Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) saelin


saelin
veterán

Üdv.

Egy másik fórumon láttam, hogy úgy van kivédve a dupla hsz, hogy összevonja egy hsz-é őket egy bizonyos időn belül. [link]
Nem tudom mennyire nehéz megoldani, de gondoltam belököm, mert ilyen ötletet nem láttam eddig. Sosem használtam a linkelt fórumot, csak az infó miatt lökte ki a google...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#13002) Loner


Loner
tag

Szép napot!

Arra gondoltam, mivel én nehezen tudok utazgatni a kisgyerekeim miatt még Budapesten belül is, és általában a kerületen belül ahol lakom ott keresek mindig amire szükségem lenne.
Megoldható lenne, hogy a Budapesti hirdetéseket még kerületre is osztanák és rögtön látni lehetne, hogy hol lakik a vevö ill az eladó.
Köszönöm . :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#13003) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

Nem lehetne valamiféle jogot formálni az első-hozzászólásra? Egy népszerűbb játéknak az első hozzászólását valaki össze szokta rakni. Megcsinálja, majd jön valaki és szó nélkül átíratja. Azt a moderátorok pedig végrehajtják szinte kérdés nélkül. Valaki dolgozik vele és két kattintással törlik. Olyasmi lehetne hogy üzenetet küld a ph hogy lemond e a "jogáról" a frissítés érdekébe, vagy ő teszi naprakésszé aztán ha nem válaszol két-3 napon belül akkor automatikusan lemond ( ez csak ötlet, Ti ki tudnátok ezt jobban is találni). A fórumba be lehet így is úgyis írni hogy mit szeretnének ott látni.

[ Szerkesztve ]

(#13004) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#10739) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ennek az első felére UP! :) Várható ilyen, hogy a privát üzeneteknél is lesz id/sorszám (ami a megfelelő anchorral hivatkozható), hogy oda lehessen ugrani, például amikor rákattintok az új privát üzenetemre? Zavaró, hogy amikor valaki küld egy privátot, akkor az időrendi sorrendbe rendezésnél mindig a végére kell ugrani az üzenetszálnak (pl. egy End lenyomásával, aztán ha esetleg több/elég hosszú választ írt, akkor visszatekerni picit).
Köszi! :)

Sk8erPeter

(#13005) Rimuru válasza #81556480 (#13003) üzenetére


Rimuru
veterán

[link]

Sk8erPeter: Támogatom, +annak örülnék még ha opcionálisan lehetne emailben kérni a szöveget is.

Vigyázat, csalok!

(#13006) Penge_4 válasza Rimuru (#13005) üzenetére


Penge_4
veterán

"+annak örülnék még ha opcionálisan lehetne emailben kérni a szöveget is."

Ezt én is akartam már kérni, aztán rájöttem, hogy úgysem valósulna meg, mert sokan (én is) feliratkoznának egy csomó topicra (pörgősekre is), így egyenlegesen egyetlen központi helyről (mailkliens) lehetne válogatni a hozzászólásokat RSS-szerűen. Ez a reklámokból élő lapcsaládnak minden lenne, csak üzlet nem.

Pedig szerintem nagyon sokan örülnének hasonló lehetőségnek, mert sok olyan eset van, mikor látom, hogy van 50+ új hozzászólás és döntenem kell a kompromisszumok között.

1. Megnyitom simán és lenullázom a számlálót, miközben biztosan nincs annyi időm, hogy mindet végigolvassam.
2. Megnyitom privát lapon, akkor viszont azoknak nem tudok válaszolni, akiknek esetleg egy pár mondatos válasz elég lenne.
3. Nyitva hagyom a böngészőben, ahol amúgy is túl sok fül van nyitva, a gépben meg kevés a RAM.
4. Elkönyvjelzőzöm #msgXXXX-es URL-lel.

Sokkal logikusabb lenne egyfajta RSS feedekként kezelni a hozzászólásokat.

(#13007) Bjørgersson válasza #81556480 (#13003) üzenetére


Bjørgersson
félisten

GTA V?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13008) #81556480 válasza Bjørgersson (#13007) üzenetére


#81556480
törölt tag

akármelyik. most pont az . mivel az elsőt is megszerkesztettem, készült az új változat is, frissítve mindenféle dolgokkal. aztán jött nemmondommmegkicsoda túlbuzgó barátunk és ctrlc+ ctrlv módon a gtaplace-ről bevágta a leírást. hát innentől kezdve akkor szarok az egészre. amúgy sem az első "sérelem" ez. meg sem jelent még pc-re mégsem a konzoljátékok között van ( csak volt de valami szintén túlbuzgó pcmaster áttette). ezek korrekt dolgok

(#13009) Bjørgersson válasza #81556480 (#13008) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na ki volt az?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13010) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Szerintem hasznos dolog lenne, bár nem tudom, hogy kivitelezhető-e, hogyha mondjuk a félkövér formázást nem csak úgy lehetne megcsinálni, hogy a félkövér gombra kattintunk, hanem úgy is lehetne, hogy mondjuk megnyomjuk a Crtl+B-t.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13011) TaaT


TaaT
veterán

Estét!

Az volt már kérés ha valakit letiltok és utána próbál írni nekem, tudjon róla hogy le van tiltva? :)

Give them hell Ukraine!

(#13012) Dany007


Dany007
veterán

Nagyon nem jó ez a banner dolog...
Nem lehetne eltolással megoldani? Mármint hogy az épp aktuális banner miatt nem látom az ajánló sávot, ahol a többi lapon lévő cikkek vannak kirakva... Csak pl privát üzenetek alól látszik már megint.
Mondta Lecsó a múltkor, hogy ez a banner miatt van ami épp ki van rakva. Okés, szép meg minden... de így lemaradok a cikkek feléről.
Én kb csak logout alól PH!-zok, de ettől még minden társoldalt folyamatosan figyelek. 99%-ban a felső ajánló sávval.
Simán kint lehetne a banner is meg az ajánló sáv is csak lejjebb tolódna az egész és kész...

(#13013) DS39 válasza sz.balazs.95 (#13010) üzenetére


DS39
nagyúr

nem jó megoldás, mert ezekhez a billentyűkombókhoz manapság funkciók társulnak a böngészőkben, és kiegészítőkben. egyszóval zavaró lenne. (pl. a Firefoxban az említett kombó megnyitja a könyvjelzők oldalsávját)

[ Szerkesztve ]

(#13014) Armahun


Armahun
addikt

Jelezhetnétek a privát üzenetekhez hasonló kiemeléssel, ha a RIOS gépház-ban új cikk van.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13015) mzso válasza DS39 (#13013) üzenetére


mzso
veterán

Ennek ellenére van ahol használják. A hozzászólás idejére nem könyvjelzőzöl, vagy elviszed a fókuszt a szövegmezőből.

(#13016) DS39 válasza mzso (#13015) üzenetére


DS39
nagyúr

A hozzászólás idejére nem könyvjelzőzöl
akar a franc, de ezt hogy oldod meg? e hozzászólás írása közben nyomom a kombót megjelenik a menü, ha akarom ha nem. nem tudod letiltani a böngésző alap funkcióját (esetleg userscripttel), de ilyen fejlesztést nem lehet végrehajtani, ami a felhasználók 99%-nak problémát okozna.

na nem mintha amiatt aggódnék, hogy pont ezt fogják két perc alatt lefejleszteni, amikor sok más valóban hasznos ötlet vár régóta megvalósításra. csak maga az elv.

[ Szerkesztve ]

(#13017) mzso válasza DS39 (#13016) üzenetére


mzso
veterán

Ha definiálva van shortcut akkor az élvez prioritást és nem a böngészőé. Lásd gmail/google docs, meg jópár fórum.

(#13018) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Lehet, hogy már volt róla szó, de nem lehetne a hozzászólás keresőt picit felhasználóbarátabbá tenni?

Keresek eg topikban választ a kérdésemre. Kulcsszó beír, kidob x találatot akiknek hasonló gondjuk van, kíváncsi vagyok milyen választ kaptak.

- Hsz azonosító -> Új lap -> ikon és ezt minden egyes hozzászólásnál aminél érdekelnek a reakciók...

Ez leginkább mobilról baromi zavaró (nem használom a mobil nézetet, azzal még szörnyűbb)

Szóval a javaslatom, hogy legalább a keresésnél a hozzászólás azonosítóra bökve, új lapon nyiljon meg és mutassa a környező hozzászólásokat automatikusan. Vagy a keresésnél jelenjen meg egy külön gomb erre (ha már mindig felmerül, hogy keressen a juzer mielőtt kérdez :) )

(#13019) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Nem lehetne valahogy megoldani, hogy a téma összefoglaló ne foglalja el a képernyő felét? Mondjuk csak akkor látszódna belőle akármi is, ha kinyitná az ember, egyébként semmi. S ugyanakkor visszazárható is lenne.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13020) föccer válasza Bjørgersson (#13019) üzenetére


föccer
nagyúr

Kisebb képet kell berakatni. A képeket direkt nem vágja félbe.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13021) Bjørgersson válasza föccer (#13020) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Logout alól eddig félbe volt vágva, ma kezdte el ekkorában tolni az arcomba. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13022) Bjørgersson válasza föccer (#13020) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Itt például még kép sincs. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13023) föccer válasza Bjørgersson (#13022) üzenetére


föccer
nagyúr

Az első új bekezdésig...

Viszont arról nem tudok, most változtatták volna ennek a kezelésén. Utána kérdezek, hogy mi a helyzet, történt-e valami.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13024) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ha már téma összefoglaló: ha nincs semmi infó a kinyitás után akkor a kinyitást rejtetté lehetne tenni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13025) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Ez már nem az első, hogy a reklám fontosabb, mint az oldal használhatósága. :U

ráadásul a kép is hülyén lett kettéválasztva. legalábbis a tátongó hatalmas fekete sáv középen elég amatőr megoldás.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13026) jerry311


jerry311
nagyúr

Feature enhancement request

Ha hsz írás közben kidob az oldal (cookie expiration, más belépés, akármi) akkor submit esetén újra bekéri a felhasználónevet/jelszót.
Ez teljesen normális.
Ezután viszont visszadob a hsz író oldalra, ahol már üres a szövegbeviteli mező.

Lehetne ezt úgy módosítani, hogy
a, megmaradjon a szöveg
vagy
b, helyes felhasználói adatok esetén csak simán postolja az új hsz-t?

[ Szerkesztve ]

(#13027) Sk8erPeter válasza jerry311 (#13026) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Támogatom az ötletet, én is belefutottam már néhányszor! :K
(szerk.: példa: hosszabb - pl. szakmai - hsz.-t írsz, pár órára félrerakod, hogy majd később folytatod (a hsz. írására szolgáló űrlap megnyitva), közben bejelentkezel másik eszközről, elfelejted bepipálni, hogy ne dobjon ki a többi helyről, aztán folytatod a korábban elkezdett szöveget a másik eszközön lévő böngészőben, elküldöd, és dobja az arcodba a bejelentkező űrlapot, érthető módon, persze ha okosan még időben megnyomod a vissza gombot, mielőtt elküldenéd a bejelentkező űrlapot, akkor jobb esetben, jobb böngészőben megmarad a tartalom, de a biztonság kedvéért ugyanezt el lehetne intézni szerveroldalon (átmenetileg session-változóban tárolva, stb.) és kliensoldalon (cookie/localStorage/sessionStorage) is)

szerk.2.:
Jé, mi ez az új Spoiler-gomb? :)
Ami egyelőre nem is működik? :)

új Spoiler-gomb

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#13028) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#13027) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jé, előbb a Próba topicban még nem működött a Spoiler-gomb, megjelent az [SP][/SP] tag is körülötte, most már műxik, úgy látszik, ez még nagyon új. :)

Akkor egyből ötlet: nem lehetne úgy, hogy ez ne hoverre (egér fölévitelére) működjön, hanem ilyen expand/collapse (kinyit/bezár) alapon, kattintásra? Csak mert az ember véletlenül is föléviheti az egeret a szöveg fölé, amit nem szeretne megjeleníteni (épp mert spoiler). :)
Plusz picit furán mutat a több bekezdésnyi "Spoiler! Spoiler! Spoiler! ...", ha annyi szöveg van: [link]. :)

Egyébként köszi, nagyon jó ötlet!

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#13029) sgergi válasza Sk8erPeter (#13027) üzenetére


sgergi
veterán

Film topikban van már egy ideje a spoiler gomb.

[ Szerkesztve ]

(#13030) Sk8erPeter válasza sgergi (#13029) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igazából egyik filmes topicot sem követem, úgyhogy nekem ez új volt, viszont most el is tűnt a Spoiler gomb, vicces, az előbb nem tudom, miért volt itt engedélyezve, aztán miért lett eltüntetve, pedig többi topicban is lehetne akár hasznát venni. :D Ja, és az előbb, amikor teszteltem a Próba topicban, még az [SP][/SP] "tagek" is látszottak, szóval valami tesztelgetés történt úgy látszik élesben. :D

Sk8erPeter

(#13031) Armahun válasza Sk8erPeter (#13028) üzenetére


Armahun
addikt

Nekem az tetszik, mikor a szöveg ugyan olyan színű mint a háttér és csak kijelölés után válik láthatóvá.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13033) DigitXT


DigitXT
félisten

A privát üzenetek szerkesztésének miért van időlimitje? Senki nem látja addig,
amíg nem olvassák. Amikor meg olvasta a címzett, akkor meg úgysem engedi.
(Értelemszerűen, teljesen logikusan.) De akkor mire ez az 5 perces limit?:R

(#13034) Sk8erPeter válasza DigitXT (#13033) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jó kérdés. :K

Amúgy ez a spoiler-lehetőség igen durván bugos. :)
Szerintem az összecsukós-kinyitós megoldás akkor már sokkal hasznosabb lenne (egyébként is így szokták megoldani legtöbb helyen, ahol láttam ilyesmit, és logikusabbnak tűnik).

Sk8erPeter

(#13035) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Nem lehetne úgy beállítani ezeket a háttérképes hirdetéseket, hogy fixen maradjanak a helyükön görgetés közben és csak maga a weboldal mozogjon?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13036) saelin válasza Sk8erPeter (#13028) üzenetére


saelin
veterán

"Akkor egyből ötlet: nem lehetne úgy, hogy ez ne hoverre (egér fölévitelére) működjön, hanem ilyen expand/collapse (kinyit/bezár) alapon, kattintásra?" - Ezt akartam én is. Tableten és mobilon nekem jó (android), mert ha rábökök akkor kinyitja (habár egyszerre csak egy lehet nyitva, gondolom a hover miatt), de van akinél (ipad) nem nyílik ki a spoiler tag. Sokkal jobb lenne a kattintható nyitás/zárás, és akkor már lehetne egyszerre több spoiler is nyitva:
mert így lehet vele trollkodni ;]

A másik: Ha írok egy hszt mobilról úgy, hogy átmegyek desktop oldalra, majd elküldöm spoilerrel azt, de eszembe jut még valami, viszont lusta vagyok ezért visszamászni a desktop oldalra, így m. alatt szerkesztem és küldöm el újra, akkor ez lesz belőle. [link]
Nem tudom direkt-e, de ha csak leírom az próba kódot, akkor nem csinál spoiler tag-et. Legalábbis mobil alól.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#13037) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

lezso egy olyat be lehetne állítani, hogy a fórumhozzászólások blokkméretének mondjuk olyan 50%-áig az előző oldal hozzászólásai is látszódjanak? Tehát ha nekem 100hsz/oldalra van beállítva, akkor 150 látszódjon az adott oldalon, 151-nél viszont már csak az utolsó 51, és így tovább. Nagyon hülyén néz ki, hogy 7 hozzászólással már új oldal kezdődik. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13038) Rimuru válasza saelin (#13036) üzenetére


Rimuru
veterán

Engem már idegesít ez a tag. Mindenhol próbálgatják, állandóan egérért kell nyúlni hogy fölévigyem. Ha kattintható lenne úgy már jobb lenne.

Vigyázat, csalok!

(#13039) Winner_hun válasza Rimuru (#13038) üzenetére


Winner_hun
félisten

A mindenhol próbálgatás az az újdonság ereje, majd megszűnik. Addig meg kibírod.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13040) SUPREME7 válasza Winner_hun (#13039) üzenetére


SUPREME7
őstag

De a filmes topikokon kívül milyen valós haszna van?

(#13041) saelin válasza SUPREME7 (#13040) üzenetére


saelin
veterán

Mi az animés topicban örülünk neki és használjuk is, ha úgy nézzük az is egyfajta filmes topic. Szerintem még játékos zugokban is hasznos lehet. Trollokkal nem kell foglalkozni.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#13042) Rimuru válasza Winner_hun (#13039) üzenetére


Rimuru
veterán

Jó ezt megértem, de ettől függetlenül egy kattinthatóságnak örülnék. De tudom user error hogy vimperatort használok és nem mindig szeretnék egérért nyúlni. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#13043) jerry311 válasza saelin (#13041) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem is jó ötlet kiterjeszteni az egész fórumra.
Kismillió felhasználási módot el tudok képzelni. Spoiler bármi lehet. Egy film/könyv vége, érdekes jelenet, valami rejtvény/találós kérdés megfejtése, stb.

Trollokat meg rendesen kell etetni, különben éhen halnak!!! Hogy lehetsz ilyen szívtelen??? :DDD

(#13044) liksoft


liksoft
nagyúr

Nekem lenne egy kérésem. (Nem tudom jó helyen írom-e?) Szeretném visszakapni a mail értesítőben a topik friss linkjét. Nem egyesével nézem az üzeneteket, és a friss megnyitja nálam az utolsó legalább 50-et. Így átlátható számomra. Most kattintok a levélben, felpörgetek az oldal tetejére, és kattintok a friss linkre. Ez nekem sok idő.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13045) regener


regener
veterán

Sziasztok, látom volt már rá kérdés régebben, de ha szabad megosztanám az ötletem:

Az oldalon megjelenő összes adf.ly link legyen tiltott vagy módosuljon, például ha valaki egy ilyen linket posztol szöveg vagy formázott hivatkozásként akkor az mindig cserélődjön ki mondjuk a PH! főoldalára a hozzászólásban, hirdetésekben és a bejegyzésekben egyaránt.

(#13046) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Nekem pár észrevétel:

1, Mobilon nem tudok belépni, hiába jó minden, azt írja, hogy sikeresen belépés, rögtön továbbítunk, de a továbbra is csak a belépés box jelenik meg. Csak úgy jó, ha átváltok mobil nézetre, ott bejelentkezek, majd vissza váltok tejes nézetre, Android, Chrome.

2, Ide írom már azt is, hogy jó lenne mobil nézet alatt is az itt szóltam hozzá box, mert emiatt kell mindig visszaváltani a teljesre. :)

3, Nem érzitek kicsit cinkesnek, hogy hétvégére mindig lehal az oldal? Mármint hír ügyileg, tudom, hogy hétvége van, nem dolgoztok, viszont lehetne időzített posztokat gyártani akár.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#13047) nubreed


nubreed
veterán

Lehet, hogy rossz helyre nyomom ezt be, kérlek nézzétek el nekem, de úgy gondolom, hogy ennek a hülye gyereknek az ámokfutása moderációt igényel, szóval kedves modok legyetek szívesek és nézzetek rá ide:
http://prohardver.hu/tema/re_sajat_androidos_jatekkonzolt_akar_az_nvidia/hsz_61-61.html

Köszi!

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13048) Winner_hun válasza nubreed (#13047) üzenetére


Winner_hun
félisten

Moderátort keresek a FÓRUMHOZ!

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13049) nubreed válasza Winner_hun (#13048) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm és bocsánat. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#13050) Pttypang


Pttypang
veterán

Mobil nezetben egy picit hianyos az uj hsz panel :)

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.