Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) Chaser válasza asdf_ (#20099) üzenetére


Chaser
titán

nem lenne rossz
én attól kapok hülyét, mikor pl ez van a címben:
két darab xy venti eladó
hirdetésben meg az, hogy darabja annyi ( :
korábban néhányszor ilyet jeleztem és javíttatták a userrel
legutóbb meg én voltam a hülye - nem tudom ki irkált prohardver név alatt akkor, de nyilván a következetességről még nem allott -
és ehhez ugyan mennyi matek kell, hogy egyértelmű félrevezetés?
kinn van a bolt előtt a tábla, 10db akármi y ft
bemegy az ember, ott meg darabja?
mert ez ugyanaz a szitu
írja ki a címben ha több is van, de ne hirdetésen belül találja ki, hogy a a címben jelzett x darab nem a kiírt árat jelenti, hanem csak egyet
de érvényes ez bármire
ennyi kellene:
eladó akármi, x e/ft/db
ez korrekt
ez nem:
eladó 2db akármi - árnak y megjelölve
ahirdetésben pedig közölve hogy az ár egy darabra vonatkozik
be se néznék legtöbb esetben ha egy darabra vonatkozna
ha bolt ilyet csinálna jelenteném is fel a pH@szba - már elnézést -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20102) Csabex válasza Chaser (#20101) üzenetére


Csabex
őstag

A bolt is csinál egyértelmű félrevezetést abban az esetben amikor /gr. ár van megadva és alul kicsiben van a /Kg. ár. Ha már valami érdekel, akkor úgyis elolvasod a leírását nem? Gondolom nem cím alapján szoktál Hardverapróról vásárolni, szóval a darabszámos történet nem hinném, hogy felróható lenne, de a Működőképességgel egyet tudok érteni teljes mértékben, az valóban hasznos lenne.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#20103) Chaser válasza Csabex (#20102) üzenetére


Chaser
titán

nem, nem olvasnám el
ha az van kiírva a címben 2db venti, mellette látom az árat, akkor azért olvasom el ha az adott két db venti azon az áron érdekel
ha tudnám hogy a kedves szerző hülyének néz, és majd hirdetésen belül kitalája, hogy a címmel ellentében a ventik árát darabra érti, el sem olvasnám - már csak azért sem, mert hülyének néz -

a bolti példád rossz, ott egyből látod mindkét "számolást"
és mindkettő valid, a tömegre értik, a tömeget pedig többféleképpen is jelöljük
de ha az akármiből 100g y ft, onnan egyértelmű hogy 1kg az 10y ft, nincs benne semmi kamu, ezt fogod látni a te példádban

ezek a hirdetések amit én mondtam:
bolt előtt tábla, x db akármi y ft
benn a boltban pedig az fogad, hogy darabja y ft
és én nem azért megyek be a boltba mert egyébként nincs hova mennem ( : ...hanem mert kinn volt egy tábla ami azt mondja ebből-abból x mennyiség y ft - áká' hirdetés címe és az ára -

az említett hirdetések ugyanezt tolják
ez egyértelműen félrevezető
és nem kell hozzá több diploma egyértelműen jelölni már a címben, ha nem több termékre vonatkozik az ár

persze ezzel azon kedves eladók tisztában vannak, akik így hirdetnek valamit
így többen nézik meg a hirdetést, valaki majd csak rárepül
de ha már ehhez is asszisztál a ph az no comment

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20104) Csabex válasza Chaser (#20103) üzenetére


Csabex
őstag

Szerintem nem asszisztál a Ph, ez minden hirdetési felületen így van évek óta, nem kötelezhetsz rá senkit arra, hogy a címben szerepeljen a darabár is, mert ráadásul plusz karaktereket veszít el az illető. Még a képek sem érdekelnek? Azokat is csak úgy látod, ha megnyitod a hirdetést :DDD Ha így állsz hozzá, akkor te egy nagyon jóhiszemű vásárló vagy ami nem is baj. A bolti példa nem ment át látom, mert nem a számoláson van a hangsúly... Arra értettem, hogy a /100 gr-os ár 26-os bold-al van írva (írtam vmit...) és a /Kg-os alul 10-es nem bold-al, szóval ha nem vagy figyelmes lazán benézed.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#20105) s7evcsenko válasza Csabex (#20104) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Szerintem:
Az a baja, hogy valaki meghirdet 2db bármit mondjuk 1000ft-ért, ami jó ár lenne... belekattint és akkor derül ki, hogy darabja 1k, a kettő már 2k.
Ha darabszám nélküli a cím, akkor egyértelmű, hogy darabár, de darabszámmal már félrevezető, és úgy nyilván már egy felesleges kattintás az érdeklődőnek, ha annyiért eleve sokalja... Szertintem...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#20106) asdf_ válasza Chaser (#20103) üzenetére


asdf_
veterán

Na ja, az ilyennek is elsőre modként átírnám a hírdetését, másodikra meg kapna két hét pihit hirdetésileg.
Nem mellesleg ugye szabályellenes is, tehát teljesen jogos az anyázda:

Mit írj a Hardverapró hirdetésedben az "ár" mezőbe?
Főszabály: a hirdetés CÍMÉBEN árusított 1. termék/szolgáltatás ára legyen az ár mezőben!
Nem 99 Ft, nem ingyenes, nem keresem, hanem az bruttó ár forintban, amennyiért bárkinek odaadod (licitre nincs lehetőség).
...
- ha csak együtt vásárolhatóak meg a termékek (pl. a párban árult RAM-ok), akkor ne 1 termék árát írd az ár mezőbe, hanem annak az egységnek az árát, ami a címben van, amit egyben árulsz, tehát például a RAM-pár teljes árát, ne az egyes modulok árát!

(#20107) Csabex válasza s7evcsenko (#20105) üzenetére


Csabex
őstag

Értem én hogy mi a baja, de az non sense, hogy valaki csak cím alapján vásárol bármit is... Te sem nyitod meg az adott hirdetést, ha megfelel a darabár? Lehet azért jó ár, mert valami baja van és nem fér ki pl. a címben, de te vígan megveszed, mert jó ár, aztán meg megy a "anyázda", hogy miért küldtél retket? Hát azért, mert a leírásban benne volt és ennek tudatában vetted meg, -sejti az eladó... Közben meg...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#20108) Csabex válasza asdf_ (#20106) üzenetére


Csabex
őstag

Ott van, hogy "- ha csak együtt vásárolhatóak meg a termékek"
Jómagam is árultam egy adott terméket amiből több darab volt ás odaírtam a címbe, hogy több darab eladó, de azt nem, hogy darabár, mert nem volt teljes a szett és az már nem fért volna oda ki és igenis azt akartam, hogy beleklikkeljen a hirdetésembe és elolvassa a leírást, hogy valójában mit is vásárol ezért a pénzért. Boltban se nézed meg pl. a terméket mielőtt megveszed? Ha olcsó, akkor kész, dobod is be a kosárba állapottól függetlenül?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#20109) asdf_ válasza Csabex (#20108) üzenetére


asdf_
veterán

Két eset van

van két cuccod, egyesével adod el:
darabárat írsz (a címbe!!!!!!!!), egyébként megtévesztés, clickbait, törjön le a kezed és nójön köröm a p*csödre

van két cuccod, együtt adod el:
a kettő együttes árát írod a címbe és azt ís, hogy csak együtt, párban eladő

Harmadik eset nincs! Semmilyen indokkal. Ennyi. Ennek ilyen napnál is világosabb szintű dolognak kéne lenni... Nem érdekel mennyire akarod eladni a cuccodat, és mennyire szeretnéd hogy elolvassam a leírást. Ha a cimben nem állítasz igazat, onantól kezdve nem érdekel... Ha emiatt fölöslegesen klikkelgetek is, akkor meg még felmenők emlegetése is...

[ Szerkesztve ]

(#20110) s7evcsenko válasza Csabex (#20107) üzenetére


s7evcsenko
addikt

az nem fér ki a címbe, hogy hibás, de az igen, hogy több darab? :D
Nem cím alapján vásárol, de nem akar feleslegesen belekattintani egy számára túlárazott hirdetésbe...

A boltba a zsemléhez az van írva, hogy 22ft/db, nem az, hogy több db zsemle eladó 22ft-ért.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#20111) Csabex válasza asdf_ (#20109) üzenetére


Csabex
őstag

De érts már meg, hogy az okot amiért olcsóbban adom nem biztos, hogy kifér a címben, a másik pedig az általad linkelt főszabály szerint árat NEM írhatok a címbe, erre próbálok rávilágítani, de szerintem én itt elengedtem a témát.

Ott van a szabályzatban:
Főszabály: a hirdetés CÍMÉBEN árusított 1. termék/szolgáltatás ára legyen az ár mezőben!

Az ár mezőben, nem a címben!

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#20112) Csabex válasza s7evcsenko (#20110) üzenetére


Csabex
őstag

Te nem olvastad a hsz-em? Itt írtam:

"de a Működőképességgel egyet tudok érteni teljes mértékben, az valóban hasznos lenne."

A bolti példa nálam nem erre ment ki, hanem a gr / Kg-ra.
A boltban NINCS ár mező és ott látod, hogy mit veszel, nem kell leírást elolvasnod, szóval ezen a téren ne hasonlítsuk már ide a boltot.
A másik, hogy itt nem a hibás termékről van szó, hanem a darab árról !

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#20113) Kalandor válasza s7evcsenko (#20070) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez lett:

500 W alatt
501 W - 700 W
701 W felett

Aztán majd kialakul.

(#20114) Kalandor válasza asdf_ (#20099) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Alapvetően a világ az egyszerűség irányába megy.

Ennek a bevezetése nagy feszültség lenne (hibás és félrevezető hirdetések, növelné a meghiúsult feladásokat is); és befektetés (nem csak programozásban hanem a fenntartásban, sőt főleg ott), de nekünk hasznot nem hoz, "csak" a felhasználók egy részének tetszene (a vásárlóknak, az eladóknak nem).

Meg lehetne persze csinálni, ha korlátlan erőforrásaink lennének, de nincsenek és sok fontosabb fejlesztés van :(

[ Szerkesztve ]

(#20115) s7evcsenko válasza Kalandor (#20113) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#20116) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Üdv!

Lehoztátok a hírt a konzultációs "hekker" témában. https://itcafe.hu/hir/konzultacio_hacker_vademeles.html

Azt értem és elfogadom, hogy miért nem lehet kommentelni... Azt viszont nem, hogy miért ebben az alacsony szakmai színvonalú formában került ki a hír, a kormany.hu és a rendőrség se túl kompetens IT témákban.

Itt minimum bele kellene írni a cikkbe, hogy a közleménnyel szemben az "elkövető" nem programot írt, hanem egy Chrome kiegészítőt és ez csak azért tudott működni, mert annyira gagyi lett a konzultáció kitöltő weboldal.

Ne vegyétek rossz néven, de szakmai oldal vagytok, ezt az ilyen híreknek is illene tükröznie.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20117) Golden9 válasza CPT.Pirk (#20116) üzenetére


Golden9
addikt

Az szintén hiányzik belőle, hogy kiegészítő nélkül is mindenki annyiszor küldhette be ahányszor csak akarta.

[ Szeretkezve ]

(#20118) Kalandor válasza CPT.Pirk (#20116) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Továbbítottam :R

(#20119) Chaser válasza Csabex (#20104) üzenetére


Chaser
titán

egyszerűsítsók le
nem kötelezni akarok senkit semmire
korrekt hirdetéseket szeretnék látni

legutóbb pl:
eladó akármilyen 2x16 ram kit a címben, mellé az adott ár
hirdetésen belül közli, hogy a kit egyik darabja van csak meg

ez ugyanaz, mikor azt írja két db venti van, hirdetésen belül meg darabja annyi - kis túlzással ugyanaz -

ez félrevezető, és nyilván szándékosan

de mondhatok konzolt, ennyi meg annyi játékkal, több kontrollerrel
hirdetésen belül meg:
az ár a konzolra vonatkozik, a játk ennyi, a kontrollerek annyi
wtf :F

ez nem így működik és nem így működött régen sem

mint már mondtam, korábban jelentettem ilyeneket és javíttatták az elkövetővel
legutóbb nem tudom mi történt és ki irkált prohardver név valatt, de én voltam a hülye ( : és ne jelentsek ilyeneke

ha akármiből több darabom van csináhatom ezt:
eladó venti, van több darab is
- egyértelmű, hogy a kiírt ár csak egy darabra vonatkozik -

eladó 2db venti, 4e/db
- ármegjelölésnél 4e ft, minden korrekt -

eladó konzol, felárért játékok, kontrollerek
- egyértelmű, hogy a kiírt ár csak konzolra vonatkozik, opciósan vannak hozzá egyebek is, korrekt -

s7evcsenko
pontosan, ezen nem tudom mit kell magyarázni
és mi történt most, hogy legutóbb mikor ilyet jelentettem kb én voltam hülye
előtte pedig javíttatták az ilyen félrevezető hirdetéseket

asdf_
ezt nem is néztem, de akkor nincs is miről beszélni

csabex2007
úgy látszik nem akarod megérteni
nem cím alapján vásárolok
de! ha adott egy hirdetés, aminél úgy néz ki adott termékhez társul egy jó ár, azt lehet megvenném polcra is, később jó lehet
csak ezért olvasom el a hirdetést, aminél persze 90+ %-ban kiderül hogy ordas kamu
ne a hirdetésben akarja már bárki kitalálni, hogy egyébként a cím és a kiírt ár nem egyezik
a boltos példa tökéletesen szemlélteti
battyogsz az utcán, ki van írva xy póló 10e ft/2db
csak ezért bemégy a boltba, ott meg röhög az eladó az arcodba
darabja annyi b@szod, de tudtuk hogy így be fogsz jönni
instant fogyvéd, gvh

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20120) Kalandor válasza Chaser (#20119) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Rengeteg clickbait dolgot javítunk nap mint nap, pontosan olyanokat is amiket te jelentettél.

A kifogásolt jelentéseddel nem volt gond, az már nagyon erkölcsi kérdés csak. A hirdetés címében volt egy termék és az, hogy 2 db van belőle, az ár mező csak 1 termék árát tartalmazta. Ez így rendben van, ha nincs benne a címben hogy csak egyben eladó vagy nem kit, stb. A 2db ott csak egy információ volt, hogy van neki több is belőle. A határ itt van a maradhat / nem maradhat között, mert valahol határt kell húzni.

A clickbait árazás manapság mindenhol általános, és a hardveraprón kívül pont nem csinál senki az egésszel semmit. Jön is a fikázás, hogy de ez mindenhol megfelelt, csak a szaros hardveraprón neem, blee, ide se jövök többet.

[ Szerkesztve ]

(#20121) bgunne


bgunne
tag

Remélem jó helyre írok


TLDR: Tipp off komment színezésére

Már elég régóta zavart, hogy a fórumon az off hozzászólások a prohardveres háttéren nehezen olvashatóak. Egyébként ez úgy van megoldva, hogy 50% átlátszóság van beállítva az off szövegekre. Az már a bug bejelentő topicba tartozhat (ha nem szándékos), hogy néhány esetben ez méghalványabb (nem néztem utána, hogy miért), de ez csak egy plusz zavaró tényező volt, ilyenkor rá kell vinnem a kurzort a szövegre, akkor már kb. az alap off átlátszóság látszik.
Az új melóhelyen más monitor van, amin nem olyan szépek a színek, így már nem csak zavaró volt, hanem megterhelő is, átlépte az ingerküszöböm, szóval utánanéztem egy "kliens oldali" megoldásnak, mert az oldalon nem találtam erre beállítást:
Több Chrome kiegészítő lehetőséget ad arra, hogy egyedi stílust adj hozzá adott weboldalhoz, én a Stylebot-ot telepítettem.
Itt a code fülön a következőt beírva a halványítást eltörli, és a hozzászólás hátterét szürkévé alakítja (részleges off esetén csak annak a szövegnek a hátterét):
.msg-list .msg-off .card p {  opacity: 1;}
.msg-list .msg-off .card-body {  background-color: lightgray;}
.uad .uad-content small, .msg-list .card .card-body .media-body small {  opacity: 1;  background-color: lightgray;}
Tetszőleges css kód beírható, de plusz infók azoknak, akiknek nincs ebben tapasztalatuk:
A background-color helyett color-t írva a a szöveg színét lehet állítani, a lightgray érték helyett pedig az általános angolul írt színeket, illetve egyedi hex értéket #ffffff alakban lehet megadni tetszés szerint.

(#20122) Chaser válasza Kalandor (#20120) üzenetére


Chaser
titán

oké, akkor kérdezem én:
ha előtte ilyet jelentettem, akkor mért javíttatták a hirdetővel?
én hozzájárulok, hogy megosszam a jelentéseimet screenen, ha a ph is a reakcióhoz

legutolsó előtt pár hónappal volt egy ugyanolyan, nem voltam hülye
utolsónál már hülye voltam

az említett példád nem korrekt, nem clickbait, hanem egyértelműen félrevezető
ilyenért a gvh cégnek durván odacsap - és ilyen esetben teljesen jogosan -
mivel itt zömében nem cégek árulnak hanem magánzók, nyilván nem fogok a gvh-hoz rohangálni ( :
de legalább a ph ezt próbálja már meg rendbetenni
az is milyen már, kiírja a tag hogy 2x16 akármi kit, azt is pontosan kiírja melyik kit, azonosítóval
hirdetésben meg közli, hogy egyébként csak a kit egyik fele van meg
kamu, szándékos félrevezetés
legtöbb ember meg sem nézte volna a hirdetést ha a címben közli
azért nézte meg, mert adott ár mellé az a kit jó vétel lett volna
hirdetésben közöltökkel meg nemhogy jó, de egyenesen rossz vétel
végtelenségig lehetne sorolni

szerk:
ez volt egy márciusi jelentésem:
két darab hűtőt árul a címben az eladó
hirdetésen belül már csak egy darab egyezik meg a kiírt árral
félrevezető

az aktuálisan prohardver név alatt irkáló rekaciója 4 betű, k-val keződidik, z-vel végződik ( :
ez volt március végén
április elején - pár nappal később -, már egész más a reakció ui. témájú jelentésnél
csatáztunk egy kicsit de feladtam, kb 1x1 kategória, eddig egyértelmű volt annak aki a jelentéseket kezelte
április elejétől ez megváltozott
de ha ez a ph szerint innentől a standard, hát, nem tudok rá mit mondani

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20124) bgunne válasza #40993792 (#20123) üzenetére


bgunne
tag

Logikus, valami ilyesmire tippeltem volna, de túl lusta voltam ahhoz, hogy az okokat is felkutassam. Bár a lustaságomat úgy gondolom, nem kell azok után bemutatni, hogy 9 év után kerestem csak megoldást erre. :D

(#20125) macilaci78 válasza bgunne (#20121) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az új melóhelyen más monitor van - ez egyértelműen júzer oldali hiba. Szólj a munkáltatódnak, hogy a kényelmes fórumozás érdekében cseréljék a monitorodat. ;]

Zsolt_72: a zavaró az, hogy a beillesztett képeket is fátyolozza.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20126) Rimuru válasza bgunne (#20124) üzenetére


Rimuru
veterán

Csak a responsive felulet ota ilyen az off*, a fototrend pedig nem 9 eve indult. :DDD

*sot szerintem nem is a kezdetektol de ezt lezso jobban tuda

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#20127) bgunne válasza Rimuru (#20126) üzenetére


bgunne
tag

Úgy értettem, hogy 9 éve regisztráltam, mindig is zavart (amióta ilyen), csak most vettem rá magam, hogy változtassak a megjelenésen. :DDD

macilaci78: végülis igaz, ezért nem panaszkodtam soha emiatt, illetve ezért is user oldalról oldottam meg. Egyébként így most a képek sem átlátszóak elvileg. Ha mégis, majd utánanézek és 10 éven belül frissítem a fenti kódot :D

[ Szerkesztve ]

(#20128) DS39 válasza bgunne (#20121) üzenetére


DS39
nagyúr

Firefoxban ugyanez Stylus-szal nálam is így van már egy ideje, sokkal jobb. :)

(#20129) Rimuru válasza bgunne (#20127) üzenetére


Rimuru
veterán

En csak a dupla offra gondoltam de igy utolag ha jol latom azt mar csak Zsolt_72 hozta fel.

Vigyázat, csalok!

(#20130) Csabex válasza Chaser (#20119) üzenetére


Csabex
őstag

Elengedtem a témát, mert te folyton csak a magadét fújod és egyoldalú a story... Nem haragszom, vagy bármi hasonló, csak inkább másra, vagy másik topikra használom az energiám :DDD

Ha valamit jelentek, mert nem megfelelő a tartalom, vagy nem odavaló, akkor nekem is egy "kész" jön, ami teljesen rendben is van... Minek írjanak litániát, így is van elfoglaltságuk rendesen az illetékeseknek szerintem.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#20131) s7evcsenko válasza Csabex (#20130) üzenetére


s7evcsenko
addikt

"Elengedtem a témát, mert te folyton csak a magadét fújod és egyoldalú a story..."
Pont emiatt engedtem el a dolgot én is veled... ;]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#20132) Chaser válasza Csabex (#20130) üzenetére


Chaser
titán

igen, fentebb láthatod ilyen hirdetésre mi jött április végén...k-val kezdődik, z-vel végződik ( :
március elején meg kb hogy hülye vagyok, uo. jellegű jelentésre
azt "fújom", ami igaz
ez félrevezetés, szándékosan, nem korrekt
ezért cégeknek a belét kitaposná a gvh, nem kellene mondvacsinált ürügyeket kitalálniuk hozzá, amit szoktak
korrekt embereknél ilyenre szót nem kell(ene) vesztegetni, mert evidens
ha azt íroma címben x darab akármi, akor a kiírt ár is arra a mennyiségre vonatkozik
ha pedig nem arra vonatkozik, már a címben megjelelölöm, mert van rá számos lehetőségem, azokat is felsoroltam
ilyen emberektől elvből sem vásárolnék, nem szeretem ha hülyének néznek
de akinek ez oké vásároljon tőlük, nekem évi 1-2 max vásárlásom van már apróról:)
ahogy az évek teltek a színvonal is megy lentebb

másik kedvencem amikor kiírja GARANCIÁS, de azt nem hogy hova, és mettől-meddig
ennek is alapnak kellene lennie
persze legtöbb esetben jóska-pista "hozzám szól" garos - kalap sz@rt nem ér -
vagy kukutyinfalvi sarki it boltba szól - az is pont annyit ér -
nyilván "elfelejtik" kiírni ( :
vicc ez az apró már rég, évek óta, de egyre rosszabb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20133) Csabex válasza Chaser (#20132) üzenetére


Csabex
őstag

Azt fújod ami szerinted igaz, ez sokat számít... Nem állítom, hogy 1000% igazam van, de kell némi rugalmasság is azért, szóval olyat nem lehet, hogy a kecske is jól lakjon meg a káposzta is megmaradjon :DDD Az meg rossz irány, ha úgy állsz a dologhoz, hogy "korrekt embereknél ilyenre szót nem kell(ene) vesztegetni", mert nem mindenki korrekt sajnos, de ezt az értékelések alapján láthatod, abból kiderül. A színvonallal kapcsolatban meg én pont az ellenkezőjét tapasztalom, mert voltak újítások is és azt tapasztalom, hogy jó irányba halad a dolog.

s7evcsenko: Te azután engedted el miután felvilágosítottalak, hogy az amit nekem szemre hánysz, avval én valójában pár hsz-el előtte egyetértettem, szóval 10 pont :DDD Egyébként én
is így állok a dologhoz ;]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#20134) Chaser válasza Csabex (#20133) üzenetére


Chaser
titán

figyelj, vannak korrekt emberek, és vannak olyanok akik nem azok

az elmúlt 15 év alatt 2-3000 dealem volt - tudok róla, hogy a kijelzett értékeléseim jóval kevesebbek -
sok mindent elmondhatnak rólam a vevők, a vevőjelöltek meg pláne - eleget elküldtem a halál f@szába, az értetlenséget és a hülyeséget nem szeretem, az egyértelműen közölt fix ár ellenére alkudózni vágyókat sem, ha nem tetszik az ár lapozzon tovább -
de mind magán, mind céges szinten korrekt vagyok, nem hanukázok, nem hanukáztam soha
akinek az elfogadott hajrá, nekem az ilyentől a gyomrom felfordul

korrekt emberek közt ilyenre egy szót nem kell vesztegetni
mert korrektek, ez nem "fújás", ez szimpla tény

bármilyen újítások lesznek, amíg ilyen alap dolgok átmennek "most már elfogadott" státuszba, a színvonal esni fog

megértem a ph-t hogy kellenek a kattintgatások, de azért van egy szint ami alá ne menjünk már
mint mondtam évente max 1-2x vásárolok már csak innen, lehet nem véletlenül
és igen, sokszor cím és kiírt ár alapján vásároltam, akkor is ha aktuálisan nem volt szükségem az adott dologra
de ha rákeresek egy ventire és úgy látom a két darabos hirdetést meg az árat, nyilván rákattintok
aztán nem őszinte a mosolyom, ha a kedves eladó "belépve a boltba" találja ki, hogy egyébként egy darab kerül annyiba - akkor is ha csak pár másodperc, de inkorrekt, már a szaga is taszít az ilyennek -

de ha ezen a ph nem változtat, akkor innentől letojom, nem nagy élvezet így aprót böngészni, hogy minden második-harmadik hirdetés eleve kamuval indul, és most a legújabb verzióban ez már elfogadott
az én gyomrom akkor sem fogja bevenni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20135) s7evcsenko válasza Csabex (#20133) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Látod, még azt is jobban tudod, hogy miért engedtem el, mint én magam! :C

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#20136) asdf_ válasza Kalandor (#20114) üzenetére


asdf_
veterán

de nekünk hasznot nem hoz

Ez ilyen minek söprögessek az utcán a boltom előtt, meg minek mossam le az ablakot, hasznot nem hoz kaliberű hozzáállás. Persze csináltok, amit akartok...

csak" a felhasználók egy részének tetszene (a vásárlóknak, az eladóknak nem).

Izé, az megvan, hogy vevők nélkül nem kelnek el a hirdetett termékek? Ha valahol szar vásárolni, akkor oda az ember nem fog járni vásárolni. Ha a vevő nem jár vásárolni, akkor az eladó is tökfölöslegesen hirdet. Aztán amikor megvan neki, hogy még pézt is hiába költ erre, akkor majd azt sem fog. És ti meg majd akkor csaptok a homlokotokra, csak akkor már későn. :U

(#20137) Csabex válasza s7evcsenko (#20135) üzenetére


Csabex
őstag

Hogyne tudnám, ha én írok egy dologról, te meg írsz helikopterekről :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#20138) CPT.Pirk válasza Kalandor (#20118) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Úgy látom nem lett sok foganatja a dolognak. :(

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20139) kupecke válasza Csabex (#20133) üzenetére


kupecke
csendes tag

"mert nem mindenki korrekt sajnos, de ezt az értékelések alapján láthatod, abból kiderül."
Ehhez a kiragadott mondatrészlethez van egy megjegyzésem:
Az értékelések erősen tájékoztató jellegűek. (Arra kétségtelenül jók, hogy a valóságot rendszeresen durván ferdítők a sok rosszpont miatt - ideális esetben - ellehetetlenülnek.) Már több impozáns átverési statisztikával (sok + és 0 -) rendelkező eladótól vásároltam itt nem kicsi tételben buherált cuccokat, amik a kiváló első tesztelést követően néhány nap alatt tömegesen elromlottak. Az egyik illetőnek még az előző pontozásos rendszerben kb. 2000 + értékelése volt 0 - mellett. A fentieken kívüli itt nem részletezendő okokból is kifolyólag még akkor sem jönnék izgalomba a hirdetésétől, ha ingyen elvihető aranyrudakat kínálna.
Létezik egy olyan profit maximalizáló eladási stratégia, mely szerint az eladó minden lehetőséget megragad ahhoz, hogy az információk torzításával nehezen észrevehető módon átverje a vevőket. Ha pedig az esetek néhány %-ában lebukik, akkor készségesen, sűrűn elnézést kérve kiegyezik a vevőjével. Az ilyen piaci szereplők értékeléseit olvasva könnyen támadhat az a benyomásunk, hogy megtaláltuk a modellt a tisztességesség szobrának megformálásához.
Egy anonim példa a jelenből:
Egy illető hónapok óta árul egy új terméket X-ért. Feltünteti a készleten lévő mennyiséget, mely az esetek úgy 80 %-ában 0 db. (Már volt itt egy csörtém a nem létező termékek árusításának tiltása érdekében, melynek nem ismerem a kimenetelét.) Én az 1 db ugyanilyen termékemtől szerettem volna megválni, még bőven versenyképesen a legalacsonyabb webshopár 70 %-áért, 1,1X-ért. Nyilván az illető 0 hirdetett db-nál is vette fel az előjegyzéseket, ezért ez nekem nem sikerült. Kétségbeesésemben leáraztam a saját példányomat 0.95X-re. Nem követem nyomon az illető tevékenységét napi szinten, de a 0 db-ot kínáló hirdetés most 0,8X áron legalább 10 napja jegelve van. A 0,8X beszerzési árnak is nagyon barátságos, ezért valószínűtlen az, hogy ennyiért 1-et is eladott amellett, hogy X-ért is lendületesen fogyott a portéka. Nyilván a jegelés fenntartása valamiféle taktika a fizetős hirdetés folytonosságának megőrzése érdekében. 0,8X-ért nem óhajt a jövőben sem eladni a cuccból, viszont az én eladásom megnehezítéséhez kitűnő az eljárás. Lehet, hogy az illető tevékenysége teljesen szabályszerű, de messze nem mondható etikusnak - többszáz pozitív és 0 negatív értékeléssel.

[ Szerkesztve ]

(#20140) Chaser válasza kupecke (#20139) üzenetére


Chaser
titán

pontosan
aki x db-ot hirdet adott áron és megveszi tőle valaki /db áron, nyilván nem negatívval értékeli ha minden oké volt
nem fog látszani az értékelésen hogy sunyi edisün' eladó
de attól még az

az egy másik dolog, hogy legtöbben nincsenek tekintettel a többi eladóra
és sokan 1x1 elven működnek, áron kívül mást nem látnak
emlékszem mikor felhívott a tag a fix áras rx vi-omra, hogy nagylelkűen ő elvinné 160e ft-ért - 200-ért volt kinn, boltban 300e volt az alja, a gép pár hónapos volt, sok garos és újszerű -
mert hogy van fenn egy másik is aprón 160e-ért...jah volt egy leharcolt, 10e közeli expoval, gar nélkül, kisebb defekttel ( :
ez nyilván nem az eladó sara hogy olyan gépe volt és annyiért hirdette, de sokaknál az az ár onnantól a standard, és nem tudják felfogni, hogy annak a gépnek az enyémhez a típuson kívül semi köze nincs
nem létező terméknél ugyanez
ha ák-n kinn van valami nimand boltban 10e ft-tal többi bolt ára alatt, akkor annyi boltban ( : nem baj, hogy a büdös életben nem fogja annyiért hozni az a bolt
és aprón is ugyanez van, ennél meg annál ennyi, nem baj ha nem is árulja, csak kinn van egy halott ár

én részemről egyből átírom a hirdetés árát már rég amint jegelem, más boltját ne zavarja - meg sok köze nincs is hozzá másnak csak a vevőnek és nekem, mi meg tudjuk miben állapodtunk meg -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20141) kupecke válasza kupecke (#20075) üzenetére


kupecke
csendes tag

Bő 111 órája tettem egy érdektelenségbe fulladó javaslatot. Akkoriban még a felugró szalonképtelen kifejezések volt a slágertéma, mely uralta a topikot. Mivel hasznosnak tartom az ötletet megismétlem a felvetést, legalább hivatalból szeretnék rá reakciót.

Javaslom a Router kategóriák megszüntetését a vezetékes és a vezeték nélküli eszközöknél egyaránt, majd helyettük 1 szinttel felemelve a Hálózati termékeknél létrehozni egy Router rovatot.
Indoklás: A Routerek nagy többsége a vezetéken kapott jelet vezetéken és vezeték nélkül is továbbítja. Nos, a Jóistenen kívül csak kevesen tudják azt megmondani, hogy egy ilyen tipikus eszköz vezetékes vagy vezeték nélküli. Én laikusként mindkettőnek mondanám. A mostani gyakorlat szerint aki vezetékesnek gondolja a Routerét, az a vezetékes rovatban hirdeti, aki pedig vezeték nélkülinek, az vezeték nélküliként. A 2 rovatban teljesen egyforma termékek sorakoznak. Aki pedig felfedezte ezt a kettősséget, az mindkét rovatban hirdetve menne biztosra, ami ugye szabályellenes. A keresési oldalon hasonlóak a problémák. Ha mindenképpen megbontásra ítéltetett a Router kategória, akkor a keresők szempontjából sokkal praktikusabb lenne pl. a (min.) Gigabites vezetékes sebességre képeseket kiemelni a többi közül.

(#20142) kupecke válasza Chaser (#20140) üzenetére


kupecke
csendes tag

Azt kifelejtettem az anonim példából, hogy az illető a legalább 10 napja jegelt és egyébként is 0 db terméket kínáló hirdetését továbbra is lelkiismeretesen UP-olja. Vajon miért?

[ Szerkesztve ]

(#20143) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A nemrégiben átkereszt lakásfelújítós topik esetében meg lehetne oldani, hogy a keresőben a felújítás, lakásfelújítás keresőszavakra is hozza találatként?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20144) , válasza kupecke (#20142) üzenetére


,
addikt

Valami érthetetlen ok miatt a jegelt hirdetések is upolhatók (akár manuálisan, akár automatikusan is).

(#20145) Viktor0610 válasza macilaci78 (#20143) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kész.

Samsung Galaxy A54

(#20146) s7evcsenko válasza , (#20144) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ezt már én is szóvá tettem 1x, de a főnök azt mondta, hogy ennek így kell lennie...

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#20147) Chaser válasza kupecke (#20142) üzenetére


Chaser
titán

azt nem tudom
én bénázásból szoktam az olyat :B
ha sok van akkor nyomok egy sort, aztán ha nem figyelek belekerül a jegelt is, sokszor volt ilyen
és felvetődik a kérdés, ha jegelt akkor mért nem tűnik el mellőle az upolás lehetősége, biztos nem tudnám lebénázni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20148) macilaci78 válasza Viktor0610 (#20145) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20149) kupecke válasza s7evcsenko (#20146) üzenetére


kupecke
csendes tag

Így már nem teszek javaslatot a jegelt hirdetések UP-olhatatlanságára. Viszont az praktikus lenne, hogy a keresésnél bármely szempontnak is prioritást adva a jegelt hirdetések a találati lista legalján lennének 1 kupacban. Ekkor a szenvedélyesen jegelt hirdetést UP-olók kedvükre pozícionálhatnák magukat a részlegük elejére, értetlenség gerjesztése nélkül. Ennek több előnye is lenne:
A keresők többsége nem a jegelt hirdetésekre kíváncsi, így nem is lennének útban.
Egy eladandó holmi árazásakor pedig jól jöhet a hasonló jegelt hirdetések áttanulmányozása, mert vélhetően a jegelt hirdetésekben szereplő árakon hajlamos a cucc az elkelésre. Ehhez elegendő lenne a találati lista végét megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#20150) s7evcsenko válasza kupecke (#20149) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Van egy pipa a kereséseknél, amivel ki lehet írtatni a jegelt hirdetéseket.
Ez nagyon jó dolog, csak egy baja van, hogy nem lehet alapértelmezetté tenni a bekapcsolását. ;]

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.