Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sztojo


sztojo
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata mostanában ezekkel a kínai brand cuccokkal?

Gyakorlatilag majdnem fél áron rendelhető a hazai árakhoz képest.

Pl: [link]

vagy
[link]

Ha esetleg valaki rendelt már, kérem írja meg a tapasztalatait.

sztojo

(#2) Dauerstage válasza sztojo (#1) üzenetére


Dauerstage
tag

Szia. Én vettem fél éve 4x4gb 1600mhz amd only ramot, 11eft-ért. Az észrevételem pedig a következő: Am3((asus) Athlon II x4 640 cpu), am3+((Asrock) Fx-6300 cpu) lapban működik az biztos. A furcsaság a dologban, hogy ha nem állítassz be neki frekvenciát(mhz) a biosban, akkor automatán 2. bekapcsolásnál átvált 1333mhz-re utána 3. bekapcsolásnál 1066mhz-re. Ezen kívül semmi baj nincs vele(bírja az 1866-ot is). Fm1(Asrock)(A6 3650 cpu) lap meg még csak nem is látja. Üdv.

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#3) Dauerstage válasza Dauerstage (#2) üzenetére


Dauerstage
tag

Korábban rendeltem 4x2gb 800 mhz ddr2 ramot ami egy Asrock Alivenf6g-glan lapban turbékolt egy 9600be proci mellett. Soha semmi problémám nem volt vele.

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#4) Dauerstage


Dauerstage
tag

Hozzátenném utólagosan hogy Ebay párti vagyok.😊

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#5) sztojo


sztojo
tag

Köszi az infót :)

Én egy I5-2500K/ASUS P8Z68-V LX páros 4GB ram-ja mellé szeretnék berakni még 8 vagy 16 gb-ot.
Hátha segít egy kicsit, ha nekiállok motoros videókat bütykölni magamnak.

[ Szerkesztve ]

sztojo

(#6) Vladi válasza sztojo (#5) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

link

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7) sztojo válasza Vladi (#6) üzenetére


sztojo
tag

Igen ezt olvastam, de kicsit 4 éves írás volt már.

Node....
Közben úgy döntöttem, hogy bevállalom a dolgot és megrendeltem a fent említett alaplapba valót.
A nyertes ő lett:
[link]

Kedvező ár és radiátorlemezke van rajta. 2x8GB 1600MHZ DDR3 48,2 Euro+free shipping.
Nálunk per pillanat a legolcsóbb, 1x 8GB-os 10300 ft körül van.

Tegnap sikeresen megérkezett és be is dobtam mindjárt a gépbe. Egy-két post képernyős újraindulás után(gondolom ismerkedett az alaplappal :) ). Sikeresen bootolt a Win7.
Letöltöttem a MEMTEST86 legújabb verzióját és ráengedtem a gépre. Röpke 6,5 óra és 4 full pass után hibamentes eredmény lett a vége.

Az egyetlen dolog amit benéztem, hogy ezek nem alacsony kialakítású modulok, amire még rájön a hűtés is.
Így a vízhűtés egyik ventilátorát 14-esről 10 cm-esre kellett cserélnem.

[ Szerkesztve ]

sztojo

(#8) chesterboy


chesterboy
aktív tag

December óta használom, eddig nincs gond vele.
[link]




(#9) sztojo


sztojo
tag

Nos az első rendelés sikerén felbuzdulva, egyik rokonom laptop-ja lesz ez egy kicsit kipofozva.

HP 650-es, már 10. évét tapossa kb.

Az alap 2 GB helyett 2x 4gb lesz:
[link]

És, hogy el tudjon szakadni a konnektortól is:
[link]

+egy ADATA SSD -t kap de azt inkább itthonról!

Kíváncsi leszek mikor ér ide a cuccos....

sztojo

(#10) Vladi válasza sztojo (#9) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Augusztusban. :DDD
Nekem mostanában rendelés után automatikusan küldenek is üzenetet, hogy ne türelmetlenkedjek, majd ideér. :))

Lehet nemsokára én is "beruházok" ramra. Kíváncsi leszek a tapsztalataidra. A régi gépeket is fel lehet tuningolni ilyen módon, de sok múlik a szoftvereken! Ha alap dolgora kell, egy ligh linuxot is kipróbálhatsz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11) sztojo válasza Vladi (#10) üzenetére


sztojo
tag

Ram és SSD megvan már :)

Aksi
Shipped by air

2019-05-15 15:33:39

Kíváncsi vagyok mikor ér ide.

Linux kilőve.
Idősebb embernek lesz, örülök, hogy ezt megy neki elég jól :D
Alapvetően faszbúkra használja és gagyi játokokra amik onnan indíthatók, illetve fotókat ment le.

[ Szerkesztve ]

sztojo

(#12) sztojo


sztojo
tag

Nos beépítésre került a ram és az SSD.

Minden működik pöpecül.
A RAM Hynx chip-ekből készült, dual channel pipa.

Érkezett közben egy külső DVD író ház is, illetve várom dvd író helyére való 2,5-es hdd keretet.
Ritkán van használvan az író, ezért jobb ha a régi HDD-t berakom fixen. Jó lesz CHROME/TEMP és minden más TEMP meghajtónak. Nem az SSD kopik :)
A külső házba pakolt írót így USB-n más géppel is legalább használni.

Aksi még mindig sehol, talán jövő héten, tracking szerint az országban van.

sztojo

(#13) Vladi válasza sztojo (#12) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Szupi!

Figyelj oda, mert mostanában a posta rákapott a vámolásra. Előbb utóbb teljsen megszűnik a vámmentességk, akkor jön az opás. :Y

Ha küldenek e-mailt vagy levelet, akkor 2 hét vámolgatás. Azzal elleszel. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) Dauerstage válasza Vladi (#13) üzenetére


Dauerstage
tag

Én ssd-t még nem mertem rendelni. De ha neked egy hónap múlva is jó lessz, akkor lehet rendelek én is.

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#15) sztojo


sztojo
tag

update:
Megjött az aksi is ma végre.

SSD-t nem mertem énse bevállalni onnan. Annyival nem olcsóbb :)

Először megilyedtem, mert teljesen más kód volt rajta mint az eredetin, de hál istennek passzolt és minden működik.

Megkérdeztem a laptop gazdáját feltűnt-e neki valami a géppel kapcsolatban, most h két napja használja.
Gondolnék itt olyanra mint pl: 1:40 helyett 20mp boot idő, chrome 3 mp alatt betölt 30 mp helyett...

Válasz: "Igen! Itt van fenn 3 ikon ami eddig nem volt...."

sztojo

(#16) Vladi válasza sztojo (#15) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"Válasz: "Igen! Itt van fenn 3 ikon ami eddig nem volt....""

Ezért nagyon megérte. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) batyuska100


batyuska100
senior tag

Azért nem minden nyerő
2016-ban vettem 2 x 512 MB DDR1 ramot egy P4 laptopba, mert jó lett volna használni.
A mai napig nem jött meg, refund-ot még mindig nem kaptam, mert ők azt hiszik, hogy már megérkezett.
De SSD-vel jól jártam, a legolcsóbb 120 GB-osat vettem meg, egy Dell Latitude D830 ban üzemel, eddig hibátlan. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.