Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79251) oba válasza aytukabozs (#79250) üzenetére


oba
addikt

Az remek... kérjem vissza a pénzt gondolom... :) Nem nagy érték, 5 dollár... de akkor is.

(#79252) beg válasza oba (#79251) üzenetére


beg
veterán

Jó volt a címzés? Itt dekolt Budapesten majdnem egy hónapig aztán visszafordították.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#79253) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Hello! Rendeltem GB-ről IEM BT-os headset-et és ezt írja a PostNL: 20-03-2017 05:01 The delivery of the item was unsuccessful

Van ezzel bármi teendőm?

(#79254) oba válasza beg (#79252) üzenetére


oba
addikt

Persze... alis rendelés. És ezen kívül még 3 csomag van hasonló állapotban... "kézbesíthetlen" és ilyen címszavakkal. Ami azért vicces mert már lassan két éve rendelek aliról és eddig sosem volt gond. Ami még viccesebb, hogy valamelyik nap hív valaki, a szomszédos épületből, hogy szerinte nála van a csomagom (rajta volt a számom a címzett résznél). És átmentem érte és tényleg ott volt. Jól volt címezve a postás mégis B lépcsőház helyett a C be vitte egy női név postaládába dobta be...

(#79255) beg válasza m4rk.89 (#79253) üzenetére


beg
veterán

Felhívni a posta ügyfélszolgálatot hogy miért nem sikerült a kézbesítés.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#79256) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Na ma pirospont jár a VÁM-nak. ( hogy legyen egy kis ellensúly is. :) )

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#79257) m4rk.89 válasza beg (#79255) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

(#79258) Revesz


Revesz
aktív tag

Nekem rohadt gyorsan megérkezett a csomagom az országba...mára vártam, de nem hozta a postás :/.
22.99 dollárba került postával a cuccos így még áfa sem kell rá. Remélem nem kezdenek el vele szarakodni:(.

IdőpontokStátuszokEseményekHelyszínek
Küldemény postai átvétele a küldő országban / 2017.03.11. | 03:17
Küldemény postai átvétele a küldő országban / 2017.03.11. | 10:02
Célországba elküldve / 2017.03.12. | 08:25
Célországba megérkezett / 2017.03.14. | 20:46
Belföldi feldolgozásra továbbítva- 2017.03.16. | 02:24

(#79259) aytukabozs válasza Revesz (#79258) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ezzel már tuti nem fognak semmit szarakodni.

(#79257) m4rk.89
Szerintem nem jól értetted a tanácsot. :)
Próbáld újra értelmezni. :P

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#79260) m4rk.89 válasza aytukabozs (#79259) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Akkor elmondanád kit kell hívnom, nem jött át sorry! :DDD

(#79261) beg válasza m4rk.89 (#79260) üzenetére


beg
veterán

Találós kérdés: szerinted ki kézbesít kis hazánkban?
A, magyar posta
B, holland posta
C, felezzük meg és kérem a közönség segítségét

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#79262) m4rk.89 válasza beg (#79261) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Köszönöm! :)

(#79263) tibcsi0407 válasza beg (#79261) üzenetére


tibcsi0407
félisten

C

;]

https://utdetailing.hu/

(#79264) aytukabozs


aytukabozs
addikt

No, topicgazda uram!
Úgy fest a pandawillt átiírhatod a nem ajánlott boltok közül, a megboldogult boltok közé...
A főoldalon kívül minden 404, a facebook oldalukon tavaly nyári az ucsó post.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#79265) Krogoth válasza aytukabozs (#79264) üzenetére


Krogoth
senior tag

Nem ajánlott boltok (hitegetnek, ígérgetnek vagy fel sem adják, kósza elégedett vásárlók vannak):
pandawill
dx
tmallbox
lightinthebox

(#79266) aytukabozs válasza Krogoth (#79265) üzenetére


aytukabozs
addikt

mit szeretnél mondani?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#79267) Krogoth válasza aytukabozs (#79266) üzenetére


Krogoth
senior tag

Nézd meg az összefoglalót. Már ott van a nem ajánlott boltok között.

(#79268) Zeki válasza aytukabozs (#79264) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jól elfelejtődött nálam is, ahogy a dx , a focalprice, a nem működő tmallbox, a minideal, a tmart, a nem működő coolseason, orientdeal, magicbazaar és lenteen. De ahogy nézem a priceangels is csak pár dologra állt rá.
Változnak az idők és a boltok.

(#79269) tibcsi0407 válasza Krogoth (#79267) üzenetére


tibcsi0407
félisten

https://utdetailing.hu/

(#79270) -ZeeZee- válasza Krogoth (#79267) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Itt a kérés az volt, hogy a "nem ajánlottak" közül kerüljön át az "agyhalottak" kategóriába. Ha érted...

(#79271) beg válasza aytukabozs (#79264) üzenetére


beg
veterán

Nem írom azt sehova, törlöm a p-be :)
De perverz kend, hogy ilyen oldalakat nézeget mint a pandawill.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#79272) beg válasza Zeki (#79268) üzenetére


beg
veterán

Tmall is kuka, köszi.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#79273) pataig


pataig
tag

Sziasztok!
Remélem jó helyen érdeklődöm...
Rendeltem az Aliexpress.com-ról... Gondoltam rá nézek a rendelésemre, s ezt találtam:
Nem nagyon értem ezt.... Mi a véleményetek?? Várjak még, vagy indítsak egy dispute-ot?

Kép

Előre is köszönöm a válaszotok!

[ Szerkesztve ]

(#79274) szmyky válasza pataig (#79273) üzenetére


szmyky
aktív tag

Disput

Az ok pedig:

Logistic problem --> No tracking information

(#79275) atee_13


atee_13
őstag

Etotalk, állandó jelleggel ide dob, pedig nem is az én fiókom. Másnál is van ilyen?

(#79276) Krogoth válasza -ZeeZee- (#79270) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ezt egy kicsit benéztem, nem is értettem mit nem értenek azon, amit én értek, de már értem, hogy nem értették amit én rosszul értettem, így a nem értésük érthető :D

(#79277) Graphics válasza Zeki (#79268) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Minideal-lel mi a baj?

Tmallbox pedig milyen jó volt anno, onnan volt az első Lenovom.

Focalprice-ról is vettem telefont.

Pandáról meg rengeteg motyót, annak látom ,hogy az oldala teljesen leépült... Lehet átmentek Alira?

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#79279) atee_13 válasza Graphics (#79277) üzenetére


atee_13
őstag

Én is ott kezdtem ZTE v970 el, nekem is szimpatikus volt akkoriban a tmallbox

(#79280) Graphics válasza atee_13 (#79279) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A830 vs V970 volt hezitálás tárgya anno.

Végül Lenovo lett, onnan indult a "lavina" :D

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#79281) atee_13 válasza Graphics (#79280) üzenetére


atee_13
őstag

Én után az asszonynak rendeltem A850 est meg ismerősöknek is anyumnak 760 ast :) még most is megvan továbbadta apumka ő LeEco-ra váltott

(#79282) Zeki válasza Graphics (#79277) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kiesett a pixisből, senki sem emlegeti őket.
Pedig van SF meg DPD postája is, lehet valamelyikkel átcsúszós.
Valahogy más shopok vannak favorizálva.

(#79283) Money94


Money94
csendes újonc

Van egy kis gondom... ma kellett volna, hogy kihozzanak egy csomagot, de nem történt meg... vagy is állítólag megtörtént, de én nem tudok róla... vártam egész nap, még értesítőt sem kaptam róla.
A tracking number ezt mutatja:
2017-03-20 17:26:00 Utánküldve / Reforwarded
2017-03-20 12:51:00 Postán átvehető
2017-03-17 10:34:00 Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting
Felhívtam még délután a postát, mondták, hogy sikertelen volt a kézbesítés, és holnap át tudom venni. Most megint megnéztem a tracking numbert, erre ott van, hogy Utánküldve - ahogy láthatjátok -. Nem értem, mi ez? Olvastam a posta oldalán, hogy az utánküldés egy szolgáltatás, amit kérni lehet. De én nem kértem ilyet... egyáltalán nem értem ezt az egészet.

(#79284) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Az mennyire normális, hogy 1 hét alatt nem bírják feldolgozni a beküldött papírjaimat?

(#79285) beg válasza Money94 (#79283) üzenetére


beg
veterán

Utánküldve azt jelenti, hogy elsőre rossz (vagy egy köztes) postára ment és most küldik a hozzád tartozóra.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#79286) pataig válasza szmyky (#79274) üzenetére


pataig
tag

Ez a rész aggasztott engem: "2017.02.24. Order has been Cancelled"
Ez teljesen normális bejegyzés a szállítási információk során?? (még ilyet nem láttam)

[ Szerkesztve ]

(#79287) kymco válasza pataig (#79286) üzenetére


kymco
veterán

Én is kaptam ilyet az Alin, és utána kaptam egy új tracking numbert, ami élő.... legalábbis remélem, hogy az :D

www.refujvaros.hu

(#79288) luck66 válasza kisgyerek85 (#79284) üzenetére


luck66
tag

Ez aránylag "gyorsan" halad...... :K

(#79289) aytukabozs


aytukabozs
addikt

(S)Kis segítség kéne, én vagyok a béna, vagy a DPD-t valóban nem lehet telefonon elérni..?
+36 1 501 6200
+36 40 100 373
ezeket próbáltam.
(Rákérdeznék már miért nem jön tovább FR-ből a telóm)(/S)

Storno, a tudakozó segített :)

(#79290) Duliee

El sem kezd csörögni, hanem azonnal megszakad.
Mostmár klassz gépzenét hallgatok itt +36 1 501 6204
(de ahogy nézem 501-6299-ig övék az egész széria)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#79290) Graphics válasza aytukabozs (#79289) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sokáig kell próbálkozni, mert amúgy egy rakat szar a telefonos elérhetőségük...

Nekem egyszer megállt a csomagom az egyik depóban, és nagy nehezen elértem a depo vezetőjét, és személyesen vettem át inkább...

Külföldön ha megrekedt, nos az fogósabb, lehet vmi kontaktot kéne keresned a chronoposton

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#79291) peestike


peestike
senior tag

Holland postás csomag, érzek némi zavart az erőben:
2017. 03. 13. 10:38 - The item is pre-advised, HUNGARY
2017. 03. 13. 10:38 - The item is pre-advised
2017. 03. 18. 16:15 - Célországba elküldve, Küldemény továbbítás-, szállítás alatt, NLAMSE(Netherlands (
2017. 03. 18. 17:15 - The item is at the PostNL sorting center, HUNGARY
2017. 03. 18. 17:15 - The item is at the PostNL sorting center
2017. 03. 20. 11:41 - The item is on transport to the country of destination, HUNGARY
2017. 03. 20. 11:41 - The item is on transport to the country of destination
2017. 03. 21. 8:39 - The item has arrived in the country of destination, HUNGARY
2017. 03. 21. 12:00 - Célországba elküldve, Küldemény továbbítás-, szállítás alatt, NLAMSE(Netherlands (
Szerintetek melyik lehet valós bejegyzés? :)
Mióta új a felület a királyi postán, nem tudom a háttérben a dolgok változtak e, de többször látok fura dolgokat, mint korábban...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#79292) VikingFish


VikingFish
újonc

Sziasztok!
Csináltam egy kis hülyeséget, Tinydeal-ről rendeltem online egy olcsóbb telefont (kb28ezer ft), és simán bankkártyával fizettem. Másnap kaptam egy emailt hogy küldjek képet a kártyáról, amit persze nem akartam megtenni, ezt megírtam nekik, majd arra jutottunk hogy törlik a vásárlásomat, a pénzt visszakapom, majd (ha továbbra is megbízom bennük) indítsak egy paypalos rendelést, mert azt nem kell igazolni.
A rendelés törléséről az emailt márc 15-én kaptam meg, amiben 3-30 napot írtak a visszafizetés megérkezésére. Nagyjából mikor számíthatok, ha számíthatok egyáltalán az összegre? Nem vág földhöz, de azért jó lenne ha meglenne... Válaszokat előre is köszönöm!

(#79293) MasterMark válasza VikingFish (#79292) üzenetére


MasterMark
titán

3-30 nap.

Switch Tax

(#79294) VikingFish válasza MasterMark (#79293) üzenetére


VikingFish
újonc

...Hát akkor pontosítanék :D Általában mennyi idő míg megérkezik a visszautalás, az egy hónapos intervallumon belül?

(#79295) luck66 válasza VikingFish (#79294) üzenetére


luck66
tag

hát erre a válasz: 3-30 nap
majd ha ők visszautalják (ki tudja mikor),a kártyatársaság megkapja az infót,feldolgozza,továbbítja a bankodnak ,ők földolgozzák ,jóváírják és már a számládon is van

Az Aliexpress,,Dhgate 3-5 munkanap alatt,attól is függ milyen "kategóriás vevő" vagy ,

[ Szerkesztve ]

(#79296) landau


landau
csendes tag

Az Összefoglalóba hasznos lenne beleírni a válaszokat ezekre:

1. Ha Tracking Number nem egyezik az a "Hogy néz ki a Tracking number?" bekezdésben írtaknak, akkor az mit jelent?

a.) teljesen kamu
b.) lehet valódi követés mögötte, de csak a Magyar Postának átadásig
Ha ilyen (elvileg nem megfelelő) TN-t a külföldi Tracking követő weboldalakon beírva az kiad valamilyen szállítási történetet, dátumokkal, hogy pl. VÁM - 2017.XX.YS, Átadás végső kiszállítónak (értsd: M. Posta) - 2017.XX.YY, akkor
- Az jelenthet-e valós adatkövetést? Ami ezekben a nyomkövető oldalakon megjelenik, az mennyire biztos, hogy valós? Ha azt írja pl., hogy bejött Mo-ra, akkor tényleg bejött?

Mit történhet, ha (valódi) Tracking Number nélkül adják fel nekünk a terméket, és mi a teendőnk, ha nem érkezik meg határidőre.
- Nézzük meg, a Magyar Posta nyomkövetési rendszerében megtaláljuk-e?
- Ha nem: ez 100% azt jelenti, nem valódi TN--nel adták fel, tehát nem a Magyar Posta által is elfogadott nemzetközi ajánlott a csomag.
- Ha nincs a Magyar Posta nyomkövető rendszerben, mit csináljunk?
- Hívjuk fel a Postát (melyiket?), kérdezzük meg, nem érkezett-e külföldi küldemény a címünkre?
- Honnan tudjuk, mikor kezdjünk el érdeklődni a postán? (Ha beérkezett, 1 értesítés + 10 napig marad ott.)
- Milyen módszerrel tudják a postások ellopni a nem ajánlottan érkező csomagokat?
- A nem ajánlott csomagnak semmilyen adminisztratív nyoma nincs a Posta rendszerében? Csak a postásokon múlik, ellopják-e, vagy nem?
- Ha nem találják a Postán, mit tegyünk:
- Írjunk vissza az eladónak, hogy nem érkezett meg, és térítse vissza a vételárat? (lásd Összefogl.-ban)

- Ha nem valódi ajánlott küldeményként rendelünk meg egy terméket, az lényegében azt jelenti, ha útközben lenyúlják a csomagot, akkor
- Mi, Vevők - Paypal esetén - garantáltan visszakapjuk a pénzünket, bukunk 4-6 hetet, míg várunk a termékre, esetleg az eBay/Aliexpress stb. fiókunkon ez a vásárlás értékelésként megjelenhet, mint meg nem valósult, és ha sok ilyenünk van, rontja az értékelésünket.
- Az Eladó pedig viseli gyakorlatilag a nem ajánlott küldés (így pl. magyar postások megbízhatóságának) minden kockázatát?

Nekem ezek nem teljesen tiszták az Összefoglaló alapján.

(#79297) beg válasza landau (#79296) üzenetére


beg
veterán

Hogy újból ekézhessük a csúnya lopós postásokat hiszen az összefoglalóban is benne van hogy tudják ellopni?

Ne már... :) Ezen még dolgozz kicsit, lehetőleg szofisztikáltabban és helyesírásra, helyes szórendre is figyelj.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#79298) Upo válasza beg (#79297) üzenetére


Upo
addikt

Hogy tudják ellopni? Én megmondom hogy hogy. Hozzájuk kerül, és utána nem kerül el tőlük. Ezt bele lehet írni az összefoglalóba is. :DDD

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#79299) luck66 válasza landau (#79296) üzenetére


luck66
tag

Az
1,pontra a válasz megtalálható pontosan az összefoglalóban
2, pontra a válasz,általában az olyan küldeményre,ami nem érkezik meg, a bolt üzletszabályzatában találsz választ,mindenki másképp csinálja,de mindenhol van vevővédelem

(#79300) luck66 válasza beg (#79297) üzenetére


luck66
tag

Beg ! Csinálj egy részletes 20-30 oldalas összefoglalót ,amiben minden benne van,ami létezik és emelt díjas Sms után elolvasható :C

landau : ezt is lusták sokan elolvasni,mi lenne még több infó lenne

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.