Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) flodur válasza Lauda (#18996) üzenetére


flodur
csendes tag

Gondolkodok a prémium tagságról, de az se jó, mert, ha elolvasta a másik, akkor sincs ott egy jelzés, én csak ezt hiányolom, ha lesz, akkor lesz évesem is.

(#19002) Lauda válasza flodur (#19001) üzenetére


Lauda
félisten

Csak magánvélemény. Szerintem tök mindegy, hogy van-e jelzés vagy nincs, mert amíg nem ír vissza, addig nem kaptál választ és pont. Számodra semmilyen információt nem hordoz az, hogy elolvasták-e vagy sem. Úgy is csak azt látod, hogy rákattintott-e a privátra, hogy végigolvasta-e és érdemben foglalkozott-e vele, azt nem fogod tudni.

(#19003) flodur válasza Lauda (#19002) üzenetére


flodur
csendes tag

Igen ez a Te magánvéleményed, tartsd meg magadnak, ez a Tiéd, de ne akard, hogy akárki elfogadja azt, de lehet azon kívül más vélemény is, mert az viszi előre a világot, így nem toporgunk egy helyben :R

Ez a topik azért van, hogy mindenki elmondja a véleményét és nem azért, hogy mások véleményét elfogadjuk :)
Ez így oké?

mert nem jó az, ha mindenki ugyanazt fújja :D

Még mindig nem érted, igenis számomra fontos, hogy tudjam ezeket a dolgokat, ezért írtam ide, de, ha tudom, hogy csak okoskodnak velem, akkor ide nem írok, mert amit kaptam, az nem válasz volt, és a Te véleményed engem meg nem érdekel, mert azt tükrözi, hogy minden mindegy.
Ami már nem jó.

Bocsi, hosszú lett :)

(#19004) Lauda válasza flodur (#19003) üzenetére


Lauda
félisten

Ezért írtam, hogy magánvélemény.

ne akard, hogy akárki elfogadja azt,

Nem akarom, sőt, nem is érdekel, hogy ki fogadja el és ki nem.

Ez a topik azért van, hogy mindenki elmondja a véleményét

Én is így gondolom, ezért írtam le a véleményemet. Erre te meg beszólsz, hogy tartsam meg magamnak. Érdekes egy gondolatmenet.

Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy ha végiggondolod, totál mindegy, hogy mi történik egy elküldött priváttal, amíg arra válasz nem érkezik. :)

[ Szerkesztve ]

(#19005) flodur válasza Lauda (#19004) üzenetére


flodur
csendes tag

"Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy ha végiggondolod, totál mindegy, hogy mi történik egy elküldött priváttal, amíg arra válasz nem érkezik."

Látod ez a baj, mindig a sajátodat fújod és nem gondolsz bele, hogy mást, más is érdekelhet, nem csak a Te véleményed.
Szerintem Neked kellene végiggondolnod, nem? :D
Néha az is jót tenne :)

(#19006) Lauda válasza flodur (#19005) üzenetére


Lauda
félisten

Belegondolok abba, hogy mást más is érdekelhet. Megosztottam egy gondolatot és még erre külön fel is hívtam a figyelmet, hogy ez a saját véleményem, nem globálisan elfogadott tény. Hogy ez neked miért okozott ekkora törést azt nem tudom. Részemről lezárom ezt az eszmefuttatást. :)

[ Szerkesztve ]

(#19007) Rimuru


Rimuru
veterán

A rovid hozzaszolasok eseten (pl) az alairas szerintem nem kulonul el elegge a tartalomtol, siman meg lehetne duplazni azt az 1.25rem-et.

Vigyázat, csalok!

(#19008) alratar válasza Rimuru (#19007) üzenetére


alratar
addikt

Egy vonal is elég lenne, szerintem.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#19009) flodur válasza Lauda (#19006) üzenetére


flodur
csendes tag

Látod, csak Veled van a baj :(

Nem érted meg mások problémáját, ez nagy kommunikációs probléma lehet Nálad :(

Csak egy kérés volt, amit Te nem Tudtál magadévá tenni, így nem is érthetted meg, hogy mi volt a kérés lényege :(

Tényleg, Mi vagy te itt??? Egy Admin??? vagy csak egy olyan válaszoló, aki itt éli ki magát, mert máshol nem fogadnak el???

Xar ügy.....

Ja és lezártnak érzed a témát?
Hát igen, ezt neked muszáj megtenned, mert már nem tudsz semmit felhozni ellene és nehogy okoskodónak nevezzenek, ezért lépted meg azt :(

Na ezzel elkéstél :(

Nem kellett volna válaszolnod, inkább egy okosabb választ vártam volna, mint egy ilyen okoskodóét.

Egy jótanács: előbb gondolkozz, mielőtt rá akarod erőszakolni valakire a véleményed, jobban jársz :)

Én nem zárom le, hátha jön egy Nálad is okosabb, aki tudja, hogy mit szerettem volna :)

(#19010) Viktor0610 válasza flodur (#19009) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt a hangnemet itt ne erőltesd! :(((

És le is zárhatod a témát.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#19011) flodur válasza Viktor0610 (#19010) üzenetére


flodur
csendes tag

Ezt érdemled, nem kell kiskirálykodni, csak lazán, de nem fölényesen :(

(#19012) #18602752 válasza Viktor0610 (#19000) üzenetére


#18602752
törölt tag

Pl úgy, hogy jó eséllyel sejthető egy ilyen szarházival való üzletelés kimenetele, nem hiszem hogy túl bonyolult lenne bárkinek is még szárazleprás állapotban is írni egy mailt, hogy mi a helyzet.
Mint ahogy történt most is, a jómadár betegségre hivatkozott, tegnap még írt, ma már bszik válaszolni, és lejegelte a hirdetését.
Nyilván, ha látom, hogy egy gerinctelen féreg, nem pazarolok rá 5 másodpercet sem.
Március 5 óta várok rá, most van 11.
Az ilyet úgy kéne kivágni innen, hogy nyekken hármat, nem hagyni, hogy itt férgeskedjen 200 pozitívval, vagy mi a franccal.

(#19013) dqdb


dqdb
nagyúr

Keresés: legyen lehetőség (=egy checkbox a szűrőfeltételeknél) olyan hozzászólásokra szűrni, amelyek tartalmaznak képet (vagy esetleg olyan linket, amelynél a cím képkiterjesztésre végződik). Az adatbázis első indexelése pusztító hatású lenne, azonban utána már egyáltalán nem lenne erőforrásigényes az új hozzászólásoknál a flaget megfelelően kezelni/frissíteni.

Keresés: legyen lehetőség olyan hozzászólásokra keresni, amelyek linket tartalmaznak (=egy checkbox a szűrőfeltételeknél), és legyen lehetőség a link címében vagy a linkként használt szövegben részszövegre keresni (=egy textbox a checkboy mellé). A csak linkre keresés hasonló erőforrásigénnyel bír, mint a képeknél. Ha a link címében vagy szövegében is lehet keresni, az már tényleg drága lehet, és nem biztos, hogy megéri megvalósítani.

Prémium funkciók: a prémium felhasználók a privátokhoz hasonlóan csillaggal meg tudjanak jelölni saját maguk számára hozzászólásokat, ezekre vagy topikonként vonatkozna valamilyen limit, vagy egy összesített limit. A topikokban történő kereséseknél a csillagozás jelenjen meg szűrőfeltételként, így könnyen ki lehetne listázni az összes csillagozott hozzászólást adott helyen (a sima könyvjelzőzés erre ugyebár nem alkalmas). Ez a funkció topikgazdák számára a saját topikjukban elérhető lenne akkor is, ha amúgy nem prémium tagok.

Háttér: ha egy topikban 1500+ hozzászólása van az embernek, akkor sokszor elég sok időt vesz igénybe egy már korábban megválaszolt kérdésre a válasz megkeresése, mert csak annyi emlék van róla, hogy valaki válaszként linkelt egy képet, vagy emlékszem, hogy linkeltem ezt már korábban, csak éppen a mikor nem rémlik pontosan és a szűrőhöz a megfelelő szavak eltalálása sem jön össze. Ha szöveg, akkor könnyű újra megírni, de ha link vagy kép, akkor nehezebb, ha másik PH tag által készített kép, akkor főleg. A kétféle kereséssel és a csillagozással ezek sokkal egyszerűbbé válnának.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19014) 0xmilan válasza dqdb (#19013) üzenetére


0xmilan
addikt

++ mindegyik javaslatra

(#19015) Mab


Mab
csendes tag

Hello, hardverapró hirdetés kereséshez és feladáshoz örömmel vennék egy chechkbox az állapothoz garanciális felirattal, és vagy egy comboboxot néhány itemmel a garancia idejét illetőleg, pld <6hó, <12hó, >12hó. Köszönöm :R

(#19016) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Köszönöm gomb-on még nem gondolkodtatok?

Szerintem sokszor hasznos lenne, ha valaki megoszt egy akciós dolgot, egy hasznos linket stb akkor csak nyomok rá egy köszi-t, és nem kell csak ezért új hozzászólást írni.
Ha segítséget kérek, de csak órákkal később válaszolnak, és eközben keletkezik 25 másik hozzászólás, akkor is olyan fura, hogy a köszönöm egy oldallal odébb van.
Pláne, ha több válasz érkezik egy kérdésre, akkor csak annál a 2-3 embernél rányomok a köszi gombra és kész.
Sokan lusták külön válaszban megköszönni, de egy gombot csak meg nyomnának.
Illetve ez annak is egy visszajelzés lenne, aki segített, hiszen látja, hogy a kérdező nyomott egy köszit.
Jómagam is igyekszem segíteni, de a legtöbbször nem érkezik semmilyen reakció, hiszen a kérdező lusta válaszolni, de egy gombot talán megnyomna.

Remélem elgondolkodtok a javaslatomon.

(^)(>.<)(^)

(#19017) regener válasza vacs (#19016) üzenetére


regener
veterán

Ha valaki válaszol valakinek nem biztos, hogy köszönetet szeretne, hanem mert tud és segít/válaszol. Viszont ha valaki megköszöni persze jól esik, de szvsz ezért felesleges a gomb.

(#19018) vacs válasza regener (#19017) üzenetére


vacs
veterán

Lehet, hogy nem sikerült okosan megfogalmaznom ... :))

Sok topikban osztanak meg hasznos dolgokat a normálisabb emberek!
Ezekre nem feltétlenül kell külön válaszolni, de ha nyomunk rá egy köszi-t, akkor tudja, hogy segített több embernek, hasznos volt a link, vagy a tapasztalat amit leírt.
Ilyenkor (is) jó lenne a Köszönöm gomb.

(^)(>.<)(^)

(#19019) canniball válasza vacs (#19018) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez már korábban is felvetődött (elkerülendő a sok, csupán "köszi!"-t tartalmazó hsz.-t), úgy rémlik az illetékesek mérlegelik a dolgot.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19020) peterxxx


peterxxx
csendes tag

Sziasztok,

Bekapcsolható DARK témát szeretnék kérni, hogy éjszaka ne égjen ki a szemem ha olvasom a PH!-t :D (vagy bármelyik másik oldalatokat) Manapság amúgy is trend mindenhol..

(igen tudom, hogy léteznek pluginok a böngészőhöz ehez, de egy HIVATALOS sötét téma mindig tökéletes lesz ellenben egy pluginnál meg a frissítésekre kell hagyatkozni..)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19021) peterxxx válasza peterxxx (#19020) üzenetére


peterxxx
csendes tag

(Továbbá, szerintem az oldalon eltöltött (reklám)időt is növelné egy választható beállítás erre, mert tovább fog böngészni az ember, nem fárad el a szeme olyan gyorsan este, vagy akár nappal is akinek érzékeny a fehér pacára a szeme. + még trendi is lenne :)) )

[ Szerkesztve ]

(#19022) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Hali
Nem fog már visszatérni a mentett kereséseim fizetős opció? Nagyon hasznos volt és tökre hiányolom :(

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#19023) pista1978


pista1978
újonc

Van egy olyan problèmám hogy nem kaptam meg amit kèrtem hogy lehet jelenteni ?

(#19024) Lauda válasza pista1978 (#19023) üzenetére


Lauda
félisten

(#19025) abdulka1


abdulka1
őstag

A Prohardver oldalain a nem megfelelő helyen feladott hirdetések korrigálására, ki kellene találni valamiféle hivatalos jelzőrendszert a feladó felé, mert a felhasználók figyelmeztetései, rendre süket fülekre találnak.
Ha már szépen el vannak különítve a kategóriák, valahogy tartassuk már be, ne legyen mindenhol katyvasz.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#19026) én+mondtam


én+mondtam
csendes újonc

HARDVERAPRÓ kategóriafelosztás témában találtam problémát.
..és kissé nehezen hiszem el, hogy még senkinek nem tűnt fel.
Az nVidia/AMD videokártya kategóriák felül hiányzik egy összefoglaló kategória (PCIe).

Kedves Szerkesztők!
A társadalom nagy részét egyáltalán nem érdekli, hogy nVidia, vagy AMD videokártya van a gépében, hanem csak van egy összeg a zsebében, amiből mainstream PCI-express VGA-t akar venni, s ilyent keresgélne.

Jelen kategóriafelosztás miatt, vagy keres mindent egybevéve, retro, tervező, AGP, ami sok felesleges találat, vagy két kört kell mennie, nVidia és AMD kategóriában.
Egyik sem optimális.

Remélem sikerült rámutatnom eme fennálló problémára, és megfontoljátok a módosítást. :R

(#19027) Alf65


Alf65
csendes tag

Üdv Szerkesztők!
Szintén a kategóriákkal kapcsolatos kérdésem volna:
A Bicikli az most kerékpár vagy sporteszköz?
Mert mindkét helyen kupacokban vannak a drótszamarak.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#19028) Diokhan


Diokhan
addikt

Sziasztok!

Ha beírom nemes egyszerűséggel a keresőbe, hogy Note8, akkor miért dob fel nekem számomra teljesen felesleges, és nem releváns bazár és kiemelt hirdetéseket? A 931 db hirdetés között azon hirdetések száma, amire én konkrétan rá kerestem, kb 20db. Miért kell 900db hirdetést végig pörgetnem, hogy megtaláljam, amit keresek?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19029) s7evcsenko válasza Diokhan (#19028) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Szia
Ez azért van, mert a keresett kifejezést a hirdetések szövegeiben is lefuttatja, igy megjelenik az összes olyan hirdetés, amiben megemlítik a keresett szót...
Vagyis az is megjelenik, aki pl arra cserélné a portékáját.
Van egy pipa a részletes keresésnél, ott kipipálod, hogy csak címben és úgy már szerintem a kívánt mennyiség fog megjelenni.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#19030) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

A privátok gombját nem lehetne átrakni?
Csak akkor férek hozzá, ha kisebbre veszem mobilon a betűk méretét.
Viszont a fb, Twitter gomb fix helyen marad, oda esetleg elférne.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#19031) Viktor0610 válasza zeon.hu (#19030) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A fórum milyen nézeten van? :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#19032) zeon.hu válasza Viktor0610 (#19031) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Asztali/széles asztali.
Kérlek, meg se említsd a reszponzívot! :D

#?*@&!

(#19033) Viktor0610 válasza zeon.hu (#19032) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én asztali nézeten használom a fórumot, a reszponzív nézetet én sem szeretem.
Chrome-mal még a legnagyobb berűmérettel is elérem simán a privátokat.
Milyen böngészőt használsz?

Samsung Galaxy A54

(#19034) zeon.hu válasza Viktor0610 (#19033) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Samsung browser.
De a javaslatommal ez függetlenné válna a böngészőtől.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#19035) Viktor0610 válasza zeon.hu (#19034) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most feldobtam a Samsung Internet Browser Betát, még mindig legnagyobb betűméret, de rendben elérem a privátok gombját. Mind normál, mind széles asztali nézetben.
Nincs bekapcsolva valamilyen adblock (a böngészőn belül)? :F

Samsung Galaxy A54

(#19036) zeon.hu válasza Viktor0610 (#19035) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Van, de miért számít?
Kisebb betűméret esetén látszik, tehát szerintem nincs blokkolva.
Itt még látszik, amint ennél nagyobbra veszem, már olyan, mint az előző képen:

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#19037) Viktor0610 válasza zeon.hu (#19036) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért számít, mert nálam nincs (illetve van, de az oldalon nem aktív), és jól működik a megjelenítés.
Ha jól látom, nálad az a baj, hogy a felső fekete sáv nem mozog. Nálam igen.

Samsung Galaxy A54

(#19038) zeon.hu válasza Viktor0610 (#19037) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kikapcsoltam, mozog a felső fekete sáv, de nem fér bele a gomb így sem...
(Amúgy a PH! minden oldala fehér listán van)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#19039) Viktor0610 válasza zeon.hu (#19038) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nnna, csak sikerült reprodukálni a hibát.
Ha a böngészőn belül növelem a betűméretet, akkor valóban nem érhető el a privátok gombja (meg a felső fekete sáv jobb oldala sem).
De miért nem a rendszerben módosítasz a betűméreten? Úgy nincs ilyen gond.

Samsung Galaxy A54

(#19040) zeon.hu válasza Viktor0610 (#19039) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha a rendszerben állítom, már túl nagy lenne nekem a telefonon megjelenő többi szöveg.
Jelenleg "L"-re van állítva, ez 6-ból a 4-ik.

#?*@&!

(#19041) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!
Esetleg, kötelezővé lehetne tenni a hirdetett termékről készült saját kép feltöltését. Egy sok + értékeléssel rendelkező eladónál futottam bele, hogy a küldött termék, nem egyezett a hirdetésben szereplő képpel, pedig direkt rá is kérdeztem a típus egyezésre a vásárlás előtt.

Egyébként több eladónál is láttam, hogy a hirdetésben megjelölt típus, nem egyezett a képpel. Van aki módosítja, ha valaki szóvá teszi, de leginkább tojnak rá.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#19042) Rimuru válasza abdulka1 (#19041) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyébként több eladónál is láttam, hogy a hirdetésben megjelölt típus, nem egyezett a képpel. Van aki módosítja, ha valaki szóvá teszi, de leginkább tojnak rá. - sajnos velem is elofordult ez (mert figyelmetlen voltam), toltottem fel kepet is amin rajta volt minden, de igy is csak atadas utan derult ki (:(), szoval a vevo is lehet ugyan olyan figyelmetlen.

Vigyázat, csalok!

(#19043) Lauda válasza abdulka1 (#19041) üzenetére


Lauda
félisten

Azt ki és hogyan ellenőrzi, hogy a feltöltött kép valóban az eladó termékről készült?

(#19044) abdulka1 válasza Rimuru (#19042) üzenetére


abdulka1
őstag

Persze, én is kérhettem volna saját képet, de megelégedtem a szóbeli megerősítéssel. Sikerült rendezni a problémát, de mindenkinek jobb lenne, ha elmaradna az idegeskedés, meg az egymás esetleges köpködése.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#19045) Citroware


Citroware
addikt

A válasz funkció átláthatóságának reformálása jutott eszembe, amivel talán még kényelmesebb lenne.
Jelenleg ha régebbi hozzászólásokra érkeznek válaszok, nehéz átlátni, hogy ki mire mit írt.
Persze rá lehet kattintani a megválaszolt hozzászólásra, és az megjelenik új lapon. Én ehelyett talán kényelmesebbnek gondolnám azt, hogy ha az ember meg akarja nézni, melyik hozzászólásra érkezett ez a válasz, akkor még ugyanazon a lapon megjelenjen kattintásra az előzmény, amivel fel lehetne hozni akár az egész válaszláncot, és mindez egy lapon látszódna.
Az ilyen múltból felhozott hozzászólást meg lehetne jeleníteni például az ominózus válaszhozzászólás és az eggyel korábbi hozzászólás között. És akkor attól visszább pedig egy további kattintásra megjelenhetne még annak az előzménye is, és egyben látnánk az egész láncot.
Az előzmény-hozzászólás kicsit más színben lenne, ezzel is érzékeltetve, hogy ez nem akkor született, közvetlenül a válaszhozzászólás előtt, hanem csak utólagosan lett lehívva oda annak, aki kíváncsi volt az előzményre.

[ Szerkesztve ]

(#19046) canniball válasza Citroware (#19045) üzenetére


canniball
nagyúr

Félmegoldás: a PH app tudja ezt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19047) Diokhan válasza canniball (#19046) üzenetére


Diokhan
addikt

Azt honnan lehet letölteni?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19048) canniball válasza Diokhan (#19047) üzenetére


canniball
nagyúr

A GooglePlay-ből.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19049) Diokhan válasza canniball (#19048) üzenetére


Diokhan
addikt

Megnéztem, ha jól látom, ez nem hivatalos. Remélem jól fog működni. Köszi szépen.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19050) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Valamit tényleg kezdeni kéne már az off hsz-okkal, mert olvashatatlan! A képek off alatt meg no comment kategória...
(Mobilaréna)

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.