Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) Alex91 válasza K Norbi (#36100) üzenetére


Alex91
félisten

Hat nem tudom, imho osszes kompaktnak olyan kompaktos kepe van :). De lehet, hogy csak en nem latok jol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36102) ivivan válasza Alex91 (#36101) üzenetére


ivivan
tag

Ezzel azt akarod mondani, hogy neked mindegy, hogy egy 10 ezres eldobható gépet használsz vagy egy minőségi szuper-zoom-ot? Azért irígykedem rád: így olcsó fényképezőgépet is vehetsz magadnak :-)

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#36103) Alex91 válasza ivivan (#36102) üzenetére


Alex91
félisten

Nem teljesen :). De kb. az azonos kategoriaban olyan nagy kulonbseget en nem latok. Biztos van, de egy DSLR-t egyik se eri el, ami meg kb. egy arban van, azok kepminosegben is kozel vannak egymashoz. Biztos lehet szőrözni, de atlagos felhasznalo nem hiszem, hogy veszett nagy kulonbseget vesz eszre egy atlagos monitoron/papir kepen nezve.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36104) bartucc válasza Alex91 (#36103) üzenetére


bartucc
addikt

Azt mondanám, hogy felhasználás függő lehet azért a hasonló gépek közötti választás is. Pl. szeretek min. 15-30s-os záridős képeket készíteni. Ehhez egy zajosabb gép kevésbé alkalmas, mint egy relatíve nem zajos. Kategórián belül is erősen megérezni a különbséget olykor. :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#36105) Alex91 válasza bartucc (#36104) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, egyertelmu. De mondjuk nekem, aki nem hobby szinten fenykepez, annak csak az a lenyeg, hogy automatan csinaljon elfogadhato kepet :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36106) szg88 válasza bartucc (#36099) üzenetére


szg88
őstag

Annyit megér talán, ha semmi baja, meg tetszik a képminősége.

[ Szerkesztve ]

(#36107) Pecc


Pecc
őstag

Üdv.

Kompakt gépet szeretnék, relativ olcsón ebben az árban inkább használtat.~15-20k
Kis méretű de legfőképp vékonyabb (egy canon powershot a95 már vastag nagyon plédául) lehetőleg.
Túl nagy elvárások nincsenek már dslr-en túl vagyok.
Monitoron jól nézzenek ki a fotók, mindegy mennyi mpx, jobb minőségű folyamatos videó (720p 30fps), ha nincs manual mód az sem baj, ha van sok beállítási lehetőség.
Márka mindegy, minimum 2.5" kijelző. Kérlek benneteket mondjatok pár típust ha van egyáltalán ebben az árkategoriában válogatásra lehetőség.

Köszi :R

(#36108) Pecc válasza Pecc (#36107) üzenetére


Pecc
őstag

Ja, és zoom nem lényeg. Képstabi jo ha van, és 28mm induló nem hátrány.

(#36109) svili


svili
tag

Sziasztok!

Ultrazoom kompakt gép vásárlása előtt kérnék tanácsot, a két "kiszemelt" modell: Samsung WB750 és Nikon coolpix s9100.
A Samsung javára írandó a többféle félautomata beállítás (idő, és rekesz előválasztás) a Nikon mellett az egyszerűbb kezelés és némely tesztképeken látható telítettebb színvilág (főleg tele tartományban)
Tudom, hogy "csodát" nem lehet várni ebben a kategóriában (és árban), de érdekelnének a tapasztalatok.

Előre is köszönöm a tippeket és segítséget!

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#36110) szokolof


szokolof
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni, milyen fényképezőt vegyek. A DSLR-t egyenlőre túlzásnak tartanám, mert nagyon amatőr vagyok, viszont szeretném ha a kép azért közel DSLR minőségű lenne. amit tudnia kellene:
- lehetőleg CMOS érzékelő
- elsősorban természeti képeket csinálnék - de azt kevés fény esetén is
- automatikus beállításokkal is jó képet tudjon
- legyen benne képstabilizátor (de ne digitális)
- tudjak vele HDR képet készíteni
- makró minőség nem fontos
- video minőség nem fontos
- túl nagy zoom és túl nagy pixel méret sem kell, ami már a minőség romlásához vezet
- az ár nem szempont.

Valami ilyesmire gondoltam, csak nevesebb gyártótól:
[link]

(#36111) Zozzer888 válasza szokolof (#36110) üzenetére


Zozzer888
addikt

Canon s100 :D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36112) szg88 válasza Zozzer888 (#36111) üzenetére


szg88
őstag

És a fuji-k..? :DDD

(#36113) szokolof válasza Zozzer888 (#36111) üzenetére


szokolof
csendes tag

Jónak tűnik. Egyedül arra nem találtam információt, hogy tud-e HDR képeket csinálni? Valakinek van ilyen infója.

(#36114) scarabaeus válasza szokolof (#36113) üzenetére


scarabaeus
őstag

Tud.
Csak hát, valamiért, úgy döntöttek, hogy ne igazítsa egymáshoz a képeket, úgyhogy kell hozzá egy állvány is, mert kézben elmásznak ugye a képek.
Vagy egy expósorozat, ami (szinte) bármely gépből kijön, és úgy igazítja az ember a csúszkákat utána a PC-n a kedvenc programjával, ahogy akarja:)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#36115) Zozzer888 válasza szg88 (#36112) üzenetére


Zozzer888
addikt

100ért? :Y
nem mondhatom neki hogy vegyen 4 db s2980ast...XD

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36116) Zozzer888 válasza szokolof (#36113) üzenetére


Zozzer888
addikt

Azt minden tud.RAW,aztán PSel összebohóckodod:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36117) scarabaeus válasza Zozzer888 (#36116) üzenetére


scarabaeus
őstag

HDR-re PS, panorámára PS, kávéfőzésre PS... vannak kifinomult célprogramok, nem kell negyedmilliót rákölteni:)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#36118) Michele


Michele
tag

Ez valakinek izgalmas lehet :

[link]

:) :)

(#36119) Zozzer888 válasza scarabaeus (#36117) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az most mindegy mivel rakod össze gépen, az a lényeg hogy ha RAW van minden van:D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36120) scarabaeus válasza Zozzer888 (#36119) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nagyon nem lényegtelen, és nem kell HDR-hez RAW, képsor kell, egy db RAW az csak az ál-HDR-re jó.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#36121) BagyiAti


BagyiAti
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék venni egy új fényképezőgépet.
Pár dolog, hogy mire kellene:
-Asszony nagyon szeret fényképezni, folyamatosan a kezében van, jó lenne ha az aksija jól bírná (jó lenne ha nem elemes lenne hanem aksis)
-Leginkább személyek fotózására kell ha ez egy szempont
-40k körül áldoznák rá (+ 5-10k, ha nagyságrendileg többet tudó gépet tudok venni annyival több pénzért)
-A fényképező gomb megnyomása után ne kelljen még fél percet várni amíg exponál :)
-Esetleg ha az is szempont, akkor minél egyszerűbb legyen kezelni, automata funkcióval, ha világos van ne vakuzzon, ha sötét akkor meg igen stb. ne kelljen állítani lehetőleg sokmindent rajta :)

Üdv.:
Attila

[ Szerkesztve ]

(#36122) csakb válasza BagyiAti (#36121) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Szerintem valamilyen Canon IXUS lesz a barátotok. Ha olcsóbb kell, akkor 115, ha hosszabb zoom, akkor 230, ha hangyányit nagyobb nagylátó, akkor 220. Ha rákeresel itt a topikban, akkor látod, hogy sokszor volt szó róluk.

Az akku nem sokáig bírja a kompaktokban, mert nagyon kicsik, szóval ha sokat használjátok, érdemes lehet venni pár utángyártott pótakkut pár ezerért.

A vakut meg ki lehet kapcsolni, és akkor biztos nem lép működésbe.

[ Szerkesztve ]

(#36123) K Norbi


K Norbi
addikt

Szerintetek ez megbízható webshop? valakinek tapasztalat? [link]

(#36124) Michele válasza K Norbi (#36123) üzenetére


Michele
tag

Korektnak tűnik ,de mintha láttam volna pont ilyen honlapot valahol,csak nem jut eszembe melyik volt...
Fene tudja ;)

[ Szerkesztve ]

(#36125) A Zéé válasza K Norbi (#36123) üzenetére


A Zéé
addikt

vásárolni még sosem vásároltam náluk, de ezt-azt megtapogatni már többször voltam, mert 3 percre van gyalog :)
Maga a bolt elég picurka, de eddig akármikor voltam benn hátul pörögtek az emberek, csomagolták a küldeményeket, meg raktáron elég sok minden van. Árban nem feltétlen a legjobbak, de szerintem bátran rendelhetsz tőlük.

Just a simple Lineman...

(#36126) Fauno


Fauno
tag

Sziasztok,

az alábbi három közül melyik gépet érdemes venni? (maximális keret 35-40e Ft.)

1. Canon IXUS 115 HS [link]
2. Canon PowerShot SX130 IS [link]
3. Fujifilm FinePix S2950 [link]

Fő szempontok:

egyszerű kezelhetőség
szép és tiszta képek
jó minőségű HD videók
nagyon jó Kézremegés stabilizátor

Tudnátok mást javasolni ebben az árkategóriában?

[ Szerkesztve ]

(#36127) bartucc válasza szg88 (#36106) üzenetére


bartucc
addikt

Megvan a Fuji S200EXR, hibátlan állapot, kopás mentesen. Minden tartozék, plusz még táska, és 4Gb-os kártya is volt hozzá. Budapesti barátom vette át, hétfőn kapom meg, majd írok róla esetleg 1-2 sort, mivel jobb még, mint az új, inkább videóban erős bridge gépek. (azért 1/1,6"-os érzékelő már egyikben sincs, főleg nem 12 megapixel viszonlatban)

Fauno: Szerintem az SX130 lesz a barátod, legalábbis Isux-nál szerintem több téren is jobb, a Fujinál is talán képminőségben. Manuális beállításokban mindenképp. Ha nem szempont a kézi beállíthatóság, akkor a méret lehet döntő a kettő között. A fuji zajosabb, sötétebb helyeken jobban lehet az érzékenységgel még a Canon-nál játszani talán, ha családi fotókra kell.

Ha használt gép is játszik, van egy eladó SX200-asom, egy karcolás van rajta az objektívgyűrűn, ezen kívül teljesen hibátlan, tartozékaival. Ha érdekel, privi, ha nem, akkor a fent leírtak alapján, szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#36128) Michele válasza svili (#36109) üzenetére


Michele
tag

Nekem van egy s9100.
Egész korrekt képeket csinál ,ha van hozzá elég fény. Pár hsz.vissza nézel, raktam fel egy képet is.

[ Szerkesztve ]

(#36129) Alex91 válasza K Norbi (#36123) üzenetére


Alex91
félisten

edigitalban most mar olcsobb :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36130) K Norbi


K Norbi
addikt

Michele. A Zéé. köszönöm a segítséget :) tényleg olcsóbb köszi! Alex91

[ Szerkesztve ]

(#36131) szg88 válasza Michele (#36128) üzenetére


szg88
őstag

Nem kínlódik a fókuszálással ha kicsit sötétebb van?

(#36132) Fauno válasza bartucc (#36127) üzenetére


Fauno
tag

Köszi szépen, újat szeretnék venni, igazából ami előny számomra Canon Ixus 115 HS-ben az a FullHD-s videó, SX130-nél pedig a nagy zoom. Igazából olyan lenne jó, mai fullHD-s is és rendelkezik nagy zoommal. Az Ixus 220/230 kicsit drága nekem, pedig az lenne az ideális, így visszaolvasva a hozzászólásokat. Esetleg van más alternatíva?

(#36133) fefe9


fefe9
tag

Szép napot, topic.

Megválok Pana LZ8 gépemtől, és új vásárlásán töröm a fejem.
Legnagyobb korlát az ár, 20k a vége, ennél több nincs rá, slussz. Azzal azért tisztában vagyok, hogy emiatt nem várhatok csodákat ebben a kategóriában, és elég szűkös is a kínálat. Fontos még, hogy a meglévő akkuimat és memóriakártyámat megtartom, tehát csak AA akkus gép jöhet szóba.
Alapból két gépet néztem ki első körben:

Panasonic FS5

Nikon COOLPIX L25

A kettő között vacilláltam, amikor is kicsit bekavart az "ósan" áruház ajánlata, a Nikon COOLPIX L26 gépe 2012.07.26.-08.09. között 19.990.- Ft.
Kérdéseim:
- megéri-e a 2.000.-Ft. többletet az egyel nagyobb modell, ami ha jól látom, csak a pixelszámban tér el a kisebbtől? (10,4 vs. 14,0)
- az LZ8-ban és az LS5-ben is optikai a képstabilizátor, a Nikon-okban pedig digitális. Próbáltam utánaolvasni a témakörben, de csak egyre butábbnak érzem magam. Érezhető-e ilyen kis gépeknél is különbség a képstabik között, vagy emiatt ne izguljak, úgyse fogom észre venni?

Előre is köszönök minden útbaigazítást. :R

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#36134) ivivan válasza fefe9 (#36133) üzenetére


ivivan
tag

"Érezhető-e ilyen kis gépeknél is különbség a képstabik között, vagy emiatt ne izguljak, úgyse fogom észre venni?"

Hát, én se vagyok szakértő, de két gépem van: az egyikben optikai, a másikban digitális képstabi van. A digitális lényegében használhatatlan - legalábbis nekem nem sikerült vele semmi érdemit alkotni, ráadásul piszok sokáig szöszöl vele. Az optikai stabilizátor viszont csodákra képes.

Szóval - véleményem szerint - az optikai stabi mindenképpen megéri az árát!

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#36135) Zozzer888 válasza ivivan (#36134) üzenetére


Zozzer888
addikt

+1 az optikainak

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36136) scarabaeus válasza fefe9 (#36133) üzenetére


scarabaeus
őstag

Igen, ahogy a többiek is írták, optikait keress.
Valószínűleg elmismásolhatták a lényeget ott, ahol olvastál róla. A digitális stabilizálás* egy marketingfogalom, olyan gépeknél, amiben nincs optikai stabilizátor, mégis szerepeltethetik a stabilizátor szót a dobozon meg leírásokban. (Akárcsak a digitális zoom: annak is nagyon nagy hagyományai vannak, felnagyítani egy képrészletet a teljes felbontású kép nagyságára, pixelnagyítással, aztán elmenteni a puffasztott képet.)

Digitális stabilizálás esetén magasabb érzékenységekre áll a gép, rövidebb záridővel összehozhatja ugyanazt a képet. Ezzel együtt jár amúgy a képminőség rohamos romlása, zajosodás, a zajosodás egyre durvább szétkenése meg egyebek. Optikai stabilizátort használva a hosszabb záridő válik kitarthatóvá, nem kell emelni az érzékenységet.
________
* most eltekintve a digitális videózásban alkalmazott digitális stabilizálástól, ott mást jelent, ott a szűkebb képkivágás tologatása tartja helyben a képet képkockáról képkockára

Szerk.: (#36134) ivivan: az a szöszölős stabi nem az elektromos stabilizátor névvel illetett jószág amúgy? Digitálisnál nem kéne szöszölnie.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#36137) scarabaeus válasza fefe9 (#36133) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Azt írtad, azokban a Nikonokban digitális van - most megnéztem őket, nem, azokban a "szöszölős" elektronikus van, az különbözik a vegytiszta digitálistól. Az optikai stabilizátorok viszont hatékonyabbak.)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#36138) ivivan válasza scarabaeus (#36136) üzenetére


ivivan
tag

De de, az lesz az - elektronikus képstabilizátor van benne, megnéztem...

Állatkerti képek: http://hu.zoopictures.eu

(#36139) szg88 válasza fefe9 (#36133) üzenetére


szg88
őstag

Valószínűleg azért nincs kézi iso állítási lehetőség sem a nikonban, mert akkor a gép nem emelgethetné a világba ahogy neki tetszik.

(#36140) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, 50000 forint körül vennék anyámnak kompakt fényképezőgépet, mivel semmit nem ért ezekhez, olyan gép kéne, ami a lehető legkevesebb hozzáértéssel készíti a legjobb képet. illetve még egy dolog fontos, hogy a gép kicsi legyen. sony dsc s750 van neki jelenleg, ehelyett lenne és pont ekkora lenne a legtökéletesebb, mert van neki egy ilyen kis tokja is, amibe tartja a gépet. köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#36141) Michele válasza fefe9 (#36133) üzenetére


Michele
tag

+1 az optikainak :)
A nikon s9100 látom ahogy megfogja a kézremegést , még maximális zoomon is tiszta képet csinál :)
Én nem gondoltam volna hogy ennyire jól meg lehet ezt csinálni :)
Nem csoda ez az első komolyabb gépem :)

[ Szerkesztve ]

(#36142) Michele válasza szg88 (#36131) üzenetére


Michele
tag

Eddig nem vettem észre ;)

(#36143) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Pár mintakép Canon PowerSwhot SX220 HS-sel, gyakorlatilag auto beállítások. KATT

Szerintem eléggé jól sikerültek, teljes felbontásban se zajosak, pedig nem volt túl nagy fény.

(#36144) Alex91 válasza Vasinger! (#36143) üzenetére


Alex91
félisten

Fem haza van a keszuleknek?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36145) Vasinger! válasza Alex91 (#36144) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Érzésre úgy érzem, igen, méghozzá alumínium, mert a mágnes nem tapad hozzá.

(#36146) Alex91


Alex91
félisten

Olympus SH-25MR, nalam ennyiert ez tunik befutonak, csak nincs nekik raktaron. :(

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36147) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

50-60 ezres kategóriában milyen gépeket tudtok ajánlani? Fontos lenne a minimum HD felbontású videó, használt is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#36148) bartucc válasza HollyBoni (#36147) üzenetére


bartucc
addikt

Canon SX220, ha találsz valahol. 65 ezer körül van, kifutó modell, 4-5 hsz-al visszább vannak vele készített képek is. :)

Vasinger!: mennyiért ment/menne el a Stöckli? :D

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#36149) Michele válasza HollyBoni (#36147) üzenetére


Michele
tag

Ahogy szinte mindenkinek ezt javasolják : Canon PowerShot SX220/230 HS
Vagy ami nekem van : Nikon Coolpix S9100 :)
Kép a Nikon-al is van egy két lappal vissza :)

Update:

kép

[ Szerkesztve ]

(#36150) Vasinger! válasza bartucc (#36148) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

PÜ. ment! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.