Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14034) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Előre is bocsi a hosszú kérdés lajstromért, most jutottam gép elé :D

1. Adott ez a gyönyörű szép kereszteződés, az egyértelműség kedvéért megjelöltem a képet.
Tegyük fel, hogy az 1 -es számmal jelölt sávon közlekedek. Nyilván, ha a 3 -as helyen jelzett átkelőhelyen kíván jobbról balra (v. balról jobbra) átmenni egy gyalogos, akkor elsőbbsége van.
De mi a helyzet a 2 -essel jelölt hellyel? Számít-e az, hogy az a "zebra" ketté van vágva egy járdaszigettel?
Elsőbbséget kell-e adnom annak, aki a 2 -essel jelölt zebrán jön balról jobbra?

2. Belehet-e hajtani egy "kicsit" egy behajtani tilos utcába megfordulás céljából?
Tehát pl. jobbra van egy behajtani tilos tábla és tegyük fel, hogy behajtok az utcába annyit, hogy visszafele tolatva megtudjak fordulni. Bocs, ez lehet, hogy láma kérdés :D

3. Lehet-e az úttesten autót szerelni ott ahol nincs jelezve semmiféle arra jogosító burkolati jel (pl. "BÉRELT")?
Lsd. itt.
Konkrétabban: állhat-e szétszerelve egy autó a "BÉRELT" jelzés előtt/után?

4. Köteles vagyok-e elengedni autópályán a belső sávban 130Km/h -val haladva, a mögöttem levő bármiféle megkülönbözető jelzés nélkül közlekedő járművet, ha épp szeretne engem megelőzni?
Ez gyakorlatilag kimeríti a szándékos lassítás fogalmát az én részemről, amennyiben nem engedem el.
Viszont a mögöttem levő sem mehetne gyorsabban mint én, ha én a megengedett max. sebességgel megyek.
(Tekintsünk most el attól, hogy jobbra kellene tartanom.)

Köszönöm a válaszokat, és elnézést, ha némelyik hülyeség.

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.