Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Nem tapasztalt valaki bugot a PH! és a lapcsaládhoz tartozó oldalak RSS-ében iPhone-on? Bármilyen olvasóval próbálkozok, csak a hírek bevezető szövege jelenik meg, a többi nem. iPhone topicban is panaszkodtak már egy páran, de senki sem válaszolt. :F

(#7002) Ringman


Ringman
nagyúr

Hello!

Nálam a prohardver Opera 10 alatt (+adsweep) belépésnél és üzenetküldésnél/hozzászólásnál nem lép vissza arra az oldalra, ahonnan beléptem/ ahova üzenetet küldtem, hanem megáll a "sikeres hozzászólás..." ablaknál.

[ Szerkesztve ]

(#7003) Viktor0610 válasza Jhonny06 (#7001) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet, azért, mert a programozók közül senkinek nincs olyan eszköze, amin ki tudná próbálni? :D

Samsung Galaxy A54

(#7004) puttputt válasza Ringman (#7002) üzenetére


puttputt
őstag

Ez Firefoxon is előfordul. Nyiss meg egy új böngészőt, ott elviekben már az oldalnak kell fogadnia, ha minden igaz.
A cookie-törlés is segíthet, aztán újraindít és már jónak kell lennie.
Esetleg még egy (amit én szoktam alkalmazni ilyenkor), hogy beteszed könyvjelzőbe, majd a leakadásnál a könyvjelzőből töltöd be, akkor be kell jönnie.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#7005) Ringman válasza puttputt (#7004) üzenetére


Ringman
nagyúr

Köszi a választ!

Úgy oldottam meg, hogy Iron-t használok, mikor bejelentkezek prohardverre. :)

(#7006) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A szakmai és az off-topic részben ha úgyse nyílhat(na) topik, az új fórumtéma nyitása linket ki lehetne onnan venni? Ha meg valami nagyon a két témakörbe való lenne, akkor át lehessen helyezni az adott topikot.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7007) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Tulajdonképp nem tudom hova tartozik ezért tettem ide fel a kérdést:

A Fórumkereső már nem linkeli többé a PH!t? Friss hozzászólásokra nem talál semmit, de a pár hónaposakra igen. Csak azért zavar mert a PH! keresője sem talál semmit ha nem topikra hanem egy kifejezésre keresek a hsz-eken belül

(#7008) Winner_hun válasza Csakénvagyok (#7007) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hol, mire, hogyan keresel rá a PH-nál?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7009) Csakénvagyok válasza Winner_hun (#7008) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

PL ezt

(#7010) Winner_hun válasza Csakénvagyok (#7009) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez a címlapon szereplő írásokban keres, biztos hogy ott akartál keresni? Ezzel a keresővel a teljes fórumban nem tudsz keresni egy adott szövegrészletre.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7011) Gregorius


Gregorius
őstag

Nem tudom, felmerült-e már - a gyorskeresés nem hozott eredményt - de az bug vagy fícsör, hogy a kód blokk alatt mindig van egy vízszintes scrollbar? (IE8 natív és kompatibilis módban is) Az esetek többségében teljesen fölöslegesen, letiltva.

(#7012) RaZroX válasza Gregorius (#7011) üzenetére


RaZroX
addikt

Nekem a FireFox-al semmi gond nem volt az oldalon *dicséret a PH!-nak* :R :C

This is the way

(#7013) Winner_hun válasza RaZroX (#7012) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ott is ugyan úgy ott van az a scrollbar...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7014) Winner_hun válasza Gregorius (#7011) üzenetére


Winner_hun
félisten

Direkt van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7015) Csakénvagyok válasza Winner_hun (#7010) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

De. Én a fórumban hozzászólásra akartam, de úgy hogy nem tudom a topikot amibe írva van

(#7016) Winner_hun válasza Csakénvagyok (#7015) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amit belinkeltél az a ph-s kereső, azért írtam azt, a fórumkereső meg nem ph-s fejlesztés, az oldal készítőinek elérhetőségét keresd az adott oldalon, vagy az itteni topikjuknál a nyitó felhasználó e-mail címére írj egy mailt hogy mi van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7017) Csakénvagyok válasza Winner_hun (#7016) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Kérem, tudom mi a fórumkereső, ami célzottan linkeli is a PH!t, viszont a PH! keresőjével nem tudok mit tenni.

Nah, mindegy, nem tudtam hogy van topikja

Tudom, mindennek van topikja

Szerk, nem lelem a PH!s topikját

[ Szerkesztve ]

(#7018) Winner_hun válasza Csakénvagyok (#7017) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tessék: Hozzászólás-keresés a teljes Prohardver fórumban

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7019) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Winner_hun :R

Amúgy meg ha egy felhasználót kitiltanak miért nem zárul automatikusan a blogja? Így érkezhet hozzászólás a saját bejegyzéseire, amit nem tud lereagálni.

(#7020) Winner_hun válasza Csakénvagyok (#7019) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem a blog automatikus zárása az témától függ, mert ha nem épp személyes a bejegyzés, más még esetleg tud reagálni a feltett kérdésekre.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7021) Csakénvagyok válasza Winner_hun (#7020) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Mivel személyes bejegyzésbe mindenkinek megvan a saját szabadsága mit ír, feltéve ha egyezik az alapelvekkel kitiltása után még mindig a saját a saját tulajdona a bejegyzés, de mégse tudja kezelni. SzVSz így lenne korrekt.

(#7022) Kis Joe


Kis Joe
aktív tag

Szasztok!
Lenne egy észrevételem!
Nagyon jó dolog hogy van ez a "kivel érdemes üzletelni" topic, de egy probléma van. Mindenki cs...ik értékelést irni. Tapasztalatból mondom. Rengeteg jó cuccot adtam már el és nem volt probléma, ha pedig igen az is korrektan rendezve lett. Ha viszont megnézed az értékeléeimet akkor látod hogy összesen 1 ember volt aki nem volt ahoz túl lusta hogy véleményt írjon. A hirdetésemben kiemeltem már ezt a dolgot, de úgy látszik ez nem elég hatásos.
Nekem az lenne az építő jellegü ötletem hogy valami hasonló módon kellene kiemelni ezt a dolgot mint például hogy ne utaljon előre senki.
Kössz hogy végigolvastátok a monológomat, remélem lesz változás ezügyben...
Üdv!

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#7023) Winner_hun válasza Kis Joe (#7022) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lesz értékelési rendszer;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7024) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Adj s'ten!

Nem világos, hogy ki és mi alapján dönt egy cikk megjelenéséről, annak PH-n belüli helyéről. Nyilván egy címlapos írás nem jelenhet meg azonnal, ezét is van "elbírálás alatt". Továbbá túl távolinak érzem a megjelentethetőségi kritériumok alapján a cikkírók rendelkezésére álló két opciót : címlapos és saját blog.
Javasolnék egy olyan köztes opciót, melynek választásával az író tudja, hogy cikke nem lesz kiemelt címlapos, de nem is "sikkad" el úgy, mint esetleg egy saját blogban, vagyis mehetne rögtön a helyére, a szakmai, stb...logoutra.

[ Szerkesztve ]

(#7025) bakosgabor57 válasza bakosgabor57 (#7024) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Azt hiszem, kimaradt egy lényeges dolog : az "Írni szeretnék" oldalon nem ártana némi többlet információ arról a "Címlapra szeretnék írni" alatt, hogy hol (és miért ott ahol), mikor fog megjelenni egy adott írás, mi lesz a további sorsa.

[ Szerkesztve ]

(#7026) puttputt válasza Winner_hun (#7023) üzenetére


puttputt
őstag

Az jó lesz.
Igen, valóban, nálam is kb. a 40% "pontozott" eddig, de sokan csak nagy noszogatás után, csaknem erőszakoskodnom kellett helyenként... :DDD
Arra gondoltam, hogy az értékelési rendszer működhetne "általános megbízhatósági rendszerként", így nem csak az aktuális üzleteket értékelhetné az épp aktuális üzletfél, hanem a PH többi tagja is (nyilván mindenki-minden nick csak egyszer egy embert...) jelezhetné a megbízhatóságot, hogy szimpatizál az illetővel - esetleg lehetne hozzá pár szót is írni.../a rendszer az Adatlaphoz is lehetne linkelve, illetve az "opcióknál" (-a megbízhatatlanság ilyen módon történő jelzése ez esetben talán kevésbé konstruktív, mert esetleg valaki szórakozásból, jogtalanul vagy kicsinyes visszavágásból húzna le egy illetőt, aztán kezdődne a veszekedés... :U ).
Nem tudom, ez mennyire megvalósítható, mennyire ütközne technikai, stb. akadályokba; mindenesetre köszönöm a megfontolást! :K

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#7027) Racecam válasza bakosgabor57 (#7024) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A Logouton van egy főszerkesztő, aki átnézi az írásokat, javít a külalakján, ha szükséges, tartalmi tanácsot ad, menedzseli az írást megjelenését, eldönti a megjelenés formáját (kiemelt, vagy nem) stb. Nem 10 ember foglalkozik ezzel, hanem csak egy.

A kérdésedet őszintén szólva nem nagyon értem, mert vagy saját blog, vagy címlapos írás.Ez eddig is így van. A kiemeléseket pedig nem az író ajánlja, az a főszerkesztő szuverén döntése, rengeteg szempont alapján.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#7028) Kis Joe válasza puttputt (#7026) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Még annyi hogy az értékelt is had fűzzön hozzá pár szót az alábbiak miadt:
Pl rendeltek tőlem egy fülhallgatót. A gyereknek nem kényelmes. Ez nem az én hibám mert nem tehetek róla hogy nem olyan a füle mint az emberek 80%-nak

Meg az előbb emlitett visszavágás dolog!

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#7029) bakosgabor57 válasza Racecam (#7027) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Értem és köszönöm. Egyébként a "Címlapos"-ok további differenciálására gondoltam a köztes opció alatt, ha valaki tud önkritikát gyakorolni...

(#7030) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Meglehet valahogy oldani hogy a PH! középre zárjon?
Többek közt ezért is péházok inkább ItCaffe-rol.

(#7031) Kis Joe


Kis Joe
aktív tag

Ja még annyi hogy van kb 8 pozitív értékelésem (mindenkit noszogatok már) és a phmegbizhatóságnál csak 2-t ír ki....
Nem tudom hogy hogyan működik ez....

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#7032) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Csakénvagyok: Itt megtalálod a hozzá való script-et.

Kis Joe: Ha a vevőid nem adnak rendes értékelést a topikba, akkor nem kerül fel a phmegbizhatosag oldalára a pötty.
Az értékelés pontos menete a topik első hozzászólásában olvasható.

"Megkérünk mindenkit, hogy linkelje a megkötött üzletről szóló apróhirdetést."
Ezt meg kell tanítani a vevőidnek, ha rendes értékelést szeretnél kapni.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#7033) Kis Joe válasza Ndruu (#7032) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Köszi szépen!

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#7034) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Szeretnék kérni egy új beállítási lehetőséget, ahol megadhatnék egy időtartamot, napban, az ennél fiatalabb regisztrációktól nem lehetne privát üzeneteket küldeni nekem.
Az ok: valakik összeszedték a fórumozók listáját és priviben weboldal reklámokat tolnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7035) EmberXY válasza bambano (#7034) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez nem lenne túl jó ötlet szerintem, mert speciel üzletekkel kapcsolatos leveleket sem kapnál (vagy ennyire biztos vagy benne, hogy egy bizonyos korú reg. alatt nem is üzletelsz az illetővel? Ez elég lenézően hangzik), nem beszélve arról, hogy ha valakinek pont (általad megadott kor +1) napos reggel jön meg a kedve a spam-eléshez? Mindig átállítgatnád, és a végén már csak senior tagoktól kapnál levelet?
Szerintem tiltsd le az illetőt a privát levelezésedről, mást úgysem tehetsz (egyenlőre) .

Up the Irons!

(#7036) localhost válasza EmberXY (#7035) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szerintem félreérted őt! (bambano támogatlak!!!)

Mostanában divat, egynapos regelt végigspammelni a hozzászólókat, csak azért regel, hogy privát üzenetben az arcunkba okádjon!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7037) EmberXY válasza localhost (#7036) üzenetére


EmberXY
addikt

Ezzel nem vitatkozom, de ez akkor is radikális megoldás szerintem... Esetleg azt a rendszer meg tudná oldani, hogy ha egy reg több regnek küld egy bizonyos időn belül levelet, és azok x %-ban hasonlítanak egymásra, akkor az összeset spam-ként kezelné, mivel tudtommal körlevél funkció nincs a rios-ban.. Egy kis esti programozás, és kész is...
De ha valaki egy napos reggel szeretne vásárolni, és fel akarja venni a kapcsolatot az eladóval, akkor ő is ki lenne tiltva, hiszen egyáltalán nem biztos, hogy csalóról van szó...
Vagy tán nincs igazam?

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#7038) bambano válasza EmberXY (#7035) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Aki üzletelni akar, az nem használja (ezért is lenne jó, ha mindenki magának állíthatná be). Én nem szoktam üzletelni.
Hogy tiltsak le valakit a privát beszélgetésről, ha nem tudom, hogy ki az?
Büdös parasztja beregisztrál, megspammeli az usereket majd lelép a balfenéken. Nem tudod letiltani előre, mert nem tudod, ki az. Javasoltam azt is, hogy jelentsék fel a rendőrségen, de nem arattam sikert.

A szó, amit keresel: egyelőre.

#7037: nincs. igazán radikális meg az lenne, ha kimenne egy hozzám hasonlóan kedves, nyugodt, vékonydongájú csapat az illetőhöz, és kedvesen elbeszélgetne vele...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7039) philoxenia válasza EmberXY (#7037) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem a küldés, hanem a beérkezés lenne tiltható.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7040) Winner_hun válasza EmberXY (#7037) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezért ő adná meg és nem alapértelmezett funkció lenne:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7041) EmberXY válasza philoxenia (#7039) üzenetére


EmberXY
addikt

Akkor a beérkezés... Habár mindenképpen utólag kell a leveleket átnézni, mivel az elsőt még mindenképpen kézbesítené, de szerintem megoldható lenne.... Esetleg lehetne egy "spam" mappa...

bambano: köszönöm a helyreigazítást.. egyébként ha te nem üzletelsz, akkor javaslom egy olyan fukció bevezetését, hogy privát levelezés teljes hiánya.... hiszen akkor a fórumokon nyomulsz, nincs szükséged privát levelezésre, és egyből védve lennél a mocskoktól.
Egyébként látom, hogy írtál néhány piaci hsz-t, ezek szerint csak üzleteltél valamilyen szinten...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#7042) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Abban volna logika, hogy rate limitet rakni a pü küldésbe, hogy egy regisztrációról csak óránként x darab pü mehetne ki, viszont én ezzel sem járnék jól, mivel a névsor elején lennék, Winner_hun meg igen...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7043) puttputt


puttputt
őstag

Szintén szeretném, ha erre a hozzászólásra is ránéznétek - többekkel együtt szeretnénk -, mert talán elősegíthetné a biztonságosabb üzletelési rendszert, s nem kéne máris ilyeneken gondolkodni.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#7044) Winner_hun válasza bambano (#7042) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mennyi spam privátot kapsz hogy ennyire zavar? Azért kérdezem mert engem valahogy nem érnek el ezek, szóval fogalmam sincs hogy mennyi a zavaró:)
Mondjuk a mennyiséginek én nem örülnék, valamikor nagyon mennek a privátok:U

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7045) bambano válasza Winner_hun (#7044) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mikor mennyit, változó.

Módosított javaslat: x nap alatti reggel csak kapcsával lehessen pü-t küldeni. ezt, szerintem, több meló leprogramozni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7046) EmberXY válasza bambano (#7042) üzenetére


EmberXY
addikt

Vagy esetleg alkalmazni lehetne néhány volt 3/3-ast, hogy olvasgassák a priviket, és a spameket nem engednék eljuttatni a címzetthez.
Még programozni sem kell hozzá.
Remélem, most hibátlanul írtam. :R

Up the Irons!

(#7047) localhost válasza puttputt (#7043) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"a másik baj pedig - és ezért nem kéne nagyon leoltani például engem -, hogy egy-egy ilyen csalós ügy nekünk komoly munka. mivel elég sok van, az elég sok munka. amihez a programozó kell. aki elég drága. miközben nincs gyakorlatilag semmi pénz az aprós rendszerből. ja, azt nem is mondom, hogy üdülési csekkek hirdetéséért állandóan csesztet minket az üdülési csekk alapítvány elnöke, holott marha jópofa dolog elvárni, hogy ne kerülhessen fel ilyen hirdetés, soha (nonszensz). meg is intett már minket a fogy.véd. egyszer emiatt. szóval, marha nagy szívás az aprós izélés, és ha nem termeli ki a saját költségeit, előbb-utóbb be fogom zárni. vagy fizetőssé teszem az egészet (= a bezárással)."

Erre van az előremenekülés terv!

Amikor egy kisvállalkozás eléri azt a megrendelésmennyiséget, hogy már nem bírja kiszolgálni, akkor felvesz még egy embert = beruházás!

Ha a programozó nem győzi a feladatot, bármilyen drága is, veszek mellé még egyet, ha a feladat megéri a ráfordítást, ha meg nem, akkor a feladatot, funkciót kell lelőni.

Én magyarázzam ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7048) bambano válasza localhost (#7047) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Mire fel növelje a kiadását, ha nemhogy bevételnövekedés nincs, hanem egyáltalán bevétel sincs az adott témakörből?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7049) localhost válasza bambano (#7048) üzenetére


localhost
Közösségépítő

???? ... idézet tőlem... "ha meg nem, akkor a feladatot, funkciót kell lelőni."

Légyszíves olvasd el még egyszer mit írtam, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7050) Winner_hun válasza localhost (#7049) üzenetére


Winner_hun
félisten

bambanő elmbambult, előfordul:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.