Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) evabf válasza El_Diablo (#29598) üzenetére


evabf
tag

Hisz éppen ez a problémám, hogy az enyém 215$ és nagyon várom, mert most a symbianos Nokiámat használom, és android után ez egy kicsit visszalépés. Bocs az off-ért. (Van egy 4 $-os rendelésem is,amire nem kaptam TN-t sem, az annyira nem izgat)

(#29602) RVR400 válasza Sanyesz. (#29589) üzenetére


RVR400
veterán

Tehát kijelenthető a múltkori V3-as topicos készlet nem készlet téma után, hogy: nincs olyan kínai webshop, ahol ne kamuznának? ;)

(#29603) Sanyesz. válasza RVR400 (#29602) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nagyon vártam, hogy megszólalj ebben az ügyben. Nagy elégtétel lehet ez neked. :W
Lehettem volna kevésbé őszinte és nem írtam volna le a tapasztalatot, akkor most nincs min csemegézned.
Kívánom, hogy csak annyit csalódj minden kínai boltban, mint én a MiniDeal-ben :P
Mondjuk, ha ilyen arányban "kamuznak", mint eddig, akkor az még mindig bocsánatos.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#29604) hevizms válasza RVR400 (#29602) üzenetére


hevizms
addikt

Azért az sem mindegy milyen mértékben kamuzik és hogy hogyan áll hozzá a lerendezéséhez a problémának.
Minideal nálam még mindig a csúcs webshop.
Az hogy most lett 1 db negativ vélemény mellette(legalábbis rendelés terén én még nem olvastam senkitől rosszat),az nem jelent semmit.

Nálam anno a G3 rendelésénél nagyon pozitvan bizonyitott a minideal.
Már szinte minden webshopnál kamu kapható felirat volt,az emberek rendelték a telókat,ami persze nem jött mert nem is volt,de a minidealnél "out ot stock" volt,nem álltak be a kamuzók közé.
Amikor in stock lett náluk,na akkor rendeltem és 2 hét múlva a kezemben volt.
Na ez a nem mindegy.
Ja és nekem eddig még amikor tőlük rendeltem,soha nem volt 3 napnál több a feladás és a rendelés közt eltelt idő.

Nem úgy mint pld a pandawill,hogy 20 nap után voltak kegyesek közölni velem hogy nincs az a szinű tok,amit rendeltem.

A mindeallel egy baj van.Sajnos a kinálatuk tartozékból nagyon kicsi,különben mindent onnan rendelnék. :(

[ Szerkesztve ]

(#29605) Sanyesz. válasza hevizms (#29604) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Hmmm. Volt némi "felhívás keringőre" üzenete az eredeti hozzászólásomnak. Láss csodát, le is csaptak rá. :))
Ettől még nem vesztettem el a bizalmamat a MiniDeal-ben, csak EGY negatív tapasztalatot osztottam meg.
Ha a pozitív tapasztalatokat kellene leírni, akkor arra nyithatnánk egy külön topikot. Csak arra senki nem lenne kíváncsi, a rosszra bezzeg...
Fájdalom, de nem dőlök a kardomba emiatt a rendelés miatt (sem). :N Mondjuk azt magam is láttam, hogy az általam választott szín még eléggé ritka, ami jelen esetben azt jelenti, hogy nincs.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#29606) hzcs


hzcs
senior tag

Minideal: Nekem március 9 óta nem adták fel a DHL oldala szerint. Tegnap küldtem egy emailt, hogy most mi van, erre azt írták, hogy:
Dear friend,
Your phone has been sent out,and it is at Hongkong at the moment.Due to the two sessions of our country,the export policies become strict now and customs check the parcels very carefully,especially batteyr problem of DHL,delivery is delaied.Please wait for several more days.

Elég kamuszagúnak tűnik, más ennyi idő alatt már 5x lemerítette a telefonját, itt meg még HK-ban van (vagy a boltban sincs szerintem).

(#29607) RVR400 válasza Sanyesz. (#29603) üzenetére


RVR400
veterán

Nem csemegézek, csak leírtam a dolgot.
De gondolj bele, ha ez mondjuk másnak az első rendelése lett volna, akkor ebből mi lett volna? :K

Másrészt visszaolvasva tényleg vicces, hogy pont említetted, hogy ott ki van írva, hogy out of stock, ha nincs valami. :)

[ Szerkesztve ]

(#29608) b0bcat válasza hzcs (#29606) üzenetére


b0bcat
addikt

Nekem is ilyesmit írt a Geek... :(((

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#29609) Sanyesz. válasza RVR400 (#29607) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Többek között pont ezért fejtettem ki, hogy a SOK pozitív tapasztalat után most lett EGY negatív. Ez még ugye nem reprezentatív.

Amúgy ezzel a napokban indult DHL vs. akku mizériával mi is a helyzet, mert most majd emiatt csúszik a csomagom. Remek. ;]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#29610) pomphl válasza Sanyesz. (#29609) üzenetére


pomphl
csendes tag

Az egyik kínai a dhl akku problémára hivatkozva SE postával küldte.. Nála maradt 26$-om... Rendes volt mert azt mondta, hogy a következő vásárlásnál levon az árból 26$-t.

(#29611) RVR400 válasza Sanyesz. (#29609) üzenetére


RVR400
veterán

Mondjuk ez azért érdekes, mert a DHL már jó ideje (kb az augusztusi repülőszerencsétlenség óta) nem vesz át csomagot csak 1 akksival. Mondjuk gáz, ha már ők is átmennek 3 hetes szállításba emiatt.

(#29612) blueye válasza Crytek (#29577) üzenetére


blueye
veterán

10-én? Még febr. 28án rendeltük, nem?

(#29613) kmarci25 válasza hzcs (#29606) üzenetére


kmarci25
veterán

Minideal: Nekem március 9 óta nem adták fel a DHL oldala szerint.

Ez alatt mit értesz pontosan? Kaptál TN számot is a DHL-től? Nekem ma rakták össze a csomagot, a DJL-nél ez szerepel:
1 Shipment information received HONG KONG - HONG KONG

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#29614) Crytek válasza blueye (#29612) üzenetére


Crytek
veterán

Igen ,de nem volt nekik;-)
10.én adták postára!

Next PC Upgrade: 2022

(#29615) steve1977 válasza hzcs (#29606) üzenetére


steve1977
tag

A to2c is kb. ugyanerre hivatkozik: Don't worry, because when the order arrive to Hongkong, the DHL is stopped and checked strictly by custom. because we sent the products with battery, so the DHL delayed the shipment.

(#29616) fu89


fu89
csendes tag

Sziasztok!
Hugaimnak rendelnénk 1-1 telefont kínából, de csak nekem van paypal-om, tehát én fogom intézni a fizetést. A két telefon együtt már vámkötelesnek számít az értéke miatt. Ha egy paypalról fizetem, attól függetlenül szerepelhet két külön ember neve a számlán? Vagy rendeljem meg időeltéréssel őket?

(#29617) kcsa válasza fu89 (#29616) üzenetére


kcsa
veterán

Mivel telefont nem fogsz kapni 30€ alatt, mindenképpen áfaköteles lesz külön-külön, és együtt is. Úgy rendeld meg, ahogy neked kényelmesebb :)

(#29618) Dominó85 válasza aytukabozs (#29587) üzenetére


Dominó85
veterán

:C :C :C

* Péter - 06302461862 *

(#29619) tutis


tutis
őstag

jó a a tracking, kicsit se késik:
Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision
közben a telefon már otthon van :D :W

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#29620) beg


beg
veterán

Az SG-s nyalóka után várható volt, hogy a DHL is le fog térdelni. Ez úgy néz ki bekövetkezett, intsünk érzékeny búcsút az 5-7 napos szállításnak. Lassan lehet rendelni a karácsonyi ajándékokat. Még nem késő. Még. :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#29621) Dominó85 válasza tutis (#29619) üzenetére


Dominó85
veterán

Én is így kaptam kézhez a Hongmi-t. :D :W

* Péter - 06302461862 *

(#29622) b0bcat válasza beg (#29620) üzenetére


b0bcat
addikt

+1

:O

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#29623) Drótszamár válasza beg (#29620) üzenetére


Drótszamár
őstag

Mi volt az az "SG nyalóka"?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#29624) El_Diablo


El_Diablo
tag

Nehogy már elhiggyétek, hogy a DHL csak Hong-Kong-ból szállít és nem hozza el a termékeket amiben akku van. Még én írtam anno erről egy összefoglalót. Ha egy akku van a telefon/tablet mellé csomagolva bárki elhozza. Valamelyik rizsszemű tolvaj kitalálta ezt a mesét és ezzel kábít. Szimplán nincs raktáron amit vettetek.
Megoldás: Felhívja valaki a DHL-t és megkérdezi, hogy mi a szitu a Kínából jövő elektronikai cuccokhoz mellékelt akkuk szállításával. (Nem lesz meglepetés: semmi.) A telefonban hallottakat itt is ér megosztani.
A DHL ha felveszi/megkapja a csomagot másnap már Németországban van... :DD

(#29625) kcsa válasza El_Diablo (#29624) üzenetére


kcsa
veterán

Egyetértek. Már csak azért is, mert ha ez a vám-vizsgálat dolog igaz lenne, akkor a trackingen látnátok hogy a futár felvette a csomagot. De ezt nem látjátok, tehát a kínaiak megint kamuznak.

(#29626) fu89 válasza kcsa (#29617) üzenetére


fu89
csendes tag

Tudom, hogy ÁFA köteles lesz azzal nem is játszanék, de nem feltétlen vám köteles, ha150€ alatt van az értéke. Két telefoné pedig igencsak átlépi.

(#29627) aytukabozs válasza fu89 (#29626) üzenetére


aytukabozs
addikt

telóra nincs vám...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#29628) bl4ze válasza kcsa (#29625) üzenetére


bl4ze
veterán

+1

.:. bl4ze .:.

(#29629) fu89 válasza aytukabozs (#29627) üzenetére


fu89
csendes tag

Akkor nem szóltam, köszönöm szépen! :R

(#29630) blueye válasza Crytek (#29614) üzenetére


blueye
veterán

Nálam rendeléstől számít az idő. :)

(#29631) Sanyesz. válasza El_Diablo (#29624) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ebben csak az gyanús, hogy szinte kizárt, hogy mindannyian ugyanazt rendeltük.
Az pedig tény, hogy nem ugyanonnan. :F

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#29632) Outlander válasza El_Diablo (#29624) üzenetére


Outlander
őstag

Az a baj h ma már mindenki interneten lehet és regisztrálni se nehéz.

Többek között ezért nem olvasok már szakmai topikokat közel két éve... ha nem több.

És a legszomorúbb h mind meg van róla győződve h iszonyat okos, közben meg orbitális baromságokat irkál.

Itt is már egyre kevésbé tudok normális hangnemben válaszolni az aznap már 50 szer feltett kérdésre, ami amúgyis egyértelmű.

Szóval, most ez az új dolog h a DHL több hétig postáz, és nem szállít ide rendesen, ez most totálisan kikészített... :U :W

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#29633) El_Diablo válasza Outlander (#29632) üzenetére


El_Diablo
tag

Ezt most rám értetted? :Y

(#29634) kcsa válasza Outlander (#29632) üzenetére


kcsa
veterán

én is csak párszáz hsz-enként szoktam benézni ebbe a topikba, és megnyugodva konstatálom hogy ugyanaz a 5-10 kérdés forog:
- van-e vám
- hogy kell fizetni
- hova kell küldeni az emailt
- pdf vagy jpg?
- ha a státuszom XXX akkor nem kell vámot fizetnem?
- ha a státuszom vámkezelve, akkor miért nem kaptam meg már tegnapelőtt?
- szemét posta
- szemét kínaiak

:U

(#29635) Outlander válasza El_Diablo (#29633) üzenetére


Outlander
őstag

Dehogy...

Csak csodáltam, h neked még van erőd magyarázásokra... :)

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#29636) csubuka


csubuka
addikt

Aki esetleg mostanság rendelt az antelife-ról esetleg rám tudna írni egy apró kérdést szeretnék csak feltenni... Köszi

(#29637) Dominó85 válasza kcsa (#29634) üzenetére


Dominó85
veterán

:DD

EtoTalk-on vannak most húsvéti kuponok:

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#29638) McMarcee


McMarcee
újonc

Sziasztok!

Aliexpressen vitát indítottam, mert a megrendelt termékeknek csak a fele volt a csomagban a teljes összeget pedig levonták. Az eladó el is ismerte, a részleges visszatérítést elfogadta. Ezt a vitát indítottam február 14-én, 15-én el is fogadta. Még mindig nem érkezett meg a számlámra az összeg, otp direkt-en látom, hogy nem érkezett összeg mind ezidáig a számlámra.

Mit tehetek? Az eladónak már írtam, nem tud mit csinálni, ő elfogadta...

Valaki segítsen priviben aki járatos ebben. Köszönöm!!!!

(#29639) poffsoft válasza Outlander (#29632) üzenetére


poffsoft
addikt

visszamennyé!

Szerintem csak kopnak az idegeid. Ha nem bírod, ne válaszolj rá, nekem (többé-kevésbé) működik ;)

[ Szerkesztve ]

(#29640) El_Diablo válasza Outlander (#29635) üzenetére


El_Diablo
tag

Pedig szívesen és gyakran adnék hozzátok hasonló válaszokat:

- Összefoglaló
- Google
- Olvass aztán kérdezz

Nekem lenne ehhez egy kiegészítésem:

- GONDOLKOZZ aztán kérdezz! :C

Az emberi butaság lassan újra ránk hozza a sötét középkort!

(#29641) El_Diablo válasza McMarcee (#29638) üzenetére


El_Diablo
tag

Elmondom nyilvánosan, mert a Britonn szöveg értelmezése láthatólag nem megy: :(((

A visszautalt összeg 3-10 munkanap alatt jelenik meg a számládon.

Javaslat: Ha ez letelik reklamálj.

Pót javaslat: Ha nem bírod idegekkel az ázsiai websopozást van rengeteg hazai EU-s. :K :K

Pálinkásszépdélutánt. :C

(#29642) b0bcat válasza El_Diablo (#29624) üzenetére


b0bcat
addikt

De ha - tegyük fel - holnap (amikor is letelik két hét a rendelésemtől számítva) visszakérem a pénzemet a bolttól, akkor meg én vagyok a türelmetlen...? :(((

Nem veled akarok vitázni (nekem is bűzlik ez a DHL-es, akkumulátoros kifogás), csak csalódott és tanácstalan is vagyok, mert eddig ebben a boltban ilyen nem történt velem,és őrlődöm, hogy visszakérjem-e a pénzemet, vagy várjak még (minthogy a termék kellene)... :U

Igazság szerint siralmasnak tartom, hogy két hét alatt nem tudják hitelt érdemlően bizonyítani, hogy egyáltalán átadták a csomagot a DHL-nek. :W Ha innen nézem, akkor holnap írnom kellene nekik, hogy refund-ot kérek. (Ha pedig belemennek, azzal be is ismerik, hogy kamuztak...)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#29643) McMarcee válasza El_Diablo (#29641) üzenetére


McMarcee
újonc

Köszi a választ, bár érdemben nem nyilatkoztál semmit.
A 3-10 napot én is tudtam, de ez 1 hónapja volt...
Reklamáltam az eladónál, ezt is írtam az előbb, de az összeg még mindig nincs a számlámon.
A szövegeket Én tudom értelmezni ha angol, ha magyar.

Azért írtam, mert elakadtam és gondoltam van itt a fórumon olyan valaki, aki nem csak lekezelő/bunkó módon okoskodik, és másokat oszt otthonról hanem értelmes segítséget tud nyújtani, mert van tapasztalata refund téren.
A fórumozás erről szól...

Köszi

(#29644) kcsa válasza McMarcee (#29643) üzenetére


kcsa
veterán

Bár én nem reagáltam a kérdésedre, de én is benéztem a hónapot - szerintem El_Diablo kolléga is.

(#29645) El_Diablo válasza b0bcat (#29642) üzenetére


El_Diablo
tag

Ne őrlődj emiatt. A választ megadtad: kérj refundot. Még hitegessenek két hétig? Annyi idő alatt mástól/máshonnan bőven megjön. Nem kell velük kesztyűs kézzel bánni. Ez üzlet. Majd megtanulják mi a módi. A szelekció úgyis eldönti, hogy ki alkalmas erre a piacra...

(#29643) McMarcee: Hónap benézve. :R
Válasz kiegészítve: NE a rizsszeműnél reklamálj, hanem az Ali-nál. Ott is megvan a megfelelő fórum az eladók tisztességtelen magatartásának jelentésére. A beszélgetésetekről majd tudsz print screent mellékelni bizonyítékként. :K

ITT lehet kezdeményezni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#29646) koni016


koni016
tag

Sziasztok!
Most akarok rendelni telefont és szeretnék érdeklődni hogy erről az oldalról rendelt-e már valaki :[link]
Ha igen akkor mik a vélemények?
A telefon amit kinéztem az a ZOPO ZP990+. Azt írták hogy van európai raktáron is, tehát ha onnan rendelem akkor nem kell vámot fizetnem?

Esetleg tudnátok olyan webshopot írni ami európába van és kínai mobilok is kaphatók?

(#29647) beg válasza koni016 (#29646) üzenetére


beg
veterán

Litván ZOPO bolt Ha innen rendelsz, nincs áfa. Vám meg sehonnan sincs telefonokra, csak áfa.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#29648) koni016 válasza beg (#29647) üzenetére


koni016
tag

Csak itt drágább az a teló.

(#29649) Dominó85 válasza beg (#29647) üzenetére


Dominó85
veterán

Ja és kb annyi az áruk, mint ha Kínából rendelnéd és rátenné az állam a forgalmi adót. Annyi előnye lehet ennek a "boltnak", hogy korábban kapod meg a telót, mint ha Kínából rendelnéd. De ezt már kiveséztük itt ezerszer. Hja és nem kéne orrba-szájba reklámozni őket... :U

* Péter - 06302461862 *

(#29650) jojoando válasza Dominó85 (#29649) üzenetére


jojoando
senior tag

Még az se biztos hogy hamar megérkezik, és PP fizetést se látok, védve se vagy! :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.