Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37701) Nixon18 válasza Zozzer888 (#37700) üzenetére


Nixon18
senior tag

Mert szegényes ismereteimmel egész korrektnek tűntek ilyen 25ezerig kategóriában, emlékek megörökítésére, hurcolászáshoz.

(#37702) sanzi89 válasza Nixon18 (#37697) üzenetére


sanzi89
addikt

Ebben a kategóriában csodát ne várj, bár én sose vennék olyan gépet, amiben nincs optikai stabilizátor, ergo a Samsung ki is esett, szóval a kérdésedre a válasz, hogy a Nikon.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#37703) scarabaeus válasza scarabaeus (#37693) üzenetére


scarabaeus
őstag

Na, az ephotozine is tiltja a képeinek külső linkelését, amit az egyszer megnézett és cache-be került kép linkelésével nem vesz észre az ember, neki működik, csak azoknak nem, akik csak a linkkel találkoznak.
"el kell hogy ismerjem, ilyet előtét nélküli kompakt géptől látni nem semmi (SX50)": a Hold kép ott van az oldalon.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#37704) Nixon18 válasza sanzi89 (#37702) üzenetére


Nixon18
senior tag

És hol kezdődik az a kategória, amitől vár elvárhatok valamiféle minőséget is kompakt gépek terén?

(#37705) sanzi89 válasza Nixon18 (#37704) üzenetére


sanzi89
addikt

Hát, ez bezony jó kérdés. Én most egy Samsung WB750-es néztem ki, holott rengeteg ember szerint szemétre való hulladék a képminősége, és vegyek Canon EOS 60D-t... Kérdés, hogy Te mire mondod azt, hogy ez neked, az egyéni igényeidnek megfelel. Képet lehet készíteni az általad linkelt gépekkel is, szeretni is nagyon lehet ezeket a gépeket, csak a helyén kell kezelni őket. Szerintem pl ma már alap, hogy optikai képstabilizátor.
Döntsd el, hogy mennyit szánsz rá, és mi kell neked. Pl kell-e videó, nagy zoom, széleslátószög, stb. Nézz körbe webshopokba, hogy a kinézett összegért milyen gépeket kapni, nézd meg a tulajdonságait, hogy tudja-e azt, amire neked kell, tetszik-e, stb. Utána a konkrét típusra keress rá, kérdezd meg itt, vagy máshol esetleg nézz tesztképeket neten. Ha nincs kiugró hibája, neked tetszenek a tesztképek, akkor megveheted.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#37706) Nixon18 válasza sanzi89 (#37705) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi a segítséget!

(#37707) tengo24


tengo24
tag

Két gépen gondolkozom:
- Samsung WB750
- Canon SX230 HS
Csakis családi események és utazások megörökítéséhez kellene a gép.

Olvasgattam itt és máshol is, hogy melyik a jobb. Ki így - ki úgy, de talán a Canon a nyerő.
DE..., szerintetek a Canon megéri a plusz kb. 15.000Ft-ot.
Esetleges újabb érvek-ellenérvek a gépekkel kapcsolatban vagy más alternatíva volna?

FullHD videó rögzítéshez milyen sebességű SDHC kártya (Class 10-es kártyán belül, milyen írás/olvasási sebesség) ajánlott?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#37708) szg88 válasza tengo24 (#37707) üzenetére


szg88
őstag

Kézi módra szükséged van?

(#37709) tengo24 válasza szg88 (#37708) üzenetére


tengo24
tag

Elég kezdő vagyok a fényképezés terén, nem igazán értek a beállításokhoz. Eddig általában automata módot vagy előre beállított módokat használtam.

(#37710) dReFiX


dReFiX
senior tag

sziasztok, egy ismerősöm szeretne 25 K keretből egy gépet, sajnos én nem értek hozzá ezért titeket kérdeznélek mit ajánlanátok ? köszi a segítséget !

(#37711) szg88 válasza tengo24 (#37709) üzenetére


szg88
őstag

Canon sx 130/150-en nem gondolkodtál?

(#37710) dReFiX: fuji t200, canon a2200, pana ls5... ilyesmiket

[ Szerkesztve ]

(#37712) cukormeister válasza tengo24 (#37707) üzenetére


cukormeister
csendes tag

Kártya:

[link]

Ha kéne választani a barátnőd és a lottó- főnyeremény között, Te milyen autót vennél belőle?

(#37713) wrox válasza tengo24 (#37707) üzenetére


wrox
senior tag

"szerintetek a Canon megéri a plusz kb. 15.000Ft-ot.?"

Ha megfigyeled, itt a jelenlévők 95%-a azt ajánlja, amivel rendelkezik is, ezek többsége már elvakultan.
A másik gépet csak tesztekből ismeri, ha ismeri, ami lássuk be elég szubjektív tud lenni. Illetve a tesztfotók sem tükrözik a valóságot. Nem ugyanolyan fényviszonyok között készülnek a képek.

Én próbáltam mind a 2 gépet. samu és canon. véleményem szerint nem éri meg a plusz 15K-t.
Én Platinet SDHC Class 6-al használom, gyönyörűen menti a FullHD, 30fps videókat. (1600 Ft volt a kártya, ) Szóval ennek sem kell nagy feneket keríteni, hidd el.

[ Szerkesztve ]

(#37714) angelus8925


angelus8925
tag

Sziasztok!

Kompakt fényképezőgépet szeretnénk venni a családnak. Naivan azt hittem, hogy könnyen fog menni a választás, de amikor elkezdtem utánanézni a kínálatnak rá kellett jönnöm, hogy nagyon sok a selejt és túlárazott gép, nehéz lesz megtalálni a megfelelőt. Aztán megtaláltam ezt a fórumot, de most sem igazán lettem okosabb.. :))
Tudnátok ajánlani 19ezer és 60ezer Forint között (bár jobban preferálnám a 30at) olyan gépet, ami egyaránt alkalmas a beltéri- (szobában családi és pillanat) és kültéri (épületek, csoportos és vagy közeli emberekről, felhős és esti viszonyok melletti) képek készítésére, no és lehetőleg színhű és éles képet adjon vissza. (Optikai stabilizátor+akku töltővel?) :B
Remélem nem kérek túl sokat, csak egy egyszerűen kezelhető, de mindenre használható gépet szeretnénk, baráti áron.

Előre is köszönöm a választ\válaszokat!

u.i.: bár azt hiszem álomvilágban élek, ha ilyen gépet 30ért akarnék kapni .. :D

[ Szerkesztve ]

(#37715) tengo24 válasza szg88 (#37711) üzenetére


tengo24
tag

Eddig nem néztem, most nézegetem az Canon SX150-et!
Első ránézésre szembeötlő részemre, hogy a paraméterei talán mindenben gyengébb, mint a Samsung WB750 és csak 5000Ft-al lenne olcsóbb. Viszont nagyobb és nehezebb is. :F
Ennek fényében akkor inkább a Samsung (vagy rosszul gondolom?).

cukormeister, wrox: köszi , köszi

[ Szerkesztve ]

(#37716) szg88 válasza tengo24 (#37715) üzenetére


szg88
őstag

Ahogy érzed, amelyik szipatikusabb.

(#37717) Pagi79 válasza Pagi79 (#37687) üzenetére


Pagi79
tag

Hát már majdnem meggyőztem magam, hogy Pana FZ200, erre minél több hozzászólást olvasok olyanoktól akik megvették és használják a gépet, ami megint a Canon irányába terel...

A legtöbbet a zajos képek miatt panaszkodnak ami már ISO 100-nál is jelentkezik és onnan csak rosszabb lesz.
Jó kis összehasonlító teszt, pár hozzászólással

Kár érte, pedig már tényleg kezdtem megbarátkozni a Panával...

(#37718) petiked


petiked
tag

szeretem a fórumokat, mert bármit is veszel az adott témában mindig megtalálod azt a 3-4-5 db-ot amit emlegetnek és azokkal nagyon nem tudsz mellé lőni (szerintem). Viszonylag apró dolgokban térnek el egymástól és kb. 5-10e Ft-tal (ami lehet sok is meg kevés is) :)
és igaz szerintem is az, hogy amelyik szimpatikusabb azt kell venni ha 2-3 közel azonos dologról van szó, mert hasonlóak a paramétereik.

angelus8925: szerintem a WB750 megfelelő családi események fotó és videón való megörökítésére, de a Canon (valószínű) nagyobb márkanévnek örvend.

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#37719) Bandesz18


Bandesz18
tag

Sziasztok! Vettem újonnan egy Canon sx 40-t és a következő vele a problémám! Zoomoláskor nem csak a motor hangot hallani hanem valamilyen cicergő hangot is! Ezt videó visszajátszásnál is hallani! Ez normális lehet vagy inkább vigyem vissza? Egyébként rendben működik a gép.

(#37720) szg88 válasza Bandesz18 (#37719) üzenetére


szg88
őstag

Nem olyankor hallod ha fókuszál?

(#37721) Bandesz18 válasza szg88 (#37720) üzenetére


Bandesz18
tag

Zoomoláskor hallani amikor a motor is dolgozik! Néztem róla pár tesztvideót,de ott nem hallom ezt a hangot csak a motorét!

[ Szerkesztve ]

(#37722) Bandesz18


Bandesz18
tag

Valaki tudna segíteni?

(#37723) sanzi89 válasza Bandesz18 (#37722) üzenetére


sanzi89
addikt

Vidd vissza, ennyiből úgyse tud senki többet/jobbat/okosabbat mondani.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#37724) sanzi89


sanzi89
addikt

Megvettem a Samsung WB750-es gépet, részleteket majd később :) . Most memóriakártyát keresek hozzá, és nem tudom mit érdemes venni egy sima SD-t vagy egy microSD-t SD átalakítóval. MicroSD-t lehetne több mindenbe használni, ha esetleg kellene. A plusz vételáron kívül van más hátránya, ami miatt nem ajánlott microSD-t használni?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#37725) Zozzer888 válasza sanzi89 (#37724) üzenetére


Zozzer888
addikt

azt mondják az átalakító lassít.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37726) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Volt egy kérdésem, de mire begépeltem rá is jöttem mi a megoldás. :)

[ Szerkesztve ]

(#37727) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#37726) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Na úgy tűnik, hogy csak félig meddig találtam megoldást. :) Szóval, az lenne a gondom, hogy éjszakai, illetve gyenge fénynél történő videózáskor elég sötét a felvétel. Ha átrakom intelligens automatába akkor a felvétel jóval világosabb, de így kikapcsolja a folyamatos fókuszt, aminek következtében eléggé elmosódik a videó felvétel. Ha átrakom manuálisba és folyamatosra állítom a fókuszt akkor nem mosódik el a felvétel, de nagyon sötét. Ha a motívumoknál beállítom éjszakai felvételre, akkor folyamatosra tudom állítani a fókuszt is és így már egy fokkal világosabb lesz a felvétel és nem is lesz elmosódott, de automatában még így is jóval világosabb a videó felvétel. Valahogy úgy kéne beállítani manuális módba, hogy a fókusz folyamatos és ugyan olyan világos legyen a felvétel mint automata módban. Egy TZ30-as gépről van szó.

(#37728) Loituma69 válasza Nixon18 (#37697) üzenetére


Loituma69
őstag

Én ezt venném Nikon Coolpix S3300

(#37729) Triumph


Triumph
tag

Tegnap készült WB750-el:
[link]

(#37730) judek válasza Triumph (#37729) üzenetére


judek
tag

És ez most jó kép? :U

(#37731) Nixon18 válasza Loituma69 (#37728) üzenetére


Nixon18
senior tag

Megrendeltem már egy Sony DSC W610-et. Le volt árazva 39ezerről 26-ra.
Egyébként a Nikonnak nem tetszettek a próbaképei... ez remélem be fog válni :)

(#37732) Loituma69 válasza judek (#37730) üzenetére


Loituma69
őstag

:C

Triumph
Nekem is ilyen gépem van nagyon szép képeket és videókat készít!

[ Szerkesztve ]

(#37733) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Sziasztok! Újfent gépvásárlás előtt állok, ezúttal a keret úgy ~60.000 forint. Mit tudnátok ajánlani?

(#37734) scapegt válasza gamek!ller (#37733) üzenetére


scapegt
senior tag

Canon SX230 :DDD :U

(#37735) scarabaeus válasza Triumph (#37729) üzenetére


scarabaeus
őstag

Szép őszi tájkép, szép színekkel, jó fényekkel.
Gondolkodtam azon, hogy írjak-e, vagy ne írjak, végül is a mérleg afelé billent, hogy írjak:
Mivel nem szóltál róla, valószínűleg nem vetted észre, hogy az objektív decenteres, a bal oldali negyede a képnek homályosabb, mint a jobb oldali negyede. Nem a fókusz problémája, hiszen mindkét oldalon vannak összevethető távolságra lévő dolgok. Lehet, hogy sokáig nem figyeltél volna fel rá, ha nem szólok, és most már viszont minden képedben ezt a jelenséget fogod keresni, de úgy gondoltam, rosszabb lett volna a dolog, ha a garanciaidőn túl jössz rá magadtól, az albumjaidat nézegetve.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#37736) Triumph válasza scarabaeus (#37735) üzenetére


Triumph
tag

Köszi. Én még nem vettem észre.

(#37737) sanzi89 válasza scarabaeus (#37735) üzenetére


sanzi89
addikt

Én is pár napja vettem egy WB750-est. Milyen hasonló hibák vannak, amire érdemes figyelni? Lehet holnap csinálok pár képet, aztán belinkelem, hátha a szakavatott szemek jobban észreveszik a hibákat. Például én se vettem volna észre a fent említett hibát a képen. 8 munkanapon belül pedig indokolatlanul visszavihetem a gépet, ha a legkisebb gond akad.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#37738) scapegt válasza scarabaeus (#37735) üzenetére


scapegt
senior tag

Csak nekem tűnik fel, hogy a fák úgy néznek ki a Samsung gépek által készített fotókon, mintha vattából lennének? Szerintem elég randa, semmi részletesség nincs, csak a nagy "gaz". De javítson ki valami szakértő, mert én nem vagyok az :) és bocsi, ha bárkit is megsértettem volna, ez csak a saját személyes véleményem. :U Egyébként mitől van a jelenség? Kíváncsi vagyok.

(#37739) csakb válasza scapegt (#37738) üzenetére


csakb
őstag

Szinte az összes mai kompakt képe ilyen. Az oka, hogy a fél kisujjkörömnyi szenzorra túl sok pixelt zsúfolnak rá, ami nagyon zajos képet eredményez már alap érzékenységen is. Ezt a nagyon zajos képet utána erősen szűri a JPG-motor. Ezzel a zaj nagy része eltűnik, de sajnos a részetek is. A fürdővízzel együtt a gyereket is kiöntik.

Mivel a kérdéses kép le van méretezve 3 Mpx-re, ezért az effektus nem nagyon feltűnő azon a részen, ahol éles (a kép jobb oldala). A bal oldal viszont életlen, ami decenteres optikát sejtet. Ez meg sajnos minőség-ellenőrzési probléma. :(

(#37740) Loituma69 válasza scapegt (#37738) üzenetére


Loituma69
őstag

42.000ft-ért mutass gépet ami jobbat csinál!

(#37741) Zozzer888 válasza Loituma69 (#37740) üzenetére


Zozzer888
addikt

ilyet azért az s2950HD is tudott, csak annak nem volt elbaxva az obija:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37742) Loituma69 válasza Zozzer888 (#37741) üzenetére


Loituma69
őstag

Pont egy ilyen gépem volt és nem csinált semmivel jobb képeket a video felvétel minőséget és a kezelés gyorsaságot meg sem említem!

(#37743) Triumph válasza scapegt (#37738) üzenetére


Triumph
tag

Hát igen engem is ez zavar benne ezért gondolkodtam el a DSLR gépeken, mert igaz hogy kicsi meg könnyű de engem is zavar hogy nem látszanak a levelek.
scarabaeus: még egyszer köszi hogy szóltál szerdán elviszem szervízbe és remélem kicserélik vagy megjavítják

(#37744) Loituma69 válasza Triumph (#37743) üzenetére


Loituma69
őstag

DSLR géppel tuti jól jász, gyönyörű képeket csinál, igaz nem 40.000 hanem 140.000ft kezdődik!

(#37745) scapegt válasza Loituma69 (#37740) üzenetére


scapegt
senior tag

Nincs nagy tapasztalatom, korábban egy Fuji S8100-am volt, szerintem még az is szebb tájképet lőtt.
A Samsung WB150F, amit utána vettem, szintén ilyet lő, ezért vettem egy Canon SX230-at, ami sokkal szebb képeket tud készíteni játszi könnyedséggel, még manuális módban is. Tudom, hogy ez kicsit drágább, de szerintem megéri, hogy utána ne szidja az ember minden nap a gépet...ajánlani nem tudok 42e Ft körül, bár gyanítom, hogy bármelyik Canon megteszi annyiért és valószínűleg szebb képet lőnek. De tényleg nem okoskodni akarok, remélem nem is tűntem annak :U

Bár, most hogy így nézem, olcsóbban is tudok szerintem jobb gépet ajánlani, Canon PowerShot SX150 IS, ami 35.780,- Ft :) Íme

Vagy akár Canon PowerShot A4000 IS, ami 36.340,- Ft Íme

Ezek közül bármelyik vélhetően jobb választás lett volna, ráadásul a kiszállítás ingyenes 20e Ft felett.

[ Szerkesztve ]

(#37746) Loituma69 válasza scapegt (#37745) üzenetére


Loituma69
őstag

Olcsó Canon milyen videot csinál?

(#37747) Zozzer888 válasza Loituma69 (#37744) üzenetére


Zozzer888
addikt

ez így nem teljesen igaz, sőt...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37748) Thusor


Thusor
őstag

Mi a véleményetek a Nikon coolpix s4300 gépről? Szerintetek ár/érték arányban megfelelő? Vagy esetleg tudtok jobbat javasolni ebben az árkategóriában családi fotózáshoz?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#37749) scapegt válasza Loituma69 (#37746) üzenetére


scapegt
senior tag

Teszteket nézz róluk, vagy youtube-ra feltöltött videókat. Én azt tudom biztosra mondani, hogy a Canon SX230 nagyon szép videót készít és iszonyat sok, jó és hasznos funkció van benne, ami nekem nagyon tetszik (pl. dioráma).

[ Szerkesztve ]

(#37750) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Üdv!

Fényképezőgép vásárlás előtt állok és kinéztem egy Panasonic TZ25-öst. Esetleg tudtok mondani róla véleményt, vagy hasonló/jobb készüléket ebben az árkategóriában?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.