Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) Đusty válasza Golden9 (#20392) üzenetére


Đusty
addikt

Na megcsináltam de nekem az összeset más-más ablakban nyitja meg ilyenkor is. Mondjuk van jobbra lévők becsukása, így viszonylag rendben van. Köszi a tippet.

(#20402) Đusty válasza Đusty (#20401) üzenetére


Đusty
addikt

Á nem jött be mégsem ,így hogy rákattintok a 28 ablak megnyitására majd bezárom nem nullázza le, valószínűleg meg kellene várni amire mindet rendesen be is tölti. Így ez nem szerencsés, ráadásul random sorrendben nyitja meg ez már túl sok nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#20403) regener


regener
veterán

Egy újabb ötlet:
Apróhirdetések / PC, tablet /🖥️ PC
Alkategórián belül egy "Csak egyben" vagy ilyesmi jelölőnégyzet és szűrési opció nem lenne hátrányos.

Persze lehet élni nélküle.

(#20404) asdf_ válasza Đusty (#20402) üzenetére


asdf_
veterán

A friss.html-t kell megnyittatni a hol tartasz helyett, különben nem fog nullázódni.

(#20405) Kalandor válasza regener (#20403) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Túl finom szűrést nem állítunk be mert nem töltik ki az emberek, és úgy meg nem lesz értelme.

(#20406) regener válasza Kalandor (#20405) üzenetére


regener
veterán

Érthető.

Esetleg ha nem lenne alapértelmezett értéke?
Adott kategória kiválasztásánál jelenne csak meg persze.
Ugyanígy a Keres-Kínál rádiógomboknak sem kéne alapérték, akkor kénytelenek lennének azt is rendesen kiválasztani.

(#20407) Kalandor válasza regener (#20406) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minél több akadály van előttük, annál nagyobb arányban nem töltik ki végül a hirdetést vagy nem térnek vissza. A világ nem a bonyolultság irányába megy, csak 1-2 régi piactér van, ami még kitart, aki új piaci szereplők (marketplace pl.) mint hóttegyszerűek.

(#20408) lezso6 válasza 0xmilan (#20379) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hm, ez a githubos megoldás tényleg jól hangzik, nem is tudtam, hogy lehet issue trackerként használni. Így sokkal egyszerűbb lenne managelni a dolgokat, sőt, kifejezetten hülyének érzem magam tőle, hogy eddig nem volt. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20409) 0xmilan válasza lezso6 (#20408) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem is szokas igy standalone issue trackerkent hasznalni szerintem. :D (Nyilvan jobban ki lehet hasznalni, ha a kod is ott van mellette. Pl. pull request-hez tudsz linkelni issuet, es ha a PR-t mergelik, akkor az issue is automatikusan zarul.)
Habar a hivatalos dokumentacio is emlit ilyet, de ott is csak ilyen workaround szinten, hogy a kod van egy repoban az issue-k meg egy masikban, mert nem lehet issues-only access jogokat adni.

(#20410) Trial_man


Trial_man
csendes tag

Tisztelt Prohardver!
Lenne egy olyan kérdésem/kérésem, hogy: Nem lehetne külön kategóriát indítani az LHR-es korlátozott videokártyáknak? Sajnos elég nagy így a kavarodás számomra és szerintem sokak számára. A szériára való szétbontás is egy csodálatos ötlet volt! :R

(#20411) Kalandor válasza Trial_man (#20410) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Technikailag egyszerű, de emberileg nem, sok gond lenne vele.

(#20412) regener


regener
veterán

Csak egy apró maszat, viszont HA-n keresés közben nem lehetne az oldalcímbe a "Keresés - HardverApró" helyett a "Keresés - [Kategória neve] - HardverApró" szöveg?

Azaz tartalmazza a kategória nevét ahol épp keres az illető.
Így ha több keresés is nyitva van külön fülön, pár kattintás megspórolható egyénileg.

[ Szerkesztve ]

(#20413) Remov


Remov
aktív tag

Sziasztok, láttam, hogy a 2 évnél régebbi regisztrációjú, 0 felhasználós fiókok törlésre kerülnek, na már most, nem lehetne megoldani, hogy az ilyen 1-2 hozzászólásos fiókok is törlésre kerüljenek? :) Kétlem, hogy azóta is arra az 1-2 hozzászólásukra várnák a választ :D

Nevet szeretnék váltani és amire gondoltam az pont foglalt valaki által aki 5 éve regisztrált , 1 hozzászólást írt és kemény 22 perccel a regisztrációja után, többet senki sem látta :D Azóta inaktív a profil.

(#20414) Kalandor válasza Remov (#20413) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nemrég volt róla szó, de nem töröljük.

(#20415) Đusty válasza Remov (#20413) üzenetére


Đusty
addikt

Ez itt ilyen, ha valaki halhatatlanná akarja tenni a nevét elég ha felad itt egy hirdetést. :)

(#20416) 0xmilan válasza Remov (#20413) üzenetére


0xmilan
addikt

Eleg sokat sirtam a temaban nemreg, ha szeretnel visszaolvasni. :D
Az en esetemben egy 19 eve inaktiv, 2 hozzaszolasos profil volt a kiszemelt. Mostanra viszont kibekultem a helyzettel, es a 0x prefixszel is elvagyok.

(#20417) Remov válasza 0xmilan (#20416) üzenetére


Remov
aktív tag

Igen közben megtaláltam a kommenteket :D

Én jelenleg a Remov névvel barátkozok, van rá 1 évem amíg újra változtathatnék :D

(#20418) Krisztianby


Krisztianby
tag

Közeljövőben várható esetleg még hardverapró finomítása szűrés terén?

- Külön be lehessen állítani hogy hibás a termék és ezt szűrés menünél kiválasztani hogy szeretném e találatok között megtalálni.
- Elszaporodtak a vállalkozások.. és tök jó lenne hogy ki lehetne esetleg vállasztani szűrésnél hogy magán emberektől keresek hirdetéseket vagy cégtől/vállalkozótól..etc

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#20419) zeon.hu válasza Remov (#20413) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ja, én is szerettem volna már elhagyni a ".hu" -t, de nem tudom...

#?*@&!

(#20420) Kalandor válasza Krisztianby (#20418) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az első biztosan nem lesz, a második lehetséges.

(#20421) macilaci78 válasza Kalandor (#20420) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Megkérdezhetem, hogy lesz a vállalkozók felé tálalva, hogy az általuk drága pénzen feladott hirdetéseket bizonyos beállítások mellett egyszerűen ki se listázza a HardverApró és mindehhez a hirdetés feladásakor, vagy a fizetéskor, vagy már a regisztrációkor nyilatkoznia kell.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20423) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Elindult a publikus PH issue tracker githubon!

Akinek van github regisztrációja, az tud felvinni oda javaslatot, de nem muszáj, ide is lehet írni, aztán ha jónak tartom én felviszem. Vagy valaki más, ha van kedve. Természetesen attól, hogy valami felkerül oda, az nem jelenti azt, hogy meg lesz csinálva vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20424) Đusty válasza lezso6 (#20423) üzenetére


Đusty
addikt

(#20425) 0xmilan válasza lezso6 (#20423) üzenetére


0xmilan
addikt

Nadejo, orulok, hogy lett ebbol valami. :)
Mindjart nyitok is egy pull requestet a README.md-be, hogy "0xmilan otlete alapjan" :P.
A sajat repomat toroltem is.

(#20426) lezso6 válasza 0xmilan (#20425) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, jó ötlet volt, köszi. :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20427) ittakary


ittakary
nagyúr

[link]

iPhone kategórián belül kéretik létrehozni a következő kategóriákat:

iPhone 13
iPhone 13 Mini
iPhone 13 Pro
iPhone 13 Pro Max

köszönjük szépen minden almás nevében :R

[ Szerkesztve ]

(#20428) Kalandor válasza ittakary (#20427) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kész.

(#20429) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Gyakran látom régebbi és friss felhasználóktól is, hogy bizonyos funkciók használata nehézséget okoz nekik.
Például ő képet szeretne beilleszteni, hogy érdemi segítséget kaphasson.

Létezik-e valami toturial, vagy videó az egyes funkciók használatához?
Tippem szerint nagy munka lenne, főleg hogy a PC-s és mobilos környezet eltér egymástól, emellett a Logout szövegdoboza még a régi.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20430) 0xmilan


0xmilan
addikt

Ez lehet, hogy csunyan hangzik, de aki egy ilyen egyszeru es intuitiv feluleten nem igazodik ki, azon egy tutorial se segitene.

(#20431) asdf_ válasza 0xmilan (#20430) üzenetére


asdf_
veterán

Hasonlót gondolok. Akinek a képfeltöltés felirat nem veri ki a szemét, én annak az okításába nem feccölnék energiát.

(#20432) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Elfogadom az "aki hülye, haljon meg" szemléletet csak ebből leginkább a sírásó és a temetkezési vállalkozó profitál. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20433) Kalandor válasza macilaci78 (#20432) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Van ilyen, csak outdated itt-ott.

(#20434) macilaci78 válasza Kalandor (#20433) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A régi dizájnt látom benne mindenhol, de legalább van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20435) guess.who


guess.who
senior tag

Elnézést, ha mégsem ez a megfelelő topik!

Kaptam üzeneteket, hogy "a Prohardver lapcsalád szabályzatának megsértéséért regisztrációd figyelmeztetésben részesült".
Az indok: "a hirdetéseiben olyan valós árat adjon meg, amennyiért a terméket (szolgáltatást) adja!"

Feltételezem, hogy ez valami automatikus üzenet lehet, de válaszüzenetet nem lehet írni rá (mekkora poén, hogy a levél "aláírása" a saját oldalamra vezet!), és így kérdezni vagy konkretizálni sem tudom privátban, azért írok ide.

Tehát: értem a figyelmeztetés logikáját, de mivel minden hirdetésemben (sok-sok éve) kismillió apróság van, így mégis milyen "valós" árat kellene megadnom? Egyben az egészet? Vagy válasszak ki egyetlen terméket? Másrészt: alapvetően használt, sőt: retro cuccaim vannak, amelyeknél igen nehéz lenne forintra pontos árat kalkulálni - arról nem is szólva, hogy nem vagyok bolt, nincsenek szabott árak, eddig aki akarta, azzal meg tudtunk egyezni. Úgy érzem, hogy az értékeléseim ezt bizonyítják is.
Ráadásul nem is változott semmi az utóbbi években a hirdetéseimmel kapcsolatban, szóval eléggé érthetetlen, hogy miért lett most hirtelen figyelmeztetést érő bármelyik is?

Kérném tehát valamelyik házigazda vagy a témában illetékes segítségét/magyarázatát ezügyben! Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#20436) looser


looser
addikt

Hahó!

A hapróban működik minden szűrő magában is, a min-max ár, település, hirdető, jegelt stb., de abba futottam bele, hogy a "kerülendő szavak"-ba beírt kifejezést önmagában nem veszi figyelembe, csak ha egy keresőszót is megad az ember, ami ugye felesleges, hiszen a fenti szűrők is működnek enélkül. Pl.: Iphone SE hirdetések-ben szeretném kiszűrni a "2020" kifejezést.
Még valami, de csak kérdés: most szerkesztés közben jött elő, hogy amikor belinkeltem a fenti hapró csoportot, akkor az utána írtak is mind a link részeivé válnak, ezt hogyan lehet kiküszöbölni? Oké, ha a végén rakom be a linke(ke)t, akkor nincs gond. Most Enter után írtam, majd miután befejeztem, Backspace, ez megoldja, bár nem elegáns. A Logout felületről fórumozok, tudom, hogy az régi, de ott még nincs ez a jelenség, bár kétségkívül szebb így, mint ott, amikor a szövegben ott vannak a formázások.

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20437) guess.who válasza guess.who (#20435) üzenetére


guess.who
senior tag

És még: a hirdetés természetesen azonnal felfüggesztésre is került - erről viszont a kiküldött üzenetben nem volt szó, célszerű lenne javítani, ha már tájékoztat a PH!

A gond a következő: az ár rubrikájában jelenleg CSAK SZÁMOT lehet megadni, nincs lehetőség "megállapodás szerint", "alku alapján" vagy hasonló kitételt beírni, mert nem fogadja el. Jó ideje szintén nem fogadja el a rendszer az 1, de a 10 Ft összeget sem (ezért írok mindenhová 100-at).

Ezek alapján tényleg szeretnék egy hivatalos állásfoglalást kapni arról, hogy mi a PH! szerint a helyes megoldás? Mert -felteszem- nem a házigazdák akarják meghatározni azt, hogy mit mennyiért adhatok? Akkor tehát mi/ki és mi alapján dönti el, hogy a megadott ár "nem valós"?

(#20438) Kalandor válasza guess.who (#20435) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szia, megértem, itt van egy linken összefoglalva: [link] (szabályzatból is elérhető)

(#20439) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

@lezso van számodra egy kis hakmányolási javaslatom. Hardveraprón a hirdetések listájában a jegelt hirdetések szerintem jobban elkülönülnének, ha ugyanolyan kék szöveggel lennének "kiemelve", mint amikor megnyitjuk őket. Mit gondolsz?

Mostani:

Javaslat:

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20440) dse


dse
tag

kérhetnék egy "Nyomtatóbarát" gombot felülre is a többoldalas anyagoknál?

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

(#20441) Kalandor válasza dse (#20440) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ott fér el alul.

(#20442) micsu


micsu
tag

Sziasztok,

Csak egy kérdés:
van-e tervben, hogy az új hardverapro hirdetésekről majd egyszer valamilyen értesítést kapjunk bármilyen formában (RSS, email, PH csengő, stb)

Köszi,
micsu

(#20443) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#20439) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na, lécci. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20444) sike!


sike!
tag

Hardveraprón történt üzenet-váltás során szembesültem azzal, hogy privát üzenetem nem tudom a másik fél számára elérhetetlenné tenni. Naív kérdés: nem lenne ez megoldható?

(#20445) Intruder2k5 válasza sike! (#20444) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egész pontosan mit is szeretnél, az elküldött privát üzenetet visszavonni?

(#20446) Viktor0610 válasza sike! (#20444) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mire gondolsz?
Törölni nem tudod az ő példányát (érthető okokból), letiltani le tudod.

Samsung Galaxy A54

(#20447) sike! válasza Intruder2k5 (#20445) üzenetére


sike!
tag

Egész pontosan: igen.

Nyilván jogi kérdéseket is feszeget a téma.

Viktor: ha letiltom, az összes általam küldött üzenet olvashatatlanná "válik"? Nem próbáltam; kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#20448) Viktor0610 válasza sike! (#20447) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem, csak ezután kb. nem tud neked írni.
A korábban küldött üzik megmaradnak nála.

Samsung Galaxy A54

(#20449) Intruder2k5 válasza sike! (#20447) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elküldés után azt hiszem 5 percig van lehetőséged szerkeszteni az üzenetet, vagy prémium tagságival korlátlan ideig, illetve mindkét esetben ott van, hogy vagy amíg a címzett el nem olvasta. Az általa elolvasott üzeneteket csak egy módon tudod töröltetni, ha az egész felhasználói fiókodra GDPR törlést (IV. 5.2.) kérsz, akkor minden mással együtt az elküldött privát üzeneteid is törlésre kerülnek a címzetteknél.

[ Szerkesztve ]

(#20450) sike! válasza Viktor0610 (#20448) üzenetére


sike!
tag

Köszönöm.

Adatvédelmi szempontból ez így aggályos, érzékeny adatok is gazdát cserélnek, mely a másik félnél korlátlanul elérhetőek az idők végeztéig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.