Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) Zozzer888 válasza Runner_fxr (#36550) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nekem benne van a használati útmutatóba hogy ne fényképezzem a napot,mert károsíthatja az érzékelőt,de ennyitől szerintem nem lesz baja.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36552) Runner_fxr válasza Zozzer888 (#36551) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az elég kellemetlenül érintene, ha 2 nap alatt hazavágtam volna a 90 ezer ft-os gépet. :)

(#36553) cukormeister válasza Runner_fxr (#36552) üzenetére


cukormeister
csendes tag

Még garis ;)

Ha kéne választani a barátnőd és a lottó- főnyeremény között, Te milyen autót vennél belőle?

(#36554) BiriBum válasza szg88 (#36544) üzenetére


BiriBum
őstag

Volt már a kezedben A460-os?

[ Szerkesztve ]

(#36555) BiriBum válasza Runner_fxr (#36552) üzenetére


BiriBum
őstag

ND400-as szűrő kell, ha a napot szeretnéd fotózni (napfogyatkozás, stb.)

(#36556) Zozzer888 válasza cukormeister (#36553) üzenetére


Zozzer888
addikt

ottapont :D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36557) Runner_fxr válasza cukormeister (#36553) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze, vissza is vinném mint a huzat, ha bármilyen meghibásodást észleltem volna. De egyenlőre semmi probléma nincs a géppel.

Ez volt az a bizonyos felvétel: [link]

(#36558) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#36557) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

1080p-ben: [link]

(#36559) demerion


demerion
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Milyen fényképezőt tudnátok ajánlani 60ezer forintig? kártya nem kell, csak a gép. Kirándulások fényképezésére használnám főleg.

(#36560) Alex91 válasza demerion (#36559) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36561) BiriBum válasza Runner_fxr (#36557) üzenetére


BiriBum
őstag

Ez lófütty, minek aggódsz annyira, főleg, hogy semmi baja a gépnek! :W

(#36562) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Hali!

60-75 k-ért mi lenne a legjobb választás? Képminőséget tekintve.

(#36563) Alex91 válasza Vincsó (#36562) üzenetére


Alex91
félisten

Samsung EX1
Teszt

Kicsit dragabb, es videoban ramaty... Egyebkent nem lehet rossz gep.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36564) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Próbálgattam a gép makróját. Ez milyen minőségű képnek számít?

(#36565) Zozzer888 válasza Runner_fxr (#36564) üzenetére


Zozzer888
addikt

átlagos, de az óra az nagyon :C :K ;)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36566) Michele válasza Zozzer888 (#36565) üzenetére


Michele
tag

Ez kicsit jobb makró ??

[ Szerkesztve ]

(#36567) Zozzer888 válasza Michele (#36566) üzenetére


Zozzer888
addikt

szerintem igen:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36568) Runner_fxr válasza Zozzer888 (#36567) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az enyém este készült, egy kislámpa fénye mellett, majd holnap csinálok jó fényviszonyok között is.

(#36569) Zozzer888 válasza Runner_fxr (#36568) üzenetére


Zozzer888
addikt

meg nem is az,de elég messziről van fényképezve :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36570) J.Cs.


J.Cs.
tag

Sziasztok.

Jelenleg egy Canon PowerShot SX120 IS-em van, de szeretném eladni és egy kicsit jobbat venni. Az első kérdésem az lenne hogy mennyiért tudom eladni? (kb 1 éve vettem újan, kis táskával, 2 duracell akkuval, töltővel, 4gb SD-vel)

A második kérdésem az hogy melyiket válasszam ezek közül:

Fujifilm FinePix S4000 49e forint
Nikon Coolpix L310 55e forint

Ezt a kettőt kaptam meg, kicsit a Nikon drágább, de ha lényegesen jobb akkor rá áldozok még 5e-ret. Utánaolvasva azt írták hogy a Fuji optikája valóban tuti, de a kép minősége nem a legjobb, úgymond "olajfestmény" hatást keltenek a képek. Ebben a topicban is volt róla már szó.

Kezdő hobbi fotós vagyok, lassan próbálok felfele haladni a tudással, és a gépekkel is. Szóval az elvárásom az hogy tudja amit a régi gépem tudott (Canon SX120 IS), de tudjon pluszba is dolgokat, mint például legalább HD filmezés, panoráma, filmezés közbeni zoom, meg egyéb olyan nyalánkságokat amiket még nem is ismerek, de szeretnék megismerni.

A Fujitól kicsit félek, soha nem volt dolgom ezzel a márkával. Na meg nem egy oldalon írták hogy a képek nem annyira élethűek... 30x zoom? Kézből szeretek fotózni, menni és ami megtetszik azt lekapni. Állványt nem szeretek és nem is fogok cipelni magammal, szóval szerintem a 30x zoom számomra sok. Igazam van?

A Nikontól nem félek, tudom hogy ők rosszat nem árulnak. De szerintetek azt a 6e-ret megéri rááldozni a márka miatt? Vagy tényleg többet tud? Egyetlen hátránya, azon kívül hogy drágább, hogy nincs "kukucskálója". Pedig azt szerettem volna...

Esetleg tudtok ebben az árkategóriában ajánlani valami jobbat ezeknél? Előre is köszi a válaszokat!

(#36571) Zozzer888 válasza J.Cs. (#36570) üzenetére


Zozzer888
addikt

ha hobby fotós vagy akkor nem érné meg beleugrani egy használt dslrbe?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36572) J.Cs. válasza Zozzer888 (#36571) üzenetére


J.Cs.
tag

Nem igazán akarok használtat venni, nincsenek jó tapasztalataim. Igaz nem sokszor vettem használt cuccot, de ahányszor megtettem mindig csalódtam, és utólag jöttem rá hogy átvágtak valamivel...

(#36573) Vincsó válasza Alex91 (#36563) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Meggyöző a masina, de ugye mindíg van egy de.. .:) Egy s 95? Ez ugye drágább de tekintsünk el ettől, az már tényleg a felső határ árban...

(#36574) Alex91 válasza Vincsó (#36573) üzenetére


Alex91
félisten

Az is jo, csak dragabb :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36575) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok!

Hugomnak szeretnék venni egy kis fényképezőgépet, mert külföldre megy szeptemberben egy hétre, és nincs normális digitális fényképezőgépünk :)
20ezer forint lenne a tető :) Mit ajánlanátok? Pl Apróról csak random rákattintottam valamelyik hirdetésre, és már ez is egészen szimpatikusnak tűnt: [link] - 17.000ért adja a srác. Az adatai meggyőzőek, de őszintén szólva nem nagyon értek hozzá :D

Én egy iPhone 4S-sel fotózgatok (bulikon, nyaralásokon, stb bőven elég ez is nekem) és azért legalább egy ilyen minőségű képeket készítő kompakt gépre gondoltam.

Tudtok egy picit segíteni? :B

(#36576) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Valaki tudna segíteni fényképező tok vásárlásban?

Innen kéne választani egy tokot katt

Max 4k-ig kéne, lehetőleg ne legyen sokkal nagyobb mint a fényképezőgépem, ami egy Canon PowerShot SX220 HS aminek a mérete 10,6 x 6 x 3,4 cm.

Maximum 1 zseb legyen még, ahova pótakksit rakok, de más extra nem kell. Lehetőleg ne legyen túl nagy és rendesen védje a készüléket, belülről se karcolja/dörzsölje le a festéket.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#36577) Alex91 válasza Vasinger! (#36576) üzenetére


Alex91
félisten

Lowepro Ridge 20

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36578) Vasinger! válasza Alex91 (#36577) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem néz ki rossznak, esetleg a Case Logic DCB-302-ról vagy a Case Logic QPB-201-ről vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#36579) Alex91 válasza Vasinger! (#36578) üzenetére


Alex91
félisten

A 302-be talan belefer, de a masikba... :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36580) Vasinger! válasza Alex91 (#36579) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen utólagosan most nézem, hogy neccesen férnének bele, talán tényleg az a legjobb választás amit Te mutattál, csak külsőleg ezek a Case Logic-ok jobban tetszenek.

(#36581) Alex91 válasza Vasinger! (#36580) üzenetére


Alex91
félisten

Cullmann Granada Compact 300 bőr tok
Case Logic TBC-303 táska

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36582) Vasinger! válasza Alex91 (#36581) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Bőr tok az kizárt, mindenképp szövet kéne, ez a Case Logic nem néz ki rossznak. Vagy ezt vagy a Lowepro Ridge 20-at fogom megvenni, köszönöm a segítséget! :R

(#36583) J.Cs.


J.Cs.
tag

Valakinek valami vélemény-e a pár sorral fentebb írt kérdésemhez?

(#36584) A Zéé válasza J.Cs. (#36583) üzenetére


A Zéé
addikt

Ha tényleg előre lépni akarsz, akkor vagy több pénzt kéne rááldoznod, vagy bevállalni a használtat, de a két említett gép egyike sem előrelépés.

Nikon L310 nem tud félautomata, meg manuális módot, csak full automatát -> nem tudsz tanulni, előrelépni vele a kattintgatós szintről... (és a Nikon név se garancia a minőségre)
Fuji S4000 nincs benne valódi rekesz + gyenge képminőség -> megint csak nem tudsz érdemben előre lépni.

A felsorolt szempontok alapján amúgy el kéne döntened, hogy jobb videókamerát szeretnél, vagy jobb fényképezőt. Panoráma mód helyett is szebb, részletgazdagabb eredményt ad, ha több (tudatosan fényképezett) képből, számítógépen rakod össze a panorámát, mint ezek a "sweep panorámák", amiket általában a kompaktok tudnak.

Igazi előrelépés minden téren, és relatív olcsón talán valami használt MILC lenne. Abból egész jó áron kapni alig használt (esetleg még garis) kiteket. Oly E-PL1, E-PL-2, esetleg Panasonic G1 kitek alapobival kényelmesen megállnak 60-65k-ból.
Vagy tényleg valami (ezeknél régebbi) használt tükrös...

Just a simple Lineman...

(#36585) J.Cs. válasza A Zéé (#36584) üzenetére


J.Cs.
tag

Ok, köszi a tanácsot, megnézem a gépeket amiket írtál. Valójában ez a MILC kategória nekem teljesen új, nem is tudtam van ilyen...
A videózás nem lényeg számomra, de közbe jól jön az is ha valami "mozgó" eseményt kell megörökíteni.

Na megyek olvasgatok még kicsit, majd visszajövök még szerintem. Köszi!

(#36586) Zozzer888 válasza A Zéé (#36584) üzenetére


Zozzer888
addikt

támogatom, ha előre szeretne lépni akkor vagy használt dslr vagy milc

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36587) J.Cs. válasza A Zéé (#36584) üzenetére


J.Cs.
tag

Végignéztem a MILC kínálatot, de nem igazán jön be. Ennyi pénzért már tükröst is kapni, persze régebbi, használtat...

Elkezdtem nézni a tükrös használtakat. Kaptam párat, bár a keretemből kicsit kicsúsztam. Ezeket kaptam:

Nikon D3000 - 80e forint, alkudható
+ AF-S DX 18-55mm
+ Sigma DG 70-300mm 1:4-5.6
+ 4GB kártya
+ eredeti akku

Nikon D5000 - 89e forint, alkudható
+ 18-55 VR AF-S

De ez így nekem elég drága, egyelőre nincs ennyi pénzem. Valami régi, 5 évest nem akarok venni, már csak az akku és a kompatibilitás miatt sem. Úgy néz ki ha fejleszteni akarok akkor rá kell még dolgozzak egy kicsit...

(#36588) Zozzer888 válasza J.Cs. (#36587) üzenetére


Zozzer888
addikt

Csak a Nikon? KOMPATIBILITÁS? Ezt hogy érted?Az én 2011es Canonomra rámegy a kitudja mikori filmes Canonom obija...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36589) BagyiAti


BagyiAti
csendes tag

Sziasztok,

Canon Ixus 230 HS vagy Nikon Coolpix S9100 közül, automata beállításokkal melyik a jobb?

(#36590) szg88 válasza BagyiAti (#36589) üzenetére


szg88
őstag

sztem a 230-as (csak automatát tudnak)

(#36591) J.Cs. válasza Zozzer888 (#36588) üzenetére


J.Cs.
tag

Néztem még, de mintha ebben az árkategóriában (ami már amúgy is magas) nem akarnak eladni Canont. Még kaptam egy Olympost, de az nem igazán jött be.

Kompatibilitás? Hát olvastam hogy pl valamikor 2008 környékén a Nikon az AF motort kihagyta a gépekből, innentől kezdve meg az obiektíven van az AF motor. Gondolom akkor a régibbeket nem igazán tekered rá... Meg az hogy egy 5 éves akku valószínűleg már nem bírja jó, lehet azt is újat venni, s akkor már ott vagy mintha egy újabbat vettél volna. Nem?

(#36592) J.Cs. válasza Zozzer888 (#36588) üzenetére


J.Cs.
tag

Kaptam egy Canon-t is, és még tetszik is.

Canon EOS-1100D - 80e forint
+ EF-S 18-55mm DC III
+ teljesen új, 0 elkészített képpel
+ garancia csak 1 hónap, számla nélkül <-- na az ilyent utálom...

De eddig ez a legjobb ajánlat nem?

(#36593) Zozzer888 válasza J.Cs. (#36592) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szerintem ez jó, ha tényleg új...bár az az obi nem túl jó, bulizd ki hogy adja oda obi nélkül 65ért...de ha nem ad számlát akkor 60 és még bele is egyezel az 1 hó gariba :D

A Canonnál ilyen nincs, 89 után készült bármit felnyomhatsz rá...(vakunál kell vigyázni hogy a talpfeszültség ne legyen nagy, de ez mindegyik márkánál megvan...)

Ha tényleg új a gép akkor érdemes elgondolkodni rajta, bár mondom, bulizd ki hogy obi nélkül elhozhasd...10-15 között kapsz 18-55 IS-t, na az már tényleg jó cucc:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36594) hollozoli


hollozoli
tag

Sziasztok!

Egy svéd ismerősöm ezt a gépet nézte ki magának, mint fényképezőgépet:

[link]

Canon EOS 1100D med EF-S 18-55/3,5-5,6 DC III

Viszont az is fontos lenne, hogy lehetőleg minél jobb videofelvételt is tudjon a masina. Nem ártana Full HD (1920x1080/50p) felvétel sem.

Ilyen 110 000 forint körül mi a legjobb, amit vehet?

Köszönettel:

HZ

(#36595) Zozzer888 válasza hollozoli (#36594) üzenetére


Zozzer888
addikt

ugyanez a gép , ugyanennyiért van a 18-55 IS-es obival, az mérföldekkel jobb vétel:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36596) J.Cs. válasza Zozzer888 (#36593) üzenetére


J.Cs.
tag

Ajjaj, kerestem még, és kaptam egyet aki csak a gépet adja 59999 forintért :P
Eredeti töltő, aksi, 4gb kártya, kb. 4000 kép ellőve vele. Itt valami hiba lesz, vagy csak gyorsan akar szabadulni?

(#36597) BagyiAti válasza szg88 (#36590) üzenetére


BagyiAti
csendes tag

Köszi a választ. Még 1 kérdésem lenne akkor :)
Canon Ixus 220 vagy Nikon S9100 automatán?

Amugy van jelentős különbség az ixus 220 és a 230 között? Mert laikus szemmel nem tudom megmondani.

(#36598) A Zéé válasza J.Cs. (#36591) üzenetére


A Zéé
addikt

D40, D40x, D60, D3000, D5000, D3100, D5100, D3200 vázakban nincs fókuszmotor, igazából csak arra kell figyelni, hogy belső fókusz motoros (Nikonnál: AF-S, Sigmánál: HSM, Tamronnál talán USD...) jelölésű obikkal van AF. Igazából egy ideje az összes új obi AF-S-es, pár olyan van csak, aminél hiányozhat ez a dolog. Pl: Tokina 11-16, 50/1.8 D, 85/1.8 D, 80-200/2.8 D

Amúgy rámenni rámegy az összes F bajonettes obi, amit '59 óta gyártottak, de az átlagos felhasználóknak szánt "muszáj, hogy legyen"objektívek mindegyike AF-S-es, szóval ez szerintem nem akkora probléma, mint amennyire hangsúlyozzák állandóan.
De ez ebben a topicban már nagyon off, inkább ide való: [link]

Just a simple Lineman...

(#36599) Zozzer888 válasza J.Cs. (#36596) üzenetére


Zozzer888
addikt

reális ár, ha el is akarja adni :K okésnak tűnik, 4ezer expo meg nem sok :)

Canon ügyben bővebben

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#36600) Michele válasza BagyiAti (#36597) üzenetére


Michele
tag

Canon 220 és a 230 között úgy emlékszem a Gps a különbség a 230 javára .

A Nikon szürkületben ,sötétben ,rossz fényviszonyok között , rosszabb képet csinál mint a Canon.
+ mint kiderült a videó közbeni képstabilizálás jobb a Canon-ban ,de ez csak zoomolás közben vehető észre ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.