Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Sziasztok
20000-25000 forint környékén szeretnék új kompakt gépet venni.
Nincsenek fotós ambícióim, csak iskolai használatra kell.
Ami fontos:
- nagylátószögű objektív (épületek, belső terek fotózására)panoráma funkció (táj és belső tér)
- makró (makett fotózás)
- nagy felbontás, képstabilizátor (éles képeket tudjak készíteni tábláról/kivetítésről [optikai ZOOM!], rajzokról, tervrajzokról)

ennyi jutott eszembe.
Mit ajánlanátok? (én eddig a Samsung PL20at találtam legszimpibbnek)

(#29152) themebuilder válasza SkyLaci (#29151) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ahogy olvasom lehet kicsit többet kellene áldoznod rá. Ezeket nézd át, de lehet érdemesebb lenne venned egy SX130 IS-t!

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#29153) szg88 válasza SkyLaci (#29151) üzenetére


szg88
őstag

kicsivel drágábbak [link] [link] [link]

(#29154) AMD Power válasza SkyLaci (#29151) üzenetére


AMD Power
titán

Picit tegyel hozza es vegyel egy Sx130-at.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29155) SkyLaci válasza AMD Power (#29154) üzenetére


SkyLaci
őstag

kicsit nagynak tűnik, meg drágának. Olyan gép kell ami viszonylag könnyen elfér a sulitáskában (sok minden más mellett), és annyira nem parázok miatta hogy egyben van-e még, meg megvan-e.

(#29156) szg88 válasza SkyLaci (#29155) üzenetére


szg88
őstag

Azok nem tetszettek amiket mutattam?

(#29157) AMD Power válasza SkyLaci (#29155) üzenetére


AMD Power
titán

Pont az jó benne ,hogy egy picivel nagyobb mint egy kompakt. Meg mondjuk az objektív mérete miatt sem kicsit. Ami megint csak jó. ;)

De akkor nézd meg szg88 által javasolt gépeket.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29158) szg88 válasza AMD Power (#29157) üzenetére


szg88
őstag

"Jómunkásember" lol ilyet még nem is láttam :)
Érzésem szerint nem ilyen gépet akar, inkább egy kis egyszerűbb apróságra vágyik.

(#29159) AMD Power válasza szg88 (#29158) üzenetére


AMD Power
titán

Nincs is sok van belőle. ;)

Ok. De azok amiket te linkeltél kisebbek. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29160) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Nem akarok ultra pici kis izét, olyat szeretnék ami adott árfekvésben egy jó választás.

Ha sx130at választom az már egy másik árkategória, szóval a 40000es mezőnyben az sx130 jónak számít?

(#29161) AMD Power válasza SkyLaci (#29160) üzenetére


AMD Power
titán

40e kategóriában szerintem az egyik legjobb.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29162) themebuilder


themebuilder
senior tag

Akciós akkumulátor az ALDI-ban: 4db Ready-to-use 2300mAh 999Ft

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#29163) kovta23


kovta23
tag

Sziasztok!

Szeretném kérni a segitségeteket!
Vennék kompakt vagy ultrazoom fényképezőt kb 60000 Ft-ig.
Vegyesen használnám szobában és természetben is.
Javaslat?
Előre is kösz!

(#29164) themebuilder válasza kovta23 (#29163) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ezt nézd meg!

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#29165) futo001 válasza kovta23 (#29163) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Használtan FZ45, FZ48, újan HX7V, HX5V, TZ18, TZ8, SX230HS.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#29166) kovta23 válasza futo001 (#29165) üzenetére


kovta23
tag

Köszi az eddigi segitséget, ha tudod indokold, hogy miért is ezeket.

(#29167) kovta23


kovta23
tag

Ha Canon Sx 150 akarnék érdemes megvenni vagy ugyanolyan jó Sx 130 is?

(#29168) raziel01 válasza themebuilder (#29162) üzenetére


raziel01
veterán

Gyanúsan olcsó.

(#29169) szg88 válasza raziel01 (#29168) üzenetére


szg88
őstag

:)

(#29170) szg88 válasza kovta23 (#29167) üzenetére


szg88
őstag

Ugyanaz, csak drágább. A130-as teljesen jó. Ha automata is megfelel akkor ezek is jók: [link] [link] bár némelyek azt állítják nem jó a képe, de sztem jó.

(#29171) themebuilder válasza kovta23 (#29167) üzenetére


themebuilder
senior tag

Az SX130 IS jobb, mint az SX150 IS mert kevesebb MegaPixel-es és olcsóbb is és van rá CHDK is.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#29172) futo001 válasza kovta23 (#29166) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Egy fényképező esetén egyértelmű az indok: jó képeket készít. :)
Az FZ-k nagyok, GPS nincs bennük, azonban zoom nagy, képminőség kiváló, vaku OK, makró állat.
HX-ek kisebb zoommal rendelkeznek, gyengébb vaku, kiváló és kép és makró, GPS van, kicsik.
SX-nél ugyanaz, mint a HX-nél, de szerintem nem néz ki jól.

Ezeknek a típusoknak olvassad el a tesztjét szerintem.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#29173) kovta23


kovta23
tag

Kösz mindent!

(#29174) kano válasza kovta23 (#29173) üzenetére


kano
nagyúr

Olvass el néhány tesztet ezekről.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29175) kovta23 válasza kano (#29174) üzenetére


kovta23
tag

Mikről is?

(#29176) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Lehet hogy hülyeség(ek)et kérdezek, de sx130al lehet panorámaképet készíteni?
Gyárilag adnak hozzá memória kártyát? Ha nem akkor milyet érdemes venni? Lehet használni adapterrel microSD-t (class10) is, vagy a microSD-k sokkal lassabbak mint a sima SD-k és ezért többet kell várni míg elmenti a képeket, vagy beolvassa visszanézésnél?
Átlagosan hány megabájtos egy kép?
Milyen aksit érdemes hozzá venni (vagyis mi az ami olcsó és jó is hozzá)?
Lehet kapni hozzá kemény tokot értelmes áron (5000 alatt)?

(#29177) AMD Power válasza SkyLaci (#29176) üzenetére


AMD Power
titán

- Én úgy tudom ,hogy nem lehet. Vagyis én még nem lőttem vele olyat. :DDD
- Nincs benne a memóriakártya. 4e Ft már lehet venni Samsung Class 6 MicroSD+SD adapteres megoldást.
- Olyan 2.5-3MB körül vannak a képek méretei átlagban.
- Én egy Varta Ready2Use használom és nagyon jó.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29178) kano válasza kovta23 (#29175) üzenetére


kano
nagyúr

Amelyik gépeket a kolléga ajánlott.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29179) SkyLaci válasza AMD Power (#29177) üzenetére


SkyLaci
őstag

Az lehet hogy gond hogy nincs panoráma mód (40000ért már nem szeretnék kompromisszumot kötni úgy hogy csak mezei felhasználó vagyok), nem tudom hogy a nagylátószög önmagában mekkora látószöget tud. ?
(építész hallgató vagyok, és gyakran kell bonyolult belsőtereket akár 180 fokos látószöggel lerajzolni, úgy ahogy egy nézőpontból forgatva szemünket látjuk, és jó ha tudok készíteni fényképezőgéppel képet amiről ellenőrizhetem, pontosíthatom a rajzot, a halszemoptika az nagyon torz ehhez)

Még egy kérdés. a képstabilizátort be lehet úgy állítani, hogy mindig be legyen kapcsolva (tábla fotózásnál, rajz fotózásnál nagyon fontos), vagy ha nem akkor mennyire összetett művelet a bekapcsolása (nem akarok mindig félpercet böngészni a menüben)

Na még egy: Ha mondjuk egy A2es rajzot szeretnék befotózni, vagy egy makettot fotózok, és szükség van vakura, akkor az optika nem árnyékol bele a képbe? (gondolom értitek mire gondolok)

(#29180) scarabaeus válasza SkyLaci (#29179) üzenetére


scarabaeus
őstag

Egyáltalán nem szükséges ahhoz panorámamód.
Tájképnél a messzi hegyeknél mindegy, ha szabad kézben elmozdul valamennyit a fényképező, de beltérben közel vannak a dolgok, a fényképezőnek egy pont, a nodális pont körül kell forognia (ami nem az állványcsavar helye, hanem valahol az objektív tengelyére esik). Így kerülhető el a parallaxis hiba, ami azzal jár, hogy egy közeli és egy távoli tárgy két elkészült felvételen egymáshoz viszonyítva elmozdul (videó). Látható, hogy ez panorámafejjel oldható meg.
Mondhatná bárki, hogy akkor a kézzel "húzott" (azokat is forgatni kellene, mi járunk körbe az egy pont körül forgó fényképező körül, nem a fényképező körülöttünk a kezünkben) panorámák röptében a gépben összerakva miért működnek? Beltérben csakis csalással. A program kijavítgatja az átfedések problémáit. Már ahol tudja. Beltérben nem fogja tudni, bármelyik ilyen képen láthatóak az illesztési hibák vonalaknál (pl. bútorok szélei).
Más dolog, ha az embernek van ilyen állványfeje, már gömbpanorámát is készíthet akár szobán belül is (viszont hogy csökkenjen az illesztendő képek száma, ami HDR esetén még sokszorozódik is, ott már érdemes nagyobb látószöggel nekimenni).
Egysoros panoráma megoldható speciális állványfej nélkül is, ha az állványcsavar véletlenül pontosan a nodális pont alatt van (vagy egy adapterrel odakerül) - libellával beszintezve a gépet az egy sort meg lehet oldani (döntést értelemszerűen már nem).

Quoth the Raven "Nevermore."

(#29181) AMD Power válasza SkyLaci (#29179) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig az UItrazoomos kategóriában 40e Ft kell kompromisszumot kötnöd. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29182) SkyLaci válasza AMD Power (#29181) üzenetére


SkyLaci
őstag

Ja, de kompaktot akartam, csak kiderült hogy a kompakt gép már önmagában kompromisszum.
Na jó lehet hogy megleszek panorámafotózás nélkül (meg hát arra jó a telefon kamerája is :DDD)

Hol találok olyan tesztfotókat amiken belső térben látszik hogy milyen nagy a nagy látószög?

A többi kérdésemre mit tudtok mondani? (képstabilizátor, vakuárnyékolás)

(#29183) Hth válasza SkyLaci (#29182) üzenetére


Hth
tag

A Canon oldaláról letölthető a használatija ! Az adja a legjobb válaszokat :)
( én is letöltöttem )

(#29184) akos3


akos3
addikt

Tud vki arról vmit h átmérő méretre megegyezik- e az olympus sp 560 uz és a 600 uz obijektíve? egészen pontosan nekem a lencsevédő számítana. Tehát, hogy a 600as lencsevédője rámenne e az 560ra vagy sem.

(#29185) futo001 válasza akos3 (#29184) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

A 600-ra nincs menetes szűrő magában, csak adaptertubussal tudod rá feltenni, így a két átmérő szerintem mindenképpen eltér.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#29186) akos3 válasza futo001 (#29185) üzenetére


akos3
addikt

Félreértettél :) Nem szűrő kéne hanem lencsevédő. Csak már az 560hoz nem kapni viszont a 600hoz még igen. Ezért kérdem, h megyegyezik e v sem.
:Y

(#29187) futo001 válasza akos3 (#29186) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Valóban benéztem. :)

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#29188) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Feljebb volt pár hozzászólás az akksi tárolásáról. Ma véletlenül futottam ebbe bele (Infolithium): Fully discharge the battery pack before storing and store it in a cool, dry place.
Ez ellentmond a tanultaknak, de tény, hogy nem az Infolithium volt anno az óra anyaga.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#29189) atsil


atsil
tag

Üdv Szakik!

Van egy Fuji FinePix F100fd gépem és kellene helyette valami, mert már a végét járja. Több mint 3 éves a gép, azóta nem nagyon követtem az eseményeket ezen a téren.

Ajánljatok már egy Nikon és egy Canon kompaktot is max. 100 ezer forintig. Ha lehet, ne legyen túl nagyméretű. A régi gépnél az auto ISO-t lehetett maximalizálni, ilyen funkció az újba is legyen, mert nem szeretném, hogy az auto ISO mondjuk 800-at vagy 1600-at állítson be, mert használhatatlan lesz a kép (a régit Auto ISO (400)-on használtam, mert már a 800-as nagyon zajos volt, így auto-n volt, de 400 fölé nem ment).

Ami még fontos, hogy legalább 5x optikai zoom legyen, mint a régiben (bár ahogy néztem, ekkora méretben már vannak 10x+ zoom-osak is) és hogy minél "széláslátószögűbb" legyen wide állásban.

Köszi.

ui.: Esetleg jöhet egy Panasonic is, ahogy látom az is elég "népszerű", de hogy jó-e azt nem tudom.

(#29190) futo001 válasza atsil (#29189) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Akkor Canon SX230, vagy Nikon S8100 szerintem.
Én azonban megtekintésre még ajánlanék Sony HX9V-t, Panasonic TZ20-at.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#29191) scarabaeus válasza SkyLaci (#29182) üzenetére


scarabaeus
őstag

A látószögre vannak online számoló appletek, de egyszerűen ki lehet azt egyébként is számolni különböző fényképezőgépekre.
Vegyük akkor pl. az SX130-ast. Ha a dpreview specs oldalát megnézzük, látható a fényképen objektívre írt tól-ig fókusztávolság, 5-60 mm, ebből a kezdőérték lesz most érdekes, a nagylátószög.
Látható lentebb a szenzorméret, 1/2.3" (6.17 x 4.55 mm). Az ősi kameracső-átmérő jellemzőt figyelmen kívül hagyhatjuk, mivel ki van írva a szélesség-hosszúság adatként (ha nem lenne, pár kameracső érték átszámolva normális mértékegységekre pl. itt látható).
Képzeljünk el egy egyenlő szárú háromszöget, amelynek az alapja a szenzor, a magassága a fókusztávolság, az alappal szemközti szög a látószög. Ezt megfelezve egy derékszögű háromszöget kapunk, amelynek egyik befogója a magasság, a másik befogója az alap fele, utóbbival szemközti szög a látószög fele. Ebből tehát vissza lehet számolni, akár google számológéppel:
A vízszintes látószög 2*atan(6,17/(2*5)) in degrees=63 fok.
(60 mm-en pedig 5,9 fok).

Quoth the Raven "Nevermore."

(#29192) Nagya21 válasza scarabaeus (#29191) üzenetére


Nagya21
addikt

Ahha, persze :) :) :)
(nekem eccerübb , megmondják a látoszöget az okosok, oszt jó napot)
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#29193) benvolio válasza atsil (#29189) üzenetére


benvolio
őstag

Szerintem a Pana TZ20 és TZ18 nem igazán remekel képminőségre, inkább a Sony HX9V-t vagy a Canon SX220/230-at ajánlatos megnézni.

(#29194) themebuilder válasza atsil (#29189) üzenetére


themebuilder
senior tag

Nikon Coolpix S8100 helyett inkább S9100-et javaslom. Canon Powershot SX220 HS/SX230 HS is nagyon jó választás.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#29195) themebuilder válasza SkyLaci (#29176) üzenetére


themebuilder
senior tag

Canon PowerShot SX130 IS ajánlott. Egy ilyen akkumulátor megérhet egy próbát, memóriakártyából meg a Samsung nagyon jó.

Panoráma mód viszont nincs. (SX220 HS és az SX230 HS-ben viszont van). Valamilyen univerzális tokot valahol biztos kapsz hozzá.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#29196) szg88 válasza atsil (#29189) üzenetére


szg88
őstag

Ezek sem utolsók, bár árban sem :)[link] [link] [link] [link] [link]

(#29197) Hth válasza AMD Power (#29181) üzenetére


Hth
tag

Kűldtem üzenetet privátban !

(#29198) Nagya21 válasza themebuilder (#29195) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Sx220-ban úgy van pano mód, hogy fényképezel sorba, majd a számítógépen a szoftver összerakja, míg a Kodak z812is-ben valós pano mód volt(ott a gép rakta össze)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#29199) kovta23


kovta23
tag

Sziasztok!!!

Érdeklődnék pár gép után. Mi a véleményetek róla? Érdemes venni?
Fujifilm FinePix S1800
Fujifilm FinePix S2950
Fujifilm FinePix S3200
Kodak EasyShare Z981
Nikon COOLPIX L120

Segítsetek mit javasoltok!

(#29200) perempe


perempe
addikt

Megállná most is a helyét?
[link]
Lázbérci víztároló (Panasonic Lumix DMC-LS3)

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.