Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) grabber


grabber
addikt

Bal oldalt az Adok-veszek sárga(friss hirdetések)megmarad vagy eltűnik?

(#12002) Ndruu válasza grabber (#12001) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Elvileg marad és a hirdetések is vissza fognak kerülni, ha már minden jól működik.

Harrrr!!!!

(#12003) canniball


canniball
nagyúr

Ha a saját adatlapomon akarom megnézni a személyes adataimat ahhoz miért kell captcha?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12004) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Azt meg lehetne oldani, hogy a személyes bejegyzések, cikkek és hírek alapértelmezetten sorkizártak legyenek, mint a fórumos hozzászólások?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12005) Phvhun


Phvhun
őstag

Lehet nem kéne 11edszerre is előugorjon a gemius hülyeség :((

(#12006) Midway


Midway
senior tag

Melyik mobil (android) böngészővel lehet normálisan pm-et küldeni egy HA hírdetésnél?
Hiába nagyítom , forgatom vagy kicsúszik a képből vagy nem látom olyan pici , elforgatva meg kitakarja a billentyűzet.
Ezt az előugró ablakot nem kezeli le.
maxon, 4.2.1 gyári,delphin mini próbáltam. Egyiken sem jó.
Opera minivel belépni sem enged a HA-ra még mindig , bár erre már írták hogy így marad. :(

(#12007) canniball válasza Midway (#12006) üzenetére


canniball
nagyúr

Opera Mobile-lal gond nélkül be tudok lépni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12008) Midway válasza canniball (#12007) üzenetére


Midway
senior tag

A mini kivételével a többivel én is be tudok lépni.
Próbálj írni egy hírdetőnek pm-et rajta a hírdetésnél!
Csodát látsz majd . ;]

(#12009) grabber válasza Midway (#12008) üzenetére


grabber
addikt

Arról beszélsz,hogy ha mozogsz opera mobile-ban,akkor ugrál a kép,mert a hirdetést próbálná megjeleníteni,de nem tudja?
Sajnos tapasztalom és az oldal közepétől nem lehet görgetve olvasni

(#12010) Midway válasza grabber (#12009) üzenetére


Midway
senior tag

Nem arról beszélek.
Ha privát üzenetet szeretnék küldeni a hírdetésnél , akkor egy előugró ablak jön ami kezelhetetlen a billentyűzettel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#12011) canniball válasza Midway (#12008) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem láttam csodát. :N Rábökök a linkre, felugrik a popup ablak és írhatom benne az üzenetet.
Mod. Opera Mobile 12.10

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12012) Midway válasza canniball (#12011) üzenetére


Midway
senior tag

Én nekem ezen is olyan mint a többi böngészőn. :F
Csak azt nem látom, hogy mit írok.
A hangerő rajta van , de a lényeg látszik.

[ Szerkesztve ]

(#12013) Bjørgersson válasza Midway (#12012) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nálad lesz valami hiba, Opera Mini 7.5.33361-gyel nálam rendesen jön be az oldal, tudok minden irányban csúszkálni, látom az egészet. De egyébként miért nem ide írsz ez ügyben? Bár amíg nincs az oldalnak kifejezetten mobil felülete, addig szerintem úgyse foglalkoznak majd vele.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12014) canniball válasza Midway (#12012) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem mondtam hogy nem hiszem el, csak jeleztem hogy nálam jó, ergo nem általános problémáról van szó.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12015) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Sziasztok!

Nem lehet megoldani, hogy amikor görgetem az oldalt a fórumban, akkor csak a középső rész menjen, és a két szélen a reklám az ne? Legyen ott fixen, az nem zavar, de görgőzésnél nagyon bántja a szemem a "vibráló" reklám.

Mondom, nem az zavar, hogy ott az az ssd hirdetés, mert teljesen jó helyen van, csak az ne gördüljön felfelé-lefelé.

Köszönöm, ha lehet, ha nem!

(#12016) föccer válasza antikomcsi (#12015) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem ezért sokan ölnének, hogy ha a "hasznos" tartalomtól fixen elvenné a képernyű területet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12017) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Bejelentkezésnél bepipálom az összes opciót, hogy ne léptessen ki, más IP-ről is menjen az acc, de nem működik. Ha a hálózaton lévő másik gépről belépek ugyanúgy kijelentkezik, és egy idő után kiléptet magától. Google Chrome-ot használok. Valakinek van valami tippje erre?

(#12018) Tamás24


Tamás24
tag

- A privát üzeneteknél ha rányomok a "válasz" gombra, akkor a megjelenő üzenet ablakban a szöveg alatti "Üzenet elküldése" gombnak nincs felirata csak egy piros négyzet. Az új üzenet küldésekor van ugyanezen a gombon felirat

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#12019) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Egy apró ötlet jutott eszembe mobilos böngészés közben: Nem lehetne, hogy az egyes mobilon nézett cikkekben a más cikkekre mutató linkek is mobil nézetben jelenjenek meg alapértelmezetten? Tehát pl olvasok egy cikket: de érdekel belőle EZ IS is. Viszont ez utóbbi link már a teljes verzióra mutat.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12020) HuMarc válasza pocokxx (#12019) üzenetére


HuMarc
addikt

Mobilon is átírhatod az URL-t. :) Csak az m.-t kell elé írnod a címsorban.

(#12021) Sk8erPeter válasza HuMarc (#12020) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Értelmezd is, amit írt: arra gondolt, hogy amennyiben a mobilos nézetet látja az olvasó, akkor minden link alapértelmezetten szintén a mobilos nézetre mutasson, ne kelljen már kézzel átírogatni.
Így lenne logikus, tehát épp akkor kelljen csak átírogatni az URL-t, amennyiben mobilon voltál, de egy adott cikknél valamiért mégsem a mobilos, hanem a teljes nézetet szeretnéd látni (magyarul épp törölni kellene az m. aldomaint ehhez).

Sk8erPeter

(#12022) Ndruu válasza pocokxx (#12019) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Mobil eszközön alapértelmezésben úgy működik, ahogy szeretnéd, hogy működjön.

1. Töröld a sütiket.
2. Pötyögd be például: prohardver.hu (felismeri a mobil eszközt és m.prohardver.hu-ra dob).
3. Nyisd meg a cikket.
4. Nyiss meg belőle egy másik linket (ami ugyan a prohardver.hu/...-ra vezet, de a mobil eszköz miatt m.prohardver.hu/...-ra irányít át) és működik.

Ha Opera Mobile Classic vagy Opera Mini a böngésződ és nem menne, akkor a Kliens eszközt (User Agent) állítsd át mobilra/Androidra.

Amíg rá nem nyomsz valahol a Teljes verzió linkre, addig működik. Ha erre rányomsz, akkor az eltárolódik a sütiben és onnantól kezdve csak a teljes verzió fog megnyílni, egészen addig, amíg a süti le nem jár vagy nem törlöd azt.
Visszafelé sajnos nem működik, tehát a mobil nézet linkre kattintva nem áll vissza az összes oldalon a butított nézet.

Az m.prohardver.hu-ról is eltárolódik egy süti, de mobil eszközön nem tudtam megnézni miért a normál oldal sütije "erősebb".

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#12023) pocokxx válasza Ndruu (#12022) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

És tényleg... Köszönöm :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12024) Troy.


Troy.
addikt

Hello!

Két kérdésem lenne a mobilverzióval kapcsolatban:
Nem lehetne-e kiírni a hsz. szám mellé az időpontot, dátumot? Megoldható, hogy egy témán belül lehessen keresni?

üdv

.

(#12025) canniball válasza Troy. (#12024) üzenetére


canniball
nagyúr

"Nem lehetne-e kiírni a hsz. szám mellé az időpontot, dátumot?"
Ez direkt nincs.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12026) Troy. válasza canniball (#12025) üzenetére


Troy.
addikt

Miért? Egyébként van ennek topic-ja?

.

(#12027) canniball válasza Troy. (#12026) üzenetére


canniball
nagyúr

Valami ilyesmi.
Egyébként szerintem jó helyre írtál, a másik topik eléggé elhalt már.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12028) westlake


westlake
félisten

Merült már fel ötletként, hogy egy fórumindítónak mindig maradjon aktív a "szerkesztés" lehetőség? Elsőre sosem lehet mindent jól leírni. Sőt vannak olyan fórumok, ahol gyakran szerkesztésre szorul a kezdő hozzáaszólás.

Play nice!

(#12029) Penge_4 válasza westlake (#12028) üzenetére


Penge_4
veterán

"Merült már fel ötletként, hogy egy fórumindítónak mindig maradjon aktív a "szerkesztés" lehetőség?"

A témaindító van, hogy csak sima érdeklődő, aki éppen első volt és így az ő hozzászólása lett a témaindító hozzászólás, van, hogy már régóta nem is aktív az oldalon és még sok más. Akkor már több értelme lenne topicfelelősöket kinevezni, akik szerkeszthetnék a kívánt topic első hozzászólását. Illetve első hozzászólás helyett ha már bevezették, akkor a Téma összefoglalóra vonatkozzon inkább.

(#12030) Rimuru válasza Penge_4 (#12029) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem ilyenre gondolt ő is. :U

Vigyázat, csalok!

(#12031) westlake válasza Penge_4 (#12029) üzenetére


westlake
félisten

Azért, mert újonc, vagy csak kérdezni akar valami, még nyugodtan aktív lehetne a "szerkesztés" a végtelenségig. Ha meg nem aktív user, akkor meg nem teljesen mindegy?
Azzal, hogy egy témaindító nem csak pár percig szerkesztheti az első hozzászólást, "biztonság" (nem tudom másképp nevezni) szempontjából mi változna? Semmi.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#12032) Sk8erPeter válasza canniball (#12027) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Bocs, de mi értelme annak, hogy "Megkaptuk a mobil nézetet hogy két PC között ne pörögjön a mobilnet"?

Sk8erPeter

(#12033) Sk8erPeter válasza westlake (#12031) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nagyon nem mindegy. Csak gondolj bele, így teljesen értelmetlenné lehet tenni utólag egy szálat, hogy az eredeti hozzászólást megváltoztatja valaki. Szerintem egyáltalán nem jó ötlet, hogy bármeddig szerkeszthető legyen a hsz. "Elsőre sosem lehet mindent jól leírni." Miért ne lehetne SOSE? :P Ha nagyon akarod, a legfontosabb dolgokat még mindig módosíttathatod moderátorral.

Sk8erPeter

(#12034) jerry311 válasza Sk8erPeter (#12032) üzenetére


jerry311
nagyúr

Míg két PC (pl: otthon-meló) közt utazik a PH! függő és közben mobilról tolja.

(#12035) westlake válasza Sk8erPeter (#12033) üzenetére


westlake
félisten

"..teljesen értelmetlenné lehet tenni utólag egy szálat.."
Ez egy olyan érv, amit nem érdemes figyelembe venni. Naívan azt gondolod, hogy egy-egy moderátor, nagyjából átnézi a fórumot, hogy a módosított hozzászólás valóban megfelel-e a fórum eredeti témájának? Remélem ezt te sem gondoltald komolyan. Tusomásom szerint a moderátornak ez (abban az esetben) nem feladata. Egyékbént is.. Miért kell abból kiindulni, hogy egy témát indító valaki majd szép lassan átírja (teljesen másra) a hozzászólást? Mi értelme lenne?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#12036) Sk8erPeter válasza westlake (#12035) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ne haragudj, teljesen félreértettem az eredeti hozzászólásodat, teljesen felületesen olvastam el. Rossz pillanatban olvastam el, fél szemmel néztem egy filmet :DDD akkor azt hittem, az a vágyad, hogy a fórumindító bármely hsz.-ét akármeddig tudja szerkeszteni az adott topicban. :DDD A "szálat" úgy értettem egyébként, hogy beszélgetési szálat, nem a komplett topicot. Ebben az esetben amúgy valóban nem gondoltam komolyan, mivel totál másra gondoltam. Bocs.

====

(#12034) jerry311 :
ja okés, köszi, így már jobban van megfogalmazva. :)) Kösz az értelmezést, úgy látszik, most ilyen estém volt. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12037) Penge_4 válasza westlake (#12035) üzenetére


Penge_4
veterán

"Naívan azt gondolod, hogy egy-egy moderátor, nagyjából átnézi a fórumot, hogy a módosított hozzászólás valóban megfelel-e a fórum eredeti témájának? Remélem ezt te sem gondoltald komolyan. Tusomásom szerint a moderátornak ez (abban az esetben) nem feladata."

Ez így van. De nem mindegy, hogy mikor megnyitják a topicot, 5 percen belül lezárul a szerkeszthetőség és utána már csak az új hozzászólásokat kell jelenteni a moderátoroknak, illetve figyelniük pörgősebb/flamegyanúsabb topicoknál, vagy bármilyen ártatlan, régi, de elhagyatott topicot telepakolnak mindenféle spammel majd az újoncok. Mivel első hozzászólásról van szó, még a lista elejére sem kerül a topic. Szépen ott marad a háttérben, úgyis az a lényeg, hogy a keresőrobotok és néhány balek lássa, aki bedől neki.

(#12038) westlake válasza Penge_4 (#12037) üzenetére


westlake
félisten

Nem értem. Még mindig arról beszélek, hogy egy sima fórumozó állandóan módosíthassa a kezdő hozzászólást. NE bárki, csak aki nyitotta a topikot.

Play nice!

(#12039) Troy. válasza westlake (#12038) üzenetére


Troy.
addikt

Szerintem ez egy jó ötlet!

.

(#12040) Troy. válasza canniball (#12027) üzenetére


Troy.
addikt

Ez teljesen logikus.

üdv

.

(#12041) pepe091 válasza westlake (#12038) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ez most is megteheted. Írsz egy téma összefoglalót, amit bemásolsz a Próba topikba, majd linkeled a Modkerbe, hogy rakják be az adott topikba összefoglalónak. Szerintem ez egyáltalán nem bonyolult..

(#12042) grabber válasza pepe091 (#12041) üzenetére


grabber
addikt

pepe091(#12041): Jobb mintha,valaki percenként akarná módosítani az első hsz-t.Inkább ritkábban,de akkor szabályzottan és átgondoltan egy moderátorral.

Prohardver (#1): Lesz rá lehetőség,hogy az új forum motorban,ha több hsz-ra akarok válaszolni egy válaszban,akkor ki tudjak jelölni több hozzászólást?
Úgy képzelem el,hogy rákattintok valakinek a válaszára,utána amikor írom az új hsz-t,akkor már nem csak az a hsz jelenik,meg hanem még az utolsó 20 hozzászólás is,ahol azon belül is rákkatintok valakinek a válaszára akkor behelyettesíti a nevét és a hsz sorszámát.

(#12043) pepe091 válasza grabber (#12042) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ez a felvetés viszont nagyon jó. Sokszor szó volt már róla, hogy ha sok embernek válaszol valaki, akkor értelemszerűen ne írogasson 10 új hozzászólást hanem írja egybe. Ezt több modi is szokta jelezni, én is szoktam szólni a tagoknak, hogy így válaszoljanak, de erre jönnek az Alapelveket lobogtatva, ami annyit mond, ha néhány szavas választ adsz több embernek, akkor egy hozzászólásban tedd.
Az meg nagyon macera hogy egyesével linkelgetni a hozzászólásokat amire válaszol az ember. Én simán csak a hsz számát meg az illető nevét másolom, félkövér, és kész.
Viszont ha mindez linkelve, és automatikusan is történhetne, az nagyon nagyon jó lenne!

(#12044) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#12037) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"elhagyatott topicot telepakolnak mindenféle spammel majd az újoncok"
Hogy jön ez ide?

"Mivel első hozzászólásról van szó, még a lista elejére sem kerül a topic. Szépen ott marad a háttérben, úgyis az a lényeg, hogy a keresőrobotok és néhány balek lássa, aki bedől neki."
Te miről beszélsz, ember? :DDD Látom nálad még másnap is tart az értetlenkedés, hogy miről is beszélt westlake, vagy mi nem értünk téged. Szerinted maga az első hsz. vagy épp a témaösszefoglaló a balekság? :Y Ezt nehéz lesz alátámasztanád bármi értelmes érvvel, anélkül, hogy ne inkább ez a vélemény legyen a balekság ;), de megpróbálhatnád.

Ezzel a hsz.-eddel még egyet is értettem - hogy nem biztos, hogy bölcs dolog a topicindítóra bízni az állandó szerkesztést, aki lehet valóban egy magát homokozóban érző újonc, és inkább lehetne kijelölni emberkéket, akik az adott topicért felelősek (bár feltételezem, ezt a mostani rendszer még ebben a formájában nem támogatná, hogy a moderátori jogkör csak egy adott topicra vonatkozzon), de sajnos később úgy látszik, elgurult a gyógyszer.

Sk8erPeter

(#12045) westlake válasza Sk8erPeter (#12044) üzenetére


westlake
félisten

Ha a dolog így van, akkor ez megoldás lehet a "problémámra". Nem vagyok tapasztalt fórumozó, így erról nem tudtam.

Play nice!

(#12046) Sk8erPeter válasza pepe091 (#12043) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ezt több modi is szokta jelezni, én is szoktam szólni a tagoknak, hogy így válaszoljanak, de erre jönnek az Alapelveket lobogtatva, ami annyit mond, ha néhány szavas választ adsz több embernek, akkor egy hozzászólásban tedd."

És tökéletesen igaza van azoknak a tagoknak! Az emiatt való cseszegetésnek valami teljesen beteges megszokás a forrása, vagy épp a frusztráció, hogy azokat a tagokat is cseszegették egykor, akik emellett az "okádjunk mindent egy hozzászólásba, hadd legyen undormány és követhetetlen az egész"-dolog mellett kardoskodnak. Ha a moderátor emiatt izélget, akkor nyugodtan lehet hivatkozni az alapelvekre, amik valóban cseppet sem szólnak arról, hogy egybe kellene okádni a hsz.-eket, csak valóban akkor, ha 1-2 szavas választ adsz.
NEM, attól, hogy külön címzed a hozzászólásokat, hogy ANNAK REAGÁLJ, AKINEK SZÓL A HSZ., NEM lesz áttekinthetetlen a fórum. IGEN, attól, hogy mindenkinek szépen külön megcímzed, SOKKAL KÖVETHETŐBB lesz a fórum, hiszen visszakövethető az előzmény. NEM, semmi előnye nincsen, ha undorító módon egybehányod a külön-külön válaszokat, legfeljebb lespórolsz néhány pixelt (minek?! Kinek hiányzik az a pár pixel?). IGEN, a Prohardver adatbázisa elbírja, hogy a külön címzett hsz. miatt plusz egy (vagy több) rekord még bekerüljön pluszban.
Nem szól tehát túl sok érv amellett, hogy valaki egybeokádja a több embernek szóló hozzászólását, hacsak nem az, hogy egy hsz.-ből így lehet undorítóan nagydarab hsz., nem lehet visszakövetni a szálat (sokan elkövetik azt a hibát, hogy csak bedobják a nevet, még a megválaszolt hsz. azonosítóját sem írják; de még ha írják is, nem linkelik, ami tökéletesen érthető, mert rendkívül macerás), valaki arra gerjed, hogy megspórolt pár pixelt, meg külön rekordo(ka)t az adatbázisban.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12047) Sk8erPeter válasza westlake (#12045) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pedig ez régóta így van, ebben igaza van. :K
Próba topic
Modker topic

De egyébként eddig is fordulhattál akár a teljes megírt hsz.-szel a modker topicba, és szépen megkérhetted, hogy tegyék be az első hsz.-be, és meg is tették. Úgyhogy itt az újdonság legfeljebb az, hogy a Próba topicból közvetlenül linkelheted, és próbálgathatod, hogy fog kinézni (viszont sajnos az 5/15 perces módosítási korlátozás erre a topicra is érvényes). :)

Sk8erPeter

(#12048) pepe091 válasza Sk8erPeter (#12046) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Erre csak ennyit tudok mondani: [link] ;]
Te is "pixelspóroló vagy"....
Egyébként szerintem marha zavaró, ha valaki mondjuk kérdez valamit, és több embertől érkezik akár másféle ötlet, akkor a kérdező lenyom egymás után 5 HSZ-t, akár néhány sorban is válaszolva, ezzel telenyomva a topikot.

A HSZ számra hivatkozás szerintem simán követhető, mert jórészt, ha ilyen válaszadás van, akkor a HSZ-ek amikre reagál az illető, még a közelben vannak, így csak oda kell görgetni...
Pont ezért mondtam, hogy jó lenne egységesíteni, mert nem csak én, de több modi is szokott ezért szólni, ha így válaszol valaki..

[ Szerkesztve ]

(#12049) canniball válasza Sk8erPeter (#12032) üzenetére


canniball
nagyúr

Hogyhogy mi? Nyilván mobil nézetben alacsonyabb az adatforgalom.
Mod. Látom közben már segített jerry. :)

grabber!
Ez már korábban is felmerült, de úgy tűnik vagy a lista vége felé van vagy túl bonyolult lenne a kivitelezése.

pepe091!
Szvsz sokkal zavaróbb, hogy amikor rákeresek valamire egy topikban és így egybe vannak hányva a válaszok akkor veszett macerás visszakövetni a szálat.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12050) grabber válasza Sk8erPeter (#12046) üzenetére


grabber
addikt

Ha valakiknek válaszolok,akkor csak megítélhetem,hogy egy hsz-ba menjen vagy se.Lehet nem is kell visszakövetni,mert más kevésbé érintett a témában és akinek válaszolok az tudni fogja,mire válaszoltam.
Nem átláthatóbb így,de ha én úgy gondolom nem is kell átlátni annál a válasznál,akkor a lehetőséget megadhatnánk ennek.Engem felettébb idegesít,ha valaki másodpercenként válaszol egy szavas válaszokkal 20 embernek.Így mindennel,csak tartalommal nincs megtöltve a képernyő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.