Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61151) @mriya@


@mriya@
őstag

Életem eddigi legnagyobb pontya, 17,50 kg. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#61152) Sungoo válasza @mriya@ (#61151) üzenetére


Sungoo
addikt

Ez már szép paca! Gratulálok!

(#61153) @mriya@ válasza Sungoo (#61152) üzenetére


@mriya@
őstag

Szegénynek a szája.........?! :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#61154) Steady74 válasza @mriya@ (#61151) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Gratulálok!

Az, hogy a szája ilyen, hát sajnos egyre több helyen látni ilyet, fertőtlenítés feltétlen kell, de neki ez már nem sokat segít.

(#61155) @mriya@ válasza Steady74 (#61154) üzenetére


@mriya@
őstag

Teljesen gyógyult volt, csak eldeformálódott, és megvastagodott.
Ezzel együtt teljesen egészséges volt. :R

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#61156) cool13 válasza @mriya@ (#61151) üzenetére


cool13
őstag

Gratula :C

(#61157) Steady74 válasza @mriya@ (#61155) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Világos. Láttam már olyat sajnos, de ez a példány szépen tud akkor táplálkozni, ha ekkorára megnőtt.

(#61158) @mriya@ válasza Steady74 (#61157) üzenetére


@mriya@
őstag

Annak nagyon örültem, hogy az én horgom (szerintem) nem okozott komoly sérülést. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#61159) soldi3r


soldi3r
veterán

A Tsurinoya FS szeriarol van valakinek tapasztalata? Ahogy neztem a 2000-es meret epp be fog esni VAM-hatar ala.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#61160) saen válasza soldi3r (#61159) üzenetére


saen
veterán

Jó cucc, megéri az árát.

(#61161) Zoli bácsi válasza soldi3r (#61159) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Dicsérik. Ne aggódj, rendeltem én is orsót amire kellett volna fizetni..Simán megjött, hozta a postás, nem vámolták meg.
Van magyar forgalmazó is, kihézagolva, garival árulják, igaz kicsit többért, de nem kell hónapokat (heteket, attól függ) várni. [link]

(#61162) soldi3r válasza saen (#61160) üzenetére


soldi3r
veterán

Ahogy nezem itthon is kaphato, 17000 korul. Ha ebben a kategoriaban is jo, akkor $39-ert lehet rendelek egyet.

(#61161) Zoli bácsi, A Jaguart neztem, de az mar $50 lenne es annal mar VAM-olhatnak is, ha akarnak.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#61163) Grillo


Grillo
senior tag

Hajrá Hermányi! Tegnap szépen jöttél fel egyéniben. Ma meg takarózz be, meg ne fázz!

(#61164) Sungoo válasza Grillo (#61163) üzenetére


Sungoo
addikt

Ennyire szektor középre húzni... :( Mindegy, hajrá!

(#61165) KunEmber


KunEmber
senior tag

Skacok, használta már valaki innen a Walter Racer feeder botokat?

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#61166) WarninShotZ válasza KunEmber (#61165) üzenetére


WarninShotZ
tag

Csak kézbe fogtam múltkor a soroksári walterba, tetszetős, de első blikkre csak a súlyban éreztem változást a supernova light-hoz képest (nekem az van 330 és 360 hosszban). Viszont láttam képet fbn, hogy akció közbe milyen, ott viszont látásra szebben dolgozik talán egy picivel.

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#61167) @mriya@


@mriya@
őstag

Egy kis szieszta.
Előre a 20 kilósért! :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#61168) Sungoo


Sungoo
addikt

Most néztem meg a verseny összesítőjét. Létezik az, hogy több versenyző is a 3 forduló alatt, azaz három nap alatt nem fogott semmit?

(#61169) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek a dedikáltan előke kötésre szánt damilnak van létjogosultsága?
Titan Power damilból szoktam pl. a spiccbotra szereléket kötni, eddig az előkét is abból kötöttem (csak egy mérettel vékonyabból). Ez egy átlátszó, lágy, nyúlós damil.
Múltkor olvastam itt, hogy van aki erre a cére árult damilból köt előkét, de nem tudom van-e értelme ezért venni külön. Átlag pecás vagyok.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#61170) tsimehcla


tsimehcla
csendes újonc

Két betlis dunai feederes márnázáson vagyok túl, adjatok már pár tippet egy kezdőnek, mert még egy ilyen peca és beugrok a Dunába.
- Milyen előkét (anyag, hossz, méret) és horgot javasoltok? (most 6-10 között próbálom, Owner Iseama füles horog és LS2260B-ből a hatos lapkás, a zsinór 20-as FC vagy 18-as mono, illetve próbáltam 10-es Nevis fonottal, de borzasztóan gubancolódik)
- Milyen csalit, és érdemes-e azt hajszálelőkén kínálni? (Csontit és gilisztát próbáltam, illetve ementáli sajtkockát szilikonra fűzve)
- Valami bevált etető? (Jelenleg Tímár Sajtos Plust (piros) használok, kis kukoricával, 3-4 óra alatt 2 dl csontit szoktam hozzátenni a kosárba)
- Helyválasztásnál mire figyeljek, a sóderes húzós szakaszokat láttam legtöbbször, de pl. milyen messze érdemes keresni őket a parttól? Max 150 gs kosarat tudok feltenni (180 gs Vanity XXH bot) ez max. 20-30 m-re a parttól szokott megállni, de néha még közelebb kell. Próbálkozzak "karmos" kosárral?
- Időpontban ilyenkor októberben is az este a jó, vagy rápróbáljak nappal?
Minden tippért hálás lennék, előre is köszi.

(#61171) @mriya@ válasza lumpy92 (#61169) üzenetére


@mriya@
őstag

Sok esetben a parton talált damilból kötök előkét, ha eléggé erősnek találom.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#61172) Zoli bácsi válasza tsimehcla (#61170) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Dunához nem konyítok, én a Rábára járok.
Az etetőanyaghoz szoktam sajtot(Sima trapista, ami itthon van éppen) reszelni, úgy vettem észre ez többet ér bármilyen adaléknál. Nem sokat, kb 10dkg 1-1,5 kg etetőanyagba.
Vagy hosszú előkével próbálkozok, ekkor 25-ös mono főzsinór, fonott dobóelőke, és 20-22-es mono előke. Mostanában a methodot is használom folyóvízen, a szokásos rövid előkével, wafterssel..Adott márnát. Horogból ha márnára számítok akkor 8-as, vagy vastagabb húsú 10-es. Csaliból élőt mostanában csak úszós készségen használok, mert megutáltam a gébek műtését..... Vagy sajtos wafters pelletet, vagy fokhagymásat szoktam föltenni, ezt is fölvette mindig a márna (Dovit 4 színű halas-fokhagymás wafters az idei "szupercsalim")
Ilyenkor, ősz közepén szerintem egész nap lehet márnát fogni, nyáron az estefele, szürkület szokott jó lenni.
Én a Rábán 80gr körüli kosarakat használok, bedobom a sodrásba, aztán a víz úgyis kihozza a sodrás széléhez, ott már a spicc megtartja. Működni szokott. Dunán azért más lehet a helyzet. Fölösleges megvenni szerintem a drága karmos kosarakat, kis barkácsolással pár csavart behajtva házilag is kivitelezhető. D.G. minap egyik filmjében ilyen csavarozott method kosarat használt. Sokáig nem methodoztam folyóvízen, mert úgy gondoltam hamar kiviszi az etetőanyagot a sodrás, aztán már ugrott is a módszer lényege. De működik, jövőre erre fogok rágyúrni..Jobban megtömöm a kosarat hogy tovább tartson a kaja. Method kosárból 65gr-os volt a legnagyobb ami van, nekem, de léteznek direkt folyóvízi method kosarak is, nagyobb súllyal, lehet érdemes lenne megnézned. Kerestem a neten, inkább belinkelem az egész cikket ahol ezt használják: [link]
Én is viszonylag kezdő vagyok, de nekem ezek saját tapasztalatok. :)

[ Szerkesztve ]

(#61173) saen válasza tsimehcla (#61170) üzenetére


saen
veterán

Dunán szokjál hozzá a betlikhez, előfordul, főleg ha nincs helyismereted.

Előke: méter körüli, horgok méretre jók (tipust nem ismerem), fonott felejtős szerintem.
Csali: csonti vagy parton szedett giliszta az mindig tuti, ha hajszálelőke akkor mehetnek a kikönnyített pelletek, sajt, kolbász, ilyesmi. Sokmindennel meg lehet fogni a márnát, az is kérdés, hogy mennyi egyéb halat szeretnél fogni. Ha sokat, akkor mehet az élőcsali, az nagyon univerzális.
Etető: állagra kell figyelni, ne vigye el könnyen a víz. Bármilyen folyóvizi cuccnak jónak kell lennie, de ezek jellemzően sajtosak. Bármi normál etető is jó ami nem nagyon felszállószemcsés, édes és halas cuccra is jön. Kukorica szerintem nem kell.
Hely/idő: ha húzos és sóderos a rész, alapvetően jónak kell lennie. Nem kell túl messzire horgászni, de azért legalább egy méteres víz legyen és nappal is működhet. Jellemzően minden szakasznak megvan az az időszak amikor arra járnak a márnák.

(#61174) hermanyi


hermanyi
őstag

Fiuk a tegnapi napom jó volt a maiban akkorát hibáztam a legelején amit másfél óra után vettem észre ,hogy kb egy 3 éves gyerek csinál ilyet . :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#61175) Grillo válasza hermanyi (#61174) üzenetére


Grillo
senior tag

Néztem, hogy írtad FBn is. Mit tettél? Fordítva bújtattad át a zsinórt a horog fülén?

(#61176) lbandi777 válasza tsimehcla (#61170) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Nyugi ez most ilyen,nálunk sem nagyon adta a halat a duna.Feeder kuka csak pár maszatolás, bolo úszó volt jelentkező de csak kisebb keszegek.

(#61177) hermanyi válasza Grillo (#61175) üzenetére


hermanyi
őstag

nem fixáltam az ereszték mérés után az úszó rögzítőt . És ezt másfél óra után vettem észre ,amikor botot cseréltem :W :W :W :W :W . 50 cm el elcsúszott igy nagyon erősen vízközt toltam a pecát :O :O :O . Reggel 2 órán keresztül lehetett nagyon ütemesen halat fogni . Ebből másfél óra kuka számomra 3 db jött , mellettem 38 db ot fogtak ez idő alatt . Utánna tartottam a tempót . Ha nem cseszem el akkor a 14 pont helyett kb 6-8 pont :W :W :W

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#61178) joe979 válasza saen (#61173) üzenetére


joe979
aktív tag

Annyi még ha jön géb az sem baj, mehet halszeletként, bár én azzal is csak gébet fogtam de sokaknál szokott müködni :)

Szissz

(#61179) joe979 válasza hermanyi (#61177) üzenetére


joe979
aktív tag

Akkor jó tanulási lecke volt, betudható inkább az erős mezönynek , versenydrukk vagy hogyan is híjják ezt ?

Szissz

(#61180) Grillo válasza hermanyi (#61177) üzenetére


Grillo
senior tag

Oh, hát gondolom ezek azol a helyzetek, amikor az adott hibát nem követed el soha többet.

(#61181) @mriya@ válasza hermanyi (#61174) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem a vízbe dobtál?! :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#61182) Steady74 válasza Grillo (#61180) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Gondolom ezerszer csinálta már: fenékmérés után 2-3 gyors tekerés a fix úszórögzítőre és kész. Gondolom már azon járt az agya, miként etessen vagy ilyesmi és ez a reflex mozdulat elmaradt.

(#61183) hermanyi válasza @mriya@ (#61181) üzenetére


hermanyi
őstag

Izgalom . :(

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#61184) szgzuri válasza tsimehcla (#61170) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Idén még nekem sem volt olyan horgászatom, amikor sikerült volna több méretes márnát fognom.
Viszont szinte minden alkalommal horogra akad pár bébimárna, remélem 10 év múlva újra találkozom néhányukkal. Idén inkább a paduc megy.
A Dunán két bottal horgászom, a betli ellen az egyikre mindig kicsi horgot rakok pár szem csontival, így a gyenge napokon is becsúszik legalább egy becsületkeszeg vagy paduc. Gilisztát is szoktam próbálni, adott már szép márnát, de gyakran észrevétlenül lelopják a horogról. Mostanában a márnáknak 10-es horgon 7 szem csontit szoktam kínálgatni. Vagy csalitüskén waftert a horogra meg három szem csontit.
De valószínűleg rosszkor vagyok rossz helyen, ezért kerülöm el a márnákat.

(#61185) Vitee válasza tsimehcla (#61170) üzenetére


Vitee
aktív tag

Ezzel a bottal mehet nyugodtan a 200gr-os kosár is, bírja az, baja nem lesz tőle, így még beljebb is mehetsz pár méterrel, ha szükséges.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#61186) tsimehcla válasza szgzuri (#61184) üzenetére


tsimehcla
csendes újonc

Mindenkinek kösz a tippeket.

A tippek alapján még pár kérdés:
@saen Az etető állagáról honnan tudom, hogy jó, ha pl. bedobom, és egyből kitekerem, kell maradnia belőle a kosárban? Érdemes jól beletömöríteni a kosárba?

@ szgzuri A kis horog a 2. boton az mekkora, miféle? Én is az előke/horog kombóra gyanakszom, mert korábban vékony keszegező (Owner LS2260) mondjuk 12-es horogra mindig volt valami kapás, gébek, kisebb keszegek, most meg semmi, és ezek a horgok jóval vastagabbak, a 8-asra pl. már a csontit is nehéz jól feltűzni, kijön belőle minden.
3. A paduc meg a márna hasonló helyeket szeretnek? Mert a két betlimből az egyik egy olyan helyen volt SztE alatt, ahol nyáron 8 paduc jött 2 óra alatt, igaz áradó, magasabb víznél, és nem este, hanem nappal. A másik betlinél (Dunakeszi) meg tutira volt ott márna, mert felettem 10 m-rel egy spori kettőt is fogott (1 kg, és kb. 0,5 kg) meg egy kilós dévért is. Ráadásul elvileg ugyanazzal az etetőanyaggal, ugyanúgy csontival, és nem finomkodva, hanem kb. 4-es kampóra, spicc nélküli feedert sima fenekezőként használva, karikás kapásjelzővel, és nem klipszelve, hanem csak érzésre dobált a sötétben. Ott mondjuk arra gondoltam, hogy nekem sikerült valami akadó elé ülni, mert 3 kosár is ottmaradt 5-6 óra alatt, lehet, nem fértek oda a halak. Vagy a fonott előkezsinórom volt monó helyett, bár sötétben ez nem kéne hogy számítson.... Szerdán majd rápróbálok, addigra elvileg fordul a vízjárás és pezsdülés lesz.

(#61187) A Zéé válasza tsimehcla (#61170) üzenetére


A Zéé
addikt

Minimum méter körüli előkét. A nagy dunai feederesek azt mondják, hogy az átmérő kevésbé fontos, mint a hossza. Horogból meg sokkal kisebbet. 10-14-est.
Én konstans 120 cm-re kötöm az előkéket dunai feederre. 14-es horoghoz 15-ös előkét, 12 és 10-es horoghoz 19-est.
Lehet úgy nekimenni a pecának, hogy te csak 2 kiló feletti márnát akarsz fogni, de az egészet megette a fene, ha ott nem járnak a márnák, vagy épp a paducok/szilvaorrúak vannak ott. Azok meg finnyás népek, nem fogják felvenni a 6-os horgodat.
Fontos itt is az ütem. Én 4-5 percest szoktam horgászni általában.
Csalinak 2-3 szem csonti.
Az etetőt úgy szoktam összerakni Dunára, hogy ~1,5 kg Tímár folyóvízi sajtos, ~fél-1 kiló Walter féle keszeges, hozzá egy jó adag fekete homokos föld (ez van a kertben), egy jó nagy marék színes angolmorzsa, és egy marék 4 millis halibut pellet, plusz mellé vagy egy adag sajtliszt, vagy pirított őrölt kendermag.
Kiállnak a halak 8-10 méterre is a parttól, nem csak benn vannak.
Helyválasztásnál érdemes figyelni, hogy mások merre ülnek le.
Persze így is előfordul, hogy ez sem hoz sikert.

A hétvégén én is akartam menni egyet a Hajógyári kis ágra, csak az engedélyem otthon hagytam Zalaegerszegen... :W De legalább nem erőltettem megint túl a teniszkönyököm :DDD

Just a simple Lineman...

(#61188) Sungoo válasza hermanyi (#61183) üzenetére


Sungoo
addikt

Ha egyszer lesz rá időd, megszánhatnál egy linkel, hogy miként működik a profi versenyek pontrendszere. Egyelőre annyit látok, hogy a kevesebb a jobb, de semmit nem találok róla. :B

(#61189) saen válasza Sungoo (#61188) üzenetére


saen
veterán

Nagyon egyszerű, annyi pontot kapsz ahányadik vagy a szektorban és a legkevesebb pont nyer, mert ügye több forduló van. Pontegyenlőségnél meg a súly számít.

(#61190) Sungoo válasza saen (#61189) üzenetére


Sungoo
addikt

:R :R Rá nem jöttem volna magamtól...

(#61191) szgzuri válasza tsimehcla (#61186) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Ezeket a horgokat használom:
Kisebb horog pár szem csontival: 12-es Guru Feeder Special (hasonló, mint a Gama 2260), 18-as előke, 125 cm hosszú. Néha szoktam egy kis hungarocell golyót is rakni a csontik mellé.
Nagyobb horog sok csontira, gilisztára: 10-es Gama A1 Carp Feeder, 20-as előke, 85 cm. Ha vastag a giliszta, akkor 8-as horog.
Wafter: 10-es Gama A1 Strong Carp, csalitüske, 20-as előke, 85 cm.

Etetőanyagba szoktam keverni őrölt TTX-et, meg agyagot, ezektől jobban tapad.

Egyre jobban becsülöm a paducot, mert a márnához képest nehezebb megfogni, a márna felveszi a nagyobb csalit is, rövidebb előkén is, és húsos szájába jól akad a horog, szinte felakasztja magát, mint potyka a methodra, és tekeri a botot, míg a paduchoz finomabb cucc kell, porcos szája miatt nehezebb megakasztani, és ha nem figyel az ember, akkor lemarad a kapásról.

(#61192) szgzuri válasza A Zéé (#61187) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Pénteken voltam a kis ágon, elég szerény volt a halak érdeklődése, 6 paduc jött, 2 bagolykeszeg és egy bébi márna. Alattam rakóra 3 kicsi márna.

(#61193) tsimehcla válasza szgzuri (#61191) üzenetére


tsimehcla
csendes újonc

Köszönöm a gyors és pontos választ. Akkor legközelebb visszatérek a finomkodáshoz, végül is 12-es LS2260B-vel 16-os előkén szedtem már ki másfeles pontyot a nádból, inkább tépjenek meg, mint hogy egész este mozdulatlanul álljon a spicc. Meg kötök hosszabb előkéket, én eddig max. 80 cm köré kötöttem, és még az is hosszúnak tűnt.

Most hogy visszagondolok a sikeres paducos pecámra, kevés etetőanyagom volt, ezért több mint a fele föld lett az etetőnek, amitől jó tapadós volt. Én szinte mindig helyben szedem a földet, a Duna partján általában mindig lehet valahol jó agyagos földet találni, ideális esetben vakondtúrásból, vagy ha nem, akkor ásva, de Dunakeszin pont nem találtam vakondtúrást, ezért kevesebb lett az etetőben a föld, és szerintem túl korán bontott. Esetleg teszek hozzá főtt kukoricadarát (puliszka) az is jól ragaszt. Mindenkinek köszi még egyszer, majd megírom, hogy mi lett az elméletből...

(#61194) DanielLong válasza soldi3r (#61162) üzenetére


DanielLong
senior tag

Két hete rendeltem meg az FS2000-t, elméletileg már repülőn van, talán a héten Mo-ra is ér! Ha érdekel, megírom, hogy mi volt a vámmal, de én sem aggódom emiatt.

(#61195) takessz


takessz
senior tag

Sziasztok valaki használ [link] valaki használt ilyen bot-ot ha igen 390 es hosszban mik a tapasztalatok vele dobó távolság illetve menyire combos bot??

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#61196) Bandib0y


Bandib0y
csendes tag

Sziasztok,

Feeder method horgászathoz szeretnék szerelékes dobozt vásárolni, amiben elfér minden jóság, amit kötelező jelleggel magammal kell hordanom. A Korda szerelékes doboza nagyon tetszik, de nem biztos, hogy nekem megér ennyit, ezért alternatívákat keresek.

Kinek mi vált be, melyiket ajánlott megvenni?

Köszönöm!

(#61197) koko52 válasza Bandib0y (#61196) üzenetére


koko52
veterán

Én nem szarakodtam: ;] [link] nagyon bejön, csak most vennem kell egy csomó cuccot, hogy feltöltsem.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#61198) Sungoo válasza koko52 (#61197) üzenetére


Sungoo
addikt

Én meg pont ilyet nyugdíjaztam. :) Csak porfogó, nagyon nem kedveltem. Szerencsére pont ez a módszer, ami kis anyagigényű.

(#61199) Kelvin válasza Bandib0y (#61196) üzenetére


Kelvin
őstag

Az a Korda doboz nagyon pöpec, én kiegészítőkkel együtt vettem meg és imádom.(előketartó, kis dobozok, stb..) Pici, minőségi és minden elfér benne. Mágnesesen csukódik, a kis dobozok is és szuperek az illesztések. Az aprócikkes dobozokban a legkiesebb kiegészítők sem tudnak másik rekeszbe átcsúszni. Szerintem bőven megéri az árát.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#61200) koko52 válasza Sungoo (#61198) üzenetére


koko52
veterán

Szép nagy darab, de én a part mellett parkolok 2m-re így all in one. Ha pergetek akkor is csak gurulok a partmentén, tehát nem számít a súlya sem.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.