Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34551) tbs válasza biga (#34548) üzenetére


tbs
addikt

Mondjuk én használom. Akármikor jól jöhet. Tegnap pl. a mellettem lévő buszból dobtak ki egy pici röviditalos üveget, centikkel kerülte el a járgányt. Otthon lecsekkoltam - frankón látszik a dobó ember + az arca is. Ha betalált volna, balhé lett volna az 7szentség...

(#34552) bitpork válasza tbs (#34551) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne feledd el hogy nem vagy jogosult személyes adat kezelésére! Egy kicsit is jobb ügyvéd pillanatok alatt felhasználhatatlanná teszi a felvételt.
Az adatkezelésnek vannak szabályai ami miatt, még ha a bíróság el is fogadja a hozzájárulás nélkül készült felvételt, téged mint jogosulatlan adatkezelőt igen komolyan elővehetnek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34553) Littoral válasza bitpork (#34541) üzenetére


Littoral
aktív tag

Ez nálunk rendszeres: a településre be-, illetve onnan kivezető úton van egy erős kanyar, ami nem belátható. Sajnos pontosan a befelé jövő szakasz az, ami balra nagyívű, tehát a tempó országúti, viszont a sok modoros vezető "természetesen" - lassítás nélkül - levágja a beláthatatlan kanyart a szembejövők terhére, akár látja, akár nem. Aztán ha rátart az ember a záróvonalra (még belül), akkor azonnal eszükbe jut, látni az arcokon, hogy... :((
Sok baleset van ott ebből kifolyólag, mégsem tanul belőle senki.
A kamerát én már rendszeresítettem egyszer (egy másik kocsimon), akkor egy-két ilyen helyzetből kihúzott, érdemes lenne újra felszerelni.

(#34554) tbs válasza bitpork (#34552) üzenetére


tbs
addikt

Valami kavarodás van. :B
A linket irodalom 4.5 és 4.7-es pontja szerint IS megengedett a felvétel készítése és probléma esetén a felhasználása. Amúgy meg ez egy olyan katyvasz, hogy bíróság előtt az ügyvédek felkészültsége fog dönteni, mert az előző leírással a 3.1-es pont miatt - mivel a 4.7 nem áll meg - megsértettem a törvényt... ;]

(#34555) bitpork válasza tbs (#34554) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A "katyvasz"ban tisztán le van írva hogy különböző jogok keveredése miatt elég nehezen kezelhető a helyzet. Itthon nincs precedens jog, így minden esetben a bíró mérlegelésén múlik az értelmezés. A jogos magán érdek nem mentesít az adatkezelés szabályai alól. Ezért mantrázom mindenhol hogy lehet, de csak megfelelő, zárt rendszerrel felvételt készíteni. Te bele sem nézhetsz, nyilvánosságra meg végképp nem hozhatod. És ha ebben hibázik a felvételt készítő és van ügyvédje a másik félnek, akkor bizony nagyobb baj lehet a bizonyítékként való felhasználásából, mert az adatvédelmi törvényszegés elég komoly dolog.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34556) tbs válasza bitpork (#34555) üzenetére


tbs
addikt

Hja. :)

(#34557) mezis válasza biga (#34548) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. Be is tartható. Minden túrista az utcaképek, videók készítésekor papírt írat alá a járókelőkkel... :Y

[ Szerkesztve ]

mezis

(#34558) TaaT válasza bitpork (#34550) üzenetére


TaaT
veterán

Az első reakcióm [link] a második [link]

Kíváncsi vagyok mit szólnának a rezesova bírák ha előállnék hogy van egy full hd minőségű WDR-.es videofelvételem az eset előtti 5percről. De nem mutatom meg senkinek mert azt nemszabad.

Give them hell Ukraine!

(#34559) mezis válasza bitpork (#34555) üzenetére


mezis
nagyúr

"...nagyobb baj lehet a bizonyítékként való felhasználásából..."

Nem kell bizonyítéknak használni. Csupán megtalálni az elkövetőt. (Aztat meg még nem tiltcsa a törvény. Joghézag ? Hamarosan befoltozzák ? :F ) Bizonyítéknak ott lesz a kocsidról a festék, szavahihető tanúk,...

mezis

(#34560) tbs válasza mezis (#34559) üzenetére


tbs
addikt

:K :C

(#34561) bitpork válasza TaaT (#34558) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A reakciód teljesen jogos. Én sem értek vele egyet. A törvény viszont törvény. Még a közterületi kamerákat sem lehet úgy beállítani h akár véletlenül is belássanak magánterületre, és pl külön vizsga kell a kezelőjének, nem ülhet oda akárki. De mondok viccesebbet. Nem tehetem meg hogy a lépcsőházba felszerelek egy biztonsági kamerát bűnmegelőzési céllal, ha az nem zárt rendszerű! Nincs egy éve hogy hónapokat nézegettük a témát a közös képviselővel, de egy horror.
Én is nagyin szeretnék a kocsiba kamerát, de nem engedhetem meg magamnak a komoly fekete dobozosokat.

(#34559) mezis: ez már messzi mutat, de én -tapasztalatból- nem megyek bele az n+1 tanú megoldásba.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34562) philoxenia válasza bitpork (#34555) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ne keverjük a polgári és a büntetőjogot...
A képmáshoz való jog személyiséghez fűződő jog az adatkezelés meg teljesen más...
Egyébként a roadkamera simán tömegfelvétel... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34563) bitpork válasza philoxenia (#34562) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mintha nem említettem volna hogy több jog keveredik. De nyithatunk jogértelmezési vitát az után hogy a párom
(jogvégzett de nem praktizáló), és a két fizetett ügyvédem nem talált jól védhető kiskaput még a társasházra sem :(
És ha már kategóriákkal dobálózunk, az információs önrendelkezés itt ami jáccik többek között, a személyes képmás mint személyes adat tekintetében. Természetesen lehet h nem egy álláspontot képviselek egy bíróval, de jobb a legrosszabbra számítani.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34564) biga válasza philoxenia (#34562) üzenetére


biga
senior tag

Mikor kijött pár hónapja ez a (szerintem nagyon buta) törvénymódosítás, sok vita volt róla, hogy is kell értelmezni. Mindenféle szakértők végül mind arra jutottak (köztük a rengeteg jogász), hogy sajnos ha valakiről bármilyen felvételt készítesz, amin ő akármilyen szinten felismerhető és ő ehhez nem járult hozzá (tehát a készítéshez, nem a megjelenéshez!), akkor perelhet és nagyon ügyes ügyvédednek kell lennie, hogy ne veszíts. Én nem vagyok jogász, de akkoriban igyekeztem utánanézni az ezzel kapcsolatos dokumentumoknak és kivétel nélkül mindenhonnan (jogász személyes véleménye szerint is) ez jött le. Ment is akkoriban mindenütt, hogy gyakorlatilag egy nyaralós fotó alapja lehet egy ilyen ügynek. Azóta nem tudom, változott-e valamit a dolog.

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34565) tbs válasza biga (#34564) üzenetére


tbs
addikt

Már akkor is felvetették, hogy pl. a "nyaralós fotó" esetén a felelősség csak akkor kerülhet szóba, ha egy betörés után kikerül a kép publikus helyekre...
Rókafogtacsukafogtaróka... a szöveg, meglehetősen nehéz a "vélelmezem hogy fotó készült rólam" dolog bizonyítása, mielőtt bárki is turkál a privát holmijaim között legálisan. ;)

(#34566) biga válasza tbs (#34565) üzenetére


biga
senior tag

Igen, ez volt a törvény alkotóinak a magyarázata a kritikákra. A valóságban meg mindenki más azt mondta, hogy ez csak egy dolog, az eredmény végső soron a bírótól fog függeni. Maga a törvény lehetővé teszi, hogy a fotós legyen a hunyó. (Magánvéleményem: az, hogy olyan tv. létezhet egyáltalán - és nem hiba, hanem tudatos módosítás folyományaként - káros a társadalomra. Azt közvetíti az átlag állampolgár számára: megbüntethetünk bármikor, ha mi úgy akarjuk, csak jó fejek vagyunk, ha épp nem tesszük. Így működtek a törvények a rendszerváltás előtt is jórészt. És sajnos manapság is sok ilyen tv. születik... Valójában arra kellene törekedni, hogy az esetleg "becsúszó" ilyesmi szabályozásokat mihamarabb kigyomlálják, illetve egyértelműsítsék illetve életszerűvé és betarthatóvá tegyék. Jelenleg nem ez az irány látszik) :( )

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34567) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Az én személyiségi jogom védi a birtokomban lévő tárgyat, csak bírói ítélet alapján vizsgálhatják, hogy rajta van-e valakinek a fotója... Az általatok elmondott indokok még a szelfihez is írásos beleegyezést kérnének... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34568) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34569) MaciG válasza bitpork (#34561) üzenetére


MaciG
addikt

Nem értem mért kell zárt rendszerűnek lenni? Sima kamerával felveszem és NEM nézem meg, hanem átadom olyannak a felvételt akinek joga van megnézni.

BANZAII

(#34570) philoxenia válasza MaciG (#34569) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem elég ha 24 óránként törlődik... megnézni meg csak akkor kell, ha baj van...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34571) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Ezt alaposan benézte a vaksi 1er BMW-s ;] [link]

mondjuk a bringás sem volt éppen túl szabályos és körültekintő.

[ Szerkesztve ]

(#34572) bitpork válasza MaciG (#34569) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért kell zárt, mert az a tulajdonságait tekintve nem módosítható amíg az eszközben van, nem letölthető módosíthatatlan naplózás nélkül, nem kivehető a rögzítés helyét adó tárhely, nem lehet az eszközön magán visszanézni és még kis tucat hasonló kitételnek tesz eleget.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34573) philoxenia válasza bitpork (#34572) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az azért csak akkor kell, ha konkrétan tudod, hogy jogi eljárásban akarod használni a felvételt. Mint pl. a traffipaxoknál. Amúgy meg elég, hogy kiteszel egy kamerával megfigyelt terület táblát. Azonkívül, ha már IT fórumon vagyunk, pl adsz a kamerának egy IP címet, aztán bizonyítsa bárki, hogy mit vett föl és ki.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34574) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hogy jártam a hétvégén:

Kis Suzuki, tomboló 3 henger, mind a 39kW-val tartottam a 90-es tempót normál közúton Szentlőrinc felé menet. BMW városi terepjáró beelőzött, közben szemből erősen jöttek. Mivel éppen csak befért, rádudáltam egyet röviden, jelezve hogy a saját életével játsszon, ne másokéval.
Ez kiverhette nála a biztosítékot, mert rögtön utána mikor látta hogy kitettem az indexet a benzinkút előtt a kanyarodó sávnál, annak a legvégén berántotta a kormányt és tett egy erős kanyart a szélső sávból, miközben megint jöttek szemből... Látom rögtön utána megállt a fazon a kúttal szemben, kitette a nagy kopasz fejét az ablakon, gondolom hogy álljak le szájalni vele.
Bár gázspray mindig ott van nálam, de akart a halál beszélni vele, így továbbmentem. Erre nekiállt követni, fél Szentlőrincen keresztül követett, mire megunta a dolgot és elment. Természetesen szép lassan vettem a kanyarokat meg mindent a városban, gondolom ezt unta meg. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34575) jozefgucci1 válasza CPT.Pirk (#34574) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Pár hete írtam én is hasonló atrocitásról itt a fórumon. Hihetetlen milyen emberek vannak , hogy rájuk már dudálni sem lehet . Amúgy a gázspray nálam is ott van a kocsiban arra jó hogy amíg szenvednek tőle addig a veseköveit lehet kezelni .Az már amúgy régen rossz ha odakerül a dolog .

ekem egy öt éve volt hogy villogás miatt ami jogos volt utánam jött az Audis . Kövi faluban bevágott elém és kiszállt a kocsiból ! ( Közben beugrott , hogy nem is a villogás volt a legnagyobb baja hanem , hogy leolvastam a számról az árokba húzódás közben , hogy szidom a kedves anyukáját . Nem lett semmi , szerintem felmérte az erőviszonyokat és szájkarate után elment .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#34576) whitezo88 válasza jozefgucci1 (#34575) üzenetére


whitezo88
nagyúr

az a vicces, hogy minden nagyképű kivág, kielőz, nyomul mintha szülne az asszony, de a parasztjának arra van ideje hogy utánadjöjjön, mötözködjön, satöbbi. nálam tegnap volt egy lightos eset, gyorsforgalmin megyek Vecsés felé még a városban 2 sávoson. Jön a Fabiás gyökér de csak azt látom hogy előz és bevág elém index meg köszönés nélkül elég veszélyesen, persze záróvonal, stb. amúgy értelmetlen volt előzgetni mert lehetett rendesen haladni viszont forgalom is volt. intek neki hogy gondolkozzon már, erre mint valami kretén elkezd hátrafelé integetni ugyanúgy, mint egy ovis aki gúnyolódik. aztán továbbelőzgetett, de ennek se volt értelme mert aztán előttem kb harminc méterre kanyarodott be az 1-es terminálhoz. A városban egyszerűen értelmetlen nyomulni előzgetni mert úgyis lefog a forgalom vagy a lámpa. pár éve előzés közben akart letolni egy Q7-es levillogva a városban. aztán kényelmesen beértem valamennyivel mögé a köv lámpánál, szóval sok értelme volt.

régebben nagybátyámáat (sok éve) akarta leszorítani vidéken valaki közben család a kocsiban. na itt ő ment utána, leszorította, és rácsapta a motorháztetőre, hogy gondolkozzon már... 150 kilós nagy ember, azért vele nem jó szórakozni. de az valami vékony csávesz volt, ez a ritkább, általában a kopasz idióták vezetnek őrült módjára (meg az újgazdagok kölykei)

[ Szerkesztve ]

(#34577) jozefgucci1 válasza whitezo88 (#34576) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Nem tudom mi történt az emberekkel ,de ez most már napi szinten tapasztalható . Szegény nejem sajnálom aki napi szinten ingázik 30-30Km-t és meséli a sztorikat . Ezért is döntöttem a nagyobb kocsi mellett most mikor váltottam , mert ebben ha történik valami jobb esélyekkel indul az ember .

Amúgy ez az emberi kapkodás bunkósság keveréke most figyelhető meg még inkább , hogy beindult az iskola . Jellemzően ilyenkor többen viszik a gyereket suliba-oviba akik amúgy nem használják napi szinten a gépet .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#34578) bitpork válasza philoxenia (#34573) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Túl sok különböző alapjog ütközik emiatt a törvény miatt :N Sajnos sokkal bonyolultabb a helyzet 6 számjegyű pénzt költöttem el és mint említém volt 2 ügyvéd is arra jutott h ne.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34579) biga


biga
senior tag

Aki esetleg nem olvasta: [link]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34580) TaaT válasza biga (#34579) üzenetére


TaaT
veterán

Utólag belegondolva ide kellett volna linkelnem. [link]

Give them hell Ukraine!

(#34581) biga válasza TaaT (#34580) üzenetére


biga
senior tag

Oda legfeljebb az autó illik (arra válaszoltam is a véleményemet). Mint közlekedési helyzet inkább ide.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34582) MaciG válasza biga (#34579) üzenetére


MaciG
addikt

Kicsit fura nekem ez a "motorozás", hisz ha azt nézem, hogy az autóban azért is hápognak, és büntetnek ha nem kapcsolod be az övet, ezzel szemben motorozni meg simán lehet akár 130km/h-val is ami azért valjuk be jóval veszélyesebb mintha valaki nem kapcsolja be az övet a kocsiban. :U

BANZAII

(#34583) biga válasza MaciG (#34582) üzenetére


biga
senior tag

Ott is kötelező az övnek kb megfelelő alapvető passzív védelmi eszköz, és ott is büntetnek a hiányáért (bár ott lényegesen többen tartják ezt be, mint az autósok az övet). Én szvsz simán kötelezővé tenném a teljes motoros öltözéket is. Én is sokat motoroztam (sajnos már nem), így mondom ezt. Megjegyzem: én soha (tényleg) nem motoroztam gyorsabban a megengedettnél (én az a "krúzolós" fajta voltam), így is látja az ember, néha mennyire nem veszik egy kategóriába az autósok a motorosokat. Nagyrészt ezért veszélyeztetettebbek. Erre sok idióta még rá is tesz a saját hülyeségével.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34584) Zozzant válasza MaciG (#34582) üzenetére


Zozzant
addikt

A "Noo" végszó helyett esetleg: nem megyek 150-el, pláne nem egy kézzel, öngyilkos jelöltekkel nem lehet mit kezdeni, reménykedni hogy nem minket ölnek meg. Esetleg 90 helyett menjenek a motorosok 60-al... de akkor is 150-el fognak.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#34585) biker válasza biga (#34579) üzenetére


biker
nagyúr

nekem egy bajom van csak...
ezen a képen a bal oldali a fordulatszám mérő, az alsó hangon 9.000rpm körül mutat
a másik a sebesség mérő, ha ez egy átlag túra motor 0-240 vagy 0-260 órával, akkor laza 160-el megy
miért is???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34586) Bati0501 válasza biker (#34585) üzenetére


Bati0501
őstag

Cikkben is több helyen le van írva,a videóban az anyja is elmondja,a rendőrfőnök is elmondja,h tudják,h mennyivel mehetett.
Ugyanakkor a Renault-os se őt,se a mögötte lévő autót sem vette észre,bevallotta- a cikkből kiderül.
Miért nem???

Nyilván nem kellett volna ennyivel mennie a motorosnak...de most nem ez volt a videó lényege,h ha gyorsan mész,akkor meghalsz.

(#34587) TaaT válasza Bati0501 (#34586) üzenetére


TaaT
veterán

"se őt,se a mögötte lévő autót sem vette észre,bevallotta- a cikkből kiderül.
Miért nem???"

Ha alaposan megnézed a videót, az autó amit leelőzött 160km/h-val számolva több mint 200m-el hagyta maga mögött, a renaultos már rég nem lett volna az úton mire odaér az autós, ha a motor nem kaszálja el. [link]

Tehát ez a nem látta a másik autót teljesen indifferens az esettel kapcsolatban mert az még bőven odébb volt.

Give them hell Ukraine!

(#34588) Bati0501 válasza TaaT (#34587) üzenetére


Bati0501
őstag

Igen,tízszer befért volna az Aygo elé.
Az,h a sokk miatt nem emlékszik,h látta-e az autót vagy tényleg nem,azt nem fogjuk megtudni,de most nem is ez a lényeg.

A lényeg sztem: az esettel próbálják felhívni még jobban a figyelmet,h mennyire oda kell figyelni a többiekre.
Távolság túl,sebesség alul becsülve...

(#34589) #10726912


#10726912
törölt tag

.Pötty, hogy ide leljek :)

(#34590) bitpork válasza #10726912 (#34589) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hidd el ez , itt csak rosszabb :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34591) Möhe válasza #10726912 (#34589) üzenetére


Möhe
addikt

Popkorn-ot is hozz, jó ha van az is.

;]

(#34592) biga válasza bitpork (#34590) üzenetére


biga
senior tag

Miért? Olyan jó viták vannak itt időnként itt arról a 2-3 témáról, ami állandóan feljön :D

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34593) Möhe válasza biga (#34592) üzenetére


Möhe
addikt

Ködlámpa,autópálya,gyorshajtás... :DDD

(#34594) #10726912 válasza bitpork (#34590) üzenetére


#10726912
törölt tag

Na majd lesz itt vita, csak kapjak el egy jó kis fonalat ;] :DDD
Le a gyorshajtókkal, mindenki menjen busszal a dógára! :D Az nem hajt gyorsan!

(#34595) -v- válasza biga (#34592) üzenetére


-v-
addikt

Szardízel. Ja nem, azt nem itt kell ... :D

(#34596) Dany007


Dany007
veterán

Na, ezért nem pártolom a Suzukikat... [link]
Az egyik valami Suzuki sedan a másik meg egy mk2 Mondeo. Asszem. Az pedig mindössze 2 csillagot kapott anno a törésteszten, tehát elég low kategória ilyen téren...

Frontális ütközés volt, a Suzukiban mindenki meghalt a Fordban meg "csak" megsérültek.

(#34597) Lauda válasza Dany007 (#34596) üzenetére


Lauda
félisten

Ez csak az elso swiftre igaz, a kovetkezo mar biztonsagos. ;)

(#34598) #10726912 válasza Lauda (#34597) üzenetére


#10726912
törölt tag

Kezdő autósnak első autónak de szeretik ezt a gyök kettes suzukit ajánlani, a régit...pedig ,más sem kell, csak egy tapasztalatlan, rutintalan sofőr, meg egy ilyen koporsó :( :(((

[ Szerkesztve ]

(#34599) AMD Power válasza Dany007 (#34596) üzenetére


AMD Power
titán

Milyen volt a másik autó?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#34600) Dany007 válasza AMD Power (#34599) üzenetére


Dany007
veterán

Mint írtam egy mk2 Mondeo.

@Lauda:

Tudom tudom, de ahogy írtam is, az a Mondeo csak 2 csillagot kapott a törésteszten.. Vagyis biztonságilag elég gyér típust jelent. Ezért nem értem mi történhetett.
Elvégre frontális ütközés volt, a Suzukiban még látszik is, hogy nyílt a légzsák is... Lehet csak a véletlen, bár elég nagy a kontraszt ahhoz. Lehet a fizikán múlt, a Mondeos gyorsabban ment nagyobb energiával stb... nem tudom.

@Tiger.huhhhh:

Pontosan ez jutott nekem is eszembe. A fórumon mindig minden kezdőnek ezt az ócska ezeréves Suzukit ajánlgatják. Csak mert olcsó, olcsó a fenntartása és keveset fogyaszt... Az, hogy egy mozgó koporsó már csak sokadrangú szempont, mert ott annyira rávannak buzulva a fogyasztásra meg az olcsó fenntarthatóságra.

Egyébként meg az eggyel újabb Suzuki már 4-5 csillagot ért el a törésteszten és relatíve nem kerül sokkal többe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.