra (ami nincs), akkor is ki a rosseb maszik fel oda? Ha fel is maszol, nem tudsz kapaszkodni es takaritani is egyszerre. Ezt direkt erre a celra szolgalo hely hianyaban max ugy lehet megoldani, hogy bemesz a potba es belulrol, alulrol megtorod a jeget, majd csinalsz par eles karikat egy telepen mondjuk, hogy ott ropuljon le a jeg a tetorol. Ezt viszont nem tudod megtenni, ha a pot rakott, le van zarva stb. Szoval lehet hibaztatni a soforoket, csak nem erdemes, mert ok ugyan ugy nem tudnak mit tenni a legtobb esetben.

(#35392) mephi666 válasza Zolás (#35390) üzenetére


mephi666
nagyúr

35391: törvényhozókat szerinted ez mind érdekelné is, ha azt látnák, hogy ebből is pénzt lehet behajtani? :U

ekáer nálunk ordasnagy sz*pás acélkereskedelemben: ha előre leadja a vevő a rendelést és meg tudjuk csinálni a papírokat, majd meg tudjuk kérni rá a számot, akkor oké, de nem ez a gyakorlat... van hogy felkerül 30féle tétel a kamionra, amit a rakodás közben a vevő 4szer átvariál, megcsinálod végre az egészről a szállítót, majd állj neki vtsz-számonként összevonva a tételeket számolgatni és berögzíteni... arról nem is beszélve hogy a netes felület akkora egy okádék, hogy az hihetetlen... nulla szűrési feltétel a lekérdezésnél, feliratok kilógnak mindenhol, ahol a vevőket feladja, semmi sorbarendezés... felvitel szerinti sorban adja őket... katasztrófa az egész, esküszöm átlag fősulin adatbázis-kezelés alatt kivágnák az embert ilyen munkával (és gondolom jópárszázmilliónkban volt ez a rendszer is)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35393) Yayoh válasza mephi666 (#35389) üzenetére


Yayoh
aktív tag

hóba én is így megyek a kis 75 lovas vasammal ;]

(#35394) philoxenia válasza Avicularia (#35384) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Labancoknál mikor vót demokrácia... ? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35395) razzorr


razzorr
őstag

Imádom mikor megyek a belsőben (városban) az 50-es zónában normál 55-ös tempóval és a seggembe ragadva egy x5 tol le a picsába,holott ugyanúgy közlekedik mindenki a szélső sávban,de ő csak nyomul. Utána mikor van lehetőségem,index és sávváltás,de eközben ő már bújik a szélárnyékában mint Alonso, le se sz.rva hogy indexelek 2másodperce, szépen kimegyek,ő visszarántja a belsőbe utána jön egy kis activity show mindkettőnk részéről és 100-zal elrepeszt mint aki jól végezte dolgát. Annyira utálom ezeket a bunkó paraszt bmw-seket, audisokat. Azt hiszik, hogy versenypálya az út. Mondjuk az ő veséjükre is várnak már. Ez már olyan szinten mindennapos,hogy lassan alap lesz hogy aki tuskó,az a menő. Pláne meg ezeken a jeges utakon annyi balf.sz megy nagy tempóval, mázlifaktor és találomra vezetés a négyzeten. Grrr

(#35396) mephi666


mephi666
nagyúr

tegnapi bringáseset:

itt kanyarodtam volna jobbra, előtte megelőztem egy biciklist... kihúzódtam kb a tűzoltócsap magasságába, amíg bírtam, egészen az út jobb szélére... jobbról egyenesen érkezett egy rendőr, balról meg 1 kocsi, amit elengedtem... indultam, erre ugyanaz a biciklis jobbról megelőzve bevágott elém... életbe nem láttam még, hogy rendőr ilyen miatt leállított volna bárkit: stoptáblánál nem áll meg, jobbról előz... meg akadályozza az embert azzal, hogy újra kerülgetni kell, de ez inkább már csak parasztság...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35397) IreN!CuS válasza razzorr (#35395) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Jajajajjajaaj mennyivel jobb amikor a kalapos fábiás , a 20 éves szuzukis meg a nő mereven előrehajolva kapaszkodva a kormányba megy a belsőben 40-45el MINDENNAP...MINDENREGGEL...aztán igen csodálkoznak sokan ,hogy a 7. ilyen után beleállsz a seggébe...meg activity megy...de hát a sok tolakodó köcsög :D ( de jól esett kiadni ) ,de az hogy álmodozzon a külsőben 40-45el már nem raj...

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#35398) Avicularia válasza philoxenia (#35394) üzenetére


Avicularia
veterán

Ja nem tudtam, hogy ott diktatúra van, de kösz a felvilágosítást :R

(#35399) philoxenia válasza Avicularia (#35398) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem minden demokrácia, ami nem diktatúra... Svájcban is demokráciának hívják az innen és nekem agyonszabályozottnak tűnő államot...
Egyébként mi az a demokrácia egyáltalán? Olyan szavazópolgárok szavazataival hatalomra jutott kormányzat, akik adót fizetnek? Kevés ilyenről tudok a világon. De ez már politikához vezetne, úgyhogy ne is folytassuk... :(
A világon a legtöbb helyen, az "azt a lovat kell ütni, amelyik húz" elve érvényesül...
A kitől vegyünk el? Akinek van, de annyi nincs, hogy bele tudjon szólni a hatalomba. Nálunk ezek jellemzően például az átlag autósok már sok-sok éve...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35400) Avicularia válasza philoxenia (#35399) üzenetére


Avicularia
veterán

Ilyen alapon semelyik ország sem demokrácia. Mikor a szólásszabadságukra oly büszke Svédországban elítél a bíróság, mert egy négert négernek mertél nevezni, akkor az demokrácia? :U
De igazad van, ne politizáljunk :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.