Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Légyszi ne offoljatok, köszi!

(#20652) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

Sziasztok!

Lehet hogy volt már róla szó, de Hardveraprón a jegelt hírdetéseknél szerintem le lehetne lőni az upolást, vagy legalábbis az automatikusat (így azért a manuális lehetősége megmaradna). Csak azért gondolom, mert én nem sok értelmét látom annak hogy megy az up ha már elkelt a termék illetve amikor eladási fázisban van, kikapcsolni meg ugye nem lehet (én legalábbis nem találtam rá módot).

(#20653) Intruder2k5 válasza whiteman0524 (#20652) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ha már elkelt, akkor archiválni kell és kész. Értékelni lehet ezután is, egészen a lejáratot követő 30 nap elteltéig. Az Auto UP pedig fizetett szolgáltatás, amíg a hirdető nem archiválja a hirdetést, addig szolgáltatni kell.

(#20654) whiteman0524 válasza Intruder2k5 (#20653) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Üdv!

Ok, köszi a választ! A 30 napos dolgot nem tudtam, ma is okosabb lettem :)

(#20655) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Az megoldható valamilyen formában, hogy a mindenféle (https, http, ftp, www, stb.) fórumra vagy hirdetés leírásba bemásolt URL automatikusan kattinthatóvá váljon? Szerintem apró, de tök hasznos újítás lenne, főleg mivel az utóbbi időben egyre többen lusták a link gombot használni. Legalábbis én így tapasztalom. :)

Tehát pl. a felső link automatikusan az alsóvá változna.

https://prohardver.hu/forum/index.html

https://prohardver.hu/forum/index.html

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20656) 0xmilan válasza Bjørgersson (#20655) üzenetére


0xmilan
addikt

++
Szerintem en is kertem mar.

(#20657) macilaci78 válasza Bjørgersson (#20655) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A sötét móddal fej-fej mellett halad a fejlesztése. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20658) 0xmilan válasza macilaci78 (#20657) üzenetére


0xmilan
addikt


:P
A dark reader add-on egesz jo eredmenyeket hoz (nem csak itt).

Amugy erdekes viszont, hogy csak ezen az oldalon masodpercekig tart, mig rendesen betolti az egesz oldalt az add-on hasznalata mellett. Ilyen darabosan jonnek a divek. Ennyire optimalizalatlanul lenne felepitve a forum megjelenese? Mindenhol mashol instant betolt a sotet moddal.
Szivesen csinalok videot, ha nem ertheto.

[ Szerkesztve ]

(#20659) #69523456


#69523456
törölt tag

Örülnék, ha lehetne szűrni az üzleti( fizetett) és az ingyenes hirdetések között. Nem vagyok kiváncsi a skalpolókra! Teljesen elárasztották a hirdetői felületet. Most úgy próbálok keresni, hogy a több száz hirdetést feladókat meg se nézem, csak azokat figyelem, akik bőven száz alatt adtak fel hirdetést. Sokkal egyszerűbb lenne, ha ezt egy kattintással megtehetném. Nem azzal van bajom, hogy fizetett a hirdetés, hanem azzal, hogy ezek döntő többsége felvásárolja az olcsóbb termékeket, majd árat emelve azonnal meghirdeti, esetleg komplett gépbe épitve árulja busás haszonnal.

[ Szerkesztve ]

(#20660) Kalandor válasza Bjørgersson (#20655) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Továbbítottam.

(#20661) Kalandor válasza #69523456 (#20659) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Olyan biztosan nincs, nem volt és nem lesz sehol sem, hogy a fizetett hirdetéseket ne jelenítse meg :)

(#20662) #69523456 válasza Kalandor (#20661) üzenetére


#69523456
törölt tag

Nem azt mondtam, hogy ne jelenitse meg, hanem azt, hogy én dönthessem el, hogy akarom-e látni őket!!! Nem akarom, mert többségük nyerészkedő scalper!!! A bányászok mellett ők a felelősek a botrányos videókártya árakért többek között. Értem én, hogy nektek jó a fizetett hirdetés, de nekünk meg nagyon nem jó a jelenlegi videókártya helyzet.
Az ilyen hirdetésekről beszélek például: " ASRock Challenger D 6600 - 100 db"

[ Szerkesztve ]

(#20663) Kalandor válasza #69523456 (#20662) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem azt mondtam, hogy ne jelenitse meg, hanem azt, hogy én dönthessem el, hogy akarom-e látni őket!!!
Ez ugyanaz a hirdető szempontjából nézve. Azért fizet, hogy ott legyen. Ha nincs ott, nem fizet.

Értem én, hogy nektek jó a fizetett hirdetés, de nekünk meg nagyon nem jó a jelenlegi videókártya helyzet.
Nem csak nekünk jó, hanem neked is jó, mert a befizetéseik nélkül nincs Hardverapró.

(#20664) asdf_ válasza #69523456 (#20662) üzenetére


asdf_
veterán

Ennek csak egy megoldása van, hogy ilyenektől nem vesz senki semmit és akkor rájuk rohad. Csak sajnos hazánkban a tudatos fogyasztói magatartás kb. nem létezik és tíz fillér árelőnyért inkább nem mondom, kivel és mit csinálna mindenki :(.

(#20665) Balion válasza #69523456 (#20662) üzenetére


Balion
senior tag

Görgess át a fizetett hirdetéseken, ha zavarnak. Az előre sorolt hirdetéseken elég egyszerű átugrani, mert jól láthatóan el vannak választva a nem előre soroltaktól.

[ Szerkesztve ]

(#20666) Bjørgersson válasza Kalandor (#20660) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Király, köszönöm. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20667) #69523456 válasza Kalandor (#20663) üzenetére


#69523456
törölt tag

Azt hiszem pontatlanul fogalmaztam... Nem a fizetett hirdetéssel van probléma, én is feladhatok ilyet időnként, ha gyorsabban szeretném eladni az eladásra szánt terméket. Nem ezzel van bajom, hanem azokkal a hirdetőkkel akik folyamatosan, ipari mennyiségben hirdetnek. Van olyan közöttük, amelyik naponta több tucat hirdetést ad fel, sokszor egy egész oldal ezzel van tele. Ezeket lenne jó valahogy szűrni egy kattintással. Tehát nem azt mondtam, hogy ne lehessen látni ezeket, nincsenek alapból eltüntetve, viszont kikapcsolható.
Nem csak az itt a kérdés egyébként, hogy ezek a hirdetések tartják-e el a Hardveraprót, hanem az is, hogy mi van azokkal akik nem tisztességesen kereskednek-e? Esetleg ez utóbbi nem számit?
Azt elismerem, hogy nem lehet egyszerű ennek megvalósitása, ha egyáltalán lehetséges. Marad a scalperek kerülgetése. Remélem egyre többen gondolkoznak úgy, mint "asdf_", és nem vásárol tőlük senki egy idő után.

[ Szerkesztve ]

(#20668) macilaci78 válasza #69523456 (#20667) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Te nem érted. Amíg az ÁSZF-kel nem megy szembe, addig pénz beszél, és azt mondja, hogy "ide nézz"!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20669) Intruder2k5 válasza #69523456 (#20667) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most komolyan elölről kezdjük, és megint ott tartunk ahol 1-2 éve is? Nézz körül eBay-en, és/vagy más nemzetközi online piactereken is, ott is nagyságrendileg hasonló az árszínvonal azonos termékek esetén. Ez nem a Hardverapró sajátossága, hogy drága a videókártya, és nem is a Hardverapró fogja leverni az árakat.

A szűrést egyébként hogyan gondoltad kivitelezni? Kéne egy checkbox, ahol a hirdető bepipálja, hogy ő scalper? Vagy egyszerűen azért legyen szűrve valaki, mert sok hirdetése van? Na és ha egyébként közben meg jó árakon árul? Irreális amit elvársz, kivitelezhetetlen.

Ha új terméket keresel, akkor is leülsz az árukereső elé, és láthatod, hogy pl. adott HDD van 22000Ft-ért, még a másik boltban ugyanaz közel 40k. Utóbbit ott is áttekered, meg sem nyitod, tedd itt is azt, és kész.

(#20670) #69523456 válasza Intruder2k5 (#20669) üzenetére


#69523456
törölt tag

Sok mindenben igazad van, az árszinvonal hasonló, de nem is állitottam, hogy minden hirdető scalper. Egy dologban azért megegyezhetünk: scalperek márpedig vannak és valahogy küzdeni kellene ellenük. Két-három éve még nem voltak... Régebben olvastam, amikor kezdődött ez az egész, hogy az egyik hirdető oldal (talán az Ebay volt) igyekszik kiszűrni a scalpereket. És nem azzal foglalkoztak, hogy ezzel mennyi pénztől esnek el... Ezért (is) bátorkodtam felvetni a problémát. Az szerintem nem tisztességes kereskedés, hogy nagy tételben felvásárolják a használt hardvereket, majd ( akár épitett komplett gép formájában) komoly felárral eladják. Nem az a probléma, hogy profitot csinálnak, hanem az, hogy ezek a hardverek meg sem jelennek a kinálatban, mert még előtte felvásárolják nagy tételben. Ha megjelentek volna, sokkal olcsóbban juthattak volna hozzá a normál vásárlók. Na, ez a scalper.
Részemről lezártam a témát,látom scalper pártiak vagytok :)

(#20671) Intruder2k5 válasza #69523456 (#20670) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem scalper pártiak vagyunk, de mi nem vagyunk képesek megváltoztatni egy egész piacot. Erre még akkor sem lennénk képesek, ha olyan mennyiségű tőke állna a Prohardver mögött, mint ami az eBay mögött is van. Hisz láthatod, régebben olvastál róla, hogy ők próbálkoztak, és mit sem ért az egész.

(#20672) Kalandor válasza #69523456 (#20670) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nyerészkedők mindig voltak és mindig is lesznek. Még a szocializmusban is voltak, pedig akkor jogszabályok voltak ellenük... Most nincs ilyesmi, mert kapitalizmus van. A nyerészkedőkkel nem tudok mit csinálni, ez erkölcsi kérdés, nem is tudom értelmezni ezt szolgáltatóként. Nem tudok hatósági árakat szabni vagy vezetni, hogy ki mikor hol mit vett és mennyiért adja tovább.

(#20673) Golden9 válasza Intruder2k5 (#20671) üzenetére


Golden9
addikt

Esetleg egy hármas kooperációban? :F

dribli - Prohardver - eBay

:)

[ Szeretkezve ]

(#20674) #69523456 válasza Kalandor (#20672) üzenetére


#69523456
törölt tag

Végülis megértelek. Nehéz ellene tenni, ebben egyetértünk. Nekem sincs ötletem, abban reménykedtem, hátha nektek lesz.

(#20675) Kalandor válasza Bjørgersson (#20655) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez meg lesz csinálva (a dark mode után :D )

(#20676) macilaci78 válasza Kalandor (#20675) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tévedtem. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20677) Bjørgersson válasza Kalandor (#20675) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Király, köszönöm a visszajelzést. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20678) predakon


predakon
őstag

Sziasztok, HW aprón légyszi a Samsung Fold kategóriát egészítsétek ki Flip-el. Fold/Flip
[link]
Köszi

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#20679) Kalandor válasza predakon (#20678) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kész.

(#20680) predakon válasza Kalandor (#20679) üzenetére


predakon
őstag

köszönöm!

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#20681) _DiEGO_ válasza Kalandor (#20679) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Én is szeretnék egy sok-sok embert érintő javaslatot adni ! pár nap és 2022-őt írunk és sajnálatos módon múltszázadi gagyi avatarok közül válaszhatnak userek és egyet-egyet több száz ember kénytelen használni, s ezeket jómagam is elé sűrűn váltogatom, mert egymásutáni hsz-ek esetén nem épp normális ha több ua avatar között kell keresgélni azt akihez az ember szeretne szólni akármit is.
Ideje lenne megújítani, hogy mindenki készíthessen magának saját avatart ! méret felbontás keretein belül. Legyen az 54x54 vagy 60x60 gif ill png kép. A bántó avatarokat meg eleve kisöpörni a palettából, mert van jópár.
köszönettel
Boldog Karit

(#20682) Kalandor válasza _DiEGO_ (#20681) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

(#20684) _DiEGO_ válasza Kalandor (#20682) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Köszike :R

Boldog Karácsonyt !

(#20685) kupecke


kupecke
csendes tag

1.) A laptop HDD-k-nél a "legnagyobb" kategória alsó határa 501GB-ról 500GB-ra csúszott vissza. Nincs mit szépíteni a dolgon: EZ A LÉPÉS EGYÉRTELMŰ BUTASÁG VOLT. A HDD tárhelyeknél nyilvánvalóan növekedő a trend, mely értelmében a kategóriahatároknak éppen az ellenkező irányban, felfelé kell mozogniuk. Ráadásul a 2 legkeresettebb méret, az 500GB és az 1TB most 1 alrovatba került. Most 4GB és 160GB között 5, a 161GB - 499GB alrovatban 49, 500GB-tól pedig 60 hirdetés szerepel. 5 - 49 - 60, arányosnak nem mondható a felosztás. Konkrét ésszerűsítő javaslatot nem teszek, mert az utóbbi tapasztalataim alapján ezek érdemi indoklás nélkül a kukába kerülnek. Gyakran az a meglátásom, hogy ezek a kategóriahatárok sorsolás útján kerülnek kijelölésre.

2.) Most fut egy fizetett hirdetésem a megváltozott 161GB - 499GB alrovatban, mely tartalmának a 2/3-a a fenti húzás miatt (amit csak véletlenül vettem észre) kilóg a kategóriából. Szerintem hasonló esetekben ILLENDŐ LENNE értesítést küldeni az érintett hirdetőknek a változásról.

[ Szerkesztve ]

(#20686) Kalandor válasza kupecke (#20685) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem saját ötlet volt a módosítás. Pár napja elkezdték jelentgetni az 500GB-os hirdetéseket sorban, hogy nem a megfelelő rovatban vannak, és tényleg így volt, sorozatosan mindenki valamiért az 500GB-osakat a másik kategóriába tette, így az elnevezéssel csak lekövettem a felhasználást, mert akkor nem volt időm átpakolászni.

Most volt erre időm, úgyhogy átméreteztem a rovatokat a jelen helyzet függvényében és át is helyeztem a hirdetéseket.

Sajnos értesíteni ilyesmiért nem tudunk.

[ Szerkesztve ]

(#20693) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!

Mikor lesz a köznép számára is beállítható télapósapka decemberben?

(#20694) Kalandor válasza FoxiestFox (#20693) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szia, nincs tervben.

(#20695) FoxiestFox válasza Kalandor (#20694) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Egy engedélyező rendszer sem, hogyha valaki megcsinálja magának?

(#20696) Kalandor válasza FoxiestFox (#20695) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem lenne erre erőforrás, de nem is szeretnénk ilyesmit.

(#20697) DS39 válasza Kalandor (#20696) üzenetére


DS39
nagyúr

Egy nyereményjáték lehetne az átlag usernek is, ahol 3 nyertes kapna sapkát. Azért ez nem jelentene olyan sok pluszt az arcképes srácoknak.

(#20698) macilaci78 válasza DS39 (#20697) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Korábbi években volt is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20699) FoxiestFox válasza Kalandor (#20696) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi a választ.

Szomorú mert szeretem decemberben lecserélni, Discordon (ami már a "fórumidőm" nagy részét is kiteszi) is ilyen van, ez is lazán illene ide kb ahogy van, max körbevágni transparent png-nek:

Lécci haladni az új idők szelével! Csengetnék is érte ilyen 1-2k-t csak legyen már opció végre :))

(#20700) DS39 válasza FoxiestFox (#20699) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem annak van egy bája, hogy ezen a fórumon nem lehet mindenféle szír-szar avatart betenni, hanem ranghoz, időhöz kötve kérhető, egyedi ph-s stílusú avatar.
ezen a rendszeren nem kellene változtatni.

ellenben annak lenne értelme, ha nyereményjáték formájában, vagy valamilyen prémium (fizetős) opció formájában lehetne igényelni szezonális avatart.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.