Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) ledgeri válasza lezso6 (#22000) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ő írta "azt is megnézem akár mobilon is, hova mutat a link"

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22002) lezso6 válasza ledgeri (#22001) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mobilon én hosszan szoktam rányomni a linkre, s akkor kiírja.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22003) Intruder2k5 válasza ledgeri (#22001) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rányomsz a linkre, tartod nyomva, akkor felugrik egy párbeszéd panel, ahol látod a linket is. Ha nem tetszik, akkor mellé klikkelsz valahova és eltűnik.

(#22004) Zsolt,72 válasza ledgeri (#22001) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Mobilos előnézet, a nevedre nyomva és úgy is tartva ezt látni: [kép] 🙂

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15

(#22005) Intruder2k5 válasza Zsolt,72 (#22004) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ezt látom: [kép]

(#22006) Zsolt,72 válasza Intruder2k5 (#22005) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Nálam Safari fut (iOS). :)

 iPhone 15

(#22007) cof válasza lezso6 (#21998) üzenetére


cof
veterán

Megvan az oka. A felugró sütis adatkezelés cuccot ha nem fogadod el akkor nincs reklám ott, ha elfogadom akkor van.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#22008) macilaci78 válasza ledgeri (#21999) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hosszan rámutatotk, "megnyitás új lapon" menü előjön és akkor már látszik az URL eleje.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22009) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok
Azt nem lehetne valahogy megoldani, hogy az új, még nem látott hirdetéseken legyen valami jelzés (hardverapro)?
Illetve hogy több keresést lehessen elmenteni, amire email értesítést kaphatnék?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#22010) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mindenki: :R ! (nem vagyok nagy mobilos :B )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22011) Sz.L.


Sz.L.
aktív tag

Mindenek előtt nagy tisztelet a PH munkatársainak! :R
Szeretnék megosztani veletek egy gondolatot, illetve egy apró észrevételt, amely motoszkál bennem már egy ideje. Több, mint 14 éve (lassan 15) regisztráltam az oldalra és folyamatosan nyomon követem a PH-t, valamint a kapcsolódó oldalakat, de a jelenlegi rang és szabály rendszer alapján nincs jogom "egyéni arcképre". Lehet, hogy érdemes lenne valamilyen fizetős megoldást is bevezetni a hasonló tagok részére, mint én. (pl.: Egy kibővített prémium tagság egyéni arcképpel /felárért/, minimum 10 év regisztráció esetén.) Természetesen, a 3 évenkénti változtatás és az elbírálás maradna.

Ez csupán egy ötlet, de lehetne ez egy plusz bevételi forrás is.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#22012) Kalandor válasza Sz.L. (#22011) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akik készítik az arcképeket, ők is önkéntesek, így hiába fizetnél az arcképekért.

(#22013) macilaci78 válasza Sz.L. (#22011) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van lehetőséged 1 nap napos reggel és 0 hsz-szel is egyéni arcképre is. Nem kell hozzá más, csak 10 címlapos, szakmai cikk (fele kiemelt) a Logouton, ÉS nem volt kitiltás, figyelmeztetés.

Kalandor: nem csak az arcképgyárosok tudnak arcképet készíteni. Tudott infó, hogy mi a formátum, méret, milyen témák tiltottak, stb. Bárki megcsinálhatja.
Sz.L.-nek szerintem mindegy, milyen jogcímre fizet, a kérdése csak annyi, hogy pénzért lehet-e egyéni arcképe? Hogy pénzért készítik-e el, vagy pénzen megváltható a jogosultság, az számára mindegy.
És itt utalok arra vissza, amit oly sokszor láttam már leírva: az egyéni arckép nem jog, hanem kiváltság. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22014) Kalandor válasza macilaci78 (#22013) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kalandor: nem csak az arcképgyárosok tudnak arcképet készíteni. Tudott infó, hogy mi a formátum, méret, milyen témák tiltottak, stb. Bárki megcsinálhatja.
Csak az a pár ember tud megfelelő minőséget csinálni.

(#22015) macilaci78 válasza Kalandor (#22014) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem kétlem, hogy az ország legjobb grafikusait tömöríti ez a szűk és elit kör, csak hiszem, hogy vannak rajtuk kívül is páran, akik megütik a szintet. Az fura lenne, ha ezek az avatarok jelentenék a szakma csúcsát. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22016) Kalandor válasza macilaci78 (#22015) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Körömnyi képeket, amelyek illeszkednek 1000 másikhoz, csak ez a pár ember készít. Ha hozol még embert, aki csinál ilyeneket ingyé', akkor adok csokit :R

(#22017) Sz.L. válasza macilaci78 (#22013) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

"Van lehetőséged 1 nap napos reggel és 0 hsz-szel is egyéni arcképre is. Nem kell hozzá más, csak 10 címlapos, szakmai cikk (fele kiemelt) a Logouton, ÉS nem volt kitiltás, figyelmeztetés."

Lehet, hogy megpróbálkozom vele, de elsőre ez nem tűnik túl egyszerűnek. Vagy marad a másik lehetőség miszerint, már csak 649 db szakmai hozzászólásra van szükségem. :)

Sz.L.-nek szerintem mindegy, milyen jogcímre fizet, a kérdése csak annyi, hogy pénzért lehet-e egyéni arcképe? Hogy pénzért készítik-e el, vagy pénzen megváltható a jogosultság, az számára mindegy.
És itt utalok arra vissza, amit oly sokszor láttam már leírva: az egyéni arckép nem jog, hanem kiváltság. :R

Ennek egy másik nézőpontja, hogy én például szívesen fizetek a prémium tagságért. Viszont nem azért, mert bármelyik prémium funkció érdekes számomra, hanem azért, hogy támogassam az oldal működését. Ez amolyan elvi dolog nálam.
A kiváltság az valóban kiváltság, csupán kérdés számomra, hogy akinek az 1000 db kommentjéből 40% nem kifejezetten "építő jellegű", abban az esetben is beszélhetünk kiváltságról? :B

[ Szerkesztve ]

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#22018) Sz.L. válasza Kalandor (#22012) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Nem tudtam, hogy önkéntesek. :B Ez esetben, nem releváns a bevételi forrás opció.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#22019) macilaci78 válasza Sz.L. (#22017) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem írta senki, hogy a szabályok jók, vagy hogy ésszerűek. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22020) macilaci78 válasza Kalandor (#22016) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Eddig csak azt írtad, hogy csak a jelenlegi gárda tudja megcsinálni, most már ingyen kell. Ha hoznék ilyent, gondolom, előkerülne még valami, hogy ne kapjak csokit. :N Nem baj, úgyis fogyózok. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22021) Sz.L. válasza macilaci78 (#22019) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

:)

Részemről csak egy ötlet volt a dolog. Amúgy sem aggódok, hiszen ha ~15 év alatt "össze tudtam szedni" 351 db szakmai hozzászólást, akkor a maradék 649 db már csak ~27,74 év. :DDD
(Bízom benne, hogy a szabályrendszer nem fog változni. :DDD )

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#22022) koxx válasza Sz.L. (#22021) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Évente 23 post, szóval nem vagy aktív a fórumon. Ilyenkor mindig az merül fel bennem, hogy ez esetben mi értelme van az egyéni avatarnak :F Van aki 1 óra alatt ír ennyit. (a fele persze off és haszontalan, de aktív)

(#22023) Sz.L. válasza koxx (#22022) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Ahogy írtam, ez csupán egy ötlet volt részemről egy összekapcsolt támogatási lehetőséggel. Nem ragaszkodok hozzá foggal-körömmel. Ezért is poénkodtam el. :)

Egyébiránt azt gondolom, hogy akik 10-15 éve regisztráltak, nyomon követik az oldalt, azoknak is lehetne lehetőséget biztosítani az egyéni avatárra. Mivel valóban nem tudnak olyan aktívak lenni mint mások, így akár lehetne feláras prémium csomagban.

Szerintem jó néhány tag van, aki a munkája miatt nem tud online/kellően aktív lenni a komment szekcióban és nem tud olyan színvonalú logout cikket írni, ami megütné a megfelelő minőségi szintet.

Szóval köszönöm, hogy elolvastátok. Ezek voltak az észrevételeim. :R

[ Szerkesztve ]

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#22024) Kalandor válasza macilaci78 (#22020) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem merült fel bennem, hogy te nem tudod, hogy ők is önkéntesek.

(#22025) macilaci78 válasza Kalandor (#22024) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Voltaképp mindegy, hogy mennyibe kerül egy arckép, nem ettől függ a használata.

Sz.L.: a legutóbbi változással megengedőbb lett a rendszer, elvégre az őstag alatti ranggal is el lehet érni a jogosultságot, ami kevesebb hozzászólásszámot jelent, viszont hosszabb időt. Még egy-két ilyen változás, és a jelenlegi hozzászólásaid mennyisége elégendő is lehet és addigra talán a regisztrációd is elég régi lesz hozzá. :D

koxx: sok fórumozó van read only-ban, esetleg csak egyes topikokat követ aktívan.
Sok olyan vád, vagy vélemény van, miszerint a címlapos írások minősége elmarad attól, amire a régi motorosok emlékeznek.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22026) cof válasza Sz.L. (#22023) üzenetére


cof
veterán

Szerencsére nem lehet mindent pénzért megvenni. Szerintem van annyi topik a PH-n, hogy mindenki megtalálja a maga érdeklődési körét amivel tudja gyarapítani a hsz-eit. Nekem pl. nem is lehet egyéni mert ki voltam tiltva a fórumból? Bár én ilyenre nem is emlékszem, na mindegy annyira nem is izgat. A számlálás valóban nem működik valami hatékonyan, mert pl. ez a hsz. [link] is ugyanannyit ér mint egy "Okés, köszi.". Amúgy csomó szakmai topik van ahol 90% nem is szakmai hozzászólás, ahova én járok kb. Digi TV/Net, Vodafone... Ilyen helyeken hamar megugorható a követelmény, van akinek sikerült félisten rangot is összegyűjtenie így, pedig nem sok (semmit) szakmait tesz hozzá a témákhoz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#22027) Kalandor válasza macilaci78 (#22025) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem mindegy. Térítésmentes, ezért nem megfizethető.

(#22028) macilaci78 válasza Kalandor (#22027) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ettől van értéke. :K

cof: Ha jól tudom, mindig elbírálják az egyéni arcképért folyamodót. Nyilván vannak súlyosabb és kevésbé súlyos bűnök, amit szankcionáltak, illetve gondolom, az azóta tanusított jó magaviselet is nyom valamit a latba.
A fórumozók is emberek, hibázhatnak, tanulhatnak is belőle. Vagy van egy konzekvens, határozott véleményük, ami nem teljesen vág egybe a fórum működésével és kitartanak mellette. Nem kell mindenkinek egyfelé néznie.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22029) Gardaai válasza macilaci78 (#22028) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ha feladok egy fizetett hirdetést, akkor az első auto up el van pazarolva, hacsak nem 8:00 előtt adom fel. Nem lehetne ez a feladás pillanat +1 óra? Hiába állítottam utólag 16:00-ra a második up-ot pedig 20:00-ra, az első már végre lett hajtva.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#22030) lezso6 válasza Gardaai (#22029) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nincs elpazarolva, mert amit "vesztesz" az első csonka napon, azt "megkapod" az utolsó csonka napon.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22031) Gardaai válasza lezso6 (#22030) üzenetére


Gardaai
senior tag

Az igaz, viszont már úgymond nem ér annyit az az up, mint frissen.
De értelek, meg azt is, hogy a userek 99%-a nem is törődik ezzel és így egyszerűbb a többségnek beállítani. Akkor nem szó'tam. :B

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#22032) gban


gban
Közösségépítő

Tudom hülye ötlet...
Szerintem hasznos lenne ha a felhasználó regisztráció óta eltelt ideje alapján is sorba lehetne rendezni a hirdetéseket.
Többek között hamarabb megtalálhatók lennének a csalók így, de talán más haszna is lenne.

Postázást nem vállalok.

(#22033) Gardaai válasza gban (#22032) üzenetére


Gardaai
senior tag

Frissen regisztrált fiók, nem egyenlő a csalóval. :U

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#22034) Kalandor válasza gban (#22032) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Túl sok lenne a false alarm.

(#22035) gban válasza Gardaai (#22033) üzenetére


gban
Közösségépítő

Senki nem mondta hogy egyenlő. Egy szóval nem mondtam hogy az újonc az csaló is, csak azt írtam, segítené a keresést.
Könnyebb lenne unalmas időkben rálelni azokra a hirdetésekre amik egyértelműen átverések.

Kalandor: aki erre használná a szűrést, ami tuti nem sok user, és még jelezné is, annak csak lenne annyi esze hogy alaposan utánanéz a dolgoknak.
Nem írom le a leggyakoribb jeleket, hogy ne tanuljon belőle egy csaló se, de megérem a nemleges választ :R

Postázást nem vállalok.

(#22036) macilaci78 válasza gban (#22032) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van pár akár 10+ éves regisztráció látszólag nulla aktivitással: se hsz, se hirdetés, de az elmúlt pár hétben volt a legutóbbi belépése.
Ezek szerint ő megbízhatóbb, mint egy egy hónapos reg 0 hsz-sal, 10 pozitív értékeléssel és 2 aktív hirdetéssel?

De itt vagyok én, 18 éves reg, 19 értékelés, azaz évi átlag 1.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22037) gban válasza macilaci78 (#22036) üzenetére


gban
Közösségépítő

Megint egy félreértelmezés, olyan állítás amiről szó se volt.
Itt arról van szó (ma is volt rá példa, videokártya eladó, a képen látható, netes képpel, típus nélkül, 260k, ki is szúrták, ki is tették), hogy 5 perces reg, csak azért hogy feltegyen egy átverést - ezek megtalálása, tartalmuk alapján kiszűrése, megtalálása lenne egyszerűbb.
Akárhányszor olvasom a felvetésem, még csak hasonlót se látok benne mint amiket a válaszban emlegettek…

Postázást nem vállalok.

(#22038) macilaci78 válasza gban (#22037) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igazad van, ezt a problémát nem tudom átérezni. A legtöbb, amit PC-re költöttem egy összegben, az ennek a fele, a jelenlegi konfigom. :B

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22039) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Akármennyire is bevezetést követő, de maximálisan köszönöm/köszönjük a sötét témát! :U :U Végre.. a semmilyen kontrasztok, kisebb fényerőnél este mobilon főleg kezelhetetlen volt. Hiába hibátlan a szemem, kifolyt a kijelzőre :DDD PC-n is ami lehet nekem sötét módban van. Végre a PH is.

(#22040) Gardaai


Gardaai
senior tag

Szerintem csak én vagyok ekkora szerencsétlenség, de újfent sikerült az auto up előtt nagyjából 1.6mp-el uppolnom. :U
Nem lehetne, hogy amikor 1-5-10 percen belül vagyok, akkor ugorjon fel egy megerősítő ablak, hogy hamarosan automatikusan up-olódik, biztos szeretnéd? :DD

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#22041) 0xmilan


0xmilan
addikt

Ha egy oldalon belul valaszolnak egy 40-nel korabbi hozzaszolasra, akkor tok jo lenne, ha az a link egy anchor(?) lenne ami csak feldob az adott hozzaszolasra, nem egy uj tabon tolti be teljesen ujra.
Lehetne ugy is, hogy csak a link '#' resze lenne egy horgony, a tobbi (a szam) meg a sima link, hogy azert megmaradjon a megszokott, fo funkcio.
Csokkentene a folosleges oldalbetoltesek szamat es talan javulna a UX is.
Az biztos, hogy en nem szeretek igy szamokat hasonlitgatni, hogy megtalaljam, hogy akkor most melyik hsz.-re irt valaszt olvasom... Ha kettovel folotte van, akkor meg oke, egyertelmu, de ha 2 oldalt kellene felgorgetnem, akkor mar inkabb megnyitom uj tabon, mert gyorsabb, de eleg "pazarlonak" erzem.

(#22043) gban válasza 0xmilan (#22041) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ennek mondjuk az az előnye is meglenne hogy az eredeti kérdésre adott, alatta lévő válaszok is láthatóak lennének.
Ez olyan formában is hasznos lenne ha az eredeti post nem azonos oldalon van a válasszal, vagyis 'odaugrás' helyett betöltődhet új lap, de nem csak az eredeti post lenne látható hanem az utána levő hozzászólások is.

Postázást nem vállalok.

(#22044) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

most már topik alján és tetején is van reklám. nekem lefele jönnek a friss hsz-ek. mikor az aljára érek (PC-n) és kattintanék az oldal alján lévő "házikó" melletti Fórumok linkre, állandóan akkor töltődik be az alsó reklám, amire így rákattintok.
nem lehetne beállítani, hogy az alsó reklám is betöltődjön az oldallal egyszerre?

(#22045) macilaci78 válasza Sanyi.mTs (#22044) üzenetére


macilaci78
nagyúr

amire így rákattintok - reklámbevétel, komolyan az a kérdésed, hogy nem lehetne-e kevesebb bevétele az oldalnak? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22046) Kalandor válasza Sanyi.mTs (#22044) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A reklámkiszolgálást (ahogy jellemzően más weboldalakon is) nem mi végezzük, hanem külső szerverről jön. Ennek lehet csúszása, ha mi túl gyorsak vagyunk. Sajnálom :(

Viszont azt kértem lezsotól, hogy az alsó navit tegye a reklám fölé, így nem kattintasz félre, ha később töltődik be.

(#22047) gyulaszu válasza Kalandor (#22046) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Ezekhez a reklámokhoz lenne nekem is egy észrevételem:
Amikor külföldön vagyok, gondolom észreveszi az IP-cím alapján, elkezd onnan a környékről származó reklámokat ömleszteni.
Namárost, ha Németország, akkor még ok is (mert értem). De ha egyiptomi nyaralás, akkor igazából semmi értelme arab betűs reklámokat nyomatni számomra.
Nem lehet a reklámszolgáltatóval olyan egyességet kötni, hogy az oprendszer vagy böngésző nyelve alapján ömlessze rám a reklámokat? :R

gyulaszu

(#22048) Kalandor válasza gyulaszu (#22047) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezek nem ilyen egyszerű dolgok, nem is rajtunk múlnak. Ami rajtunk múlik, azt megcsináltuk, a navi már a reklám fölé is lett téve, így nem lehet félrekattintani emiatt.

(#22049) gyulaszu válasza Kalandor (#22048) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Tiszta sor....
Végülis a reklámszolgáltató lelke rajta, hogy abszolút érdektelen/érthetetlen reklámokat nyomat számomra.

gyulaszu

(#22050) Sanyi.mTs válasza Kalandor (#22046) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Köszi. Így sokkal jobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.