Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Bobrooney válasza thomasa (#298) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Kétlem hogy nem jönne be.

(#302) maci25 válasza Tibee86 (#299) üzenetére


maci25
aktív tag

Hát nem is tudom. Szerintem ennyiért iszonyat drága egy roller.
A 2-300 K sem kevés, de gyanus, hogy a karbantartása sem kevés. Jó volna tudni meddig bírja benne az akku.<---- karbantartás

(#303) maci25


maci25
aktív tag

Na de, hogy kérdésedre is válaszoljak.
PASSZ
Legyen masszív
ha a kersz fékez is, előfordulhat, hogy megviccelhet nedves úton
Nekem town 9 van, hasonlóan kőnyű összecsukni- imádom. Hogy meddig birja? kit érdekel 3 év gari van rá, na meg semmi sem tart örökké:)

Nagyon szépek ezek az adatok: 30-35 km egy feltöltés, 25 fokos emelkedő,
Meddig tudja az aksi a 30-35 km? hány ciklus?
A 25 fok az elég komoly emelkedő, de mennyire teszi tönkre az akut, vagy a motort, vagy az elektronikát?
Vagy ha tul van terhelve, akkor leold?
Persze itt most nem arra gondoltam, hogy hegyet mászni vele, de pl 50m 2-5 fokos emelkedő napi használatba mit árt neki?

(#304) Tibee86 válasza maci25 (#303) üzenetére


Tibee86
veterán

A lap alján ott vannak a tényleges tesztek, pl:
"-105 kg-os terheléssel 90%-ban padlógáz, vegyes terep, Budapest : 21,5 összes megtett km
-105 kg-os terheléssel 12 km/h-ra limitált végsebesség, jellemzően sík terep Budapest: 41,7 összes megtett km!" Na most én ennél 50kg-val kevesebb vagyok, illetve napi max 15-17km lenne amennyit mennék vele. Az akku elvileg 1000 ciklust bír, ~25000km, gondolom utána már jóval kevesebbet fog tudni.
Emelkedő amerre én járok nem sok van, de nyilván olyankor kapja a terhelést rendesen és kevesebb lesz a hatótáv.
Leginkább attól félek, hogy a rossz utak miatt csigatempóban tudnék csak vele közlekedni a tömör első kerék meg az orrnehézsége végett, illetve az elég satnya rugózás is erre enged következtetni. Az inmotion ebből a szempontból mindenképp sokkal jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#305) Bobrooney válasza Tibee86 (#304) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Amúgy rollert 2-3km távra használom, felette már kerékpár. Persze te elektromosat szeretnél, de ha ilyen 12km/h óra a tempó az sajna nem túl sok. A 15-17km-ed így több mint egy óra lenne, az neked belefér?
Kismotor ilyen áron szerintem jobb megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#306) Tibee86 válasza Bobrooney (#305) üzenetére


Tibee86
veterán

A tesztre limitálták 12km/h-ra, a végsebessége 30km/h körül van. A 15-17km oda vissza lenne annyi összesen, ha már olyan ~20km/h átlagot tudnék menni a 6-7km-en akkor az bőven beleférne, csak nem tudom ilyen tempónál hányszor borulnék el a csodás pesti utakon/járdákon. :D
Robogó sokkol célszerűbb lenne, de mivel panelba lakom nincs hol tárolni csak a ház elé kikötve ami nem a legbiztonságosabb. Korábban már volt 2 szezon alatt 2 robogóm melóba járásra, direkt ütött kopott külsősöket vettem, hátha így nem mennek rá. De így is az elsőt ellopták, a másodikat inkább eladtam szezon végén. :((

(#307) maci25 válasza Tibee86 (#306) üzenetére


maci25
aktív tag

Járdán a 20 km/h átlagot szerintem nem lesz egyszerű kihozni. Ha jól emlékszem nekem a 9 es rollerrel 22km/h volt a végsebességem. Gyalogosok között a 20 km/h szerintem sok.
Most ezzel nem azt akartam mondani, hogy nem kivitelezhető amit kigondoltál.
Szerintetek mennyi az a tempó ami járda- gyalogos kapcsolatban reális? Szerintem 12-15 km/h, ha csak elvétve van egy - két gyalogos.
Én azt csinálnám a helyedben, hogy kölcsönkérnék egy normál rollert valakitől és kipróbálnám vele azt az útszakaszt. A 15 km biztosan nem lenne kényelmes normál rollerrel, de tapasztalat szerzésnek tökéletes.
Szerintem, ha nem extrém rossz az út akkor a borulással nem kell számolni azokkal a rollerekkel amiket kinéztél. Mondom ezt úgy, hogy nem próbáltam meg egyiket sem :DD
"csodás pesti utakon/járdákon" párszor mentem már úttesten rollerrel, de nekem nem volt meg a biztonság érzet.

[ Szerkesztve ]

(#308) maci25


maci25
aktív tag

Na az előző kicsit olyan lebeszélősre sikeredett. Nem az volt a cél.
Azok az adatok szerint amit a gyártó közölt a járgányról, jó választás lehet az elektromos roller, ha az általad elképzelteket tudod vele teljesíteni.

(#309) Tibee86 válasza maci25 (#307) üzenetére


Tibee86
veterán

Gyalogosoktól annyira nem tartok, mivel elég korán járok dolgozni, illetve nem belváros. 16. kerület széléről járnék be az élessarokhoz, főként kis mellékutcákon illetve bicikliúton közlekednék, kevés része lenne a járda.

(#310) Stospam válasza callmeakos (#300) üzenetére


Stospam
tag

A Decathlon-ban megjavítják. Ha még garis, akkor próbáld úgy. Alkatrészt is mindenfélét beszereznek hozzá, de arra esetleg várni kell, ha nincs nekik készleten. Ne az üzletben próbálkozz, hanem a szervizes részen.

(#311) Tibee86 válasza Tibee86 (#309) üzenetére


Tibee86
veterán

Kérdés megoldva, belelocsoltam a roller árát az autóba. :D

(#312) thomasa


thomasa
senior tag

Van itt valaki, aki szegedi, és kölcsön adna 1 napra egy Town7 vagy Town9-et amíg elmegyek a melóhelyre, meg vissza? Nem lennék hálátlan. Ki kell valahogy derítenem, hogy alkalmas vagyok-e a használatra :)

(#313) Zita


Zita
újonc

Sziasztok!

Látom, többek Town 7/9 EF rollert használtok.
Milyen tapasztalatotok van alkatrész kopás terén? Pl. fék, vagy a kis pöcök, amit bele kell akasztani összecsukáskor...
Town 5 EF-ről nem nagyon írtatok. Felejtős?
Én azt nézegettem a kereke és súlya miatt. A 200 mm kerekek nekem hatalmasak, szállítanám buszon is, és emelgetni is kellene néha.

(#314) pomk


pomk
őstag

Elektronyos roller mennyire kapható elérhető áron? Mennyire használható ki? Milyen fejlettségen állnak ezek mostanában? Olvastam pár cikket róluk, és láttam pár Kickstarter-es kezdeményezést is, de sok jót és rosszat is hallani...

(#315) Tibee86 válasza pomk (#314) üzenetére


Tibee86
veterán

250-300-ért vannak már jók.

(#316) pomk válasza Tibee86 (#315) üzenetére


pomk
őstag

Hmmm...és még legyen az ember környezetbarát... :(((
Bár mehetek sima bicajjal is. Az kóbásszal és szalonnával megy. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#317) adrian87


adrian87
tag

hello

80+15 kg-al mennyire bírják ezek a patkáról való "ugrást"? Meghajlik tőle? Kerék mérete lehet akár 200 mm-es is. Talán egy Town5 XL-re vagy valami spartan-ra beneveznék. Bár én használtan venném... ha már szezon vége van már.

[ Szerkesztve ]

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#318) Bobrooney válasza adrian87 (#317) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Mit jelent a "patkáról" való "ugratás" ?
Spartant abszolút nem ajánlom erre, de nagyon szerintem a Town sem lehet jobb ilyen célra, freestyle rollert nézz szerintem, azokat talán már úgy tervezték meg hogy bírja a komolyabb erőhatásokat is.

(#319) Ragnar95 válasza adrian87 (#317) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem ugrálni tervezték a városi rollereket, de ha csak arra gondolsz, hogy ahol maga a padka, ott mennyire árt a rollernek, ha lejössz a járdáról az útra, a válasz az, hogy tökéletesen bírja, legalábbis nálam a Town 9 semmi jelét nem mutatja, hogy bármi baja lenne ettől.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#320) LittleBiG007


LittleBiG007
aktív tag

A Spartan Jumbo III első felfüggesztés pár hét után elkezdett nyikorogni. Tudok tenni valamit, vagy bele kell törődnöm?

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#321) maci25 válasza adrian87 (#317) üzenetére


maci25
aktív tag

Hát én még egyszer sem áltam meg a patkáná(le - fel)l. Bár én régen triáloztam montival.

(#322) Tarisznyarak


Tarisznyarak
tag

Sziasztok van egy ilyen rollerem, az a problémám hogy a kerék nyekereg. Vagyis olyan hogy gumi része keréknek mikor súly van rajta egy bizonyos ponton gumiféle nyekergést ad, nagyobb sebességnél elég zavaró. :D
Esetleg van erre valami megoldás, befújni vagy beáztatni valamivel ?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#323) Bobrooney válasza Tarisznyarak (#322) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Kiment a csapágyból a kenés.

(#324) Tarisznyarak válasza Bobrooney (#323) üzenetére


Tarisznyarak
tag

Az cserélve lett, nem annak a hangja hanem kerék gumi az ami nyekereg.

(#325) nextman


nextman
aktív tag

Van rajta gallyvedo folia vagy mi? Nekem szervizben azt mondtak a town 7-esemre, hogy amiatt nyikorog.

(#326) Tarisznyarak válasza nextman (#325) üzenetére


Tarisznyarak
tag

Volt valami de az le lett szedve. Előtte és utána is nyekergett. Az a tippem van hogy elvan öregedbe a gumi vagy hibásan van rajta a felületen. Kivettem a kereket kézzel rá terheltem és akkor is adja azt hangot. Szerintem másik kereket kell bele venni vagy írok az üzletnek mert ez elég zavaró jelenség.

(#327) PNP


PNP
őstag

Üdv!

Gondolkozom roller vásárlásán, Decathlonban néztem az Oxelo Town 5 XL-t, ami tetszik, de egy kicsit erősnek érzem az árát a fapadosságához képest. Town 9 EF tetszene, de jól látom, hogy nem kapni? Decathlon keresője ki sem adja, Google kereséssel ugyan megvan, de összesen 1 darabot ír, az meg gyanítom, hogy bemutató darab, vagy elkallódott készlet. És persze ha lenne, akkor is fájdalmasan sok a 40e Ft úgy, hogy sosem rollereztem. 182 cm vagyok, tehát görnyedni nem szeretnék, és a gerincem sem a legjobb, szóval lehet, hogy a sok rázkódás nem tenne jót, egyébként nem tudom mennyi gyakorlati haszna van a rugónak, biciklin nem szeretem.
Aldiban lehetett mostanában kapni csúnyácska, 145-ös kerékkel szerelt rollert 10 ezerért, és elvileg ott tartós cuccokra 3 év garancia van. Ehhez képest is jó a Town 5 XL 23-ért?

(#328) Tompkins válasza PNP (#327) üzenetére


Tompkins
tag

Szia/sziasztok!

Én is Oxelo Town 9 EF rollert szeretnék venni magamnak, de tényleg nem kapható a Decathlonban, pedig a hét elején még volt.
Ma beszéltem velük és azt mondták, hogy nem tudják az okát, de felsőbb utasításra le kellett venniük az összeset a polcokról és valószínűleg idén már nem is lesz, esetleg Karácsony körül...
Valaki tudja, mi történt? Mi lehet ennek az oka?

Esetleg ha tudtok hasonló rollert ajánlani (főleg a gyors nyitás/csukás és a kézifék tetszik benne), azt is megköszönöm.

(#329) PNP válasza Tompkins (#328) üzenetére


PNP
őstag

Decathlon nem tudom mit művel, most a Town5-öt vették ki, pedig vasárnap még voltak ilyen 13-18 darabok Pest megyei boltokban. Használtat hirdetők nem elérhetőek, hazudozgatnak, úgy néz ki nem lesz rollerem soha. :(((

(#331) Tompkins válasza ViragL (#330) üzenetére


Tompkins
tag

Az én értelmezésem szerint nem készlethiány a probléma, hanem valami más. A még meglévő készletet is le kellett szedniük a polcról és leállították a forgalmazást...

(#332) nextman


nextman
aktív tag

Az megvan nektek, hogy amikor mentek a kerites mellett, bent megorulnek es orjongenek a kutyak? Viszont ha szabadon kinn vannak, akkor nem erdekli oket a roller?
Nem ertek a kutya pszichologiahoz, de erdekes...

(#333) PNP válasza Tompkins (#331) üzenetére


PNP
őstag

Kint van egy papír, hogy a 7-es és 9-es EF modellek átmenetileg nem elérhetőek visszahívás miatt. Megkérdeztem, valószínűbb, hogy sosem lesz, de ha igen, az is hónapok kérdése, állítólag a kormányszerkezet tört (?), szerintem lehet, hogy az easyfold-dal van valami baj.

(#334) Tompkins válasza PNP (#333) üzenetére


Tompkins
tag

Köszi az infót, bár nagyon sajnálom.
Az meg külön érdekes, hogy csak a még a polcokon lévő példányokat hívják vissza, a már eladottakat nem?

(#335) balint82


balint82
senior tag

Sziasztok!

Feleségem napi kb. 2km-es útra keres rollert, nagykerekűt és összecsukhatót, kb 20e Ft a keret rá (használt is szóba jöhet).

Spartan Jumbot nézte, az tetszene neki a legjobban ár/értékben.

Valakinek tapasztalata vele? Más ajánlott márkák típusok?

Előre is köszönöm a válaszokat.

:R

Google Pixel 4a

(#336) Bobrooney válasza balint82 (#335) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szia!

Használd a keresőt, írtam róla én is. Én ajánlom, de nem lesz örökös darab.

(#337) Tompkins válasza PNP (#333) üzenetére


Tompkins
tag

Ismét elérhetők a Decathlonban a Town 7 és 9 EF rollerek. Hétvégén meg is vettem a sajátomat.

(#338) PNP válasza Tompkins (#337) üzenetére


PNP
őstag

:R

(#339) lkristóf


lkristóf
senior tag

Sziasztok, Pesten egyre több rollerest látok, és nekem is nagyon megtetszett ez a fajta közlekedés, gyorsabb is mint a gyaloglás. :DDD Átolvastam a fórum frissebb bejegyzéseit és látom, hogy a TOWN 9 Easy Fold -ot szoktátok ajánlani, nekem is nagyon bejön, még nem próbáltam de így képekről/videókról. Szóval az lenne a kérdésem, hogy a 30ezres és a 40ezres között ugyebár csak 10ezer a különbség (7XL vs 9EF). Látom a drágábbon van kézzel aktiválható fék, könnyebb összecsukni, helyes kis csengő is van rajta. Szóval strapabíróságba lehet különbség közte? A drágább később megy tönkre? :D Sulihoz ingázok, háztól 3km a vasútállomás, leszállok hév, és onnan suli 950m. Karácsonyig csak marad készlet és ha sikerül is kipróbálnom és meg is tetszik akkor szerintem én is ezzel fogom hasítani a járdákat/utakat. :DD

(#340) lkristóf válasza lkristóf (#339) üzenetére


lkristóf
senior tag

Toldysport FlexPro milyen lehet? Eléggé hasonlít a 7 XL-re, de jelentősen olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#341) maci25 válasza lkristóf (#340) üzenetére


maci25
aktív tag

Szia!
Az árát az elég jónak mondanám. Minőségre meg így kép alapján nem tudok mit mondani. Én biztos csak akkor venném meg ha előtte kipróbálnám és nem fedeznék fel semmi huncutságot. Ja meg ha oda is adják abba az árban. shopp-ból biztosan nem rendelném meg :DD
Próba szerencse, tapasztalatot meg kérünk ha bele ugrasz a szerkezetbe.

(#342) Ragnar95 válasza lkristóf (#339) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Strapabírónak nem hiszem, hogy strapabíróbb a 9EF, a 7XL anyaghasználatára, összeszerelési minőségére se lehet panasz, ilyen tekintetben mindkét modell megállja a helyét.
A fék magában nem ér 10 ezret, mert jobbnak nem jobb, mint a 7XL fékje, a megoldás ugyanaz, csak kézzel is tudod használni a 9EF-en a hátsó féket. Viszont az EasyFold megoldás szerintem simán megéri a plusz költséget, tényleg sokat dob a használati élményen, a 7XL-t elég körülményes és kényelmetlen összezárni, le kell hozzá hajolni, ott egy kart kilazítani és utána összecsukni, ez legalább 30-40mp-es művelet szerintem, míg a 9EF-et állva is össze tudod csukni, csak rálépsz az elejére és lábbal felnyomod a decket, ez max 5mp-es művelet, kinyitni pedig még egyszerűbb, mert csak meghúzol egy kart és lenyílik a deck.
Ha héven cipeled, szerintem mindenképp jobb vétel e 9EF, ha épp lekésnéd a hévet, sokat tud számítani az a ~20-30mp, amennyivel gyorsabb összezárni a drágább modellt.

A ToldySport rollerről sose hallottam, képek alapján viszont jónak tűnik eléggé, az ára is nagyon kedvező, illetve a tárcsafék ha megfelelő minőségű, elég hasznos lehet. Cserébe képek alapján összecsukni ezt is úgy kellhet, mint a 7XL-t, tehát ebben a tekintetben ezzel szemben is a 9EF a nyerő. Kipróbálás nélkül ettől függetlenül nem venném meg vagy mindenképp netről rendelném és ha mégsem jó, 2 héten belül elállhatsz a vásárlástól.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#343) pomk válasza lkristóf (#340) üzenetére


pomk
őstag

Érdemes elolvasni amit a srác írt alul értékelésnek / véleménynek.
Szimpatikus. 40.000-et azért kicsit sokkalom egy rollerért.

(#344) pomk válasza pomk (#343) üzenetére


pomk
őstag

Vajon mennyire zöröghet/csöröghet? Hallottam már olyan rollert, ami hangosabb volt mint egy villamos.
Ill. kerekei milyen lehetnek? Kirázza a tömést a fogamból, vagy sem? :DDD

(#345) pomk válasza pomk (#344) üzenetére


pomk
őstag

Megrendeltem. :U

(#346) lkristóf válasza pomk (#345) üzenetére


lkristóf
senior tag

:C Akkor majd te is tudsz róla véleményt mondani.
Nem hamarkodom el a döntést, majd csütörtökön fogok ráérni és megnézni kipróbálni a decathlon-ba őket, most így, hogy jön a tél esős idők vannak és úgy se használnám, de már megőrülök érte! :))

(#347) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Sziasztok. Tudtok Bp belvárosában mondani egy szervizt, aki a Hudora Big Wheel 205 rollerem kerekének a belsőjét kicseréli? Sajna rossz a szelepe, 2 nap alatt elmegy belőle a levegő :(

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#348) pomk válasza lkristóf (#346) üzenetére


pomk
őstag

Voltál Decathlonban? Mit néztél, melyik rollereket? Anno mikor én néztem őket, az ott elérhető próba modellek közül Town 9 magasan vitte a prímet minőségben és komfortban, viszont az ára elég bicskanyitogató volt számomra. Kíváncsi vagyok milyen lesz ez a Toldy ahhoz képest. Ma du. kiderül... :)

(#349) pomk


pomk
őstag

Tegnap megérkezett a rollerem.
Csodálkoztam, hogy miért nem találok róla véleményt/értékelést, de betudtam annak, hogy még új a piacon és nem sokan vásároltak ilyet. Viszont gyanús volt, hogy még google-ben sem találok semmit róla: kép alig, weboldal nem létezik, márka szintén, de amikor kibontottam kiderült miért...kínában készült névtelenül.é :) Mondjuk manapság mi nem?! :D Ettől függetlenül ne ítéljétek el! Általános véleményem inkább a pozitív felé billen, mint a negatív felé, de azért olyan mint egy kezdő modell kisasszony: foglalkozni kell vele, de a végén megállja a helyét a kifutón. Igaz, hogy az első rollerem, amit itthoni körülmények között is kipróbálok, így sok összehasonlítási alapom nincs. Mentem vele még az este egy kört a környékünkön, igaz rázni ráz (bár ez lehet roller "betegség"), de egyáltalán nem vészes. A rázás is inkább a térköves részen volt jellemző, amikor aszfaltos járdán gurultam vele teljesen konfortos volt. Ehhez képest azonban a Decathlonban a műgyantán kipróbált Oxelo Town 9 egy álom, de azért az TÜKÖRSÍMA műgyanta volt, így ez szerintem nem releváns példa.
Maga a váz rendkívül masszív érzetet ad, van benne anyag rendesen. :) Kerekek minősége passz, 200 mm-es tömör gumi kerék műanyag küllőrendszerrel. Szerintem rendben van.
Az összecsukó mechanizmus...hááát ettől nem vagyok elragadtatva. A A roller nyitott állapotban a kioldása nehézkes (én bal lábammal rálépek a lábrész hátsó részére ezzel ellentartva azért, mert közben bal kézzel előre felé nyomom a kormányrudat, majd lehajolva jobb kézzel kinyitom a kalantyút), összezárt állapotból kinyitni lényegesen könnyebb. Kinyitáshoz csak ki kell oldani a jobb kalantyút és kattanásig kinyitni. A zárszekezet zárt állapotban jól tart, nem lötyög, zörög. Amikor azonban össze van csukva a roller, akkor annál a tengelynél ahol a kormányrúd elfordul az alvázhoz képest, lötyög. Ez nem tudom más rollereken hogy van, de számomra ez elég zavaró. Ill. a másik, számomra a legnagyobb hiányosság, hogy összecsukott állapotban a kormányrúd a kerékkel együtt el tud fordulni. Nem egyszer volt, hogy fejbe vágott így amikor a csavarokat bűvőltem. Ezen kívül az elfordulás miatt a "vontatása" is nehézkes, mivel a vontatás közben az elfordulás miatt a roller ide-oda mozog. Oxelonál ha jól rémlik ez egy kattanással fixálódik az egész amikor összecsukod, így vontatható nem forog ide-oda. Ha azonban az ember a vállán hordja, akkor ez nem probléma.
Fék(ek): taposófék lassan de biztosan lassít, tárcsafék szintén. Taposófék szerkezete szintén masszív, és nekem külön plusz pont, hogy nem a sárvédővel fékezed a kereket, hanem van egy billenő fémdarab, és ezzel fékezed a kereket. Tárcsafék szerkezete nem egy Shimano, de teszi a dolgát. Ez a másik negatív tényező. Ez kicsit gyengére sikerült. Beállítottam az állító csavarokkal hogy ne érjen hozzá a tárcsa a fékpofákhoz, majd egyet fékeztem és ugyanúgy hozzáér...
Kormányszerkezet: teleszkópos, összecsukható, markolatok kivehetők, középen egy gumis madzaggal összefogva külön tartóműanyaggal a rúdon, ahova kihúzás után rögzíteni lehet őket. Kisebb hiba itt, hogy a markolatok egy kör alakú rugós csappal rögzülnek a helyükön, ez viszont önmagában nem ad szoros tartást, így kicsit lötyög (Oxelo-n ez egy kör helyett egy lekerekített négyzet alapú hasábbal történik ami jobb tartást ad). Viszont a felülről lehajtható fül a távtartó gyűrűk eltávolítása és a csavarok meghúzását követően megfelelő tartást ad, így a lötyögés megszűnik. Van egy kis letámasztó egység amit külön fel kell szerelni akinek van rá igénye. Ötletes, jól működik, hasznos.

Általánosságban pozitívra értékelném, mert a saját igényeimhez mérten teljesen megfelel: nem használom tömegközlekedésen, és heti max 1-2 alkalommal veszem elő. Ezen kívül ezért az árért van benne első és hátsó lengéscsillapító, ill tárcsafék is.
Azonban ha valaki olyan rollert keres, amin elvárás az, hogy egy egyszerű plug & play kibontom és használom termék legyen, gyors és egyszerű összecsukó mechnaizmussal, annak nem ez a típus való.

Negatív:
- Összecsukás nehézkes
- Összecsukott állapotban nem rögzül a kormányrúd -> el tud fordulni
- Tárcsafék szerkezete

Pozitív:
- Masszív alváz
- Lengéscsillapítók elől, hátul
- Tárcsafék
- Ár :)

Ha kéritek, rakok fel képeket is.

[ Szerkesztve ]

(#350) lkristóf válasza pomk (#349) üzenetére


lkristóf
senior tag

Köszi a részletes beszámolót! Rakhatsz fel nyugodtan képeket róla. :R
Tegnapi és a mai nap folyamán sikerült betévednem egy Decathlon üzletbe és végignéztem a kínálatot. A TOWN5 XL -nek kicsinek találtam a kormányát, a TOWN7 XL méretbe már megfelelő, de lötyögősnek éreztem ahol a kormányrúd vége csatlakozik a lábtartó részhez (ahol össze lehet csukni), és igen a TOWN9 EF vitte nálam is a prímet. Nagyon tetszett ez a gyors összecsukás, először kicsit hangosnak találtam ahogy bekattan a bütyök, vagy amikor csak úgy csattanósan kinyitom. Az is jó benne, hogy valamennyivel szélesebb a deck. Valószínű, hogy a TOWN9 -et fogom venni fehér színbe. Reménykedem, hogy lesz valami akció Black Friday vagy valami karácsonyi leértékelés. :DDD Egyébként mire szolgál az első keréknél a műanyag "izé"? ne menjen a kerék közé kosz, vagy valami nagy ág? :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.