Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34501) Dany007 válasza Lauda (#34500) üzenetére


Dany007
veterán

"Ezt mondta valaki, vagy te talaltad ki, vagy mi alapjan allitottad ezt?"

Hivatalosan a legtöbb balesetet a gyorshajtás okozza. Legalábbis pár éve még ezt mondták...

Engem egyébként nem zavarna az ilyenfajta szabályozás, csak akkor tessék rendesen meghirdetni / megismertetni az legutolsó emberrel is. Mert az internet meg a tévé kevés. Legyen kiplakátolva vagy mittomén tegyék rá a tejesdobozokra, esetleg az "éjjel-nappal Budapest"-et szakítsák meg egy ilyen felvilágosító ötperccel vagy hasonló...
Nem szeretném ha egy ilyen miatt belémrongyolnának, ledudálnák a fejemet vagy elküldenének anyámba... csak mert ő nem tartja be mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#34502) Lauda válasza Dany007 (#34501) üzenetére


Lauda
félisten

??

(#34503) TaaT válasza Dany007 (#34501) üzenetére


TaaT
veterán

"Hivatalosan a legtöbb balesetet a gyorshajtás okozza. Legalábbis pár éve még ezt mondták..."

"Engem egyébként nem zavarna az ilyenfajta szabályozás, csak akkor tessék rendesen meghirdetni / megismertetni az legutolsó emberrel is. Mert az internet meg a tévé kevés. Legyen kiplakátolva vagy mittomén tegyék rá a tejesdobozokra, esetleg az "éjjel-nappal Budapest"-et szakítsák meg egy ilyen felvilágosító ötperccel vagy hasonló...
Nem szeretném ha egy ilyen miatt belémrongyolnának, ledudálnák a fejemet vagy elküldenének anyámba... csak mert ő nem tartja be mondjuk."

Én meg azt mondom ez a szabály hülyeség úgy ahogy van, vannak ennél súlyosabb problémák az utakon.

Give them hell Ukraine!

(#34504) Dany007 válasza Lauda (#34502) üzenetére


Dany007
veterán

Melyik része nem világos? :)

"bitpork: Szerinted a gyorshajtást tiltó szabályok ellenére nincs gyorshajtás? Mert ugyí arra fogják a balesetek javát, ami persze hazugság."

Lauda: Mert ugyí arra fogják a balesetek javát, ami persze hazugság.

Ezt mondta valaki, vagy te talaltad ki, vagy mi alapjan allitottad ezt?

Válasz: [link]

(#34505) Bati0501 válasza TaaT (#34497) üzenetére


Bati0501
őstag

Király sorozat! :C

(#34506) Lauda válasza Dany007 (#34504) üzenetére


Lauda
félisten

Olvass figyelmesebben. :)

Mert ugyí arra fogják a balesetek javát, ami persze hazugság.

Ezt mondta valaki, vagy te talaltad ki, vagy mi alapjan allitottad ezt?

(#34507) Dany007 válasza Lauda (#34506) üzenetére


Dany007
veterán

Ja hogy a hazugságra írtad! :D
Sorry! : P

Főképp azért, mert igen kicsi a különbség, min látszik is, az elsőbbségi jog meg eközött. Ráadásul ha úgy történik a baleset, hogy megállapítható, hogy az illető akár csak ~ 5km/h val is gyorsabban ment a megengedettnél már rá is fogják hogy gyorshajtás miatt. Holott ilyen minimális különbség nem változtat érdemben semmin.

(#34508) Lauda válasza Dany007 (#34507) üzenetére


Lauda
félisten

:D

(#34509) Dany007 válasza Lauda (#34508) üzenetére


Dany007
veterán

Igazából mindegy, mert bármelyiket megmagyarázom! ;]

(#34510) -v- válasza Lauda (#34506) üzenetére


-v-
addikt

Keress ra, pl. vezess.hu-n is van cikk statisztikakkal, hany %-a baleseteknek van abszolut gyorshajtas miatt ...
Tessek: http://www.vezess.hu/magazin/gyorshajtas_nem_is_olyan/36828/

[ Szerkesztve ]

(#34511) MaciG válasza Lauda (#34493) üzenetére


MaciG
addikt

Igazad van, de akkor autópályán is legyen 50 km/h a megengedett maximum, meg szinte mindenhol, vagy inkább 30km/h, hisz az biztonságosabb, mint a mostaniak. :U

(#34491) biker: Ez elég demegóg duma.

Egy gyors példa. Én busszal megállok az iskolabusz mögött srégen, mert betartom a szabályt, de mögöttem az autós siet, tőlem nem látja a buszt a megállóban, hogy milyen busz is (meg egyébként sem érdekli) és rámelőz. Szerintem sokkal veszélyesebb.

BANZAII

(#34512) bitpork válasza Lauda (#34500) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ugyan nem vagyok TC fan, de elég egyértelműen levezették már nem egy cikkben hogy a sebességtúllépés nem az általuk nagylelkűen "túlnyomórész" az okok között. De más is erre jutott.
Abba végképp nem kell bele menni hogy egy statisztika mindig a megrendelő által elvárt eredményt mutatja, ezért jó ;)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34513) TaaT


TaaT
veterán

Külföldi eset, 18éves sofőr, nem az ő autója, többet nem vezet már semmit.

Give them hell Ukraine!

(#34514) -v- válasza TaaT (#34513) üzenetére


-v-
addikt

Szétszaladt a ménes.

[ Szerkesztve ]

(#34515) TaaT válasza -v- (#34514) üzenetére


TaaT
veterán

Valahogy úgy. :)

Give them hell Ukraine!

(#34516) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Autópályához: keveset pályázok ezért figyelmesebben és szabálykövetőbben próbálkozom, a balesetveszélyes szituációkat meglátásom szerint nem a "középsősávozás" okozza elsősorban, hanem a követési távolságok minimalizálása. A "Három nyilat lát" útburkolati jelből 130-nál általában az egy az általános, kisebb sebességnél meg még kisebb távolság. Soha nem értettem, hogy miért másznak egyesek a másik seggébe, akár töküres úton is. Nem akar előzni, az világos, mikor tíz-tizenöt kilométereken át jön mögöttem, de a normális követési távolságnak gyakran a felével, negyedével. Miért? :F Sorban haladva is gyakran látom, hogy öt-hat méterre beállnak egy kamion mögé, hogy majd "mingyárt előzök", gyakran tíz-tizenöt percig mennek így a szembejövő forgalom miatt. Arra sokan nem is gondolnak, hogy olyankor a kamionos nem is látja őket a tükörben.... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34517) mephi666 válasza philoxenia (#34516) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezen én is agyaltam már: a leglogikusabb az lenne, hogy így akarják csökkenteni a fogyasztást szélárnyékban, de nem tartom valószínűnek, hogy ez a magyarázat

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34518) TaaT válasza philoxenia (#34516) üzenetére


TaaT
veterán

[link]

Give them hell Ukraine!

(#34519) philoxenia válasza TaaT (#34518) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát akkor most már tudom... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34520) DuplaZso válasza TaaT (#34513) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Sofőőőr ? Na, ne viccljünk ! Ezt inkább diszkóbalesetnek sorolnám be. (öcsisajt ismeri a fizikát)
Lambó volt egyébként, jól látom ? Mondjuk a túlélő zóna épnek látszik. Mi is a rendes neve ? Elől-hátul gyűrődési, és középen... ?

(#34521) Lauda válasza philoxenia (#34516) üzenetére


Lauda
félisten

Nemeteknel megcsinaljak azt, hogy elozom a kamiont a masodikban, az meg jon mogottem, akar hosszu ideig is, pedig a belso ures. Erdekes, amint felrehuzodok mar megy is el. Mondjuk a masik veglet meg az, mikor behuzodsz ele es at tudna huzodni a legbelsobe, de nem inkabb nyomja a dudat es anyazik. :DD Mondjuk engem nem izgat, o a gyoker.

(#34522) TaaT válasza DuplaZso (#34520) üzenetére


TaaT
veterán

Akkor nevezzük gépjárművezetőnek, a lényegen nem változtat. :)

Gallardo Spyder

Utascella. ;)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#34523) philoxenia válasza TaaT (#34522) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát igen a gépjárművezetőcellák meg pár helyen vannak az országban... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34524) DigitXT


DigitXT
félisten

Nos, úgy látszik, az NFS Shift "teljesen reális", amikor az előtted haladó alá
befúródva "dobálod" félre őket az útból. Laposabb kocsikkal működhet: [link]

(#34525) 8th


8th
addikt

[link] No comment ...

(#34526) Möhe válasza 8th (#34525) üzenetére


Möhe
addikt

Ruszki...
Meg sem lepődök, egyiknek 5 év golyózápor, másiknak 2 év kötél.

Más:
Tegnap full esős szürke idő, hosszú egyenesben előzök,majd látok hogy valami vízfüggöny van előttem , egyszercsak villog a "közepe" . A paraszt , egy szürke pikcuppal világítás nélkül közlekedett ( k...va feltűnő kombináció ebben az időben) , én meg kapcsolgattam neki a lámpát fel/le de nem esett le neki hogy lámpáját azt használni is kellene,nem csak villogni.
...és mennyi kivilágítatlan volt az M7-en is,pfff...

Ilyenkor jön ki az hogy a nappali menetfényt a régebbi típusú autósoknál azért kapcsolják fel (tévedésből ugye a ködlámpát) mert azt látják,hogy az újakon mind ég a "ködlámpa". Divathóbort és nem költséghatékonysági indokkal kapcsolnak sokan lámpát. És azt sem tudják rendeltetésszerűen használni.

(#34527) Dluinet válasza Möhe (#34526) üzenetére


Dluinet
nagyúr

valamelyik kitalálta, hogy ezzel deciket spórol az üzemanyagon, azért nem kapcsolja fel

az ilyen méirt nem a légzsákokat szereli ki, hogy könnyebb legyen az autó

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34528) TaaT válasza Möhe (#34526) üzenetére


TaaT
veterán

"Ruszki...
Meg sem lepődök"

Kapufa :)

in thailand

Give them hell Ukraine!

(#34529) TaaT válasza Dluinet (#34527) üzenetére


TaaT
veterán

"valamelyik kitalálta, hogy ezzel deciket spórol az üzemanyagon, azért nem kapcsolja fel"

Én inkább azt mondanám amíg ő lát, addig nem veszi észre hogy fel kéne kapcsolni. :)

Give them hell Ukraine!

(#34530) Möhe válasza TaaT (#34528) üzenetére


Möhe
addikt

"cirilbetüs övezet" határeset :D

(#34531) Dluinet válasza TaaT (#34529) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az csak a negyede, nagyobb részt a sóher

hallottam már eleget, amikor bevezették a lakot területen kívül kötelező tompított használatát,
hogy kiég az izzó, meg éves szinten mennyi üzemanyag

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34532) biga válasza 8th (#34525) üzenetére


biga
senior tag

Laikusként: Sima előre megfomtolt súlyos közúti veszélyeztetés, esetleg gyilkossági kísérlet. Útszéli 3 év kötél kijár neki, mindegy mi az indoka. Az mondjuk elmond valamit az ottani állapotokról, hogy a többi közlekedő láthatóan sz@rik rá.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34533) MaciG válasza biga (#34532) üzenetére


MaciG
addikt

DE mit tudtak volna csinálni? Beállnak a játszmába vagy elkezdenek önkéntes rendőrt játszani? :F

BANZAII

(#34534) m3tr0 válasza Möhe (#34530) üzenetére


m3tr0
senior tag

még az se...ha nem olvasod el a leírást akkor is feltűnik,hogy nem oroszul beszélnek..Thaiföld.. :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#34535) biga válasza Dluinet (#34531) üzenetére


biga
senior tag

Ez inkább a sokat emlegetett "magyar virtus":új szabály? -> csak rossz lehet, kössünk bele, kötelező -> na nehogy már ők mondják meg mit csináljak/ én jobban tudom, felső határ -> azt mindig át lehet (mit lehet, kell!) lépni... stb.

ez egy ilyen átokféle rajtunk.

MaciG: a videot készítők elég jól elszórakoznak. Én azért csak ráhívnám a zsarukat (bár végül is lehet, hogy hívtak), a rendszám megadása mellett. A többi autós simán melléhajt ennek az idiótának. + van ott néhány cserbenhagyó is (kezdve persze a főhülyével)

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34536) Möhe válasza m3tr0 (#34534) üzenetére


Möhe
addikt

Hang nélkül néztem :B
Bazz mekkora öngól :DDD

(#34537) bitpork válasza biga (#34535) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A magyar ilyen, a jogi topicban is láthatod nap nap után. Én szoktam önkéntes mérvadó lenni és hívni a rendőröket ha kell...ezért fizetem az adómat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34538) Bati0501 válasza bitpork (#34537) üzenetére


Bati0501
őstag

..meg még sok minden másért.

(#34539) bitpork válasza Bati0501 (#34538) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Természetesen, de ez is része. Volt hogy @&˘˛`^ˇ olasz rendszámos román miatt árokparton landoltam. Betelefonáltam, oszt a határon elkapták a parasztotjtást.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34540) Bati0501 válasza bitpork (#34539) üzenetére


Bati0501
őstag

És mit kapott?Kocsidnak lett baja?

(#34541) bitpork válasza Bati0501 (#34540) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A kocsim fennakadt egy kisebb bokron de minimális segítséggel lejött és a karcokon kívül semmi. Kb a bokor fogott meg a 2m mély szántóföld oldalában lévő vízelvezető előtt. A jóembert előállították, majd szándékos veszélyeztetésért felnyomták. A végét nem tudom mert annak örültem hogy az autóm és én nem mentünk rá a happeningre.
A csávó nem belátható kanyarban jött velem szembe a saját sávomban.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34542) mephi666 válasza bitpork (#34541) üzenetére


mephi666
nagyúr

hétvégén olvastam fb-n, hogy valakit letolt az útról a szemből érkező buszt előző paraszt, padkára futott, szétb@szta a jobb oldali felniket, gumikat, kormányművet, stb-t... bal oldalról meg elvitte a tükröt és persze nem állt meg, hazament, buszsofőr felírta a rendszámot, rendőrt hívtak, azok kimentek és tagad mindent... :U nem tudom, mi lett az egészből, de tegnap főnökömmel pont ugyanígy jártunk, csak szerencsénkre padka nem volt... lakott területen belül jövünk 50nel, 2 sáv összesen, szemből busz, erre nagy sebességgel elkezdi egy köcsög előzni... 2kerékkel el kellett hagyni az úttestet, hogy elkerüljük az ütközést... alig 1 hónapja meg országjáró körutunkon jártunk hajdúnánás környékén így, hogy szemből út szélén ketten tolták a biciklit egymás mellett és aki kerülte őket, letolt minket az úttestről... :U egyre erősebben gondolkozok, hogy az ilyen gyökerek miatt veszek egy normális menetrögzítő kamerát

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34543) philoxenia válasza mephi666 (#34542) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Én meg egy kamu gázpalackot a tetőcsomagtartóra... Akkor mindenki tisztelni fog... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34544) biga válasza mephi666 (#34542) üzenetére


biga
senior tag

Amivel meg utólag azért jelent fel, mert megsértetted a személyiségi jogait :D

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34545) mephi666 válasza biga (#34544) üzenetére


mephi666
nagyúr

akkor nem marad más, mint hasonlóképp átalakítani az f astra elejét és beletenni egy c20xe-t hogy fürgén mozgassa :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34546) bitpork válasza mephi666 (#34542) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez lassan 10 éve volt. De a rendőrök visszahozták a pajtit szembesítésre, mert pont faluhatárban történt és többen odajöttek megnézni hogy mi történt velünk, uh volt a szükségesnél több tanú.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34547) mezis válasza biga (#34544) üzenetére


mezis
nagyúr

Személyiségi jogot csak akkor sértene, ha kirakná az internetre, más nyilvános helyre. A bíróságon meg kérhet zárt tárgyalást.

mezis

(#34548) biga válasza mezis (#34547) üzenetére


biga
senior tag

Nem, az új szabály szerint már pusztán a készítés is engedélyhez kötött.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#34549) TaaT válasza biga (#34548) üzenetére


TaaT
veterán

linket

Give them hell Ukraine!

(#34550) bitpork válasza TaaT (#34549) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://media-tudomany.hu/laparchivum.php?ref=37
És nagyon figyelmesen olvasd át mert sokan azt hiszik hogy elég csak annyit mondaniuk hogy, ráutalóan viselkedett de ez nem igaz!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.