Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36501) szg88 válasza Michele (#36495) üzenetére


szg88
őstag

Nem nagyon szereti a sötétet, az enyém nagyon nem szerette.

(#36502) Michele válasza szg88 (#36501) üzenetére


Michele
tag

Ezek szerint megváltál tőle?

(#36503) tpeter77 válasza XP NINJA (#36500) üzenetére


tpeter77
addikt

de tudok, canon sx230hs

összehasonlito video canon sx230hs vs. sony hx9v
http://www.youtube.com/watch?v=ZTfx0hFFLHk

kültéri teszt http://www.youtube.com/watch?v=TrqNxrByneU

csörgedező patak http://www.youtube.com/watch?v=LCVbhvZ9Ez0

kecsói templomtorony http://www.youtube.com/watch?v=4pox5EDI6X8

kacsák http://www.youtube.com/watch?v=AqYApogUL58

cica http://www.youtube.com/watch?v=fGAhtyGJjjA

Szerintem ezeket ha megnézed, rájössz 60k alatt is van jó videóképességű fényképezőgép.

[ Szerkesztve ]

(#36504) Manitou


Manitou
addikt

20-30k-s árban melyik kompakt gép készíti viszonyleg a legszebb képet?

Panasonic Lumix LS5 vagy LS6- al szemezgetek.

(#36505) conus


conus
csendes tag

Sziasztok!

Egy barátom venne egy compact gépet, kinézte az Olympus Sz-14 -t.
Nekem Canon sx 220 hs-m van, szerintem remek kis gép, de az Sz-14 -et nem ismerem, a gyári specifikációi jól hangzanak, főleg a 24X opticai zoom.

Szerintetek Olympus Sz-14 v. Canon sx 220 hs?

köszi!

(#36506) Runner_fxr válasza conus (#36505) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia! Nekem Olympus sz-14-es van, öcsémnek meg canon sx220. Mindkét gépet ismerem.
Az olympus automata beállításon szerintem szebb képet csinál mint a canon automata beállításon, de ha beállítod a canont, akkor már a canon lesz jobb. Az olympus nem tud olyan minőséget akárhogy állítod. A videó felvevő rész az olympusban nem a legjobb. Elég gagyi mono hangot vesz fel és a képminőség sem valami túl jó, a canon sokkal szebb videót készít azonos felbontáson is és a stereo hang amit felvesz, az is döbbenetes az olymus gagyi monojához képest. Én a canont javaslom. Bár most épp eladó a canon, mert öcsém panasonic tz30-ra szeretné inkább cserélni.

(#36507) szg88 válasza Michele (#36502) üzenetére


szg88
őstag

Igen.

(#36508) conus válasza Runner_fxr (#36506) üzenetére


conus
csendes tag

Köszi!
Üdv!

(#36509) #22907392


#22907392
törölt tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Nem nagyon vagyok jártas a fényképezőgépekben, viszont szeretek fényképezgetni hobbi szinten. Arra gondoltam, most veszek egy ,,komolyabb" gépet, ebben kérném a segítségeteket. Tájképek készítésére használnám, ezért a videó része nem olyan fontos. Olyan 30ezer Ft körül gondoltam árban. Lehet használt is vagy új. Mit tudnátok ajánlani újban és használtban? És mik ezeknek az előnyei és hátrányai. Előre is köszönöm! :R

(#36510) szg88 válasza #22907392 (#36509) üzenetére


szg88
őstag

30 körül alap gépet kapsz automatát kb. mondjuk egy canon ixus 115-öt (újban) Használtért meg nézd meg az aprót.

(#36511) #22907392 válasza szg88 (#36510) üzenetére


#22907392
törölt tag

Néztem az aprót láttam is olyat ami tetszett, de mivel nem igazán értek a fényképezőgépekhez, azért kérdeztem meg h milyet érdemes.

(#36512) conus


conus
csendes tag

Jo reggelt mindenkinek!
Samsung WB 750 rol van valakinek tapasztalata? Most hozza lehet jutni 43890 HUF- ert.
Egy evvel ezelott olvastam valamelyik samsung compactrol, hogy az optica idonkent beragadt kikapcsolaskor, ezt a tipust erinti meg ez a jelenseg?

(#36513) BiriBum válasza A Zéé (#36492) üzenetére


BiriBum
őstag

Az, hogy valakinek igénye van a 800mm tartományra, az már nagyon speciális eset...
Ilyen szempontból tényleg a kompakt nyer, sokkal könnyebb ekkora gyutávot "előállítani" vele.

Könnyen belátható, hogy az a 800 mm közel sem ugyanolyan, mint ez 13 000 $-os áron.
A 150mm feletti gyutáv kompakton egy vicc, mégpedig többféle okból.

Nem lehet kitartani bemozdulás nélkül, még stabilizátorral sem.

A piaci hajrá miatt tervezett extrém ultrazoom lencsék pocsék minőségűek, főleg, ha a lencseátmérő/fényerő viszonyokat is figyelembe vesszük. Ne, lehet ekkora átfogást jó minőségben lekezelni.

[ Szerkesztve ]

(#36514) ivivan válasza BiriBum (#36513) üzenetére


ivivan
tag

"Nem lehet kitartani bemozdulás nélkül, még stabilizátorral sem"

De ki lehet. Legalábbis a Sony stabilizátorával ez még csak nem is nehéz: nekem kifejezetten remegős kezem van, stabi nélkül még az 5x zoommal is csak elvétve csináltam jó képet, de ezzel szinte minden kép elég jól sikerül. Például: ez, ez vagy ez.

Nyilván elég nagy a fényigény ekkora zoomnál, de azért az előző képeken látható, hogy félhományban is használható marad. Az, hogy egy ~3 millióba kerülő objektívvel jobb képet lehet csinálni? Hát az a minimum!

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#36515) Nagya21 válasza szg88 (#36507) üzenetére


Nagya21
addikt

Te vazze és akkor most mivel tolod??
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#36516) szg88 válasza Nagya21 (#36515) üzenetére


szg88
őstag

Vettem egy ilyen eccerű kis ócsó kompaktot ez a kanyon vagy mi, nem túl ismert cucc...

(#36517) #71897088 válasza Zozzer888 (#36447) üzenetére


#71897088
törölt tag

Köszi. :) Azóta jobban megtetszett a Fuji 3300-as, meg találtam egy Nikon 8700-ast is jó áron igaz az használt. Nem tudom melyik volna jobb választás mert a Fuji legalább új is volna + nagyobb zoom, meg 26mm-ről indul a nagylátó stb, csak nem tudom hogy a nagy átfogás mennyire megy rá a képminőségre. A Nikonnak meg nagyobb az érzékelője és azt tudom biztosra hogy jó képeket csinál. Ha valaki tudna segíteni a döntésben azt megköszönném. Igazából valami összehasonlítás kéne a két gép képminősége között, de nem nagyon találok ilyen oldalt sajnos.

(#36518) #71897088 válasza Zozzer888 (#36447) üzenetére


#71897088
törölt tag

Köszi. :) Azóta jobban megtetszett a Fuji 3300-as, meg találtam egy Nikon 8700-ast is jó áron igaz az használt. Nem tudom melyik volna jobb választás mert a Fuji legalább új is volna + nagyobb zoom, meg 26mm-ről indul a nagylátó stb, csak nem tudom hogy a nagy átfogás mennyire megy rá a képminőségre. A Nikonnak meg nagyobb az érzékelője és azt tudom biztosra hogy jó képeket csinál. Ha valaki tudna segíteni a döntésben azt megköszönném. Igazából valami összehasonlítás kéne a két gép képminősége között, de nem nagyon találok ilyen oldalt sajnos.

(#36519) BiriBum válasza ivivan (#36514) üzenetére


BiriBum
őstag

Nagyon tiszteletreméltó a hobbid és a képek kis nyomatban valóban használható minőségűek.

[ Szerkesztve ]

(#36520) Zozzer888 válasza #71897088 (#36518) üzenetére


Zozzer888
addikt

hát az S2950 18X-os zoomot tudott, de...ez igazából ilyen 12-13szorosig volt oké a képe, 18X-oson már nagyon bajba volt.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36521) ivivan válasza BiriBum (#36519) üzenetére


ivivan
tag

Hát, ahhoz, hogy nagy méretben is jó legyen a kép minősége max zoomnál, ahhoz tűző napsütésre van szükség. És bizony az állatok a nyár közepén nem nagyon mennek a tűző napra :-)

Viszont azt látom, hogy ahhoz, hogy egy hasonló képességű tükörreflexes gépet rakjak össze, az bőven duplázni kell a Sony árát - és akkor még beleszámolom, hogy kivágom a képből a megfelelő részt, hogy kicsit javítsak a zoom értéken. Egy olyan gép, ami ténylegesen tudja ezt a 800mm körüli (kisfilmes) értéket 7 jegyű összeg lenne. Ennyim egyelőre nincs - és ha lenne, akkor is valószínűleg hamarabb adományoznám az állatoknak...

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#36522) BiriBum válasza ivivan (#36521) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha a minőség is fontos számodra,nemcsak az élmények megörökítése, nem ajánlatos kitolni ennyire a lencsét. Ha állatkertben fotózol, sokat segít, hogy letámasztod a masinát (pl. egylábú állvány) és záridő prioritást használsz, úgy 1/500 körül.

(#36523) cukormeister


cukormeister
csendes tag

Hali!
Ha egy fényképezőgép HD minőségben tud képet készíteni,annak a képnek minőségét csak olyan készüléken lehet észrevenni ami tud HD minőséget / monitor,tv / vagy anélkül is ?
Köszi!

Ha kéne választani a barátnőd és a lottó- főnyeremény között, Te milyen autót vennél belőle?

(#36524) Alex91 válasza cukormeister (#36523) üzenetére


Alex91
félisten

Inkabb a jobb kijelzokon lehet jobban eszrevenni a hibakat, nem?

Amugy meg, hogy mennyire lesz egy kep jo es erdekes nem csak a keszulektol fugg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36525) scarabaeus válasza cukormeister (#36523) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az ezredforduló volt az, amikor a gépek a HD felbontású képeket tudták. Azóta elmúlt 12 év.
A HD felbontás kettő megapixel.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#36526) BiriBum válasza cukormeister (#36523) üzenetére


BiriBum
őstag

Gondolom HD videóra gondoltál. Még hagyományos képcsöves TV-n is jobb, mint a 320×240 VHS. Persze csak megfelelő lejátszóval/konverterrel tudod ilyen TV-n lejátszani a fájljaidat.

[ Szerkesztve ]

(#36527) cukormeister


cukormeister
csendes tag

Köszi mindenkinek!
Akkor nem nagyon érdemes plusz pénzt rááldozni a HD tudásra...
Igaz?

Ha kéne választani a barátnőd és a lottó- főnyeremény között, Te milyen autót vennél belőle?

(#36528) scarabaeus válasza cukormeister (#36527) üzenetére


scarabaeus
őstag

HD tudás alatt nem ám a képfelbontást szokták jelölni (mint mondtam, egy ezredfordulós, 3MP-es gép 4:3 arányú képéből lehetne már vágni annyit).
Videófelbontást. Más tészta.

Szerk.: Videófelbontásban viszont snassz lehet manapság a 640x480, amikor 1280x720/30p HD meg 1920x1080/[24-60][i-p] full HD mindenféle permutációja a divat minden gépben, már ha használja az ember a videófunkciót. Néha jól jöhet az, így még ha nem is fő szempont, akkor is érdemes megnézni, van-e.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#36529) ivivan válasza BiriBum (#36522) üzenetére


ivivan
tag

Az a gond, hogyha nem zoomolok ennyire rá, akkor a kép a legtöbbször élvezhetetlen lesz, mivel jobban fog tájképre hasonlítani, mint állatképre. Állványra nyilván nem nagyon van lehetőség ilyen helyzetekben - a képek többsége fél kézzel, valamilyen kicsavart pózban készül, mivel csak a kerítésen keresztül lehet jó képet csinálni, az üveg többnyire siralmas színeket eredményez...

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#36530) cukormeister válasza scarabaeus (#36528) üzenetére


cukormeister
csendes tag

Köszi;)
:R

Ha kéne választani a barátnőd és a lottó- főnyeremény között, Te milyen autót vennél belőle?

(#36531) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Öcsém megvette tegnap a Panasonic TZ30-at. Fényképezésben kb a canon sx220 szintjén van, de a videók brutálisak. Persze egy fényképezőhöz mérten. Ez az 50fps baromi jó. Tűéles minden, akkor is ha gyorsan mozgatod a kamerát, a különbség egy 24-30 fps-es videóhoz mérten megdöbbentő, persze ez a youtube videókon egyáltalán nem jön át. Szinte már egy videó kamerát is helyettesít, csak győzd memória kártyával. :)

(#36532) junior11 válasza Runner_fxr (#36531) üzenetére


junior11
veterán

Nekem is ez a masina a kiszemelt, csak még várok hogy egy kicsit olcsóbb legyen. :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#36533) Runner_fxr válasza junior11 (#36532) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát nem olcsó az biztos, 90-95 ezer között van. Talán egy negatívum van, annyi, hogy ha az m2ts fájl helyett mp4-re állítod a felvételt, akkor az csak 25fps. Bár a 25 meg a 30 között én semmi különbséget nem látok, a 24 és 30 között már van egy kis eltérés. De ez az 50. :) Nem gondoltam volna, hogy ez ennyit számít, nagyon komoly, hogy ha gyorsan mozgatod a gépet akkor is minden részlet a helyén van, semmi nem mosódik el mint egy 30 fps-es videónál például.

(#36534) BiriBum válasza ivivan (#36529) üzenetére


BiriBum
őstag

(#36535) mano660 válasza szg88 (#36510) üzenetére


mano660
tag

Sziasztok!

Engem érdekelne, mi a véleményetek a Canon Ixus 115 HS gépről, mivel most szeretném lecserélni az eddig hűségesen szolgáló Lumix LS-60 gépemet.

Családi és kirándulós képeket készítek általában.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv: mano660

(#36536) ivivan válasza BiriBum (#36534) üzenetére


ivivan
tag

Nem érted: a képek többsége tényleg extrém helyzetben készül. Például magasan a fejem fölé tartott géppel (jó magas vagyok) vagy az üveg mellett benyúlva, hogy a kerítés lyukain át tudjak fényképezni. Egy ilyen állvány akkor lehetne jó, ha nem lenne köztünk a kerítés - de mondjuk egy tigrisnél vagy oroszlánnál ez nem annyira vonzó lehetőség :-D

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#36537) amarchello


amarchello
csendes tag

üdv! egy kompakt fényképezőt keresek maximum 40.000 ft értékben! Melyek a legjobb gépek ár/érték szempontból?
köszönöm

(#36538) szg88 válasza mano660 (#36535) üzenetére


szg88
őstag

Az szoktam ajánlani abban az árfekvésben, vagy a 220-ast. Az kicsit nagyobb zoom, +videó közben is tud zoomot. Képminőségre kb. egyforma, nem igényelnek túl sok kézi beállítást.

(#36539) szg88 válasza amarchello (#36537) üzenetére


szg88
őstag

Csak automata vagy kézi mód is?

(#36540) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mi a véleményetek a Canon PowerShot A460-ról?

Igazából olyan embernek kéne, aki sokat szkennel bélyegeket, hogy interneten eladja, de vannak olyan dolgok, amikhez kicsi a scanner, tehát egy állvány +fényképezőgéppel oldaná meg ezt a problémát.

Ezt a fényképezőt 5 000 Ft-ért tudnám megvenni.

Mi a vélemény erről? Makró-fél makró képek készítésére kellene.

[ Szerkesztve ]

(#36541) #22907392


#22907392
törölt tag

Sziasztok! Tájkép fotózásra melyik gépet ajánlanátok a leginkább és miért a 3 közül?
1
2
3

Előre is köszönöm! :R

(#36542) Zozzer888 válasza #22907392 (#36541) üzenetére


Zozzer888
addikt

A Fujit ismerem, ennyiért ajándék, főleg 2év garival.A másik kettőt nem ismerem.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36543) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Tegnap amikor videóztam az új szerzeménnyel, a tz30-al, belenéztem vele a napba és rázoomoltam. Már káső délután volt, tehát annyira nem volt erős a nap, de azért sütött még bőven. Nagyon szépen kirajzolódott a nap. Komolyan felvette. Kb 15 másodpercig tartot az egész művelet, na most utána jutott eszembe, hogy ez nem biztos, hogy jót tett a gépnek. Károsíthatja a gépet ha a napot levideózod?

[ Szerkesztve ]

(#36544) szg88 válasza Vasinger! (#36540) üzenetére


szg88
őstag

Sztem jó kis gép, ha nincs kinyírva akkor annyit megér. Van rajta szjuper makró is. Kb. ilyesmi képet tud (a420) :D

(#36543) Runner_fxr: Annak annyi, sztem kinyírta a képérzékelőt az erős fény.....

[ Szerkesztve ]

(#36545) Runner_fxr válasza szg88 (#36544) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezt, hogy érted, hogy annyi? A gép ugyan úgy működik mint előtte, semmit nem vettem észre. Minek lett annyi? Ez miben nyilvánul meg?

(#36546) #22907392 válasza Zozzer888 (#36542) üzenetére


#22907392
törölt tag

És arra jó is amire használnám?

(#36547) sphe válasza Vasinger! (#36540) üzenetére


sphe
senior tag

Nem rossz, de nem makróra van kitalálva. Ezzel apró bogarat stb nem fogsz érdemben fotózni. De nagyon jó kis gép, anno volt hogy ilyennel toltam.

(#36544) szg88: ilyeneket ne írj, bár tudom hogy egy típuscsalád, de olvass utána, tudásra és optikailag közük nincs egymáshoz. (anno pl ha tudtam volna, hogy ekkora a különbség köztük, tuti 420-ast veszek, de mondjuk az eleve drágább is volt)

(#36548) sphe válasza szg88 (#36544) üzenetére


sphe
senior tag

Te hogy lehet ennyi botorságot összeírni ennyi idő alatt? A gépnek, mert napba fotózol semmi baja nem lesz, maximum a szemednek, ha te is belekukucskálsz. Ugyan milyen fizikai problémát okozhat egy elektromos érzékelőnek a fény, ami arra lett kitalálva, hogy fényt gyűjtsön be? Arról nem is beszélve, hogy manapság az érzékelőket még hőre is védik a túlmelegedés ellen, ergo előbb kikapcsolna ha már elérné az elméleti határt a hőmérséklete. Minden flickr-es naplementés fotó után a fényképező kukába való? Te ezt komolyan gondolod?

[ Szerkesztve ]

(#36549) Zozzer888 válasza #22907392 (#36546) üzenetére


Zozzer888
addikt

persze :) Ez a gép automata módban nagyon okos és szép képeket készít :K

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36550) Runner_fxr válasza sphe (#36548) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én nem belefényképeztem, hanem videóztam kb 15 másodpercig és rá is zoomoltam. Ettől függetlenül én sem gondolnám, hogy ennyi idő alatt károsodhatott a gépben bármi is. Az megint más ha ezt órákig csinálod folyamatosan, de ha ez ennyire káros lenne a gépre nézve, akkor szerintem a használati utasításban ez feketével szedve ki lenne emelve, hogy minden paraszt lássa, hogy nehogy a napba fényképezzél vagy videózzál mert tönkremegy.

Amúgy most, hogy mondod, olvastam ilyet a leírásba, hogy ha nagyon sokat videózol és nagy meleg is van, akkor előfordulhat túlmelegedés, ezt jelzi egy megjelenő ikon és akkor le is kapcsol. Természetesen ilyen ikon nekem nem jelent meg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.