Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) HollyBoni


HollyBoni
veterán

bartucc, Michele köszi! SX220 és az S9100 tetszik, nem rosszak. Még ezt a gépet néztem, nem tűnik rossznak. Erről valamilyen vélemény? Eléggé tetszik a 1440 x 1080 50i videómód, és a 10 kép/mp sorozatfelvétel.

[ Szerkesztve ]

(#36152) Alex91 válasza HollyBoni (#36151) üzenetére


Alex91
félisten

Csak az a baj, hogy 50i...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36153) Michele válasza HollyBoni (#36151) üzenetére


Michele
tag

Meg hogy kicsi a Zoom ...

(#36154) bartucc válasza HollyBoni (#36151) üzenetére


bartucc
addikt

Az 50i az gyakorlatilag 25p szintjén van, technikailag, minőségileg meg sajnos sehol a progresszív felvételhez képest. Inkább HD progresszív, mint Full HD interlaced. Következő lépés lenne a személyes megtekintés, mind két gépet a kezedbe venni, megfogdosni kicsit, melyik a szimpatikusabb.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#36155) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Akkor az SX220 lesz. Kösz mindenkinek! :R

(#36156) cigam válasza Michele (#36153) üzenetére


cigam
félisten

jajajajajajajjj :O

Amúgy meg, ha már Sony, akkor inkább "kicsivel" többért a HX7V

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36157) Alex91 válasza cigam (#36156) üzenetére


Alex91
félisten

Jol van na, nem ert hozza :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36158) BagyiAti válasza csakb (#36122) üzenetére


BagyiAti
csendes tag

Szia, Köszi a választ először is.
Ha árban nézem kb. akkor a canon sx 130 és a canon ixus 115 egy árkategória.
De az sx 130-at sok helyen látom, hogy dícsérik, az ixus-okról meg alig esik szó...
Érezhetem azt, hogy a profik a sx-eket használják, a hobbisok meg az ixus-t és ezért is ajánlottad azokat?

Üdv.:
Attila

(#36159) szg88 válasza BagyiAti (#36158) üzenetére


szg88
őstag

Ha akarsz állítani kézi módokat is: manuál fókuszt, rekeszt, zársebességet stb. állítgatni akkor inkább az sx130 (+nagyobb zoom)
Ha csak autó módokat akarsz akkor ixus115. Képminőségre eléggé hasonlók.

(#36160) SLYM válasza SLYM (#36140) üzenetére


SLYM
veterán

up

(#36161) cukormeister


cukormeister
csendes tag

Hali!
Ezt hogy értik?
Sorozatfelvétel igen (1,2 kép/mp, 3,3 kép/mp vagy 8 kép/mp kisebb felbontásban)
Erről a gépről lenne szó:
[link]

Köszi!

Ha kéne választani a barátnőd és a lottó- főnyeremény között, Te milyen autót vennél belőle?

(#36162) Alex91 válasza cukormeister (#36161) üzenetére


Alex91
félisten

Szo szerint...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36163) fefe9 válasza scarabaeus (#36137) üzenetére


fefe9
tag

Köszönöm neked és a többieknek a válaszokat, segítettek előremozdulni kicsit.

A linked alapján nézegetem a különbségeket a stabilizátorok között, és találtam egy jónak tűnő leírást, hátha másnak is segít majd (angol): stabilizátorok összehasonlítása

Két versenyző maradt, a Pana LS5 és a Nikon L26.Képminőségben és videóban a sample-k alapján nekem jobbnak tűnik a Nikon, a Pana viszont gyorsabb, és hát ott az optikai stabilizátor.

Megpróbálom majd kipróbálni valamelyik nagy üzletben mindkét gépet, aztán eldöntöm.

Még egyszer köszi mindenkinek a segítséget.

Sikerült pár dolgot elírnom a #36133 hsz-emben (L26 helyesen 16,1 MPx, ill. Pana LS5 helyett FS5-öt írtam, bár a link jó...

[ Szerkesztve ]

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#36164) szg88 válasza SLYM (#36160) üzenetére


szg88
őstag

Mondjuk, hogy Canon ixus 220 vagy 230.

(#36165) cukormeister válasza Alex91 (#36162) üzenetére


cukormeister
csendes tag

Az oké,csak a felbontáson mit értenek,hogy "kisebb felbontásban" Az Kb: hány MP-es kép lehet amit 8 képet csinál 1 mp alatt?
Köszi!

Ha kéne választani a barátnőd és a lottó- főnyeremény között, Te milyen autót vennél belőle?

(#36166) cigam válasza SLYM (#36160) üzenetére


cigam
félisten

Nikon S9100, Canon IXUS300HS

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36167) Planner555


Planner555
csendes tag

Leszűkítettem a keresgélést a Canonokra.
Azon gondolkozom, hogy egyáltalán szükségem van-e az sx 220-as beállítási lehetőségeire?! Vagy elég lenne egy IXUS 230 HS? :F
Az Ixus kb. 50000 forint és elég kicsi a mérete(ez pozitívum), az sx220-nak nagyobb az optikai zoomja, elvileg komolyabb gép, viszont 60000 forint.
Melyiknek jobb a képminősége(rossz fényviszonyok között is), és a HD video minősége?
Az SX240-esen is gondolkoztam, de nem biztos hogy megér plusz 20 ezer forintot a 220-ashoz képest. Vagy?
Előre is köszi a tanácsokat.

(#36168) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Esetleg ez nem jobb mint az SX220?

(#36169) Aske válasza HollyBoni (#36168) üzenetére


Aske
aktív tag

Ez bridge gép, méretben azért rendesen nagyobb mint a Canon. Jóval nagyobb zoomátfogást kapsz, kérdés, hogy ez a vége felé mennyire működik jól, szóval milyen lesz a képminőség.
Van rajta elektronikus kereső, ami azért nagy segítség.
Az érzékelőjük megegyező méretű, ilyen értelemben meg egy kategória.

(#36170) HollyBoni válasza Aske (#36169) üzenetére


HollyBoni
veterán

A méret nekem nem gond. Lehet ez lesz, mert egyre inkább úgy tűnik hogy szűkül a keret és csak 50 lesz fényképezőre. Bár ezt biztos elviszik előlem.

(#36171) bartucc válasza HollyBoni (#36170) üzenetére


bartucc
addikt

Persze, értem a dilemmát. De az a gond, hogy az ilyen Kodak szerű gépeknél sokszor a minőség rovására megy a nagy zoomtartomány. Ennél a típusnál nem tudom mennyire jellemző ez, majd nézek délután még egy cikket róla, most hogy én is egy bridge tulaj leszek, érdekel azért a konkurencia. De van, hogy a nagyobb méret kevésbé igényel helytakarékosságot, így jobb kialakítást tesz lehetővé. Mindenképp kényelmesebb egy bridge gépet használni, van rajta hely a kéznek, és több funkció elérhető egy gombnyomásra. Kérdés, mennyire gond a nagyobb méret.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#36172) Zozzer888 válasza cukormeister (#36165) üzenetére


Zozzer888
addikt

7 MP

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36173) Nagya21 válasza bartucc (#36171) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Jó ez a Kodak Z990-es, kár hogy a gyárral problémák vannak.(nekem z812is volt, és nagyon megvoltam elégedve vele)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#36174) BagyiAti válasza szg88 (#36159) üzenetére


BagyiAti
csendes tag

Értem.

Megmutattam asszonynak a gépet, elolvasgatta mit tud, és megkérdezte hogy csak 5x optikai zoomos? A mostani Sony DSC-S600 is 3x optikai zoomos, de már lóg a bele nagyon :) Valaki erősítsen már meg, hogy azért az canon ixus 115 jobb mint ami most van :)

(#36175) SLYM válasza cigam (#36166) üzenetére


SLYM
veterán

köszi, de így már 4 gépet ajánlottatok. most akkor melyiknek van a legjobb képe alapbeállításon?

Canon ixus 220
Canon ixus 230
Nikon S9100
Canon IXUS300HS

(#36176) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Még ezt a gépet néztem, erről valamilyen vélemény? Valamiért nem tetszik az SX220. :B

(#36177) Alex91 válasza HollyBoni (#36176) üzenetére


Alex91
félisten

En is ezt (pontosabban a 25MR-t) nezem, de itt azt mondtak, hogy xarabb kepeket csinal, bar szolgaltatasokban nekem jobbnak tunik.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36178) szg88 válasza SLYM (#36175) üzenetére


szg88
őstag

Sztem a 220 vagy a 230. Zoom meg ár alapján te dönts.

(#36179) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Nemrégiben vettünk egy Canon Powershot SX230 gépet, de nem olyan képeket csinál, mint amit elvárnék tőle, és sokáig tart amire beélesít (a kislányom sokat mozog) ás zúg a hangja filmfelvételnél.

Amit vennék:
nagy fényerejű (1,7-1,8 körüli) és látószögű (24-28mm az induló) kb 4-5x zoom-os gépet, HD felbontású videóképességgel megáldva.
Már gügyög, próbálgatja a hangját, kezd lépegetni ezért fontos a jó HD filmfelvétel is.

Nikon P310 géptől tudnátok jobbat ajánlani? A kompakt kategóriában keresek fényképezőgépet.

üdv, Péter

(#36180) szg88 válasza tpeter77 (#36179) üzenetére


szg88
őstag

Oly xz1

[ Szerkesztve ]

(#36181) cukormeister válasza Zozzer888 (#36172) üzenetére


cukormeister
csendes tag

Köszi szépen!!! ;)

Ha kéne választani a barátnőd és a lottó- főnyeremény között, Te milyen autót vennél belőle?

(#36182) Nagya21 válasza tpeter77 (#36179) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Na az irásodra fölhorgadtam, mi az, hogy lassan fókuszál!! Most néztem, hogy másodpercen belül fókuszál, lehet lőni, ha neked ez kevés használj kézi beállításokat, vagy vegyél Tükröset, vagy használd a sorozatfelvételt, és utólag válogass. :DD
A videó alatt kristálytiszta hang van, semmi zúgás, ha a tied zúg, akkor vidd el javítani, mert ott vmi problem van. :Y
Rókafiu, nem te próbálgattad eccer régen Szfváron a Kodak Z812Is-gépemet??
Üdv Nagya
UI:nem a mundér, akarom mondani az sx220 becsületét védem, de a gép jó. :C

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#36183) Zozzer888 válasza tpeter77 (#36179) üzenetére


Zozzer888
addikt

gyerek fényképezéshez mindegyik kompaktot lassúnak fogod érezni :D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36184) Michele válasza Nagya21 (#36182) üzenetére


Michele
tag

De neki nem is 220 ,van hanem 230 :))

(#36185) tpeter77 válasza Nagya21 (#36182) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

de igen, én vagyok. Azt várnám csak hogy 0,5-1mp alatt fókuszáljon és nagy fényerős legyen.
Nekem igenis van halkan de állandó jelleggel egy kis zúgás. Töltöttem le néhány videót a netről, azokon is volt.
Nem zavaró mert halk, de hallani a háttérben. Te kifogtál egy jót :)

(#36186) Vasinger! válasza tpeter77 (#36185) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha már ennyire a részletekbe merülsz, akkor nm 60k-s gépet kellett volna venned, hanem kb. 100-150k-sat, de lehet, hogy DSLR lenne a legjobb neked.
Egy 5DMARK II elég jó videók terén :D

(#36187) whited


whited
addikt

Sziasztok
30k-így szeretnek fényképezőgépet venni általános felhasználásra.
Valami szempont kellene mèg ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#36188) tpeter77 válasza Vasinger! (#36186) üzenetére


tpeter77
addikt

Kisméretű kompakt gépet szerettem volna midenkép, Dslr-em volt kettő is, de eladtam mert nehéz, többé nem veszek.

Azért írtam, hogy segítséget kérjek tőletek......

[ Szerkesztve ]

(#36189) Vasinger! válasza tpeter77 (#36188) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Egyszerűen csak olyan igényeid vannak, amelyek nem igazán a kompakt kis gépek kategóriájában találhatóak meg. Ennyi.

(#36190) tpeter77 válasza Vasinger! (#36189) üzenetére


tpeter77
addikt

oké, akkor azt mondod a mostani Canon SX230 gépemtől jobbat nem is nagyon találnék 100k alatt? 100k-tól többért pedig úgysem veszek gépet....

(#36191) Akos96 válasza whited (#36187) üzenetére


Akos96
senior tag

Szia!

Nem ártana, ha megadnál még néhány kritériumot aminek a masina meg kell hogy feleljen. Milyen méretű gép kell, kell-e a jó sok zoom, automata beállítás mellett használnád-e manuálisan is stb. :)

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#36192) cigam válasza tpeter77 (#36179) üzenetére


cigam
félisten

Gondolom a szobában nem "napfényes kültérben".

Hamár ennyi pénzt rászánsz, akkor érdemes vmi szuperkompaktot (pl.Samsung EX1), vagy milc (Sony NEX3)

+ ha jó HDvideó kell, miért nem kamerát vesztek?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36193) cigam válasza cigam (#36192) üzenetére


cigam
félisten

lejárt a mod. idő, de érdemes átnézni: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36194) Nagya21 válasza tpeter77 (#36185) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nem, én süket vok :DD :DD :DDD
Hát szóval a fényképezéshez fény kell, ez tény, ezért vagy normális megvilágítást használsz, vagy nagy objektíveset veszel (tükörreflexes), vagy fix fókusszal lövöldözöl(gyors lesz), vagy a gyereknek adsz nyugtatót :D , vagy sorozatot lősz(én ezt ajánlom).
A videóhoz meg keverj zenét , 'oszt nemhallod a ici-pici zajt. :K
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#36195) whited válasza Akos96 (#36191) üzenetére


whited
addikt

Nagyrészt auto beállítás, zsebben férjen el,4x Zoom

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#36196) szg88 válasza whited (#36195) üzenetére


szg88
őstag

fuji t 200, ha belefér az ára akkor meg canon ixus 115.

(#36197) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Skacok, ezek a kompaktokban lévő akksik olyanok, mint egy mobil akksi, azaz nem gáz, ha össze-vissza van töltve, rátöltünk, meg ilyesmi? :U

Everybody lies.

(#36198) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Minap meghalt a Kodak EasyShare Z1275 fényképezőgépünk (azért remélem nem végleg). Sajnálom, mert bár öreg, meg régi, azért elég szép képeket lehetett vele csinálni.

Mindenesre kell egy új. Milyet tudtok ajánlani?

Azt már régóta tervezem, hogy ha már veszek akkor egy jobbat, komolyabbat. Nem kompakt kamerát, inkább bridge-t esetleg digitális tükörreflexest keresek (már ha meg tudom fizetni).

Sokat utazunk, túrázunk és ami tetszik, azt szeretjük megörökíteni. A képeket egy 1680×1050 ill. egy nagyobb 1920×1080 felbontású monitorokon nézzük. Nem tudom, hogy milyet tudnátok ajánlani. Sajnos sok pénzünk nincsen rá... ha nagyon-nagyon spórolunk, akkor talán összejön előbb-utóbb egy úgy 100 ezer körül. Most csak gyorsan végigfutottam a választékok között, ilyeneken akadt meg a szemem:

- Nikon D3100
- Sony DSC-HX100V
- FujiFilm FinePix S1600

Tudom, hogy óriásiak a különbségek. Mindenesetre egy megbízható, jó minőségű gépet keresek, ami tényleg szép és éles képeket készít.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#36199) BiriBum válasza Barthezz2 (#36197) üzenetére


BiriBum
őstag

LiIon-nem baj, bárhogy töltheted. :)

(#36200) Barthezz2 válasza BiriBum (#36199) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ok, én is így gondoltam:) Csak valamelyik fotós topikban olvastam, hogy egyik fórumtárs nagyon ment volna fotózni, de még nem töltött fel a gépe, a többiek meg mondták neki, hogy ne vegye le, várja végig, aztán ettől kicsit elbizonytalanodtam. De akkor nincs baj :R

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.