Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36051) cukormeister válasza Zozzer888 (#36050) üzenetére


cukormeister
csendes tag

ÁÁÁÁ köszi! :(
Na akkor nem tudom,hogy mit fogok venni :(
Várnom kell még a vásárlással egy pár hónapot :(

Ha kéne választani a barátnőd és a lottó- főnyeremény között, Te milyen autót vennél belőle?

(#36052) energy_ válasza Zozzer888 (#36047) üzenetére


energy_
senior tag

10 környékén van valami alternatíva?

(#36053) Zozzer888 válasza energy_ (#36052) üzenetére


Zozzer888
addikt

11ért,de képminőségben ettől nagyon nem szabad sokat várni (kb semmit).

ha ennyi a keret akkor érdemes esetleg valamit nézni használtan, vateráról, úgy belefér jobb gép

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36054) csokasl


csokasl
csendes tag

Hali!

Szerintetek elég class6-os memkártya vagy kell neki a class10-es?Full HD-s videókhoz?

(#36055) szg88 válasza csokasl (#36054) üzenetére


szg88
őstag

Elég.

[ Szerkesztve ]

(#36056) cukormeister válasza Zozzer888 (#36050) üzenetére


cukormeister
csendes tag

Be tudnád linkelni? Esküszöm,hogy nem találom :(

És,ha kifutott azért még megéri megvenni,vagy másikat ajánlanál helyette?
Nekem jobban tetszik a Fuji, de a Canon jobb?
Érvek?

Köszi előre is.

Ha kéne választani a barátnőd és a lottó- főnyeremény között, Te milyen autót vennél belőle?

(#36057) Michele válasza cukormeister (#36056) üzenetére


Michele
tag

Azt bizony megvették :(
Pedig múlt héten én is láttam ....

(#36058) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#36009) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Holnap jön a futár :))

Everybody lies.

(#36059) Akos96


Akos96
senior tag

Sziasztok!

Édesapámnak keresünk fényképezőgépet 30k körüli áron. A fő szempontok: elférjen zsebben, és minél jobb képminőség. Főleg szabadtéri használatra lenne. Elsődlegesen új gépek érdekelnek (annyira "elsődlegesen", hogy már-már "csak"), árban elmehet 35k-ig is.

Előre is köszönöm. :)

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#36060) K Norbi válasza Akos96 (#36059) üzenetére


K Norbi
addikt

Helló! ez jó képeket készít, Canon Ixus 115 Hs

(#36061) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv, egyik ismerősöm családi gépnek keres masinát 50-70k Ft körül. Általános használatra, kirándulás, családi események, videó, stb. Állítgatni nem nagyon akar semmit.

(#36062) Barthezz2 válasza Khelben (#36061) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ugyan minden állatható manuálisan, de az automata mód is egész jó, valamint videóban(1080p) sem kell szégyenkezni és ahogy nekem, többünknek is a Canon PowerShot SX220/230 HS-t javasolták. Árban is belefér.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#36063) m_bálint


m_bálint
csendes tag

Sziassztok! A tükörreflexes gépem leváltom egy profi tükörreflexes analógra és így még marad pénzem egy kis kompakt gépre is. Legfőképp utazáshoz kéne, amolyan élményfotózásra. Mindenképpen valami olyasmit szeretnék amin lehet fehéregyensúlyt, záridőt és blendét is állítani. A 30-40 ezres kategóriába mi most a kompakt gépek bestbuy-ja? Látom többen ajánljátok a Canon SX 130-ast, esetleg nekem is ez után kéne néznem?

(#36064) Vasinger! válasza m_bálint (#36063) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha még találsz olyat, akkor az lehet a legjobb választás számodra!

(#36065) szg88 válasza K Norbi (#36060) üzenetére


szg88
őstag

A kategóriájában jót.

(#36063) m_bálint: Más nem sok van amiben manuál is van ennyiért. (samsung wb 690-700 esetleg)

[ Szerkesztve ]

(#36066) m_bálint válasza Vasinger! (#36064) üzenetére


m_bálint
csendes tag

http://www.expressz.hu/foto_videokamera/digitalis_kompakt/hirdetes-32144809/ Ez elképzelhető, hogy ugyanaz amit 40e-ért árulnak és működik is?

(#36067) Vasinger! válasza m_bálint (#36066) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Elképzelhető, ki kell próbálni, ha nincs semmi baja lesz egy nagyon jó géped nagyon olcsón, persze garancia nélkül.

(#36068) sagit


sagit
addikt

erre valaki?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#36069) norbre


norbre
tag

sziasztok,

olyan kompakt (digitális) fényképezőgépet keresek, ami aránylag jó minőségű képet és (lehetőleg HD) videót is tud készíteni. Fontos lenne hogy az akkumulátor aránylag hosszú ideig bírja (legalább 1 nap kattintgatás/videózgatás), és ne legyen horror ára.

Tudtok ajánlani tipusokat, illetve tudtok saját tapasztalatokat megosztani? akár arról is hogy mit nem érdemes (márka, tipus)?

köszi előre is

(#36070) Barthezz2 válasza norbre (#36069) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Azt azért nem ártana tisztázni, mi a horror ár :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#36071) norbre válasza Barthezz2 (#36070) üzenetére


norbre
tag

kb 50-60e ft :)

(#36072) norbre válasza norbre (#36069) üzenetére


norbre
tag

mégvalami.. nem vagyok a kompaktokkal való videókészítésben annyira otthon.. jól gondolom hoyg videófelvétel közben nem tudnak fókuszt állítani (mondjuk AF)?

(#36073) schawo válasza m_bálint (#36063) üzenetére


schawo
titán

Ezekben blende???
Tudtommal ezek az olcsó kompaktok egytől egyig ND szűrős gépek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36074) csakb válasza schawo (#36073) üzenetére


csakb
őstag

Még nem érte el az összes gyártót az ND-szűrős csalás. Szerintem az SX130-ban még rendes rekesz van. Az más kérdés, hogy a nagyon rövid gyútávok miatt valóban nincs sok értelme.

(#36075) ivivan válasza csakb (#36074) üzenetére


ivivan
tag

Honnan lehet azt tudni, hogy egy gép ND-szűrős?

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#36076) szg88 válasza sagit (#36068) üzenetére


szg88
őstag

Nézz szét van e még canon sx 220/230-as

(#36072) norbre: szintén ugyanazt javaslom, abban van autófókusz.

[ Szerkesztve ]

(#36077) Barthezz2 válasza szg88 (#36076) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Edigital-nál elvileg még mindig van 220.

Everybody lies.

(#36078) cukormeister


cukormeister
csendes tag

Kaptam kipróbálásra egy Olympus E 420 -as gépet.
Elég komoly szerintem egy magamfajta kezdőnek.
Mi róla a véleményetek?
Megválna tőle 4 db 10 ezresért.
Szerintetek megéri ilyennel foglalkoznom,vagy vegyek egy kompakt gépet 40 körül 2 év garival?
Amúgy patent a gép;)
Köszi!

Ha kéne választani a barátnőd és a lottó- főnyeremény között, Te milyen autót vennél belőle?

(#36079) Vasinger! válasza cukormeister (#36078) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Rossz topik, ezt kerested: [link]

(#36080) cigam válasza Vasinger! (#36079) üzenetére


cigam
félisten

Már mér lenne rossz topic? Ennyi erővel az SLR is rossz topic.

Ez nem lehet kérdés SLR -ben benne van a potenciál, hogy nagyon jó képet készyítsen. Ha nem zavar a méret/súly, akkor egyértelműen a 420-as "csatahajó" ;-)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36081) Vasinger! válasza cigam (#36080) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én úgy tudtam, hogy ez az Olympus egy DSLR, vagy nem jól látom? A topik címében meg kompakt szerepel.
Na mind1, én csak segíteni akartam neki, hogy olyan topikba írjon, ahol a legszakértőbb véleményt fogja kapni.

(#36082) BiriBum válasza ivivan (#36075) üzenetére


BiriBum
őstag

Onnan, hogy 1-2-féle rekeszt tudsz csak előválasztani. pl Sony HX9V, ami egyébként nem olcsó.

(#36083) Zozzer888 válasza cukormeister (#36056) üzenetére


Zozzer888
addikt

Már látom írták hogy elfogyott:( Persze, megéri, azért írtam mert ugye lassan nem lesz belőle :) Bár a 2980HD-t az idei szezonra "hozta" a Fuji

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36084) Zozzer888 válasza BiriBum (#36082) üzenetére


Zozzer888
addikt

az öreg fuji (s2950) két rekeszt "ismert" 3.1 és 6.3,a manuál módot teljesen hazavágta ez a része...de automatában ügyes volt :K

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36085) cukormeister válasza Vasinger! (#36081) üzenetére


cukormeister
csendes tag

Köszi,írtam oda;)

Ha kéne választani a barátnőd és a lottó- főnyeremény között, Te milyen autót vennél belőle?

(#36086) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Megjött. Igaz még csak kb 10 percet tudtam használni, aztán lemerült, de eddig tökéletesen elégedett vagyok. :)
A videóban tényleg jó. 32"-os FullHD TV-n nézve is itthoni, alkalmi videózáshoz, egy-egy esemény felvételéhez tökéletes a minősége.

A képeket javarészt még automatán lövögettem, de azért azt hiszem ez talán így se rossz:)

Mégegyszer is köszönöm mindenkinek, aki segített a választásban :R

Everybody lies.

(#36087) BiriBum válasza Barthezz2 (#36086) üzenetére


BiriBum
őstag

Használd (ki) egészséggel, érdemes megtanulni a manuális beállításokat.

(#36088) vbonny


vbonny
csendes tag

Sziasztok
Nem tudom mennyire szokás saját tapasztalatot írni én megteszem. Nem értek a fotózáshoz ezt le kell szögeznem. Segítségetekkel eljutottam oda, hogy vettem egy Canon Ixus 230-ast és nagyon örülök, hogy megtettem. Számomra teljesen megfelel az automata mód meg a többi lehetőség (portré, gyerek stb...). A gép gyors és számomra jó képeket csinál még kicsit kevesebb fénynél is. A videója is megfelelő. Egy feltöltéssel kb 230-250 kép plusz egy kis videó.

Egyszó mint száz nekem nagyon jó gének tűnik köszönöm a segítségeteket.

(#36089) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! ha nem lesz kapható a 220/230 as akkor szerintetek melyik gép lesz a méltó utód? azért kérdezem mert még gyűjtenem kell hozzá! remélem fogok kapni.

(#36090) K Norbi válasza vbonny (#36088) üzenetére


K Norbi
addikt

Helló! pár teszt képek tudnál linkelni? ;)

(#36091) vbonny válasza K Norbi (#36090) üzenetére


vbonny
csendes tag

A héten megoldom valamikor

(#36092) Alex91 válasza K Norbi (#36089) üzenetére


Alex91
félisten

Hat a 240/260, csak ahhoz meg tobbet kell gyujteni jelenleg :D. (Az a gond, hogy mindig a kifutot erdemes megvenni, mert anak jo az ar/teljesitmeny mutatoja, csak ugye ezt jo idoben kell elkapni. Amikor meg lehet kapni, es mar eleg alacsony az ar... [link], ez is ennyiert pl. jo vetel lett volna, de sajna en is lemaradtam rola :).)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36093) Qoaltrain


Qoaltrain
csendes tag

Üdv!

Teljesen kezdő vagyok fényképezők terén, de mivel az eddigi gépemet elnyelte a föld (szó szerint - beleesett egy víznyelőbe :D), rá vagyok szorulva egy új beszerzésére. Mik azok a fő paraméterek, amiket figyelembe kell vennem egy kompakt gép vásárlásánál? (felbontás, optikai/digitális zoom stb.)

(#36094) szg88 válasza Qoaltrain (#36093) üzenetére


szg88
őstag

Az király :D Azokat amiket írtál nem annyira, de attól is függ mennyire jó képminőséget akarsz? Mennyi pénzed van rá? Miket akarsz fényképezni? Csak automata masina legyen, vagy kézi módos is?

[ Szerkesztve ]

(#36095) cigam válasza Vasinger! (#36081) üzenetére


cigam
félisten

"vagy vegyek egy kompakt gépet" :U

Szóval az "SLR vagy kompakt" kérdést miért csak az slr topicban válaszolható meg?
Miből gondolod, hogy itt nem a "legszakértőbb" választ kapja? (Nem 1 embernek van ebben a topicban is SLR gépe, ami tud és szeret is használni, tudja, hogy az aranymetszés nem egy kézműves mesterség)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36096) vbonny válasza vbonny (#36091) üzenetére


vbonny
csendes tag

Itt van pár kép

Canon Ixus 230

[ Szerkesztve ]

(#36097) s7evcsenko válasza cigam (#36095) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Szerintem senki nem vonta kétségbe a válasz korrektségét, csupán csak a téma nemidevalóságára próbált rámutatni a kolléga, amiben szerintem is teljesen igaza van...
Ha már felmerült a kérdés, és van aki tudja is a választ, akkor nyilván boldog a kérdező, de ellenkező esetben a kérdés abba a topikba való...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#36098) Michele válasza vbonny (#36096) üzenetére


Michele
tag

Nem rosszak :)

(#36099) bartucc


bartucc
addikt

Mi az az ár, amiért még jónak számít egy Fuji S200EXR? Aprón van egy pofátlanul olcsón, annyit, vagy picit többet még megérne, és akkor az SX200 már menne is tovább. A képminőségére is csak jókat írtak, még kategóriáján belül is, hát még akkor egy kompakthoz képest...

Semmiképp sem akarok bővíthető rendszert egyelőre, ha megveszem a gépet, ne kelljen fejlesztgetni, hogy teljeskörűen használni tudjam. Ezért hiába van ennyiért DSLR, még mindig majd a duplája, mire lesz két objektívem hozzá.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#36100) K Norbi válasza Alex91 (#36092) üzenetére


K Norbi
addikt

utánna olvastam a 240/260 vannak hát néztem sok sok teszt képeket töltöttem videókat.. hát a 220/230 asnak a közelébe se érhet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.