Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61501) Grillo válasza Nerazim (#61475) üzenetére


Grillo
senior tag

Gyereknek ilyet vettem, de én is elvagyok vele. Bár egy spiccet kell hozzá néznem, mert legyalázta táborban.
link

(#61502) koko52 válasza bercsi (#61496) üzenetére


koko52
veterán

Belassúltak rendesen. Egy botom nagyméretű waftrrel van bent, 1-2 lapát dévér befigyel. Már inkább rablózok.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#61503) bercsi válasza koko52 (#61502) üzenetére


bercsi
aktív tag

De legalább jönnek.
Nekem volt egy olyan sz@r szériám tiszakécskén, a bónuszhalakat megfogtam de keszeg nem jött egy darab sem. Ezért is szeretnék most csatornán szerencsét próbálni.
Sodrás milyen? 35g-s kosár elég?

(#61504) zolee0307


zolee0307
őstag

Hülye kérdés, de azért megkérdezem. Match bottal lehet pergetni?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#61505) galervin93 válasza zolee0307 (#61504) üzenetére


galervin93
őstag

Persze. Mint Trabanttal gyorsulási versenyezni. Lehet, csak nem igazán arra való. Finoman szólva.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#61506) zolee0307 válasza galervin93 (#61505) üzenetére


zolee0307
őstag

Értem.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#61507) Interceptor válasza zolee0307 (#61504) üzenetére


Interceptor
addikt

A balint lehet megtudnád vele akasztani :D

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#61508) szgzuri válasza Steady74 (#61500) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Internetes területi jegy vásárlás: [link]
Ezt keresd: Békés megye,
Összevont (24 ÓRÁS, 3 NAPOS, HETI, ÉVES)

Egy kedvcsináló cikk néhány képpel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#61509) @mriya@ válasza galervin93 (#61505) üzenetére


@mriya@
őstag

Azért van (volt) olyan Trabant, ami otthagy(ott) több komolyabb gépet is! :C

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#61510) koko52 válasza bercsi (#61503) üzenetére


koko52
veterán

Bőven. 20-25 grammos kosárral nyomom. Sodrás szélesség függő. Széles részeken 5-10m/perc, attól függően mennyire van nyitva a zsilip.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#61511) koko52 válasza zolee0307 (#61504) üzenetére


koko52
veterán

Én pergettem nem egyszer feeder 3,6 bottal. Békés pecánál nem viszek pergetőt és előfordul, hogy egy balin ott riogat. Akkor megdobálom a vizet. Fogtam már vele balint és csukát is. Csak nehéz tartani, mert ugye nem arra való. Pergetni 210-240cm 100-120g súlyú bot kell 20-40 orsóval ami max 300g.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#61512) Zoli bácsi válasza koko52 (#61511) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én is voltam úgy, hogy ott fröcskölt a balin előttem a Rábán. Heavy feeder volt nálam, levágtam a végszereléket, kötöttem egy körforgót, az volt a táskában. Lehetett vele pergetni, de pár perc után azért kezdett fárasztó lenni....... Tíz perc után meg a "Letépi a kezem" érzés....... :D

(#61513) szgzuri


szgzuri
csendes tag

A Dunát próbálta-e mostanában valaki, keszegek, márnák esznek-e?

(#61514) vihartigris válasza Steady74 (#61500) üzenetére


vihartigris
őstag

(#61515) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#61512) üzenetére


@mriya@
őstag

Pegettem és úszóztam már feeder bottal, és feedereztem match bottal. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#61516) galervin93 válasza szgzuri (#61513) üzenetére


galervin93
őstag

Nekem tegnap gyakorlatilag nulla volt. Holnap lehet megint kinézünk haverral.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#61517) szgzuri válasza galervin93 (#61516) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Holnap reggel én is rápróbálok a Népszigeten.

(#61518) galervin93 válasza szgzuri (#61517) üzenetére


galervin93
őstag

A vízálláshoz képest brutál mód ment a víz. Ahol máskor a 120-as kosár úgy ahogy, a 150-es meg fixen meg szokott állni, ott most a 200-asat a kaja kioldódása után elkezdte egyből pakolgatni.
2 rakó volt a közelben, egyetlen egy merítést láttam tőlük. Szívem szerint úsztatnék egyet, lehet magammal viszem azt is, aztán ha gyengül kicsit a sodrás lehet inkább azzal próbálkozom.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#61519) szgzuri válasza galervin93 (#61518) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Kíváncsiságból ránéztem a Vizügyi honlapon a Duna idősor adataira: [link]

Itt órás felbontásban szerepel a vízállás [cm], a vízhozam [m3/sec] és a vízhőmérséklet.

Próbáltam példát keresni az általad leírt esetre, azaz, hogy két különböző napon a vízállás ugyanakkora (pl 260 cm), a de a vízhozam különböző. Úgy gondolnám, hogy egy adott helyen egy adott vízállás mellett a horgász által érzékelt sodrás erőssége a folyó vízhozamától függ.

Legnagyobb meglepetésemre azt tapasztaltam, hogy egy adott vízállás értékhez mindig pontosan ugyanazt a vízhozam értéket mutatja a táblázat, pl 260 cm-es vízállásnál fixen 2250 m3/sec vízhozam szerepel, mindegy hogy árad vagy apad a folyó.

Ebből azt a következtetést vontam le, hogy a Duna Budapesten becsült vízhozamát egyszerűen csak a vízállásból számolják, és ez nem ad pontos infót a horgászok számára a sodrás erősségéről.

Persze ha belegondolok, akkor nem lenne egyszerű olyan mérési módszert kifejleszteni, ami néhány áramlásmérő által mért értékből kis hibaaránnyal meg tudná becsülni a Duna teljes kereszmetszetén átáramló vízhozamot.

Na, majd holnap meglátom, milyen távon áll meg a 150 grammos kosár.

(#61520) Steady74 válasza szgzuri (#61508) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Igen, megvan, köszönöm szépen! Vihartigris, Neked is!

Csuka állomány milyen lehet arrafelé most? Régen rengeteg 30-40 centis volt benne.

(#61521) bercsi válasza koko52 (#61510) üzenetére


bercsi
aktív tag

Az annyira nem is vészes, akkor a heavy felszerelés otthon marad :)
Köszönöm szépen az információkat.

(#61522) szgzuri


szgzuri
csendes tag

A kertben járva újabb jelét tapasztaltam a tél közeledtének. A trágyagiliszták átvonultak a nyári szálláshelyükről (nyitott komposzthalom) a telelőhelyükre (oldalról és felülről zárt komposztláda).

(#61523) zolee0307 válasza koko52 (#61511) üzenetére


zolee0307
őstag

Végülis akkor lehetni lehet vele, csak nehéz tartani. Gondolom a bevágásnál meg a hossza miatt problémás. Nem vagyok nagy pergetős, csak néha kicsit jó lenne pergetni, plusz van egy nem használt match botom, aztán jó lenne valami másra használni, mert csak áll a szekrényben. A másik ötlet a fenekezésre való használat lenne.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#61524) saen válasza zolee0307 (#61523) üzenetére


saen
veterán

Add el és vegyél helyette olyat amit lehet is használni.

(#61525) vendingo válasza zolee0307 (#61523) üzenetére


vendingo
veterán

Próbáld ki vele a harcsázást. 400 grammos olómmal, stupekkal. A matchbot úszós horgászatra lett kitalálva, arra való, használd arra. Attól, hogy lehet vele pergetést és fenekezést imitálni, még nem alkalmas rá, csak bohóckodás lesz.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#61526) galervin93 válasza szgzuri (#61519) üzenetére


galervin93
őstag

Helyes gondolatok! :K

---

Délutáni testedzés eredménye:

:D
Kint kap még búzát, csemegét, angolmorzsát, meg a fagyóban van még csonti, remélem most kegyesebb lesz a Duna mint tegnap. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#61527) A Zéé válasza zolee0307 (#61523) üzenetére


A Zéé
addikt

kicsit közönséges leszek most, de match bottal pergetni kb. olyan, mint reszelővel maszturbálni. Lehet csinálni, vannak olyanok, akik még élvezik is, de azért inkább ne.
10k-ért már vannak olyan pergető botok, amik arra jók, hogy néha dobálj vele párat.
Inkább cseréld el valakivel azt a match botot, ha ennyire nem tudod mire használni.

Just a simple Lineman...

(#61528) koko52 válasza A Zéé (#61527) üzenetére


koko52
veterán

10k-ért már vannak olyan pergető botok, amik arra jók, hogy néha dobálj vele párat.
Ezt megcáfolnám: itt a botom [link] tavaly vettem 7k-ért. Napi 8-10 órát is pergettem vele és semmi fáradságot nem éreztem. Ez a bot 110g. A nagy márkák se könnyebbek. Szóval ennél jobb nem is kell, főleg nem 20-100k-ért.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#61529) @mriya@ válasza koko52 (#61528) üzenetére


@mriya@
őstag

Én egy 3,90-es bojlis bottal pergettem busára (a tógazda kérésére) 50-es orsóval, 25-ös fonottal, balinólommal.
3-4 óránál nem bírtam tovább, főle ha időközben ki is kellett fárasztanom néhány halat. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#61530) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

(#61531) tsimehcla válasza galervin93 (#61518) üzenetére


tsimehcla
csendes újonc

Nekem is feltűnt tegnap, hogy mennyire húzós a víz, 150 g szögletes kisméretű kosár kb. 10-15 m-en állt meg, de néha ott is elkezdett "pattogni", mert rengeteg faágat meg levelet hozott. Én azt hittem, hogy nagyon sodrós részen ültem le (persze az is lehet), bár elvileg kanyar belső íve. Amúgy betli volt, igaz csak 2.5 órát voltam kint délutáni órákban.

(#61532) koko52 válasza Zoli bácsi (#61530) üzenetére


koko52
veterán

:DDD :))

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#61533) DanielLong


DanielLong
senior tag

Na lassan megjön a Tsurinoya orsóm és szombaton remélhetőleg a horgászvizsgám is sikerül, úgyhogy írom össze, hogy mit kéne vennem még a pergetéshez:
- bottartó, talán a már említett decathlonosat veszem
- merítőháló, külön fej és teleszkópos nyél? Mit ajánlanátok? Néztem itt is a Decathlont.
- fonott zsinór, vagy a Daiwa x8 0.18 méretben, vagy akár a decathlonos x4
- valami töltő zsinór a fonott alá
- forgókapocs
- drótelőke
- horogszabadító
- villantók, körforgók, twisterek, wobblerek, jig fejek
- sokzsebes mellény, amiben tudom a legfontosabb eszközöket tárolni, mit ajánlanátok? Decathlonos?
- tárolódoboz a különféle csalikhoz, előkékhez, jig fejekhez, mit ajánlanátok?

Valamit kihagytam?

(#61534) saen válasza DanielLong (#61533) üzenetére


saen
veterán

bottartó: ha egy botod van tök felesleges, csak útban lesz
merítőháló: olyat vegyél aminek gumirozott a hálója, különben az első wobbleres halnál vághatod szét
fonott zsinór: 18-as? minek az? azt beszakítani se fogod tudni ha elakadsz, a Daiwa az jó, de jóval vékonyabbat, még Dunán is 14-essel szoktunk horgászni ahol akadhat, állóvizen meg 0.06-0.10, terepfüggő
forgókapocs: az meg minek? max körforgóhoz kell, de ott úgyis lesz drótelőke amin meg van, sima kapcsot vegyél
horogszabadító: azt tedd el pontyozni, hosszú szárú ércsipeszt vagy fogót vegyél inkább
műcsali: jön a téli szezon, gumikkal készülj inkább, a többi csak akkor ha sekélyvizű tavon tudsz horgászni
mellény: minek?
tárolódoboz: vegyél egy táskát amiben van gyárilag, aztán kész, nem kell túlbonyolítani

kihagytam? egy zsinórvágó még nem ártana, bár ha fogót veszel azon lehet

(#61535) DanielLong válasza saen (#61534) üzenetére


DanielLong
senior tag

Köszi a tanácsokat!

Bottartó: Később lesz a másik is, illetve majd jövőre talán a feederezést is felélesztem, van két régebbi botom
Műcsali kapcsán: tudok sekélyvizű tavon is horgászni, ebben az esetben mit ajánlasz? Kérlek bontsd külön, hogy melyik süllőre és melyik csukára.
Mellény: csak amiatt, mert így kényelmesen tudnék sokat mászkálni a tó/folyóparton

(#61537) saen válasza DanielLong (#61535) üzenetére


saen
veterán

Műcsali az nagyon nehéz ügy, mert végtelen választék van. Alapvetően az a tanácsom, hogy ismerni kell, hogy az adott helyen mi a horgászok kedvence, érdemes olyat is vinni, mert általában nem véletlenül azok a kedvencek. Azonban az is nagyon fontos, hogy mivel ezeket mindenki dobálja, megszokják a halak és csökken az eredményesség. Nagyon-nagyon fontos, hogy tudjál máshogy is horgászni, mint a többség, mert rengetegszer ez jön be. Tudni kell újat mutatni a halaknak és ez nem mindig könnyű.
Másik dolog, hogy nincs olyan, hogy csukás vagy süllős csali. Mindegyik ragadozó megfogható kb bármilyen műcsalival. Sokkal inkább az a fontos, hogy tudnod kell előre, hogy hol sejted a halat, tudod hogy honnan tudod meghorgászni és olyan csalit kell választani amit sokáig tudod a potenciális vadászterületen tartani a megfelelő mélységben. Hozzájön ehhez még az is, hogy mennyire akadós a terep, nem szerencsés ha állandóan beszakítod a cuccot, mert egyrészt megzavarod a pályát, másrészt drága is tud lenni.
Néhány alapigazság, amire persze simán rálehet cáfolni: alapvetően a zsákmányhalak viselkedéséhez/méretéhez kell igazítani a csalit. Ez egyrészt azt jelenti, hogy nyáron jellemzően kisebb csali és lehet gyorsabban is horgászni, télen mehetnek a nagyobb csalik és lassabban. Szineknél tiszta vízben inkább élethű szinek, koszos vízben élénkebb szinek. Süllőre a klasszikus szín a chartreuse, csukára talán a firetiger. Süllő a finomabb rezgést szereti, csukára mehet az aggresszívabb cucc is.
Kezdésnél az is fontos, hogy nézz ki magadnak 2 nagyon max 3 féle csalit és abból vegyél többfélét és kisérletezz. Utána kell olvasni, hogy mire találták ki ezeket a csalikat, milyen vezetésre, milyen vízmélységre, stb. Gumit szokták javasolni mindnekinek elsőre, mert eredményes nagyon és olcsón lehet kezdeni, de mivel mindenkinek ezt mondják, kb ez a legfelkapottabb módszer ma. Nekem is ez a kedvencem, de egyre többet keresem az alternatívákat, mert egyre nehezebb ezzel boldogulni. Pl ha veszel néhány méretben a Savage Gear Cannibal shadjéből, könnyű súlyú fejekkel, nagyon nem nyúlhatsz mellé, csuka és süllő is szereti.
Többet most nem írok, mert rengeteget lehetne, az a lényeg, hogy kisérletezz, legyenek kedvenc csalijaid, de mindig úgy menjél horgászni, hogy van két-három kedvenc és két három olyan amivel kisérletezel. Sose szabad leragadni egy dolognál, akkor se ha fogsz vele.

(#61538) galervin93 válasza tsimehcla (#61531) üzenetére


galervin93
őstag

Mai peca is duplanulla. 8.50-kor alapozás, 11 narancsmeretű gombóc. 9-től peca, 10 percenként 2-3 mandarin méretű gombóccal "fűszerezve". 12 méter körüli távon úsztattam, illetve visszatartva vezettem. Semmi. Kb. egy kezemen meg tudom számolni, hány csippantás, de normális kapás egy sem. Alattam haver feederrel rögtön első dobásra egy gyönyörű paduc, másodikra kapás de lemaradt, onanntól kezdve egy pöccintés nem sok, annyi nem volt neki. Elmúlt három alkalom kritikán aluli. De az egész év ilyen össze-vissza, néha el lehetett csípni jó pecákat, de összességében gyenge. Ez van...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#61539) gban válasza koko52 (#61528) üzenetére


gban
Közösségépítő

Egyetértek, enyém is 110g, egész nap elvagyok vele akár, és sikerült akcióban 9300-ért hozzájutni:
DAIWA MEGAFORCE SPIN 2,40 2-14G

Postázást nem vállalok.

(#61540) A Zéé válasza #46372352 (#61536) üzenetére


A Zéé
addikt

Ott vegyen, ahová van pénze. Sok helyen Bp-i árak vannak már, pláne a keleti végében.
Meg nézzétek meg a kikötői díjakat is, mert elég komoly összeg egy csónak tárolás is.
Horgászat szempontjából majdhogynem mindegy, partról májustól októberig szinte alig lehet horgászni, a mólók maradnak maximum. Déli partról is meg lehet fogni a pontyot partról is, ha bejáratott a hely. Csónakból meg aztán tényleg bárhol, bármit lehet. De ha már itt tartunk, helyileg nekem délen Balatonföldvár nagy kedvenc. Ha északi part, akkor meg Szigliget szerintem a Balaton egyik legszebb kikötője, és sokféle nyugis rész elérhető csónakból. Vagy Tihany. Annak mindkét oldala jó horgászvíz, vannak nyugisabb, felkapottabb részei is.

Just a simple Lineman...

(#61542) soldi3r válasza DanielLong (#61533) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem vennek meritohalot, inkabb li-grip-et. Mondjuk en altalaban kezzel emeltem ki a halat.

E30 (oo=[][]=oo)

(#61543) A Zéé válasza #46372352 (#61541) üzenetére


A Zéé
addikt

északi parton könnyebb elérni változatosabb fenékviszonyokat partközeli jeggyel is. Talán a déli part kicsit iszaposabb, meg pláne a keleti öbölben az a rész végig beépült. De keszegnépség kb. bárhol található, pontyokat is fognak mindenhol, nézd csak meg az IBCC eredményeket is (bár a keleti rész ebben talán kicsit gyengébb idén legalábbis), ragadozó tartások is vannak az egész tó területén.

Just a simple Lineman...

(#61544) @mriya@ válasza #46372352 (#61541) üzenetére


@mriya@
őstag

Én Alsóörsre jártam 40 évig, csónakkal csodás helyekre el lehetett jutni. Sajnos a parti helyek száma egyre kevesebb, de kocsival gyorsan elérhető pl. Tihany.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#61545) koko52 válasza DanielLong (#61533) üzenetére


koko52
veterán

Merítő kis méretű, összecsukható, teleszkópos.
Az enyém egy kézzel nyitható.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#61546) WarninShotZ


WarninShotZ
tag

Toltam ma délután egy rapid (3 óra kb) pecát a Sós-tó horgásztavon. :D A 11-es helyre ültem le, methodoztam szokás szerint 2 bottal, igyekeztem a szembelévő nádfal elé minél közelebb dobálni. Etetőanyagnak Aqua garant pelletet kevertem (uni és classic 1:1 arányba kb), ehhez adtam kevés Stég Product Fantasy aromát, illetve valami Erdei Attilás method halibut meg krill etetőanyagok voltak összekeverve szintén 1:1 arányba. Sikerült fogni 5 kárászt meg 1 5 kilós tokot, illetve pár hal leakadt, köztük egy kb 3 kilós ponty és egy 5-6 kilós ponty (ezt láttam is, beszaladt a vízalatti nádtorzsákhoz). Legutoljára tavaly október-november környékén voltam ezen a tavon, akkor még Pontyfészek néven futott, azóta tényleg elég sokat fejlődött, szerencsére jó irányba, igényes környezet, a kárászok is nagyobbak, mint tavaly :DD. Összességében jó kis peca volt, és eléggé furcsa volt, hogy nem gumis kosarat használtam most (csak elhagyós szerkót lehet használni).

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#61547) @mriya@ válasza @mriya@ (#61544) üzenetére


@mriya@
őstag

A fűzfői öböl vonzott mindig, de sosem sikerült ott horgásznom. :(

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#61549) @mriya@ válasza #46372352 (#61548) üzenetére


@mriya@
őstag

Közel sem olyan már a Balaton, mint 40 éve volt.
Igaz, akkor kevesebb nagy halat lehetett fogni, de nyugisan lehetett a Bahart kikötőkben pecálni.
A tó nagyon hiányzik, de a körítés nem.
A nyári hónapokban biztosan nem fogok lemenni többé, pedig a nyaraló a lányoméké maradt. :O

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#61550) saen válasza @mriya@ (#61549) üzenetére


saen
veterán

Hal nagyon sok van a Balcsiban, de megközelíthetetlen szinte, alig lehet valahol horgászni. Csónak/kajak hatalmas előny.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.