Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M3nt0R


M3nt0R
tag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy laptoppal szeretné 5.1es hangfalrendszert meghajtani, de nemtudom hogy erre alkalmas e a hangkártyája. Lenovo 3000 C100as gép a következő integrált kártyával: Intel 82801FB ICH6 - AC'97 Audio Controller.

A probléma az, hogy nekem úgy tűnik, h ez 6 csatornás kártya (ICH6ból gondolom, meg mellékelt progiból) de nem vagyok egy nagy májer ebben a témában, szal.... :F

Szóval az lenne a kérdésem, hogy használ e vki laptoppal 5.1et, működik e a dolog, mi a legjobb megoldás erre.

(#2) devast válasza M3nt0R (#1) üzenetére


devast
addikt

1, van-e annyi/olyan dugó a notin, amennyi/amilyen kellene? (hiába tudhat a hangkártya 5.1-et ha nincs kivezetése)
2, nézd meg a windowzodban.
3, nézd meg a használati utasításban.
4, Szerintem nincs benne 5.1, de ez csak szvsz, lehet dokkolóval lenne, de ha komolyan gondolod veszel egy ilyet [link]

(#3) #64791808


#64791808
törölt tag

Az ICH6 az a déli híd típusa, ahoz kapcsolódik az AC97-es kodek, de nem azért 6, mert 6 csatorna. Ilyen notiba azért illik 5.1. Ahogy akolléga is mondta, dugók száma. Ha 4 jack van rajta, akkor 5.1. Ha csak 3, akkor nem.

Egyébként való igaz, ha hangminőséget is szeretnél, akkor SB Audigy2 ZS PCMCIA.
Igényes vagyok a zenére, a tiszta hangra. A cucc nyílván nem stúdiótechnika, szóval sokan vannak, akik ezt is lefikázzák, mert a csöves erősítő és a 300 ezres KOSS füles a jó. De az alaplapi izéhez képest döbbenetesen jó a hangminősége. 20 ezer forint. Szerintem megéri.

(#4) M3nt0R válasza #64791808 (#3) üzenetére


M3nt0R
tag

Most elég hülyének fogtok nézni, de a laptopon 2 dugó van. Egy a mikrofonnak, egy meg a fülesnek/hangfalnak. Ahogy a hangkártyához járó progit nézem, 3 kimenetnek kéne lenni (egy Line in-nek is) szóval egy átlag integrált hangkártya, de félek annak nincs kivezetése. A kérdés az hogy akor így jártam?

Ha megveszem a hangrendszert (Logitech X-530) akkor tudom használni 2.1 egynek is minden további nélkül? Tudom h nagy hülyeségnek tűnik így, de ugyan annyiért kapom ezt meg használtan mintha vennék egy Logitech X-230at. (11e)

Na igen, zene terén én is igényes vagyok, csak ''kedvem'' nincs venni 300e ért cuccot, stbstb. Valamint egy panelba kis szobába nem is hiszem hogy praktikus.
Azt a Creatuve kártyát néztem én is, de sjanos esélytelen hoyg anyagi keretbe belezsúfoljam, meg egyébként is dupla annyiba kerül mint a hangfal maga.
Lehet ennél olcsóbban egyszerűbb 6 csatornás PCMCIA kártyát kapni, Vagy vmi USBs megoldást tudtok javasolni ami jó?

Köszi.

(#5) M3nt0R


M3nt0R
tag

up

(#6) etilin válasza M3nt0R (#4) üzenetére


etilin
aktív tag

Logitech X-530 ehhez már dukál egy hangkártya, szerintem.

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#7) S.Feri válasza M3nt0R (#5) üzenetére


S.Feri
őstag

pcimca hangarit lehet venni, pl audigy 2 zs-t.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#8) morfondőr válasza M3nt0R (#5) üzenetére


morfondőr
őstag

Azért van két jackdugó a gépen, mert egyik egy stereo kiment, a másik egy mic/line-in bemenet. De a stereo kimeneten (amelyik hangkari olyan) lehet digitális jelet is küldeni, csak ahhoz olyan erősítő kell. Az én gépem 7.1-et tudna így. Úgy néz ki a kábel, hogy egyik fele 3,5-es jack, a másik meg egy RCA. Ezt bedugod egy digitális erősítőbe, és az szépen lekeveri neked 5.1 v 7.1-ben. És persze a hangártyát be kell állítani a winben, hogy ne analóg jelet küldjön, hanem SPDI/F-et.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#9) liquidmoon válasza morfondőr (#8) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

'' Úgy néz ki a kábel, hogy egyik fele 3,5-es jack, a másik meg egy RCA. '' Ilyet hol lehet venni? Vagy csinálni hogyan kell?

(#10) etilin válasza liquidmoon (#9) üzenetére


etilin
aktív tag

Olyat biztosan lehet venni aminek egyik fele Jask a másik része meg két RCA. Én az Arwill-ban vettem.[link]

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#11) liquidmoon válasza etilin (#10) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Olyanom nekem is van, a mediaban is lehet venni, de ezen nem megy át a digitális jel. Olyan kellene, aminek az egyik fele 1db RCA, a másik meg vmilyen jack dugó. Csak azt nem tom, mono v stereo kell hogy legyen, és hogy egyáltalán működne-e? :F

(#12) DjKoxi válasza liquidmoon (#11) üzenetére


DjKoxi
senior tag

www.kacsa-audio.hu. Ha elmész hozzájuk v telefonon beszélsz velük csinálnak Neked amilyen hosszút akarsz. És van olcsó és drága minőségi megoldásuk is.
De ha beledugod a sztereo jack-et a másik végén az egyik RCA-n megjelenik a dig jel.
A piroson ami a jobb oldal.

[Szerkesztve]

(#13) #54715584


#54715584
törölt tag

siman lehet ilyen kabelt venni, vagy veszel egy olyat, aminek mindket vegen rca van, plussz kell meg egy rca-jack atalakito, ilyen egyszeru :) nekem is igy mukodik :)

(#14) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek :R , holnap kipróbálom.

(#15) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Na kipróbáltam. De semmi... Két kábel összedugva:
1. egyik vége 2 db RCA(piros-fehér), másik stereo jack
2. stereo jack aljzat(amibe bele megy a 1.kábel jack vége, és egy stereo jack dugó, ami megy a notiba
De az erősítő meg sem nyikkan, azt mondja, hogy nincsen digit jel. Pedig az ex asztali gépemmel simán működött, de mondjuk ott volt a gépemnek rendes RCA digit kimenete.
Vmi ötlet? Amúgy a notim Acer 5101-es.

(#16) Danok


Danok
újonc

Hello!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy asus laptopom amihez vettem egy külső hangkártyát meg egy 5.1-es hangfalszettet. Feltelepítettem a drivert és fut is meg a programban szól mind az 5+1 hangszóró normálisan viszont a filmek zenék, játékok nem akarják használni az oldalsó hangfalakat. Mi lehet a probléma?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#17) olzsy


olzsy
csendes tag

Szintén ilyen problémával küzdök. Van egy Logitech X540-es rendszerem és laptopról akarom kihajtani de csak két kimenet van a laptopról.

Jelenleg úgy van, hogy laptopról megy ki Usb-n a külső hangkártyához a jel és utána ő osztja ki, de az a baj, hogy nem jön ki az 5.1. Mi lehet a baja?

Laca

(#18) akela91


akela91
addikt

Sziasztok. Egy végtelenül olcsó, usb hangkártyát tudtok ajánlani notebookhoz? Sajnos a beépített nem kompatibilis win 8.1-el, és nem szeretne a hölgy vissza váltani win 7-re. Hangminőség akár lehet ugyanolyan gagyi, mint a beépítettnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.