Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37801) szg88 válasza Bandesz18 (#37799) üzenetére


szg88
őstag

+1 a panára ugyanazért.

(#37802) futo001 válasza Joshi (#37794) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem nyugodtan maradhattok a Pana bridge vonalán.
FZ48 használtan jó áron?

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#37803) HardSanyeee válasza junior11 (#37797) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Üdv! Köszönöm, akkor marad ezen a választás. Feltételezem a TZ8-hoz képest előrelépés a készülék :)

(#37804) cukormeister válasza sanzi89 (#37622) üzenetére


cukormeister
csendes tag

Szia!
Nikon L810-em van,ha érdekel van egy pár képem amit mutatóba el tudok küldeni;)

cukormeister@gmail.com

Ha kéne választani a barátnőd és a lottó- főnyeremény között, Te milyen autót vennél belőle?

(#37805) szg88 válasza HardSanyeee (#37803) üzenetére


szg88
őstag

Igen.

[ Szerkesztve ]

(#37806) Eagle25


Eagle25
csendes tag

Használt (esetleg új) fényképezőgépet szeretnék venni, milyet típust javasolnátok ez alapján?

Körülbelül 15e-25e HUF környékén gondoltam.
Legalább 7 Megapixeles legyen.
Digitális és optikai zoommal.
A legegyszerűbb, legprimitívebb kompakt gépeket nem szeretem, annál egy nagyon picit azért tudjon többet.
Főleg túrán, kiránduláson, használnánk. Tájképek, helyek, állatok, és makro fotózásra.

Linkek is jöhetnek.

Az előző gépem: FujiFilm Finepix S5700

Ez is egy kicsit testesebb volt mint egy sima kompakt meg egy nagyon picit többet tudott. Megfelelt a célra amire használtam, nem volt vele gondom. Sajnos elhagytam.

ASRock B150M Pro4@QuadCore Intel Core i7-6700@3700 MHz (37 x 100)@2xKingston HyperX KHX2133C14D4/4G@NVIDIA GeForce GTX 750 Ti@120GBSSD@2x1TB

(#37807) love


love
tag

Hali!

Érdekelne a véleményetek: tekintsünk el az ártól és a kategóriától, ha egy Canon sx230 és egy Olympus e-pl1(kit obival) között kellene választani, melyik lenne jobb? Természetesen képminőség szempontjából (macro és sima)

Csak a Funky ;)

(#37808) Zozzer888 válasza love (#37807) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az olympus:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37809) love válasza Zozzer888 (#37808) üzenetére


love
tag

köszike! Canon PowerShot SX160 IS és az SX230 kötül melyik a jobb? kb ugyan annyiért tudnám beszerezni mind a kettőt.

Csak a Funky ;)

(#37810) Joshi válasza futo001 (#37802) üzenetére


Joshi
titán

Köszi jónak tűnik de időközben nézelődtem és megtaláltam a Panasonic Lumix DMC-FZ150-es gépet ami azonnal rabul ejtett. Mivel nekem nagyon fontos a videó így szinte tuti hogy ezt választom még ha drágább is. :C :K

(#37811) Zozzer888 válasza love (#37809) üzenetére


Zozzer888
addikt

Én a 230asra szavaznék:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37812) junior11 válasza Joshi (#37810) üzenetére


junior11
veterán

Nagyon jó választás. :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37813) junior11 válasza love (#37809) üzenetére


junior11
veterán

SX230.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37814) Joshi válasza junior11 (#37812) üzenetére


Joshi
titán

Most voltam a győri Media Markt-ban és sajnos buktam a Panasonic gépet ugyanis csak azt lehet megvenni ami van raktáron viszont nekem fontos a mostani 0%THM. :O
Felírtam hogy milyen készülékek vannak amik számításba jöhetnek:
SONY DSC-HX 200 VB (ez jónak tűnik de csak a kiállított darab van)
CANON POWERSHOT SX 40
OLYMPUS SP-720 UZ FEKETE
Nikon Coolpix P510

Vagy végső elkeseredésembe esetleg egy SLR gép ami most akciós:
CANON EOS 1100D 18-55 DC III+ 75-300 DC I

Nekem nagyon fontos lenne a jó minőségű videófelvétel és a kihajtható lcd kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#37815) Zozzer888 válasza Joshi (#37814) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az 1100Dnek nem kihajtható a kijelzője

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37816) Joshi válasza Zozzer888 (#37815) üzenetére


Joshi
titán

Az EOS 1100D biztosan nem lesz mert nagyon gány videót készít és ahogy írod a kijelzője se kihajtható. Na és a felsorolt gépek közül melyiket érdemes? :U

(#37817) Runner_fxr válasza Joshi (#37814) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Fényképezésben biztos, hogy jó a canon 1100d, de a videó felvevő része messze elmarad az FZ150-től.

(#37818) Zozzer888 válasza Joshi (#37816) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nem tudom milyen videót készít, de minden másban odaver a többi cuccnak.Én a többi közül az SX 40-et választanám.

szerk.: kiállított darabot ne:)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37819) drexler92 válasza drexler92 (#37778) üzenetére


drexler92
tag

Köszi a segítséget, Samsung elég szimpatikus egyenlőre. Esetleg valaki tud ajánlani más típust is a kategóriában? Ja,meg extrem digitalnal nézelődtem,és ott Samsung WB750Z van. Van valami különbség a WB750 és WB750Z között egyáltalán?

(#37820) Nixon18


Nixon18
senior tag

Megvettem a Sony DSC-W610-et és volt szerencsém a hétvégén kipróbálni Velencében. Íme néhány kép:

[link]
[link]
[link]

És ez az utolsó már digitális zoomal van:
[link]

(#37821) scapegt válasza Nixon18 (#37820) üzenetére


scapegt
senior tag

Mindenkinek egyesével engedélyt kell adnod a képek megnézéséhez..valamit variálj, mert így nem tudjuk megnézni :D

(#37822) Nixon18 válasza scapegt (#37821) üzenetére


Nixon18
senior tag

Kösz, hogy szóltál!
Most már bárki megnézheti... elvileg. Ha nem, kitalálok valami mást :D

[ Szerkesztve ]

(#37823) Runner_fxr válasza Nixon18 (#37820) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igaz nem egy drága gép, de ezek a képek nagyon gyenge minőségűek.

(#37824) wrox válasza Runner_fxr (#37823) üzenetére


wrox
senior tag

Szerintem le van erősen kicsinyítve. Ennyire rossz nem lehet a képminőség.

(#37825) scarabaeus válasza wrox (#37824) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ahogy elnézem, ez a google docos megjelenítés a böngésző kicsinyítését használja, a 2 MP-esre kicsinyített kép további, az ablakhoz igazodó kicsinyítéséhez, amit az én 10 a 23-on verziójú Firefoxom is valami iszonyat lépcsős módon hoz össze, valami igen primitív újramintavételezési algoritmusa lehet (konkrétan, azt hiszem, hogy nem fejlettebb a "legközelebbi szomszéd" módszernél, durva). A google docos felületen persze nincs gomb a kép normál, teljes megjelenítésére, de van a böngésző jobb gombos "Kép megjelenítése" funkciója, az hat.

Szerk.: Ahogy nézem, a Chrome-nak jobban megy a kicsinyítés

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#37826) love válasza Zozzer888 (#37811) üzenetére


love
tag

Köszi szépen a válaszokat! Akkor mindenképpen sx230,de ha tudok olympot akkor az még jobb mint az sx. Akkor keresek egy olympot, ha nem találok a héten jó árban akkor megveszem az sx-et.

Csak a Funky ;)

(#37827) ezanickem


ezanickem
tag

Sziasztok!

Teljesen laikus vagyok fényképezés terén, egyet tudok, hogy a szép képeket szeretem, ezért is kérném a tanácsotokat. Igaz van még bő hónap a vásárlásig de ennyi idő alatt azért csak kialakul valami, hogy tudjam mi az ami kell nekem. Videokat nem szeretnék csinálni így ez nem lényeg, tájképek, család ezek amik a lényegesek volnának nekem. Ami még lényeg ugyebár a pénz 50-60e közötti de ha kicsit átlóg az se baj ha tényleg megéri a plusz költséget.Elnézést ha ilyen kérdés volt már a közeli múltban, hamarosan nekiállok és elkezdek visszafele olvasni. Köszönöm a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

(#37828) sanzi89 válasza Triumph (#37761) üzenetére


sanzi89
addikt

Ma kimentem kicsit sétálgatni és igaz, hogy elég ramaty volt az idő, de csináltam pár képet az ajánlásod alapján a Samsung WB750 -nel.

Eredeti kép | -0.7 EV
Eredeti kép | -0.3 EV
Eredeti kép | -0.3 EV
Eredeti kép | -0.3 EV

Beépített panoráma mód | Hugin panoráma

Vélemények?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#37829) scarabaeus válasza sanzi89 (#37828) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Muszáj-e https-t és saját kibocsátású tanúsítványt használni? Nem sok esélyét látom annak, hogy a harmadik figyelmeztető ablak, kivétel hozzáadás-kérés, tudomásulvétel-kérés után is a továbbra nyom valaki)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#37830) Runner_fxr válasza sanzi89 (#37828) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem az igazi, ennél az Olympus sz-14-es gépem jobb képeket készített, pedig abban csak ccd szenzor volt.

(#37831) p.awet


p.awet
csendes tag

Sziasztok!
Új fényképezővel szeretném magam meglepni karácsonyra,és mint totál laikus kérnék tanácsot tőletek.
Egy olyan gépet szeretnék,ami 40-50 ezer forint között van,tiszta,zajmentes képeket csinál,független a fényviszonyoktól. Leginkább tájképeket (sokat túrázok),családi és baráti eseményeket szeretnék vele fotózni. A videó az teljesen mindegy,az abszolút nem érdekel,de a zoom az lehet nagy.
A legfontosabb igazából az ár/érték arány,nem szeretnék belefutni valami túlárazott gépbe.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#37832) scarabaeus válasza p.awet (#37831) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Egy olyan gépet szeretnék,ami 40-50 ezer forint között van,tiszta,zajmentes képeket csinál,független a fényviszonyoktól."

Ilyen nincs. Ha egy nullát mögé írsz, akkor sincs. Sőt.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#37833) sanzi89 válasza scarabaeus (#37829) üzenetére


sanzi89
addikt

Sajnos más helyet nem tudok, ahova kicsinyítés nélkül fel lehet tölteni a képeket, mint a saját itthoni kis "szerverem". Ott pedig a https alap.

@Runner_fxr
Várjuk a tesztképeket. :K

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#37834) scarabaeus válasza sanzi89 (#37833) üzenetére


scarabaeus
őstag

Dropbox?

Quoth the Raven "Nevermore."

(#37835) p.awet válasza scarabaeus (#37832) üzenetére


p.awet
csendes tag

akkor úgy fogalmazom,hogy minél kisebb legyen a zaj,és elfogadható képeket csináljon a nem feltétlen ideális fényviszonyok között is. Így már korrektebb a megfogalmazás? :)
Nyilván azt vágom,hogy olyan gép nincs,ami tökéletes képeket csinál,de ezen az árkategórián belül a legfrankóbb gépet szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#37836) sanzi89 válasza scarabaeus (#37834) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi! Mivel azonban oda nem vagyok regelve, viszont a SkyDrive-ra igen, ezért megnéztem ott lehet-e linkelni és mint kiderült lehet, tehát a következő képeket onnan fogom linkelni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#37837) Nixon18 válasza wrox (#37824) üzenetére


Nixon18
senior tag

Nem is néztem, hogy kicsinyítve teszi fel a google docs. De akkor mivel töltsem fel, hogy jobb legyen. Dropbox esetleg?

(#37838) szg88 válasza Nixon18 (#37837) üzenetére


szg88
őstag

flickr

(#37839) Nixon18


Nixon18
senior tag

Remélem ez már használható. Ha nem, feladom :D

[link]

Az első kép digitális, a többi optikai zoommal készültek.

[ Szerkesztve ]

(#37840) scarabaeus válasza Nixon18 (#37839) üzenetére


scarabaeus
őstag

Amennyiben az a gép nem 3 MP-es, akkor nem sikerült a dolog (nincs "Original", nincs módosítatlan, gépből kiesett fájl).

Quoth the Raven "Nevermore."

(#37841) Nixon18


Nixon18
senior tag

Akkor feladom...

(#37842) HardSanyeee válasza Nixon18 (#37841) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Google Drive (Docs) és Google Picasa oldalakra fel lehet tölteni leméretezés nélkül. Én inkább az utóbbit ajánlanám. Már csak azért is mert feljebb olvasom, hogy az előbbi neked valamiért lekicsinyítette a képedet.

(#37843) petiked


petiked
tag

Sziasztok,
ma meg kell rendelnem vmelyik kütyüt, és hajszálnyit bizonytalan vagyok - még mindig.
Ha "babamozgás"-t szeretnék elkapni a leendő géppel, akkor melyik zársebesség a jobb?
Canon SX230HS - 1 – 1/3200 mp (gyári alapbeállítás); 15 – 1/3200 mp (teljes tartomány – a felvételi módtól függően változik)
Samsung WB 750
auto : 1 / 8 - 1 / 2000 sec. / Program : 1 - 1 / 2000 sec., M : 16 - 1 / 2000 sec. / Night : 8 - 1 / 2000 sec.

cél, hogy ne legyenek elmosódott képek, mert a pillanatot nehéz megismételni :)
(vagy ezen a nem profi szinten, szinte nem számítanak az értékbeli különbségek?)
Köszönöm!

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#37844) wrox válasza petiked (#37843) üzenetére


wrox
senior tag

Arra azért figyelj, hogy 1/3200 -as zársebességnél nem árt, ha hétágra süt a nap, vagy valami más. :) (Vakut ugye nem szeretjük a babáknál)

Egyébként minél nagyobb a / jel utáni szám, annál gyorsabb mozgást tudsz fotózni elmosódás nélkül.

Az meg hogy melyik gép a 2 közül :F Na ebbe már nem akarok megint belefolyni, mert már kismilliószor átbeszéltük az utóbbi pár hét alatt, szóval jobban jársz, ha visszaolvasol. :)

(#37845) scarabaeus válasza petiked (#37843) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nem a zársebességgel lesz gond, az ezredmásodpercek úgyse számítanak a baba mozgásában, beltérben vaku nélkül meg jó, ha századmásodperces tartományba tudod normális képminőség mellett hozni az expozíciót. Ha szembevakuzás van, akkor annak úgyis mindegy, de ha nem, akkor a világítás lehetőségek szerinti növelése számít, hogy ne félhomályban kelljen kezelhetetlenül magas érzékenységgel próbálkozni, elég magas lesz az még akkor is, ha normálisak a fényviszonyok. Innentől viszont a gépek magas ISO-n nyújtott képminősége számít, nem az elérhető minimum záridők, amiket majd odakinn, a napon fog elérni az adott masina.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#37846) icecave válasza p.awet (#37831) üzenetére


icecave
nagyúr

Addig még van időd nézelődni/informálódni... nekem is hetente változik a véleményem, most pl. az S100 és a TZ30 verseng egymással, azt fogom venni, ami gyorsabban fényképez egymásután vakuval, gyengébb fényviszonyok között. Zoom és videó nálam nem szempont. Már csak az a kérdés, hogy hogy derítem ki, hogy melyik "shotol" (és egyben töltö fel a vakut) gyorsabban. :D

(#37847) HardSanyeee válasza icecave (#37846) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Igaz, TZ30-asom nincs, viszont TZ25-ösöm van, azzal kapcsolatos adatokkal tudok szolgálni, sok különbség szerintem nincs a testvérmodellek között, de viszonyítási alapként talán hasznos lehet számodra.

Teljesen sötét helyen fotóztam kb 2 méter távolságra, 5 MP-es felbontáson, P módban, minden beállítás automata volt és a képvisszanézés ki volt kapcsolva.

A vaku 2 mp alatt tölt fel, egymás után folyamatosan fotózni pedig 3 másodpercenként lehet. Amíg tölt a vaku, addig nem lehet fókuszálásra kényszeríteni a gépet, viszont ha vakutöltés közben nyomva tartja az ember az exponálógombot, akkor a vakufeltöltődés után egyből elkezd fókuszálni, majd exponálni (így mértem a 3 mp-et). Van lehetőség vakusorozatot készíteni, ekkor a képméretet automatikusan visszaveszi 3 MP-re és kb 5 mp alatt készít 5 darab képet (természetesen ekkor visszaveszi a vaku teljesítményét). Ha be van állítva a képvisszanézés funkció, akkor aközben sajnos nem tölt a vaku, csak miután visszajött a kereső utána kezd el tölteni.

Remélem azért tudtam valamennyit segíteni ezzel :)

(#37848) Land


Land
veterán

Üdv!

Budapesti átvéttel szeretnék venni új kompakt fényképezőgépet a cég részére. Jelenleg pár Fuji C20 végez szolgálatot, melyek 14 ezer Ft-ba kerültek. Sajnos ez kifutott modell lett mára. Tudtok ajánlani hasonló képminőséget tudó gépet? Nagy látószög előny, de nem hinném, hogy ennyiért lenne olyan. Köszönöm!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#37849) icecave válasza HardSanyeee (#37847) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszönöm. A HX9V-vel az volt a para, hogy nem tudtad, épp mit csinál.... csak nyomva tartottad a gombot, és semmi, majd elengedve, ismét nyomva is (hogy hátha nemtudott fókuszálni,vagy valami) csak ott várt és várt... rohadt idegesítő volt, amikor társaságban fényképeznél, de csak várni kell, és nem történik semmi, és visszajelzést sem kapott az ember, mi történik (vakutölstés, fókuszálás, stb).

(#37850) petiked válasza scarabaeus (#37845) üzenetére


petiked
tag

köszönöm mindkettőtöknek! - még máshonnan is kaptam okosítást, és összerakva a dolgokat: számomra (nem profi szinten való fotózáshoz) szinte mindegy hogy 2000 vagy 3200.. és elvileg mindkettő ebben a kategóriában megfelelő, habár visszaolvastam és van akinek tettszenek a tesztképek, van akiknek nem, speciel nekem elegek :) (nem homályos, és remélem egyiknek sem lesz homályos a videója, ha mozgást veszek fel vele) /GPS és wifi és extrák nem kellenek/
igen, főként vaku nélküli fotózásra kéne a gép, reggeltől-estig, szóval nem árt ha rosszabb fénynél is elfogadhatót lő.
-->mindent együtt, ha jól értettem az eddigi hsz-kat, visszamenőleg is, akkor a samu jó lesz!? (?)
kösz szépen! - de írjatok most ha elértettem vmit :)

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.