Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) Deadpapa válasza xxxbmx (#37949) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Szerintem neked is ajánlhatom a GH 600 ast.Sok funkcio és a automod is szép képeket készit.

(#37952) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Üdv!
Úgy döntöttem,hogy a Samsung WB750Z-t választom inkább, mint a Fujifilm FinePix S2980.
Az lenne a kérdésem,hogy a Samsungnak van magyar nyelvű menüje?

Sony RX 10

(#37953) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Felkeltettétek az érdeklődésem a BenqGH 700-ra. Sok videot megnéztem,de azt vettem észre,hogy zoomolás közben fókuszálási nehézségei vannak. Amikor megáll a zoom, akkor néha nehezen találja a fókuszt. Mi erről az élő tapasztalat?

Sony RX 10

(#37954) xxxbmx válasza Deadpapa (#37951) üzenetére


xxxbmx
tag

köszönöm,de nekem kompakt kéne!nekem ez a benq tul nagy!azért kérdeztem melyik lenne jobb a kettő közül?thx

[ Szerkesztve ]

ha az üzletemet akarod rontani keress másik embert(vagyis ne offold a hirdetéseket):D

(#37955) xxxbmx válasza Deadpapa (#37951) üzenetére


xxxbmx
tag

különben ezen most elkgondolkoztam tényleg jo árban van!csak kár h nincs HA-n vmi olcsobb árban:D

ha az üzletemet akarod rontani keress másik embert(vagyis ne offold a hirdetéseket):D

(#37956) Deadpapa válasza xxxbmx (#37955) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Compackt gép.Sok funkcióval és 4db enelop 2000mha elemmel 800 képet toltam vele abból 400 vakus.Szerintem jó.Ha kell küldök videot és képet ami vele készült vagy Facebookon meglesheted.

(#37957) xxxbmx válasza Deadpapa (#37956) üzenetére


xxxbmx
tag

ahham!nah még elképzelhető h rábeszélsz!:Dhol tudom megnézni facen?a sony w 380 on azért gondolkodtam er 53 a boltban és most vki árulja 20k-t ujonnan!sztem nem lenne az sem roszz vétel!csak jo lett volna vkit hallani akinek volt már a kezébe!

ha az üzletemet akarod rontani keress másik embert(vagyis ne offold a hirdetéseket):D

(#37958) Deadpapa válasza xxxbmx (#37957) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Mikes Norbert igy keress.És a párom képeit is nézd meg.Van már nem kevés feltöltve.Ha lenne több MIkes Norbert akkor keresd aki mikrofonnal a kezében van a képen.

(#37959) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

Most értünk haza Prágából és sajnos az utat megsínylette a fuji s5500-asom. Az egyik kanyarban sajnos lecsúszott a busz asztaláról (pedig szép nagy és csak egy pillanatra tettem le.)
Ez lett az eredménye:

Az elemtartó ház ajtajának rögzítései letörtek a a házról, így csak egy hajgumival tudjuk rögzíteni.
Két kérdésem lenne:

Hova lenne érdemes menni ezzel a problémával? Javítható szerintetek?

Valamint, milyen bridge gép van ma a piacion aminek hasonló tulajdonságai vannak? Az ár olyan 25-30-as.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#37960) Deadpapa válasza MZsoltee (#37959) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Sajnálom a gépedet.Megmarnám magam ha baja lenne az enyémnek :)

(#37961) xxxbmx válasza MZsoltee (#37959) üzenetére


xxxbmx
tag

ohh sajnálom a kis drágaságot:S

ha az üzletemet akarod rontani keress másik embert(vagyis ne offold a hirdetéseket):D

(#37962) Zozzer888 válasza MZsoltee (#37959) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szerintem nem érdemes javíttatni,legalábbis nem tudom hová lehetne ilyennel fordulni...talán a fujihoz.
Hasonlót már nem kapsz, főleg nem ennyiért...max használtan.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37963) psg5 válasza Deadpapa (#37950) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Nikonban nincs hasonló? Esetleg Canonban? Ez nagyon újnak tűnik, használtan nem hiszem hogy fogok kapni. Azért körülnézek. Köszi.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#37964) Deadpapa válasza psg5 (#37963) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Szerintem nézz szét a hirdetések közt.20 e ért biztos nem kapsz jót .De böngéssz.Sok sikert

(#37965) scarabaeus válasza MZsoltee (#37959) üzenetére


scarabaeus
őstag

A fotoparadicsomot megkeresheted, ők a hivatalosak. Igaz ugyan, hogy én régebben két különböző időpontban, weblapról küldtem nekik kérdést, egy kis F30-as CCD cseréjének lehetőségére kérdeztem rá, és egyszer sem kaptam választ. A Pana és Canon szakszervizekben személyesen jártak gépeim, foglalkoztak is vele, lehet, ha a fotoparadicsomba is beviszem, válaszra méltatnak, de annyit nem ért már az egész.

Szerk.: Most, hogy nézem, az egybeírt néven más jön be, trükkös ám a dolog, kötőjel is van. link

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#37966) Zozzer888 válasza psg5 (#37963) üzenetére


Zozzer888
addikt

Mennyit szánsz rá? A Canonnak vannak jó gépei...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37967) psg5 válasza Deadpapa (#37964) üzenetére


psg5
veterán

Nem 20 ezerért szeretnék...pár hónapos xbox lenne cserélve, vagyis minimum 55 ezer amiért nézelődnék...Mivel va...(egyik kereskedőoldalon) sokan ajánlgattak cserét a garis nem használt xboxért, ezért gondoltam, hogy akár használt is szóba jöhet. 55-60 ezer az xbox, ebből indulok ki. A benq számomra, hiába "Sony" nem etalon. Azért gondoltam, hátha létezik Nikonnak, Canonnak hasonló, akár pár hónapos használt is érdekel majd, de ezt azért nem írtam le itt részletesen, mert nem topik téma...

Azért, köszi.

(#37966) Zozzer888: Ahogy fentebb írtam kb 55-60.000.- a rászánt összeg. Elvárások:
Korrekt hd videófelvételt is készít, nincs agyonbonyolítva a kezelhetősége, nagy optikai zoommal. Nem "ceruza aksis" hanem normál lapos aksis ha lehet. Lehet akár használt is. (Garanciális xbox360-unkat, fiam megunta 2 hónap után adom el vagy cserélem be. :) ) Egy Canon Powershot G5-ös gépem van, amitől talán sosem válok meg annyira bejött, de akár lehet ettől egyszerűbben kezelhető is. Sok fényt tudjon beszívni kevésből is. Vaku nélkül is szép mozgásokat lehessen fotózni. Bár tudom, hogy akkor kevés zoom lesz ahogy írtátok((#37945) scarabaeus). De G5-nél azért kicsit több zoom lehetne.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#37968) Zozzer888 válasza psg5 (#37967) üzenetére


Zozzer888
addikt

Te ezt a gépet keresed:)

A BenQ a Siemensből vált ki, vagy lett, vagy fene tudja mi, legalábbis én így tudom

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37969) scapegt válasza psg5 (#37967) üzenetére


scapegt
senior tag

(#37970) icecave válasza Zozzer888 (#37968) üzenetére


icecave
nagyúr

Én is egyre többet egyalok egy sx220-on, elég olcsó már, és GPS sem téma nálam. Viszont még mindig nem tudom, hogy az általam állandóan szajkózott "házibulis/max egy plafonlámpa-fényes vakus képek"-et milyen gyorsan lövi. Ebben a Sony nagyon elvérzett, nem szeretnék mégegyszer egy sokat gondolkodós gépbe belefutni. Viszont ha a Canon elég gyors, és a vakut is fürgén tölti, nem is gondolkodnék rajta. A másik, amit nézek, az az s95 (de drágább), vagy a p300, mindkettő használtan van ott árban, ahol az sx220 újan.

Esetleg, ha sokat gondolkodom, és nem kapok, talán sx240 lehet a befutó,de még nem néztem utána,hogy rosszabb lett-e, mint az előd.

[ Szerkesztve ]

(#37971) psg5 válasza Zozzer888 (#37968) üzenetére


psg5
veterán

Hát valami ilyesmi, ami kinézetre nem ilyen kicsi kompakt, hanem olyan Nikon D3200-as fromavilág nincs esetleg?
De ahogy most elkezdtem olvasgatni a tesztet az sx320 ról egész szimpatikus...Bár nagyon pici...

Benq-ra csupán azért írtam, hogy "Sony" mert ha jól tudom az optikai részének valahogy köze van a Sony lencsékhez.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#37972) Zozzer888 válasza psg5 (#37971) üzenetére


Zozzer888
addikt

Esetleg a Fujifilm S2980HD, nekem az 50es volt (ugyanaz :D) , én szerettem.

Zeiss Optika lehet bennük, dehát a Nokiákba is az volt sokáig...(Azt nem tudom hogy ezt a borzadáj fix lencserendszert ki csinálta nekik, de ahogy elnéztem a Lumia sorozatnál már leszoktak róla:D)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37973) MZsoltee válasza scarabaeus (#37965) üzenetére


MZsoltee
veterán

Köszönöm az ötletet. Remélem sikerül, de ha még sem, egy gépre akkor is szükségem lenne.

Tudtok valami hasonló tulajdonságokkal rendelkező bridge gépet, ami azért valamivel újabb jobb és AA aksival működik. Az ár 30-35k és használtban gondolkodom, de ha olcsóbb megoldás is van az sem gond...
A fényképezés tanulgatása érdekelne azért tehát rekeszt záridőt lehessen állítani. Nem ultrazoom-ot keresek.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#37974) Zozzer888 válasza MZsoltee (#37973) üzenetére


Zozzer888
addikt

A Fujinak vannak bridge-ei, a többieknél ennyiért nem találsz.De fujiból is csak használtan, ezek az újak vagy nem igazi bridge-k vagy nem kapod meg ennyiért őket:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37975) MZsoltee válasza Zozzer888 (#37974) üzenetére


MZsoltee
veterán

Tudnál mondani konkrét típusokat? Vagy a fusji s széria és ennyi?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#37976) Zozzer888 válasza MZsoltee (#37975) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nem ismerem őket, nem feltétlen S széria, mert az S2950Hd is S széria, és olyan a manuál módja hogy csak 2 rekeszérték közül választhatsz, ilyen szempontból nagyon ergya...viszont az automata módja okos, és szép képet csinál.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37977) #71897088 válasza Zozzer888 (#37972) üzenetére


#71897088
törölt tag

Azért mégse teljesen ugyanaz a kettő. A 80-asba nincs állványmenet ami azért sokszor hiányozhat. De ez tényleg csak szőrszálhasogatás. :D

(#37978) MZsoltee válasza Zozzer888 (#37976) üzenetére


MZsoltee
veterán

Értem, akkor várok valakit, aki feldobja nekem az utolsó pár év használható bridge gépeit, amik:
- AA -s akuval működnek
- rekeszt és záridőt is tudok állítani, de az automata mód is jó, okos
- és nem egy profibb kinézettel eladott kompakt.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#37979) Zozzer888 válasza #71897088 (#37977) üzenetére


Zozzer888
addikt

A 80-asba nincs állványmenet? :Y Azért na....ezt hogy gondolták?Hát még az ezeréves filmes gépemen is van:/

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37980) scarabaeus válasza #71897088 (#37977) üzenetére


scarabaeus
őstag

Voltak (vannak?) gépek, amikbe tisztán marketinges besorolásos szempontból (egyértelműen nem mérnöki szempontból) műanyag állványmenetek kerültek. Önmagában röhej, nadehogy egy az egyben kidobják az állványmenetet, ilyenről még nem hallottam (ráadásul ilyen bridge-kinézetű gépből). Á, én mondom, ideje van már a majavilágvégének :)

Szerk.:

Zozzer: "Hát még az ezeréves filmes gépemen is van"
Rossz a példa. Te a régi korral példálózol. Akkoriban még a polcoknak is más ízük volt :)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#37981) Zozzer888 válasza scarabaeus (#37980) üzenetére


Zozzer888
addikt

Akkor azt mondom hogy a 2007es panasonic kompaktomnak az alján is van:D

(sose tudom pontosan hogy mikori)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37982) cobrakigyo válasza scapegt (#37969) üzenetére


cobrakigyo
tag

Csak sajnos nincs raktáron :O

(#37983) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Üdv lenne 1 kérdésem:
Az Olympus SP-720UZ-vel lehet videokészítés közben állóképeket készíteni?

Sony RX 10

(#37984) psg5 válasza Zozzer888 (#37972) üzenetére


psg5
veterán

Na ez vagány! Köszi, megnézem.

F.K.T.

(#37985) Deadpapa válasza tévelygő (#37953) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Igen azt tapasztaltam hogy zoomolásnál jön kis homály de hamar helyreáll és legalább nincs bezugás.A hang tiszta marad.

(#37986) Dzsana


Dzsana
senior tag

Érlelődik bennem a gondolat már jó fél éve, hogy csere éretté vált a 10 éves Canon A70-esem. Video módban már nem rögzít hangot, és minden módban bohóckodik a CCD, becsíkozza a képet, és mindig pofozni kell, hogy magához térjen. 50k körül gondoltam csak költeni a gépre, és amikor elkezdtem nézegetni őket, akkor még a Canon SX130\150 IS-ben gondolkodtam, és duzzogva képbe jött volna még az SX 220 HS is. Akkor még a 240-es csak álom lett volna. Viszont mostanra lejjebb jöttek az árak, és már ott tartok, hogy az SX230HS már 50k körül van, és a 240-es 63-65 között megkapható. És itt jön a kérdés. Egy normál hétköznap használatra szánt gépnél érdemes azt a 15k többletet kiadni? Lényeges különbség, hogy a 240-ben már ugye a DIGIC 5-ös proci van. Én észreveszek bármit is abból, hogy az 6x gyorsabb, szebb képeket készít, stb.?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#37987) Runner_fxr válasza Dzsana (#37986) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Úgy olvastam, hogy az sx220/230 jobb képminőségben mint a 240-es.

(#37988) Dzsana válasza Runner_fxr (#37987) üzenetére


Dzsana
senior tag

Hm, ez érdekes, pedig a marketing anyagok pont azt emelik ki, hogy a DIGIC 5-ös procival mennyivel szebb képeket lehet készíteni. Más is olvasott ilyet, vagy van esetleg valakinek tapasztalata?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#37989) icecave válasza Dzsana (#37988) üzenetére


icecave
nagyúr

Itt össze lehet hasonlítani (230,240,260).

(#37990) Dzsana válasza icecave (#37989) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nem nyert, nincs SX240

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#37991) icecave válasza Dzsana (#37990) üzenetére


icecave
nagyúr

Valóban, sx40 van, de lehet, maga a 230 vs. 260 is adhat némi "példát".

(#37992) scarabaeus válasza Dzsana (#37990) üzenetére


scarabaeus
őstag

SX260=SX240+GPS (mint ahogy SX230=SX220+GPS)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#37993) Joshi válasza icecave (#37989) üzenetére


Joshi
titán

Jó ez az összehasonlító oldal, a gond hogy azonos kategórián belül elég kis különbségek vannak a képek között. Ugye én a Pana FZ150-t akartam de végül a Sony DSC-HX200V lett belőle, a képek alapján szvsz tök mind1. Hogy megnyugodjak esetleg nincs hasonló összehasonlító teszt csak videóval? :U

(#37994) Dzsana válasza Joshi (#37993) üzenetére


Dzsana
senior tag

Majdnem így vagyok most én is ezzel a 230-240 összehasonlítással. Talán a 240/260-on élénkebbek a színek, meg 1600-on talán nem olyan szemcsés. De igen hasonló. Más is így látja?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#37995) Zozzer888 válasza Dzsana (#37994) üzenetére


Zozzer888
addikt

Zongorázni lehet a különbséget ISO 1600nál a kettő között.A 260as javára.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37996) Joshi válasza Dzsana (#37994) üzenetére


Joshi
titán

Nekem van egy Pana FZ10-es gépem ami már matuzsálemnek számít és annál is megfigyeltem hogy nagyon élénkek a színek, de ahogy nézem a Panánál ez ugyan úgy megmaradt az FZ150-nél is. Az biztos hogy az erősebb színek engem nem győznek meg hiszen nem azt látom amit a fotó visszaad. A minél magasabb ISO érzékenységet nem célszerű használni, de ha muszáj akkor esetleg érdemes lehet figyelembe venni.
Ugye hogy nem is olyan könnyű dönteni. :D

[ Szerkesztve ]

(#37997) Dzsana válasza Joshi (#37996) üzenetére


Dzsana
senior tag

Hát nem, pedig én már nem is két gyártó között vacillálok, hanem egyazon gyártó két típusa között. Te milyen különbséget látsz a 230/240 között?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#37998) Joshi válasza Dzsana (#37997) üzenetére


Joshi
titán

Pontosan melyik gyártóról van szó? :U

(#37999) icecave válasza Zozzer888 (#37995) üzenetére


icecave
nagyúr

Mondjuk a 240 ha olyan, vagy jobb képeket csinál, mint 220, akkor az meggondolandó, plusz azért is, mert előbbiben elöl már van "kapaszkodó", és az stabilabb fogást feltételez.

(#38000) Dzsana válasza Joshi (#37998) üzenetére


Dzsana
senior tag

Pár hozzászólással lejebb fejtettem ki. Canon SX230HS vs. SX240HS

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.