Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29651) szg88 válasza AMD Power (#29628) üzenetére


szg88
őstag

Olvasgattam a gépedről negatívabb véleményeket, és kíváncsi vagyok te mit mondasz?
Kb. mennyi idő amíg újratölt a vaku? Kb. mennyi képet tudsz csinálni két elemmel átlagos használattal? Videózással mennyire vagy elégedett? Nem túl lassú az autófókusz, nem bizonytalankodik sokat videó közben?

(#29652) BiriBum válasza #32577792 (#29643) üzenetére


BiriBum
őstag

Használt bridge gépnek nagyon ajánlom az S3IS-t.

(#29653) AMD Power válasza szg88 (#29651) üzenetére


AMD Power
titán

Ritkán használok vakut. De eddig ahányszor kellett tette a dolgát. Kb olyan 300-350 képet. De eddig még csak 1x sikerült "kikapcsoltra" meríteni a gépet. Ritkán eddig kb 2x használtam a videó felvevőt. Videózás közben a zoom ami egy picit lassú.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29654) ruvica válasza bakgab (#29649) üzenetére


ruvica
csendes tag

Van esetleg tapasztalatod is ilyen géppel kapcsolatban?

(#29655) #32577792


#32577792
törölt tag

30k van gépre, ez ami behatárol dolgokat

(#29656) bakgab válasza ruvica (#29654) üzenetére


bakgab
csendes tag

Nincs ilyen gépem. De az 1000 kép eléggé biztos, olyan az aksi bennük...
A tesztek alapján átlagos kompaktok. De 1000 képet visznek egy aksival.

(#29657) ruvica válasza bakgab (#29656) üzenetére


ruvica
csendes tag

Akkor szerinted inkább megérné ez mint a samsung pl210es mert én azt gondoltam. De azt sem ismerem meg a casiot sem

(#29658) bakgab válasza ruvica (#29654) üzenetére


bakgab
csendes tag

Itt egy leírás az egyikről:

[link]

(#29659) bakgab válasza ruvica (#29657) üzenetére


bakgab
csendes tag

Itt összehasonlítják a két gépet, 55pont mindkettőnek:

[link]

A Casio valamivel drágább

(#29660) ruvica válasza bakgab (#29659) üzenetére


ruvica
csendes tag

Köszi a linkeket . Igen láttam h drágább de mondjuk a samsunghoz a pót akku az 5-6 ezer között van a casiohoz meg 3 ezer körül. Ennyivel jobb. Ahol én néztem ott a casio egy 10essel drágább de mondjuk ha vennék két pótakkut a samuhoz ugyanannyiba kerülne és még mindig nem éri el az 1000 képet amit a casio tud

(#29661) szg88 válasza #32577792 (#29655) üzenetére


szg88
őstag

(#29662) szg88 válasza AMD Power (#29653) üzenetére


szg88
őstag

Pár másodperc alatt újratölt a vaku? Videó közben a fókusz nem lassú?

(#29663) AMD Power válasza szg88 (#29662) üzenetére


AMD Power
titán

Egy 3-4 másodperc kb. Videó közben nem éreztem eddig semmi lassulást. Egyedül csak a zoomolás ami lassú.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29664) szg88


szg88
őstag

Van itt valakinek Sony hx5-ös gépe???

(#29665) AMD Power válasza AMD Power (#29663) üzenetére


AMD Power
titán

Kipróbáltam ma az állványt. Mondjuk nem sötétben... nagyon jól vizsgázott. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29666) szg88 válasza AMD Power (#29665) üzenetére


szg88
őstag

Még kíváncsi lettem volna mennyire eszi az elemeket a videózás, de akkor gondolom, arról nem tudsz nyilatkozni?

(#29667) harry


harry
veterán

Sziasztok, apám keresgél mostanság fényképezőképet; alapvetően kiránduláshoz (gyalog/bringa), így szempont a kis méret (jelenleg egy Fuji bridge gépünk van, ami ennek nem igazán tesz eleget :D).

Amit nézett, az 30k, Olympus vr-310. Specifikáció alapján nem rossz, de hát ez alapján nyilván nem lehet eldönteni, milyen minőségben dolgozik. 1-2 rövid leírás alapján arra jutottam, hogy "ezért az árért jó". Szerintetek? Nem haragszom ha rábólintotok, sajnos mostanság nincs sok időm utánajárni és teszteket olvasni gépekről, illetve neki talán egyszerűbb is, ha csak besétál a MediaMarktba és megveszi.
De meghallgatom a tanácsokat, hasonló áron (~35k) lenne-e jobb, és az miért lenne jobb?

Pár szempont:
- kis méret (legtöbb kompakt kb. jó, nem kell ultrakicsi)
- előny a könnyű kezelhetőség és magyar menü/leírás/opciók
- én a li-ion saját aksit támogatom (gondolom manapság legtöbb ilyen - ezekbe rakható azért hagyományos cerka elem is, vagy nem így vannak kialakítva?)
- nyilván praktikusan hardveres képstabi és 5-10x zoom
- és természetesen az elfogadható képminőség, kevés zaj/képmosás, de nem tudom, ilyen kategóriában mit szabad elvárni
- nem hátrány a 2 év gari, talán az Olympusra annyi van...?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#29668) #32577792 válasza szg88 (#29661) üzenetére


#32577792
törölt tag

köszi
és ezek a kompaktak, jobbak nekem, mint az említett bridge gépek?
szeretek néha tájat is fotózni, tehát ez is fontos szempont

(#29669) szg88 válasza #32577792 (#29668) üzenetére


szg88
őstag

Képminőségbe jók, főleg a canon, de zoom-ba nem tudnak annyit, mint a bridge-k.

(#29670) #32577792 válasza szg88 (#29669) üzenetére


#32577792
törölt tag

erre gondoltam laikusként én is, hogy távolra meg a bridge lenne a jobb megoldás
vagy rosszul gondolom?
azért próbálok valami kompromisszumot kötni
S3 IS-t is néztem, de az már a plafon közelében van, ahogy mondjuk az S2950 Fuji is

(#29671) fattyu válasza #32577792 (#29670) üzenetére


fattyu
veterán

Minél nagyobb átfogású az optika annál kompromisszumosabb lesz és ezért aztán a képminőség rovására megy. Azt sem árt tudni hogy a kompakt szenzorméretek mellett nem árt a relatíve gyors obi mert ha már az induló rekesz diffrakciólimiten túl van akkor megette a fene az egészet... Ha madarászni akarsz akkor ne kompaktot meg bridget nézz, ellenben általános fotózásra egy 28-105 eqv tartomány igazából elég és egy ilyen obit még relatíve értelmesre meg lehet tervezni.
Nagyon értelmetlen szerény véleményem volt mindössze.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#29672) #32577792 válasza fattyu (#29671) üzenetére


#32577792
törölt tag

ajajj
néha nem teljesen értem szak-és szleng kifejezéseket :B
madarászni nem akarok, de ha szép tájat látok, akkor azt igen, és ha az távolban van, akkor is jó lenne, tehát nem akarok vele díjakat szerezni,
mint ahogyan beltérben is :)
teljesen amatőr vagyok

(#29673) fattyu válasza #32577792 (#29672) üzenetére


fattyu
veterán

A tájnál amennyire én tudom pont az szokott a lényeg lenni hogy sokminden férjen bele. Ahhoz meg a minél szélesebb induló ami hasznos tud lenni. De mondom én csak okoskodok...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#29674) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Nem éppen kompakt, de hátha tudnátok nekem segíteni.
Egy komolyabb fényképezőgép beszerzésén gondolkodunk, és egy kis elmélyülésben a fotózás világában.

Kinéztük EZT a Panasonic gépet. Eddig is Pana fényképezőnk volt de szegényke már jó 5 éves és akkor is csak erős középkategória volt.

Nem feltétlenül ragaszkodom a panához. ha tudtok ajánlani ugyanilyen tudásút csak jobb árban meghallgatom.

Fontos a FullHD videó felvételi mód mert a kamerát is szeretném kiváltani vele.

Köszönöm

(#29675) AMD Power válasza Songo (#29674) üzenetére


AMD Power
titán

Én ilyen kategóriában már csak Canon , Nikon közül választanék.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29676) Tombi


Tombi
senior tag

manapság a lion aksis gépeket lehet töltöre dugva használni pl videofelvételhez?

(#29677) fattyu válasza AMD Power (#29675) üzenetére


fattyu
veterán

Az azért jó mert ilyen kategória nincs egyiknél se...
4/3as gép. A nikonnak ugye van az 1es szériája már de hogy kapható is vagy nem...

Igen ennyi pénzért már vannak lehetőségek. Nem fogok javasolni hogy miért inkább tükrös vagy miért jó ötlet a 4/3 ( kb vallásháborút robbant ki egy ilyen szóval inkább kihagyom ). Azt hiszem ez már elég nagy összeg elköltése ahhoz hog fektess némi energiát a gugliba és olvass teszteket sokat akkor le tudod tisztázni magadban hogy mi állhat testre

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#29678) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok

Úgy néz ki hogy a jelenlegi Samsung ST500-as gépet lecserélném egy sony Hx9V fényképezőre. Esetleg van itt olyan ember akinek ilyen Sony gépe van?

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#29679) kano válasza Daniel Alves (#29678) üzenetére


kano
nagyúr

Ha visszaolvasol, akkor megtalálod, hogy van pár embernek ilyen gépe.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29680) bongeszo válasza Daniel Alves (#29678) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Írd meg mire vagy kíváncsi elég sok embernek van itt, biztos válszolnak!

(#29681) ruvica


ruvica
csendes tag

Tegnap elmentem gépet venni, kipróbálgattam többet is s a casiotól elpártoltam a kodak belső miatt, a samsung nem csinált szép képeket és a manuális beállításokban sem jeleskedet.

Majd annak ellenére h a sony egyáltalán nem érdekeltek, végül mégiscsak az lett így vettem egy sony dsc-h70 -et és nagyon szép, tetszik maga a gép is, a beállítások is , a manuális beállításoknál mindenben szabad kezet ad, amire csak szükség lehet, s gyönyörű képeket csinál a képek pedig max megapixelen max zoom-on is gyönyörűek . Szerencsére még volt egy darab limitált a boltban így olcsóbban jutottam hozzá mint általában szokott lenni az ára és memóriakártya , vízálló tok is volt hozzá.

Tehát aki kompaktot keres annak ajánlom ezt a gépet, mert nagyon megéri az árát.

[ Szerkesztve ]

(#29682) harry válasza harry (#29667) üzenetére


harry
veterán

No akkor kicsit rövidebben, hátha többen megnézik:
30k körül láttuk Olympus vr-310 gépet, amit apám használna kirándulások alatt tájfotózgatásra, így előny a kis méret, logikus és magyar menü (bár utóbbi nem kritérium).

Ajánlott-e ez a gép, mi lenne jobb választás, vagy milyen konkurencia van ilyesmi árban? 35k körül mondjuk.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#29683) kano válasza ruvica (#29681) üzenetére


kano
nagyúr

Azt hiszem 55k volt vízálló tokkal együtt. Engem is csábított a vízálló tok, de az olvasott tesztekben nem dicsérték a gépet.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29684) Prof válasza csurdongulos (#29049) üzenetére


Prof
addikt

Én most vettem egy Nikon S8100-at 32 GB-os CL10 SDHC kártyával és még belül vagyok a 60k-n. (46.5k most a digitalko.hu-n kuponnal)
Ez tud fullhd videót, 10x zoomot, 1cm makro, akár SDXC kártyát is kezel.
Nem állítom hogy nincs jobb gép de szerintem elég jó az ár-érték aránya.

Számold bele a tokot memóriakártyát is a keretbe :R

(#29685) Prof


Prof
addikt

Aprópó hordtok, tud valaki ajánlani valami jól beváltat/nem túl drágát Nikon S8100-hoz?

(#29686) demarad


demarad
tag

Milyen gépet tanácsoltok max 50eFt-ig.

Képminőség az elsődleges szempont.
Beltérben használnám sokat.

(#29687) SaboteurN


SaboteurN
csendes tag

A segítségeteket szeretném kérni, nem nagyon vagyok otthon a fényképezésben és kéne vennem egy kompakt fényképezőgépet. Amire használnám: családi-baráti összejövetelek , horgászatkor (néha sötétben is) és ami még fontos lenne hogy pl. szobában mesterséges fénynél is jó képet produkáljon. Ne nagyon keljen állítgatni mivel nem nagyon értek hozzá és lehetőleg magyar menüs legyen. Ja még annyit hogy néha jó lenne ha távolabbról is fényképezni pl. horgászat közben :) ezért nézegettem ultrazoomos gépet is, ez esetleg milyen lenne ? : [Sony DSC H70] és a keret amit rászánok kb. 50e Ft Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#29688) raziel01 válasza Prof (#29684) üzenetére


raziel01
veterán

32 GB azért lol, mert JPEG képet tud a géped meg kb 200 képet tudsz lőni vele egy feltöltéssel. 4 GB-osnál több minek? Úgyis PC-re rakja az ember a képeket.
Amúgy jó kis gép és nem rossz vétel.

(#29689) Prof válasza raziel01 (#29688) üzenetére


Prof
addikt

mert szerinted dísznek van a fullhd videó feature :DDD
12k most egy class10 Samu 32GB SDHC kártya

[ Szerkesztve ]

(#29690) raziel01 válasza Prof (#29689) üzenetére


raziel01
veterán

Na jó, árban nem rossz. :D
FullHD-ban amúgy 1 perc videó mennyit foglal a kártyán?

[ Szerkesztve ]

(#29691) kano válasza SaboteurN (#29687) üzenetére


kano
nagyúr

Ez a fényképező most lesz akcióba 30k-ért. :K

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29692) themebuilder válasza demarad (#29686) üzenetére


themebuilder
senior tag

Pár ajánlott masina és ezeket is érdemes megnézni.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#29693) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali

Kompakt fényképező vásárlás előtt állok. A keret nagyon maximum 30 ezer forint, amiben szeretném ha a fényképező mellett benne lenne az aksi, memóriakártya is. A következő fényképezőt néztem ki magamnak: FUJIFILM FINEPIX JZ500. Mi a véleményetek erről? Vagy milyen más fényképezőt ajánlanátok?:)

Köszi előre is:)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#29694) harry válasza kano (#29691) üzenetére


harry
veterán

Hol, mikor? 45 helyett 30?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#29695) kano válasza harry (#29694) üzenetére


kano
nagyúr

17-től Budapesten a nyitó Aréna Pláza Saturnban. Komolyabban utánanéztem ennek a gépnek, de olyan pacásak a képei, hogy ezt nem tudom lenyelni még 30k-ért sem. :(((

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29696) Prof válasza kano (#29695) üzenetére


Prof
addikt

haha áruház nyitó ajánlatokra ne vegyél készpénzt hogy lesz is még neked :B

(#29697) szg88 válasza SaboteurN (#29687) üzenetére


szg88
őstag

Ha + 4 ezret nem sajnálsz ezt vedd, sztem nagyon jó: [link]

(#29698) kano válasza Prof (#29696) üzenetére


kano
nagyúr

Saturnban szokott lenni (oda kell menni időben :K ), de engem annyira nem érdekel, rondák a képei. :(((

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29699) szg88 válasza szabonagyur (#29693) üzenetére


szg88
őstag

Kicsit többre jössz ki ezzel, de jó a képminősége: [link]

(#29700) szg88 válasza raziel01 (#29690) üzenetére


szg88
őstag

kb. 100MB, de minőségtől is függ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.