Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) Troy. válasza Troy. (#15609) üzenetére


Troy.
addikt

Jól jönne egy "olvasatlanná tesz" gomb. :K

.

(#19252) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!
Szeretnék állásfoglalást kérni nagybetűs tagtól (modi, házigazda, akárki), ugyanis ez a kérés elég nagy hullámokat kavart a biliben. Nyilván lesz egy sor olyan hozzászólás, kérdés, ahol a troll kötöszködik, de van pár fajsúlyos kérdés is, ami tisztázásra vár.
Példa a fajsúlyos kérdésre és amúgy az egész csörte.
Köszi! :R

A félreértések elkerülése végett aki nem nagybetűs, annak a hozzászólását magánvéleményként kezeljük, aki nagybetűs, azét írott szabályként, hacsak másként nem jelzi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19253) Kalandor válasza macilaci78 (#19252) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mi a kérdés?

(#19254) macilaci78 válasza Kalandor (#19253) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezen hozzászólásban linkelt hirdetéshez a Hardveraprón hozzászólásban belinkelhetem-e az itt linkelt hozzászólást, miszerint valamire hivatkozva 20%-ot enged az árból az eladó, vagy ez üzletrontásnak számít-e?

Illetve a vihart kirobbantó kérésed kérés, vagy betartandó szabály, ami nem szerepel az ÁSZF-ben?

A többi apróság később is ráér. Például hogy az 1000 Ft-os értékhatár az darabárra, vagy összárra vonatkozik-e?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19255) radi8tor válasza macilaci78 (#19254) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem ha az eladó lokálban kijelentette a topikkedvezményt, akkor teljesen mindegy mennyit ír HA-n árnak te megkaphatod annyiért. Miért írnád be hozzászólásba?

⭐ Stella

(#19256) macilaci78 válasza radi8tor (#19255) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kérdés az volt, hogy a beírása üzletromtás-e, nem az, hogy miért írnám be.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19257) radi8tor válasza macilaci78 (#19256) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem ha az eladó nem veszi annak, akkor nem üzletrontás - főleg ha lokálban úgy hirdette (topikkedvezmény).
Egy esetleges HA jelentésnél is védhető a dolog, mert linkeled a HSZ-ben a lokál HSZ-ét is pl.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#19258) macilaci78 válasza radi8tor (#19257) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És ha kimoderáltatja, vagy csak simán szerkeztette? Ugye a moderált hsz-t látjátok, de a szerkesztés előtti állapotot nem.
És csak akkor számít üzletrontásnak, ha a hirdető jelenti? Mi van, ha az eladó nem jelenti, de amúgy az ÁSZF-fel szembe megy? Vagy csak lebukáskor bűn a bűn?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19259) radi8tor válasza macilaci78 (#19258) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez már szerintem picit túlaggódása a dolognak. Nem válaszoltál arra, hogy ez miért olyan fontos neked (beírni HSZ-be a hirdetése alá), hisz privátban meg személyesen is meg tudod beszélni vele hogy topikkedvezménnyel veszed meg.
(mellesleg BP topikon kívül nem jellemző ez a topikkedvezményesdi)

⭐ Stella

(#19260) macilaci78 válasza radi8tor (#19259) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szándékosan nem kevertem ide a privát üziket, hiszen az ÁSZF már rendelkezik privát üzenet részbeni, vagy egészben történő megosztásáról.
Nincs vételi szándékom, de a potenciális vevőjelölteket szeretném előnyösebb helyzetbe hozni.
Épp mintha a szomszéd termelői virágmézét hype-olnám...
De továbbra sem az én motivációm a kérdés, hanem a cselekmény következményei.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19261) radi8tor válasza macilaci78 (#19260) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na végre elmondtad. Nem ajánlott másokat jobb helyzetbe hozni az eladónál.
Tekintsd a topikkedvezményt úgy mintha kuponkód lenne. Ott érvényes ahol és akinek (topiklakóknak) adják. Amit te ebben az esetben tennél az nem rendeltetésszerű felhasználása a kedvezménynek.

⭐ Stella

(#19262) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Miert kényszerítitek a LOKÁL topiklakókat hardveraprós hirdetés feladasra minden kis szarért? (tudom 1000ft) Jofogas.hu és Facebook Marketplace tokeletesen kiváltja a lokál topikos hirdetest és nem fognak cseszegetni az orszag masik vegebol sem ha beleirom...

UI: szabalyzatban nem szerepel sőt topikok nevében is engedélyezett, szoval wtf van?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19263) macilaci78 válasza radi8tor (#19261) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor a best buy topikban a helye?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19264) DS39 válasza macilaci78 (#19254) üzenetére


DS39
nagyúr

Miért akarod beírni? Ennek a kedvezménynek pont az a lényege, hogy aki ismeri, olvassa a topikot, az jól jár. Ha az eladó mindenkinek 12k-ért akarná adni, úgy rakja fel eleve.

[ Szerkesztve ]

(#19265) bhonti válasza plevips (#17162) üzenetére


bhonti
tag

Csatlakozom. Valahogy a Hardveraprón jó lenne max. adott távolságból levő hirdetéseket keresni. Vagy ha feladáskor be lehetne állítani, hogy mekkora környékre van szánva a dolog.

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#19266) macilaci78 válasza DS39 (#19264) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Itt leírtam, miért írnám be, mint ahogy azt is, hogy a motivációm a cselekményben mellékes.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19267) Kalandor válasza macilaci78 (#19254) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

vagy ez üzletrontásnak számít-e?
„Üzletrontás”: ne rontsd más üzletét akkor sem, ha ugyanazt a terméket olcsóbban láttad/vetted/adod!

Illetve a vihart kirobbantó kérésed kérés, vagy betartandó szabály, ami nem szerepel az ÁSZF-ben?
Az Üzemeltető fenntartja a jogot, hogy (...) a Felhasználót egy bizonyos tevékenység abbahagyására kötelezze a Szolgáltatásban.

Például hogy az 1000 Ft-os értékhatár az darabárra, vagy összárra vonatkozik-e?
Összesen.

(#19268) DS39 válasza macilaci78 (#19266) üzenetére


DS39
nagyúr

dehogynem, pont a motiváció teheti ezt üzletrontássá.

egyébként ez így akkor sem fair, csak ha az eladóval megbeszéled.
Ő felrakott valamit 15k-ért. ezt a hirdetést megnézhetik pl. 5000-ren. olyan is, aki esetleg nem regisztrált vagy csak HA-t használ, PH fórumot nem!

A ph-n rendszeresen olvasók, üzletelők számára írta az eladó a kedvezményt, legyen ez mondjuk 200 fő.

Amennyiben te ezt beírod, és az egyszeri odatévedőt jobb helyzetbe hozod, akkor ez azt is jelenti, hogy az eladót viszont rosszabb helyzetbe hozod.

(#19269) macilaci78 válasza Kalandor (#19267) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Üzletrontás, pipa. :R

Akkor kérés, vagy kötelezvény? Elég csak az ÁSZF-et betartani, vagy azon felül is figyelembe kell venni dolgokat?

Összérték, pipa. :R

DS39: szerintem a motiváció pont mellékes annak megítélésében, hogy bűnös lennék-e, vagy sem. A motivációt a büntetés kiszabásánál lehet, kell figyelembe venni, lehet ez egy figyelmeztetés, pár órás eltiltás, vagy akár végleges ban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19270) Kalandor válasza macilaci78 (#19269) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha ki van írva valami, akkor azt is be kell tartani.

(#19271) macilaci78 válasza Kalandor (#19270) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tehát az ÁSZF önmagában elégtelen? :F

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19272) Kalandor válasza macilaci78 (#19271) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy alkotmány elégtelen?

(#19273) macilaci78 válasza Kalandor (#19272) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen. Ezért vannak törvények, rendeletek, azoknak hatálya, nyilvántartása, Magyar Közlöny, stb. A Magyar Közlöny nem illik a sorba, hiszen hatályos alkotmányunk sincs, Alaptörvényünk van, ami legalább hivatkozik kiegészítő rendelkezésekre.

De várom az egyértelmű válaszod arra az eldöntendő kérdésre, hogy ez a kérés csak kérés, vagy szabály?

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19274) Kalandor válasza macilaci78 (#19273) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor tekintsd egy rendeletnek a topik tudnivalókos kiírást.

Szabály.

[ Szerkesztve ]

(#19275) macilaci78 válasza Kalandor (#19274) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor tisztelettel kérem, hogy a téma tudnivalókat módosítsátok, kérjük, hogy a Hardverapróra tegyétek fel a terméket és azt linkeljétek be! - Ne egy udvarias kérés legyen, hanem egyértelműen követendő szabály. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19276) Kalandor válasza macilaci78 (#19275) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Majd átírom, ha lesz időm.

(#19277) Lauda válasza macilaci78 (#19275) üzenetére


Lauda
félisten

A követendő szabályok nem az ászf-ben vannak?

(#19278) macilaci78 válasza Lauda (#19277) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szóban forgó kérésként intézett követendő szabályt a jelenleg hatályos ÁSZF - amit a regisztrációkor, bejelentkezéskor minden egyes regisztrált fórumozó elfogadott - nem tartalmazza.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19279) Kalandor válasza macilaci78 (#19278) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De enélkül is érvényes.

(#19280) Lauda válasza macilaci78 (#19278) üzenetére


Lauda
félisten

Épp ez az. Ha valakit emiatt szankcionálnak mi lesz az indoklás? A téma tudnivalók megsértése miatt....? Eleve a nevében bent van, hogy tudnivalók, tehát nem szabályok, feltételek stb. A tudnivalók amolyan ajánlás, javaslat inkább.

[ Szerkesztve ]

(#19281) wwenigma válasza Kalandor (#19279) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A kérés nem szabály. Az ÁSZF lett elfogadva...

ÁSZF változásról pedig illik értesíteni 30 nappal előtte....meg illik nyitva hagyni a topikot egy ilyen bejelentés alatt is....

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19282) lezso6 válasza wwenigma (#19281) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor neked (és a többi értetlenkedőnek) szabály, többieknek kérés. :P

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19283) Lauda válasza lezso6 (#19282) üzenetére


Lauda
félisten

A kérést nem kötelező betartani.

(#19284) Kalandor válasza Lauda (#19283) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már tárgytalan, nem kérés.

(#19285) macilaci78 válasza Kalandor (#19284) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Köszönöm. :R

- 1000 ft alatti értékű termék - itt tisztázva lett, hogy összérték és nem darabár. Tehát 2 db 350 Ft-os gombelemhez nem, de 3 darabhoz már kell HA hirdetést csinálni. Valid :D
Bocs, de ezt a szarrágást, amit mindkét oldal elkövet... Bocs. Majd kiforrja magát ez is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19286) flodur válasza Lauda (#19283) üzenetére


flodur
csendes tag

Ez a baj, hogy csak arra válaszolnak, ami szimpi nekik, a többi kuka, nekik ez jó, miért változtatnának rajta?
Minden marad a régiben, csak érezd, hogy törődnek veled :(
Hadd érezze a felhasználó, hogy figyelnek rá, de ez nem igaz :D

ezért teljesen felesleges ez a topik

Nekem is válaszolt ez a 0.5isten valamit, ami semmire se volt jó, aztán passz

Ezt is kitörlik?

(#19287) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

mi folyik itt megint, gyerekek? :(

szerintetek lehet ezt ép ésszel bírni éveken át? szerintem nemigen. tényleg bármit csinálunk, azonnal fel van hozva ellenünk, patikamérlegre van téve bármilyen más, korábbi megnyilvánuláshoz, döntéshez, kimondott dologhoz képest.

érdemi haladás helyett mindennek a szétjogászkodása megy. és mi is bele vagyunk ebbe kényszerítve, különben azonnal keresik többen az ilyen-olyan nem szándékolt ellentmondást, apróbetűt, spéci esetet.

így születnek az egy oldalas leírást igénylő, mindenféle esetet kezelő, nyakatekert szabályok tök egyszerű dolgokra is. jó ez mindannyiunknak? szerintem nem :(

és akik most elégedetlenek, azoktól kérdezem: mi lenne a jó megoldás? szeretnénk, ha a hirdetések elsősorban a hirdetési felületünkön lennének, hiszen azért csináltuk, arra van, a fórum meg igazából nem arra van. ennyi, ezt szeretnénk megoldani.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19288) wwenigma válasza Parci (#19287) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha visszanezed miskolc topikban a régebbi hirdeteseimet, eddig is apróra került fel amit el szerettem volna adni ÉS mellette oda is beírtam linkkel. Szerintem nem én vagyok az egyedüli aki így csinálta. Amit pedig csak helyben vagy kerestem, az maradt a topikban mert nem olyan kaliberű hogy ezért vegigkattingassak egy hirdetés feladást...erre jött most ez hogy minden xar csak oda felrakva kerülhet ki. Nem véletlenül maradt meg a lokál topikokban a helyi apró is korábban. Aprón meg szűrok Miskolcra és dobál fel minden szemetet is.

Nem szabály mert ÁSZF szerint egyéb kikötés nélkül beírthatom oda de mégsem mert adjak fel hirdetést...na nekem így jött hogy akkor ÁSZF módosítás és utána már jogos a kérés.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19289) Kalandor válasza wwenigma (#19288) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem szabály
Levezethető: [link] 2. bekezdés

(#19290) macilaci78 válasza Kalandor (#19289) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csak könnyen elkerülheti a júzer figyelmét. Téma tudnivalókat senki nem olvassa, szerintem a regisztrált felhasználók 70%-a azt se tudja, hol keresse, egy hozzászólást nem észrevenni/elolvasni megint könnyű. És akkor ott vannak még azok, akik megszokásból dobják be a cuccaikat a lokálba.
Nincs meg az a minden kétséget kizáró körülmény, ami azt eredményezné, hogy a felhasználó értesült az új szabályról és magára nézve kötelezőnek ismeri el, azaz bejelentkezéskor felugrott az ablak, amiben elfogadta a módosított ÁSZF-et.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19291) Lauda válasza Kalandor (#19289) üzenetére


Lauda
félisten

Ezzel a felfogással az ászf többi részét kb. ki is lehet törölni.

(#19292) Kalandor válasza macilaci78 (#19290) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyelőre azt látom, hogy mindenki tud róla.

Az ÁSZF-et egyébként is átírjuk épp.

(#19293) Parci válasza macilaci78 (#19290) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen igazatok van, hogy az a jó/végleges megoldás, hogy bekerül az ászf-be. így is lesz. de egy ászf módosítás hónapok, jogász kell hozzá, hosszú folyamat, míg egy-egy változtatást azért "röptében" is megcsinálnánk, hiszen sokkal organikusabban alakulnak ezek az apró dolgok. aztán, ahogy kiforrja magát (például változik a user feedbackek hatására), bekerül az ászf-be.

most is így lesz, addig kérünk szépen pici türelmet és megértést, hogy az ászf ebben a tök új dologban még "le van maradva".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19294) rammstein99


rammstein99
csendes tag

Sziasztok, olyan ötlettel hozakodnék elő, hogy a termékinformáció linket, valamivel jobban kilehetne emelni, nem csak egy szöveg, hanem valami körvonalas i betű, hogy azt amit sokan utánakeresünk, és belinkeljük, használják is az érdeklődők. :R

We're just enthusiastic about what we do. //revolut,paypal,btc,transferwise//

(#19295) wwenigma válasza Kalandor (#19289) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az ilyen gumiszabályokat eleg jol meg lehet fogni ha ugy nyulnak hozzá és nyilvanvaloan nem e célból kerult bele.

És igen, gyk dobjatok ki az ASZF többi részét hiszen a diktatúrához az az 1 pont is elég. :C

UI: eleg egy " ne vegyel többet levegőt" kérés és megoldódik a probléma. Es mint mondtam, en eddig is linkeltem az esetek nagy reszeben szoval ha engem felcsesz...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19296) Parci válasza wwenigma (#19295) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

uncsi ez most már, ki lett tárgyalva, lapozzunk. frissülni fog az ászf, egymás kommentjein meg nem érdemes lovagolni.

húsz éves a ph. helyére szoktak kerülni a dolgok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19297) Viktor0610 válasza Parci (#19296) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"húsz éves a ph. helyére szoktak kerülni a dolgok."

Boldog születésnapot, PH! :D

Samsung Galaxy A54

(#19298) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

A Hardverapróval kapcsolatban lenne észrevételem/javaslatom.
Mostanában egyre többen érdeklődnek nálam privátban olyan hirdetésekkel kapcsolatban, amik már régen lejártak. Akár több éve.
Nem lehetne az archivált hirdetéseket valahogy figyelemfelkeltőbben lezárni?
Egy nagy piros archivált/elkelt felirat a képen vagy hasonló.
Az a szinte láthatatlan cím áthúzás és a kép alatt olvasható mini archivált szöveg semmit se ér.
Vagy legalább amikor rákattintanak az "Üzenek a hirdetőnek" feliratra, akkor jöjjön ki valami figyelmeztetés, hogy archivált hirdetéssel kapcsolatban érdeklődik.

(#19299) Parci válasza Fancy-boy (#19298) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

épp a mai adagban volt benne, hogy ezen javítsunk

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19300) Fancy-boy válasza Parci (#19299) üzenetére


Fancy-boy
addikt

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.