Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) Csabex válasza Kalandor (#20050) üzenetére


Csabex
őstag

Rendben, elfogadom :) Egyébként elég szomorú, hogy ez a tapasztalat... Lehetne azért építő jelleggel is hozzáállni az oldalhoz, hiszen ha már regisztrált, akkor mégis csak azt jelenti, hogy valamilyen szinten szimpatizál, vagy tetszenek a lapcsalád tartalmai számára.
Ez van, majd linkelem max a próbából ha spoiler tartalom lenne valahol :) Az gondolom elfogadható...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#20052) Gy4ka


Gy4ka
csendes tag

Ne lehessen a már eladott termékeknél (archív) a hirdetést módosítani utólagosan.

Note: Elég nagyot csalódtam az adminokban, ahelyett, hogy azonosulnának a problémával inkább csak lekezelő stílusban hülyének nézik az embert :) Nem baj, ha nem értetek egyet, de talán nem lenne rossz ÉRVELNI és ÉRTELMESEN választ adni.

(#20053) Kalandor válasza Gy4ka (#20052) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jelenleg ezt nem tudjuk megoldani, a hirdetés módosítható marad. Nem szokott vele gond lenni.

(#20054) razsuzs


razsuzs
újonc

Kedves Illetékes!

Figyelmeztetést kaptam PROHARDVER!-től 4 ügyben, melyekből 2 vagy 3 alaptalan, 1 pedig határeset. Első lendülettel rá is ütöttem a "válasz" feliratra, 2 ujjas stílusban 40 perc alatt bepötyögtem a válaszomat, majd ráütöttem a "küldés" feliratra. Ezek után kaptam az üzenetet, mely szerint nem válaszolhatok a levélre. Be is lilult a fejem.
Észrevételeim az ügyben:
1. Ha egy levélre nem lehet válaszolni, akkor annál legyen inaktív a válaszírási lehetőség!
2. Ha egy levélre nem lehet válaszolni, akkor ez a tény szerepeljen a levélben!
3. Legyen lehetőség az alaptalan vádak elleni védekezésre! Ha netán van ilyen, akkor az könnyen megtalálható legyen! Eleve illendő lenne "jogorvoslati lehetőséget" biztosítani azoknak, akik nem érzik magukat "bűnösnek".
4. A figyelmeztetésben szerepelt egy értelmetlen szabály, mely gyakorlati alkalmazása sincs elterjedőfélben: "egy hirdetés ár mezőjében a címbeli első termék ára legyen". A szabályzatban ezt boldogan megtekinteném beágyzott (nem kiragadott) formában. Ehhez egyrészt könnyen megtalálhatónak kellene lennie a szabályzatnak, másrészt azon belül egy jó keresőnek kellene működnie. Lehet, hogy van ilyen.

Ennek a topiknak a megtalálásával is sokat küzdöttem, pedig nem biztos, hogy én vagyok a legbénább felhasználó. A lehetőségekhez képest gyors választ szeretnék főleg a 3. felvetésre! Az ügy rendezéséig direkt nem nyúltam a hirdetéseimhez, így pedig újabb retorziókat kaphatok.

Köszönettel: razsuzs

(#20055) razsuzs


razsuzs
újonc

Kedves Illetékes!

Ez kiegészítése az előzőnek, melyet érthetetlen okból kifolyólag most nem látok a listában. A következő szabály ellen vétettem: "Szabályzatunk szerint újabb hirdetés ugyanarról a termékről a korábbi hirdetés feladása után legkorábban 28 nappal adható fel." Bűnözésem a ezekből szokott állni: Ha már látom, hogy néhány órán belül lejár egy hirdetésem, és esélytelennek látszik az, hogy a lejáratot követő pl. 10 órán belül belépjek az újrafeltöltés érdekében, akkor archiválom a hirdetést, majd újra feladom a folytonosság miatt. Arra is volt már példa, hogy a hirdetés tartalma jelentős mértékben, mondjuk 60 %-ban megváltozott, emiatt archiváltam, majd újra feladtam egy hirdetést. Így azok, akik naponta bogarásznak át egy rovatott konkrét terméket vagy termékcsoportot keresve rákattintanak a friss hirdetésre, melyben jócskán van friss tartalom, a régi ismerős de átírt hirdetést viszont már nem nyitnák meg mégegyszer.
Javaslatok:
1. A folytonosság érdekében a 28 naponkénti megjelentetés úgy működjön, hogy minden hirdetés a 28. napon - vagy az utolsó néhány napban - archiválható, majd újra megjelentethető legyen. Az új hirdetés lejárata az archivált lejárata + 28 nap legyen, így aki él ezzel a lehetőséggel, az nem tud sűrűbben hirdetni, csupán nem kell pl. éjjel 3-kor felkelnie egy korábban éjjel 3-kor feladott hirdetés folytonosságának megőrzése érdekében.
2. Egy hirdetés tartalmának valamilyen mértékű (pl. 25 %-os) megváltozása esetén nyíljon lehetőség a hirdetés újbóli feladására 28 napon belül is!

Üdvözlettel: razsuzs

(#20056) razsuzs


razsuzs
újonc

Kedves Illetékes!

Praktikus lenne, ha a hozzászólásaimat itt is a többi levélhez hasonlóan az elküldést követően látnám a hozzászólási felületen. Ez jelentősen javítaná pl. a szerkeszthetőség lehetőségét. Így csak bizakodom abban, hogy nem volt hiábavaló az erőfeszítésem.

Üdvözlettel: razsuzs

(#20057) Gy4ka válasza Kalandor (#20053) üzenetére


Gy4ka
csendes tag

Köszönöm örülök, hogy kaptam erre egy érthető választ, remélem nem is lesz a jövőben sem!

(#20058) Kalandor válasza razsuzs (#20055) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az UP kerülésre kapott figyelmeztetésed (30, korábban 28 napos szabály) tavalyi, nem mostani.

(#20059) Kalandor válasza razsuzs (#20054) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az 1-2. észrevétel megoldása folyamatban van.
A 3. itt megtörtént.
A 4. észrevétel elég világos, de a pontos szabályokat itt leírtuk.

(#20060) macilaci78 válasza Kalandor (#20059) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tehát az Eladó félgép - 500Ft megfelel, ha:
1. Sata kábel - 500 Ft
2. Ryzen 3 proci - 120.000 Ft
3. MSI 3060 VGA - 400.000 Ft
stbstbstb

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20061) Kalandor válasza macilaci78 (#20060) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha egyben árulja, az egész ára az ár.
Ha darabokban árulja, akkor Eladó félgép alkatrészenként a helyes cím.

(#20062) razsuzs válasza Kalandor (#20059) üzenetére


razsuzs
újonc

Kedves Illetékes!
Köszönöm a gyors, de nem kimerítő választ!
3 egymást követő hosszászólásban 7 felvetésem volt. Ebből 2 rendeződik. Ha "A 3. itt megtörtént.", akkor szeretném megtudni az indokolatlan szankciók jogorvoslatának a módját, ugyanis ennek létrehozására tettem javaslatot.
Tök mindegy az, hogy 28 vagy 30 napos egy hirdetési ciklus (ildomos lenne aktualizálni az idevágó figyelmeztetések szövegét). A lejáró hirdetések folytonossága és a 28 vagy 30 napon belüli hirdethetőség vonatkozásában tettem 2 javaslatot, melyek ha nem voltak világosak, akkor átfogalmazom őket. Talán jobban illeszkedik az oldal szellemiségéhez a javasolt minimális rugalmasság a mostani drákói szabályozásnál.
A sajátjaimat nem, de az előtte-és utánalévőket mind látom a hozzászólások listájában, ez egyértelmű a sorszámokból. Vélhetően ez egy teknikai probléma, de ha mégis egy privát szolgáltatás, akkor nem kérem!
Üdvözlettel: razsuzs

(#20063) razsuzs válasza Kalandor (#20058) üzenetére


razsuzs
újonc

Kedves Illetékes!
Most fogtam fel azt, hogy az UP-olási bűnöm már elévült, korábban azt hittem, hogy csak a 28 és 30 nap vonatkozásában kamtam kiigazítást. Ezek tükrében mutatkozik némi átgondolatlanság a mondandómban, ettől függetlenül megfontolandóak a javaslataim.
Üdvözlettel: razsuzs

(#20064) Intruder2k5 válasza razsuzs (#20062) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Amennyiben nem látja a saját hozzászólásait, úgy bizonyára ignorálta önmagát a prémium funkciókban. Ha feloldja a tiltást, a probléma megszűnik. A másik kérdésére a válasz az ÁSZF-ben megtalálható.

(#20065) Kalandor válasza razsuzs (#20062) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

3 egymást követő hosszászólásban 7 felvetésem volt.
A kérdéseire válaszoltam, a javaslatait köszönjük, majd átgondoljuk.

(#20066) macilaci78 válasza razsuzs (#20062) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hogy ne kelljen keresni, itt az ÁSZF.
Ha keresni szeretnéd, akkor egyrészt a footerben is elérhető a linkje, másrészt jobb felső sarokban az avatarodra lenyíló menüben is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20067) razsuzs válasza Intruder2k5 (#20064) üzenetére


razsuzs
újonc

Köszönöm a hasznos választ!

(#20068) razsuzs válasza macilaci78 (#20066) üzenetére


razsuzs
újonc

Köszönöm a hasznos választ! Az pedig teljesen feldobott, hogy avatarbirtokossá váltam.

[ Szerkesztve ]

(#20069) macilaci78 válasza razsuzs (#20068) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem hiszem, hogy birtoklod, inkább csak használod.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20070) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Az ATX táp hirdetések kategóriáit nem lenne időszerű kicsit megreformálni?
Mivel a 400W-ig majdnem üres, ezért azt ki lehetne tolni 500W-ig, és a kövi lépcső ne ugyan annyiról induljon, mint az előző, mert akkor így mindkettőben is lehet ugyan akkora táp, így pl. 501W-900W, és a következő 901W felett...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#20071) IQfályter


IQfályter
tag

Sziasztok! :) Minden tiszteletem a tiétek. Én tényleg friss husi vagyok még nem száradt meg a tinta a regisztrációs e-mailben. Csak azt szeretném megkérdezni, hogy ezeket a szavakat nem lehetne esetleg mellőzni az ellenőrző kód szavai közül?

(#20072) Viktor0610 válasza IQfályter (#20071) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A fórumról veszi a szavakat, nincs benne semmi szűrés.
Tehát a fórumozók ilyen mocskos szájúak.

Samsung Galaxy A54

(#20073) DS39 válasza Viktor0610 (#20072) üzenetére


DS39
nagyúr

Mondjuk azért lehetne benne némi szűrés. Fiatalkorúak is lehetnek fórumozók.

[ Szerkesztve ]

(#20074) Viktor0610 válasza DS39 (#20073) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

16 feletti kell legyen a user, addigra már csak hallott ezt-azt. ;]
Persze, lehetne szűrés, de most nem jut eszembe, mi volt a válasz, mikor korábban ez a téma előkerült.

Samsung Galaxy A54

(#20075) kupecke


kupecke
csendes tag

Javaslom a Router kategóriák megszüntetését a vezetékes és a vezeték nélküli eszközöknél egyaránt, majd helyettük 1 szinttel felemelve a Hálózati termékeknél létrehozni egy Router rovatot.
Indoklás: A Routerek nagy többsége a vezetéken kapott jelet vezetéken és vezeték nélkül is továbbítja. Nos, a Jóistenen kívül csak kevesen tudják azt megmondani, hogy egy ilyen tipikus eszköz vezetékes vagy vezeték nélküli. Én laikusként mindkettőnek mondanám. A mostani gyakorlat szerint aki vezetékesnek gondolja a Routerét, az a vezetékes rovatban hirdeti, aki pedig vezeték nélkülinek, az vezeték nélküliként. A 2 rovatban teljesen egyforma termékek sorakoznak. Aki pedig felfedezte ezt a kettősséget, az mindkét rovatban hirdetve menne biztosra, ami ugye szabályellenes. A keresési oldalon hasonlóak a problémák. Ha mindenképpen megbontásra ítéltetett a Router kategória, akkor a keresők szempontjából sokkal praktikusabb lenne pl. a (min.) Gigabites vezetékes sebességre képeseket kiemelni a többi közül.

(#20076) DS39 válasza Viktor0610 (#20074) üzenetére


DS39
nagyúr

Persze tudnak ők már mindent is, de amolyan nevelő célzattal.
Régen ilyen phpBB-s fórum motorokba volt beépítve ilyen szűrési lehetőség, és akkor már a hsz-ben ki lett csillagozva.

(#20077) macilaci78 válasza Viktor0610 (#20072) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Esetleg korlátozni, mely topikból meríti az ihletet? Biztosan vannak komolyabb moderátori jelenléttel rendelkező topikok, illetve olyanok, amiben megengedett a káromkodás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20078) bhonti válasza macilaci78 (#20077) üzenetére


bhonti
tag

A magam részéről csatlakozom, nem gondolnám, hogy ilyen szavakra itt bármi szükség lenne. :N

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#20079) Parci válasza bhonti (#20078) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát nem is arról van szó, hogy ezt mi így szeretnénk :(, ez egy plugin, nincs befolyásunk a működésére. és teljesen jogos, mi sem szeretnénk, hogy csúnyán beszéljen az a kib...... captcha :DDD :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20081) bhonti válasza Parci (#20079) üzenetére


bhonti
tag

Amúgy a cikkekből is vehetné, ott gondolom nincs ilyen veszély... vagy remélem kevésbé.)

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#20082) DS39 válasza bhonti (#20081) üzenetére


DS39
nagyúr

vagy csak szimplán másik captcha plugint kell használni, ami random generál betű-szám kombinációkat.

(#20083) bhonti válasza DS39 (#20082) üzenetére


bhonti
tag

:C

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#20084) Golden9 válasza macilaci78 (#20077) üzenetére


Golden9
addikt

+1
A vallás topik jó lehet erre.

+
Aki káromkodik, annak egy hétig legyen szopóálarc az avarárja. :K

[ Szeretkezve ]

(#20085) Golden9 válasza DS39 (#20082) üzenetére


Golden9
addikt

-1 :(
Az a Vicces Ph!s ellenőrző kódok topik végét jelentené.

[ Szeretkezve ]

(#20086) macilaci78 válasza Golden9 (#20084) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Menne a versenygés az avatárért. :N
Egy muzulmán vallásúnak Jézus Krisztus, fordítva pedig Korán kell...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20087) dqdb


dqdb
nagyúr

A káromkodás hagyján, amikor helyesírási hibás szavakat dobál fel, az szerintem sokkal zavaróbb.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20088) Golden9 válasza macilaci78 (#20077) üzenetére


Golden9
addikt

A címlapos írásokat mindig átnézik, azokra is lehetne korlátozni.

[ Szeretkezve ]

(#20089) Kalandor válasza Golden9 (#20088) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Címlapos írások lesznek a jövőben.

(#20090) s7evcsenko válasza s7evcsenko (#20070) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Most, hogy lecsengett a Captcha, esetleg erről vélemény? :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#20091) macilaci78 válasza Golden9 (#20088) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A címlapos írásokat mindig átnézik - nyilván ez az oka, hogy nagy arányban tartalmaznak elgépeléseket, helyesírási hibákat, néha még a címben, alcímben is.
Az viszont szerintem szégyen, ha a káromkodás kiszűrése miatt nézik át a cikkeket...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20092) macilaci78 válasza s7evcsenko (#20090) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A határok elkülönítése jó ötlet, viszont a 400 W-os határt meghagynám.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20093) s7evcsenko válasza macilaci78 (#20092) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Maradhat is akár, de akkor legyen egy 901 vagy 1001W-tól plusz kategória szerintem.
Úgy is leginkább afféle tart a világ. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#20094) macilaci78 válasza s7evcsenko (#20093) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Már most lehetne csinálni 1501-2000 és 2001+ kategóriát. És egyet bányász rig-ekhez. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20095) s7evcsenko válasza macilaci78 (#20094) üzenetére


s7evcsenko
addikt

hát ha a 2k+-t nem is, de a bányász kategória PCIe szálak száma szerint elkülönítve nem rossz 5let. ;]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#20096) xtremist


xtremist
senior tag

Helló Mindenkinek! Egy kérdés. Szerintetek nem lenne lehetséges és érdemes készíteni egy külön alkategóriát a hibás videokártyáknak? Mindenki felrakja a rákos szétb###ott hulladékát, fölösleges átrágni való információhalmazokkal felhígítva ezt az egyébként nagyon hasznos és szórakoztató hirdetési felületet. A válaszokat, hozzászólásokat, véleményeket előre is tisztelettel köszönöm!
Üdv:xtremist

(#20097) Kalandor válasza xtremist (#20096) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem jó ötlet sajnos.

(#20098) xtremist válasza Kalandor (#20097) üzenetére


xtremist
senior tag

Nekem jó gondolatnak tűnt, de én csak kívülről látom ezt a dolgot, nektek biztos teljesebb rálátásotok van az egészre. Szóval ha nem hát nem. :R

(#20099) asdf_


asdf_
veterán

Ezt már én is panaszoltam más termék kapcsán (sok hülye a betört kijelzős tv-jét tolja aranyáron, de belehalna, ha beleírná a hirdetés szövegébe). Nem lenne amúgy egy hatalmas történet, ide ez alá

Kéne még egy sor radiobutton, valami ilyesmi szüveggel,hogy
Működöépesség: ⚪ Hibátlan 🔘 Hibás
És ha eszméletlen faszák akartok lenni, akkor a hibás pipa folyománya egy automatikus {Hibás] karaktersor a hirdetés címének végére.
(és ha még überfaszábbak akartok lenni, akkor a fenti rutin copypaste és bizonyos termékköröknél Hiánytalan/Hiányos és akkor a seggpanel nélküli alaplapok meg a távirányító nélküli erősítők, tv-k, a töltő, nyakpánt nélküli fényképezőglépek és most több nem jut eszembe is szűrhetők lennének)

Én alapvetőne nem értem amúgy, hogy miért ilyen ördögtől való egy termék kondíciója közlésének kötelezővé tétele. Tudom, vannak taigetosz pozitív hirdetők, akik nek a keres kínál eltalálása is gondot okozz, de azért emiatt ne már 60-as IQ szintre kalibráljunk mindent. Egy termék állapota, működőlépessége alapvető információ, nem a hirdetés szövegének leglajára kell elrejteni azt. Ha a hirdetők hülyék és ezt képtelenek önmaguktól beleírni a hirdetés címébe ki kell kényszeríteni ezt és kész (felkészül: termék típusa mező). Nem tudom amúgy,. hogy az ilyen mit gondol, azt hiszi, hogy ha a hirdetés címében elhallgatja, majd hirdetés szövegében meglátom, hogy betört/csíkos kijelzőset kínál, akkor nem az lesz a legelső dolgom, hpgy k. anyázás közben egy tizedmásodpercen belül rábökök az x-re a sarokban hanem legyintek egyet, hogy ááá, megveszem így is :U

(#20100) macilaci78 válasza asdf_ (#20099) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kell a kattintásszám a reklámbevételekhez.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.