Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) El_Diablo válasza szuszinho (#29899) üzenetére


El_Diablo
tag

Érdekes módon ők nem tudnak róla semmit. De mutass már róla egy cikket, vagy fotót légy szíves. (Látom te is az a réteg vagy aki csak okoskodni tud, de a saját dolgait intézni képtelen...) :K

(#29902) szuszinho válasza El_Diablo (#29901) üzenetére


szuszinho
őstag

Ácsi, én ezeken mindig jókat derülök. Sosem okoskodtam, nem is fogok, mert szépen csendben, sőt, türelmesen vártam ki idáig az összes csomagom (~60db). Egy nagy kamunak tartom, ezért is kérdeztem rá a dologra, de jó páran itt elhiszik.

[ Szerkesztve ]

(#29903) El_Diablo válasza szuszinho (#29902) üzenetére


El_Diablo
tag

Vettem, vélemény visszavonva. Bocsánat kérés beadva! :R

HA le is égett egy raktár az a DHL problémája. Kifizeti a megsemmisült árukat a feladóknak akiktől szépen kérni kell az újraküldést. De ez már egy másik történet...

(#29904) szuszinho válasza El_Diablo (#29903) üzenetére


szuszinho
őstag

Meg szerintem a DHL lett volna az első, aki küldte volna a körleveleket azonnal...

(#29905) otlik válasza A Csekka (#29900) üzenetére


otlik
csendes tag

Nekem is vettek már csomagomat közvetlen vámfelügyelet alá, annak oka az volt, hogy a telefon sértette a nokia formatervezési szabadalmát, igaz hasonlított az n97re okés elfogadtam. Futárral rendeltem, azonnal hívott is a dhl-es ügyintéző, aki megadta e-mailban kit keressek a vámon.
Okoskodás helyett, és független szakértő bevonása nélkül elfogadtam a lefoglalást, majd állítólag megsemmisítették a telefont a végén pedig rám akartak sózni egy megsemmisítési díjat közel 10 eFt-ról amiből nem lett semmi.
Szóval felügyelet alá vétel után nem sok esély van, hogy megkapd a csomagod.
Bár tényleg attól függ, hogy mit rendeltél, így sok mindent segíteni neked senki sem tud.

Azért sok szerencsét!

[ Szerkesztve ]

(#29906) A Csekka válasza otlik (#29905) üzenetére


A Csekka
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm,hogy megosztottad ezt az esetet,nagyon is sokat segítettél vele nekem,így már azért tudni lehet,hogy mégis mire számíthat az ember....

(#29907) beg válasza A Csekka (#29906) üzenetére


beg
veterán

De nem ezt po....ztam már tegnap óta? :D 2x is idéztem az ide vonatkozó részt, aminek a végén a megsemmisítés volt.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#29908) A Csekka válasza beg (#29907) üzenetére


A Csekka
csendes tag

Neked is köszi tényleg,de olvastam is amit ide pontoztál...

(#29909) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Aki szeretne ezen a e hónap 21-e és 25- között rendelni valamit aliexpressről akkor a személy részére tudok biztosítani kupont, ( 20$, 30$, 40$, 50$) mivel sikeresen megvásároltam ezeket.

A felhasználási feltételei.
120 dódért kell legalább vásárolnod, hogy használhasd a 20 dolláros kupont.
180 dódért kell legalább vásárolnod, hogy használhasd a 30 dolláros kupont.
240 dódért kell legalább vásárolnod, hogy használhasd a 40 dolláros kupont.
300 dódért kell legalább vásárolnod, hogy használhasd a 50 dolláros kupont.

Sajnos most én nem fogom hasznát venni ezeknek a kuponoknak az elkövetkezendő néhány napban.
Már megvannak a kódok is, szóval azonnal felhasználhatóak!

Ha esetleg valakit érdekelne, akkor bátran keressen privát üzenetben. :)

Samsung S9

(#29910) Rawulf válasza A Csekka (#29906) üzenetére


Rawulf
őstag

Első körben a kereskedővel kell beszélni. Előfordulhat, hogy rossz csomag számot adott meg. Ha nem kaptad meg 1 hónap alatt sem a csomagodat, akkor a paypal-nál még időben elindítod a dispute-ot és kész...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#29911) mimey válasza Outlander (#29840) üzenetére


mimey
tag

Olvasva a hsz-ed, visszakerestem, és pont a CN22-ről nem kaptam másolatot :(((
BrávŐ

(#29912) Chaser


Chaser
titán

Vettem egy cpu-t, CN trackkal jön. Gondolom kis bubis zacskóban, ezeket is nézik már? Csak hogy tudjam mire számoljak amikor ideér, lesz-e még 2-3 hét mire bekerülhet a helyére:)
Valaki tudja céges rendeléseknél más áfa/vám tarifák vannak?

szerk: El_Diablo Sok kérdés elhangzott és sok válasz. Tehát a topik zárható?:)
A könyvelőm egyébként nem tudja, illetve egy másik máshogy tudja:D Hátha vannak egybehangzó vélemények is...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29913) El_Diablo válasza Chaser (#29912) üzenetére


El_Diablo
tag

A kérdés már elhangzott és a válasz is: A könyvelőd tudja.

(#29914) El_Diablo válasza Chaser (#29912) üzenetére


El_Diablo
tag

A: rúgd ki a könyvelődet, mert szart sem tud!

B: IGEN más a vámtarifa, attól függően, hogy milyen árú és honnan érkezik. (Az ÁFA egységes, feltételezve, hogy nem spec engedélyes élelmiszer.)

Váminfo.hu

NAV

[ Szerkesztve ]

(#29915) beg válasza Chaser (#29912) üzenetére


beg
veterán

Ha a dobozában küldik, akkor az telefon méretű doboz, tehát biztos, hogy át fogják röntgenezni. Nem lesz rövid idő. Bár a CN miatt lehet hogy nem, azokra nem ugranak nagyon.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#29916) Chaser válasza El_Diablo (#29914) üzenetére


Chaser
titán

Tud ő sok mindent, de sajnos a jogszabályok sűrűn változnak. Aztán pl van olyan, hogy navos ismerős megint mást mond mint ami épp hatályos, szóval sok mindenkit ki lehetne rúgni ilyen alapon:)
Konkrétan az érdekelne, ha pl 3-4k-ért veszek valamit ugyanúgy áfa mentes-e mintha magánszemélyként. Vagy ha cég névre jön mindegy mekkora csomag automatikusan vámolják.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29917) RVR400 válasza A Csekka (#29893) üzenetére


RVR400
veterán

Nem is fognak szólni, kicsit hülyén nézne ki, ha úgy működne az adatkezelés, hogy bármilyen névvel kapcsolatban bárki bárhol jogosulatlanul információkat látni. Értsd jól, egy postai csomagfelvevőnek smemi köze ahhoz, hogy Neked egy kintről érkezett csomagodat lefoglalták. A NAV-nál meg ugyanez a helyzet, hogy az egyik ügy intézőjének semmi köze hozzá, hogy egy másik ügyben, ahol érintett vagy, mi történik, mert ez az ő szempontjából teljesen irreleváns. Így ne is várd, hogy szóljon bármit is, mert nagy valószínűséggel még nem is látott semmi konkrét dolgot sehol sem. De ha látta is, akkor sem szólhatott Neked róla egy szót sem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#29918) FіkuszKukіsz válasza beg (#29897) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A tételes vámvizsgálat és a vámértékvizsgálat két különböző dolog. Hidd el tudom mit beszélek.10 évig voltam hivatásos finánc. A vámértékvizsgálatot pl. lehet utólag is tartani. Ún. utólagos eljárásnak nevezték anno, most az Eu-ban asszem másként hívják.Na szóval, a lényeg, hogy a közvetett vámfelügyeletet a vámhivatal akkor gyakorol amikor valamilyen jogszabályi kötelezettséget kell érvényesítenie a vámáruval kapcsolatban. Láthatod, hogy ebbe sok minden belefér. Persze ha beguglizod akkor általában a hamis termék találatok kerülnek előtérbe, de ha jobban rákeresel biztos találsz másféle esetet is.

#29898) bl4ze

Tanuld meg értelmezni a jogszabályokat.
A 7.9-től kezdődő rész már másra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#29919) El_Diablo válasza Chaser (#29916) üzenetére


El_Diablo
tag

A törvény alapján a vámmentesség magánszemélyekre vonatkozik. Mivel szerintem úgysem tudod elszámolni a rendelt tételt előnyösebb lett volna privát névre kérni. A cég nevére küldött csomagon kell lennie a CN22-n egy úgynevezett HS Tarifa számnak (ha szabályos). A vámeljárást ennek alapján kezdik meg. Az én olvasatomban nincs cégek számára adómentes határ.

Javaslom a 2007. évi CXXVII. törvény (un ÁFA törvény) átolvasását.

(#29920) A Csekka válasza FіkuszKukіsz (#29918) üzenetére


A Csekka
csendes tag

Ez a hozzászólás is jól jött,azt megkérdezhetem,hogy te akkor mit ajánlasz nekem,mit csináljak vagy ne csináljak szerinted?Csak láttál valami hasonló esetet a 10 év alatt,mi várható?

(#29921) Chaser válasza El_Diablo (#29919) üzenetére


Chaser
titán

Köszönöm, megnézem.
Vám számtech cuccra úgy tudom alapból nincs se cégnek se magánszemélynek. Nem pont ezzel a cpu-val kapcsolatban érdekel a történet. Az magán névre jön és magán célra. Hátha a többi kiderül átolvasás után :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29922) poffsoft


poffsoft
addikt

Asszem ez rekordom (rendelés: 2014-03-09 14:31 10 usd) :
2014.03.12 17:50 Küldemény információ: Küldemény felvéve / Item accepted
2014.03.13 12:58 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.03.13 22:12 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.03.14 22:12 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.03.20 11:10 Küldemény információ: Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014.03.21 08:24 Xxxxxxxxxxxx posta Küldemény információ: Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

[ Szerkesztve ]

(#29923) FіkuszKukіsz válasza A Csekka (#29920) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Először is kapnod kellene egy határozatot, hogy miért vették vámfelügyelet alá.Ha már elmondásod szerint 5 hete visszatartják, akkor rég meg kellett volna jönnie a határozatnak. Hívd fel a szállító vámügynökségét aki a vámolást intézi (ha a Posta akkor [link]) és érdeklődd meg, hát ha tájékoztatnak. Az is lehet, hogy a szám amit kaptál nem is a tiéd.

Egyébként még mindig nem árultad el, hogy mit rendeltél! Annyira titkos? Ha pedig valami hülyeséget hozattál be akkor ne csodálkozz, hogy megfogták!

Romanes eunt domus

(#29924) lucrum


lucrum
csendes tag

Sziasztok. Először rendeltem Aliról és bár 1 hét alatt ideért a termék, sajnos nem azt kaptam, amit rendeltem, hanem más színűt ( napszemüvegről van szó). Elküldték a leggagyibb színt ami a kínálatban volt és így ez számomra használhatatlan. Írtam az eladónak, nem akarja visszafizetni az árát, azt írja, hogy a szemüveg így is értékes és ha legközelebb rendelek tőlük, majd kapok kárpótlásul valami ajándékot.. :W
Visszaküldeni nem akarom, nem 1 drága termékről van szó, a posta tuti hogy drágább lenne Kínába..
Mit tehetnék?

(#29925) Rawulf válasza lucrum (#29924) üzenetére


Rawulf
őstag

Lehúzod a vásárlói visszajelzés résznél.
Paypal fizetésnél nyitsz egy dispute-ot.
Legközelebb máshol vásárolsz.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#29926) depe95 válasza lucrum (#29924) üzenetére


depe95
tag

Dispute és leírod, hogy nem azt kaptad amit rendeltél és, hogy a vissza posta a többszöröse lenne a termék árának, majd full refundot kérsz, de esélyes, hogy csak partial refundot fogsz kapni az Ali megítéléséből.
Ha nem fogadja el a full refundot akkor meg lehúzod értékelésnél.

(#29927) El_Diablo válasza lucrum (#29924) üzenetére


El_Diablo
tag

Rendeléskor megadtad a kívánt szint?

Az 1-1 csillagos értékelések mindenképp járnak!
Az előzőekben leírt full refunddal indíts!

(#29928) lucrum


lucrum
csendes tag

Kapásból disputeot nyitottam és full refundod kértem, de erre válaszolta azt, amit írtam..
És igen, megadtam a kívánt színt a rendelésnél és képet is küldtem, hogy nem azt kaptam.
Nem tudom mit írjak neki .. , nyilvánvaló hogy nem fogja visszafizetni.

(#29929) aytukabozs válasza lucrum (#29928) üzenetére


aytukabozs
addikt

na azt majd az ali tudja, nem az eladó.. :)
ha lesz belőle egy partial, a szemcsit eladod valakinek és pénzednél vagy.
A kívánt színt meg megrendeled máshonnan.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#29930) p87 válasza p87 (#28882) üzenetére


p87
senior tag

Na végre, ma megkaptam a szingapúri postás rendelésem.
Feladástól számítva kb. 30 nap volt.
Posta nyomkövetésben kimaradtak a vámos dolgok, országba megérkezett után egyből kézbesítés regisztrálva lett.

(#29931) aytukabozs válasza p87 (#29930) üzenetére


aytukabozs
addikt

rendeléstől - dispached to overseas-ig hány nap volt?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#29932) lucrum


lucrum
csendes tag

Hah.. felajánlotta kevesebb mint a fele összeget. Nem fogadtam el, mostmár kíváncsi vagyok mit mond az Ali és ettől teszem függővé, rendelek-e még valaha onnan. ( Ugyanitt eladó egy nagyon gáz szemcsi. )

(#29933) RVR400 válasza lucrum (#29932) üzenetére


RVR400
veterán

Az a baj, hogy ilyenkor vagy vissza kell küldened, vagy az ali felajánl 20% visszatérítést visszaküldés nélkül. Tehát, ha 40%-ot magától vissza akar adni, akkor talán érdemesebb elfogadnod, és megpróbálni nullszaldósan eladni a holmit.

(#29934) Outlander válasza lucrum (#29932) üzenetére


Outlander
őstag

El nem tudom képzelni milyen szemcsi lehet ez, mert az értelmesebbek fekete, arany, ezüst, kék .. Gyakorlatilag egyikkel sem lehet mellé nyúlni.

Amelyik meg a szivárvány szín skáláján vannak azok tök mindegy, mert ha a kiválasztott szint is kaptad volna akkor is teljesen gáz lenne. ;]
Képet dobj már légyszi.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#29935) lucrum


lucrum
csendes tag

Leopárd színű és feketét kértem. Hidd el nem szép, full öregasszonyos :D
Az a baj már claimeltem az ügyet. Ezt lehet törölni és elfogadni még az ajánlatot?
Egyébként köszönöm mindenkinek a válaszokat.

(#29936) p87 válasza aytukabozs (#29931) üzenetére


p87
senior tag

17nap.

(#29937) Outlander válasza lucrum (#29935) üzenetére


Outlander
őstag

Loool.... :))

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#29938) aytukabozs válasza p87 (#29936) üzenetére


aytukabozs
addikt

köszi akkor megnyugodtam
(még csak a 14. nél tartok:) )

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#29939) Bagira01 válasza aytukabozs (#29938) üzenetére


Bagira01
veterán

Piszok sunyi antelife,most biztos vaj van a fülük mögött. Már sokszor rendeltem tőlük, de max 3-4 nap volt a csomagszám adástól a tényleges küldésig.....

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#29940) hzcs


hzcs
senior tag

DHL: Küldemény visszatartva - költségek rendezése után címzettnek kiszolgáltatható

Nem úgy van, hogy elhozzák, és a futárnak kell fizetni? Most akkor oda kell utalnom valakinek? Se összeg, se semmi...

(#29941) beg válasza hzcs (#29940) üzenetére


beg
veterán

-sóhaj-

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#29942) KurtCobain válasza hzcs (#29940) üzenetére


KurtCobain
őstag

El kell utalni. Írom a számlaszámom... izé, a NAV számlaszámát. ;]

Komolyra fordítva: összefoglaló olvasása illetve a kereső használata erősen javasolt.

Mmm'kay?

(#29943) hzcs válasza KurtCobain (#29942) üzenetére


hzcs
senior tag

Elolvastam, de nem találtam rá választ. A paypal igazolást elküldtem a dhl-nek amikor kérte. Az összefoglaló a postát írja, én viszont DHL-re várok, nem a postára. Az összefoglalóban az van, hogy a postásnak kell fizetni, de a DHL azt írja, csomag visszatartva, márpedig ha visszatartja, akkor nem tudok a futárnak sem fizetni. Jópár napja olvasgatom a fórumot, ha találkoztam volna ilyennel, nem kérdezem meg.

(#29944) KurtCobain válasza hzcs (#29943) üzenetére


KurtCobain
őstag

Azért írtam a keresőt is. :)
Viszi majd a DHL kocsi, kifizeted a futárnak a pénzt, és ő odaadja a csomagot. Ennyi.

Mmm'kay?

(#29945) hzcs válasza KurtCobain (#29944) üzenetére


hzcs
senior tag

Köszi, a keresővel találtam. Már csak az a kérdés, hogy mennyit kell fizetni, és a sok igazolást meg bizbazt más aláírhatja-e, mert tuti nem leszek otthon.

(#29946) poffsoft válasza hzcs (#29945) üzenetére


poffsoft
addikt

legfeljebb a teljes PP számla 30%.
kb.
(+ a vámügynöki tevékenység vagy mi a szösz, a postánál 1500.-: kivétel, ha a DHL-nél ez benne volt az árban)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#29947) hzcs válasza poffsoft (#29946) üzenetére


hzcs
senior tag

:R

(#29948) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Udv!

Lehet unjatok a kerdest, de a minideal megbizhato oldal? Surun kallodnak el az oldalrol rendelt csomagok?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#29949) beg válasza wertigo1984 (#29948) üzenetére


beg
veterán

Az egyik legjobb. Néha van vele gond, de ez még mindig a jobbik rossz mind közül. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#29950) wertigo1984 válasza beg (#29949) üzenetére


wertigo1984
őstag

Koszonom :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.