Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) lezso6 válasza Argos (#19900) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha támogatni szeretnéd a lapcsaládot (vagy nem akarsz reklámot), akkor fizess elő prémiumra.

Ez a Brave nekem erősen bűzlik, hogy blokkolják a reklámokat, de cserébe a saját reklámjaikat mutatják. :D A content creator sign up oldal meg 502 bad gateway.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19902) Argos válasza lezso6 (#19901) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Számítottam a standard válaszra, de gondoltam csak megkérdem.

Pár órája fent van, beállítástól függően feldob reklámot x időnként, amire vagy kattintok vagy nem, ha észreveszem.
Az viszont tényleg nem f@sza, ha nem lehet regisztrálnotok.
Amúgy nem saját reklámot mutatnak, vagyis amit nekem feldobott a háromból kettő a telepített kiegészítő - Avast - volt.
Ellenben tényleg gyors.

...elmúlik...

(#19903) Tüzi

Az esetleg megoldhato, hogy mobilos feluleten a felso sav (amiben a hozzaszolas ertesitesek, kereso, stb van) fentrol lekeruljon alulra? Akar csak egy proba erejeig, egykezes hasznalatot segitendo.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#19904) DigitXT


DigitXT
félisten

Olyat nem lehet, hogy egy rejtett felhasználó blogja se jöjjön fel oldalt?:R
(Grafomán blogger tele tudja spammelni az oldalsó logout boxot. Főleg, ha a
nép ráharap a hülyeségre, és "etetik a trollt". Lehetne "topikonként", ha talán
egyszer az életben ír vmi értelmeset... vagy ne bonyolítsuk: szerzőre szűrve.)

(#19905) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Sziasztok!
A problémám olyan jellegű lenne, hogy pár hónapja modemet cseréltek nálam és a Hardveraprón belül 1000év mire betöltöget bármit.
Kattintgatok, de nem történik semmi. Majd nagy nehezen egy oldalt betölt és onnan folytatódik a dolog megint. Csak teker-teker, de nem tölt semmit.
Ugyanez mobilról is ha a ház wi-fi-jét használom.
Egyetlen egy weboldalon se tapasztaltam még ezt csak itt.
Mi lehet a gond?

(#19906) Viktor0610 válasza Czmorek (#19905) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez szerintem a bugos topikban jobb helyen volna: [link].

Samsung Galaxy A54

(#19907) WhrlpoolMind


WhrlpoolMind
kezdő

Helló!

Legújabb cikkem szerkesztése során futottam bele az "A megadott szöveg nem egy oldal!" hibaüzenetbe. Egyszerűen nem vettem észre, hogy a lap tetején lévő [+++] csak az aktuális oldalt szerkeszti (ez egyébként rém hasznos, ezúton is köszönöm!). Korábbi cikkeimnél a [+++] még az egész cikket nyitotta meg.

Sajnos nem találtam meg a súgót a problémára (ezmiez? GYIK, Cikk írási segédlet Recon666-tól), így vakartam a fejemet.

Aztán rájöttem: a Karbantartás -> Cikk szerkesztése eszközzel tudom több oldalra tördelni, de törtem rajta a fejem egy darabig.

Az ezmiez? GYIK-be be tudjátok írni, hogy az oldalakra tördelés csak a Karbantartás -> Cikk szerkesztése úton lehet, és a [+++] csak az adott oldalt szerkeszti?

Köszönöm előre is!

Daniel WhirlpoolMind

(#19909) kupecke


kupecke
csendes tag

Javaslom, hogy a Hardverapró hirdetéseiben csak megvehető termékek szerepelhessenek. Amiből nincs, azt áthúzottan se lehessen leírni. Egyrészt áthúzottan bármit fel lehet tüntetni bármilyen áron, másrészt ha tényleg egy néhai termék néhai ára lett áthúzva, az is rontja a valódi cuccokat árulók pozícióját.

(#19910) Kalandor válasza kupecke (#19909) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Elvben egyet is értenék vele, de betarthatatlan (iszonyat szélmalomharc után betartható) szabály.

(#19911) kupecke válasza Kalandor (#19910) üzenetére


kupecke
csendes tag

Ha megszületik a szabály, akkor én vállalom azt, hogy egyesével jelentem az összes áthúzós hirdetőt, akit találok. A jelentésekre egyesével bemásolni egy szabványválaszt sem lesz nagy strapa. Ha az áthúzók megtudják azt, hogy illegaritásba szorultak, majd alkalmazkodnak az új helyzethez.
Talán az értelmes szabályok megérik a szélmalomharcot.
Talán központilag az áthúzott karakterű hirdetések is szűrhetőek, ekkor elég lenne a hirdetőknek egy értesítés a változásról - kb. 5 perces munkával. hetente ezt megismételve, a 3-szor figyelmeztetettek hirdetéseinek törlése mellett 6 hét alatt max. 1 óra munkával megszűnne a probléma.
Az áthúzott karakterek alkalmazását is le lehetne tiltani, igazából semmi szükség sincs rá.

[ Szerkesztve ]

(#19912) Kalandor válasza kupecke (#19911) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ne haragudj, de ez nem ilyen egyszerűen működik, ahogy gondolod.
Ez sokkal több probléma, konfliktus, feladat és ezt most nem tudom bevállalni.

(#19913) kupecke válasza Kalandor (#19912) üzenetére


kupecke
csendes tag

Jobb lett volna elsőre azt írni, hogy nem értek vele egyet.

(#19914) Kalandor válasza kupecke (#19913) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem, mert egyetértek vele, jobb lenne ha nem lennének benne az eladott termékek.
Csak nem tudod mennyi harakiri van ezzel, én meg igen.

De akkor egy strigula ahhoz, hogy ne mondjam meg az igazat, a hazugság sokkal egyszerűbb.

(#19915) s7evcsenko válasza Kalandor (#19914) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Az se oldható meg egyszerűen, hogy a kereső ne adja ki találatnak az áthúzott szöveget?
Az lehet enyhítene a problémán... Már ha ebből indult a probléma. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#19916) Kalandor válasza s7evcsenko (#19915) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyrészt nem tudom, de szerintem nem egyszerű, másrészt bármi miatt lehet áthúzott, ha nem listázza ki, de tuti az lesz probléma.

(#19917) kupecke válasza Kalandor (#19916) üzenetére


kupecke
csendes tag

Úgy tűnik, hogy van szövetségesem, így mégiscsak leírom a véleményemet. Szerintem ennyi teendő szükséges:

1. Ha a szabályozás ildomosnak ítéltetik, akkor ezt az illetékesnek meg kell fogalmaznia kb. 1 bővített mondatban, majd beilleszteni a többi közé.
2. A legszerényebb képességű programozó is pikkpakk kilistázza az összes áthúzott karaktert tartalmazó futó hirdetést.
3. Ezek analizációjának mellőzésével az összes érintett felhasználónak kimegy egy rendszerüzenet, mely a hirdetésére hivatkozva figyelmezteti arra, hogy eladott termék áthúzottan sem hirdethető - egy "akinek nem inge, ne vegye magára" jellegű megjegyzéssel. A kultikus vagy egyéb okból áthúzott karaktereket használók (becslésem szerint max. 10-en) vélhetően tudják majd értelmezni.
4. Igazából itt már sínen vagy az ügy, csak a 3-as pontbelieket néhányszor meg kell ismételni, némi szankcióval megspékelve.

Ez az egész ügymenet legfeljebb néhány órás ráfordítást igényel - itt a 3. évezredben. Úgy gondolom, hogy az nem ellenérv, mely szerint az áthúzással tisztességtelen relatív piaci előnyöket szerzőknek várhatóan nagy lesz a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#19918) s7evcsenko válasza kupecke (#19917) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ha rám gondolsz, akkor korrigálnék.... Nem vagyok szövetséges. :B
Igazából nem is értem, hogy mit értesz tisztességtelen piaci előnynek ebben a vonatkozásban.
Hogy szerez előnyt egy áthúzott termékkel?
Becsalogatja a hirdetésébe, hogy a többi portékát szem elé tegye? Vagy?

Én azt hittem az zavar, hogy keresésnél bejönnek ezek találatnak... De látom itt többről van szó. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#19919) kupecke válasza s7evcsenko (#19918) üzenetére


kupecke
csendes tag

Relatív előnyt írtam, az "áthúzó" kevesebb hasznot hajt magának, mint amennyi kárt okoz a többi hirdetőnek. Ha egy hirdetésben egy vicces árú termék szerepel áthúzva, akkor a vevőjelöltek úgy gondolják, hogy az a realitás, ezért a valóban reális áron kínált cuccok kevésbé lesznek kelendőek. Így nemlétező termék hirdetésével orozhat el vevőt létező terméket árulótól későbbi portékájára az "áthúzó". Az a hatás erősebb, mely szerint a vevőjelölt azért nem vesz meg létező cuccot, mert látván az áthúzott - gyakran alkalmi árfekvésűt - abban bízik, hogy az a jellemző vételár.
A 20 áthúzott közötti 2 nem áthúzott kibogarászása sem a legkellemesebb szabadidős tevékenység.
A becsalogató hatás sem közömbös. Elég dühítő az, hogy a hirdetés címében szereplő vonzó árú slágertermék a hirdetés szövegében már áthúzottan szerepel.
Az pedig külön bosszantó, hogyha a hirdetés címe és a megadott ár alapján megnyitok egy hirdetést, kiderül a szövegből az, hogy a csábító ár egy már elkelt cuccra vonatkozik, a létező holmik pedig drágábbak - a kedves hirdető rabolja a többiek idejét.

[ Szerkesztve ]

(#19920) s7evcsenko válasza kupecke (#19919) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Oké, akkor itt valóban mélyebb szabályozásról van szó. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#19921) kupecke válasza s7evcsenko (#19920) üzenetére


kupecke
csendes tag

No, még egy gondolat:
A sok áthúzott termék között megbúvó néhány nem áthúzottnak pszichológiai hatása van: azt sugallja, hogy egy ilyen hirdetés feladója a világ legszuperebb eladója, akinek kapkodnak a cuccaiért, hiszen már alig van belőlük, mert nyilván potom áron kínál mindent. A rutinosabb hirdetők ezért alkalmazzák az áthúzásos módszert. Viszont ez már tisztességtelen azokkal szemben, akik úgy gondolják, hogy csak létező dolgot korrekt szerepeltetni a hirdetésükben.

[ Szerkesztve ]

(#19922) Kalandor válasza kupecke (#19917) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én viszont tapasztalatból tudom, hogy ez nem ennyi teendő és nem ennyi következménye van, hanem sokkal több.

Azért is alkalmazzák az áthúzást, mert jelen pillanatban nincs, de még lesz, és akkor nem kell megint beírni a nevét, megkeresni a terméklinket hozzá, stb., hanem csak levenni az áthúzást.

[ Szerkesztve ]

(#19923) regener válasza Kalandor (#19922) üzenetére


regener
veterán

Plusz láttam már keresőszavakat is így hirdetés végén, ami ugye nem termék így rögtön kivétel lenne és máris kisiklott a vonat :DDD

(#19924) Kalandor válasza regener (#19923) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A keresőszavazást (tehát amikor sosem árult olyat, nem is akart) szokták túlzásba vinni, azért viszont sok embert figyelmeztettünk már.

(#19925) WhrlpoolMind válasza kupecke (#19917) üzenetére


WhrlpoolMind
kezdő

Értem, amit leírsz. Elvben egyet értek vele. De az áthuzott szöveg mellett az Off topic szöveget is kellene szűrni, sőt, bizonyos szempontból a félkövér szöveg és a dőlt szöveg is zavaró lehet.

A valódi megoldás az lehet, ha nincsenek listás hirdetések, csak egy termék jelenhet meg hirdetésenként.

Daniel WhirlpoolMind

(#19926) WhrlpoolMind válasza Kalandor (#19910) üzenetére


WhrlpoolMind
kezdő

Ugyanakkor egyet értek Kalandorral is. Meghozható a szabály, de be is tartatható? Ha nem, akkor jönni fognak azok, akik a többi szabályt sem tartják be? Annak nem lenne értelme.

A HarverApró nem olyan, mint a Vatera vagy az eBay, nem olyan, mint egy bolt, inkább hasonlít egy piacra, de pl. a Jófogással ellentétben nem szeretne hasonlítani egy szigorúan kontrollált és biztosított vásárlási térre, mégis sokkal átláthatóbb, mint a hirdetések a HUP-on. Ennek megvan minden előnye és hártánya, és úgy gondolom, hogy aki szereti, éppen ezért szereti.

Így is annyi munkájuk van a rendszergazdáknak és koordinátoroknak, mint égen a csillag (és köszönöm nekik a befektetett erőfeszítéseket).

Daniel WhirlpoolMind

(#19927) WhrlpoolMind válasza Kalandor (#19922) üzenetére


WhrlpoolMind
kezdő

Kompromisszumos megoldás lehet esetleg egy olyan javaslat, vagy irányelv, hogy áthúzás helyett lehetőleg off-topic vagy kombinált áthúzás és off-topic megjelenés legyen használva? A halványszürke sorok közül sokkal jobban kiemelkedik a fekete szöveg, mint az áthúzott (és ezzel együtt erőteljesebb megjelenésű) sorok közül a sima szöveg. Persze megint felmerül a kérdés, hogy elolvassák-e az emberek az új irányelvet, betartják-e, ha nem, akkor mi lesz, stb.

Daniel WhirlpoolMind

(#19928) Kalandor válasza WhrlpoolMind (#19927) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az OFF csak fizetős hirdetésben lehetséges formázás, lehet hogy az áthúzást is áthelyezzük oda.

(#19929) s7evcsenko válasza Kalandor (#19928) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Mondjuk ez se egy rossz ötlet... ezzel szűkül kicsit a kör.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#19930) kupecke válasza Kalandor (#19922) üzenetére


kupecke
csendes tag

Áthúzott hirdetési szövegekkel 90 %-ban bontott PC alkatrészeket felsoroló hirdetésekben találkoztam - nyilván a mintavételem nem reprezentatív. Kifejezetten valószínűtlen az, hogy a hirdető életében még egyszer befut pl. egy 328 napos 100/98-as Samsung HD103SJ HDD - "amire várakozva" áthúzza az elkelt tételt.
Egy hirdetési szöveg fájlba mentése egyszeri 5 másodperces időráfordítás. Ebből a fájlból néhány sornak a hirdetésbe másolása az áthúzás inaktiválása helyett 2-3 másodperces többletidő lehet tételenként (az áthúzás helyett a hirdetés egy részének törlése nem igényel + időt, sőt némi időnyereséggel is járhat). Az időspóroló áthúzós hirdetőknél - az összes áthúzó kb. 10 %-a - ez átlagosan évi pár perc elbukott idő lehet. Összehasonlíthatatlanul kevesebb annál, amit az érdeklődők az áthúzott sorok közötti bogarászás és a hirdetés értelmezése miatt veszítenek el.
AZ ÁTHÚZÁS FŐ OKA ROSSZ BEIDEGZŐDÉS ÉS/VAGY PIACI ELŐNY SZERZÉSE. Nemlétező hirdetett termék kategóriában csak a konkrét - nap pontossággal megadott - időpontban érkező konkrét árú konkrét termék feltüntetését tartom elfogadhatónak.

[ Szerkesztve ]

(#19931) johnyblaze


johnyblaze
aktív tag

lehet hogy vótmá,de esetleg dark mode? :U

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#19932) Rimuru válasza johnyblaze (#19931) üzenetére


Rimuru
veterán

lehet hogy votma de van kereso is. ;]

Vigyázat, csalok!

(#19933) johnyblaze válasza Rimuru (#19932) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

annyira nem szoktam fórumozni meg igazából nehezen is igazodok ki rajta.de most megtaláltam,így ahogy mondtad.
tervben van,mondjuk ez kb nesze semmi fogd meg jól. :D
ennyire nehéz lenne egy kapcsoló ami felcseréli a színeket?

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#19934) Viktor0610 válasza johnyblaze (#19933) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze, mert az olyan egyszerű. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#19935) johnyblaze válasza Viktor0610 (#19934) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

Kifejtenéd? Érdekel :)

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#19936) Viktor0610 válasza johnyblaze (#19935) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értek hozzá, de kétlem, hogy csak annyi volna, hogy a színeket invertálja.

Samsung Galaxy A54

(#19937) csako válasza Viktor0610 (#19936) üzenetére


csako
veterán

Ki kell találni, hogy milyen színek legyenek, hol cserélje és hogy hogyan töltse be azt a CSS-t profilbeállítás alapján meg akár böngészőhöz igazodva.
Ja meg kéne kezdeni valamit az arcképekkel, mert rondák lesznek sötét háttér mellett.
Ha valamit kifelejtettem, majd kijavít valaki :D :R

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#19938) Kalandor válasza csako (#19937) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mindezt szorozva néhánnyal mert több szolgáltatás is van.

(#19939) johnyblaze válasza csako (#19937) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

mobil nézetben van az arcképek mögött fehér háttér,egész jól néz ki.lehetne úgy használni.

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#19940) DrTechnoid válasza Neil Watts (#15565) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Ez érdekelne engem is , mostmár szinte zsigerből jön egy oldalra való regisztrálás után hogy veszem elő a Google Authenticator-t , és pötyögöm be a kódomat a megfelelő védettség érzéséhez. Bevallom őszintén, furának találom hogy itt a PH!-n ez a funkció nem elérhető (még), vagy mi lehet az oka hogy nem került eddig bevezetésre.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#19941) lezso6 válasza DrTechnoid (#19940) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát azért a PH nem egy olyan oldal, ahol ez annyira fontos lenne. Nem kezelünk pénzügyi tranzakciókat vagy irdatlan mennyiségű privát adatot (Google, facebook), hogy annyira indokolt lenne a kétfaktoros belépés.

De ha egyszerű implementálni, akkor végül is miért ne.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19942) Viktor0610 válasza lezso6 (#19941) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"De ha egyszerű implementálni, akkor végül is miért ne."

És egyszerű? :DDD

Samsung Galaxy A54

(#19943) DrTechnoid válasza lezso6 (#19941) üzenetére


DrTechnoid
őstag

A lapcsalád része a Hardverapró, amivel ugyan az a login , legalábbis nálam nincs oda külön reg. Gondolom nem kell ecsetelni hogy egy ellopott prohardver fórum account-tal milyen anyagi keverést lehet eszközölni , meg megvezetni egy ellopott régi vagy pozitív pontozású accounttal. Szóval lehet hogy akár indokolt is lenne.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#19944) lezso6 válasza DrTechnoid (#19943) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De hát a 2FA magát a account tulajdonosát védi, nem másokat. Max akkor ha kötelezővé tennénk, de hát ugye azt nem lehet. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19945) Balion


Balion
senior tag

Sziasztok. Épp most fizettem elő prémium tagságra. Egy funkció, mint alkalmi hirdető nekem nagyon hiányzik. Mégpedig, hogy friss újoncok ne tudjanak privát üzenetet küldeni. Szeretném, ha egy ideje regisztrálva lenne az illető, aki vásárolni akar valamit, de nagyon sok a betévedt, pár perce regisztrált, aki fura stílusban szeretné a kapcsolatot felvenni.
Nekem fontos, hogy már legyen egy kis tere kialakulva valakinek, aki üzletet szeretne kötni Hardveraprón. Néhány hsz., valamennyi reg idő, esetleg értékelés.

[ Szerkesztve ]

(#19946) Intruder2k5 válasza Balion (#19945) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nem lenne szerencsés valakit csak azért "kizárni" az üzletelésből, mert friss újonc. Ha zavar, le tudod őt tiltani, és akkor többet nem fog tudni írni. Egyébként jelenleg is korlátozva vannak a lehetőségeik, sem privátot, sem pedig hozzászólást nem tudnak korlátlan számban írni, esetükben ezek is feltételekhez vannak kötve.

(#19947) Balion válasza Intruder2k5 (#19946) üzenetére


Balion
senior tag

Rendben, köszönöm!

Szoktam letiltani, de furamód nemsokkal később ( egy órán belül jön mégegy teljesen frissen regisztrált, majd jött mégegy :D De nyilván a többszörös profil létrehozás is figyelve van, szóval ja, majd rábízom a rendszerre a szürésüket :)

Így is össze teszem a két kezem, hogy a hirdetés alatti hsz-eket tudom tiltani :D

Köszönöm a választ.

(#19948) Balion válasza Intruder2k5 (#19946) üzenetére


Balion
senior tag

Mindenesetre többször is keres a letiltott személy, frissen létrehozott profillal/profilokkal.
Ezt hol lehet jelenteni? Mert tudtommal egy felhasználónak egy profilja lehet.

[ Szerkesztve ]

(#19949) Intruder2k5 válasza Balion (#19948) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Moderátort keresek a fórumhoz! topikban tudod jelezni, ha ilyen gyanúd van.

(#19950) Kapanyél


Kapanyél
őstag

HardverAprón hogy lehet egy hirdetést kedvencek közé tenni, ha nem a listázásnál nézem, hanem magát a hirdetést?
Nem látszik egyértelműen, mint régen.

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.