Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37851) p.awet


p.awet
csendes tag

Na,visszaolvasgatva a fórumot egy kicsit,plusz kicsit áttekintve a kínálatot, leszűkítettem a kört nagyjából három gépre: Samsung WB750, Cannon SX220 HS, Olympus SP-620 UZ.
A Cannon egy tízessel azért drágább a másik kettőnél,megéri a felárat,vagy azért annyira nem?
A három gép közül melyik a jobb? És ha esetleg ezen a három gépen kívül tud valaki jobbat,az is jó lenne.
Előre is köszi a segítséget.

(#37852) junior11 válasza p.awet (#37851) üzenetére


junior11
veterán

Canon, jobb képminőség.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37853) scarabaeus válasza petiked (#37850) üzenetére


scarabaeus
őstag

Vaku nélkül mozgó téma beltéri fényképezésre egyik se optimális. Utazó gépek ezek, nagy zoommal, a kompaktok közt kisebb szenzorral és rosszabb fényerejű zoom objektívvel, de ez túrán és várost nézve nem gond, statikus beltéri fényképezés is mehet akár a Handheld Night Scene-nel a Canonon (lehet, hogy a másikon is), de nem arra találták ki, amire főként szánod.
Nagyobb szenzorú és nagy fényerejű (F1,4 ... F2) highend kompaktok (kisebb zoommal) alkalmasabvak, de azok is megküzdenének sokszor, és már azok is drágábbak.
A következő lépcsőfokról nem is beszélve.
Persze azzal is lehet törődni fényképezés közben, hogy a nem a mozgás leggyorsabb pontján kell okvetlen fényképezni, hanem holtponton esetleg.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#37854) love


love
tag

Egy kérdésem lenne, h miért nem jó ha egy fényképező elemes és nem akksis, v csak én vok tévhitben és nincs velük semmi gond?

Csak a Funky ;)

(#37855) p.awet válasza p.awet (#37851) üzenetére


p.awet
csendes tag

A Fuji FinePix S2980 az általam már említett gépekhez viszonyítva milyen?
Válaszokat és a segítséget előre is köszönom

(#37856) petiked válasza scarabaeus (#37853) üzenetére


petiked
tag

köszi az infót! ez egyre bonyolultabb :F - mármint a döntés, viszont hihetetlen szerencse árán a 4 napos szünetben lehetőségem nyílik a 750 kipróbálására 1 napig :) -> este, lámpánál kattingatok majd párat a babáról, aztán megnézem az eredményt, de remélem ez már nem csinál mindig szellemképes fotót mint ami most van.

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#37857) szg88 válasza love (#37854) üzenetére


szg88
őstag

Sztem mindkettő jó. Az akksi modernebb + ha mindenki akksis gépet gyárt, akkor nagyobb az esélye, hogy a pótakksit is attól a cégtől veszed, nem egy másiktól az elemet. :D :D

(#37858) Zozzer888 válasza petiked (#37850) üzenetére


Zozzer888
addikt

Mindegy hogy 1/2000 vagy 1/3200 :) Én a Canont venném, de a Samu is jó, sokaknak van itt, szeretik:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37859) Zozzer888 válasza p.awet (#37855) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ha van elég fény akkor bajnok,hihetetlen intelligens és okos automata mód,sötétbe kicsit suta, de szerintem ennyiért az összes gép ilyen:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37860) Nagya21 válasza love (#37854) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ha elemes akkor
PRO:ha lemerül szinte bárhol vehetsz hozzá elemet és tudsz tényképezni tovább, olcsó pótakksi
Kontra: Lassu vakutöltés, nehéz, lassabb akkutöltés(500mAh 4-5 óra)
Beépített akku
Pro:könnyebb, gyors vakutöltés, gyors akkumulátor feltöltés.(gyári töltővel 1-2óra)
Kontra:gyári akku drága, Ugy akku olcsó, de kevesebbet bír, ha nincs tartalék, és lemerül akkor ciki.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#37861) Loituma69 válasza petiked (#37850) üzenetére


Loituma69
őstag

Jó a samsung, én sok képet készítek családomról , 2 lány gyerek és kinyomtatva tökéletes képeket készít. Macsek kutya is van a családban akik nem pozolnak, hanem mozognak rendesen és jók a képek, na meg a videó tökéletes, ebben az árkategóriában!

[ Szerkesztve ]

(#37862) Zozzer888 válasza Loituma69 (#37861) üzenetére


Zozzer888
addikt

Az én macskám pózba vágta magát ha fényképezőt/kamerás telefont látott :D A kutyám tényleg "rémálom" ilyen szempontból:D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37863) love válasza Nagya21 (#37860) üzenetére


love
tag

Köszi a választ! Még annyi,h ha akksis és veszek mellé egy pót akksit ami utángyártott akkor az miben rosszabb mint a gyári(hamarabb tönkre megy, v akár kárt is tehet a gépben)?

Csak a Funky ;)

(#37864) szg88 válasza love (#37863) üzenetére


szg88
őstag

Nem tudom milyenek Nagya tapasztalatai, de nekem az ugy. akksi nem rosszabb, mint a gyári. Legalábbis üzemidőben. Attól sztem nem kell félni, hogy tönkreteszi a gépet. Én még nem hallottam, hogy valakivel ilyen történt volna, persze attól még minden megeshet. Legfeljebb ne a leggagyibb (legolcsóbb) fajtát vedd. Amúgy milyen gépről van szó?

(#37865) wrox válasza szg88 (#37864) üzenetére


wrox
senior tag

Én még csak olyat hallottam, hogy az u.gy. felpúposodott, és alig lehetett kiszedni a gépből. De a gépnek baja nem lett.

(#37866) Švejk


Švejk
őstag

Üdv,
A közeljövőben terveznénk fényképezőgépet venni.
Ami fontos:
Az ár max 45.000
minimum 10x optikai zoom
1cm-es makró.
A főbb szempontok ezek, hosszú távra kéne, első körben a Canon SX150 IS-t néztem, de meglehet hogy van jobb a kategóriában. Tehát a best-buy gépet keresném ennyiért. :)

(#37867) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan bridge/kompakt gép amivel hasonló sebességet el lehet érni a fókusz terén, mint mondjuk egy belépő szintű DSLR masinával?

Egyik kollégám keres valami használhatót.

Nekem az a tapasztalatom, hogy általában beltérben véreznek el ezek a gépek.... kültérben sok fénnyel nincs baj... Viszont nem láttam még megfelelő sebességűt lámpafénynél...

(#37868) mefistofeles

Srácok!
Szerintetek adott kategóriában melyik a jobb? (ti melyiket vennétek....)
Canon PowerShot SX 150 IS vagy Fuji FinePix S2980

Ha hülyéket kérdezek bocsi, full amatőr vagyok....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#37869) wrox válasza mefistofeles (#37868) üzenetére


wrox
senior tag

"Ha hülyéket kérdezek bocsi"

Azért ennyire ne degradálj le bennünket, mivel minket kérdezel :D

(#37870) wrox válasza Zebu (#37867) üzenetére


wrox
senior tag

Igaz, hogy nekem nem mai DSLR-em van, hanem 5 éves, de a Samsung kompaktom simán hozza a fokusz sebességet. (bár igaz, hogy láttam tőle sokkal gyorsabb fókuszút is, mármint a DSLR-nél)

(#37871) love válasza szg88 (#37864) üzenetére


love
tag

Köszi, akkor ez is pipa :)
3gépet néztem ki, de 3 árkategória :) Canon SX160IS Canon SX230HS/220HS és az Olympus E-PL1.
Néztem pár teszt képet mind a 3-ról, és azok alapján mind a 3-ban találtam olyat ami annyira nem jött be,de ugyan akkor jót is :) én szeretek pl makrozni. Kipróbálni boltban csak az első kettőt tudtam,de akkor is automatában 1-2 makro, sima és tele állású képet tudtam csinálni,de nem tudtam vissza nézni,mert belső memóriájuk nincs :( viszont bejött az AF,mert folyamatosban nagyon gyors és pontosnak tűnt mind a kettő, és makronál több géppel ellentétben éles és szép képet csinált (samsung,olymp homályos képeket csináltak, sony már jobbat) Az első gép miatt kérdeztem az elemet és a második kettő miatt az akksit :)

Csak a Funky ;)

(#37872) love válasza wrox (#37869) üzenetére


love
tag

Ez jó :D hirtelen fel se tűnt,h mit írt :DDD

[ Szerkesztve ]

Csak a Funky ;)

(#37873) mefistofeles válasza wrox (#37869) üzenetére

Köszi a segítőkész választ!

....mindent félre lehet érteni ha azt akarja az ember.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#37874) wrox válasza mefistofeles (#37873) üzenetére


wrox
senior tag

Meg ne sértődj, hallod. Poénnak szántam. A 2 gépet nem ismerem, hülyeséget nem akarok mondani.

(#37875) mefistofeles válasza wrox (#37874) üzenetére

...mivel érdemben nem írtál semmit, ezért Téged biztosan nem degradáltalak le semmiféle értelmezés szerint........

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#37876) Nagya21 válasza mefistofeles (#37875) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Sajnos a fuji az s6500 óta nem dobott ki a piacra jó olcsó Bridge gépet.
Amit te irtál azt, kenterbe veri a Canon sx150is, de ha valahol fellelsz sx130is-t az mégjobb.
Üdv Nagya
UI: ha kicsit kipótolod, ott a kifutó sx220hs, nekem is olyan van bátran ajánlom.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#37877) Zozzer888 válasza mefistofeles (#37868) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nekem volt 2950HD-m (ugyanaz kb mint a 80as), azt mondanám neked hogy ha kell a nagyon okos, és sokszínű automata mód, mindenképpen a Fujit vedd. Fotóztam 150-es Canonnal, de én nem voltam tőle elájulva, nem mondtam volna hogy jobb mint a Fuji...de itt szeretik:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37878) Zozzer888 válasza wrox (#37870) üzenetére


Zozzer888
addikt

Milyen kompaktod van neked?:D

Szerintem nem hozza azt a sebességet egy kompakt, de majd jön valaki, aki belinkel egy táblázatot:D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37879) wrox válasza mefistofeles (#37875) üzenetére


wrox
senior tag

Mivel nem név szerint kérdeztél valakit, hanem, a közösséget, ezért mindenki magára veheti, aki olvassa.
De mit lovagolsz még ezen, mikor írtam, hogy poénnak szántam a hsz.-t?

(#37880) wrox válasza Zozzer888 (#37878) üzenetére


wrox
senior tag

Samsung WB750 a DSLR pedig egy Pentax K100D kitobival. (azért ez nem egy fókuszvilágbajnok. még nem egy mai darab, de DSLR és belépőszintű volt) :)

(#37881) Švejk válasza Švejk (#37866) üzenetére


Švejk
őstag

Erre tudnátok válaszolni, légyszíves?

(#37882) Nagya21 válasza Zebu (#37867) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Sajnos a DSLR gépeknek megtartják a drága, és gyors fókuszt, olyan gyors fókuszt a kompakt kategóriában nem találsz.
Talán a csúcsminőségü csúcskompaktok között van gyors, de azok meg nagyon drágák(annyiért Dslr-tkapsz)
Esetleg a Milc gépek között lehet még nézelődni, de ha abba is belemélyed az ember mingyá megint oldaltáskás városnézés-erdőtúra lesz. :N
Üdv Nagya
UI: Panasonicoknak gyors az autófókuszuk, de ezt csak ha van összehasonlítóteszt az hozza ki melyik a gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#37883) Nagya21 válasza Švejk (#37881) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Neked is csak azt tudom mondani, hogy jó a 150-es, de ha 130-ast kapsz az mégjobb, de ha hozzáraksz 7-8k akkor kapsz sx220hs-t az mégjobb.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#37884) wrox válasza Nagya21 (#37882) üzenetére


wrox
senior tag

Mondjuk a múltkor fogdostam a Saturnban egy Sony DSC-TX10-est. A Saturnban lévő fényviszonyok között (gondolom mindenki el tudja képzelni az milyen :) ), kib*szott gyors volt a fókusz. Ahogy rátettem az ujjam, már fókuszált. A többi gépnél is próbáltam, azok kanyarba nem tudták ezt produkálni.

(#37885) Zozzer888 válasza wrox (#37884) üzenetére


Zozzer888
addikt

A Saturnban fényár van:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37886) Nagya21 válasza wrox (#37884) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Panelszoba 5m-re fókuszáltam , sx220Hs géppel, a megvilágításról 3db 3W-os led gondoskodik.
Nagylátón (szinte) azonnal van fókusz, Tele(14*opt zoom) állásban 2s és van fókus.
Most néztem :D
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#37887) Nagya21 válasza love (#37863) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ha télleg nem a legolcsóbb fajtából választasz az UGY akksik közül akkor nem lesz semmi baja,de tapasztalatból mondom, a gyári akksi tovább birja , állásában lassaban merül le, mit az UGY akksi(mondjuk annyival drágább is!!), viszon 1 gyári akksi árán veszel 4-5db UGY akksit :D
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#37888) wrox válasza Zozzer888 (#37885) üzenetére


wrox
senior tag

Az van, de a többihez képesthez mondom, amik ott voltak, hogy kib*szott gyors volt. Na meg tele állásban próbálgattam. Nekem nagyon tetszett, csak 100 ezret nem akartam adni fotómasináért.

[ Szerkesztve ]

(#37889) Švejk válasza Nagya21 (#37883) üzenetére


Švejk
őstag

Köszönöm :R

(#37890) love válasza Nagya21 (#37887) üzenetére


love
tag

Köszi szépen a válaszokat :R

Csak a Funky ;)

(#37891) Joshi


Joshi
titán

Ma megvettem a Sony DSC-HX200V gépet a MediaMarkt-ben 0%THM-re. Első használat után jónak tűnik de azért vannak kétségeim is. Az anyaghasználat lehetne jobb is egy kicsit búcsús műanyagnak tűnik a váz, a szoftver és a menü érthető jól átgondolt. A videó nagyon meggyőző pedig még szinte semmit nem állítottam. Egyenlőre ennyi ha valakit érdekel valamilyen részlet nyugodtan szóljon kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#37892) Švejk válasza Nagya21 (#37883) üzenetére


Švejk
őstag

Köszönöm a választ. Akkor ez a legjobb a kategóriában?

(#37893) love


love
tag

Új kérdés merült fel :) Mit jelent az,h: az autofókusz kontraszt érzékelés elvén működik?

Csak a Funky ;)

(#37894) scapegt


scapegt
senior tag

Hátha érdekel valakit...most láttam, hogy egy boltban 49.990,- Ft a CANON SX230, ráadásul abból is a fekete :) Pick Pack Ponton történő átvétellel csak +800,- Ft a szállítás!

[ Szerkesztve ]

(#37895) Nagya21 válasza scapegt (#37894) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU VVVVVVVVVVVVVaaaaazzzzzzzzzzzzzz, ez nagyon jó ár!!!!!
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#37896) Nagya21 válasza Švejk (#37889) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Elöttem linkeltek be egy sx230hs-t 50k-ért én lecsapnék rá!!
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#37897) cobrakigyo válasza scapegt (#37894) üzenetére


cobrakigyo
tag

Én is láttam és gondolkozok rajta.

(#37898) csakb válasza love (#37893) üzenetére


csakb
őstag

Kontraszt- és fázis-AF: [link].

(#37899) scapegt válasza cobrakigyo (#37897) üzenetére


scapegt
senior tag

En nem gondolkoznek rajta egy percig sem, viszont en mar megvettem nehany hete :) igaz en meg 56e Ft-ert szallitassal. Ennyiert nagyon jo, raadasul fekete. En is olyat akartam de csak kek es rozsaszinu volt. Termeszetesen a keket vettem :) En nagyon szeretem es meg vagyok vele elegedve, es bar nem vok profi, par het hasznalat utan ugy erzem, kellene egy komolyabb gep :) igazabol csak a penztarca szab hatart...

[ Szerkesztve ]

(#37900) Bandesz18 válasza Zebu (#37867) üzenetére


Bandesz18
tag

Panasonic Fz 150

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.