Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35451) deicide válasza Lauda (#35450) üzenetére


deicide
veterán

Valami ügyintézési díjét cserébe átírják a megfelelőre, csak személyesen kell bemenni egy üfsz-ra. :K

Yayoh: Thx, igen, minden igényemet kielégíti a vezetést tekintve. :K

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#35452) mephi666 válasza MaciG (#35419) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, de sok helyen el kell menni egészen a kereszteződésig, hogy belásd merről ki jön pl itt nálunk ha el akarsz jutni a parkolónkig (ami az út végén jobbra van végig), akkor ezt a pontot elérve kérdéses, hogy mi lesz az út végén... (aki onnan jön, az nem látja rendesen előre, hogy jönni fog-e valaki) teljesen mindegy, kinek van elsőbbsége, csomószor sakkozni kell, hogy aki az út végén kanyarodik, az a bal oldalon parkoló autók közé be tud-e állni, vagy vissza kell tolatnia... az adott pont előtt viszont csomószor van, hogy lehúzódok és előreengedem azt, aki érkezik... nem megyek be és nyomom, hogy "takarodjon előlem, nekem van elsőbbségem"

szombaton asszonnyal mentünk bevásárolni, majd haza esőben itt a belsőben... arrébb is van 1 körforgalom és kb akkora a táv, hogy normálisabb gyorsítással felrakom 4esbe és lassíthatok is... itt a záróvonalon keresztül a külsőből index nélkül suzukis úgy bevágódott elénk, hogy rendesen fékeznem kellett, ne nyomjon át a szembesávba... majd utána kb 6km-en át követtük, mert ugyanarra haladt a városba, mint mi és senki nem került közénk... soha nem értem, mi értelme van ennek az állatkodásnak, amivel csak szabálytalankodik meg mást veszélyeztet... ha letol minket, szerint kiverjük pár fogát a helyszínelésig (mondjuk asszony idegesebb volt az eset miatt, mert ilyenkor ha nincs galiba, próbálom azonnal túltenni magam az egészen, mert nem jó 200as vérnyomással vezetni)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35453) MaciG válasza mephi666 (#35452) üzenetére


MaciG
addikt

Persze, vannak ilyen kereszteződések, de én arról beszéltem amit az eset kapcsán linkeltél, mert az belátható :)

Én pl. sok olyannal találkozom, ha sűrű a forgalom, hogy kiengedek 2 autóst, hogy be tudjak kis ívben kanyarodni, de akik mögötte állnak azok is jönnek előre, pedig ők már egyértelműen látják, hogy nagy jármű szeretne bekanyarodni, azért engedte ki az előtte lévőket és mégis tolják előre. :U

BANZAII

(#35454) Lauda válasza MaciG (#35453) üzenetére


Lauda
félisten

Tapasztaltam en is kamionnal ugyan ezt. A masik orom, mikor ceget keresel, vissza kell tolatnod es aki utana erkezik mogotted, beall a seggembe. :U Kint a veszvillogo, vilagit a tolatolampa, mozog hatrafele a szerelveny. Na most szerinte akkor az jo, ha odaall mogem 2 meterre? :W

(#35455) TaaT


TaaT
veterán

Így kell szánkót húzni. [link]

Give them hell Ukraine!

(#35456) Lauda válasza TaaT (#35455) üzenetére


Lauda
félisten

Marhak! :W

-----------------

Ez is kemeny lehetett: [link] Allitolag 193 jarmu erintett a balesetben.

(#35457) dragonfx válasza Lauda (#35456) üzenetére


dragonfx
veterán

uhh zorko... :Y

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#35458) Reaper válasza MaciG (#35453) üzenetére


Reaper
őstag

Nem esik le nekik, nem gondolják végig miért áll a busz. Rendszeresen találkozom olyannal is, ebben a kereszteződésben a Rákos útról a Széchenyire kanyarodva, hogy emberünk beáll a balra kanyarodóba, egész a lámpáig, én meg már látom, hogy gyökér, és hagyok még egy helyet magam előtt a jól láthatóan felfestett vonalnál, mert elég gyakran jár az 5ös busz, így majdnem mindig jön egy, és a hülye meg csak néz, hogy jéé busz, aztán vagy leesik neki, hogy tolatni kéne, vagy áll még ott egy darabig. Láttam már olyat, hogy az autós üvöltözött az ablakon, hogy ki a hülye.

[ Szerkesztve ]

(#35459) mezis válasza Reaper (#35458) üzenetére


mezis
nagyúr

A buszöblöknél tudnak záróvonalat felfesteni olyan messze a lámpától, hogy a busz el tudjon indulni amikor szabad jelzést kap.
Ilyen helyeken nem lehet a kanyarodás biztosítása okán ugyanezt megtenni ? :F

mezis

(#35460) biga


biga
senior tag

[link]

:D

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#35461) mephi666


mephi666
nagyúr

reggeli f@szkivan a biciklisekkel: zöldre jövünk itt a külső sávban erre a buszöbölből slégan átteker a marha keresztben, majd elkezd csellengeni a sávban előttünk, hogy kikerülni sem lehet, mert a belsőben folyamatosan jönnek... oké, a második lehetőségnél lekanyarodott jobbra, de addig megakasztotta a külső sáv forgalmát szépen :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35462) MaciG


MaciG
addikt

Tegnap haladok bent a körforgalomban csuklós busszal, és egy idősebb forma koma fékezés nélkül kihajt elém, úgy hogy még személyautóval se lett volna esélyem elkerülni az ütközést, majd mikor kiszállok és mondom neki, hogy Jó napot, hát a lassítás hol maradt, a koma kiszáll a kocsiból, körbenéz és mondja, hogy húúú, hát ő nem látott semmit... :W Még jó hogy nem biciklivel voltam...

BANZAII

(#35463) mephi666 válasza MaciG (#35462) üzenetére


mephi666
nagyúr

biztos érdekes szögben jöttél

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35464) mezis válasza mephi666 (#35461) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán azért tekert a busz öbölben, hogy legalább néhány autó el tudjon haladni mellette. Vagyis udvarias volt....

Bicikliseknek is: Helyenként nagyon sikamlós az út ! (Előttem nayalt el egy 90 fokos jobb kis kanyarban egy biciklis. Szerencsére elég távol voltam, különben is szoktam hagyni elegendően nagy követési távolságot. Meg lakó-, üdülő övezetben történt.)

Bónusz kérdések: ki mit tippel, mennyi a megengedett maximum lakó-, üdülő övezetben. És mennyivel szoktak ott menni az emberszabásúak ? :F )

mezis

(#35465) mephi666 válasza mezis (#35464) üzenetére


mephi666
nagyúr

én még 20 km/h-ra emlékszek: kocsinkkal kényelmes nyugdíjastempó 2esben... az egy dolog, hogy látom néha az ablakból, hogy lakópihenőben az egyirányúba is van, hogy bemennek szemből a barmok és küldik neki 40-50nel is

ui: ja a bicajos abból a kameraállásból nézve a bal oldali öbölből indult át slégan keresztben az úttesten és azt a sávot célozta meg, amiben mi haladtunk... kb akkor, amikor mi is zöldet kaptunk és megindult a forgalom

múlt pénteken ónos eső hullott és lefagyott az egész város: inkább bringával mentem melóba, mert azzal biztonságosabbnak éreztem... (előbb beértem a város túloldaláról, mint kollégák kocsival, közelebbről)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35466) mephi666


mephi666
nagyúr

52-esen szoktam én is járni :( ez a durva... nem is tudom ilyen esetben mit csinálnék? lassítanék, ahogy tudok és elcsapnám, vagy megpróbálnám kikerülni, kockáztatva a saját épségünket és másokét? :U ha kutyáról/macskáról/őzről van szó, akkor nem gondolkoznék, de ez más

itt meg már nem úttesten fekvő, hanem út szélén gyalogló

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35467) Bati0501 válasza mephi666 (#35466) üzenetére


Bati0501
őstag

Szvsz,ezt így előre nem lehet eldönteni,h a másodperc tört része alatt nem reagálsz vmire,mert az szted úgy helyes.
A reflex-ösztön nem így működik.

(#35468) Sotho válasza mephi666 (#35466) üzenetére


Sotho
őstag

Tuti nem a szembeforgalomba kormányoznám a teherautót, eszetlen baromállatja. :(
Jeleztek neki előtte lassított állítólag, agya az meg nincs, mit ahogy ennek sem volt. [link]

[ Szerkesztve ]

(#35469) mezis válasza mephi666 (#35466) üzenetére


mezis
nagyúr

"....Az ötvenéves kecskeméti férfit segítségnyújtás elmulasztása bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vette a...."
A hálálos kimenetelű közúti balesetet nem ő okozta ? :Y
(A KRESZ nem tiltja a gylogosnak részegen, kivilágítatlahul feküdni az úton keresztben ? :F Akkor meg lehet ? :U)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#35470) TaaT válasza mezis (#35469) üzenetére


TaaT
veterán

Lehet később azt is ráverik. Persze teljesen jogosan.

Give them hell Ukraine!

(#35471) amargo válasza mephi666 (#35466) üzenetére


amargo
addikt

Ha őzről van szó, akkor is gondolkozz el, mert eléggé rosszul járhatsz.
De maga a hír félelmetes és borzasztó szomorú :(

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#35472) MaciG válasza amargo (#35471) üzenetére


MaciG
addikt

Azért szerintem teherkocsival még az őz sem olyan nagyon nagy akadály, hogy a kormányt kelljen rángatni miatta.

BANZAII

(#35473) mephi666 válasza amargo (#35471) üzenetére


mephi666
nagyúr

szándékosan nem írtam nagyobb állatot (szarvas, vaddisznó, tehén, stb), mert az személygépkocsiban és utasaiban is komoly kárt tehet... viszont szerintem még mindig jobb egy álló vadállatot elcsapni, mint frontálisan ütközni a szemből érkezővel...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35474) philoxenia válasza mephi666 (#35473) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ütöttél már őzet? Szerintem az ütközéstől függően simán lehet veszélyesebb, mint egy vaddisznó. Magasan van a súlypontja, agancsa is lehet, míg a vaddisznó alacsonyabb. A kocsi persze jobban törik egy nagy disznónál, de az őz a passzív és aktív védelmi rendszereket könnyebben "kerüli meg" azaz adott esetben nagyobb személyi sérülést okozhat. Nem beszélve arról, hogy a viselkedése folytán, akár oldalról is képes a kocsinak ugrani, ugrás közben pedig még magasabbra kerül azaz a szélvédőn "néz be" pont...
Őznél gyakran előfordul, hogy nem álló állatot ütnek el, azaz a reakció abszolút nem kiszámítható, a másodperc törtrésze a reagálásra rendelkezésre álló idő. Tehén persze álldogálhat az úton, de normál esetben az előtt meg is tudsz állni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35475) mephi666 válasza philoxenia (#35474) üzenetére


mephi666
nagyúr

őzet nem, baglyot ütöttünk már el, de az egyszerűen csak lepattant az octavia-ról... szintén az említett 52es úton jöttünk már szürkületkor és egy bokorhoz közeledve kiröpült elénk... felpattant a motorháztetőről a szélvédőre, majd onnan fel a levegőbe... megálltunk, kerestük, de nem találtuk... kocsinak semmi baja nem lett

sógoromék ütöttek el szarvast még pár éve a yellowstone-ban, amiről felvétel is van ...ford edge mondjuk akkora, mint egy tank és elég jól vizsgázott, de én még mindig azt mondom: jobb egy "álló" (vagy keresztben mozgó) állatot elcsapni, mint frontálisan ütközni... benne van ebben is a veszély, hogy berepülhet a szélvédőn a jószág, de még mindig jobbak az esélyek, mint 90 vs 90km/h-s frontálisnál

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35476) philoxenia válasza mephi666 (#35475) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha van idő gondolkodni, akkor általában a padka és az árok a jobb megoldás, természetesen az intenzív fékezés után. A kiinduló esetnél a részeget észrevevőknek is mielőbb meg kellett volna állniuk, hogy lassítsák a forgalmat, persze utólag mindig okosabb az ember...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35477) mezis válasza philoxenia (#35476) üzenetére


mezis
nagyúr

+1, mivel a villogásról inkább csak a trafipax ugrik be.
(Természetesen ilyenkor be kell állni a max-20 km/ó-ra, mert fogalmunk sincs, hogy mennyit téved a sebességmérőnk, GPS-ünk, meg mennyi is a megengedett....:F )

mezis

(#35478) amargo válasza mephi666 (#35473) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem meg jobb kikerülni egy álló vadállatot is mikor senki nem jön szembe, mint elcsapni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#35479) mephi666 válasza amargo (#35478) üzenetére


mephi666
nagyúr

egyértelmű, hogy ha nem jön senki szemből, akkor (ha lehet/sikerül) ki kell kerülni :K ...csak sajnos itt ebben az esetben jöttek

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35480) gs20


gs20
tag

90-100-as sebességnél nem biztos, hogy az évszázad ötlete a kormányt rángatni egy arra kóricáló állat miatt.Utcánkban lakó csóka kb egy hónapja vágta tropára a feliciáját.
Kanyar után meglátva az elé futó őzet elrántotta a kormányt balra, kikerülte az őzet, de lefutott a bal útpadkára, onnan visszatérve a magas padka dobott egyet az autón, átment a jobb oldali padkára, félig bele az árokba, már majdnem visszajött az útra, de egy kivágott fa tuskójában elakadt az autó hátulja, a skoda az oldalára fordulva, némi csúszás után állt meg a a jobb sáv közepén.Szerencsére a mögötte jövő meg tudott állni és nem ment bele.
Persze ez az egyik legszarabb kimenetel, akár simán ki is kerülhette volna.
De a nagy sebesség melletti ijedt kormányrángatás inkább rosszul végződik, mint jól.
Én kb 10 éve ütöttem el egy kuvaszt kb70-80-al, egy lámpa és egy hűtőmaszk bánta. Egy őz esetleg visz egy motorháztetőt, szélvédőt, vagy sárvédőt, de mégsem totálkár. Vaddisznó,vagy szarvas... Na az már baj...

E=MZ²

(#35481) Lauda válasza gs20 (#35480) üzenetére


Lauda
félisten

Ja nem biztos, lehet 100-al elkapsz egy ozet mehetsz is a temetobe. Ha szemelyautoval vagy, az oz sokkal veszelyesebb rad nezve, mert a teste magasabban van, eselyes, hogy be fog nezni az utasterbe.

[ Szerkesztve ]

(#35482) Sotho válasza deicide (#35432) üzenetére


Sotho
őstag

Nagyon szép brutális kis űrautó! :) Másodiknak kéne! :K

(#35483) TaaT válasza Lauda (#35481) üzenetére


TaaT
veterán

"Egy őz esetleg visz egy motorháztetőt, szélvédőt, vagy sárvédőt, de mégsem totálkár. Vaddisznó,vagy szarvas... Na az már baj..."

Az őz és a szarvas nem ugyanaz sztem. :)

Give them hell Ukraine!

(#35484) Yayoh


Yayoh
aktív tag

(#35485) AMD Power válasza Yayoh (#35484) üzenetére


AMD Power
titán

Idióta pics*. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35486) TaaT


TaaT
veterán

(#35487) Möhe válasza TaaT (#35486) üzenetére


Möhe
addikt

Gyorsmosó :D

(#35488) AMD Power válasza Möhe (#35487) üzenetére


AMD Power
titán

Ez elég gyors volt. Tiszta sem lett mondjuk... Mi történhetett a sofőrrel? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35489) Yayoh válasza TaaT (#35486) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Kisjány azért megpróbálta megállítani :DD

(#35490) Möhe válasza AMD Power (#35488) üzenetére


Möhe
addikt

Rosszullét? Görcs?

(#35491) MaciG válasza TaaT (#35486) üzenetére


MaciG
addikt

Hát ezen besírtam, a zene meg szöveg a végén :C :C :C

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#35492) amargo válasza gs20 (#35480) üzenetére


amargo
addikt

Őz vs szarvas

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#35493) deicide válasza Sotho (#35482) üzenetére


deicide
veterán

Thx! Nálam elsővé lépett elő, cipelni meg marad az F Astra. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#35494) TaaT


TaaT
veterán


Give them hell Ukraine!

(#35495) Lauda válasza TaaT (#35494) üzenetére


Lauda
félisten

Ez mi pontosan?

(#35496) TaaT válasza Lauda (#35495) üzenetére


TaaT
veterán

2 teherautó között egy puckup :)

Give them hell Ukraine!

(#35497) Zozzant válasza Lauda (#35495) üzenetére


Zozzant
addikt

Olajos hering:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#35498) Lauda válasza TaaT (#35496) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy a rossebbe ment be oda? Nem is serult meg? Nincs valami cikk rola? :D

(#35499) TaaT válasza Lauda (#35498) üzenetére


TaaT
veterán

Nem lett semmi komoly baja :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#35500) Lauda válasza TaaT (#35499) üzenetére


Lauda
félisten

Hat ez eszmeletlen, koszi a linket! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.