Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Kapanyél válasza h1mpi (#550) üzenetére


Kapanyél
őstag

Ma délután ráküldöm a szoftverfrissítést, attól fullos resetet kap.
Ettől függetlenül a hőmérséklet változása pont úgy hat rájuk, mint a guminyomásra kb. Akármit írhat fogyasztásra, ha leugrik emiatt az akkufeszültség.
Ilyenkor max. 200 km-re tervezek vele. (83 kWh Panasonic). Nyáron 170-es átlaggal is kihozok belőle 300 km-t.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#552) Richard válasza Kapanyél (#549) üzenetére


Richard
őstag

Nekem sem merül ennyire drasztikusan. Csinálj egy 2 gombos resetet kezdésnek, mert szerintem is tekeri valami.

(#553) h1mpi válasza Kapanyél (#551) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Egyszerű a matek, ha 78-as nettó akkud van és 21-et eszik pályán, akkor nekem hiába ír ki 524 km-t kiröhögöm, mert 78/21-el az 371 km. Én teszteltem nyáron és a becsült km csak akkor válik valóssá, ha 13,4 kWh/100 km a fogyasztásod. Felette már ordas nagy kamu. Esetleg a fogyasztás menü live funkciója segít valamelyest tisztán látni.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#554) Kapanyél válasza h1mpi (#553) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nem erről van szó. Még 30-as fogyasztással is el kellene mennie 250 km-t, ahogyan számoltad te is.
Az a szopola, hogy garázsból kijőve vagy előfűtött akkuval egy 35 km-es út is 20%-ot levisz. Persze, nem maga az út, hanem az utána jövő pár órás állás, de ez igazából mindegy is. Napi használatban 40% 80 km-ért így sok. Esetemre átszámolva az közel 40 kWh/100-as fogyi.
Ennyit jelent az előfűtögetés, a menet közbeni fűtés és a kihűlés miatt lecsökkent kapacitás.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#555) h1mpi válasza Kapanyél (#554) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Vidd szervizbe, nekem semmi ilyen nincs. Minimális veszteségem van az állás/előfűtés miatt

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#556) mazsi válasza Kapanyél (#554) üzenetére


mazsi
senior tag

Az előfűtés óránként 2-3% fogyasztás, de teljes óránként. A kihűlt akksi ennél kevesebb, de az csak ideiglenes veszteség, mert visszamelegedve kinyerhető..A téli fogyasztás 15-20% alatti növekedést hoz - hülyeség a 40% nálad. Olyan autónál láttam ilyen fogyasztást ahol a szerviz elfelejtette az alsó és felső szigetelést viszzarakni, de az feltűnne.
A kocsim nonstop online, 6 program trackeli felváltva, de még ez is csak óránként negyed százalék merülést tud összehozni. Német hegyek között másfél százalékot merült 14 óra alatt épp.
Az ODB csatlakozó pont az ilyen vajákos elméletek megelőzésére tökéletes.

A kilométeres kijelzést perdg inkább hanyagold, mert az ugyanúgy napi kétszer lesz pontos egy percben keresztül, mint a betonnal kibélelt órák :O Viszont bármelyik Teslának 2 perc alatt tudom felezni a hatótávját 2 percen belül, ha távolságot jelez ki.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#557) h1mpi válasza mazsi (#556) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A Tesla-t egy miatt büntetném, az a nem valós km kijelzés a központi kijelzőn.
Mert az, hogy 23-as átlag mellett Ő még mindig 13-al számol az szerintem már megtévesztés. Egy gyakorlatlanabb felhasználót simán átver.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#558) Kapanyél válasza mazsi (#556) üzenetére


Kapanyél
őstag

> A téli fogyasztás 15-20% alatti növekedést hoz - hülyeség a 40% nálad

Hogy mi?
Miután asszony kiáll a melegből, előfűtve az akku és az utastér, elindul a munkahelyére, lemegy a szokásos 10%, majd fél óra múlva már 3-4%-kal kevesebbet látok az appban.
További 1-2 óra múlva újabb pár százalék hiányzik és persze megjelenik a kék kis sáv.
Összességében a 10%-os út az indulási időpontjára 20%-ba kerül. Télen.
Nyáron nem.
Ezt nem tudom, hogy vagy lehet magyarázni máshogy...

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#559) h1mpi válasza Kapanyél (#558) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Hidd el, hogy baj van az autóddal. Nekem ezek a számok a felét sem érik el, sőt...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#560) Richard válasza Kapanyél (#558) üzenetére


Richard
őstag

Nálam nincs ez a jelenség. Elég idegesítő lenne.

(#561) Balázzs válasza Kapanyél (#554) üzenetére


Balázzs
senior tag

Ahogy írták előttem, vegyél fel hibajegyet az app-ban.

(#562) varadigabor


varadigabor
senior tag

Holnap megyek teszt vezetni, van valami helyszín a környéken ahol nyugisan ki lehet probálni ? nem annyira ismerem újpestet.. :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#563) mazsi válasza Kapanyél (#558) üzenetére


mazsi
senior tag

Lehet szidni a rendszert, vagy át tudod állítani a kijelzőt százalékra. A km kijelzés a noobok miatt van, ugyanolyan virtuális szám, mint robbanó motor esetén
Hétvégén vezetem 1500 km-t -15 fokban. Most először volt 20% feletti fogyasztásom a hőmérséklet miatt, bár ebbe bezavar a 4000m szintkülönbség is.
Én is morognék a 110 feletti fogyasztásnövekedés ütemén, vagy hogy 240 felett csak lejtőn lehet menni vele ;)
Nem hibátlanok ezek az autók, de elég jók- vállalható kompromisszumokkal. Egy ODB olvasó szépen megmutatja a dolgokat.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#564) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Sziasztok! Új MY vásárlása esetén milyen akkuval jön ki most? RWD-ről lenne szó? BYD vagy CATL?

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#565) 4ttil4th3hun


4ttil4th3hun
újonc

Sziasztok! Nincs tapasztalatom a témában ezért szeretném a véleményeteket kérni, hogy az én helyzetem ajánlanátok-e amit elképzeltem. Ha igen akkor milyen buktatókra figyeljek használt vásárlásakor.

- nem tudom otthon tölteni (belvárosi lakás), viszont a III. keres SC elég közel van.
- napi kb 10-15 km-t használnám, illetve kb havonta Budapest - Nagykanizsa oda-vissza (2x220)
- 2018 körüli MS 75 vagy 100D: aggódok, hogy már oregednek a cellák, de ez tetszik kívül/belül.
Bármilyen véleményt/tanácsot megköszönök!

(#566) h1mpi válasza Tiédetis (#564) üzenetére


h1mpi
nagyúr

99%, hogy BYD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#567) Balázzs válasza Tiédetis (#564) üzenetére


Balázzs
senior tag

(#568) Tiédetis válasza h1mpi (#566) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Köszi

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#569) Balázzs


Balázzs
senior tag

Kétéves szervízre kértem ajánlatot (M3 rwd) appon keresztül, elméletileg egy átvizsgálás és egy kabin levegőszűrő csere, az alábbi kalkulációt kaptam:

cabin air filter replacement: 18.726.84 HUF
átvizsgálás: 28.962.84 HUF
össz (áfával) 60.610.68 HUF

Nálatok hogy alakul és van már tapasztalat mit is csinálnak átvizsgálás során?

(#570) h1mpi válasza Balázzs (#569) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szerintem ez rendben van és is most fogok ilyet kérni. Tesland-nál kicserélik a pollenszűrőt egy 20-asért, de akkor az egy külön kör.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#571) Balázzs válasza h1mpi (#570) üzenetére


Balázzs
senior tag

Ne érts félre, ha azt nézzük mennyi volt anno a diesel-nél évente a kötelező szerviz (40-60 ezer/év) és mennyi egy munkaóra rendben is van, viszont nem tudom mit takar maga az átvizsgálás. Mert ha csak ránéznek - szó szerint - akkor már lehet nem éri meg, mert nincsen semmi más előírva Tesla által.

Pollenszűrő kb 10 ezer bárhonnan rendelve, én magam cseréltem tavaly, fél óra, igaz nem túl kényelmes meló.

(#572) h1mpi válasza Balázzs (#571) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Leszedik a kerekeket és kipucolják, karbantartják a fékeket. Illetve átnézik a teljes futóművet, ha valami nem oké gariban cserélik. Nekem ezt mondták a telefonban.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#573) mazsi válasza h1mpi (#572) üzenetére


mazsi
senior tag

Erről beszámolnál majd utána? 26 ezerért ekem még senki nem pucolta ki a fékeket, pedig 3 helyen volt már ilyen műtétem.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#574) h1mpi válasza mazsi (#573) üzenetére


h1mpi
nagyúr

35.000 Ft bruttóban az a 26.000 Ft, de persze beszámolok majd. Március elején lesz aktuális.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#575) mazsi válasza h1mpi (#574) üzenetére


mazsi
senior tag

Az is versenyképes az, köszi!

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#576) h1mpi válasza mazsi (#575) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem dolgozik drágán a TeslaHu

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#577) Balázzs válasza h1mpi (#572) üzenetére


Balázzs
senior tag

Ok így rendben.

(#578) jegesib


jegesib
aktív tag

Sziasztok. MYRWD-nél elég sokat vártam az új SW-re, ma méltóztatott feldobni, de nem az utolsó verziót (2024.2.7) hanem egy előző verziót (2024.2.3). Lehet köze hozzá h magyarra van állítva a menü? (Tök új vagyok a témában)

(#579) Richard válasza jegesib (#578) üzenetére


Richard
őstag

Szia.

Semmi köze hozzá. Majd jön az újabb is, ha jönnie kell :D

(#580) Kapanyél válasza jegesib (#578) üzenetére


Kapanyél
őstag

2024.2.7 elvileg nincs HU régiósra szórva. Az enyém AT, magyarra állítva és itthon jött le rá.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#581) h1mpi válasza Kapanyél (#580) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Most telepítem a 24.2.7.-et :) Teljesen magyar az acc.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#582) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Srácok!

Annak van jelentősége, hogy USA-ban 70e $ körül mennek a Plaid-ek pár évesen?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#583) Shadowbull válasza tibaimp (#582) üzenetére


Shadowbull
addikt

Milyen kontextusban értve?

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#584) h1mpi válasza tibaimp (#582) üzenetére


h1mpi
nagyúr

USA árat ne keverd az EU-val, ott egy Y is alig több, mint 10 milla. Amúgy meg A MS Palidek értékvesztése azért hatalmas, mert az autó minősége még mindig béka segge alatti. Én Tesla-t soha nem vettem volna USA gyártásból, csörög-zörög, óriás hézagok stb..
A hivatalos body shopban azt mondják, hogy az S és az X sosem lesz tökéletes az alu használat miatt.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#585) tibaimp válasza h1mpi (#584) üzenetére


tibaimp
nagyúr

h1mpi: OK, köszi :R

Shadowbull: nem értem a kérdést!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#586) Shadowbull válasza tibaimp (#585) üzenetére


Shadowbull
addikt

Hát ez az hogy én sem...

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#587) tibaimp válasza h1mpi (#584) üzenetére


tibaimp
nagyúr

h1mpi: Az USA piacra gyártott Tesla valóban ennyivel rosszabb lenne, mint az EU-s? Érdekes, nem gondoltam volna. Vagy ez érvényes más márkák esetében is?

Shadowbull: Arra gondoltam volna, hogy vajon mennyiben befolyásolja ez az EU-s árakat.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#588) Shadowbull válasza tibaimp (#587) üzenetére


Shadowbull
addikt

"Az USA piacra gyártott Tesla valóban ennyivel rosszabb lenne, mint az EU-s?"

Ugyanolyanok.

"Arra gondoltam volna, hogy vajon mennyiben befolyásolja ez az EU-s árakat."

Minimálisan.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#589) Shadowbull válasza h1mpi (#584) üzenetére


Shadowbull
addikt

" az S és az X sosem lesz tökéletes az alu használat miatt."

Ennek semmi köze az aluhoz. Egyszerüen nem tudnak minöséget gyártani, valószinüleg nem is akarnak. Jó az úgy is.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#590) h1mpi válasza tibaimp (#587) üzenetére


h1mpi
nagyúr

S, X csak USA gyártás, ezért olyan vacak.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#591) tibaimp válasza h1mpi (#590) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ja értem! A 3-at meg az Y gyártják Németországban meg Kínában, ha jól tudom.

Akkor használt S-re nem nagyon érdemes beruházni, gondolom. Persze tudom, ez sok tényezős kérdés!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#592) h1mpi válasza tibaimp (#591) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Hiába “luxusabb” én nem vennék…

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#593) tibaimp válasza h1mpi (#592) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, kösz! :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#594) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Bocs, hogy kérdezgetek, de még egyelőre szuperzöld vagyok a témában :B
Az ilyen kábel egyik vége dugódik az autóba, mint AC csati, a másik vége meg a "sima" 380V-os ipari csati?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#595) Richard válasza tibaimp (#594) üzenetére


Richard
őstag

Nem. Ez olyan AC oszlopokhoz való amin gyárialg nincs kábel.

(#596) tibaimp válasza Richard (#595) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#597) Bermi


Bermi
aktív tag

Sziasztok!

MY szeretnék rendelni a forgalmazótól. Első EV-m lesz. Rengeteg videót végignéztem, sok cikket elolvastam, de valahogy azt még mindig nem látom, hogy hova kell vinnem szervizbe? (ha pl szűrőt kell cserélni stb., alap karbantartás ilyenek) Minden csak Budapesten a gyári szervizben lehetséges? Vagy egy normális szerviz a videók alapján simán kicserélheti, ha lerendeli/megrendelem az alkatrészt? Macerás lenne ezért Nagykállóból feljárni :) Esetleg valaki Nyíregyháza-Debrecen környékéről tud ajánlani szervizt? (Kicsit para a váltás számomra, mert 50 évesen nem megy rutinból minden újat könnyen befogadni és megérteni)
Illetve “első” utam ide vezetne miután belaktam már, mert a kedvenc funkcióm a jelenlegi és előző autóimban is (az első üléshez kérném)
[link]
Ilyenkor esetben ez gondolom nem jár garancia vesztéssel?
Köszönöm előre is :R.

[ Szerkesztve ]

F1.....

(#598) Balázzs válasza Bermi (#597) üzenetére


Balázzs
senior tag

Szia!
Jelenleg csak Budapesten van szervíz, de folyamatban van egy nyitása Debrecenben. Telefonos applikációban tudod megadni, hogy mi a szervíz igény és ugynott látod a szabad időpontokat, majd abból választasz, odamész, ha nem garis a javítás (pl. féktisztítás) fizetsz és ennyi kb.
Tesland-nál amit csináltatsz, az nem érinti a garanciát.
Ha kell ajánlói link, adok priviben a vásárláshoz.
üdv
B.

(#599) Bermi válasza Balázzs (#598) üzenetére


Bermi
aktív tag

Köszönöm :R igen persze, akkor azt is megnézem mi is ez pontosan, majd írok. Kedden megyek a K&H-ba a lízinget intézni, mert a Teslánál azt kérik bemutatni a vásárláskor ( ha jól értettem) és a K&H bankos ügyintéző azt mondta tudják miről van szó és intéznek majdnem mindent (számlavezető bankom elhajtott, hogy rendeljen meg a kocsit, majd ha minden meg van a gépkocsiról (járműadatlap), akkor nyújtsam be az igényt). Állítólag szállítás előtt ezt megkapom majd a Tesla fiókomba, (de arról információt nem találtam mennyivel hamarabb) de lehet az ügyintézésnél meg kicsúszok a átvételi időpontról/határidőből, azt meg nem kockáztatnám.
Kicsit fura es nekem és életidegen is, így venni autót, minden eddignél leültünk összeállították, alkudoztunk megrendeltem és mindent intézett a kereskedő, most meg nekem kell. De más is megoldotta :)

F1.....

(#600) Balázzs válasza Bermi (#599) üzenetére


Balázzs
senior tag

Szia!
Nincs annyi verzió és nem lehet alkudozni, teljesen más ez az autóvásárlási mód, mint korábban. Lízingről nem tudok konkrétumokat, de a bankban biztosan tudnak segíteni. Próbáltál már Model Y-ont? Megéri vásárlás előtt tesztvezetni, de jelenleg hivatalosan ez is csak Budapesten van még (on-line lehet jelentkezni), érdemes szerintem kipróbálni az autót.
üdv
B.

(#601) mazsi válasza Bermi (#597) üzenetére


mazsi
senior tag

Menj el tesztvezetésre, vagy bérelj egyet egy kiadós hétvégére!
Ezt az ülést meg hagyd, a gyári jobb ennél - a vadabb színeket leszámítva ;)

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#602) Bermi


Bermi
aktív tag

Rendben, köszönöm a tanácsokat, kezdem a tesztvezetéssel. :R

F1.....

(#603) berbatov2


berbatov2
senior tag

Sziasztok!
M3 SR+ 2020/12 mennyit kellene mutatni teljes töltöttség esetén? Nekem 380-nál nem megy feljebb, kicsit keveslem!

(#604) h1mpi válasza berbatov2 (#603) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szia! Kiírt km nem releváns info, mert fals adatok alapján számolja. Töltsd le a Tessie alkalmazást és az ki fogja írni mennyi a degradációd. De ha kell mégis összehasonlítási alap, akkor a 2022-es RWD 411 km-t ír ki nekem 60-as akkuval.
Neked ugye 55 kWh-os akkud van, és mondjuk legyen 5% a degradáció=52,2 kWh a jelenlegi kapacitása. 13,9 kW/100 km-el számol kb. az autó, tehát 375 km a Tesla szerinti hatótávod.

Próbáld meg azt, hogy feltöltöd 100%-ra AC-n és rajta hagyod 2 napig. Ne nézz rá az appon és ne is nyisd ki. Ilyenkor balanszolja az akkut a BMS és vissza lehet nyeri 8-10 km hatótávot.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#605) berbatov2 válasza h1mpi (#604) üzenetére


berbatov2
senior tag

Köszi szépen!
Tehát, ha nekem 380-at ír ki akkor a degradációm még nem érte el az 5%-ot sem. Azt hittem, hogy a wltp hatótávot kellene kiírni alapból, de akkor nem ez a helyzet. Ez a 13,9 kW/100 km akkor egy konstans, mindig ez alapján kalkulál ugye? Tessie-t letöltöttem nyomogattam, pontosan hol tudom megnézni a degradációt?

(#606) h1mpi válasza berbatov2 (#605) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem WLTP, hanem az USA mérés alapján számol a Tesla, ezért ajánlom mindig, hogy ne km-t mutasson, hanem %-ot.
Ha összekötöd a Tesla fiókoddal és engedélyezed a Tessie-nek a távelérést, akkor a battery-re rámész és ott van egy szív ikon, az mutatja meg.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#607) h1mpi válasza h1mpi (#606) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Itt van a képes segítség: a i info gombnál tudod a telemetriai adatokat aktiválni:



Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.