Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29251) akos3 válasza mrmrg (#29250) üzenetére


akos3
addikt

Fuji-t nem szereted? Mert hasonló árban van, ill. olcsóbb is picivel az s2950.

(#29252) atsil válasza themebuilder (#29194) üzenetére


atsil
tag

Köszi a választ mindenkinek. Átfutottam a Nikon s9100 és a Canon sx230 HS dokumentációját és a Canon-nál az auto iso-t nem lehet maximalizálni, ezek alapján kevés fénynél fölteszi 1600, 3200-ra is? Ahogy írtam a régi gépem már 800-as iso-val is nagyon gáz képeket csinált. A Nikon-nál ha jól néztem a leírást az auto iso 800-ig megy, de le lehet korlátozni 400-ra is. A tesztek alapján a Canon-nak jobb egy picit a képminősége, több szolgáltatása van, de így lehet nem merem megvenni.

(#29253) hucsikoi válasza akos3 (#29248) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Szerintem is jó gép.Pár évig nem szeretnék másikat venni helyette.50K-ért sikerült megvennem.Márciusban lett véve, még garis. Holnap átveszem a gépet,de még vennem kell bele egy memóriakártyát.Remélem hétvégén már tudok felrakni képeket.

(#29254) scarabaeus válasza atsil (#29252) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az sem mindegy, hogyan dönt az automata ISO... mi van akkor, ha az emiatt választott gépen paranoiás, és nagylátószöghöz századmásodperces záridőt akar választani, ahhoz való ISO-kkal? Egy kompakt volt, amin hagytam az ISO-t (néha) autón, de az egy tévedése volt a Fujinak, a kis szappantartó F30, ami messze az akkori kompakt mezőny fölé sikerült magas ISO-kon, egy érzékenységről szóló esszében csak DSLR-ekkel tudták úgy összevetni, hogy alulmaradjon. Na, azt sürgősen le is rontotta az utódmodellekkel a Fuji. Általában nincs elrejtve a menü mélyére az ISO beállítás, én a magam részéről az ura akarok lenni annak is, én tudom, hogy a kezem mennyivel remeg kevésbé a reciprokszabálynál, én tudom, hogy mennyire hatékony a stabilizátor, és én tudom, hogy az adott viszonyok között mondjuk meg van-e támasztva a kezem és nem szükséges, hogy emiatt tőlem függetlenül kisegítsen egy magas ISO-val a gép. Ez vélemény volt, meggyőzni nem akarlak, csak furcsálltam, hogy az auto ISO dönt gépek között, azt gondoltam, a felpattanó vaku vagy a LiIon nagyobb ellenérv. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#29255) scarabaeus válasza atsil (#29252) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Másik dolog: a Canon SX220 zaja. Egy üdülés alkalmával városjárás közepette hirtelen telére volt szükségem, ezért az SX220-ast kaptam elő, simán fényképezgettem végig, amit akartam, otthon válogattam-rendszereztem a képeket, akár 100%-on is nézegetve, nem tűnt fel semmi, később visszatértem a fenti alkalommal készült képekhez, megnéztem ismét a fenti képeket is, akkor feltűnt, hogy azért ISO100-hoz képest grízes, megnéztem, ISO1600-on készült képek voltak (de nappal!). Az SX220 zaja főként luminencia zaj. Egy homogén színfolton nincs magas ISO-n sem "konfetti", tehát színzaj, a zaj az adott szín árnyalataiban különböző pixelekben jelentkezik, ami a film szemcsésségéhez hasonlóan kevésbé zavaró)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#29256) AMD Power válasza atsil (#29252) üzenetére


AMD Power
titán

Én max éjszaka használok ISO200-t. Jó időben inkább ISO80 vagy 100.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29257) kovta23 válasza hucsikoi (#29247) üzenetére


kovta23
tag

Légyszíves írj pár szót erről a gépről:
Gondolomj ó ha ezt vetted.

Panasonic Lumix DMC-FZ38

(#29258) futo001 válasza hucsikoi (#29253) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Jó választás. :)
Páromnak vettünk egyett it PH-n, és nem bánta meg.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#29259) atsil válasza scarabaeus (#29254) üzenetére


atsil
tag

Azért félek a nem maximalizálható auto iso-tól, mert a korábbi gépen iso 800-tól használhatatlan volt a végeredmény. „Családi” gép is lenne és az asszony nem fog ja állítgatni az iso-t, csak zoom-ol és exponál :). Valamint kirándulás közben, ha van valami jelenet, amit gyorsan le kell venni, akkor az iso állítgatás miatt lekésik az ember, vagy ha auto iso-t használsz és túl magas értéket válszt, akkor megint bukta. De akkor azt mondod nem túl vészes a magas iso ezen a gépen?

(#29260) hucsikoi válasza kovta23 (#29257) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Mivel holnap veszem át, így nem sokat tudok róla. Egy kollégámnak van FZ18-as és ő ajánlotta.Keresgéltem olvasgattam és végül ez lett a befutó.Egyébként ez a teszt győzött meg.
futo001: Remélem én is szeretni fogom. :R

(#29261) scarabaeus válasza atsil (#29259) üzenetére


scarabaeus
őstag

Bár párezer kép benne van ebben a párhónapos gépben, annak javarészét 5 mp időközű, sokszáz képes sorozatok teszik ki állványon:) (timelapse). A "normális" üzemmódban fényképezgetett képeit javarészt alapérzékenységen követtem el, mert akkor vettem elő, amikor telére volt szükségem a szabadban, de a pár nagy érzékenységű kép, amit készítettem vele, tetszett. A "kézből kiadni automatán fényképezni" dologhoz tényleg nem tudok semmi bátorítót mondani, de megértem. :) Nincs tapasztalatom az automatája terén ennek sem.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#29262) peti_s


peti_s
addikt

Üdv!
Fényképezőgépet szeretnék venni, most egy LS-80 van, nagyon szép képeket csinál, nappal, világosban. De, amint sötétebb van, gondban vagyok vele, a záridőt nem tudom olyan nagyra állítani, amennyire szeretném, stb. Ennél a gépnél, mindenképpen komolyabbat szeretnék, ami fontos lenne, hogy AA akkuval működjön, viszonylag nagy legyen a látószöge, és természetesen szép képet készítsen. :) A videó funkcióját is használnám, ebből is minél szebb volna a jó. :) A HS-20-al szemezgettem, ki is próbáltam, annyira nagyon nem fogott meg, de ha olcsóbban lenne hasonló tudású, vagy a HS-20 árán jobb, annak nagyon örülnék. :)
Köszi előre is.
üdv peti_s

(#29263) szg88 válasza scarabaeus (#29261) üzenetére


szg88
őstag

Te milyen gépet vennél 50000-ig?

(#29264) Karajev7


Karajev7
tag

Hello! 60k-ig tud valaki vlmi komolyabb fényképezőgépet ajánlani? Hugomnak kellene sulira. Kosz!

[ Szerkesztve ]

Ma végre azt csinálom, amit a legjobban szeretek,, Semmit...

(#29265) futo001 válasza Karajev7 (#29264) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sony HX5V, Canon SX220HS szerintem.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#29266) akos3 válasza Karajev7 (#29264) üzenetére


akos3
addikt

Ha a hugodnak kell a suliba akkor gondolom nem bridge kategóriás lenne a megfelelő hanem egy kompakt kis gép. Lumix tz8-tz10-ig mind jók nagyon, de Lumix lévén én drágának tartom a tudásához képest. Ha kompaktot vennék akkor befutó nálam a fele annyiért megvehető Olympus vr310 hasonló tudásban. Ár/érték arányban az egyik legjobb kis kompakt gép mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#29267) akos3 válasza futo001 (#29265) üzenetére


akos3
addikt

hasonló a gondolkodásunk akkor :) És ezek jó kis gépek nagyon :K Canont venném szerintem.

(#29268) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Canon PowerShot SX130 IS vagy Fujifilm FinePix S1800?

(#29269) themebuilder válasza SkyLaci (#29268) üzenetére


themebuilder
senior tag

Canon-ra egy tipp.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#29270) mrmrg


mrmrg
tag

Canon sx130 és sx150 közül megéri a nagyobbat választani, vagy nem jön ki annyira a különbség?

(#29271) hucsikoi válasza SkyLaci (#29268) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Én a Canon-t választanám. :R

(#29272) themebuilder válasza mrmrg (#29270) üzenetére


themebuilder
senior tag

[link]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#29273) mrmrg válasza themebuilder (#29272) üzenetére


mrmrg
tag

Köszi:)

(#29274) AMD Power válasza themebuilder (#29272) üzenetére


AMD Power
titán

Kollégám rátolta ezt a CHDK! Állítólag nagyon baba lesz tőle a gép!:) Megnőnek a beállítások lehetőségei...

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29275) Nagya21


Nagya21
addikt

Üdv Mindenkinek!
Csak egy mai napi kép sx220hs
Ősz
Üdv Nagya
B@sszus átméretezi :Y :Y :W :W :W
UI:mondjatok egy ollan oldalt, ahová teljes méretben feltudom tenni!!!!

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#29276) AMD Power válasza Nagya21 (#29275) üzenetére


AMD Power
titán

Ha rányomsz akkor teljes méretben dobja ki.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29277) Nagya21 válasza AMD Power (#29276) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Khmm, nos igen, de a kép adatai közül semmit nem tudsz kiolvasni :O
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#29278) SkyLaci válasza hucsikoi (#29271) üzenetére


SkyLaci
őstag

köszönöm, esetleg valami indoklást is mondanátok.
Nekem mint laikusnak a fuji s1800 komolyabbnak tűnik, nyilván a mérete miatt is, meg a 18x zoom miatt, panoráma mód is van, meg 2 év garancia...

(#29279) peti_s válasza peti_s (#29262) üzenetére


peti_s
addikt

Nos, úgy látom erre nem fogok választ kapni. Lenne akkor egy egyszerűbb kérdésem.
Fuji S4000, vagy HS-20?

(#29280) benvolio válasza peti_s (#29279) üzenetére


benvolio
őstag

Ha Fuji kell akkor HS10-es nem elég?

(#29281) peti_s válasza benvolio (#29280) üzenetére


peti_s
addikt

Néhány ezer a különbség a HS-10 és a 20 között, annyit pedig megér szerintem a napellenző, no meg a kisebb frissítések. :) Azért vagyok most gondban, mert úgy látom, a Fuji-n kívül más, már nem igen gyárt AA-s fényképezőgépeket. :) Az S4000, és az HS-20 között nem vettem észre egetrengető különbségeket, ezért gondoltam, hogy rákérdezek. :) Illetve, amennyiben ez AA akksival jönne, akkor valószínűleg megvárnám. :)

(#29282) scarabaeus válasza szg88 (#29263) üzenetére


scarabaeus
őstag

Csináltam egy árgépes listát ár szerint, néztem 50000-től visszafelé a gépeket. Nem jutottam sokkal előre. Hát, én inkább hozzácsapnék még tízezret, és vennék SX220-at most is. Az most "másodkompakt" az EX1 mellett, mindkettőt eléggé körültekintően választottam, megunva a fényképezőgéptáska hordozgatását (elég az állvány, ha kell néha), de megőrizve a lehetőségét, hogy a DCR-150/250 makróelőtéteim, polárszűrőm használatban maradhassanak, a CHDK viszi tovább az eddig külső elektronikával összehozott időzített felvételsorozatokat, mondjuk a Sunpak PZ5000AF vaku hülyén néz ki az EX1-re csatlakoztatva (egyszer kipróbáltam a vakupapucsba csak középérintkezős adaptert téve, mert a Canon talp zavarta, hát, fura volt, na:) ).

Quoth the Raven "Nevermore."

(#29283) akos3 válasza SkyLaci (#29278) üzenetére


akos3
addikt

Kicsit más, de én azt nem tom, h pontosan m a különbség a fuji s1800 és az S2950 között?!

(#29284) benvolio válasza peti_s (#29281) üzenetére


benvolio
őstag

Akkor dönts belátásod szerint, csak én úgy emlékszem, hogy a HS20 semmi plusz erényt nem tudott felmutatni képminőség terén a HS10-hez képest, sőt talán gyengébb hangyányival. De ha Fuji kell kell inkább HS mint S sorozat.

(#29285) peti_s válasza benvolio (#29284) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi a választ. :) Nem feltétlen Fuji-t szeretnék mindenképp venni, de mint mondtam, sajnos ez van AA-s verzióban már csak, régebben a Panasonic-nak is voltak tudtommal ilyen modelljei, most viszont már mindenhol a Líthium-Ion(Polymer) akksit tukmálják rá az emberre. :) Köszönöm még egyszer. :)

(#29286) benvolio válasza peti_s (#29285) üzenetére


benvolio
őstag

Hát örök dilemma kinek mi jön be, az AA vagy a saját akku. Szerintem a saját jobb, de tényleg mindenki döntse el maga, mi a szimpibb neki. DE!!!->Csak egy példa, hogy a Canon SX20 is AA akkuval árulta a még igen jónak számító modelljét /valamint a korábbiakat/, de az SX30-at már saját akkuval!! Bár ez a modell képminőségre leszerepelt szerintem, de azért a legfrissebb modellje a Canonnak és már itt áttért a saját akku-ra. Szóval ne az akku legyen a döntő egy ilyen kategóriás gépnél a fő szempont. Ha netán megbékélsz az egyedi akku-val akkor Pana FZ38 vagy FZ48-at nézz meg.

(#29287) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

canon a590 is gépem (3 éves lesz, megkímélt, 4 gb kártyával) helyébe keresek valami utódot 50e fttal bezárólag

10xzoom, képstabi feltétel, a megapixel szám nem érdekel, és csak új lehet
márka is mindegy tulajdonképp, ja,jó lenne, ha gyors dolgokat is tudnék vele fotózni (kocsik,kutyák, ilyesmi)

mik mennek mostanában? a karácsonyt megvárom még vele, anniyra nem sürgős

köszi

[ Szerkesztve ]

(#29288) benvolio válasza izomhod (#29287) üzenetére


benvolio
őstag

Hát +/- : Canon sx130, Pana TZ8, Sony HX5V.

[ Szerkesztve ]

(#29289) peti_s válasza benvolio (#29286) üzenetére


peti_s
addikt

Megnéztem a konkurenciát is, ez a HS-20 nekem megállja a helyét. :) Az AA, illetve saját akku témára visszatérve, szerintem azok akik a saját akkut részesítik előnyben, még nem jártak úgy, hogy lemerült az akku, de a közelben ( akár boltban ) lett volna elem. :) Másfelől, nem tudom mennyi ideig szándékozom megtartani a gépet, de ahogy öregszik a fényképező, a líthium akku kapacitása csak folyamat csökkenni fog, AA-s esetén viszont 4000-ért veszek 4db. eneloop-t, és olyan mint újkorában. :) Köszi még egyszer a segítséget, HS-20 lesz ebből. :)

(#29290) futo001 válasza peti_s (#29289) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Tényelg nem. Van 2 akksim és egy inverterem töltéshez az autóban. Én még lemerült akksi miatt nem csúsztam le képről. :)

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#29291) scarabaeus válasza peti_s (#29289) üzenetére


scarabaeus
őstag

"még nem jártak úgy, hogy lemerült az akku, de a közelben ( akár boltban ) lett volna elem"
De, én jártam úgy, 2002.06.22-én :) . Oda is mentem a miskolctapolcai trafikhoz, vettem egy csomó elemet (4 kellett), beleraktam az akkori gépbe, fényképeztem még hatot-hetet, aztán ismét lemerült:) (Nem, nem ez volt az oka, hogy pár hét múlva leváltottam, és ez maradt egyetlen gép, amit el is adtam. Amúgy is kinőttem, amúgy sem nőtt hozzám a két éve alatt, a többihez mindhez kötődtem aztán, mind megvan, de valahogy azért azóta sincs egyetlen ceruzaakkus sem köztük. Miután megtapasztaltam a Li-ion akkuk kényelmét, nem mondtam le róla többet.)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#29292) peti_s válasza scarabaeus (#29291) üzenetére


peti_s
addikt

Örülök, hogy ti ilyen szerencsések vagytok, ceruzaakku nekem már merült le, és határozottan jó volt, hogy másból ki tudtam venni, illetve, meg volt a lehetőségem arra, hogy vehessek. :) (Mióta 2,5 Ah-s Sanyo-kat használok, azóta 500 vakus képnél sem merül le. :) ) Hiába, az emberek különbözőek, mindenkinek más jön be. :) De, azért igazán lehetne a többi gyártónak is AA-s terméke. :)

(#29293) benvolio válasza futo001 (#29290) üzenetére


benvolio
őstag

Ja, ebből a "bemegyek a boltba és veszek elemet" akkor kinőttem amikor az oviba a gyereket fényképeztem egy nyílt napon vagy min, lemerült, majd kiszaladtam a sarki boltba és vettem bele elemet, de be se kapcsolt vele /belépő szintű 2elemes Kodak volt/. A jelenlegi saját akku-s gépemet ha készülünk valahova, rádugom a töltőre, másfél óra és feltölt, de enélkül is szokott nafta lenni benne a hirtelen alkalmakra. Eddig még csak a kártya szabott határt a képek számának, na azóta abból van kettő! :D
(#29292) peti_s : csak azt ne felejtsd el, hogy ezek plusz igencsak megdobják a gép árát /a jó töltő és hozzá a jó akku/ :R De elfogadom a véleményedet, mert kinek a pap....

[ Szerkesztve ]

(#29294) peti_s válasza benvolio (#29293) üzenetére


peti_s
addikt

Kérem szépen, nem a legoccsóbbat kell megvenni. :U Energizer, Duracell alkáli elemmel nekem 100-120 fotó sikerült. :)

szerk: Való igaz, ezt 100%-san belátom. :) 9-10000 Ft egy normális töltő (IPC1L), és hozzá 4000 Ft egy garnitúra akku (eneloop). :)

[ Szerkesztve ]

(#29295) Freddy76


Freddy76
addikt

Na, ismét itt vagyok... Pár hónapja akartam lecserélni az immár hét éves Sony kompaktomat egy új kompaktra, első gyermekem közelgő születése után. Annyit agyaltam, hogy végül a kompaktból egy dslr lett, azóta pedig a fotózás lett a hobbim (meglehetősen drága, sajnos...).

A gondom az, hogy a feleségem nem akarja elsajátítani a tükrös gépet, nehéz is neki, a kompaktunk pedig kezd tönkremenni. Vagyis újra itt vagyok, szeretnék egy kompaktot. A lényeg, egy egyszerűen kezelhető, felkapom és lövök gép legyen. Max 80e ft-ig mennék el.

Nézegettem a Sony HX7V és HX9V gépeit, ezek nagyon jónak tűnnek. De itt a fórumon is láttam a Panasonic Lumix DMCFZ38-at, ez is jó, de ez talán már nagyobb és bonyolultabb.

Mit ajánlotok ebben az árkategóriában? Esetleg a Nikonnak van versenyképes jelöltje? Az én gépem Nikon, és kissé márkab.zi lettem...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#29296) Nagya21 válasza peti_s (#29294) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Elöre bocsátom, van ipc1l töltőm, meg eneelop akksim is(slave vakuba használom), de amióta az UGY fényképező li-ion akksikat max 4k-ért meglehet venni, azóta nekem nem probléma mikor merül le. :DD :DD :DD
Az elönyök közé tartozik a gyorsabb vakutöltés is , ami sokszor nagyon jól jön :)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#29297) peti_s válasza Nagya21 (#29296) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem még nincs meg sem az eneloop, sem az IPC1L, de a 2,5 Ah-s Sanyo akkuk eddig meggyőztek. :) Én úgy vettem észre, hogy egy líthium akku a fényképezőhöz, ami gyári, 8-9000 Ft-tól indul.

(#29291) scarabaeus
Azt viszont megtudnád mondani, hogy az a líthium akkus gép, amit 2002-ben vettél, az most milyen üzemidővel rendelkezik, nem kötözködésképpen kérdezem, tényleg kíváncsi vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#29298) scarabaeus válasza peti_s (#29297) üzenetére


scarabaeus
őstag

Egy Canon Powershot S40-es őkelme, egy pótakkuval (durva azért belegondolni, hogy majd' egy évtizede 240 ezer akkori forintért vettem, dehát változnak az idők). Pár éve édesanyám használta, vitte utazásokra, nem tudom, mennyit csökkent az élettartama az akkuknak, ő nem fényképezgetett sokat, de említette, hogy már gyorsan merül, szerintem a töltésciklusok száma a vége felé járhat. Viszont NB2L akkuk a mai napig kaphatók. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#29299) scarabaeus válasza scarabaeus (#29298) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Új korában csináltam vele egy gyorsított felvételt egy virág hajnali nyílásáról, 20 mp-ként egy-egy kép laptopról vezérelve, összesen 361 kép, 2 órán át, minden kép vakuval, mivel hajnal volt, és még maradt valamennyi az akkuban a végére (nem sok)).

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#29300) akos3 válasza peti_s (#29292) üzenetére


akos3
addikt

Én is AA elem párti vok. Ezért is esett a választásom a ma megvételre kerülő Olympusra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.