Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79351) beg válasza CactuS (#79350) üzenetére


beg
veterán

Tiny nem rossz, de az eu-s csomagoknak néha lába kél a Feucht elosztóban. Szóval egy kicsit nagyobb rizikó, de paypal véd.
Mondjuk csak china küldést látok, de csak mobilról tudom nézni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#79352) arfer válasza CactuS (#79350) üzenetére


arfer
aktív tag

Ha ott van, hogy Shipping from Germany (pl. kiválasztható warehouse gomb) , akkor EU, ha nem, akkor nem :) .

(#79353) aytukabozs válasza CactuS (#79350) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ezen a lapon pl. tudsz választani honnan jöjjön, ahol ilyen nincs az nem EU.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#79354) Zeki válasza CactuS (#79350) üzenetére


Zeki
nagyúr

Rakd kosárba, és jön a nem kellemes meglepi.
Kínából jön. Közel 10 ezer Ft a futár. És még simán mehet rá a vám meg Áfa.
Az oldal amúgy okés.

Csak úgy roskadozik a topik a sok segítőkész embertől! :)

[ Szerkesztve ]

(#79355) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Köszi mindenkinek, akkor lesem tovább a lehetőségeket. :R Azért egy 150-200 dodós tételnél már nem mindegy, hogy honnan jön. Plusz akkora batár, hogy kétlem, hogy a vámon csak továbblöknék, még ha nem is tablet/telefon kategória.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#79356) Zeki válasza CactuS (#79355) üzenetére


Zeki
nagyúr

amazon.de ?

(#79357) kymco


kymco
veterán

Hurrá!!! Ennyire még nem örültem annak, hogy VÁM-ot és ÁFÁ-t kell fizetnem, de végre változott a posta nyomkövető rendszerén az állapot: "Vámköteles küldemény NAV regisztráció / Under postal customs procedure"

www.refujvaros.hu

(#79358) gulupeti válasza kymco (#79357) üzenetére


gulupeti
senior tag

Szintén... :D
Akkor lehet küldeni a papírokat emailben, ha jól gondolom.

(#79359) Ricsx válasza gulupeti (#79358) üzenetére


Ricsx
tag

Nekem is ma változott a státusza 2 hét után "Vámköteles küldemény NAV regisztráció"-ra. Ilyenkor most akkor kell elküldeni az email címükre azt hogy mennyiért vásároltam. Az elég ha az oldalról rendelt termékemnek a "rendelés részletei"-ről csinálok képernyőmentést + a számlámról eltűnt összegnek a képernyőmentését? Vagy hogyan kell ezt csinálni? ez az 1. :U

(#79360) aytukabozs válasza Ricsx (#79359) üzenetére


aytukabozs
addikt

összefoglaló,
VÁM, ÁFA, ÉRTÉKHATÁROK bekezdés

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#79361) gulupeti válasza Ricsx (#79359) üzenetére


gulupeti
senior tag

Itt mindent megtalálsz. Számla kell, esetleg megrendelés visszaigazolás + vámkezelési megbízás.

(#79362) aytukabozs válasza aytukabozs (#79250) üzenetére


aytukabozs
addikt

Na, megmozdult végre a Hk_Goldway/SF_Express csomagom, de fura kicsit;

2017-03-22 Wednesday
14:40:00 Shipment in transit at ROISSY AGENCE,FRANCE. Thanks for your waiting.
14:39:00 Shipment in transit at ROISSY AGENCE,FRANCE. Thanks for your waiting.
14:12:00 Shipment in transit at Roissy,FRANCE. Thanks for your waiting.
14:11:00 Shipment in transit at Roissy,FRANCE. Thanks for your waiting.
2017-03-15 Wednesday
12:03:00 Shipment in transit at Roissy CDG,FRANCE. Thanks for your waiting.
08:12:00 Shipment in transit at Hongkong,HONGKONG. Thanks for your waiting.
02:13:24 Shipment loaded at 【Hongkong Distribution Centre】, send to next station
2017-03-14 Tuesday
16:34:02 Shipment arrive at 【Hong Kong Tsing Yi Distribution Center】
16:05:42 Shipment loaded at 【Kwun Tong】, send to 【Hong Kong Tsing Yi Distribution Center】
13:02:38 S.F. Express has picked up the shipment

1 hetet állt franciában és most még mindíg helyből jön az újabb állapot.
ilyen AGENCE-s bejegyzésem még sose volt SF-fel. kell emiatt aggódnom?

Ha a chronopost oldalán nézem akkor az utolsó bejegyzés
ROISSY AEROPORT CHRONOPOST
Shipment in transit

Mit keres a reptéren, onnan nem kamionnal kéne továbbhozzák? :O

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#79363) tibcsi0407 válasza aytukabozs (#79362) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem ez az enyémmel (Honor V9) utazik.
Kicsit már engem is idegesített, hogy egy hét alatt nem váltott a státusz.

2017-03-22 11:14 FRANCE, Transit In
2017-03-22 11:14 FRANCE, Shipment in transit
2017-03-15 11:33 FRANCE, Inbound linehaul scan
2017-03-15 07:07 HONGKONG, Sorting in progress at local branch,Remark: item ready for despatch
2017-03-15 02:19 CHINA, The item has been departure the transport center of SF.
2017-03-15 02:18 CHINA, The item has been arrival the transport center of SF.
2017-03-14 22:10 CHINA, S.F. Express has picked up the shipment

Hol követed?

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#79364) beg válasza aytukabozs (#79362) üzenetére


beg
veterán

No para, innen már "meglódul" kb. 3-5 nap: [link]

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#79365) tibcsi0407 válasza beg (#79364) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A kolléga pirospontot adott a DPD-nek, de azért ha már itt vagyunk, akkor javaslom mindenkinek, hogy a futár előtt bontsa fel a csomagot, ha van rá lehetőség!
SPEmall-nál az elmúlt pár hónapban 4 csomagot loptak ki, míg van pár HK Goldway eset is. SPEmall írta, hogy csak Magyarországon fortuld elő ilyen.
Ezzel kapcsolatban megerestem a DPD-t, de természetesen nem válaszolnak, mivel a support náluk egy kalap sz@r. Redmi Pro topikban írta a fórumtárs, hogy feljelentést tettek és bíztató választ kaptak a rendőrségtől. Remélem lefülelik az enyveskezűt..

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#79366) beg válasza tibcsi0407 (#79365) üzenetére


beg
veterán

Olyan mindig előfordul bármely posta/futár szolgáltatónál, de tény ha van rá mód, akkor gyors bontás.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#79367) tibcsi0407 válasza beg (#79366) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az EU Express vonalon ilyen nem fordtult nagyon elő korábban, újabban viszont egyre gyakoribb. Ugye ilyenkor jön a "sokat akar a szarka" esete, mikor egyre több csomagot csapol meg az illető.
De nagyon aranyos, mert van amibe parfümöt, míg más csomagba csokit tesz a többszáz dolláros telefon helyett....

https://utdetailing.hu/

(#79368) david0403


david0403
csendes tag

Én is rendeltem TinyDeal-ről Német raktár. Januárban rendeltem, vártam egy hónapot nem érkezett meg, felajánlották hogy küldenek másikat de ezt DHL-el és nem hittem el hogy az sem érkezett meg. Azért 2x ellopni már elég nagy pofátlanság :D úgyhogy most disputot nyitottam paypalon, ez mennyi időt vesz igénybe, míg visszautalják a pénzt?

(#79369) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

csodaszerű: Aliról tempered glass: 5 nap :)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#79370) bl4ze válasza Turbobacsi (#79369) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez tényleg az, én már 30+ napokat várok minden szarra aliról :( :W

.:. bl4ze .:.

(#79371) aytukabozs válasza tibcsi0407 (#79363) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hogy hol? asszem mindenhol ahol lehet :D

http://intl.sf-express.com/
http://www.sf-express.com/cn/en/
http://www.chronopost.fr/fr
https://www.dpd.com/hu

Tegnap már telóztam is de csak annyival voltam előrébb hogy a kishölgy tájékoztatott hogy nincs semmi a megjegyzés rovatban, tehát nem sérült és más baj sincs vele...

(#79364) beg

:R

(#79372) tibcsi0407

hehe, melóban néma a telefonom, de most ránéztem és tényleg :D

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#79372) tibcsi0407 válasza aytukabozs (#79371) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én még a 17 track-en szoktam az SF számmal. :DDD
Nemrég jött az SMS a DPD-től, hogy 2-5 nap..

https://utdetailing.hu/

(#79373) david0403


david0403
csendes tag

Segítene valaki aki jártas Dispute ügyekben. Tinydealről rendeltem február 10. óta nem érkezett meg és nyitottam egy disputot. A válasza a Tinydealnek full ugyanaz volt amit egyszer régen megkérdeztem, hogy....

Generally it takes 3-7 business days to deliver to you. But it may be delayed sometimes due to the volume of packages fluctuated daily, severe weather, natural disaster, etc.

Ilyenkor mit tegyek? Irtam hogy penzvisszafizetést akarok mert több mint egy hónapot vártam. A paypal írta hogy kiterjeszthetem követesésre a dolgot de nemtudom, hogy működik ez az egész dispute igazából. Valaki segítene? Előre is köszi :D

(#79374) szmyky válasza david0403 (#79373) üzenetére


szmyky
aktív tag

Szerintem túl korán nyitottad a vitát, a Paypal azt fogja mondani, hogy a csomag úton és várj még...
:U
Mondjuk azt hiszem 30napig tudtok társalogni a paypal felületén utánna a paypal átveszi az ügyet és dönt az ott benyújtott bizonyítékok alapján.

De én nem sokat vitáztam a paypalon....

[ Szerkesztve ]

(#79375) MasterMark


MasterMark
titán

Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents

Ez meddig szokott tartani? Azt a két számlát meg a papírt megnézni ilyen sok? :DDD

Switch Tax

(#79376) szmyky válasza MasterMark (#79375) üzenetére


szmyky
aktív tag

Nem, ...azt elküldi a posta a nav-nak és ők egyeztetik a dolgokat és elbírálják, hogy valósak e az adatok, ha igen, akkor kiállítják a határozatot és továbbítják a postának, hogyan járjon el a csomaggal!
Sajnos ez több nap.
:((

(#79377) david0403 válasza szmyky (#79374) üzenetére


david0403
csendes tag

Hát január 12.-én rendeltem hivatalosan az árút. februárig vártam írtam és azt mondták elkeveredett küldenek egy másikat és ez a február 10.-i ami tulajdonképp a januári szóval már 2 és fél hónapja vesztegel:/

(#79378) szmyky válasza david0403 (#79377) üzenetére


szmyky
aktív tag

Ja...ok, akkor nem szóltam!

Írd meg nekik, hogy adják vissza a pénzt és ők meg nyomoztassanak tovább, de te már nem bízol ebben az üzletben!

Ha közben megérkezne a teló, akkor azt visszaküldöd nekik.

(#79379) MasterMark válasza szmyky (#79376) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi szépen. :R

Switch Tax

(#79380) Turbonium


Turbonium
újonc

Sziasztok!
Az én Tinydeal-es sztorim a következő.
Még január elején hirtelen felindulásból rendeltem egy telefont tőlük.
Villámgyorsan megérkezett, meg is lepődtem, minden a legnagyobb rendben volt.
Kedvet is kaptam egy újabb telefonhoz amit január 21.-én megrendeltem.
Egy nap alatt célországba elküldve státuszba került. A helyszín a hírhedt Freucht. Ezután viszont nem változott semmi. Ráadásul akkora hülye voltam, hogy a tranzakcióból kihagytam a PayPal-t. Ekkor találtam rá erre a fórumra, és olvasgatva a kommenteket, egyáltalán nem nyugodtam meg.
Tíz nap után még mindig semmi, ezért írtam nekik. Azt válaszolták, hogy érdeklődjek a szállítást végző cégeknél. Persze a DHL, és a magyar posta is lepattintott. Megírtam a tényállást a Tinynek, a válasz, hogy kivizsgálják, várjak türelemmel. 30 nap elteltével írtam nekik, hogy csináljanak már valamit.
Azt válaszolták, hogy kerestetik a csomagot, ez 30-60 nap, de mivel ilyen sokat vártam már, újraküldik vagy jóváírják TD pontban. Mivel már nem volt olyan készülék EU raktáron, az utóbbit választottam. Pár nap után rendeltem egy másikat, még rá is fizettem egy kicsit a TD pontokra, persze most már szigorúan Paypal-el. Meglepetésemre most meg nem kaptam track numbert, a registered airmail ellenére. Azt gondoltam, hogy időhúzás gyanánt csak kamuznak. Nem számítottam rá, hogy belátható időn belül megérkezik a csomagom, ennek ellenére egy hét elteltével becsengetett vele a postás. Azaz most minden happy, de Paypal nélkül többet semmit.

(#79381) Nabuk


Nabuk
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.

egy Canon DSLR kamerát szeretnék vásárolni a német Amazon oldalról.
A rendelés értéke 300.000 Ft. fölött van.

Magyarországon kell vámot fizetnem a gép után?

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#79382) szmyky válasza Nabuk (#79381) üzenetére


szmyky
aktív tag

Én nem értek az Amazonhoz, de ha németből küldik, akkor nem kell fizetned!

(#79383) maj-viktor válasza Nabuk (#79381) üzenetére


maj-viktor
őstag

amazon.de-s rendelés esetén nem... de vidd végi a rendelést, mert lehet a ptkg.-el még meglepetés érhet! Illetve az sem biztos, hogy szállít Magyarországra... azt is érdemes végignézni!
(ha konkrét típust tudsz írni)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#79384) Exelsior24


Exelsior24
aktív tag

Gearbestes rendelés 3 nap alatt ott volt Kínából Hollandiába, és onnét még 1-2 nap alatt Magyarországon, magyar posta meg már lassan 1 hete ül rajta és a tracking még mindig csak az országba beérkezett. De ahogy olvasgatom vannak itt jó páran akik már sokkal hosszabb ideje várnak egyes az országba beérkezett csomagokat, jó hogy a fél bolygót gyorsabban átutazza a küldemény, mint ezt a belföldi pár száz kilómétert. :(

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#79385) envagyok válasza szmyky (#79376) üzenetére


envagyok
veterán

Én is már 6 napja elküldtem mailben az adatokat, de semmi mozgás.
Röhej.
A gyakorlati tapasztalat az mennyi idő erre?
2017-03-17 13:48:00 Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents

(#79386) beg válasza envagyok (#79385) üzenetére


beg
veterán

Mostanában 7-10 nap.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#79387) vasi89 válasza Exelsior24 (#79384) üzenetére


vasi89
addikt

Távol álljon tőlem, hogy védjem a NAV-ot vagy a Postát de annyi pénzért amennyit kapnak, nem sokan erőltetnék meg magukat. Ha egyszer megunják és sztrájk is lesz akkor ott pár nap akár 1 hét alatt annyi csomag halmozódna fel, hogy ott omlana össze teljesen az egész rendszer. Politikát pedig nem akarok ide keverni úgyhogy többet nem is mondanék erről de mindenki tudja hol vannak a gondok.

[ Szerkesztve ]

(#79388) kresz2


kresz2
tag

Sziasztok!
Tanácsot kérnék.Eddig 1-szer próbáltam ebay vásárlást intézni,a termék nem jött meg,viszont mikor az eladónál érdeklődtem rögtön visszaadta a pénzemet.
Most megint vennék valamit,a termék nagyon olcsó,helyileg Oslo,Norway-ből jönne.
15 font lenne az egész,amiből a nemzetközi szállítás 0,01 font.
Az eladó 381 adás-vétel után 100 %-os.
Vajon be merjem vállalni,vagy megint 2 hónapig várnék a cuccra aztán kérhetném a refundot?
Természetesen csakis paypal jöhet szóba.

(#79389) beg válasza kresz2 (#79388) üzenetére


beg
veterán

Én be merném vállalni. Ez a dolog bája, hogy sok a kofa a piacon, mindig van egy kis lutrifaktor. :)
De a PayPal megoldja ha nem sikerül. Ha van 1-2 hónapod várni, légy bátor. Ha tutira akarsz menni, akkor esetleg nézz nagyobb értékelésű eladót esetleg drágábban.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#79390) Krogoth válasza kresz2 (#79388) üzenetére


Krogoth
senior tag

Vagy kérsz hozzá TN-t kis plusz pénzért, ha lehet.

(#79391) kresz2 válasza beg (#79389) üzenetére


kresz2
tag

Köszönöm! Mondjuk azt is írja hogy no returns accepted.
Egy másik drágább eladó 14 napos refundot ír.
De addig gondolom ide sem ér a cucc.
Ilyen esetekben is intézkedik a paypal? Bocs ha hülye kérdéseket teszek fel,nincs sok tapasztalatom.

(#79392) beg válasza kresz2 (#79391) üzenetére


beg
veterán

Mindegy mit írnak. Ha kapsz követhető valid TN-t, akkor ott látja a PayPal is, hogy megkaptad-e vagy sem.
180 napig védve vagy, tehát bármi gondod lenne ez idő alatt, azt jelezheted a PayPal-nál is. Legyen az meg nem érkezés vagy meghibásodás, sérült érkezés.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#79393) kresz2 válasza beg (#79392) üzenetére


kresz2
tag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek.Még csak annyi hogy mi van ha nincs TN?
Annyit ír hogy standard delivery.

[ Szerkesztve ]

(#79394) beg válasza kresz2 (#79393) üzenetére


beg
veterán

Ez jelenthet valós követhető számot is, meg olyat is, amit a magyar posta nem fog látni, ezáltal nincs garancia rá hogy te vetted át, nem kell aláírni.

Mindkettőnél te vagy nyerő helyzetben, ha nem jön meg de valós a TN, akkor azt látja a PP, ha nem jött meg de nincs vagy kamu a TN, akkor meg azért nyitsz majd vitát. Mindkét esetben kárpótol.

Ha nincs vagy nem követhető TN, akkor csak vársz szépen türelemmel, 50 nap után meg nyithatsz rá ha esetleg nem érkezik meg.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#79395) kresz2 válasza beg (#79394) üzenetére


kresz2
tag

Rendben,így már világos a dolog.
Még egyszer köszönöm a segítséget!

(#79396) szuszinho válasza vasi89 (#79387) üzenetére


szuszinho
őstag

És ez miért kellene, hogy érdekeljen bárkit, hogy ki, hol, miért, mennyit keres?

[ Szerkesztve ]

(#79397) djnice válasza szuszinho (#79396) üzenetére


djnice
veterán

Mert amennyit keres, úgy áll hozzá a munkához.

(#79398) szuszinho válasza djnice (#79397) üzenetére


szuszinho
őstag

Ki kényszeríti, hogy ott, ennyiért dolgozzon?

(#79399) djnice válasza szuszinho (#79398) üzenetére


djnice
veterán

Hát ez az, ezért mondanak fel és már nem találnak új embereket.

(#79400) landau válasza aytukabozs (#79307) üzenetére


landau
csendes tag

Erre gondolok:
- Pl. az eBayen a kínai eladó ad egy YT... TN-t (ami nem a magyar posta által is szerződött Ajánlott stb.).
- Ha tudnánk azt, hogy emögött van egy valós követés, és valós a tracking oldalon jelzett állapota a csomagunknak, akkor tudnád belőle, mikor került a magyar posta karmaiba a csomagod, és
- Igen, hivatalosan nem kérhetsz számon semmit, nincs semmi nyilvántartás a csomagról, rosszhiszeműség (= lopás) esetén nem tudsz mit tenni.
DE:
Pl. egyszerű linkség/félreértés miatt elkallódott, postaládába dobott értesítő esetén tudnád, mikor kell rátelefonálnod a lakcímed szerinti postahivatalra, hogy nézzék meg, legyenek szívesek, nincs-e ott, bla, bla.
És nem fordulna elő, hogy te várod 20 napig, ők közben visszaküldik, mert nem jelentkeztél.

Cactus

A kérdésem pont a Mo-n kívüli részre vonatkozott.
Fentiek miatt igenis számítana, hogy a "kamu, M.Posta által nem szerződött, elfogadottan ajánlott stb." TN számok mögött áll-e valamilyen a csomagod sorsát valóban követő szolgáltatás és infó.

Szóval, tudja ezt valaki? Mert erre még senki nem mondott konkrétat (-tot, -töt, -tet)! (Ha azóta igen, akkor bocs!)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.