Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#13051) Ursache válasza tboy93 (#13050) üzenetére


Ursache
senior tag

hinnye, de megoregedtel :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#13052) tboy93 válasza Ursache (#13051) üzenetére


tboy93
nagyúr

egyszer mindenkinek fel kell nőni ;] 3 év múlva tolok egy szakállas tarzan figurát

[ Szerkesztve ]

(#13053) _adaml21_ válasza gerii (#13038) üzenetére


_adaml21_
őstag

Melyik KB, a közúti a XI. kerületben? Alapvetően a jó vélemények onnan érkezhetnek.
A vasúti üzletággal, ami kinn van Pesterzsébeten, már egészen mások a tapasztalatok, sajnos nekem is van vele, és sok jót nem tudok elmondani...
Röviden:
- bőven átlagon aluli fizetések (azaz: 15-20%),
- trükköznek az éves bónusszal is (akkor jár adott évben, ha január 30-tól munkavállaló vagy; 20-án kezdtem volna, de röviddel előtte felhívtak, hogy inkább kezdjek febr. 1-én. Akkor még örültem is plusz 1 hét szabadidőnek, aztán később rájöttem, hogy át lettem vágva a palánkon)
- Multi, de annak csak a hátrányaival: iszonyú tehetetlenséggel rendelkező processek, de közben meg nem tudod élvezni a multis lét előnyeit, elég belterjes cég, kevés külföldi szakemberrel
- gépész számára szerintem nem túl nagy kihívás 40-50 éves fékrendszereket reszelgetni, legalábbis én nagyon kevés innovációt láttam ebben, szemben mondjuk egy automotive szektorral
- munkakörnyezet is elég lehangoló, 0 természetes fény az irodában, ráadásul elég penetráns szaga tud lenni némely gyártási folyamat miatt, arról nem is beszélve, hogy halálf*szán putri mellett 2 utcával van a cég, esténként hazajárkálni nem túl felemelő BKV-val az ott élő/dolgozó arcok miatt

(#13054) nyesix


nyesix
senior tag

friss nettó lottó cikk az indexen, pár IT-s példával (IT projektmanager, SAP tanácsadó)

(#13055) X Factor válasza nyesix (#13054) üzenetére


X Factor
addikt

Az a durva, h. mindenre csak 3sec alatt tippeltem és egy se ment mellé 10%-al :D

Make things work

(#13056) Tapsi válasza nyesix (#13054) üzenetére


Tapsi
addikt

Az IT PM 99%, hogy nem sima PM, hanem valamilyen vezető beosztása is van. Ezért ez a felmérés félrevezető. PM-ként bruttó 2 milla nem túl reális.

Illetve lehetséges, hogy vállalkozó az illető, akkor szintén nem korrekt a dolog.

(#13057) JayZ válasza Tapsi (#13056) üzenetére


JayZ
tag

17 év tapasztalat :) + ilyen-olyan sapkák valszeg

(#13058) Kobe válasza JayZ (#13057) üzenetére


Kobe
veterán

Akkpr is kirivo. Sima PMhez kepest plane. Program menedzser, esetleg programiroda vezeto lehet egyben.
Az, hogy 17 ev, tul sokat nem nyom ma a latba, egyreszt nem lett rogton senior PM (mondjuk - 5ev), es a 10-12evvel ezelotti tapasztalatai sem tul relevansak mar. PM nel kb max mindig az utolso 5 ev a mervado es csokolom.

(#13059) gerii


gerii
addikt

Köszi mindenkinek a Knorr-Bremse infókat, igazából a közúti járművek területén keresnék tervezőmérnök pozícióban állást, angol nyelvterülettel.

Már csak azt kellene tudnom, hogy mi az a minimális bruttó amit bemondhat ma az ember Pesten.
Én a megélhetés, és a mérnöki munka miatt személy szerint úgy számolnék, hogy 150-200k lakhatás (albi/törlesztő részlet+rezsi) az alap, ehhez a fogyasztási cikkek 100k, és a maradék élni... Vagyis minimum 300k nettó egy Pestre költöző újoncnak. Ehhez pedig lehet mérni a több év tapasztalatot, egyebeket.
Szóval esetemben 500-600k bruttó alatt nem látom értelmét szóba állni cégekkel hosszú távra tervezve. Már csak az Audis fizetéseket is példaként említve.
Vagy rosszul gondolom?

(#13060) bandus válasza gerii (#13059) üzenetére


bandus
veterán

honnan költöznél, milyen cégnél vagy most? szerintem inkább 600 körül próbálkozz, van aki simán meg fogja adni, van ahol pedig nem, de ez ilyen :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13061) 426os válasza gerii (#13059) üzenetére


426os
őstag

A kezdőfizu br4-500k között szokott mozogni. 600-at nyugodtan mondj be, akár többet is picivel, max alkudoztok. A kalkulációd kb helytálló a megélhetést illetően.

.

(#13062) gerii válasza bandus (#13060) üzenetére


gerii
addikt

Kkv, építőiparhoz köthető tevékenységgel. Ez az egy szépséghibája a dolognak, hogy itt töltöttem az éveket, viszont járműiparba tanultam, indultam eredetileg.
Bár egy kkv-nál sokak szerint több dolgot is kénytelen megtanulni az ember mint egy multinál, szóval fene tudja. Az biztos, hogy melózni megtanultam.

(#13063) tboy93 válasza gerii (#13059) üzenetére


tboy93
nagyúr

Teljesen reális :K br 600-ról kell indulni, aztán majd meglátod melyik cég mit szól hozzá.

(#13064) H A M M E R válasza tboy93 (#13063) üzenetére


H A M M E R
csendes tag

Nem válaszként akartam.

[ Szerkesztve ]

(#13065) H A M M E R


H A M M E R
csendes tag

Tanácsot kérnék.

Kaptam egy ajánlatot (15% -kal jobb a jelenleginél), amit elfogadtam. Amikor jeleztem a jelenlegi cégnek, hogy felmondok, kaptam egy ellenajánlatot, ami hasonló a másik cég ajánlatához. A jelenlegi helyben nincs kockázat, korrekt a vezető, stb..
Van aki azt mondja erre, hogy maradjak, van aki azt, hogyha már elfogadtam egy ajánlatot, akkor ne mondjam vissza, mert elterjedhet, hogy nem vagyok megbízható.
Ki mit mond erre?

(#13066) emvy válasza H A M M E R (#13065) üzenetére


emvy
nagyúr

Mindenképp menj. Ne azért, mert tuti kitesznek (ezt szokták érvként felhozni, de marhaság), hanem mert 15% az nagyon kevés, és biztos volt egyéb oka is, hogy felmondtál (akár tudat alatti is).

while (!sleep) sheep++;

(#13067) Ursache válasza H A M M E R (#13065) üzenetére


Ursache
senior tag

Én ellenajánlat esetén maradtam. Ez volt 2 éve. Azóta sincs gond.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#13068) Mercutio_ válasza H A M M E R (#13065) üzenetére


Mercutio_
félisten

15%-ért, ha más nyomós ok nincs fel se merülne bennem a váltás...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13069) instantwater válasza Mercutio_ (#13068) üzenetére


instantwater
addikt

Azért az 1 millónak 150.000 a 15%a.
Bár a kérdező valószínűleg nem nettó 1 milliót keres, de 150.000 plusz úgy gondolom jól jön bárkinek.

(#13070) FLx válasza H A M M E R (#13065) üzenetére


FLx
addikt

Tuti nem csak a 15% miatt fogadtad el, mert ez eleg keveske ok lenne a valtasra. Ha az ember penz miatt akar mozdulni ennel sokkal tobb kell, ha mas az ok, akkor meg mondhatnak nekem akarmit a jelenlegi helyen, mert ugyis megyek.

(#13071) FLx válasza instantwater (#13069) üzenetére


FLx
addikt

Ha ennyit keresel, viszonylag ritkan valtasz poziciot a penz miatt, ott mar szinte mindig mas tenyezok szoktak jatszani.

(#13072) Jhonny06 válasza instantwater (#13069) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem pont, hogy magas kereset esetén kevésbé számít ez az összeg, mint amikor kicsi a fizetésed (2-300k). Ha keveset keresel, akkor a 30k rengeteget számít.

[ Szerkesztve ]

(#13073) FLx válasza Jhonny06 (#13072) üzenetére


FLx
addikt

Pontosan, tobb ismerosom is van aki hasonlo kategorias fizetessel siman olyan helyre ment dolgozni, ahol kevesebbet kap mondjuk 5-10%-al, de jobb a melo. Pont nem erdekli, hogy netto 900 vagy 1 milla, mert boven jol el amugy is. Az viszont szamit neki, hogy elvezi-e a munkajat vagy nem. Mert hosszutavon akar az egeszsege is ramehet egy olyan melora amit utal, vagy siman tul stresszes, aztan teheti az ablakba a par forinttal tobbet. Ellenben amikor az ember a gyartosor mellett all 12 orat es alig jon ki a fizubol, siman atmegy a szomszed gyarba par forinttal tobbert, mert nem akar ehenhalni.

(#13074) OPiiPO válasza FLx (#13073) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#13075) VirsLee válasza H A M M E R (#13065) üzenetére


VirsLee
őstag

Ha a pénz miatt kerestél másik helyet, akkor maradj nyugodtan, hisz itt is megkaptad a kért fizut, ha viszont más szempont is volt, akkor inkább menj, hisz itt a fizudon kívül más nem fog változni, így azok a körülmények se, amik miatt váltani szerettél volna :)

(#13076) Mercutio_ válasza instantwater (#13069) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azon a szinten már nem az a 100-150k az elsődleges szempont:N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13077) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

A jövedelmet érintve ez a rendszer: https://szendreiadam.hu/
milyen bevétel?

Ez is valami MLM rendszer? Vagy mi az a nagy titok, amit ez a Szendrei Ádám "kitalálhatott" ?

Nem szoktam ezeknek bedőlni, de már csak azért is kérdezem, mert az utóbbi években nagyon sok ilyen hirdetés, bevételi módszer, munkalehetőség, stb. van.

(#13078) Stanlee válasza Orionk (#13077) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem talalt ki semmi kulonoset, angol nyelvteruleten FIRE-kent (Financial Independence, Retire Early) ismert amirol blogol. Van itt par ember, aki erre hajt - en is, hogy meg nyugdijas korom elott meglegyen az anyagi fuggetlensegem es ne a munkahelyemtol fuggjek teljes egeszeben.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13079) H A M M E R válasza H A M M E R (#13065) üzenetére


H A M M E R
csendes tag

Többen írták, hogy a 15% fizuemelés nem sok, és egyéb gondok is lehetnek a jelenlegi helyen, ha elmentem máshová interjúzni. Úgyhogy írok még egy kis infót:
Külsős tanácsadóként adnak el (BA, PM), a kis cég akinek dolgozok és dolgoznék, nagy cégeknek az alvállalkozója.
Az új fizetés (számlázok) kb nettó 900 ezer és 1 millió közé esne (bonusz, stb miatt változó)
Úgy gondoltam eddig, hogy ezen a szinten már nem lehet másfélszeres fizetés emelést elérni. Aztán most láttam a nettó-lottón, hogy elvileg a PM ek ennél lényegesen többet is kereshetnek. Bár nem tudom, hogyan lehestéges, mert KATA-nál ugye a nettó 1 millió a fordulópont, ahol nő a adó lényegesen, nem KATA-s esetben meg alapból több a járulék, adó.

Két tényező miatt mentem el interjúzni a pénzen kívül, az egyik, hogy a jelenlegi közvetítő cégem három hónapos szerződéseket szerzett eddig, és 2-3 hónappal az adott havi munka után fizetett, ami nem tetszett. Viszont ahol voltam interjúzni, ott sem ígértek ennél sokkal jobb konstrukciót és ha ígérnek is, lehet hogy nem tartják be.
Aki hasonlóan számlázik, mi a tapasztalata? Az adott havi munka díját, mikor kapjátok meg? Privátban is megköszönöm a válaszokat, ha valaki nem akar public ba írni ilyet.

(#13080) FLx válasza H A M M E R (#13079) üzenetére


FLx
addikt

Cege valogatja, hogy mikor fizetnek a szamla befogadasa utan. Nagy cegeknel es foleg ha alatta 3-4 szinten jut el hozzad a penz, siman realis a 90-120 nap. Evekig dolgoztam ilyen konstrukcioban. A nettolottaban az a PM fizetes szinte biztosan ferdites kicsit. Azota pont megkerdeztem egy rakas szakmabelit es ilyent meg nem lattak, legalabbis sima PM fizuban tuti nem. max ha van mellette ezer masik felelossegi kore valakinek. Amit neked ajanlanak az realis lehet, de inkabb a teteje az is.

(#13081) djgeg válasza H A M M E R (#13079) üzenetére


djgeg
őstag

Jelenleg szintén vállalkozóként 60 nap a csúszás az adott hónap és a kifizetés között... Köszönhető a sok résztvevős láncolatnak. A Plusz pénzre meg KFT-t kell alapítani aztán lehet vásárolni pár "munkaeszközt" :)
Amúgy ha érdekel dobj egy PM et, attól függ milyen területen dolgoztál meg mennyit PM-BA területen de 45e/ napnál többet ki lehet hozni.

Tapsi.
Amúgy közeli ismerős PM-ek (igaz 10-20 év tapasztalat és átlag pénzügyi terület)70-100e / napidíjjal tolják... tudom vállalkozók, de akkor is. 10-20 év tapasztalattal PM főleg IT területen... én nem is ismerek olyat aki ne vállalkozóként tolná.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#13082) Orionk válasza Stanlee (#13078) üzenetére


Orionk
senior tag

Én is gondolkodom hasonlón, bár én inkább olyan irányban, hogy meló mellett szoftver kidolgozásán dolgozunk páran és igyekszünk úgy csinálni, hogy évek múlva lehessen rá építeni egy kis céget.

Befektetéseken még nem gondolkodtam.
Milyen befektetésekben érdemes gondolkodni?

Mikben gondolkodtok, akik itt a topicban megcélozták az anyagi függetlenséget? Tőzsde?

(#13083) Stanlee válasza Orionk (#13082) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha lenne is eleg penzem, hogy kiszalljak a napi mokuskerekbol, nem ugy tennem, hogy holnaptol nem dolgozom, hanem dolgozom, de nem stresszelem magam amiatt, hogy nem ertem el a negyedeves celt es nuku bonusz, vagy olyan dolgokat is csinalnom kell, amihez nincs kedvem, vagy nem latom, hogy az miben is visz elore szakmailag.

A megtakaritasaim tobb reszre osztottam, most a teljes havi megtakaritas ETF-be megy, a bonusz es amit nem koltok el penzt a havi budget-bol, az megy osztalekfizeto reszvenybe, egy nagyobb osszeg van a munkaadomnal mint dolgozoi kolcson, nagyjabol ugyanennyi ilyen-olyan nem kamatozo dolgokban (ezeket atsrukturalom PMAP-ba), ill. van 4-5 havi megelhetes a folyoszamlan. 2 LTP jovore kifut, de ezeket es a lakas havi torlesztojet meg annak a berleti dijabol fedezem.

Szoval amit irsz, hogy lenne par ev mulvara egy projekted, amivel foglalkozni fogsz, az nem egy rossz irany. Nekem is vannak otleteim, amikkel foglalkoznek, de sajnos nincs ra ido, de hatha egyszer osszejon!

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#13084) Tapsi válasza djgeg (#13081) üzenetére


Tapsi
addikt

De pont erről van szó, hogy a vállalkozóság teljesen más tészta, mint ha munkavállaló vagy. Plusz itt nettó bérekről volt szó, a 70 ezres napidíj pedig nem az. Mármint abban az értelemben, amiről a cikk szól.

(#13085) lorcsi


lorcsi
veterán

a sok 6-800 és 1M+ fizetésekkel szemben, most mutatok egy vidéki valóságot
[link]

aztán el lehet gondolkozni, hogy vidéken melyikből van több..

(#13086) haly válasza lorcsi (#13085) üzenetére


haly
őstag

És akkor ezzel mit is szeretnél mondani?

(#13087) FLx válasza lorcsi (#13085) üzenetére


FLx
addikt

Tudjuk melyikbol van tobb, en pl. pont ezert koltoztem Pestre...

[ Szerkesztve ]

(#13088) sutszi válasza lorcsi (#13085) üzenetére


sutszi
veterán

Szerintem ilyen valóság BP-n is van. A te valóságodhoz elég bevágni a két dekást reggel aztán menni előre mint egy tulok...99%-ban megmondják mit kell csinálni és csinálja. Önálló gondolkodás szinte 0. A másik valósághoz meg éveket kell tanulni, majd újabb éveket kell produktívan eltölteni a szakmában és proaktívan tolni a melót minden nap. Ekkor lehet elérni. Csak ez annyira triviális azoknak akik elérték, hogy nem fogják kiemelni. Mert olyan mint azt mondanád, vegyél levegőt...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#13089) instantwater válasza lorcsi (#13085) üzenetére


instantwater
addikt

Tehát vidéken több alulfizetett raktáros van, mint pesten kicsit jobban (nyugati szinten alul) fizetett programozó és hasonló egyén.

Ami azt jelenti, ....... hogy? :F
Hogy pesten 1M t keresnek a raktárosok? :D

[ Szerkesztve ]

(#13090) lorcsi válasza sutszi (#13088) üzenetére


lorcsi
veterán

a melóban , amit linkeltem nem 'kéddekás fogyasztó' szintű...(érdemes rákeresni a REÖK-re)
viszont a munkát ilyen szintű fizuban díjjazzák (szerintem vidéken nem egyedi eset)...még annak ellenére is, hogy elvileg mindenhol munkaerő hiány van..vezetésben erről egyáltalán nincs semmi fogalmuk

instantwater:
hogy jön ide a programozó ? :F
semmi oylat nem mondtam, hogy ez mit jelent - szeirntem nyilvánvaló, hogy mindenkinek mást, a helyzetétől/gondolkodásától függően

[ Szerkesztve ]

(#13091) OPiiPO válasza lorcsi (#13090) üzenetére


OPiiPO
addikt

továbbra sem értem mit akartál mondani a 13085-ban :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#13092) Jhonny06 válasza lorcsi (#13085) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem tudom, hogy Szegeden milyenek az albérletárak, de ebből a fizuból valószínűleg jobban el lehet lenni, mintha Pestre jönnél melósnak.

Amúgy én se értem, hogy ezzel mit akartál mondani. Ez amolyan beolvasás azoknak, akik itt jól keresnek?

[ Szerkesztve ]

(#13093) lorcsi válasza Jhonny06 (#13092) üzenetére


lorcsi
veterán

asszem 80-120 egy albérlet, családdal együtt már rohadt necces ebből kijönni

egyrészt rendesen meglepett a hirdetés, amikor rátaláltam..
és valahogy pont ez a topik jutott eszembe..hogy itt meg csak új röpködnek az 500+ netto állások..gondoltam bedobom a bombát..és lássuk kiből mit fog kiváltani ;]

(#13094) azbest válasza Jhonny06 (#13092) üzenetére


azbest
félisten

Néhány mázlistán kívül 90e körülről indul a legalja, de magasabb igényekre itt is megvan a 250e+ -os szint is.

Szerintem szimplán csak látott egy hirdetést, ahol kiírták az elérhető bért. S megmutatta, mert legtöbben, akik írogatni szoktunk ide, egy olyan buborékban élünk, ahol az ismerőseink is olyan buborékban vannak, mint mi magunk. Ebből sokan általánosítanak, hogy akkor szinte mindenki annyiból él, mint ők, csak akarni kell. Akik nem, azok meg lusta életképtelenek. Lehet csűrni csavarni, de általában ezek a végletek jellemzőek itt, meg hogy itthon jobban lehet keresni, mint nyugaton :D

Lassan válaszolok, a munka elvonja a figyelmemet ;]

[ Szerkesztve ]

(#13095) axioma válasza lorcsi (#13085) üzenetére


axioma
veterán

A szomoru valosag az, hogy Budapesten, egyetemen mesteroktatokent, 30 eve ezen a vonalon, szinten ennek a nagysagrendjeben fizetnek. Nem kell egy ilyen hirdetes ahhoz, hogy ezzel szembesuljek...

(#13096) bandus válasza lorcsi (#13093) üzenetére


bandus
veterán

akkor végüis érezze magát rosszul az aki jól keres és elért valamit? ide szeretnél kilyukadni? :)

mert egy olyan álláshirdetést dobtál be, amihez középfokú végzettség szükséges. ide pedig általában nem ilyennel rendelkezők írnak. ezt mindenki elég gyorsan át is látta, szóval csak azt az egy dolgot váltja ki, hogy senki sem érti mit szerettél volna ezzel elérni.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13097) OPiiPO válasza lorcsi (#13093) üzenetére


OPiiPO
addikt

tehát csak provokálni akartál, minden értelmes cél és mondanivaló nélkül :(

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#13098) lorcsi válasza bandus (#13096) üzenetére


lorcsi
veterán

"senki sem érti mit szerettél volna ezzel elérni."

legalább ketten értik.. ;)
amúgy meg mindenki azt érez amit akar

OPiiPO :
nem provokálni
hanem más szemszöget mutatni a munkaerőpiacon
elgondolkodtatni (ez amúgy szerepel is a kezdő hsz-ben)

[ Szerkesztve ]

(#13099) KilgoreTrout válasza bandus (#13096) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Azért elég nagy gondban lennénk, ha mindenki megpróbálna "elérni valamit". Még szerencse, hogy vannak sikertelen és lusta emberek, akik elmennek egyetemi oktatónak, pedagógusnak vagy orvosnak...

Szerintem csak egy reality check volt a belinkelt hirdetés, mert azért a topicban általános fizetések kb. a társadalom 1-5%-ának lehetnek reálisak. Nem a képességek vagy az ambíció hiánya miatt, hanem azért, mert ennyit tud a magyar gazdaság.

(#13100) bandus válasza KilgoreTrout (#13099) üzenetére


bandus
veterán

jogos az észrevétel :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.