Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) canniball válasza Parci (#9997) üzenetére


canniball
nagyúr

"...pc+teljes helyett mondjuk otthon is."
Én pl. gyakran vagyok úgy hogy hiába otthon vagyok de holt fáradtan nincs ingerenciám a PC-nél görnyedni, jóval kényelmesebb a kanapén mobilról nyomni, azon a méreten viszont sokkal jobb a mobil nézet. És gondolom nem vagyok egyedül, pláne ha a növekvő számú tableteseket is bevesszük a számításba. Épp ezért ezúttal érdeklődnék is: hogy áll a klubtagság (vagy nemtom pontosan milyen néven futó) projekt?

"...használják a mobil verziót pc-n is, látom a statokból."
Persze, mert ha valaki mobilról ír akkor az emil-értesítő az m.-os linkkel jön... Nem lenne rossz ezt kiküszöbölni, mert szerintem baromi idegesítő a mobil nézet PC-n.
Természetesen nem vitatom hogy lehetnek olyanok akik kényszerből vagy perverzióból gépnél ülve is a mobil nézezet választják, de az említett ok miatt valamennyit biztosan csal a statisztikátok.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10002) poli27


poli27
veterán

Helló
Nem lehet valahogy a fórumból kiszűrni a nagyon hosszú logokat pl bemásoló hozzászólást, mondjuk max karakter számmal? Csak mert némelyik topikot teljesen használhatatlanná teszi ez :F pl : [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#10003) ch003067


ch003067
addikt

Sziasztok !

Mivel 24órán belül csak 100pü-t lehet küldeni, nem lehetne egy számlálót belerakni az üzenet küldő ablakba, ami jelezné, hogy még hányat küldhetünk el ?? Elég hasznos lenne szerintem.

(#10004) föccer válasza ch003067 (#10003) üzenetére


föccer
nagyúr

50 a korlát, ha minden igaz nem 100. És elég kevesen érik el ezt a limitet. Szerintem egyrészt felesleges lenne egy ilyen számláló, másrészt elég rosszul venné ki magát egy ilyen counter. Nem feltétlen kell mindig, mindenki orra alá nyomni az ilyen kellemetlen korlátozást. Legyen elég azoknak egy értesítés, akik elérték ezt a határt. Ismétlem, szerencsére elég kevesen vannak akik ezt elérik.

üdv föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10005) DJ. Ru$y válasza föccer (#10004) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igazából jó ötlet a counter... magam sem használom ki a limitet, de nem kellene folyamatosan számolni a counternek, hanem előugorhatna amikor már csak 5-t írhatsz mondjuk ha 50 a korlát, ha 100 a korlát akkor 10-nél.

Nekem ez a véleményem. A folyamatos számlálás szerintem is felesleges.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10006) ch003067 válasza föccer (#10004) üzenetére


ch003067
addikt

háth, szerintem nem biztos, hogy nem 50 a limit, mert azon én már bőven túl vagyok.

Sőt, szerintem hamarosan el is érem 100at, ezért volna jó tudni, hogy még mennyi van...

(#10007) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

FRISSÍTVE: jelenleg 24 órán belül:

maximum ötször lehet elküldeni ugyanazt a szöveget privát üzenetben,
20-nál több usernek csak captcha segítségével lehet írni,
40-nél több usernek nem lehet írni.
Jelenleg érvényes korlát. DB korlátot nem találtam.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10008) ch003067 válasza DJ. Ru$y (#10007) üzenetére


ch003067
addikt

pff... akkor már ezt is tudom....

nem értem mire jó ez... ha valaki spamolni akar, akkor úgyis megteszi. max 2-3 regel.

(#10009) DarkByte válasza Parci (#10000) üzenetére


DarkByte
addikt

Az oka szerintem egyszerű. Social cuccokon a megosztás. Ülök a vonaton, böngészem a mobil PH!-t. Oh ez tök jó cikk, nyomok egy share-t Google+-ra publikusban úgy hogy a fiókom is publikusan kereshető. Innentől kezdve a Google indexeli a megosztásomat, plusz a kapcsolódó cikket is szerintem. Persze lehet rosszul gondolom :)

(#10010) Parci válasza DarkByte (#10009) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem értek hozzá eléggé (lezso már rajta van), de valahogy a google-nek illene tudnia (főleg, mert nem is titkoljuk előtte), hogy ez egy fullos site mobil verziója. magyarán, jó esetben nem a mobilost kéne ajánlgatnia (max. mobilból keresve), hanem a teljest, aztán ha valaki mobilon van mégis, akkor a rendszerünk úgy is átirányítja.

no, ez a cél, dolgozunk rajta. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10011) poli27


poli27
veterán

[link] Parci erről mi a véleményed?

(#10012) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Észrevétel: iPad 2 kezeim kõzé került, de csak a mobilos PH-t volt hajlandó betölteni, hiába nyomtam a Teljes verzióra.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#10013) Mackósajt


Mackósajt
senior tag

Nem a Porhardverben van a hiba, de gondolom szeretnétek, ha minél többen kitöltenék a kérdőívet. Esetleg szólhatnátok a netpaneleseknek, hogy ehhez egy működő link hasznos lenne.
(A PH-ról még működik a link, de ahová visz, ott szétcsúszott szöveg, és döglött továbbvezető link vár. Aktuális Firefox verzióval.)

(#10014) DJ. Ru$y válasza Mackósajt (#10013) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nincs semmi baja... :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10015) Mackósajt válasza DJ. Ru$y (#10014) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Az, hogy nálad működik, nem ok a szemforgatásra, örülj neki. Nálam továbbra sem.

[ Szerkesztve ]

(#10016) DJ. Ru$y válasza Mackósajt (#10015) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

"The requested URL /dl/upc/2012-07/09/57960_orr3ou638izzali9_netpanel.jpg was not found on this server."

Direkt megnéztem másik gépeken másik böngészőkkel legújabb FF; Chrome; Opera; IE.

Ezzel arra akartam utalni, hogy a hiba nem az oldalban van valószínűleg. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10017) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon várom már a az új HA-t mert ami az apróban van az nagyon gáz!

Tele van halott hirdetéssel,meg hirdetővel nagyon bosszantó!

Én törölném őket,de sajna más a fizetési besorolásom,meg a rangom!! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#10018) djculture válasza rob83 (#10017) üzenetére


djculture
félisten

Rangokat hagyjuk szerintem, ez az újféle kiemelt rangok is tetszenek.

[ Szerkesztve ]

(#10019) #81556480


#81556480
törölt tag

Olyan kérdésem lenne hogy az ilyen dolgok az én kotvány gépem miatt vannak vagy ez mi a jóisten ?

Will Smiths bólogat az itt szóltam hozzá résznél.Pedig nem is őriztünk együtt libát.

[ Szerkesztve ]

(#10020) Winner_hun válasza #81556480 (#10019) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ctrl+F5

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10021) #81556480 válasza Winner_hun (#10020) üzenetére


#81556480
törölt tag

:C zseniális.

Elmondanád mi történt amikor lenyomtam a billentyűt ?

(#10022) föccer válasza #81556480 (#10021) üzenetére


föccer
nagyúr

Újratölti a böngésződ a teljes oldalt, és nem a gyorsítótárazott oldalból kezdi összerak ni az oldalt.

Az offot pedig kéretik mellőzni.

Köszi. :)

üdv,föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10023) imibogyo válasza rob83 (#10017) üzenetére


imibogyo
veterán

Egy nagytakarítás szerintem is ráférne az oldalra. Ez elsősorban a hirdetésekre igaz természetesen (tudom, jön az új HA, de akkor is). Szerintem meg kellene lépni egy olyat, mint a nagyobb adatbázisok szoktak (például mi is), hogy egyszerűen az egy hónapnál hosszabb ideje inaktív hirdetések (se új hsz., se up, se edit) mehetnek a kukába. Akinek esetleg fontos, az majd visszarakja, bár egy hónap tétlenség után ezt erősen kétlem. :N És ez mehetne automatikusan is, még komoly emberi erőforrást sem igényelne.

Nagyon hasznos lenne egy olyan funkció is, hogy aki több, mint két hete nem hajlandó privátra válaszolni azt jelenthessem. Ha a "központi megkeresésre" sem reagál akkor pedig törölni. Rengeteg (értsd legalább 50 ilyen) felhasználóval találkoztam az elmúlt egy hónapban, aki egyszerűen semmire, akár 10 privátra sem reagál (kétlem, hogy a 50-ből egy sem tudott volna gépközelben lenni), mondjuk nem mind saját tapasztalat, de a közvetlen közelemből is többen jelezték ezt. Nagyon dühítő.

Szerintem ezekből a dolgokból nem kell lelki problémát csinálni. Nálunk is így működik kb. 4 hónapja, eddig 4, azaz négy "panasz" érkezett be, hogy "ezt most miért...", őket szépen visszaállítottuk, viszont cserébe megszabadultunk kb. 600 "felesleges" felhasználótól. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10024) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali! Azt nem lehetne valahogy megvalósítani, hogy csak 5 másodperces eltéréssel írhasson egy felhasználó hozzászólásokat ugyan abba a topikba? Mostanában elég sokat sz*rakszik a net és emiatt duplázok néha. Ha lenne egy minimális időkorlát, akkor nem lehetne duplázni. :R :R

(#10025) #04441088


#04441088
törölt tag

Szerk.: erről beszélek.. :W :R

[ Szerkesztve ]

(#10026) fatal` válasza imibogyo (#10023) üzenetére


fatal`
titán

Miért kellene felhasználót törölni azért, mert nem válaszol egy privátra :F :F :F

Szíve joga, e-mail fiókokat sem töröl a google, mert nem válaszolsz a levelekre.

(#10027) djculture válasza imibogyo (#10023) üzenetére


djculture
félisten

Meg lehet nézni az illető adatlapján hogy egyáltalán belépett e az oldalra. Ha most irsz nekem egy privátot és én nem lépek be az oldalra 3 hétig se/ mert akármi lehet ami miatt az ember a netet hanyagolja vagy esetleg hozzá se jut/ akkor majd el kezdel jelentgetni.
A célt értem de amit te előadtál megoldásnak az nettó hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#10028) imibogyo válasza fatal` (#10026) üzenetére


imibogyo
veterán

Lehet félreérthető voltam a törlés nem egyenesági következménye kellene legyen a "privátra nem válaszolásnak", csak az "eltűnésnek". De általában üzletelésről van szó, így a nem válaszolás minimum bunkóság, de többször pénzem is múlt rajta. Nem tudom, te mennyire örülnél neki. Az ilyen emberekre nincs szükség, főleg HA-n nem. Lehet nem a törlés a megoldás, de valamit tenni kell ellenük.

djculture: Nem kell hülyének nézni a másikat. Köszi. Ezen emberek legtöbbje volt belépve, garis, pénzes, stb. ügyekben nem lehetett őket utolérni, ami igencsak fontos, sokszor határidős dolog. Gondoltam egyértelmű, hogy nem a "bocsi 4 hétre elmentem nyaralni" típusú emberekről van szó. Az ilyen "rossz" embereket eddig is lehetett jelenteni, csak most lenne hozzá egy dedikált gomb.

Amúgy meg írtam is (ha elolvasod): (kétlem, hogy a 50-ből egy sem tudott volna gépközelben lenni).

A felvázolt megoldás pedig lehet, hogy neked nettó hülyeség, a gyakorlatban mégis működik. És nem jelentgetési lázban égek, de aki fontos beszélgetésben van, de nem fog/tud nethez jutni azért a jelenkorban megtudja oldani, hogy valamilyen úton-módon jelezzen, lehet te nem, az emberek legtöbbje azonban igen. Érdekes módon csak a "problémás" emberek nem tudják megoldani, a többiek általában igen. Ez minimum gyanús. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10029) fatal` válasza imibogyo (#10028) üzenetére


fatal`
titán

A portál nem a HA-ból áll, nem lehet miatta embereket kitiltani. És pl. a mennyit engedsz a felének a feléből jellegű privátokra én sem válaszolok, mert felesleges.

Meg amikor megkérdezi van e posta vagy leviszem e Nyíregyházára mikor benne van a hírdetésben, hogy csak budapesti személyes átvétel.

(#10030) imibogyo válasza fatal` (#10029) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen tiszta sor. :K Csak ezzel kapcsolatban jutott eszembe és CSAK az említett üzletfelekkel kapcsolatban, tehát sem az általad említett "hülye" privátokra, sem a "nem vagyok gépnél, ezért nem válaszolok" emberekre nem vonatkozott az ötletem. Ezek velejáró dolgai a rendszernek. Az értetlenekről nem is beszélve. :DDD

De befejezem, mert ez nem topik. :R

[ Szerkesztve ]

(#10031) rob83 válasza imibogyo (#10023) üzenetére


rob83
aktív tag

Részben igazad van,de ez nem rajtunk múlik! :R

A felhasználó törlés szerintem sem jó ötlet,de ha valaki inaktív annak lehetne törölni az amúgy sem aktuális 6 hónapos hirdetését!

Ha valaki nem UP-ol 1 hónapig automatikusan törölni kell a hirdetését! :R

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#10032) fatal` válasza rob83 (#10031) üzenetére


fatal`
titán

A rohadt régi, gyakorlatilag inaktív hírdetések törlésével egyetértek.

(#10033) föccer válasza fatal` (#10032) üzenetére


föccer
nagyúr

Olvasni is szoktatok? Kb minden hozzászólásom a témában arról szól, hogy az apróhoz nem nyúlunk addig, amíg el nem készül az új HA!

Az funkcionalitásában az összes olyan dolgot tartalmazni fogja, amiről itt szó van, többek kötött az 1 hónapnál régebbi, magára hagyott hirdetéseket is zárni fogja.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10034) fatal` válasza föccer (#10033) üzenetére


fatal`
titán

Rendben, az új HA funkcióiról nem tudtam semmit, mert nem néztem teljesen körül, amikor éles volt, csak egy pillanatra. :)

Tudom, hogy nem nyúltok hozzá, én csak az újhoz írtam, mert nem tudtam, hogy tudni fogja e. :)

(#10035) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Nem tudom vót'-e már, de a logout-os érdesítések linkje nem jó. :B

http://prohardver.hu/bejegyzes/speeedfire/egy_kis_kocsikazas/friss.html#rel_msgs

Akármelyik értesítést nézem error 404-et dob rá.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#10036) djculture válasza Parci (#10010) üzenetére


djculture
félisten

Na ma is megtörtént konkrétan felmerült a feltöltés téma 1500ft-al a t-mobile topikban, mondom rákresek hogy van ez a vodánál mostanában. Megnéztem egy két találatot persze kivágta a fórum voda topikját csak épp mobilos változatban.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10037) máyköl


máyköl
veterán

Tudom, hogy a phmegbizhatosag független a prohardver lapcsaládtól, de:
Tudtok róla, hogy az ékezetes nicknevű tagoknál nem működik a link, mert ékezettel írja be a böngészőbe is? Kérem igyekezzenek megszüntetni ezt a diszkriminációt... ;]

(#10038) canniball válasza máyköl (#10037) üzenetére


canniball
nagyúr

Jelezd a kivel érdemes üzletelni topikban, ott legalább az oldal karbantartói is olvashatják...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10039) máyköl válasza canniball (#10038) üzenetére


máyköl
veterán

Ahogy tudom megteszem, vagy privát üzenetben megkeresem őket. :)

(#10040) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Lehetne igényelnem az ebbe [ :N :( :K ... ] a sorrendbe illő szmájlit? Mert az már volt, hogy hiányzott... ;)
Ha nem látható át egyből: A nem dehogy, a sajnos nem, és a persze igen mellé kéne egy sajnos igen...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10041) Tl_


Tl_
tag

Üdv!

Lenne egy igen jónak tűnő, javaslatom ami arról szólna, hogy lehessen "tetszikelni"
a hozzászólásokat, például itt is, és átláthatóbb a helyzet mint a válaszolgatásos együtt értekkel.

Itt a kép hogyan gondolnám.
Ez egész jól segítene témákban, hogy eldöntse a többség ki mondd jót, és nem "Válasz" -ok között kellene kibogarászni hogy hányan mondják neki hogy nem jó ötlet vagy jó ötlet.
Egyébként ezt úgy is fel lehetne használni hogy bizonyos rangot lehessen kapni ha mondjuk 100x ő kapja a legtöbb "Tetsziket" egy fórum témában.
Például fórum mester rangot vagy nem tudom.

Éppen rosszul csináltam mert itt privát van, de az a lényeg ami a nevem alatt van.
Csak nem ilyen nyomin ahogy én csináltam.

Szerintem nem elvethető ötlet. :R :R

(#10042) djculture válasza Tl_ (#10041) üzenetére


djculture
félisten

Nincs értelme mert máshol ezt már eljátszottuk régebben, mindenki szétnegatívolta a másikat akinek a pofáját nem bírja. Erröl szól az egész mindenhol, ahol előjött ez az ötlet:)

[ Szerkesztve ]

(#10043) máyköl válasza Tl_ (#10041) üzenetére


máyköl
veterán

Jajj, csak ezt ne. Lassan az utolsó hely ahol hálaistennek nem mennek ezek a likeolgatós vackok.

(#10044) canniball válasza máyköl (#10043) üzenetére


canniball
nagyúr

Egyetértek! :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10045) máyköl válasza canniball (#10044) üzenetére


máyköl
veterán

Stoppolsz? ;]

(#10046) Tl_ válasza djculture (#10042) üzenetére


Tl_
tag

Egyébként igazad van, mert Magyarországon mindenhol ez megy... :(
A másikat pocskondiázni, és csak a másik hibáját előtérbe helyezni.
Nem is értem mit gondoltam. Azt hittem itt nem megy ez. :)

De ugye olyan kis elmeszintű, vagy gyerekek csinálják ezt a "nem tetszikelést" akiknek nincs ötletük mit kezdjenek az életben, hanem inkább a másikat akarják leszégyeníteni az ő maguk kis aljas módján. (csak gép mögül)
Ugyan az megy mint youtubos Magyar közösségben, itt is?
Akármit feltöltöttem (gameplay, segítő videó) egy 7 éves kis srác 0,1ms -on belül "nem tetszikelt" (disklikeolta) ebből adódóan ő a gép előtt ült a nap szinte 24 órájában, várva hogy mikor nyomhat nekem egy pirosat.

Hány nemtetszik lenne most a javaslatom alatt? :D (100 fölött)
Hány nemtetszik lenne ez alatt a szembesítő alatt? (100.000 körül)

(#10047) föccer


föccer
nagyúr

Oké, most hogy ezt a témát jól megbeszéltük, kéretik az offolást abbahagyni.

Köszönöm.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10048) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Be lehet állítani, hogy amennyiben válaszolnak egy hsz.-omra, arról értesítést kapjak vagy esetleg belépéskor lássam?

F.K.T.

(#10049) Winner_hun válasza psg5 (#10048) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem lehet, nincs ilyen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10050) psg5 válasza Winner_hun (#10049) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, értem.
Akkor javaslom, hogy érdemes esetleg elgondolkodni, hátha megvalósítható és másoknak is érdekes lehet, sajnos van, hogy viszonylag több idő eltelik két látogatás közt egy topikban és megkönnyítené, ha látszana reagálás egy hsz-re, így nem menne kárba egy válasz sem, igaz ugyan, -átgondolva a felvetést-, hogy amennyiben egy hsz.-ben többeken is van válasz egyszerre, azt valszeg nagyon nehéz lenne azonosítani.
Legalább rákényszerülünk a visszaolvasásra.
Most a gondolatmenet mentén haladva, tárgytalannak tekintem a kérdésemet. :)

F.K.T.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.