Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) Recon666 válasza choco01 (#13249) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ha van pálinkád otthon, csinálnék egy pálinkás kukoricát is, nálam sokszor bevált, főleg nyáron a meleg vízben. Én speciál cukk pálinkást vettem, annak leöntöttem a levét és házira cseréltem, de önmagában is bevált.

(#13252) choco01 válasza Recon666 (#13251) üzenetére


choco01
addikt

Csináltam idén már 3 féle különböző pálinkásat, meg van C. Expert Silva pálikás is..szóval ebben sincs hiány.. :DD
Köszi a tanácsot, lehet viszek etetni is.. :)) :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#13253) FatalEror válasza Recon666 (#13251) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem olyan mint vörösborral főzni?Mindig több kerül a gazdaszervezetbe mind a kész termékbe.

HardCore is my LifeStyle

(#13254) jozsi252 válasza choco01 (#13252) üzenetére


jozsi252
veterán

Próbáld meg azt még esetleg hogy fokhagyma granulátumba/porba áztatsz be egy marék fűzött, fűznivaló ( nagyobb ) kukoricát. Ponty - amúrnak bejövős.

szepsuti Gratula szép hal nagyon :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#13255) Recon666 válasza FatalEror (#13253) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem tudom, sosem próbáltam. :)

(#13256) choco01 válasza jozsi252 (#13254) üzenetére


choco01
addikt

Olyat csináltam pár hete hogy 3 gerezd fokhagyma apró karikákra vágva hozzá 1 marék kukorica kukorica és kevés vízzel megfőztem.. majd beletettem a kiszemelt tartóba és hagytam lehűlni.
Miután kihűlt a hagyma darabokkal együtt felöntöttem Nagy Amur aromával. :DD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#13257) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Valaki próbálta már Erdei Attila etetőanyagját (EA Record)?

[ Szerkesztve ]

(#13258) Csabee. válasza szepsuti (#13246) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szép ponty, majdnem nagyobb mint a vizslád :DD

Üdv: Csabee.

(#13259) szepsuti válasza Csabee. (#13258) üzenetére


szepsuti
aktív tag

jozsi252,Csabee köszi.

A vizsla még kölök kutya, 4 hónapos. A korához képest elég nagy, de amúgy még nem annyira.

Na ideje újra behúzni a botokat, hátha összejön valami megint. :))

[ Szerkesztve ]

(#13260) dragonfx válasza Recon666 (#13251) üzenetére


dragonfx
veterán

Hehe én egy kicsit megbolonditottam.elég régi volt.megérett kevés volt benne.így osszekereszteztem a cukk vaniliassal. :-D :DDD .....íze inkább vanilias lett de a múltkori 2db 5kg.os erre jött. :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13261) dudicukrasz válasza szepsuti (#13259) üzenetére


dudicukrasz
tag

Egy matracot tegyél alá legközelebb...

(#13262) Recon666 válasza dragonfx (#13260) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Na ugye. :D

(#13263) dragonfx válasza Recon666 (#13262) üzenetére


dragonfx
veterán

néha érdekes dolgok jönnek ki ezekből a keverésekből...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13264) FerNandor válasza dudicukrasz (#13261) üzenetére


FerNandor
őstag

most nem azért, de mégis mi baja lesz a halnak? nem sáros, poros földre, elszáradt levelekre fektette le.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#13265) Recon666 válasza dragonfx (#13263) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ja, most a savanyított kukoricát mézes - fűszeres aromát öntöttem, azóta be is szívta magába, kiváncsi leszek hogy fog tetszeni a halaknak.

(#13266) choco01 válasza dudicukrasz (#13261) üzenetére


choco01
addikt

Amikor még nem volt matracom én erre azt mondtam hogy adj egy tízest, és teszek alá.. :DD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#13267) dudicukrasz válasza FerNandor (#13264) üzenetére


dudicukrasz
tag

Úgy olvastam ott kötelező is.

(#13268) Peat;) válasza dudicukrasz (#13267) üzenetére


Peat;)
veterán

Ettől függetlenül külön lehet választani a halak védelme mázosszöveg mögé rejtett gazdasági haszonszerzési célt és a teljesen normális, halat nem veszélyeztető bánásmód megítélését. Avagy legyünk normálisak és kész, a szabályt meg akkor kövessük ha annak helye van.

(#13269) Steady74 válasza Peat;) (#13268) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nyilván pofásabban mutatott volna a hal alatt egy pontymatrac, de azt is megette a fene, ha szárazon bsszák alá a halnak... inkább akkor már a fű, de gondolom a kolléga nem panírozta be a halat a földön

(#13270) Grillo


Grillo
senior tag

Legközelebb csak a tányéron mutassátok meg, és akkor nincs beszólás.
Meg jöhet mellé a recept is.

(#13271) dudicukrasz válasza Peat;) (#13268) üzenetére


dudicukrasz
tag

Remélem legalább Te érted hogy ezzel mit akartál mondani :)

(#13272) dudicukrasz válasza Grillo (#13270) üzenetére


dudicukrasz
tag

Jaja!
Cath&Filéz :))

(#13273) Recon666 válasza dudicukrasz (#13271) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Egyszerű, ha normálisan bánsz a hallal nem fog megsérülni, amiért a fűre rakta rá nem fog elpusztulni. Én sem viszek maggamal pontymatracot pergetésnél, mégis mindegyik halam túlélte és nem sérüt meg, mert a fűre raktam amíg kiszabadítottam a horgot, meg esetleg lefotóztam...

[ Szerkesztve ]

(#13274) becsitibi válasza Recon666 (#13273) üzenetére


becsitibi
senior tag

Skacok,a legutóbbi süllőmet ami nem élte túl a bevágást,azt sóban fogom megsütni,pofon egyszerű a recept,megtisztítjuk a halat teljesen,ide jók azok a halak,amikbe kevés a szállka,majd egy tepsi aljára rakunk sót kb 1-2 centi magasan,erre rárakom a halat,konkrétan egy só ágyat csinálok,majd az egész halat leöntöm sóval,úgy hogy mindenhol ellepje,megfújkálom vizzel,jó összetapasztom,és irány a sütő ami előmelegített 220 fokos,és 25-30 percig sütöm.

Jó étvágyat!

(#13275) FatalEror válasza becsitibi (#13274) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem lesz nagyon sós?Vagy kell,hogy elvegye azt a töményt hal ízt?Mert ugye csukát álltalában vmi durva pácban úsztatjuk,mert nagyon tömény kellemetlen hal íze van,ragadozó mivoltja miatt.Vagy nem?

HardCore is my LifeStyle

(#13276) Recon666 válasza FatalEror (#13275) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem vagyok egy mesterszakács, de a csukát ha jól tudom azért asztatják tejbe, hogy megpuhuljon a húsa. Kellemetlen hal íze? A halnak milyen íze legyen? :) Sőt különösen a ragadozó halak íze a legjobb Süllő, harcsa, csuka. Az első kettőben még apró szálka sincs.

(#13277) FatalEror válasza Recon666 (#13276) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem tudom,én a halat sem szeretem,én mindig visszaengedem!Nekem többen mondták,hogy fokhagymás tejbe áztatják,hogy elvegye azt a nagyon halas ízét,mivel halakkal táplálkozik,és inkább a csuka húsának az íze domináljon.De ízlések és pofonok kb olyan,mint,hogy ki mennyire szeret fűszeresen/csípősen főzni,enni.

HardCore is my LifeStyle

(#13278) becsitibi válasza FatalEror (#13277) üzenetére


becsitibi
senior tag

Üdv Skacok!

Nem lesz túl sós,pont jó lesz,már vagy a százszor csináltam.Viszont még sose áztattam vagy pácoltam halat,pont azért mert mindegyik halnak megvan a saját különleges íze,pont ezért csak sózni kell.

(#13279) jozsi252 válasza lakisoft (#13210) üzenetére


jozsi252
veterán

Ma elhoztam a széket, hát basszus még életembe nem ültem ilyen kényelmes horgász székben. Ültem viszont már ilyen 2-3-4k-s nagyon gagyinak tűnő székben, ami tényleg gagyi is volt. Kényelmetlen volt, nem lehetett rajta állítani semmit sem, meg nyeklett nyaklott össze vissza.

Na ennél a széknél ettől nem kell félni mert rettentő módon kényelmes. 160 fokig hátra lehet dönteni a háttámlát, illetve elég nagy a háttámla meg az ülő része is, így aludni is jót lehet majd benne. Az ülőrészen alul gumi is van ami tart, de ha meglazulna az évek során, akkor meg lehet őket húzni nagyon egyszerűen. Szóval ha valaki széket szeretne venni akkor a Carp Academy Elit szék ajánlott vételnek számít nagyon. Mind a 4 lábát lehet állítani, így egyenetlen talajon is jól be lehet lőni a széket. A képen nem tűnik annyira párnázottnak, pedig az!

Árban 21 990 ft volt. Nem olcsó, cserébe viszont egy nagyon tartós széket kapsz érte, ami nagyon kényelmes.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#13280) Gézengúz válasza jozsi252 (#13279) üzenetére


Gézengúz
addikt

Én ebben szoktam tolni.... [link]

Haverjaim meg mindig ordibálnak, hogy kapás van... én meg jót alszok közben... :)

Nem saját, de mindig bírom vinni magammal.. :)

[ Szerkesztve ]

(#13281) lakisoft válasza jozsi252 (#13279) üzenetére


lakisoft
veterán

Na örülök neki. Használd egészséggel. :R

(#13282) Csabee. válasza Gézengúz (#13280) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nekem megteszi egy ilyen, vagy ehhez hasonló "szerkezet" is:

Vagy csak nekem nincs túl nagy igényem ?:DD

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#13283) Gézengúz válasza Csabee. (#13282) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ülni? Vagy a másikat megdobálni vele, hogy ébresztő??? :)

(#13284) Csabee. válasza Gézengúz (#13283) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ülni :D Amúgy viccet félretéve, én a tónál lévő padon vagy a kis peca székembe ülök amit a jysk-ben vásároltam 5000ft-ért.

Üdv: Csabee.

(#13285) FerNandor válasza Csabee. (#13284) üzenetére


FerNandor
őstag

én 2000Ft-ért vettem a jyskben sima kempingszéket. általában feeder mellet nem nagyon tudok amúgy sokáig egy huzamban ülni, mert mindig akció van, de ebben hátra tudok dölni. különben a 700Ft-os kis faszéket vinném. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#13286) dragonfx


dragonfx
veterán

En kempingszeket viszek kiparnazaom egy pokroccal.azt a karfas magastamlas kényelmesebb fajtaba ucsorgok.
De általában viszek egy torcsit es lefekszek a földre ha meleg van

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13287) FerNandor válasza dragonfx (#13286) üzenetére


FerNandor
őstag

nálam is van egy lapos kispárna meg egy pléd. a székkel összecsukva, elférnek. jó is volt múltkor a pléd, mert "lehülés lesz 25-27 fok" aztán lett 15 és rövidgatyában mentem.. még jó, hogy a kis széldzsekim is nálam van mindig.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#13288) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Én a karfa nélkülieket részesítem előnyben, nem akadályozza a bevágást, ha mellettem vannak a botok. :)

(#13289) Steady74 válasza Recon666 (#13288) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Tegnap Dunakeszi-bányató, egész napos peca, eredmény 2 potyesz, 1 amúr, gyerekek meg 20 db sneci. Egész nap szinte alig ment a halfogás, délután volt 3 óra hossza, amikor evett. Csali mindenféle volt, csonti, kukorica, lebegő meg sima pelletek, ezek kombinációja, de semmivel nem tudtam kapást elérni. Kínomban kevertem egy kis adag Fibre Pasztát csokis-halas ízben, és akkora kapásom lett 3 percen belül, hogy a botot levette a ponty a bottartóról. Aztán már csak ezt a csalit nyomattam, erre jött minden halam, míg az etetés mellett továbbra is a hagyományos csalikkal próbálkoztam, de eredménytelen voltam. A pasztára meg elég sok kapásom volt, de még nincs nagy gyakorlatom, rengeteg kapást rontottam... alig rezegtették a spiccet, és nehéz volt a kapás ritmusát megérezni, mert az első halat leszámítva alig-alig húzták el a csalit.

Fotel témához: szeretem, ha a kütyüjeim kézközelben vannak, mindennek megvan a helye, emiatt Preston Monster feeder fotelt használok.

(#13290) szepsuti válasza becsitibi (#13274) üzenetére


szepsuti
aktív tag

Nekünk is van egy nagyon jó süllő receptünk, máshogy nem is készítjük. :) Kizárólag egészben sütjük meg, beirdaljuk, jó ujjnyi közönként és egy vékony szalonnacsíkot tömünk a vágásokba,grill fűszerkeverékkel gazdagon bedörzsöljük ízlés szerint kis sót hozzá, bele a tepsibe a sárgarépa-zöldbab ágyra. A halat pirosra sütjük, ez idő alatt a zöldség megpuhul és valami pazar lakoma lesz belőle és a látvány sem utolsó. :)

(#13291) Recon666 válasza szepsuti (#13290) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jól néz ki. :K

(#13292) FerNandor válasza szepsuti (#13290) üzenetére


FerNandor
őstag

a süllö az akkor nem szálkás? hogy csak ujjnyira van beirdalva, de akkor az is végülis csak azért kell, mert mutatós, meg bele lehet rakni a szalonnacsíkokat, meg max hamarabb átsül..

nekem mondjuk a zöldség nem kéne, de nagyon jól néz ki :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#13293) GrooveHero válasza FerNandor (#13292) üzenetére


GrooveHero
addikt

Süllő, vagy fogas? :))

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#13294) FerNandor válasza GrooveHero (#13293) üzenetére


FerNandor
őstag

????

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#13295) GrooveHero válasza FerNandor (#13294) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ha jól tudom, bár nem értek a halakhoz, a vizsga lapot nem igazán olvastam, csak másoltam :P
szóval ha jól tudom, akkor kis méretben süllőnek nevezik a fent említett halacskát, míg amikor nagyobb példány akkor már fogasnak? Vagy hogy megy ez? egyáltalán ugyan az a két hal?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#13296) FerNandor válasza GrooveHero (#13295) üzenetére


FerNandor
őstag

ja. igen valahogy én is így tudom, hogy a mérete miatt van a fogas név is. aztán még van a süllö meg a kösüllö is.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#13297) becsitibi válasza GrooveHero (#13295) üzenetére


becsitibi
senior tag

Szia,másfél kiló alatt süllő,afelette fogas,legalább is a balcsin így nevezik őket,meg a szakács szakmában is :R

Szepsuti:nagyon pöpec,le a kalappal :C

[ Szerkesztve ]

(#13298) Recon666 válasza FerNandor (#13292) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem szálkás.

Közben nagyban pakolom a cuccokat, holnap ha minden igaz peca lesz. Mikor veszem ki az etetőanyagokat, észrevettem, hogy folyik a zacskóból, WTF? Nézem egy szép lyuk tátong az alján (Haldorádó Citromos - vanilia). Mondom biztos kiszakadt. Rakom arrébb a Tímáros sajtlisztet azon is egy lyuk, a Tímár pörköltösön is, a halibutos etetőpelleten is. Beszabadultak az egerek a szekrénybe, jót lakomáztak. :O Még jó hogy a két legdrágább X21-et békén hagyták.

(#13299) dudicukrasz válasza Recon666 (#13298) üzenetére


dudicukrasz
tag

Lehet hogy ez hozza meg a szerencsét. :)

(#13300) Recon666 válasza dudicukrasz (#13299) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Lehet, de ahogy hallom a tavon pl tegnap egyetlen pontyot és egy kárász fogtak, úgyhogy nem túl biztató a helyzet, de meglátjuk. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.