Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33527) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Vámkezeléshez kis infó adalék... "kezdőknek"

Ugyebár a posta.hu kicsit késve (1,5-2nap frissül)

Így most adott egy eset, ahol 2014.05.08.-án (szerda) reggel-hajnalba láttam, hogy kérik a vámoláshoz a dokumentumokat, így rögvest elis küldtem e-mailbe (mivel ali-s volt, így mindenféle prt scr-eket, számszerint 4-et, 3ali-s, 1otp-s), mivel semmi mozgást nem láttam, hogy 2nap után lenne valami, így ma reggel-hajnalba elküldtem a hivatkozási számmal és ragszámmal is, ahogy ugyebár az ajánlott levélbe kérik (amit tegnap kaptam meg), mondom legyen már valami mozgás, de jelentem, hogy csak a ragszámos levél után intézkedtek, csak a posta.hu nem frissített, de mostmár látszik, hogy: Megküldött dokumentumok feldolgozása ---> Elektronikus vámkezelési dokumentum kész

Reméljük mihamarabb frissül egy: "Vámhatározat kiadva" -ra, de a lényeg, amiért leírtam... hogyha a posta.hu-n az állapot átvált "Postai vámkezelés alatt" státuszra, nyugodtan és azonnal küldjétek a dokumentumokat, elég a ragszámra hivatkozni az e-mail tárgyába, mivel így felgyorsíthatjátok kicsit az amúgy is lassú vámkezelési folyamatot, most konkrétan én "spóroltam vele" 2,5napot (ugyebár míg megjött az ajánlott levél a hivatkozási számmal)...

Szóval küldjéték mihamarabb, ha nem akarjátok, hogy tököljenek... alapból is tökölnek, miért szúrnál ki magaddal!?
Ja és ali-nál elfogadták a prtscr-eket... (régebben én úgyemlékszem volt valami pdf letöltési lehetőség, amit most nem találtam egyáltalán), de jelentem csináltam 3prt scr-t, ahol a termék - fizetés - ár, stb. látszódott és 1db-ot az OTP számlatörténet adott részéről és ezt így elfogadták!

2014-05-09 12:37, Item information : Elektronikus vámkezelési dokumentum kész
2014-05-08 14:15, Item information : Megküldött dokumentumok feldolgozása
2014-05-07 12:00, Item information : Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől
2014-05-07 11:17, Item information : Betárolás a Postaimport raktárba
2014-05-06 14:28, Item information : Postai vámkezelés alatt
2014-04-30 18:20, Item information : Küldemény vám elé állítva
2014-04-30 17:40, Item information : Célországba megérkezett

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.