Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20352) Kalandor válasza 0xmilan (#20347) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem töröljük a hsz-eket.

A hirdetőket pedig csak a forgalom érdekli.

(#20353) 0xmilan válasza Kalandor (#20352) üzenetére


0xmilan
addikt

Annak a hsz-nek a masodik reszet se gondoltam komolyan. :D Tudom, hogy a forgalom szamit.

Viszont tamadt egy uj otletem:
Az ilyen archaikus usereket at lehetne nevezni pl. <eredeti_nev>.bak sema szerint, igy az <eredeti_nev> felszabadul, de megis be tud jelentkezni, ha arra tamad kedve 15-20 ev utan. Aztan, ha nem tetszik neki a .bak kiterjesztes, akkor meg tudja valtoztatni.
Igy a meg eletben levo tagokat prioritizalhatnank azokkal szemben, akik ez elmult evtizedben nem jelentkeztek be. So we can have our cake and eat it too.

(#20354) Kalandor válasza 0xmilan (#20353) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sok fontosabb dolog van sorban, ezzel tuti nem fogunk foglalkozni mostanában.

(#20355) macilaci78 válasza 0xmilan (#20353) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyáltalán miért kell előnyt adni a júzereknek aktivitás alapján? :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20356) 0xmilan válasza macilaci78 (#20355) üzenetére


0xmilan
addikt

Szerintem egyertelmu, hogy olyan extrem esetekrol beszelek, akik nem nevezhetok valodi usereknek, mert 1-2 hozzaszolasuk van tizen-x vagy huszon-x evvel exelottrol es azota nem is jelentkeztek be es soha nem is fognak.
De legalabb kaptam valaszt nagybetustol, szoval en itt zarnam.

(#20357) macilaci78 válasza 0xmilan (#20356) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha te azt válasznak tekinted, hogy a kérdésedet mostanában csak elolvasni volt idő. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20359) 0xmilan válasza macilaci78 (#20357) üzenetére


0xmilan
addikt

A topik 90%-a olyan, mintha a falnak beszelne az ember, szoval igen, megtiszteltetesnek erzem, hogy explicit el lettem kuldve. :D Meg ez is jobb annal, mintha siman figyelmen kivul hagynanak. Igy legalabb tudom, hogy hiaba erolkodok.

Elhiszem, hogy sok fontosabb dolog van a sorban, de ha ezt elfogadjuk egy megoldasnak, akkor gondolom nem tartana sokaig megirni azt az SQL query-t, ami update-eli a userek nevet nehany feltetel meglete eseten.

Apropo TODO lista. Jo regen felvetettem, hogy legyen publikusan elerheto, hogy mi az a hiba, amirol mar tudunk meg milyen keres van mar TODO listan, hogy hsz elott meg lehessen nezni es ne legyen annyira redundans ez a topik, de persze ebbol se lett semmi. :D

(#20360) Đusty válasza 0xmilan (#20359) üzenetére


Đusty
addikt

Sajnos mindenben egyet kell értenem veled.
De attól még szeretem ezt a fórumot :)

(#20362) 0xmilan válasza 0xmilan (#20310) üzenetére


0xmilan
addikt

Itt van, hogy miert lenne jo ezt is megfontolni.
"Nem láttam, hogy van új oldal :("

Az #51-ben es az #53-ban is valaszoltak mar az #50-re, de ezt nem latta az illeto, mert eloszor csak #50-ig tolt be oldal.
A usernek kell fejben szamolnia, hogy "30 volt a szovegbuborek mellett, de eddig csak 17-et olvastam es megis vege az oldalnak, szoval valoszinuleg lesz meg 13 uj hsz. a kov. oldalon."

Szerk: hozzatennem, hogy egy "nagyur"-rol van szo, nem egy 3 napos fiokrol, akinel ertheto lenne, hogy szokatlan neki a UX.

[ Szerkesztve ]

(#20363) 0xmilan válasza 0xmilan (#20362) üzenetére


0xmilan
addikt

(#20364) macilaci78 válasza 0xmilan (#20363) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is, pontosabban még ugyanazon az oldalon. Szerinted töröltetnem kellene? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20365) 0xmilan válasza macilaci78 (#20364) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem er hosszaszolas toroltetessel gunyolodni. :O

(#20366) macilaci78 válasza 0xmilan (#20365) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A saját hozzászólásom törlését se kezdeményezhetem? Akkor milyen alapon vágyhatnék más nickjére? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20367) DS39 válasza 0xmilan (#20362) üzenetére


DS39
nagyúr

Azért látszik a felületen, hogy van még következő oldal is. (És a buborék számláló is mutatja a változást.)

A jelenlegi struktúrában nem tudom, hogyan lehetne ezt megfelelően kezelni.

(#20368) 0xmilan válasza DS39 (#20367) üzenetére


0xmilan
addikt

Igen, latszik, hogy van kovetkezo oldal, de megis konnyu figyelmen kivul hagyni, ahogy a mellekelt abra mutatja.

Ilyenkor a friss.html#msg12345 betoltene minden uj hozzaszolast es odaugrana legregebbi nem olvasotthoz, ha minden igaz. Ez persze csak akkor mukodik, ha az uj hsz.-ok szama kifer meg a jelenlegi oldalra. Nem tudom, hogy mennyi a max. a friss.html-re, mert nekem ezen az oldalon mar 68 hsz. van, de a regebbi oldalaknal ugye fixen 50 hsz. van.

(#20369) csako válasza 0xmilan (#20368) üzenetére


csako
veterán

A friss.html 74 vagy 75 hozzászólásig szokott menni tapasztalat alapján és utána vált.
Tehát pl. 20301-20375 és utána 20351-20376

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20370) macilaci78 válasza 0xmilan (#20368) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ki lehet listázni a teljes topikot egy oldalra, csak győzd rammal és türelemmel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20371) Szajkop


Szajkop
csendes tag

privát beszélgetések archiválása, aktivitás esetén automatikus visszaállítás

ez egy nagyon egyszerű funkció lenne, kb 1 flag az adatbázisba meg egy gomb a felületre és egy lista oldal ahol az archívumot lehet böngészni. Sokat tenne az élményhez mert akik több üzenetet kapnak azok jobban áttudnák látni hogy mi éppen az aktív beszélgetés. Ha meg visszatérő az üzleti partner új üzlet vagy az előző miatti kérdéssel akkor könnyen lehetne tudni a konextust :D

(#20372) 0xmilan válasza Szajkop (#20371) üzenetére


0xmilan
addikt

A privatok oldalan az utolso uzenet datuma szerint vannak csokkeno sorrendbe rendezve az uzenetek. Az az aktiv beszelgetes, ami folul van. :U

(#20373) Szajkop válasza 0xmilan (#20372) üzenetére


Szajkop
csendes tag

és pont így felejtődnek el emberek illetve üzletek hogy nem történik üzenetváltás pár napig és "becsúszik" a többi közé aztán keresgélni kell. nyilván van mindenre workaround mert megoldom most is, csak mint funkció szeritem hasznos lenne nem csak nekem.

(#20374) Intruder2k5 válasza Szajkop (#20373) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg lehet csillagozni a privát üzenetet, amit már elolvastál, de épp nincs időd foglalkozni vele, és nem akarod elfelejteni. A csillagozott üzenetek felül külön vannak listázva, nem kell keresgélni sem azokat utólag.

(#20375) Kalandor válasza 0xmilan (#20359) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A topik 90%-a olyan, mintha a falnak beszelne az ember
Mert 90%-a nem jó ötlet, vagy megvalósíthatatlan vagy nincs rá erőforrás.
(A 90% amúgy nem tudom, hogy igaz-e, csak átvettem tőled)

megtiszteltetesnek erzem, hogy explicit el lettem kuldve.
Ha meg akarsz sértődni, akkor bármin meg lehet :)

akkor gondolom nem tartana sokaig megirni azt az SQL query-t
Nem tudod, hogy milyen bonyolult a rendszer. Egészen apró kis módosításokért is ilyen folyamatábrákat kell rajzolni és átbeszélni, minek mire van hatása.

Jo regen felvetettem, hogy legyen publikusan elerheto, hogy mi az a hiba, amirol mar tudunk meg milyen keres van mar TODO listan, hogy hsz elott meg lehessen nezni es ne legyen annyira redundans ez a topik, de persze ebbol se lett semmi. :D
Kérlek mutass nekem ilyesmire példát más cégektől...

(#20376) 0xmilan válasza Kalandor (#20375) üzenetére


0xmilan
addikt

> Ha meg akarsz sértődni, akkor bármin meg lehet :)
Nem sertodotten irtam. :) Szeri van <3

> Kérlek mutass nekem ilyesmire példát más cégektől...
Uhh, ez remelem nem komoly keres volt. Olyan internetes ceget nehez talalni, akinek nincs ilyen.
Google IssueTracker (nyilvan az osszes letezo Google projektre)
Bugzilla (Firefox, Thunderbird, WebExtensions, Devtools, stb.)
Chromium bug tracker (chromium, git, oss-fuzz, project-zero, stb.)
Discord Bugs
Mojang / Minecraft (egyszeru, publikus Jira. rengeteg cegnek van ilyen)
Wikimedia Phabricator
Reddit r/bugs
Facebook Platform Bug Reports
Apache issue tracker (itt szinten egy Jira tobb tucat projekttel - ugye nem csak a HTTP szerver van, hanem a rengeteg Big data, ML tool is pl.)

+ Az osszes letezo GitHub, GitLab, Bitbucket repo "Issues" fule szinten erre valo.

(#20377) s7evcsenko válasza 0xmilan (#20376) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Szerintem magyar cégre gondolt, aki esetleg konkurálhat a ph-val.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#20378) Kalandor válasza 0xmilan (#20376) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

🥰 ❤️

Ahogy ezt s7evcsenko is értette, hazai KKV-re gondoltam :B Egy nemzetközi céget ne mérjünk hozzánk :)

(#20379) 0xmilan válasza Kalandor (#20378) üzenetére


0xmilan
addikt

Irtam egy wall of textet, aztan valahogy eltunt az egesz. Gondolom a wireless eger/bill rosszalkodott.
A lenyeg, hogy hulyeseg volt felteteleznem, hogy ezt a listat a PH-nak kene hostolni vagy karbantartani. A legjobb megoldas szerintem egy erre dedikalt GitHub repo, aminek az Issues fulet hasznaljuk. Kulcs infok akar kint lehetnek a fo readme oldalon.
Minden issue-ra lehet rakni egy "bug" vagy "otlet" label-t. Elfernenek azok is, ami "nem jó ötlet, vagy megvalósíthatatlan vagy nincs rá erőforrás." Ezekre mehet "wontfix" cimke. Ha van arra erdemes issue, akkor "hivatalos" PH fiok kommentelhet az issue ala, hogy "megfontoljuk / megcsinaljuk" es kerul ra ennek megfelelo cimke.
Nektek csak annyi dolgotok lenne vele, hogy villogo szirena gifek koze betegyetek a bugos es otletes topik osszefoglalojaba, hogy "Nezd meg eloszor az Issue tracker-unket'.

Letrehoztam a repot. Ha sajat github fiok ala tennetek, akkor torlom ezt vagy szerintem tudjatok forkolni is. Felvittem nehany issue-t, hogy latszodjon, hogy nezne ki.

Szerk: termeszetesen lehet cimke szerint szurni, szoval ide az otletes topik osszefoglalojaba lehet olyan linket rakni, amin csak az otlet cimkes issue-k vannak.

[ Szerkesztve ]

(#20380) 0xmilan válasza 0xmilan (#20379) üzenetére


0xmilan
addikt

Kozben nevet valtottam githubon meg itt is, szoval ez a jo link.

A regi link is mukodik. (amig valaki nem regisztralja be a regi usernevet es hoz letre egy ugyanolyan nevu repot)

[ Szerkesztve ]

(#20381) Golden9 válasza 0xmilan (#20379) üzenetére


Golden9
addikt

Nekem ez kínai, miért nem magyarul írsz? :F :B

Komolyra váltva a szót, én csak azt javasolnám, hogy a GitHub oldal arculata ls legyen hozzáigazítva a lapcsalád többi tagjához, mert a jelenlegi formájában eléggé kilóg a sorból, és nagyon igénytelen is.:R Ha esetleg ez csak ideiglenesen van így összedobva, amíg be nem indul a látogatottsága, akkor elnézést kérek.

:DDD

[ Szeretkezve ]

(#20382) Kalandor válasza 0xmilan (#20379) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Erre nincs energiánk, ezt nem fogadod el vagy nem hiszed el?

(#20383) 0xmilan válasza Kalandor (#20382) üzenetére


0xmilan
addikt

Pont ezt irtam, hogy ezzel tenyleg semmi dolgotok nincs / nem lesz. Ra se kell neznetek.
A usereknek lenne jo, hogy meg tudjak nezni, hogy adott bug vagy otlet felmerult-e mar korabban es hogy milyen valasz jott ra, ha jott.
Persze vissza lehet keresni a topikban, de ez szerintem sokkal rendezettebb es atlathatobb.
Ha valaki (talan mod is tudja) berakja az osszefoglalokba a linket, akkor lehet hasznalni. Ha nem, akkor meg nem tudnak rola az emberek, szoval folosleges.

(#20384) Kalandor válasza 0xmilan (#20383) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha te csinálod, én betettem fentre :R

(#20385) 0xmilan válasza Kalandor (#20384) üzenetére


0xmilan
addikt

Koszi! Persze, csinalom, de barki mas is tud ujat hozzaadni.

(#20386) Đusty


Đusty
addikt

Én egy olyan gombot szeretnék amivel egyszerre lenullázom a piros számokat amik az itt szóltam hozzá és a kedvenceknél vannak új hozzászólás számlálóként. Nem akarom minden nap az összeset elolvasni, végigkattintgatni csak amelyik érdekel, és ez így baromi rossz. És csodálkozom, hogy ez még nem jött elő vagy van erre megoldás?

(#20387) Golden9 válasza Đusty (#20386) üzenetére


Golden9
addikt

Vasárnap este nem fogják neked megcsinálni, majd holnap délutánra meglesz. :K

Amíg nincs ilyen, addig szerintem úgy a legegyszerűbb a nullázásuk, hogy az összes topikodat elmented a könyvjelzősávra egy ! PH nevű mappában lévő mappába, így azon jobb klikkel, mindegyiket egyszerre meg tudod nyitni, és már le is vannak nullázva.
Ha nem használsz könyvjelzősávot, akkor a böngészőmenüben ugyanúgy három kattintással megoldható.

[ Szeretkezve ]

(#20388) Đusty válasza Golden9 (#20387) üzenetére


Đusty
addikt

A kinyitást nem értem de akkor gondolom mind kinyílik amiket meg be kell zárni, és változásoknál meg szerkeszteni kellene.

"a böngészőmenüben ugyanúgy három kattintással megoldható."
Ez viszont érdekelne ha konkrétan leírnád, böngészőből Brave-t használok. (mondjuk ha a héten meg lenne akkor nem is lenne érdekes, sajna nem így megy. tudom :) )
köszi

[ Szerkesztve ]

(#20389) Csabex válasza Đusty (#20388) üzenetére


Csabex
őstag

A könyvjelzősávban létrehozod ezt a mappát és bele pakolod az általad figyelt topikok linkjeit kedvencként. Miután az összes benne van, ha jobb klikkeled, akkor lesz egy olyan opció, hogy összes megnyitása, vagy összes megnyitása új ablakban. Az előbbit használd, hogy ne nyisson minden linknek külön böngésző ablakot, mert az belassíthatja a rendszered és össze is omolhat akár.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#20390) 0xmilan válasza Đusty (#20386) üzenetére


0xmilan
addikt

Ha nem erdekel annyira, hogy rendszeresen olvasd es zavar a buborek a szamokkal, akkor miert van egyaltalan a kedvencek kozott? Ha csak ilyen konyvjelzo jelleggel hasznalod a kedvenceket, akkor betehed ezeket a bongeszo konyvjelzoi koze a PH! kedvencek helyett es megnezheted, amikor szeretned.
Mindegyik topikot egyszerre megnyitni a bongeszo konyvjelzoibol szerintem foloslegesen generalna sok forgalmat es utana kezzel kellene bezarogatnod mindegyiket.
Egy userscript meg tudna csinalni, hogy kiszedi az osszes linket az oldalrol, aminek "new-msgs" class-ja van.

(#20391) Golden9 válasza Đusty (#20388) üzenetére


Golden9
addikt

Jobb felső sarokban klikk a háromvonalas gombra, majd a menüben a "Könyvjelzők"-re, aztán a másik menüben jobb gombbal a mappára, ahova mentetted őket.
Nekem most csak ez az egy mappa van ott, mert most telepítettem a Bravet, de ha olyan mappába mented el, aminek az elején felkiáltójel van, akkor mindig a sor elején lesz a mappa.

[ Szeretkezve ]

(#20392) Golden9 válasza 0xmilan (#20390) üzenetére


Golden9
addikt

"..utana kezzel kellene bezarogatnod mindegyiket"

Ha megnyitásnál az "Összes megnyitása új ablakban"-t választod, akkor mindegyik egyetlen új ablakban lesz megnyitva, nem hetvenben.

"Egy userscript meg tudna csinalni, hogy kiszedi az osszes linket az oldalrol, aminek "new-msgs" class-ja van."

Már megint kínaira váltottál. :O

[ Szeretkezve ]

(#20393) Csabex válasza 0xmilan (#20390) üzenetére


Csabex
őstag

Miért kellene kézzel? Alul jobb klikk és összes bezárása...

szerk. Sőőt, a linkek hozzáadása is egy klikk, mert ha meg van nyitva az összes, akkor van olyan menüpont a jobbklikk esetében, hogy összes hozzáadása a könyvjelzőkhöz.

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#20394) RandomName válasza Đusty (#20386) üzenetére


RandomName
aktív tag

Ööööö..... Izé.... No offense....
Ha nem érdekel mi történik abban a topicban, akkor miért van a kedvenceid között?

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#20395) RandomName


RandomName
aktív tag

Ha már az aktív tagok link 404-re dob, akkor lehetne kérni az avatar mellé valami online státusz jelző flag-et?

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#20396) 0xmilan válasza Golden9 (#20392) üzenetére


0xmilan
addikt

Már megint kínaira váltottál. :O

Sorry. Jobb klikk egy buborekos linkre es utana "Inspect". A felugro Inspector-ban latod, hogy a linknek van egy class="new-msgs" attributuma. Ha megcsinalod ugyanezt egy masik, sima linkkel, akkor annal nem lesz ilyen "new-msgs" class. Emiatt egy JavaScript program konnyen meg tudja kulonboztetni a ketfele linket es tudja azokat modositani, pl. torolni. A Tampermonkey vagy Greasemonkey bongeszo kiegeszitoket szoktak hasznalni arra, hogy az ilyen weboldalakat modosito programokat, userscripteket menedzseljek.
Ha csak trollkodsz es tudod, mirol van szo, akkor meg masnak hasznos lehet. :D

(#20397) Golden9 válasza RandomName (#20395) üzenetére


Golden9
addikt

Az aktív tagok oldal honnan nyitható meg? :F

Az aktív témák gombot ketté lehetne osztani, hogy ez is elérhető legyen onnan újabb helyfoglalás nélkül.

[ Szeretkezve ]

(#20398) Golden9 válasza 0xmilan (#20396) üzenetére


Golden9
addikt

Így már egy árnyalattal világosabb a dolog, majd kiböngészem. :R


[ Szeretkezve ]

(#20399) 0xmilan válasza Golden9 (#20397) üzenetére


0xmilan
addikt

Mar csak a logouton van ilyen. Vagyis volt.

(#20400) dobrosi.a válasza Kalandor (#20352) üzenetére


dobrosi.a
friss újonc

Upsz én pont így jártam. Kb. ezernégyszázban regisztráltam, sose voltam aktív, és most nem tudok belépni a régi accounttal (pontosabban nem megy a jelszó küldés;)). :W Jó nem gond, regisztráltam újat, mert csak annyi a gáz, hogy újra új vagyok így, pedig... :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.