Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) Moric válasza El_Diablo (#29018) üzenetére


Moric
aktív tag

Ali-n rendeltem.

(#29052) pomphl válasza sbe561 (#29050) üzenetére


pomphl
csendes tag

Huh, ebben a pillanatban akartam tölteni rá..

(#29053) El_Diablo válasza Moric (#29051) üzenetére


El_Diablo
tag

Az ingyen posta egy dolog. De milyen fajta volt? Készíts fotókat és nyiss dispute-ot. Írd le ami történt és kérd a károd megtérítését.

(#29054) Zeki válasza sbe561 (#29050) üzenetére


Zeki
nagyúr

Passz. Az alipay egy olyan dolog, amit soha nem fogok használni. Amire nem jó a paypal, azt hagyom is.

(#29055) pomphl válasza Zeki (#29054) üzenetére


pomphl
csendes tag

Paypalos vásárlás után levon midig 1$-t a kártyámról.. Mi a rákért? Ha rátöltöm akkor is levesz..rohadna meg. Netkártyán meg 10ft tranzakciónként..

(#29056) poffsoft válasza pomphl (#29055) üzenetére


poffsoft
addikt

Üzletszabályzatot nézted?
Tranzakciós díj emelés is volt (nem csak itthon)...
levelek is jöttek róla

[ Szerkesztve ]

(#29057) El_Diablo válasza poffsoft (#29056) üzenetére


El_Diablo
tag

Talán ezért nem éri meg már PP-t használni. Egyre több a hátránya már ennek a rendszernek. A bankkártyás fizetés ingyenes...

(#29058) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A környező országokban mindenütt ugyanolyanok a vámszabályok (az áfa "furcsamód" úgyis csak kevesebb lehet :(( , de ezen kívül a bejövő csomagok el-nem-vámoltatási limitjére gondolnék - az EU-ban teljesen egységes ez minden országban???)? (Szerbia és Ukrajna kivételévek lehetnek a nem EU tagság miatt gondolom, így van? Ukrajnában mintha igen magas lenne e limit...)

Angliában mennyire megengedőek a vámszabályok (sok magyar dolgozik kint, én is ismerek párat épp... akik haza is jönnek időnként)? A tréfa 8 % arrafelé ezen kütyükre azt hiszem... Esetleg Svájc? Elég ködösítő bullshitter eredményeket kaptam a google keresésre, Svájcban ilyen random egy bizonyos szintig, hogy vámolnak-e vagy sem pl látszólag... de maga a limit mintha a magyarhoz hasonló lenne, plusz ott 20 % áfa van és komolyan veszik a dolgokat felteszem...

(#29059) Terentius


Terentius
őstag

Jiayu G3T tokot rendeltem 02.16-án Anteliferól 0.99 $-ért.HK post, trackinggel!
2014.02.20
11:38 (HONG KONG)
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted
2014.02.23
07:31
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.03.08
10:51
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014.03.11
09:00 Pécs 2 posta
Küldemény információ:
Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

Poco F5 12/256 Gb

(#29060) El_Diablo válasza csubuka (#29058) üzenetére


El_Diablo
tag

Svájc mióta EU tagállam?

(#29061) Outlander válasza csubuka (#29058) üzenetére


Outlander
őstag

Itt most mi volt a kérdés vagy mit szeretnél? :U
Teljesen értelmetlen katyvasz.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#29062) csubuka válasza El_Diablo (#29060) üzenetére


csubuka
addikt

Hol írtam, hogy Svájc EU-s (teljesen másik bekezdésben van említve mint ahol az EU-s egységesített vámszabályokról írtam, más gondolat ebből kifolyólag)??? Azért soroltam fel, mert ott is dolgozik ismerős, aki esetleg berendelhetne telót nekem... Anglia meg hiába EU-s mégis más valamelyest a vámszabályzása, (ők mindig is különcködtek kissé az EU-val szemben, hiába tagok), de ezt netről nehéz kibogarászni, hogy megéri-e hazajárós ismerőssel rendeltetni telefont kintre...

[ Szerkesztve ]

(#29063) Zeki válasza El_Diablo (#29057) üzenetére


Zeki
nagyúr

A 45 napos vásárlási védelem miatt megéri. Meg ha nem akarod a bankkártya adataidat netszerte megadni.

(#29064) csubuka válasza Outlander (#29061) üzenetére


csubuka
addikt

Oké, valóban kuszán írtam. A lényeg, hogy kint levő ismerősökkel megérné-e rendeltetnem telefont, hogy amikor hazajönnek gazdaságosabban vehessem kézbe a szerkezetet... Külföldre rendelésnél így nekem Svájc és Anglia jöhet szóba. A neten a valós vám-gyakorlatról nem tudtam elegendő infót szerezni, így ha valakinek van tapasztalata ezen országok valós vámolási szokásaival akkor örülnék, ha megosztaná. Így el tudnám dönteni, hogy érdemes-e megkérnem az ismerősöket arra, hogy drága idejüket két kattintás erejéig egy rendelésre szánják, majd legközelebb ha hazajönnek (ami szerencsére gyakori) átadják nekem a szerkezetet... ami így nem magyar "áfa bónusszal" növelt értéken jutna el hozzám... Ha jól láttam, akkor Angliába ez az érték alig 8 százalék lenne, ami egy értékesebb szerkezetnél azért drasztikusan gazdaságosabbá teszi a vételt.Plusz magánember hozná legális lenne az egész...

[ Szerkesztve ]

(#29065) jojoando


jojoando
senior tag

40-s re tud valaki válaszolni?

(#29066) Zeki válasza jojoando (#29065) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem ebaynél nem shipping szokott írva lenni, hanem despatched.
És elvileg azt jelenti, hogy feladta.

(#29067) beg válasza csubuka (#29064) üzenetére


beg
veterán

Anglia 20%
Svájc alap adó+kanton adó, ezért átlag 20% ott is, de kantononként (régióként) elég nagy a szórás

Nehogy rákeress, kérdezz még. Majd mi megkeressük helyetted.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#29068) csubuka válasza beg (#29067) üzenetére


csubuka
addikt

Rákerestem magam is korábban, Svájc esetében nekem is a 20 jött ki nagyjából, de Angliánál 8 százalékra jutottam, eszerint tévesen (a forrást nem mentettem el, de hibás eszerint). Nem kötelezett senki, hogy segíts (ha nehezedre esne, illetve mindez gúnyos megnyilvánulásokra késztet, akkor ne tedd még véletlenül sem), azért kérdeztem, hogy biztosra menjek, plusz, hogy valaki olyan válaszoljon, aki netán már csinált ilyet és a valós, gyakorlatban megvalósuló helyzettel is tisztában van, hogy vajon azon országok mennyire ellenőrzik a bejövő csomagokat stb... Köszönöm válaszod amúgy!

[ Szerkesztve ]

(#29069) jojoando válasza Zeki (#29066) üzenetére


jojoando
senior tag

Ez a mostani állás, és nem tudom, most elküldte a cuccost, vagy csak válaszolt az abayre valamit..

[ Szerkesztve ]

(#29070) Zeki válasza csubuka (#29068) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha bajod a magyar áfa, az aprón páran hirdetnek telefonokat tutira áfa nélkül. Hogy mi a rendelési trükkjük, passz.

(#29071) Zeki válasza jojoando (#29069) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha a a csóka feladta, akkor az ebay küld egy mélt, hogy

Here's your order update

Recent updates to your order
Your item is marked as dispatched.

De látom ott felül ott van, hogy Shipped (2).
Szóval postázta.

[ Szerkesztve ]

(#29072) El_Diablo válasza Zeki (#29063) üzenetére


El_Diablo
tag

Ezt a bankkártya dolgot már ezerszer kitárgyaltuk. NEM tudják semmire sem használni. De a 45 nap az egyetlen PP pozitív tulajdonsága.

(#29073) csubuka válasza Zeki (#29070) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, de kb olyan áraik vannak, ahogy néztem sok esetben, mintha egyedileg áfásan rendelnék, akkor meg már támogatom az államot meg amúgy is az illegalitás felé nem akarok elmenni semmiképp sem, ha nem tudja egy ismerős kulturáltan behozni nekem, miután berendelte rendesen, akkor megrendelem haza, csak gondoltam megérdeklődöm, hátha van valamilyen állam Európában, ahol más a vámszabályozás és magasabb limit amitől adóztatnak (Pl Ukrajna... 500 Euró körül asszem... de most azt hiszem ez nem jöhet szóba egy ideig, Kárpátaljai ismerősöknek más baja is van szegényeknek...). De akkor még nézelődök az eladók között :) hátha valamelyik mégiscsak jó árakkal dolgozik

(#29074) Zeki válasza El_Diablo (#29072) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tudok olyan oldalakat, ahol az összes bankkártya adatodat magán a weboldalon kell megadnod.
Na én ebből nem kérek.

csubuka

Nem tudom milyen telót akarsz, írhatsz Hungobungonak is, ő Anglián keresztül hozat be.

[ Szerkesztve ]

(#29075) Teko001 válasza Zeki (#29071) üzenetére


Teko001
őstag

Nekem mindig olyan jön, hogy "Your item is marked as shipped." Érdekes, hogy kétféle használat van.

(#29076) Outlander válasza Teko001 (#29075) üzenetére


Outlander
őstag

Nekem is...

De ez amugy 95% ban kamu szöveg jó ha a következő héten postára adja... Szóval annyira nem kell komolyan venni.
Pláne mikr fizetés után 10 perccel már shipped van. :D

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#29077) csubuka válasza Zeki (#29074) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi szépen!

Írok neki akkor... amúgy van még egyes weboldalakon olyan feláras shipping opció, hogy európai raktárból küldik nem? Bár ez mintha oly mértékben emelné a költségeket, hogy csak sok telefon egyszerre rendelésénél jó üzlet... de erről szintén nem tudok eleget, csak annyit, hogy az inew v3 topicban volt valami hasonló szerveződés tán...

(#29078) Teko001 válasza Outlander (#29076) üzenetére


Teko001
őstag

Előfordul, de azért van hogy valós. pl negyedikén megrendeltem a dolgot, ötödikén jött, hogy shipped és ma jött meg (tracking nélkül)

(#29079) Zeki válasza csubuka (#29077) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az a szervezősdi a mixeshop euexp1-es postázása miatt volt/van. Megoszlik a postaköltség, hazai Áfa nem megy rá.

(#29080) CandySR


CandySR
tag

Február 20-án rendeltem Banggoodtól lassú CN postával, TN nélkül Jiayu G3S-hez fóliált, tarcsi hátsó borítót, bőrtokot. Ma szépen meg is érkezett. Ez a második jó tapasztalatom már a Banggooddal :)

Don't push me 'cuz I'm close to the edge, I'm trying not to lose my head

(#29081) csubuka válasza Zeki (#29079) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi! És olyat bárhol lehet komoly felárért cserébe kérni vagy csak bizonyos webshopokban? (Mondjuk az erősen bonyolít, hogy itthon neked kell eladogatni, meg szétszórni a mobilokat miután megérkeztek, plusz tartanod kell párszázezret az egész pakkban...)

(#29082) czmarek97


czmarek97
csendes tag

Február 2-án rendeltem meg Lightake.com-ról. Futott egy bő 5 hetet a postás :D

2014-03-11 14:47, Item information : Letétbe helyezve / Deposited
2014-03-08 22:33, Item information : Arrived in the destination country
2014-02-22 22:06, Item information : Item sent abroad
2014-02-21 22:04, Item information : Item sent abroad
2014-02-21 11:14, Item information : Item sent abroad
2014-02-20 15:30, Item information : Item accepted

-----------------

(#29083) gergo192


gergo192
csendes tag

Ez a feldolgozás sokáig szokott tartani?Ahogy nézegettem,mindenkinek olyan 1-2 óra alatt feldolgozták.
Vagy csak nem frissítették a csomagom állapotát? :F Én remélem,hogy így van és a héten már megjön a csomagom.
2014-03-10 10:24, Item information : Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2014-03-10 09:22, Item information : Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
2014-03-07 14:00, Item information : Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure

(#29084) Zeki válasza csubuka (#29081) üzenetére


Zeki
nagyúr

Csak a mixeshopnál tudok ilyet.
van még a mobilamb.eu, ők szlovák áfával dolgoznak, nem magyarral.

gergo192

teljesen random minden a magyar posta-vám duónál.
Lehet megkapod, lehet nem.

[ Szerkesztve ]

(#29085) gabor# válasza Zeki (#29084) üzenetére


gabor#
tag

Sziasztok, Németországban milyen a vám ügyintézés? Rendelt már valaki oda? köszi

(#29086) gg72 válasza Zeki (#29084) üzenetére


gg72
veterán

[Itt] azt írja valaki, hogy a Mixeshop márkásnak számító telefonokat nem küld ilyen opcióval.
Kíváncsi lennék, hogy ez így van-e, mert én pl. egy Lenovo-val szemezek... Írtam nekik (mixeshop) emailt pár napja, de persze nem válaszolnak...

(#29087) Old Gyfland


Old Gyfland
tag

Sziasztok.

DHL szállítást kértem a rendelésemre
A kínai webshoptól ezt a választ kaptam az érdeklődésemre (amit a gugli így fordított):

65xxxxxxxx 2014/03/10 14:05:53 tartozik művelet befejeződött
A dátum és az idő a hét helyi közlekedési helyszíneken a helyi szállítási nyilvántartások
65xxxxxxxx
2014/03/10 14:05:53 Shenzhen, Kína művelet befejeződött
2014/03/09 18:31:23 Nap Longgang, Shenzhen, Kína Érkezés műveleti központ
2014/03/07 15:18:12 Öt elektronikus cargo információ érkezett

Reménykedhetek, ez azt jelenti, hogy már úton van?
A DHL rendszerében még nem látszik a megadott tracking szám.

Előre is köszönöm a válaszokat, segítséget.

(#29088) Abus2


Abus2
tag

Ez a sebesség! Hétfő délelőtt beérkezett az SG csomagom az országba, Kedd délután már a kezemben volt a tablet. Felpörgött a Magyar Posta?

Sörhassal nem lehet születni. Azért meg kell dolgozni!

(#29089) Sanyesz. válasza Old Gyfland (#29087) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Jobban járnánk, ha az angol változatot kopizod be.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#29090) Old Gyfland válasza Sanyesz. (#29089) üzenetére


Old Gyfland
tag

Az sajnos nem megy, mert chaten írtam nekik, arra válaszoltak.
Azóta meg már kiléptem és nincs meg "eredetiben"

(#29091) szuszinho válasza Abus2 (#29088) üzenetére


szuszinho
őstag

Erősen kétlem. Az én kis csomagom is hétfőn érkezett be, de még vám elé sem került.

2014.02.26 15:13 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.03.10 10:37 Küldemény információ: Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

[ Szerkesztve ]

(#29092) Abus2 válasza szuszinho (#29091) üzenetére


Abus2
tag

Akkor egyszerűen csak mázlim volt. :))

Sörhassal nem lehet születni. Azért meg kell dolgozni!

(#29093) messiasss


messiasss
újonc

Segítsetek légyszi. Első DHL-es rendelésem és most akkor mit csináljak:

4 Returned to shipper HONG KONG - HONG KONG 15:54

3 Shipment on hold HONG KONG - HONG KONG 01:56

2 Awaiting collection by recipient as requested HONG KONG - HONG KONG 01:54

Location Time
1 Shipment information received HONG KONG - HONG KONG

És az utolsó üzenet:

Shipment Status: Please contact DHL Customer Service , Destination Service Area BUDAPEST
HUNGARY

Most akkor visszament a feladónak????

(#29094) poffsoft válasza Abus2 (#29088) üzenetére


poffsoft
addikt

szerintem mázli:

Order Time: 07:52 Feb. 10 2014

2014.02.20 15:13 Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.02.26 09:51 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014.02.26 14:15 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2014.03.03 14:01 Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
2014.03.04 07:43 Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
2014.03.04 12:07 Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
2014.03.04 12:15 Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted
2014.03.05 13:56 Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2014.03.07 08:03 Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready
2014.03.07 09:03 Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision

Azóta semmi hír felőle...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#29095) bl4ze válasza messiasss (#29093) üzenetére


bl4ze
veterán

Hívd fel a DHL-t ahogy írják is.

.:. bl4ze .:.

(#29096) Outlander válasza bl4ze (#29095) üzenetére


Outlander
őstag

Áááááhhh... az pénzbe kerül, meg gondolkodni is kell hozzá..

Inkább írtad volna mást.... ;]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#29097) bl4ze válasza Outlander (#29096) üzenetére


bl4ze
veterán

.:. bl4ze .:.

(#29098) Sanyesz. válasza Outlander (#29096) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Jól van, gyerekek! Ti is nulláról kezdtétek egyszer, nem rutinos rendelőként születtetek. :C
Ne bántsátok a tapasztalatlant. :B

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#29099) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Most hozta a postás a csomagomat. Szerintem elég jó időt futott.
Szerk.: Ali-ról jött.

2014.02.25
10:22
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted
2014.03.06
13:20
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.03.07
08:07
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.03.11
11:48
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014.03.12
10:44 Békéscsaba Logisztikai Pont
Küldemény információ:
Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered
Kiegészítő információ:
címzett

[ Szerkesztve ]

(#29100) herdsman12 válasza herdsman12 (#25358) üzenetére


herdsman12
őstag

Újabb memóriakártyát vásároltam, most az ajánlatban második (sinceritytrading, courtesytrading, extremeprocessor) eladótól.
Az elsőhöz képest (SanDisk R/W 14,9/6,8 MB/s) gyorsabb (Samsung R/W 18/15 MB/s) kártyát kaptam.
Pár nap múlva vettem észre, hogy a feladó mindkét esetben ugyanaz (Calvin Choi).
Külön vállalkozás küldené Hong Kong-ból az árut, vagy egyszerűen ua a két eladó?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.