Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) StevenB válasza Intruder2k5 (#21000) üzenetére


StevenB
újonc

Szia !
Köszönöm a válaszod. Amikor rányomtam az értékel-re, feldobott egy ablakot, hogy ez a hirdetés már lejárt, keress másik hasonló hirdetést. Nem a megszokott módon reagált az értékelés gombra. Még nem voltam így, lejárt hirdetést nem értékeltem eddig. Ezért támadt ez az ötletem amit írtam.
Tényleg ott a nyitott értékelés. :R Figyelmetlen voltam, nem győződtem meg róla, hogy tényleg nem fogadta el a kezdeményezést.

StevenB

(#21002) Intruder2k5 válasza StevenB (#21001) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amíg ott az értékelés gomb, addig értékelhető. Utána már ezt látod: [link]

(#21003) StevenB válasza Intruder2k5 (#21002) üzenetére


StevenB
újonc

Most már tudom. Köszönöm a segítséged !

StevenB

(#21006) Blackmate


Blackmate
senior tag

Hogyan lehet egy topik hozzászólásait megnézni egy bizonyos számútól a legfrissebbig?

A következőre gondolok:
- az 1000. hozzászólás elérhető a <topik linkje>/hsz_1000-1000.html linken
- az 1000-2000 hozzászólások elérhetőek a <topik linkje>/hsz_1000-2000.html linken
- a legfrissebb hozzászólások elérhetőek a <topik linkje>/friss.html linken

Hogyan érhetőek el az 1000.-től a legutolsóig? <topik linkje>/hsz_1000-friss.html nem működik :N

Az egész onnan jön, hogy ha rákeresek egy kulcsszóra egy topikban, akkor annak rendje és módja szerint listázza a hozzászólásokat, ahol szerepel a kulcsszó. Viszont szeretném látni a megtalált hsz-kre adott válaszokat is. Tudom, hogy hsz_ID alapján eljuthatok oda, de a fentiekkel egyszerűbb lenne :)

(#21007) lezso6 válasza Blackmate (#21006) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szándékosan nem lehet ilyet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21008) Blackmate válasza lezso6 (#21007) üzenetére


Blackmate
senior tag

Értem. Publikus az oka?

(#21009) lezso6 válasza Blackmate (#21008) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gondoltam ez egyértelmű. Gyakorlatilag kb sehol nincs ugye ilyen, s ez nem véletlen. A lehető leggyorsabban kell betöltenie az oldalnak, ami nem csak a felhasználók érdeke, hanem a szerveré is, mert így optimális a teljesítmény. Másrészt ilyen nagy csomagok leginkább az ilyen-olyan adatbányász scriptek / botok számára kedvez, amiknek nem kívánunk célpontja lenni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21010) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Talán érdemes lehet átnevezni az alábbi topikot?

AMD Raven Ridge alapú notebookok (AMD Ryzen™ Mobile Processors with Radeon™ Vega Graphics)

Például erre a Ryzen processzorcsaládot összefoglaló névre:

"AMD Ryzen alapú notebookok (AMD Ryzen™ Mobile Processors with Radeon™ Vega Graphics)"

Mi a véleményetek?

(#21011) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem nem működik a hozzászólás szerkesztésében az automatikus sorszámozás, tételezés. amit így írok be, az kimarad a hsz-ből.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21012) Viktor0610 válasza bambano (#21011) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Van ilyen feature?
Hol? Hogy? :B

Samsung Galaxy A54

(#21013) csako


csako
veterán

Sötét módhoz: én, mint oled kijelzős, jobbnak tartanám, ha a teljes feketéből lenne sok, a szürkéből kevés, és esetleg a hozzászólások fejlécébe lehetne tenni a lapcsalád oldalainak megfelelő szín sötétített változatát 🤔 ja meg a piros nagyon világít :D
Csak ennyit szerettem volna hozzátenni, örülök, hogy készül:C

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#21014) bambano válasza Viktor0610 (#21012) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

írsz egy választ vagy privát üzenetet, és abban elkezdesz sorszámozott listát csinálni. ezt elkezdi automatikusan sorszámozni és behúzni.
ha mented ezeket a hozzászólásokat, akkor ez eltűnik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21015) 0xmilan válasza bambano (#21014) üzenetére


0xmilan
addikt

Nekem nem is engedi elkuldeni az ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#21016) ceia


ceia
őstag

Sziasztok!
Érdeklődnék, milyen változtatás lett a fórum hozzászólás szerkesztő, és a hirdetésfeladás szövegbox kódjában? Kizárólag win10 /11-en futó kód, vagy esetleg a html5 csodálatos világának egy újabb kirekesztő megoldása?
Régebbi gép, régebbi OS, régi Firefox, eddig tökéletesen működött minden, most pedig már nem működik az hsz-nél az új szerkesztő, és a hirdetésfeladás szövegmegadási része.
Ide most csak úgy tudok írni, hogy váltottam a régi szerkesztőre. De 8.-áig az új is működött!
Most a hirdetés feladás sem működik erről a gépről, mert a szövegmegadásnál nem jelenik meg egyetlen karakter sem, úgy pedig nem lép tovább, mert hiányolja a mező kitöltését. De ha jobb klikket nyomok rá, még csak a másolás, kivágás, beillesztés sem jelenik meg az egér menüben, mintha nem is szövegbeviteli /szerkesztési mező lenne! Azt lehet tudni, hogy most ez hirtelen miért lett? Azért, amire gondolok, hogy használjunk win10/11-et? :F

        it's more fun to compute

(#21017) lezso6 válasza ceia (#21016) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szia!

Frissült a szerkesztő kódja. Régi böngészőket nem támogatunk, egész pontosan csak a két legújabb verziót.

Nálad Firefox 52 van, ami egy 5+ éve kiadott verzió, sajnos lehetetlen elvárás támogatni. Főleg, hogy a pár napja frissült kód az nem saját, hanem harmadik féltől származik, így sajnos ha akarnám se tudnám javítani.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21018) Intruder2k5 válasza ceia (#21016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Amúgy Windows 7-en is még jól működik, így gondolom 8/8.1-en is. Régebbi vasakra meg ott a Linux is, internetezni tökéletes.

(#21019) ceia


ceia
őstag

Értem, köszönöm a válaszokat!

        it's more fun to compute

(#21020) macilaci78 válasza bambano (#21014) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sötét módban a ;] emoji szarvai elvesznek, lehetne kontrasztosabb? :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#21021) bambano válasza lezso6 (#21017) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én legutolsó esr firefoxot használok, és nem jó.
ez régebbi böngészőnek számít?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21022) lezso6 válasza bambano (#21021) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mi nem jó?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21023) asdf_


asdf_
veterán

Úgy másfél-két éve volt már egy -jelek szerint hamvába holt- javaslatom, tényleg nem lehetne, hogy a Mégse ne 2 mm-re legyen az Küldéstől?

(#21024) Intruder2k5 válasza asdf_ (#21023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez így elég furcsán nézne ki...

(#21025) asdf_ válasza Intruder2k5 (#21024) üzenetére


asdf_
veterán

Jajj, várjunk, már van popup a Mégse után. Nem szóltam :D (az előbb milliméterekkel nyúltam majdnem félre, azért jött elő)

(#21026) DS39 válasza Intruder2k5 (#21024) üzenetére


DS39
nagyúr

azért egy akkora térköz lehetne a kettő között, mint az "off topik" jelölés és "Küldés" gomb között. az egy tisztes távolság. :)

(#21027) ceia


ceia
őstag

Bocs, nem beleszólni akarok, de ahogy most van, az is furcsán néz ki. Ha egy audiólejátszó vezérlőgombjait teszitek ilyen közel, az még elmegy, akár szorosan egymás mellett is lehetnek. De ebben az esetben ez nem ergonómikus távolság. Úgy lenne jó, ha arányosan, olyan távolságra lenne a mégsem gomb a küldés gombtól, amilyenre az offtopik k betűje van. Csak egy vélemény :R

        it's more fun to compute

(#21028) ceia


ceia
őstag

Nekem ilyen, és ez majdnem jó, csak egy pixel kéne még közéjük.

Most 4 pixel, és nekem az 5 pixel lenne "normális" kinézetre. De gondolom, attól is függ, ki milyen felbontásban van, és nekem ez a régi szerkesztő. Mások a színek is. Nekem a régi jobban tetszik. Jó kis régi PH design.. A windowsom is (classic skin) hasonló színvilágú, mint a régi PH-é!

        it's more fun to compute

(#21029) asdf_


asdf_
veterán

Mivel már nem lehet egyetlen mozdulattal a kukába küldeni a hsz-t, mivel van popup ablak, hogy tényleg ezt akarom-e, így mint mondtam, maga a veszély már nincs, de ettől függetlenül tényleg kulturáltabbul nézne ki, ha nagyobb lenne a távolság, mondjuk mint lent.

[ Szerkesztve ]

(#21030) Golden9 válasza macilaci78 (#21020) üzenetére


Golden9
addikt

Van már beépített sötét mód? :F A külsősöket nem akarom használni. :R

[ Szeretkezve ]

(#21031) Intruder2k5 válasza Golden9 (#21030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyelőre még béta és csak prémium tagoknak érhető el, de van. Kész a dark mode!

(#21032) macilaci78 válasza Golden9 (#21030) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kipróbáltam, nem tetszik mobilon, PC-n meg egyenesen randa.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#21033) Viktor0610 válasza macilaci78 (#21032) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kedvesség level csak a szokásos macilaci78: [link] .

Samsung Galaxy A54

(#21034) DS39 válasza Viktor0610 (#21033) üzenetére


DS39
nagyúr

ahhoz képest, hogy "évek óta" készül, én megértem, hogy sokaknak csalódás.
a minta képek alapján ezt lezso fél óra alatt dobta össze / site.

(#21035) lezso6 válasza DS39 (#21034) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Dark mode nem csak abból áll ám, hogy kicserélek pár színt. Ennek meg kell teremteni a technikai feltételeit. Ráadásul a közvélekedéssel szemben "kicserélek pár színt" se olyan egyszerű ám, nem véletlenül foglalkozik vele külön szakma.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21036) DS39 válasza lezso6 (#21035) üzenetére


DS39
nagyúr

Persze meg kell oldani a funkcionalitást, az több idő. Én a látható design módosításra gondoltam.
Mobilra csináltam én is "szín kicserélést" Stylus-szal, hogy jobban olvasható legyen, a mobil logout-ot alakítottam át olyanra mint a Mobilarena design. Kiégett a retinám a narancssárga és világos pasztell színektől. :D

(#21037) lezso6 válasza DS39 (#21036) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A színek kicseréléséről beszélek. Az technikailag sem egyszerű. Nem egy search & replace. Főleg, hogy ami a világos témával egyszínű, a sötét témával nem feltétlenül lesz az. A rászánt fejlesztési idő nagy részét az vitte el, hogy egyáltalán lehessen színsémát csinálni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21038) Viktor0610 válasza lezso6 (#21037) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tehát a fél óra / site időből 29 percet?

;]

Samsung Galaxy A54

(#21039) macilaci78 válasza Viktor0610 (#21033) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Béta, legalább már láthatjuk páran.
Egyszerűen nem pihentetőbb a dark mode sötétben sem, mint a sima Ph! színkollekció. Sok dolog nem lett hozzáigazítva, például a kisméretű avatarokat keretezi néhány világos pixel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#21040) DS39 válasza lezso6 (#21037) üzenetére


DS39
nagyúr

értem, hogy azt több idő megoldani, hogy egyáltalán lehessen, gombnyomásra váltani css designt, és a usernél azt meg is jegyezze, stb.

én a választott színekre, és az összehatásra gondoltam, hogy nem lett túl sok idő rászánva, hogy pl. mi legyen egy küldés gomb sötét módjának színe, és mi a hozzá választott betű szín.

(#21041) csako válasza DS39 (#21036) üzenetére


csako
veterán

"Mobilra csináltam én is "szín kicserélést" Stylus-szal"
Most én is kijavítottam két dolgot magamnak mobilra :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#21042) DS39 válasza csako (#21041) üzenetére


DS39
nagyúr

na ez az, amire utalni akartam (és macilaci78 hsz-e), és tényleg nem megsértve lezso-t!
az olvashatósághoz, egy rendes dark módhoz ennél több kell.
enyhébb fekete/sötét szürke, és nem tiszta fehér betűk, mert ez így túl kontrasztos, ez is bántja esti netezésnél a szemet.

a technikai háttér megteremtése után, fontos, hogy a választott színek azt eredményezzék, amiért dark módba akar váltani egy felhasználó.

[ Szerkesztve ]

(#21043) lezso6 válasza DS39 (#21040) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze, hogy nem jutott rá eddig több idő, hisz a technikai alapjának megteremtésével voltam elfoglalva. :D Ezt magyarázom már itt pár hsz óta. Abból indultunk, hogy azt állítottad, hogy 30 perc / site volt ráfordított munka, ami tök hülyeség.

Nyilván az is hülyeség, hogy dehátjómertsokidővoltmegcsinálni. Nem, még nem jó. Ezért van ott nagybetűvel a BÉTA plecsni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21044) DS39 válasza lezso6 (#21043) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, azt írtam, csak nem voltam elég konkrét, hogy mire gondolok. elnézést.
(a színek kiválasztására gondoltam, nem a technikai alapokra.)

(#21045) lezso6 válasza csako (#21041) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Izé, ez nem inkább rosszabb lett? :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21046) csako válasza lezso6 (#21045) üzenetére


csako
veterán

Az én ízlésemnek jobb, köszönöm az alapot hozzá :) oled miatt "go black or go home" az elv a nagyobb részekre:))

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#21047) lezso6 válasza csako (#21046) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az oké, csak ugye mindenki arra panaszkodott, hogy túl magas a kontraszt, erre te megjavítod azzal, hogy még nagyobbá teszed. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21048) csako válasza lezso6 (#21047) üzenetére


csako
veterán

Kuss, én így száll... javítom a magas kontrasztot! :DDD
Úgy látszik akkor másik, kisebb (?) táborba tartozom, de meglátom milyen érzés hosszabb távon a különböző napszakokban :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#21049) DrTechnoid válasza Intruder2k5 (#21031) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Nah végre,legalább így megint vennem kell prémiumot :DDD

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#21050) zarayg


zarayg
aktív tag

Sziasztok!

Olyat lehetne csinálni, hogy ha valakinek küldesz üzenetet és elolvassa (azaz megnyitja a beszélgetést), abban az esetben látszódjon, hogy elolvasta az üzenetet?

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.