Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) szabonagyur válasza szg88 (#29699) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajnos ez 33ezer és nincs memóriakártya. 30 ezerbe bele kéne, hogy férjen még annak is:(

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#29702) raziel01


raziel01
veterán

Gyakorlatilag elmondhatjuk, hogy a legtöbb kompakt gép rossz képet csinál hiába kerül 50 ezerbe, photoshop nélkül egyik sem ér semmit.
Nézegettem tesztképeket pár gépről amit írtatok.

(#29703) szg88 válasza raziel01 (#29702) üzenetére


szg88
őstag

relatív dolog

(#29704) szg88 válasza szabonagyur (#29701) üzenetére


szg88
őstag

(#29705) szabonagyur válasza szg88 (#29704) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszönöm a linket:) ezt nem találtam sehol. Az oldalról való rendelés mennyire megbízható? valamint a fényképező mondjuk %-ban kifejezve mennyivel készít jobb képet mint amit én linkeltem:) Köszönöm előre is:))

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#29706) AMD Power válasza raziel01 (#29702) üzenetére


AMD Power
titán

Ez azért így ebben a formában túlzás.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29707) benvolio válasza szabonagyur (#29705) üzenetére


benvolio
őstag

Ezt nem lehet %-ban kifejezni, szerintem. Döntsd el te :) , van itt pár felhasználói kép: Canon, Fuji. Ami a Fuji javára szól a száraz adatokat tekintve, hogy nagyobb látószöggel rendelkezik, nagyobb zoom-al, és jobb videóval ami zoom-olható felvétel közben, viszont a Canon optikája fényerősebb. Szóval ezeket figyelembe véve ha számít és a képminőségbeli elvárásaidat /lásd.képek/ alapján dönthetsz.

(#29708) szabonagyur válasza benvolio (#29707) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen nekem az a lényeg, hogy minőségi legyen a kép:)) Csak a fujinál én annyit láttam, hogy 10X zoom ami nekem annyira csábító volt:) A képek között nem nagyon látok különbséget. MIt jelent az, hogy fényerősbb az optika?:$ Bocsi nagyon amatőr vagyok:)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#29709) benvolio válasza szabonagyur (#29708) üzenetére


benvolio
őstag

Több fényt enged be alapból, ezt a rekesz /blende/ kezdőértéke mutatja /F2,7 vs 3,3/ , minél kisebb ez az érték annál nagyobb a blende nyílása, ami miatt gyengébb fényviszonyok között jobb képet kell, hogy produkáljon.

(#29710) AMD Power


AMD Power
titán

A jövőre való tekintettel nézegettem egy két gépet. Viszont nem nagyon látom ,hogy a két gép között mi a lényeges eltérés?

Canon EOS 1100D
Canon EOS 550D

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29711) peti_s válasza AMD Power (#29710) üzenetére


peti_s
addikt

HD-FullHD, 12 vs. 18 Mpixel, kijelzőméret. De, a tükrös topicban szerintem részletesebb választ kapsz. :K

(#29712) AMD Power válasza peti_s (#29711) üzenetére


AMD Power
titán

Ha csak ennyi akkor édes kevés.... ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29713) Prof válasza raziel01 (#29702) üzenetére


Prof
addikt

Aki kompaktot vesz, tisztábban van azzal hogy kompromisszumokat kell kötnie a kis méret/súly/alacsonyár/alacsony képminőség oltárán.
Az ár/érték arányuk viszont nagyon jó ezért is veszik őket az emberek.

Amikor láttam milyen képet tud csinálni egy 300 ezres digitális gép, ennyi évnyi fejlesztés után egy analóghoz képest egyértelművé vált számomra, hogy itt bizony alapvetően a "korlátlan kapacitás" harcol a "minőségi képpel".
A költséghatékonyabb, megoldás győzött nem a jobb minőséget produkáló.

(#29714) fattyu válasza AMD Power (#29710) üzenetére


fattyu
veterán

Másik topic. másik kategória. 1100 a legalja. 550 a nem annyira fos belépő. kettő közül simán az 550. UA szenzor mint 7d 60d. nem rossz az.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#29715) kelly7


kelly7
aktív tag

Karácsonyra keresnék egy kompakt gépet olyan 25000 környékén. Nőnek lenne, lehetne színes is. Ilyeneket nézegettem: Panasonic dmc-f3, Pana fs10. Ezektől árban van esetleg jobb? Fontos lenne a kinézet is hogy ne valami ormótlan legyen, illetve milyeneket érdemes nézni? Aksisat, vagy tölthető elemeset. Aksik ezekben mennyit bír általában? Egyébként az,hogy egy gép mennyit vár két kép fényképezése között az nagyban a használt kártyától függ, vagy maga a géptől is?

(#29716) peti_s válasza kelly7 (#29715) üzenetére


peti_s
addikt

Tapasztalatom szerint ilyen árú kompaktoknál nem a kártya sebessége fogja vissza. Az akksis-tölthető elemes témáról volt vita, néhány 100 hsz-el korábban, mindegyiknek megvan az előnye-hátránya. :K

(#29717) ruvica válasza kano (#29683) üzenetére


ruvica
csendes tag

én 40 ért vettem a sonyt vízálló tokkal a saturnban és azokhoz a gépekhez képest amiket néztem samsung olympus és fuji sztem sokkal jobb képeket csinál

(#29718) ruvica válasza SaboteurN (#29687) üzenetére


ruvica
csendes tag

én most vettem sony dsc h70et két napja nekem nagyon tetszik könnyen kezelhető és szép képeket csinál
szobában is és szabadtéren is használtam azóta ez kb 300 képet jelent összesen és én nagyon meg vagyok vele elégedve

(#29719) ruvica válasza kano (#29698) üzenetére


ruvica
csendes tag

Hát em tudom én is sok helyen utánnanéztem a samsung pl210esnél biztos jobb kpket csinál nekem a samsung volt az amivel nagyon szemeztem de letettem róla
Én ebben a sonyban azt szeretem h lehet állítgatni, de ha nem akarja az ember akkor automatikusan is gyönyörűen működik.
És eddig kb 300 képet csináltam össze vissza beállításokkal szinte mindent kipróbálva mindenhogy hát nem tapasztaltam h pacásak vagy rondák lennének a képei.
De szerintem amúgy nagyon érdemes bemenni egy boltba és végignézegetni a gépeket. Nálam így nyert végül ez.

(#29720) kano válasza ruvica (#29717) üzenetére


kano
nagyúr

40k-ért nem volt rossz. Kiállítási darab volt? A hasonló kategóriájú gépekhez képest lehet, hogy nem csinál rossz képet, de ha mindentől függetlenül belenagyítasz egy képbe, nagyon gáz. :( Nem lehet állítani a tömörítési fokon és egyéb hiányosságok is vannak. Azt hiszem marad a Canon SX220. Tudom, hogy az duplája, de nem megy le a torkomon a képek gyenge minősége.
(#29719) ruvica
Úgy gondolom, hogy nem egy kategóriában gondolkodunk.
Nekem az elsődleges kiszemeltem a CANON SX220 és nézegettem még a SONY HX9V-t is. Ez a két gép kb. hasonlóan jó minőségű képeket csinál (nekem a Canon képei jobban tetszenek és olcsóbb is). Gondoltam, hogy ez a Sony is jó lenne, ha jó képeket csinálna, de nem győzött meg. Épp a beállítási lehetőség kevés rajta (illetve ami kellene, az hiányzik pl.: tömörítési beállítások).

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29721) mrmrg válasza kano (#29720) üzenetére


mrmrg
tag

Nekem is sx220 a vágyam.
De jó lenne, valami kicsit kultúráltabb árú alternatíva:)

(#29722) kano válasza mrmrg (#29721) üzenetére


kano
nagyúr

:K De szerintem nem ússzuk meg olcsóbban. Ebben a kategóriában vagy Sony HX9V vagy Canon SX220-230. Nincs más sajnos.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29723) ruvica válasza kano (#29720) üzenetére


ruvica
csendes tag

Nem kiállítási darab volt, hanem a saturnban ennyibe került sztem olcsón megúsztam ahol én néztem ott mind drágább volt.

(#29724) kano válasza ruvica (#29723) üzenetére


kano
nagyúr

A Saturnban is 55k volt a vízálló tokkal együtt. Melyikben vetted? Lehet, h utolsó darab volt.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29725) ruvica válasza kano (#29720) üzenetére


ruvica
csendes tag

A boltban én is néztem ezt a canont am szép csak az ár az ami nekem túl sok mármint úgy értem h inkább az ár-érték arány.

(#29726) ruvica válasza kano (#29724) üzenetére


ruvica
csendes tag

mammut

(#29727) ruvica válasza kano (#29724) üzenetére


ruvica
csendes tag

Amúgy utolsó volt de az biztos h nem kiállítási mert ráadásul ismerős dolgozik ott.
:)
De ha utolsó ha nem akkor is szeretem és szerintem jó kis gép.

(#29728) ruvica


ruvica
csendes tag

Valaki még segít az akku választásban mármint akkor az utángyártott legyen vagy a rendes sony. Ha nem sokban tér el egymástól a kettő akkor inkább utángyártott lenne az ára miatt , mert akkor lehetne többet venni egyből.
(sony dsc h70)
én ezt néztem : http://www.wpower.hu/Sony_NP_BG1_NP_FG1_akkumulator_960mAh.html

[ Szerkesztve ]

(#29729) fattyu válasza ruvica (#29728) üzenetére


fattyu
veterán

Használd már a szerkesztés gombot 5 percen belül...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#29730) kano válasza ruvica (#29728) üzenetére


kano
nagyúr

Pedig ott járok majdnem minden nap. Vízálló tokkal együtt megérte annyiért. Nem tudsz mondani egy tok típusszámot?
Nézz körül ebay-en, ott ezeket az utángyártott akksikat olcsón megkapod ingyenes szállítással. A gyári nyilván jobb, de nem ér kb. 5x-ös árat.
Pl. [link]
Ez szállítással is 7,5$ és 1400mAh-s, igaz eznem lesz valódi 1400mAh-s, de annyit talán fog bírni mint a gyári akksi.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29731) ruvica válasza kano (#29730) üzenetére


ruvica
csendes tag

Rendben köszi a tippet.
A vízalatti tok pedig ez : http://store.aquapac.net/explore-product-range/waterproof-camera-cases/mini-camera-case-with-hard-lens-428.html

(#29732) szg88 válasza ruvica (#29731) üzenetére


szg88
őstag

Után gyártott is bőven jó.

[ Szerkesztve ]

(#29733) szg88 válasza kelly7 (#29715) üzenetére


szg88
őstag

Általában az elemesek lassabban töltenek újra, de tudtommal csak a vakura érvényes. Ez is jó lehet [link]

(#29734) ecsiferi


ecsiferi
csendes tag

nekem sx230-am van, a gps 20 mp alatt talál jelet, és 1m-re pontos.

(#29735) kelly7 válasza szg88 (#29733) üzenetére


kelly7
aktív tag

Köszi
Az általam leírt panák nem jók? Mik azok a márkák amik közt keresgélni lehet, és mik a felejtősek?

(#29736) attika89


attika89
senior tag

Üdv mindenkinek!

Testvérem szeretne fényképezőgépet venni...A plafon az 50ezer Ft, és nem szereti az elemes megoldásokat.

A Panasonic TZ8 és a Sony H70 között vacillálunk. :F

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#29737) szg88 válasza kelly7 (#29735) üzenetére


szg88
őstag

Nem ismerem azokat. Nem tudok kerülendő márkát, inkább adott típusok amikkel lehetnek gondok. Itt tudsz képminőséget összehasonlítani: [link]

attika: én a tz8-ra szavazok.

[ Szerkesztve ]

(#29738) attika89 válasza szg88 (#29737) üzenetére


attika89
senior tag

Köszi! Igazából én is a TZ8-at tartom biztosabb választásnak :K bár konkrét okot nem tudnék mondani, hogy miért

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#29739) richies válasza ecsiferi (#29734) üzenetére


richies
senior tag

mennyi kepet tudsz loni a 230-assal ha megy a gps, s mekkora az akksi benne ?

nagyon leszijja a 220-as azert

Rozsomak of Power

(#29740) Zol01


Zol01
tag

Hello!

Szeretném a segítségetek kérni!
Ezek közül szerintetek melyiket érdemes megvenni?Nincsen semmi kritériumom,talán annyi hogy a természetben minél jobb képet csináljon!Meg a Macro még ami fontos lenne!

Sony DSC-HX5
Sony DSC-WX7
Pentax optio RZ18
Olympus SZ-10
Samsung WB700

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#29741) themebuilder válasza Zol01 (#29740) üzenetére


themebuilder
senior tag

Canon PowerShot SX220 HS és SX230 HS lehet jobb választás 62 ill. 65 ezerért.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#29742) szg88 válasza attika89 (#29738) üzenetére


szg88
őstag

Összehasonlítottad a képeiket?

(#29743) szg88 válasza Zol01 (#29740) üzenetére


szg88
őstag

Nekem a Sony DSC-HX5 a bejövős

(#29744) ecsiferi válasza richies (#29739) üzenetére


ecsiferi
csendes tag

még nem próbáltam, hány kép sikerül, mert nem szoktam sok képet készíteni.
1400 mAh utángyártott aksival használom...

(#29745) scarabaeus válasza ecsiferi (#29734) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Ezt mivel mérted ki? A kommersz GPS vevők 3-15 m körülit tudnak műhold konstellációtól függően, de van rengeteg zavar, amit nem tudnak beleszámolni, e zavarok egy részét EGNOS/WAAS rendszerrel teszik kiszűrhetővé, de a többi SX230 tulaj tapasztalatai alapján úgy látom, a fenti érték is túlzás. A fix megtalálásáig eltelő idő pedig nem egy érték, hanem egy tól-ig intervallum, ami a körülményektől függ - nemcsak a GPS vevőtől.)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#29746) ecsiferi válasza scarabaeus (#29745) üzenetére


ecsiferi
csendes tag

látom, ismered a rendszert :)
Így mértem: 1m széles csapáson haladtam, ott fényképeztem, egy padon ültem, ott fényképeztem - a Google Earth pontosan rápozícionált a fényképek alapján erre a két helyre.

(#29747) scarabaeus válasza ecsiferi (#29746) üzenetére


scarabaeus
őstag

Amúgy a GE sem pontos, ha kapcsolgatod a korábbi képeket, akár 10 m nagyságrendű eltolások vannak a képek közt. A két mérés lehet, hogy illeszkedik az ösvényre (egy álló óra is pontos időt mutat naponta kétszer), de akár el is térhet mondjuk az ösvény irányában, akkor is az ösvényen marad. Ha egy pontot kimérsz, aztán pár óra múlva visszamész, és azt mutatja 1 m pontossággal, az lenne valami, tehát ha reprodukálható lenne. Nem szakaszon, ponton mérve!

Quoth the Raven "Nevermore."

(#29748) ecsiferi válasza scarabaeus (#29747) üzenetére


ecsiferi
csendes tag

Tudom, hol álltam az ösvényen, pont a telkem sarkában, így ponttá lett a szakasz :)
de csinálok majd kontroll méréseket, és megírom.
A lényeg, hogy kedvező körülmények között a gép pontos és gyors, kedvezőtlenek esetében pedig semmi sem az.

(#29749) Tombi


Tombi
senior tag

Sziasztok!
Beszereztem a mai Saturn akcióban egy Sony DSC-H70-et, és az lenne a kérdésem, hogy tartalék aksit tudtok ajánlani hozzá?
Illetve akinek van mit tapasztalt, pl 100 vakus képet bir-e 1 aksival?
30k-t nagyon megért szerintem, ez az első normális kompakt gépem :)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#29750) mrmrg


mrmrg
tag

Grat:)

sok volt még belőle, vagy csak úgy mutatóban?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.